Konferenční liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Slavia - 9. prosince 2021   21:00

Union Berlin
64' M. Kruse
1:1
(0:0)
Slavia
Slavia
50' Schranz
Rönnow – Knoche, Baumgartl (84. Öztunali), Friedrich – Trimmel (C) (69. Ryerson), Becker (74. Voglsammer), R. Khedira (69. Haraguči), Prömel, Giesselmann – Awoniyi (69. Behrens), M. Kruse.
Obrenović (SVN) – Praprotnik (SVN), Kordež (SVN)
Olympiastadion Berlin, Berlín
Slavia
Mandous – Bah (74. Ekpai), Masopust (C), Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek (79. Traoré), Holeš, Lingr (74. Stanciu) – Schranz, Olayinka (88. Plavšić).
Sirotník – Stanciu, Plavšić, Ekpai, Traoré, Obadal.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 2:3.
Utkání je u konce a na lavičce Slavie propuká obrovská radost. Tým totiž postupuje do jarní fáze Evropské konferenční ligy! Ve druhé půli se hosté velice brzy prosadili, když se po obrovské Bazmgartlově chybě a rychlém kontru dostal ke střele Ivan Schranz a jeho dělovka skončila v horním rohu Rönnowovy branky. Union se rázem musel pustit do útoku a dočkal se srovnáni v 64. minutě, to se po sérii rohů trefil lehce tečovanou ranou Max Kruse. Rázem Union ožil hosté se postupem času stáhli před šestnáctku a urputně bránili. Bránili s vypětím všech sil, ale nakonec to zvládli a po výsledku 1:1 se mohou těšit na pondělní los. V něm se mohou těšit na tým, který vzejde z tohoto seznamu: PSV Eindhoven, Leicester City, Fenerbahce Istanbul, Olympique Marseille, Midtjylland, Celtic Glasgow, nebo Rapid Vídeň.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu za zdržování hry dostává Aleš Mandous.
90+4'
Aut si sice hosté zvládli pokrýt, ale o malou chvíli si vybojovali roh. A ro vápna se vydal i Rönnow. Ten dokonce hlavičkoval a nebyl daleko od toho, aby alespoň trefil branku.
90+3'
Giesselmann se chystá k dlouhému autu.
90+2'
Dva nakopávané míče k vápnu, první odvrátila obrana Slavie, ten druhý vyřešil gólman Mandous.
90+1'
Na pravé straně měl dost prostoru domácí Ryerson a okamžitě se vydával kupředu.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Union pospíchá dopředu, potřebuje dát ještě jeden gól.
88'
Roh se sice hostům nevydařil, ale aspoň na chvíli udrželi míč u rohového praporku.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Srdjan Plavšić.
87'
Olayinka opět v centru dění nyní je ošetřován pro křeče.
86'
Tentokrát to Olayinka zkusil střelu z hranice šestnáctky, tečovanou ránu mu Rönnow vyškrábl na roh.
85'
Po pravé straně se do šestnáctky probíjel Olayinka, jenže u brankové čáry si dal míč daleko od nohy a ten mu utekl do zámezí.
84'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Timo Baumgartl, přichází Levin Öztunali.
83'
Domácí chystají závěrečné střídání, do hry se dostane Levin Öztunali.
82'
Hraje se u půlky, tohle hostům vyhovuje.
81'
Už to vypadalo, že se bude jednat o přetažený centr, Ekpai si ale za zadní tyči zpracoval a vyslal tvrdou střelu. Šla však o kus nad branku.
80'
Traoré se hned zapojil do útoku, zasekávačkou se uvolnil na pravé straně a zkusil vystřelit na první tyč. Po teči je z toho roh.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Samek, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
78'
Slavia se stahuje před vlastní šestnáctku a nechává tak soupeři docela dost prostoru pro útočné rejdy.
76'
Nízký centr hosté odvrátili, Haraguči se ale snaží míč zase vrátit k šestnáctce.
76'
Holeš musel uklízet na roh, je tu další nebezpečná standardka pro Berlín.
74'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Ubong Moses Ekpai.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Nicolae Stanciu.
73'
Behrens přehnal důraz v souboji proti Mandousovi a fauloval jej. Ihned poté se strhla krátká strkanice. Tohle se obešlo bez karet.
72'
Z podobného místa to vyzkoušel Schranz, vyslal ránu po zemi, i tohle ale Rönnow zvládl pokrýt.
70'
Zpoza pokutového území vystřelil Holeš, tohle šlo na branku, ale přesně do míst, kde byl připravený Rönnow.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Genki Haraguči.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
68'
Na lavičce Unionu Berlín se chystá hned několikanásobné střídání.
66'
Becker v ofsajdu, tahle akce berlínských je u konce.
65'
Rázem se probudily i tribuny a diváci ženou Union do dalšího útoku.
64'
Union Berlin právě vstřelil branku!
A je srovnáno... Po centru a hlavičkovém souboji se míč odrazil ke MAXI KRUSEMU, ten si zpracoval a i přes těsně bránění vyslal střelu, která byla lehce tečována a Mandous na ni nezvládl zareagovat – 1:1.
63'
Trimmel se tvrdě opřel do míče, jeho pokus byl sražen na třetí roh v řadě.
62'
Po rohu Unionu se zase odehrál před Mandousem závar, sražené střely, bloky a výsledkem je další roh.
60'
Akce Slavie neměla dlouhého trvání, Rönnow už zahajuje protiútok Unionu.
59'
Mandous musel daleko ze svého vápna, aby splnil roli libera a udělal to výtečně. Místo odkopu do zámezí se mu povedlo rozehrát.
57'
Narážečka domácích v pokutovém území Trimmel ale nepřihrával přesně a míč skončil u Mandouse.
55'
Mohlo to být už o dvě branky, neboť do pokutového území se po chybě domácích dostal Olayinka, jeho skákavá střela ale skončila pouze na tyči!
54'
... a také hostující Aiham Ousou.
54'
Udělovaly se i žluté karty, ty dostal domácí Taiwo Awoniyi...
54'
A zase tu máme nervozitu, nyní se dokonce po zákroku na Kačarabu strhla strkanice. Aktivní v tom byl hlavně Holeš.
53'
