Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Braga - 23. února 2023   21:00

Fiorentina
Fiorentina
37' Mandragora (Bonaventura) • 58' Saponara (Bonaventura) • 83' A. Cabral (Bonaventura)
3:2
(1:2)
Braga
Braga
17' Castro   • 34' Djalo  (Banza)
Fiorentina
Sirigu – Dodô (46. A. Terzić), Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bianco (60. Castrovilli), Mandragora (77. Amrábat), Bonaventura – N. González (60. Ikoné), A. Cabral, Saponara (74. Brekalo).
Terracciano – Barák, Duncan, Igor, L. Jović, Kouamé, Sottil.
Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA)
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Braga
Sá (C) – Mendes, Niakaté (81. Saatçı), P. Oliveira, Borja – Castro, Pizzi (62. Račić), Ro. Gomes – Djalo (72. Bruma), Banza (72. Ruiz), A. Horta (62. R. Horta).
Matheus – Fernandes, V. Gómez, Gorby, Medeiros, P. Santos, Sequeira.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:9.
Fiorentina drama nepřipustila a po suverénním čtyřbrankovém vítězství na stadiónu soupeře vyhrála i na domácí půdě, byť výrazně těsnějším výsledkem 3:2.

Alespoň první poločas mírné drama přeci jen přinesl, protože hosté odskočili do dvoubrankového vedení a rázem ztráceli už jenom dva zásahy. Domácí ale na druhou trefu soupeře dokázali bleskově zareagovat a ve druhé půli dokonali obrat zásluhou gólů Riccarda Saponary a Arthura Cabrala.

