Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Lech Poznań - 20. dubna 2023   18:45

Fiorentina
Fiorentina
78' Sottil  • 90+2' Castrovilli (N. González)
2:3
(0:1)
Lech Poznań
Lech Poznań
9' Sousa   • 65' Velde   • 69' Sobiech  (J. Karlström I)
Fiorentina
Terracciano – Venuti, Milenković (46. Martínez), Igor, Biraghi (C) (54. A. Terzić) – Bonaventura (71. Castrovilli), Mandragora, Barák – N. González, L. Jović (71. A. Cabral), Sottil (85. Kouamé).
Cerofolini – Dodô, Saponara, Ranieri, Duncan, Bianco.
Obrenovič (SVN) – Praprotnik (SVN), Kordež (SVN)
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Lech Poznań
Bednarek – Dagerstål, J. Karlström I, Milić – Skóraś, Czerwiński (31. Pereira), Murawski (C) (82. Kvekveskiri), Rebocho – Sousa (80. Marchwiński) – Sobiech (80. Ishak), Velde (81. Ba Loua).
Medrala, Holec – Douglas, Citajšvili, Gurgul, Amaral, Šatka.

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Hosté se ve druhé půli trefili dvakrát a vymazali tak ztrátu. Vypadalo to, že se půjde do prodloužení či penalt, to ale domácí odmítli, když se dokázali prosadit dvakrát. V celkovém součtu tak vítězí 6:4 a postupují dále. Pro Lech pouť konferenční ligou naopak končí.
90+7'
90+7'
Odkop od domácí branky a za chvíli už se zřejmě ozve hvizd hlavního sudího, který zápas ukončí.
90+6'
Poslední minuta nastavené hrací doby, u míče jsou hosté a ještě se pokoušejí něco vymyslet před brankou Pietra Terracciana.
90+5'
Hosté se teď ještě snažili o další branku, ale Pietro Terracciano zavřel brankoviště a drží míč u sebe.
90+4'
Do další šance se dostal Gaetano Castrovilli, ale vyrovnáno z toho není. Domácí to úplně mrzet nemusí, stále mají bezpečný náskok. Do konce chybí ještě dvě nastavené minuty.
90+2'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí snižují na rozdíl jediné branky a v celkovém součtu mají opět dvoubrankový náskok, zřejmě tak rozhodují o postupu dále. GAETANO CASTROVILLI v pokutovém území bouchnul do balonu a ten končí za zády Bednareka – 2:3. Asistence: Nicolás González.
90+2'
Nicolás González sebral míč soupeři a dostal ho daleko od brány Terracciana. Domácí tak jdou do útočné akce, zároveň jsou ale připraveni i vzadu.
89'
U míče jsou hosté a dostávají jí ho na polovinu domácího celku. Nika Kvekveskiri však z dálky poslal balon jen vedle tyče Pietra Terracciana.
88'
Žlutá karta pro tým KKS Lech Poznaň (Michał Skóraś).
87'
Fiorentina zahrával další standardní situaci v podobě volného kopu, ale soupeř si poradil. Míč tak má Filip Bednarek a bude odkopávat od své branky.
85'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Christian Kouamé.
84'
Lucas Martínez centroval míč do pokutového území, ale poslal ho jen za zadní čáru. Následuje tak odkop od Bednarekovy brány.
83'
Žlutá karta pro tým KKS Lech Poznaň (Nika Kvekveskiri).
82'
Střídání v týmu KKS Lech Poznaň:
ze hřiště odchází Radosław Murawski, přichází Nika Kvekveskiri.
82'
Rohový kop zahrávali hosté, byla z toho nebezpečná situace před Terraccianem, nakonec to domácí ustáli. Hosté však zahrají další roh, ale až po střídání Fiorentiny.
81'
ze hřiště odchází Kristoffer Velde, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.
80'
ze hřiště odchází Afonso Sousa, přichází Filip Marchwiński.
80'
ze hřiště odchází Artur Sobiech, přichází Mikael Ishak.
78'
Domácí zahrávali volný přímý kop, míč se snesl do pokutového území, kde ho hlavou chtěl srazit do bezpečí jeden z hostů, místo toho ale našel nohu RICCARDA SOTTILA, který dělovkou nedal Bednarekovi žádnou šanci – 1:3. Fiorentina tak jde v celkovém součtu opět do vedení.
76'
Domácí se nesmířili s tím, že přišli o náskok a nyní se dostali do zajímavého zakončení, balon ale končí mimo tři tyče.
75'
Patnáct minut do konce základní hrací doby a je dost možné, že tenhle zápas po devadesáti minutách neskončí.
73'
Filip Bednarek se dostal na míč, který poskakoval u jeho brány, nakonec ho dostal do rukavic a následoval odkop od jeho svatyně.
71'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
71'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
71'
Fiorentina tak přišla o svůj luxusní náskok z prvního zápasu a začíná se znovu od začátku.
69'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
A zázrak pro hosty je na světě. Jesper Karlström našel u bližší tyče přihrávkou ARTURA SOBIECHA, který pohotovou ranou poslal míč k tyči a rozvlnil síť. Lech tedy vede 3:0 a v celkovém součtu je to 4:4. Asistence: Jesper Karlström.
68'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lorenzo Venuti).
68'
Bednarek chytil pokus domácího hráče a poslal balon na nabíhající spoluhráče, kteří se dostali do dalšího zakončení před Terraccianem a ten musel do dalšího zákroku.
65'
Na značku pokutového kopu si míč postavil KRISTOFFER VELDE a bylo na něm vidět, jak byl trochu nervózní. Nakonec ale zakončil s přehledem a míč končí v síti! Drama je tedy na světě. V tuto chvíli vede Fiorentina v celkovém součtu skóre už jenom 4:3!