Rönnow teď musel pohotově odkopávat, čelil totiž důraznému napadání. Zvládl to ale na výbornou.
52'
Faul hostů u půlky, Knoche už rozjíždí postupnou akci Unionu.
50'
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. U pomezní čáry v souboji o míč zazmatkoval Baumgartl, doslova namazal do běhu IVANU SCHRANZOVI, ten si jedním dotekem zpracoval a tím druhým poslal pumelici do horního rohu Rönnowovy branky – 0:1.
49'
Mandous navíc v souboji utrpěl zranění a je nyní v péči lékařů. Bude ale moci pokračovat.
48'
Po centru a zmatku ve vápně se ke střele dostal Baumgartl, jeho ránu vyrazil Mandous a dorážka od Awoniyiho byla sražena obráncem!
47'
Úvod druhé půle začal faulem Alexandera Baha, ten rukou trefil soupeře do obličeje a dostal za to žlutou kartu. A zcela zbytečnou.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle, která nepřinesla zrovna strhující fotbal. Oba celky měly po jedné šancí, Kruseho tečovaná střela skončila kousek od Mandousovy branky a na druhé straně byl blízko Holeš, když svou ranou trefil břevno. Převážně se bojovalo, odehrálo se velké množství osobních soubojů a když navíc sudí přehlédli Beckerovu ruku v pokutovém území a odpustili tak Unionu penaltu, odešlo se do kabin za stavu 0:0. Tento výsledek posunuje do jarních bojů pražskou Slavii.
45+1'
45+1'
Centr od rohového praporku se domácím nevydařil, míč skončil u Mandouse a navíc při letu opustil hrací plochu.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Tak ještě jeden rohový kop pro Union Berlín, standardní situaci vybojoval Becker.
45'
Peter Olayinka se také levou stranou do případné šance nedostal, při pokusu o kličku mu míč utekl do zámezí.
43'
Sheraldo Becker dostával přihrávku na pravou stranu šestnáctky, myšlenku na akci měl dobrou, stál však v ofsajdu, což pomeznímu neuniklo.
42'
Ne ne, Ivan Schranz se do šance nedostal, Knoche o něj odrazil míč a odkopává se od Rönnowovy branky.
40'
Mandous očekával dlouhý pas do své šestnáctky, včas vyběhl a doklouzal si pro míč.
39'
Souboj Friedricha a Olayinky skončil míčem v zámezí, hostující hráč ukazoval, že by vhazovat měla Slavia, rozhodčí však byl jiného názoru.
37'
Olayinka se snažil zpracovat míč na levé straně, málem se mu to povedlo, jenže míč skončil o kousek za pomezní čárou.
36'
Nedovolený zákrok domácího Prömela na Holeše u středového kruhu, tohle byl taktický zákrok na zastavení akce Slavie.
35'
Union se vydal do protiútoku, akci táhl Kruse, tentokrát se ale do šestnáctky neprobil.
33'
Hostům scházely jen centimetry od vedoucího gólu! Po akci levou stranou a kombinaci mezi Samkem a Oscarem zakončoval Holeš, svou pohotovou ranou levou nohou ale trefil pouze břevno!
32'
Je tu první žlutá karta utkání. Kačaraba, který hraje s ochranou nosu, dostal úder loktem a potrestán byl Sheraldo Becker.
30'
Je to teď docela dost rozhárané utkání, často se přerušuje. Nervozita narůstá.
28'
Po centru do pokutového území a hlavičce na malé vápno se k míči cpal Olayinka, pokus o patičku mu ale nevyšel.
27'
Nedotažená narážečka na Schranze, k ohrožení Rönnowovy branky nedošlo, je z toho alespoň roh.
26'
Hosté vhazují kousek od pokutového území, u míče je Oscar a hledá nabíhajícího Olayinku.
24'
Masopust sice přidržel Awoniyiho, rozhodčímu tento zákrok i přes protesty domácích unikl.
22'
Na chvilku se nám tempo zpomalilo, sledujeme teď nákopy ze strany na stranu.
20'
Zase rohový kop pro německý celek, centr před Mandouse ale hosté zvládli odvrátit.
18'
Po následném rohu přišlo zakončení od Beckera, šlo to zase mimo. Union ale začíná nepříjemně tlačit.
17'
A se šance pro Berlín. Kruse si po narážečce zpracoval míč, rychle se s ním otočil a jeho následná tečovaná střela šla kousek vedle branky. Mandous by neměl nárok, šel totiž do protipohybu.
15'
Mandous s potížemi zpracoval vysoký centr z pravé strany, hostům muselo zatrnout, ale už jde Slavia dopředu.
14'
Teď zahořelo na opačné polovině, Awoniyi ale prováhal nejlepší okamžik pro přihrávku na Kruseho a hosté se stačili vrátit.
13'
Pražský celek začíná přebírat iniciativu na trávníku, vede akce křídelními prostory, zatím je to ale bez jakékoli koncovky.
11'
Becker hledal pasem po zemi rozběhnutého Awoniyiho, bylo to na něj ale až moc prudké, míč skončil u Mandouse.
10'
Pokus hostů o dlouhý pas na pravou stranu, Giesselmann nechal míč doskákat do zámezí.
9'
Na utkání není VAR, není tedy jak situaci přehodnotit. Slavia se se situací musí poprat, penalta nebude.
8'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
7'
Slavia opět u míče a na útočné polovině, Zase je z toho pouze autové vhazování.
6'
Po rohu a několika hlavičkových soubojích zakončoval Oscar, Rönnowovu branku ale netrefil.
5'
Schranz nedokázal odcentrovat před Knocheho, je z toho pouze vhazování pro hostující tým.
4'
Giesselmann a Kuse vybojovali míč na pravé straně, jenže pak se už dál nedostali. Slavia vyráží do pozvolného kontru.
3'
Dlouhý pas do pokutového území Slavie, tam ale nikdo z domácích nebyl a Mandous měl snadnou práci.
2'
Na trávníku chvíli ležel Olayinka, a to po souboji s Khedirou. Už je ale zase připraven do hry.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Knoche, Baumgartl, Friedrich – Trimmel (C), Becker, R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Awoniyi, M. Kruse.
Náhradníci: Luthe, Stein – Jaeckel, Ryerson, Öztunali, Voglsammer, Behrens, Haraguči, Puchacz, Möhwald, Schneider, Teuchert.
Trenér: Urs Fischer