Svěřenci kouče Italiana se mohou zaslouženě těšit na osmifinálový los, Bragu přehráli opravdu výrazným rozdílem. Portugalský celek dvojutkání ztratil hlavně nepovedeným domácím střetnutím.
90+2'
90+1'
Těsně bráněný Arthur Cabral si neporadil se zpracováním dlouhého odkopu brankáře, balón jenom prodloužil za sebe do země nikoho.
89'
V obležení dvou konkurentů si Lucas Martínez nepočínal ideálně. Chtěl nastřelit Ruize, jenže útočník šikovně uhnul, takže si kulatý nesmysl u půlicí čáry v klidu zpracoval Bruma.
88'
Na druhý gól během pár minut si dělal zálusk Arthur Cabral, ovšem vypálil jenom do tyče a branka by stejně nejspíše neplatila pro ofsajdové postavení forvarda.
87'
Do centru zprava se hlavou trefil Rodrigo Gomes. Nejednalo se o příliš prudké zakončení, přesto Sirigu míč raději vyrážel.
86'
Evidentně hosté nechtějí opouštět soutěž porážkou. Náběh skvěle načasoval Abel Ruiz a dostal míč na pravou stranu šestnáctku, nahrávku do druhé vlny na Hortu přečetl Terzić.
85'
Střetnutí se dohrává spíše z povinnosti. Fiorentina v součtu gólu za oba zápasy vstřelila o pět více, Braga si je vědoma, že za pár minut její letošní pouť pohárovou Evropou skončí.
83'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Obrat dokonán, domácí získávají na svou stranu těsný náskok! Bonaventura zapisuje třetí asistenci poté, co s hlavou nahoře odcentroval do vápna z pravé strany na ARTHURA CABRALA a ten v pádu zvládl míč prudce napálit do sítě po brankářově pravici.
82'
Nepovedený centr vyslal od levé lajny Rodrigo Gomes. Salvatore Sirigu si počkal a vysoký míč bezpečně schoval v rukavicích.
81'
Střídání v týmu SC Braga:
ze hřiště odchází Sikou Niakaté, přichází Serdar Saatçı.
80'
Druhé dějství je jednoznačně v režii domácích. Ti pokračují v kombinaci na útočné polovině a trpělivě čekají na mezírku v soupeřově defenzivě.
79'
Přečíslení čtyř proti třem úspěchem neskončilo. Akce skončila v půlkruhu u Giacoma Bonaventury, zkušený Ital vystřelil o kus vedle pravé tyčky.
78'
Sofján Amrábat se okamžitě zapojil do utkání. Obloučkem za defenzivní linii hledal Arthura Cabrala, Sikou Niakaté protihráče zkušeně odstavil tělem.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Sofján Amrábat.
76'
Brejk Bragy neměl dlouhého trvání. Paulo Oliveira zkoušel nákop na Abela Ruize, ten neměl žádnou šanci balón stihnout ve vymezeném prostoru.
75'
Jak je vidět, tak Fiorentina chce zvítězit. Zleva centroval do vnitra pokutového území Jonathan Ikoné, našel však pouze hlavu konkurenta Oliveiry.
74'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Josip Brekalo.
73'
Zápas se teď hodně kouskuje. Dobré krytí míče ukázal na polovině hřiště Riccardo Saponara, Ricardo Horta ho zezadu podrazil.
72'
ze hřiště odchází Alvaro Djalo, přichází Bruma.
72'
ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Abel Ruiz.
71'
Pokračují diskuze ohledně faulu a následné rozehrávky. Hlavně Cristiano Biraghi by si měl dávat pozor na pusu, dostat dvě žluté karty za řeči by byl trestuhodný počin.
70'
Dvě žluté karty do domácích řad v jeden okamžik. Lucas Martínez si ji vysloužil za ostrý faul, Cristiano Biraghi za zbytečné řeči, které přišly poté, co hosté nerozehráli na píšťalku.
69'
Rodrigo Gomes si vyměnil míč s Alvarem Djalem, načež postupoval dál po pravé lajně. Ve snaze o kličku do středu narazil na překážku jménem Giacomo Bonaventura.
68'
Přihrávka naslepo Jonathanu Ikonému vůbec nevyšla. Balón nasměroval k pravé lajně, přesně mezi dva spoluháče.
67'
Kolem poloviny hřiště došlo ke střetu dvou fotbalistů. Simon Banza z něj vyšel o něco hůře, s bolestivou grimasou každopádně vstal a může pokračovat.
66'
Mezi střelce utkání se chtěl přidat střílející Jonathan Ikoné, byť měl dva spoluhráče v lepším postavení. Pravačkou vystřelil vysoko příliš vysoko.
65'
Stoper je v pořádku a připraven pokračovat ve hře. Ihned ho spoluhráči zapojili do rozehrávky, Martínez volil pas na Bonaventuru.
64'
Útočný faul způsobil Simon Banza. Nebezpečně naskočil do Lucase Martíneze, kterého pravým loktem trefil do nosu.
63'
Domácí už mohou být s velkou pravděpodobností v klidu, protože skóre odvety je srovnané a vzhledem ke čtyřgólovému vítězství z prvního utkání mají skvěle nakročeno k postupu.
62'
ze hřiště odchází Pizzi, přichází Uroš Račić.
62'
ze hřiště odchází André Horta, přichází Ricardo Horta.
61'
Středem pokusil štěstí Rodrigo Gomes. Doběhl skoro až k pokutovému území soupeře, střela pravou nohou měla k přesnosti hodně daleko.
60'
ze hřiště odchází Alessandro Bianco, přichází Gaetano Castrovilli.
60'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Jonathan Ikoné.
