Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Basilej : Nice - 13. dubna 2023   21:00

Basilej
Basilej
26' Amdouni  • 71' Amdouni (Lang)
2:2
(1:2)
Nice
Nice
38' Moffi   • 45+1' Moffi  (Laborde)
Basilej
Hitz – Lang, Adams, Pelmard – Ndoye, Diouf, Xhaka (C), Burger, López – Amdouni (89. Millar), Zeqiri (67. Fink).
Salvi, De Mol – Augustin, Essiam, Males, Vogel, Kade, Novoa.
Nyberg (SWE) – Beigi (SWE), Söderqvist (SWE)
St. Jakob-Park, Basilej
Nice
Schmeichel – Ndayishimiye, Todibo, Dante (C), Amráwí (46. Bard) – Rosario (84. Mendy), Ramsey, Thuram, Búdawí – Laborde, Moffi (84. Bráhímí).
Boulhendi, Bułka – Bryan, Trinker, Nahounou, Bouanani, Belahyane.

Zápas je u konce a vítěze jsme pro dnešní večer nepoznali. V úvodu druhé půle Nice pokračovalo v tlaku, ale nic z něj nedokázalo vytěžit. A tak se začali prosazovat i domácí. Po několika oťukávacích akcích přišla 71. minuta, centr z pravé strany a nechytatelná hlavička v podání Mohameda Zeki Amdouniho. Zápas pak dostal slušné obrátky a nakonec to mohli být hosté, kdo si mohl odvézt výhru. V 76. minutě se za obranu dostal Laborde, ale Hitz jeho ránu zvládl vyrazit. Další branky jsme se už nedočkali a tak tu máme remízu 2:2, která dává do odvety o trochu lepší pozici francouzskému celku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:6.
90+3'
90+3'
Mendy posílal přihrávku do vápna, ale tomuto scházela jakákoliv přesnost.
90+2'
Hitz u míče, čeká, až se mu u půlky nabídnou spoluhráči pro dlouhý odkop.
90+1'
Po přechod k vápnu Nice zakončovali Ndoye a po něm i Burger. První pokus vyrazil Schmeichel, ten druhý šel nad branku.
89'
Střídání v týmu FC Basilej:
ze hřiště odchází Mohamed Zeki Amdouni, přichází Liam Millar.
88'
Aut pro domácí, výpad musel odkopem zastavovat Dante.
87'
Na trávníku posedává domácí Xhaka, po krátkém ošetření bude moci zase pokračovat.
86'
Dobrá práce obrany i na straně Basileje, domácí nepustili soupeře k centru, míč skončil mimo hrací plochu.
85'
Domácí López to vzal středem, ale ještě před šestnáctkou byl o míč obrán. Bylo to rychlé a čisté.
84'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Antoine Mendy.
84'
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Bilál Bráhímí.
83'
Na lavičce Nice se chystá hned dvojnásobné střídání, na změny si ale ještě musíme chvíli počkat.
82'
Teď si Laborde nabíhal středem, ale nedočkal se přihrávky. Moffi byl zastaven, jeho pas byl sražen na roh.
81'
Laborde ztroskotal na pravé straně, proti přesile obránců neměl mnoho šancí na průnik.
80'
Menší uklidnění tempa, domácí drží míč na útočné polovině.
79'
Žlutá karta pro domácí tým, za podkopnutí si ji prohlédl Sergio López.
77'
Roh už nebezpečný nebyl a Basilej může jít do protiakce.
76'
No, tohle bylo hodně hraniční. Hostující Laborde si naběhl na dlouhý pas na hranici ofsajdu, praporek však zůstal dole a on tak mohl vyslat prudkou ránu. Hitz byl ale pozorný a střelu vyškrábl na roh!
75'
Slušný kus za vápnem se do míče opřel Laborde a jeho skákavá střela donutila jít Hitze rychle na zem a musel vyrážet!
74'
Teď už zase Nice, akce je vedena pravou stranou.
72'
Najednou se probralo i publikum a to žene Basilej do dalšího útoku.
71'
Basilej právě vstřelila branku!
Zase máme srovnáno! Ndoye sice ještě trefil svou ranou stínícího hráče, akce ale pokračovala, zprava nacentroval Lang, našel ve vápně MOHAMEDA ZEKI AMDOUNIHO a ten prudkou hlavičkou zblízka překonal Schmeichela – 2:2!
69'
Hostující Ndayishimiye na zemi a ne vlastní vinou. Ve vzdušném souboji jej fauloval Fink.
69'
Ramsey se snažil probít k vápnu Basileje, domácí nakonec vše odvrátili pomocí malé domů.
67'
ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Bradley Fink.
66'
Tak tohle byla opravdu slušná šance na srovnání skóre! Po akci z levé strany se míč dostal na tu pravou, křížná střela po zemi doslova volala po sklepnutí za brankovou čáru, Ndoyemu ale scházelo jen pár decimetrů!
66'
Dlouhý pas domácích k vápnu, bylo to ale až moc prudké a u míče byl jako první gólman Schmeichel.
64'
Trochu se nám i přitvrzuje, na trávníku přibylo nedovolených zákroků.
63'
Po pravé straně se teď k vápnu dostal Amdouni a dokonce i vystřelil, trefil ale pouze Schmeichelovu boční síť.
61'
Basilej u míče, směrem kupředu to teď ale docela drhne.
59'
Búdawí na středové čáře zastavil unikajícího Burgera, je z toho ale pouze přímý kop. Kartu nechal sudí v kapse.
57'
Z pravé strany přišla přihrávka na hranici vápna, do míče se placírkou opřel Thuram, ale trefil pouze jednoho ze stínících protivníků.
57'
Hostující Aaron Ramsey neprošel pravou stranou, za konec akce se hned omluvil spoluhráčům.
55'
Basilej poprvé na útočné polovině a hned z toho byla střela. Diouf ale mířil přesně doprostřed, kde byl připravený Schmeichel.
53'
Hitz sice zvládl centr od rohového praporku vyboxovat, ale ještě si musel dát pozor na Todibovu hlavičku. Celou akci pak zakončil Moffi ranou vysoko nad bránu.
52'
Thuram se dnes už podruhé pokoušel o akrobatické zpracování a přehození soupeře, skončil ale na obraně ještě velký kus před šestnáctkou.
50'
Stále je tu převaha francouzského celku, Basilej se zatím jen soustředí na pozornou obranu.
48'
Ta, kde skončila první půle, začíná ta druhá – Nice útočí.
46'
