Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : Lech Poznań - 16. února 2023   18:45

Bodo/Glimt
Faye Lund – Wembangomo (80. Amundsen), Moe, Lode, Sörensen – M. Konradsen, Berg (C), Grönbaek (86. Taerandsen-Skau) – Mvuka (70. Sörli), Pellegrino (70. Žugelj) – Moumbagna (70. Espejord).
Sjong – Kubr, Salvesen.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch
Aspmyra, Bodo
6 925 diváků
Lech Poznań
Bednarek – Czerwiński, Milić, Kvekveskiri (46. Marchwiński), Salamon, Pereira – Skóraś, J. Karlström I (80. Dagerstal), Murawski, Szymczak (72. Velde) – Ishak (C) (88. Sobiech).
Holec, Medrala – Rebocho, Sousa, Citaiszwili, Żukowski, Kozubal, Ba Loua.

Větší herní aktivita, lepší statistika téměř ve všech ohledech, tři střely přímo na branku, bezpočet rohů, ale ani to nevedlo k vítězství norského Bodo/Glimt. Po soustředěném a nutno říci defenzivním výkonu Lechu Poznaň končí utkání remízou 0:0.

Největší šanci ve druhé půli sedm minut po přestávce měl na své hlavě Marchwiński. Již v prvním poločase se blýskl brankář Bednarek při likvidaci gólové střely Grönbaeka. Ani v odvetě nelze očekávat gólové hody a rozhodovat budou maličkosti.

Čtenářům přeji hezký zbytek pohárového večera, třeba při sledování další dávky onlajnů hraných od 21:00 hodin.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:10.
90+4'
90+3'
Po jednoduché přihrávce chtěl utkání rozhodnout zakončující Berg, jenže střílel pouze do míst, kde se nacházel připravený brankář Bednarek.
90+1'
Ale ani tentokráte Patrick Berg neoslnil fanoušky Bodo/Glimt svým centrem před branku soupeře.
90+1'
Sörli sice neuspěl v souboji jeden na jendoho. Nicméně vybojoval pro své spoluhráče již sedmý rohový kop.
89'
Ishak zejména v prvním poločase dokázal dobře otravovat a unavovat své bránící soupeře. Jednou nedosáhl na střílený centr. Nicméně v odvětě by právě on mohl být rozdílovým hráčem.
88'
Střídání v týmu KKS Lech Poznaň:
ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Artur Sobiech.
86'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt:
ze hřiště odchází Albert Grönbaek, přichází Ask Taerandsen-Skau.
85'
Těžko říci jak vážného charkteru je zranění Grönbaeka, nicméně je jisté, že dnešní duel určitě nedohraje, jelikož bude za chvíli nuceně vystřídán spoluhráčem.
84'
Kapitán Berg z rohu ani tentokráte nenašel recept na obranu polského týmu a bránící hráč jej hlavou posílá mimo pokutové území do bezpečné zony.
83'
Centr Nina Žugelje sice nejde hodnotit vysokou známkou, ale svůj účel splnil poměrně dobře, jelikož větší počet hráčů Bodo/Glimt se hrne do pokutového území což znamená jediné – rohový kop.
81'
Po odpískáném faulu Marchwińského, potřebuje lékařské ošetření na hrací ploše Albert Grönbaek.
80'
ze hřiště odchází Brice Wembangomo, přichází Isak Amundsen.