58'
Tenhle gól už platit bude! Bonaventura držel míč jenom po dobu nezbytně nutnou. V pravý okamžik přihrál na levou stranu šestnáctky naběhnuvšímu RICCARDU SAPONAROVI, jenž s velkým přehledem zakroutil míč do sítě s velkým přehledem kolem levé ruky padajícího brankáře.
57'
Zpoza velkého vápna kroutil míč na zadní tyčku Rodrigo Gomes. Neuspěl, kulatý nesmysl prosvištěl těsně nad břevnem.
56'
Kartónek žluté barvy si vysloužil Nicolás González. Na útočné polovině šel za míčem příliš agresivně, Niakatého poslal na trávník nevybíravým způsobem.
55'
Gól neplatí! Rozhodčí Bastien po shlédnutí opakovaných záběrů došel k závěru, že balón nepřešel brankovou čáru celým objemem, přestože gólová technologie vyslala signál, že by zásah měl platit.
54'
Skutečně se řeší, zda míč celým objemem přešel brankovou čáru. Rozhodovaly centimetry, ale v jaký prospěch, to zůstává otázkou.
53'
Hlavní rozhodí Bastien si běží sám celou situaci překontrolovat na obrazovku.
52'
Těžko říct, co se zkoumá. Hodinky evidentně píply, takže spíše jde o možné ofsajdové postavení či faul.
51'
Francouzský arbitr Bastien ještě řeší celou situaci s videorozhodčím.
49'
Vyrovnáno! Po centru z pravé strany se do míče ve skluzu trefil ARTHUR CABRAL. Útočník zamířil k levé tyčce a Tiago Sá si na míč sice sáhl, ale bral ho až v momentě, kdy byl celým objemem za brankovou čárou.
48'
Hosté kombinují na obranné polovině, dále je zatím soupeř nepouští. Fiorentina vstoupila do druhého dějství hodně aktivně.
47'
Zatímco hostující trenér žádnou změnu neudělal, tak domácí kouč stáhl Doda, který dohrával první půli se žlutou kartou, novým mužem na trávníku je Aleksa Terzić.
46'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Aleksa Terzić.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Úvodní dějství odvetného klání mezi Fiorentinou a Bragou rozhodně nenudilo. K vidění byly tři branky, přičemž dvě vstřelili hosté, ti však v celkovém součtu nadále zaostávají rozdílem tří gólů. Skóre střetnutí otevřel v 17. minutě pěknou ránou do pravého dolního rohu André Castro, do podobného prostoru posléze uspěl i jeho spoluhráč Alvaro Djalo. Více klidu na domácí kopačky vrátil Rolando Mandragora, jenž tečovanou ránou poslal hrací předmět do protipohybu brankáře a stanovil tak současnou podobu výsledku.
45+4'
45+3'
Zahrál si ještě i domácí brankář, ale nohama. Salvatore Sirigu po malé domů neotálel a situaci uklidnil dalekým odkopem na útočnou polovinu.
45+2'
Dodô posunul míč po pravé lajně na Bonaventuru, který z otočky centroval naslepo, přesto dokonale našel Nicoláse Gonzáleze, střelu hlavou Tiago Sá vytáhl nad břevno.
45+1'
Brankář Tiago Sá zajímavě posílal nákop mezi dva soupeřovy stopery. Trajektorie balónu perfektní, ale Alvaro Djalo se k hracímu předmětu přes protihráči neprocpal.
44'
Autové vhazování na vlastní polovině domácím vůbec nevyšlo. Rolando Mandragora měl v úmyslu sklepnout míč zpět k Biraghimu, jenže kulatý nesmysl nasměroval mimo jeho dosah.
43'
Utkání může pokračovat. Gólman Tiago Sá uvedl míč do hry dlouhým odkopem od brány, který pohlídal bránící Lucas Martínez.
42'
Arthur Cabral se nedíval kolem sebe, mířil jenom za centrem, který zleva vyslal spoluhráč. Cestou bolestivě trefil do hlavy Niakatého, který leží na trávníku hodně otřesen, domácí forvard vyvázl bez karty.
41'
Pěknou rychlou akci chtěl završit Alessandro Bianco asistencí na vyrovnávací trefu, avšak střílený pas z levé strany šestnáctky přes Borju k Saponarovi nedoputoval.
40'
Protiútok Bragy neměl dlouhého trvání. Luca Ranieri správně očekával, že André Horta zkusí oblouček za obranu na Castra, kulatý nesmysl zpracoval pro sebe.
39'
Prvním hráčem potrestaným žlutou kartou se stal Dodô. Při sprintu si posunul míč příliš před sebe, což chtěl napravit skluzem, jenže místo míče kolíky bolestivě přejel kotník Oliveiry.
37'
Fialky zklidňují situaci, bleskově se vrací na kontakt a v celkovém součtu už mají opět komfortní tříbrankový náskok. Bonaventura z pravé strany šestnáctky přihrával ve skluzu na střed přímo do prostoru, kam naběhl ROLANDO MANDRAGORA, jehož střelu Borja smolně zblokoval do protipohybu brankáře.
36'
K rychlé odpovědi chtěl přispěchat Riccardo Saponara. Vymýšlel zajímavý centr z pravého křídla, ve vzduchu kraloval stoper Bragy Paulo Oliveira.
34'
Braga právě vstřelila branku!
Začíná se rýsovat pěkné drama! Nákop z pravé lajny Banza prodloužil na ALVARA DJALA. Třiadvacetiletý Španěl potrestal mizerné bránění Martíneze, balón prvním dotekem udržel ve vzduchu a pak, podobně jako spoluhráč Castro, napálila nártem míč nechytatelným způsobem do pravého dolního růžku, kde Sirigu zkrátka nemohl být.
