Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Basilej - 11. května 2023   21:00

Fiorentina
Fiorentina
25' A. Cabral (Martínez)
1:2
(1:0)
Basilej
Basilej
71' Diouf  (Xhaka) • 90+2' Amdouni  (Males)
Fiorentina
Terracciano – Dodô, Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura (87. Barák), Amrábat (73. Castrovilli), Mandragora – Ikoné (81. Kouamé), A. Cabral (82. L. Jović), N. González (73. Brekalo).
Cerofolini – A. Terzić, Venuti, Igor, Saponara, Duncan, Bianco.
Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA)
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Basilej
Hitz – Lang, Adams, Pelmard – Ndoye, Diouf, Xhaka (C), Burger (87. Males), Calafiori (63. Millar) – Augustin (77. Zeqiri), Amdouni.
Salvi, De Mol – Vogel, Essiam, Frei, Kade, Fink, Novoa.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:11.
Ve druhé půli se trefovali pouze hosté, kteří nejprve v 72. minutě vyrovnali a poté v nastavení strhli vedení poprvé na svoji stranu, na rozdíl od soupeře pak těsný náskok uhájili. Italský tým doplatil na špatnou efektivitu a neproměňování šancí, naopak Basilej svému soupeři dala lekci z produktivity a do odvety půjde ve velmi dobré výchozí pozici.
90+6'
90+5'
Hosté odkopávají balón daleko od své brány a směřují za vítězstvím.
90+2'
Basilej právě vstřelila branku!
Švýcarský tým v samém závěru dokonává obrat a směřuje za cenným vítězstvím. Males poslal míč z levé strany na střed, kde obrana Fiorentiny zaspala, čehož využil MOHAMED ZEKI AMDOUNI, jehož střela bez přípravy skončila v síti za bezmocným Terraccianem.
89'
Christian Kouamé v dobré šanci nemířil přesně, jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.
88'
Přetažený centr hostů letí do zámezí, Pietro Terracciano bude rozehrávat.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Antonín Barák.
87'
Střídání v týmu FC Basilej:
ze hřiště odchází Wouter Burger, přichází Darian Males.
86'
Ze skrumáže před vápnem Basileje domácí nevytěžili žádnou šanci, balón letí do zámezí.
84'
Málem se hostům povedl obrat, Kasim Adams po rohovém kopu jen těsně minul bližší tyč. Se spoluhráči pak reklamoval zásah brankáře Fiorentiny, jenž by přinesl Basileji další rohový kop, je to však jen odkop od brány.
82'
Andy Diouf individuální akcí do šance neprošel, navíc se provinil faulem.
82'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.
81'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Christian Kouamé.
80'
Lucas Martínez se před bránou hostů dostal k hlavičce, kterou ovšem odehrál pouze nad ni.
78'
Žlutá karta pro tým FC Basilej (Dan Ndoye). Hráč Basileje zkosil u levé postranní čáry Castrovilliho.
77'
ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Andi Zeqiri.
76'
K Cabralovi projela přihrávka z pravé strany, domácí hráč střílel z hranice vápna, avšak pouze nad břevno.
73'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Josip Brekalo.
73'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Gaetano Castrovilli.
72'
Žlutá karta pro tým FC Basilej (Wouter Burger).
71'
Zničehonic je srovnáno. ANDY DIOUF naběhl s míčem před pokutové území, nic nevymýšlel, sice nepříliš prudkou, ale zato přesnou ranou do pravého dolního rohu překonal Terracciana, který sice skočil, avšak na balón nemohl dosáhnout.
70'
Hosté mají míč ve své moci, kombinují však na své polovině.
69'
Domácí rozehráli rohový kop, míč byl prodloužen a odehrán za vzdálenější postranní lajnu. Fiorentina tak pokračuje autovým vhazováním.
67'
Málem to bylo o dva góly, Rolando Mandragora střílel z hranice vápna do levého dolního rohu brány, ovšem nijak prudce a brankář Basileje stačil skočit a zasáhnout včas.
67'
Kouč hostů Heiko Vogel inkasuje žlutou kartu.
65'
V posledních minutách přibylo faulů na domácí straně, avšak za žádný zatím nebyla k vidění žlutá karta.
63'
ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Liam Millar.
62'
Nyní je to Dan Ndoye, jenž zůstává ležet na travnaté ploše. Chystá se první střídání.
61'
Pauza příliš dlouho netrvala, můžeme pokračovat.