ze hřiště odchází Jesper Karlström, přichází Filip Dagerstal.
79'
Adam Sörensen byl u postranní čáry soupeřem chycen do ofsajdové pasti.
79'
Své kila navíc nyní perfektně uplatnil při krytí míče před protihráčem obránce Brice Wembangomo.
78'
Lech Poznaň se zatím marně snaží překvapit po autovém vhazování soustředěnou obranu Bodo/Glimt.
76'
Následně byl domácím odpískán útočný faul.
75'
Centr Adama Sörensena ze strany nenalezl v pokutovém území soupeře své spoluhráče.
73'
Obránce Brice Wembangomo to přehnal v osobním souboji se svým důrazem.
72'
ze hřiště odchází Filip Szymczak, přichází Kristoffer Velde.
70'
ze hřiště odchází Amahl Pellegrino, přichází Nino Žugelj,
ze hřiště odchází Joel Mvuka, přichází Sondre Sörli,
ze hřiště odchází Faris Pemi Moumbagna, přichází Runar Espejord.
69'
Domácí celek chystá v prostoru své lavičky vícečetné střídání na své straně.
67'
Centr vyslaný z kopačky kapitána Berga velmi lehce likviduje připravený brankář Bednarek.
66'
Žlutá karta pro tým FK Bodo/Glimt (Faris Pemi Moumbagna).
65'
Vzápětí po odkopu bránícího hráče jej nepěkně skluzem atakuje Pemi Moumbagna.
64'
Parádní akci, když Konradsen patičkou uvolňoval v pokutovém území soupeře svého spoluhráče Sörensena nevyšel.
62'
A i následný roh norského týmu byl ubráněn soupeřem, který použil zónové bránění.
61'
Střelu norské dvacetdvojky Lodeho zablokovala obětavá dvaadvacítka ve službách Lechu Poznaň jménem Murawski na rohový kop.
60'
Ulpynulou hodinu hry tohoto zápasu završil svou skákavou střelou Grönbaek, která končí mimo levou tyč.
58'
Herní aktivita je již opět v tomto utkáních na kopačkách hráčů Bodo/Glimt.
57'
Centr Pereiry se po mnoha odrazech dostal až ke Grönbaekovi, který jej dostal až na polovinu hřiště, kde sice vymyslal pěkný pas za obranu soupeře, ale dosti nepřesný na svého spoluhráče.
56'
Centr Joela Pereiry byl sražen protihráčem na rohový kop pro Lech Poznaň.
54'
Na rohový kop si sice nejvýše vyskočil Faris Pemi Moumbagna, ale také on nebyl úspěšným zakončovatelem.
53'
Bodo/Glimt bude mít k dispozici další zahrání rohového kopu, kterého se ujme opět kapitán Berg.
52'
Szymczak si doslova udělal pouze stín z obránce Lodeho a jeho následný centr nedokázal svou hlavou umístit mezi tři tyče zakončující Marchwiński.
50'
Po pěkné kombinaic musel střílený pas před branku vykopnout špičkou své kopačky brankář Bednarek a následná střela Magishi Mvuka postrádala potřebnou kvalitu na tuto soutěž.
49'
Průnik Marchwiňského uťal klasicky nedovoleným způsobem Patrick Berg.
47'
Ten zahrával kapitán Berg, jenže opakovaně neúspěšně, obrana soupeře ho dokázala odvrátit do bezpečí.
46'
Pelelgriniho pas marně hledal své poluhráče v pokutovém území, nicméně to bude alespoň rohový kop pro Bodo/Glimt.
46'
ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Filip Marchwiński.
46'