33'
Hosté kopali rohový kop. Obstaral jej Pizzi, který hledal Sikoua Niakatého, Lucas Martínez konkurenta přeskočil bez větších komplikací.
32'
Hodně nepovedený centr vyprodukoval Nicolás González. Míč letěl příliš vysoko, navíc přímo do gólmanových rukavic.
31'
Pod tlakem Cristiano Biraghi nevymýšlel složitosti a těsně před presujícím Alvarem Djalem odpálil míč mimo hrací plochu.
30'
Jasný ofsajd Rodriga Gomese. André Horta na spoluhráče chytře pouštěl prudkou nahrávku, ale neměl ponětí o skutečnosti, že stojí za posledním obráncem.
29'
Za obranu zabíhal Arthur Cabral. Dostal míč, jenže skvěle zareagoval rovněž Sikou Niakaté, který uspěl tělo na tělo, domácí útočník si posléze pomohl nedovolenými prostředky.
28'
Braga ani náhodou účinkování v pohárové Evropě nezabalila předčasně. Po zmatcích ve vápně soupeře střílel André Horta nad bránu, v případě úspěchu by zásah neplatil pro ofsajd.
27'
Pizzi centroval na zadní tyč, kde číhal Sikou Niakaté. Stoper vracel kulatý nesmysl do ohně, kde úřadoval Dodô.
26'
O pár vteřin později právě Cristiano Biraghi fauloval. Pozdě přiběhl do souboje s Joem Mendesem, jemuž navíc bolestivě stoupl na nohu.
25'
Útočný faul odpískán Rodrigu Gomesovi, jenž chtěl natlačit tělo před Cristiana Biraghiho, přičemž si viditelně pomohl pravou rukou.
24'
Zničehonic mohlo udeřit podruhé. Skrytou střelou z pravé strany se prezentoval Alvaro Djalo, křižný projektil Sirigu v poslední chvíli vyrazil pravou rukou.
23'
Defenzivní povinnosti splnil Cristiano Biraghi dokonale. Neměl úplně ideální rychlost, ovšem v pravý čas šel do skluzu a míč před Hortou píchl do autu.
22'
S centrem si hostující defenziva poradila. Odražený balón napálil z první Luca Ranieri, trefil však prvního clonícího soka.
21'
Krásné přenesení míče k pravé lajně Nicolás González zpracoval bez problémů, vzápětí odcentroval a Joe Mendes srazil balón na roh.
20'
Fialky si vyměňují míč kolem poloviny hřiště. Braga nicméně vysoko vytahuje presink, čímž dělá konkurentovi velké potíže.
19'
Fotbalisté Fiorentiny by rozhodně měli zbystřit. Doposud působili dosti bohorovným dojmem a bude zajímavé sledovat, zda se po prvním inkasovaném gólu vzbudí.
17'
Gól naděje pro hosty? Po souboji dvou hráčů ve vápně si míč našel v půlkruhu za šestnáctkou ANDRÉ CASTRO, jenž trefil balón skvěle pravým nártem a zamířil nechytatelně k pravé tyči, Sirigu natahoval ruku neúspěšně.
16'
Středopolař Rolando Mandragora mohl hrát směrem dopředu, ale rozhodl se neriskovat, otočil se a zapojil do hry stopera Ranieriho.
15'
Hlavičkový souboj na polovině hřiště zvládl Paulo Oliveira bez problémů, navíc oslovil na středu osamoceně strojícího spoluhráče Hortu.
14'
Kombinují také hosté, ale zatím jenom na vlastní polovině. O zrychlení se pokusil dlouhým nástřelem Rodrigo Gomes, balón sebral brankář.
13'
Fiorentina nemá kam spěchat. V prvním utkání si vybudovala komfortní čtyřbrankový náskok a situace na trávníku podle toho také vypadá. Domácí jsou častěji na míči a nikam se neženou.
12'
Taktický faul vyrobil kousek za polovinou hřiště Joe Mendes, když zezadu podrazil rozmýšlejícího Lucase Martíneze.
11'
Pochvalu od spoluhráčů si vysloužil Tiago Sá. Včas zareagoval na střelu Saponary bez přípravy, míč pravou rukou vyškrábl mimo tři tyče.
10'
Nicolás González moc dobře věděl, že má za zády Sikoua Niakatého. Proto nevymýšlel zbytečnosti a hrudí zpracoval balón pro Bonaventuru, ten měl výrazně více prostoru.
9'
Dlouhý nákop za obranu mířil na Simona Banzu. Na jedničku zafungoval Dodô, hlavou balón sklepl pro Ranieriho.
8'
Hosté zaútočili pravou stranou. Alvaro Djalo si našel prostor k centru, kulatý nesmysl ale nasměroval do prostoru, který měl pod kontrolou Cristiano Biraghi.
7'
Nahrávku do pokutového území dostal Arthur Cabral. Míč si hodil do vzduchu a z otočky vypálil vysoko nad břevno.
6'
Útok portugalského celku neměl dlouhého trvání. André Horta byl tím, kdo si věřil jeden na jednoho proti Riccardu Saponarovi, ovšem uspěl Ital.
5'
Braga se ubránila. Nejvýše vyskočil Paulo Oliveira, načež chtěl míč vyvést na útočnou polovinu Rodrigo Gomes, avšak byl zastaven faulem.
4'
Rohový kop pro domácí celek. Vysokou rychlost nabral po levé lajně Alessandro Bianco, v plném sprintu úspěšně nastřelil clonícího Niakatého.
3'
Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Arthur Cabral. Dostal se až na kraj velkého vápna, odkud centroval nad hlavu adresáta Riccarda Saponary.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních fialových dresech, fotbalisté Bragy pro dnešní odvetné pohárové střetnutí oblékli dresy barvy béžové.
1'