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Masopust (C), Ousou, Kačaraba, Oscar – Samek, Holeš, Lingr – Schranz, Olayinka.
Náhradníci: Sirotník – Stanciu, Plavšić, Ekpai, Traoré, Obadal.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Obrenović (SVN) – Praprotnik (SVN), Kordež (SVN).
Zápas na Olympiastadion Berlin začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Rade Obrenović, kterému budou na pomezí asistovat Jure Praprotnik a Grega Kordež. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Alen Borošak. Všichni pánové jsou ze Slovinska.
1. FC Union Berlín

Domácí tým je v tuto chvíli ve skupině na třetím místě s šesti body a dnes tak musí bezpodmínečně vyhrát, pokud chce postoupit do jarních bojů. Forma je v týmu dobrá, Union naposledy porazil v rámci Bundesligy silné Lipsko a svou formu bude chtít přetavit i do dnešního utkání. Jenže zápas je klíčový i pro Slavii.

SK Slavia Praha

Pražský klub je na tom ve skupině o něco lépe, momentálně drží druhé místo a udržení by znamenalo postup do jarních vyřazovacích bojů. O to víc může Slavii mrzet ztráta z posledního zápasu Konferenční ligy, kdy na svém trávníku pouze remizovala s Feyenoordem 2:2. Náladu si pak klub vylepšil v domácí soutěži výhrami nad Teplicemi a Olomoucí. K postupu bude dnes Slavii stačit neprohrát.

Feyenoord – Slavia 2:1
Haifa – Slavia 1:0
Slavia – Haifa 1:0
Slavia – Feyenoord 2:2
Dobrý večer u Evropské konferenční ligy. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy 1. FC Union Berlín a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.