Fauly: 6:4
Největší šanci první půle měl na noze Grönbaek, jenže proti této utěšené střele s přehleden zasáhl brankář Bednarek! A i díky tomuto je stav po prvním poločase nerozhodný 0:0.
45+1'
45+1'
Po nepřesném pasu, který se nedostal do pokutového území sudí Lechner ukončuje první dějství tohoto utkání.
45+1'
Bodo/Glimt chce prostřednictvím Berga dohrát první poločas na své útočné polovině.
44'
Pokus o možný brejk končí pouze na hrázi hráčů ve žlutých dresech těsně za středovým kruhem.
43'
Zablokovaný centr zprava končí pouze autovým vhazováním Bodo/Glimt od levé postranní čáry.
42'
Po prudkém a nečekaném centru Salamona se marně po mičudě v pokutovém území natahoval skluzem těsně před brankou obrovitý Ishak.
41'
Obrat mohutného Ishaka o míč je prakticky nemožné, než jen za cenu faulu.
40'
Pellegrinova střela byla zablokovaná uvnitř pokutového území polského klubu.
39'
Pellegrino byl tentokráte u postranní čáry faulován záložníkem Filipem Szymczakem.
39'
Nepřesná přihrávka končí pouze na obráncích polského klubu.
38'
Proti kompkatní obraně soupeře se domácí hráči zatím velmi těžce prosazují.
36'
Následně si hráči Bodo/Glimt vybojovali rohový kop z pravé strany hřiště.
35'
Skvělý zásah vyražením proti prudké střele pravou nohou Grönbaeka předvedl zasahující brankář Filip Bednarek!
34'
Žlutá karta pro tým KKS Lech Poznaň (Radosław Murawski).
34'
Nebezpečný průnik Pemiho Moumbagna musel tvrdým faulem prostřednictvím skluzu zastavit Murawski.
33'
Centr zprava zcela jistě odkopává mimo pokutové území obránce Wembangomo.
32'
Po chvíli, kdy se k nějaké aktivitě dostali hráči Lechu Poznaň cca posledních osm minut opět tempo hry je zcela v režii norského soupeře.
30'
Míč mířil na hráče jenž podklouzl a navíc byl velmi těsně bráněn atak se dostal až k brankáři Bednarkovi.
29'
Norší fanoušci nejsou spokojeni po odpískání útočného faulu Pellegrinovi.
28'
Berg velmi důrazně vybojoval v osobním souboji balon, ale následná jeho střela letěla pouze přímo na brankáře Bednarka.
27'
Rychlá akce tři na tři končí na hranici pokutového území nepřesným pasem na obráncích Lechu Poznań.
26'
Centr Czerwińského zleva nikoho z nabíhajících hráčů Lechu Poznaň v pokutovém území nedokázal nalézti.
25'
Zahnaný Skóraś až k rohovému prapoprku marně hledal zpětným pasem někoho ze svých spoluhráčů.
24'
Odpískaný faul ve středu hrací plochy znamená přímý kop pro hráče Lechu Poznaň.
23'
Ani série narážeček nevedla k proniknutí hráčů Bodo/Glimt do pokutového území soupeře.
21'
Efektní skluz bránícího hráče opět donutil až ze své poloviny hřiště založit další útok Bogo/Glimt.
20'
Úvodní dvacetiminutovku uzavřel velmi nepřesným volejem Pemi Moumbagna.
19'
Perfektní práci pokrytí míče svým tělem předvedl obránce Alan Czerwiński.
18'
Kapitán Berg opět nevybíravě fauloval Ishaka a polští hráči už začínají mít na něj pivku.
15'
Z nenápadné akce vyšla nečekaná střela Karlströma z ostrého úhlu, kterou musel brankář Faye Lund likvidovat vyražením na rohový kop!
15'
Prudký střílený míč zleva před brankou na malém pokutovém území nikdo ve žlutých dresech nedokázal z nabíhajících hráčů zasáhnout.
13'
Větši aktivita je zatím zřejmá u domácího týmu, byť je ze své soutěže daleko rozehranější polský soupeř.
12'
Vzápětí byl odpískán útočný faul obránci Sörensenovi proti Pereirovi.
11'
Kapitán Bodo/Glimt Berg se dostal do nedovoleného souboje proti záložníkovi Skóraśovi.
10'
Švédský záložník Jesper Karlström rozehrával rohový kop Lechu Poznaň.
8'
Mugisha Mvuka sice obdržel balon do pokutového území od svého spoluhráče Wembangoma, ale jeho střelecký pokus byl záhy zablokován pohotovým Murawskim.
7'
Na druhé straně hřiště se do gólové šnace řítil hrotový útočník Mikael Ishak, ale bylo mu odpískáno ofsajdové postavení.
5'
Grönbaek po pěkném pasu a drzém průniku v pokutovém území padá a sudí Lechner velmi dobře odhalil, že balon se naposledy odrazil právě od podrážky kopačky norského záložníka.
4'
Ofenzivní atak krajního obránce Sörensena na levé straně hřiště končí pouze za koncovou čárou.
3'
Rohový kop zleva zahraný Bergem skončil pouze v náručí polského brankáře Bednareka.
2'
Centr Wembangoma nadělal polské obraně nečekaně velké problémy, souboj na hranici pravidel nebyl posouzen jako penaltový.
1'
Nicméně o chvíli později se k balonu dostali zpět opět zástupci norského klubu.
1'
Průnik domácího hráče skončil již ve středovém kruhu, když vysílal nepřesný pas na své spoluhráče.
1'
Norský klub měl velké problémy zejména na pozici brankářů na lavičce je teprve 16 letý brankář. Na lavičce je i český obránce Lukáš Kubr. I v polském klubu najdeme známé jméno v podobě slovenského brankáře, exspartaňského Dominika Holce.
Fouká velmi silný vítr a teplota se pohybuje mezi kladnou hodnotou a nulou.
FK Bodo/Glimt bude hrát ve žlutočerných dresech, polský fotbalový zástupce Lech Poznań nastoupí k tomuto utkání v tmavě modrých dresech.
Známá pecka od hudební legendy AC/DC dostává do varu jinak velmi chladné norské fanoušky. A i zástupci polského klubu Lech Poznaň mají na velmi studeném konci severní Evropy své fanouškovské zastoupení.