ACF Fiorentina: Sirigu – Dodô, Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bianco, Mandragora, Bonaventura – N. González, A. Cabral, Saponara.
Náhradníci: Terracciano – Amrábat, Barák, Castrovilli, Duncan, Igor, Ikoné, L. Jović, Kouamé, Sottil, A. Terzić, Brekalo.
Trenér: Vincenzo Italiano

SC Braga: Sá (C) – Mendes, Niakaté, P. Oliveira, Borja – Castro, Pizzi, Ro. Gomes – Djalo, Banza, A. Horta.
Náhradníci: Matheus – Bruma, Fernandes, V. Gómez, Gorby, R. Horta, Medeiros, Račić, Ruiz, Saatçı, P. Santos, Sequeira.
Trenér: Artur Jorge

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA).
První zápas

Fiorentina je jednou nohou v osmifinále, neboť na půdě soupeře vyhrála po výborném výkonu přesvědčivě 4:0. Důležitý první gól vstřelil v nastavení první půle Luka Jović, v úvodu druhé byl vyloučen stoper Bragy Tormena a hosté této skutečnosti využili k dalším třem trefám. Portugalský celek čeká v odvetě velmi těžká, ne-li nemožná cesta ke zvratu dvojzápasu ve svůj prospěch.
SC Braga

Braga strávila pohárový podzim v Evropské lize, v níž se do další fáze kvalifikovat nedokázala. Ve společnosti Royale Union, Unionu Berlín a Malmö obsadila třetí příčku, spadla tedy o úroveň níže do Evropské konferenční ligy. Velmi dobře si portugalský celek počíná v domácí soutěži, kde se nachází na třetím místě s dvoubodovým odstupem na Porto, na vedoucí Benficu ztrácí bodů sedm. O víkendu svěřenci kouče Jorgeho zvítězili 2:0 nad Aroucou. Nejlepším střelcem týmu je Ricardo Horta s jedenácti trefami.
ACF Fiorentina

Fotbalisté Fiorentiny do poslední chvíle bojovali o postup do osmifinále Evropské konferenční ligy. Nakonec obsadili druhou příčku, za Başakşehirem skončili pouze z důvodu horší vzájemné bilance, takže musí absolvovat už první kolo play-off. V Serii A se Italianova družina trápí, okupuje až čtrnáctou pozici a spíše než o poháry bude hrát o záchranu, na osmnáctou Veronu má k dobru osm bodů. Střelecké produktivitě mužstva vévodí devítigólový Luka Jović.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování odvety 1. kola play-off Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi Fiorentinou a Bragou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.