ze hřiště odchází Ajúb Amráwí, přichází Melvin Bard.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle, která sice v úvodu nebyla zrovna akční, ale s postupem času se vše změnilo, oba celky začaly útočit, vypracovaly si šance a padly i tři góly. Jako první se prosadili domácí, když po zákroku na Ndoyeho proměnil pokutový kop Mohamed Zeki Amdouni. Jenže Nice to nepoložilo, Thuram ješte v dobré pozici minul, ale ve 38. minutě bylo srovnáno, když se v šestnáctce dobře zorientoval Terem Igobor Moffi a po zemi překonal Hitze. No a Terem Igobor Moffi se postaral i o obrat ve skóre, když se v nastaveném čase položil do nůžek a nechytatelnou ranou nedal Hitzovi šanci na zákrok. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:2.
45+2'
45+1'
Nice právě vstřelilo branku!
Hosté se gólem do šatny dostávají do vedení! A byla to trefa opravdu parádní! Nice podniklo výpad, z levé strany nacentroval Laborde, ve vápně se do výstavních nůžek položil TEREM IGOBOR MOFFI a prudkou ranou nedal Hitzovi šanci na zákrok – 1:2.
44'
Búdawí docela bolestivě atakoval Zeqiriho, domácí hráč si chvíli poležel na trávníku, ale už je zase připraven pokračovat.
43'
Basilej se snaží uklidnit tempo, hráči si přihrávají na vlastní polovině a snaží se soupeře vylákat.
42'
Hosté nyní reklamovali hru rukou v pokutovém území, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
41'
Vyrovnávací trefa hosty ještě více povzbudila a opět se hraje poblíž Hitzovy šestnáctky.
38'
Tak nakonec je srovnáno. Hostům se povedlo z pravé strany dostat míč do vápna, po sklepnutí zakončoval Laborde, ten byl zablokován, ale volný TEREM IGOBOR MOFFI už zblízka Hitze ranou po zemi překonal – 1:1.
38'
Přímý kop Nice, k centru se postavil Rosario, ale svou přihrávku přehnal a poslal ji až za zadní tyč.
36'
Po chybě domácích v rozehrávce dostal pas na střed Moffi, jeho střelu k tyči ale Hitz vyškrábl a navíc byl střelec, jak se vzápětí ukázalo, v ofsajdovém postavení.
35'
Další rohový kop pro Basilej, centr z levé strany však nebyl pro Schmeichela nebezpečný.
34'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, po nudnějším úvodu je to rozhodně příjemné zjištění.
32'
Ten sice nevyšel, nicméně domácí ještě chvíli zůstali na útočné polovině. Ale bez zakončení.
31'
Jeden takový rychlý kontr Basileje skončil sraženým centrem a je tu roh pro švýcarský celek.
30'
Nice začíná přidávat na tempu, tlačí se do útoku, musí si ale dávat pozor v obranné řadě.
29'
Hosté nebyli daleko od vyrovnání, když se míč dostal z pravé strany do vápna, odrazil se k volnému Thuramovi, jenže ten z výborné pozice branku minul!
28'
Na trávníku nyní probíhá ošetřování domácího Burgera, ten má problém s pravou nohou.
26'
Míč si na penaltový puntík postavil MOHAMED ZEKI AMDOUNI, dal si pomalý rozběh a zakončil víceméně do středu branky. Schmeichel skočil na svou levou ruku a je to 1:0!
25'
Tak ne, penalta je potvrzena, hlavní rozhodčí ani nebyl povolán, aby se na video podíval sám.
24'
Jean-Clair Todibo navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu. Ještě může doufat, že video verdikt odvolá.
23'
Penalta pro Basilej! DLouhý pas mířil na Ndoyeho, ten se dostal do vápna, kde jej tvrdě přistrčil Jean-Clair Todibo a rozhodčí neváhal ani okamžik!
22'
Pravou stranou se prodíral hostující Búdawí, jenže při pokusu o kličku podklouzl a upadl.
21'
Zatím to není zrovna fotbal té nejvyšší kvality, je poznat, že ani jeden z celků nechce udělat poblíž vlastního vápna chybu. A tak se hraje hodně opatrně.
19'
Xhakovi zakončení nevyšlo, spoluhráčům se hned omlouval, nicméně Basilej pokračuje alespoň autovým vhazováním.
18'
Následný centr z přímého kopu propadl k malému vápnu, kde se jako poslední dotkl míče jeden z domácích, ale rozhodčí ukázal na roh!
17'
Protiútok Basileje, pravou stranou se prodíral Ndoye, toho fauloval Ajúb Amráwí a máme tu první žlutou kartu.
16'
Nice nevyšel ani další rohový kop, sledujeme teď hru převážně ve středu hrací plochy.
14'
Vše skončilo centrem do šestnáctky, kde si naskakoval Laborde, hlavička šla ale o velký kus vedle branky.
14'
Přetažený centr na Moffiho, míč skončil mimo hrací plochu, ale Nice bude pokračovat autem.
12'
Hráči Nice se kromě jednoho rohu ještě nedostali poblíž Hitzovy branky, i tentokrát pohořeli ještě kus před šestnáctkou.
10'
Stále čekáme na první střelu na branku, jak Hitz, tak i Schmeichel nemuseli ještě zasahovat.
9'
Nice skvěle brání vlastní polovinu, domácí celek se teď neúspěšně probíjel pravou stranou. O míč přišel Ndoye.
8'
Nakonec se míč dostal do vápna, na přihrávku si nabíhal Burger, byl ovšem v těsném ofsajdu.
7'
Domácí u míče, tentokrát je to velmi pozvolná akce a jde to do plně postavené obrany.
6'
Rohový kop i pro hostující tým, Moffiho hlavičce ale scházela potřebná razance. Basilej odvrací.
5'
Ani tento centr nevyšel, dokonce z toho byl brejk Nice, který musel Ndoye hasit faulem na Labordeho.
4'
Další rohový kop, tentokrát jej vybojoval Ndoye. Hosté sice reklamovali, že už byl mimo hrací plochu, ale u sudího s tím neuspěli.
3'
Nakonec z toho byl dokonce roh, Xhaka nacentroval do vápna, kde ale Dante zcela bez problémů odhlavičkoval.
2'
Domácí u míče, z hloubi vlastní poloviny rozjeli překvapivý výpad a i když to nevyšlo, tak po Rosariově odkopu bude Basilej pokračovat autem.
1'