FK Bodo/Glimt: Faye Lund – Wembangomo, Moe, Lode, Sörensen – M. Konradsen, Berg (C), Grönbaek – Mvuka, Pellegrino – Moumbagna.
Náhradníci: Sjong – Amundsen, Espejord, Kubr, Sörli, Žugelj, Taerandsen-Skau, Salvesen.
Trenér: Kjetil Knutsen

KKS Lech Poznaň: Bednarek – Czerwiński, Milić, Kvekveskiri, Salamon, Pereira – Skóraś, J. Karlström I, Murawski, Szymczak – Ishak (C).
Náhradníci: Holec, Medrala – Rebocho, Sousa, Marchwiński, Citaiszwili, Velde, Dagerstal, Żukowski, Kozubal, Sobiech, Ba Loua.
Trenér: John van den Brom

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch.
FK Bodo/Glimt stejně jakou soupeř zahájil tento ročník v předkole LM a vedl si o poznání lépe než polský protivník. Postupně vyřadil Kl Klaklsvík 3:0 a 1:3, Linfield 8:0 a 0:1, Źalgiris Vilnius 5:0 a 1:1, a nad síly bylo až chorvatské Dinamo Záhřeb 1:0 a 1:4 po prodloužení.

Nicméně i účast v základní skupině EL (Arsenal, PSV Eindhoven, FC Zürich 4 body) skončila dobře a díky třetímu místu, může norský klub i nadále pokračovat v jarní části evropských poháru, konkrétně v EKL. Tím pádem může dorovnat své maximum z předešlé sezóny 2021/22 v podobě čtvrtfinále EKL ve kterém nestačili na italského giganta AS Řím 2:1 a 0:4.
FK Bodo/Glimt doplácí na systém jaro/pozim, který se praktikuje v severských zemích. Mistr své země za rok 2021 skončil v minulém roce 2022 na druhé pozici a tak ho opět uvidíme při pravidelné účasti v evropských pohárech. Norská liga bude zahájena až 10. dubna. Do té doby bude hrát tento klub pouze přípravná utkání.

Příprava 2023:

Viking Stavenger (Norsko) 1:0
Kalmar FF (Švédsko) 0:0
Viborg FF (Dánsko) 3:4
Silkeborg IF (Dánsko) 2:2
Jako polský mistr Lech Poznaň začal svou pouť v předkole LM , kde záhy vypadl s FK Karabach 1:0, 1:5. To znamenalo brzký přesun do EKL, kde to byla jiná káva. Polský zástupce postupně vyřadil Dinamo Batumi 5:0 a 1:1, Vikingur Reykjavík 0:1 a 4:1 po prodloužení, F91 Dudelange 2:0 a 1:1. Lech si vedl i ve skupinové fázi velmi dobře a v konkurenci Villarealu, Austrie Vídeň a Hapoel Beeer Ševa obsadil druhé postupové místo se ziskem devíti bodů (2 – 3 – 1).
KKS Lech Poznaň zahájil jarní část své ligy a vskutku solidní formě, kdy ze čtyř zápasů ani jednou neprohrál. Po dvou remízách, zaznamenal dvě výhry 1:0 nad Miedź Legnica a Wislou Plock. po nepovedeném podzimu tento dobrý start znamenla katapultaci na třití pozici. Nicméně na vedoucí Raków Czestochowa ztrácí propastných deset bodů.
Ve vyřazovací části EKL přivítá na svém hřišti norský FK Bodo/Glimt, kvalitního soupeře, který dlouhá léta patří k uzké špičce poslkého fotbalu KKS Lech Poznaň. Půjde o první vzájemné utkání těchto soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.