61'
Riccardo Calafiori zůstává na trávníku, stěžuje si na křeč.
60'
Dodô se snažil přihrát z pravé strany, to se mu nepovedlo, ale získal svému celku roh.
59'
Žlutá karta pro tým FC Basilej (Kasim Adams). Hráč hostů pyká za faul na Biraghiho.
57'
Domácí si nyní špatně přihráli a balón získává do své moci soupeř.
56'
Jonathan Ikoné vystřelil před hranicí vápna levačkou, jeho nepřesná střela letí rovněž vysoko.
54'
Rolando Mandragora střílel v pádu z levé strany, míč odehrál vysoko nad.
53'
Hosté faulovali na útočné polovině, o míč tak přichází.
50'
Wouter Burger hlavičkoval do země, od které se míč odrazil a putoval směrem horní část brány, kterou nakonec minul. Byla to však slušná možnost.
49'
Dan Ndoye se dostal ke střele, kterou zblokoval jeden z hráčů Fiorentiny na roh.
46'
45+2'
45'
Mohamed Zeki Amdouni to zkusil z ne zrovna výhodně pozice, jeho rána levačkou však letí vysoko nad bránu.
44'
Dodô byl nepříjemně faulován, po krátkém pobytu na trávníku se vrací na nohy. Karta udělena není.
43'
Pietro Terracciano vyběhl proti míč a schoval jej do rukavic, čímž zmařil šanci soupeře.
41'
Rychlý výpad Basileje k šanci nevedl, Andy Pelmard se snažil přihrávat z pravého křídla na střed, jeho pas byl zblokován za postranní lajnu.
39'
Těsný ofsajd hostujícího mančaftu, jehož útočná akce tím končí.
38'
Cristiano Biraghi střílenou přihrávkou minul vzdálenější tyč brány Basileje. Tohle byla docela zbytečná ztráta balónu.
37'
Znovu hráči italského celku kombinují dlouho mezi sebou, čas hraje v jejich prospěch.
35'
Nicolás González se snažil individuálně projít, což se mu ale nepovedlo a nevynutil si ani faul.
34'
Domácí kombinují dlouho u středové lajny a vyčkávají na správný okamžik k útoku.
32'
Domácí nyní reklamovali hru rukou v pokutovém území, penalta se však nepíská.
30'
Jonathan Ikoné byl příliš pomalý a balónu byl jako první brankář hostů.
29'
Přetažený míč proletěl vápnem švýcarského mužstva a zaplul do zámezí, aniž jej někdo tečoval.
28'
Domácí drží hru u pokutového území hostů, vhazovat budou aut.
25'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Po rozehrávce se k hlavičce dostal Lucas Martínez, míč odehrál k malému vápnu, kde jej, rovněž hlavou, stihl tečovat ARTHUR CABRAL a adresovat ze svého pohledu do levého dolního rohu brány.
25'
Nicolás González centroval z levého křídla, zblokovaný míč přináší jeho celku rohový kop.
23'
Wouter Burger si v pokutovém území vyskočil na centr, hlavou usměrnil míč vedle vzdálenější tyče. Tečovat se jej ještě snažil Michael Lang, avšak nepovedlo se.
22'
Nicolás González se pokoušel obejít v situaci jeden na jednoho obránce Basileje, při tom si pomohl faulem a hra se tak obrací.
20'
Nicolás González si vynutil faul u levé hranice vápna, odkud bude jeho tým následně rozehrávat.
19'
Velká šance hostů. Andy Diouf se dostal ke střele v pokutovém území, kterou adresoval na vzdálenější tyč, avšak Pietro Terracciano předvedl fantastický zákrok a míč pravou rukou vyrazil.
18'
Luca Ranieri se hodně rozčiluje poté, co byl jeho atak označen jako faul.
16'
Útočným faulem se provinil Sofján Amrábat. Bylo to hodně zbytečné, hráč může být i rád, že nevidí kartu.
15'
Jonathan Ikoné střílel velmi dobře po zemi na bližší tyč, ovšem brankář hostů si jeho pokus pohlídal a míč zastavil.
13'
Po špatné kombinaci domácího celku končí míč za brankovou lajnou a rozehrávat od brány bude Marwin Hitz.
11'
Hosté kombinují na své polovině, do hry zapojují i gólmana.
8'
Mohamed Zeki Amdouni byl chycen do ofsajdové pasti.
6'
Podobně si počínal o chvíli později i Giacomo Bonaventura, jehož pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
4'
Cabral v první větší šanci zápasu minul hostující bránu.
2'
Rolando Mandragora se provinil faulem, míč tak musí odevzdat.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Mandragora – Ikoné, A. Cabral, N. González.
Náhradníci: Cerofolini – A. Terzić, Venuti, Igor, Saponara, Castrovilli, Duncan, Bianco, Barák, L. Jović, Brekalo, Kouamé.
Trenér: V. Italiano.