FC Basilej: Hitz – Lang, Adams, Pelmard – Ndoye, Diouf, Xhaka (C), Burger, López – Amdouni, Zeqiri.
Náhradníci: Salvi, De Mol – Millar, Augustin, Fink, Essiam, Males, Vogel, Kade, Novoa.
Trenér: Heiko Vogel

OGC Nice: Schmeichel – Ndayishimiye, Todibo, Dante (C), Amráwí – Rosario, Ramsey, Thuram, Búdawí – Laborde, Moffi.
Náhradníci: Boulhendi, Bułka – Bráhímí, Bryan, Bard, Trinker, Mendy, Nahounou, Bouanani, Belahyane.
Trenér: Didier Digard

Rozhodčí: Nyberg (SWE) – Beigi (SWE), Söderqvist (SWE).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v St. Jakob-Parku začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Glenn Nyberg, kterému budou na pomezí asistovat Mahbod Beigi a Andreas Söderqvist. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Adam Ladebäck. Všichni pánové jsou ze Švédska. U videa pak budou Stuart Attwell a Peter Bankes, oba z Anglie.
FC Basilej

Švýcarský celek se do čtvrtfinále dostal přes dvě napínavé bitvy proti Slovanu Bratislava. Oba zápasy skončily remízou 2:2 a šlo se do penalt. Přitom k nim vůbec nemuselo dojít, neboť v odvetě vedl Slovan na svém trávníku 2:0 a Basilej dotahovala opravdu na poslední chvíli, když na Calafioriho gól z 53. minuty navázal až v třetí nastavené minutě Amdouni. Penalty už byly jednoznačné v režii hostů, ti je vyhráli 4:1 a postoupili mezi nejlepší osmičku.

OGC Nice

Francouzský tým měl cestu do čtvrtfinále rozhodně snazší, v obou zápasech proti Tiraspolu tahal za delší stranu provazu a připsal si dvě výhry – nejprve 1:0 venku a poté 3:1 na svém hřišti. O branky se rovnoměrně postarali Amraoui, Laborde, Moffi a Brahimi.
Dobrý večer u čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy FC Basilej a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.