FC Basilej: Hitz – Lang, Adams, Pelmard – Ndoye, Diouf, Xhaka (C), Burger, Calafiori – Augustin, Amdouni.
Náhradníci: Salvi, De Mol – Vogel, Essiam, Frei, Kade, Millar, Fink, Zeqiri, Males, Novoa.
Trenér: H. Vogel.

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (všichni FRA).
Vzájemné zápasy

Dnešní celky se spolu utkaly dvakrát, v obou případech v rámci skupiny I Evropské ligy sezóny 2015/16. Basilej nejprve vyhrála 2:1 na hřišti Fiorentiny, aby s ní následně hrála doma nerozhodně 2:2. Švýcarský celek skupinu nakonec vyhrál, italský tým skončil s tříbodovým odstupem na druhé příčce.
FC Basilej

Švýcarský tým se zapotil rozhodně víc, než jeho italský protivník. V 1. kole vyřazovacích bojů narazil na turecký Trabzonspor, se kterým prohrál na jeho horké půdě 0:1, doma však dokázal dát dva góly a zvítězit 2:0. Následovalo obrovské drama se Slovanem Bratislava, se kterým hrála Basilej doma nerozhodně 2:2, v hlavním městě našich východních sousedů byla krůček od vyřazení, vyrovnat na 2:2 se jí povedlo v 90+3. minutě, šlo se do prodloužení a nakonec do penalt, kde byl švýcarský tým šťastnější. Štěstí si s sebou odnesl i do souboj s francouzským Nice, se kterým hrál doma rovněž nerozhodně 2:2, mužstvo ze země galského kohouta v odvetě doplatilo na neproměňování šancí a soupeři podlehlo 1:2 v prodloužení.
Také Basilej se v domácí lize v tuto chvíli nachází mimo pohárová místa, na čtvrtý Lucern ztrácí čtyři body. V generálce na tento zápas utrpělo doma porážku s Curychem, jemuž podlehla 0:2.
ACF Fiorentina

Italský tým prošel do semifinále EKL přes portugalskou Bragu, kterou porazil v Portugalsku 4:0 a doma pak 3:2. Následovaly výhry 1:0 a 4:1 nad tureckým Sivassporem a zatím posledním týmem, kterému musel čelit, bylo polské překvapení Lech Poznaň. Ten sice dokázal v Itálii vyhrát 3:2, jenže týden předtím doma svému protivníkovi podlehl 1:4 a jeho pouť evropskými poháry tím skončila.
Fiorentině by triumf v EKL přišel vhod, v domácí lize se nachází mimo pohárová místa a šanci na jejich vybojování už má jen teoretickou. V generálce na dnešek prohrála 0:1 na hřišti nyní už mistrovské Neapole 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.