63'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Aleksa Terzić).
62'
Michał Skóraś spadl v pokutovém území a video potvrdilo faul, píská se tedy pokutový kop pro Lech!
60'
Hodina hry je za námi, hosté stále vedou rozdílem jediné branky, které dosáhli v deváté minutě hry. V celkovém součtu stále vede Fiorentina 4:2!
59'
Luka Jović na pravé straně vystřelil a míč prošel mezi nohama Bednareka a směřoval k brankové čáře, kde ho ale jeden z hráčů Lechu poslal do bezpečí! Hostům nyní muselo zatrnout!
58'
Joel Pereira vhazoval míč ze zámezí, poslal ho na vlastní polovinu a hosté tak půjdou do další akce od svého brankáře, který dlouhým lobem posílá balon až k Terraccianovi.
57'
Ovšem nezapršelo, centr, který se snášel do pokutového území si doběhli hosté a následuje odkop od branky Filipa Bednareka.
55'
Hráči Fiorentiny rozehráli akci a ze středu pole se dostali před branku soupeře, kde vybojovali rohový kop. A z této standardní situace se pokusí ohrozit branku Lechu.
55'
Kristoffer Velde nedosáhl na míč, který letěl do zámezí a domácí celek bude rozehrávat autové vhazování.
54'
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
52'
Dlouhý nákop až na polovinu domácích předvedl jeden z hostů a hráči Fiorentiny se tak pokusí dostat balon naopak daleko od branky Pietra Terracciana.
51'
Joel Pereira zahrál volný kop, nacentroval balon až do pokutového území, kde ho však sebral do rukavic Pietro Terracciano a bude mít k dispozici další odkop.
49'
Autové vhazování na straně Lechu a hosté se tak budou po zisku míče snažit projít znovu až před branku Pietra Terracciana.
47'
Giacomo Bonaventura na pravé straně obešel soupeře a poté dostal míč do pokutového území, ale pokus Antonína Baráka nekončí za zády Filipa Bednareka, ale na hráči před ním.
46'
Giacomo Bonaventura pálil kus před velkým vápnem hodně tvrdě a míč končí nad břevnem hostující branky. Následuje tak odkop od ní.
46'
ze hřiště odchází Nikola Milenković, přichází Lucas Martínez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:50.
Střely na branku: 2 – 1
První poločas je minulostí. Skóre se měnilo už v deváté minutě, kdy se prosadil po odrazu od Venutiho míč k Afonsu Sousovi, jenž ho usměrnil mezi tři tyče a poslal hosty do vedení. Ztrátu tak Lech snížil na dvougólovou a ve druhém poločase se bude snažit ji úplně vymazat. Domácím se zatím nedaří ohrozit soupeřovu svatyni, Filip Bednarek tak zatím drží čisté konto.
45+4'
45+3'
Po nepřesné střele domácích má balon u sebe hostující brankář Bednarek a ještě ho odkopne za polovinu hřiště.
45+2'
Cristiano Biraghi dostal nahrávku do běhu a poté zakončil před Bednarekem, ale do letu míče vložil nohu jeden z hostujících obránců a dostal ho do bezpečí.
45'
Míč je opět v zámezí, vracet do hry ho budou domácí hráči.
44'
Filip Bednarek si srovnal míč a poté ho odkopl daleko od své branky, ještě tak posílá své spoluhráče do akce.
43'
Na polovině Fiorentiny rozehrávali míč hosté, ten se dostal do šestnáctky, kde byli dva hráči připraveni zakončit, ale byli v ofsajdové pasti.
41'
První poločas se chýlí ke svému konci. Rolando Mandragora si zpracoval míč a poté tvrdou ránou pálil na bránu Lechu, ale tu o kousek přestřelil. Poté se sám chytal za hlavu, zřejmě věděl, že to mohl udělat i lépe. Skóre se tak opět nemění.
40'
Rohový kop zahrával Cristiano Biraghi a balon posadil na hlavu Antonína Baráka, jenž ale míč poslal jen vedle protější tyče. Následuje tak pouze odkop od hostující brány.
38'
Cristiano Biraghi se snažil procedit míč za záda hostujícího brankáře, ale Pedro Rebocho zakročil a připsal si dobrý obranný zákrok.
37'
Nepřesná rozehrávka domácích a u míče jsou opět hosté, ti se postupně dostávají na polovinu soupeře, ale ten je pozorný a nepouští svého soka do ohrožení Pietra Terracciana.
35'
Nikola Milenković nedovoleně zastavil soupeře a sudí vše dobře viděl. Proto z kapsičky vytáhl žlutou barvu a domácímu obránci ji ukázal. S kartami se tedy roztrhl pytel. Hlavní rozhodčí už vytáhl čtyři.
34'
Antonín Barák centroval míč na hlavičku Luky Joviće, ale ten nakonec netrefil balon ideálně a je po slibné akci domácího Fiorentiny.
33'
Domácím se stále nedaří vsítit branku, kterou by určitě potřebovali, aby si vypracovali opět lepší náskok. Zatím je to v součtu obou duelů stále 4:2 ve prospěch Fiorentiny.
32'
Hra pokračuje dále, Nicolás González je na hřišti s ovázanou hlavou a pokračuje ve hře. Domácí zahrávají rohový kop.
31'
ze hřiště odchází Alan Czerwiński, přichází Joel Pereira.
30'
Penalta se zřejmě nekoná, ale bude se konat první střídání v utkání, které uskuteční polský celek.
29'
Nicolás González je v péči lékařů, v obličeji se mu objevila i krev. Uvidíme, zda nakonec bude penalta nebo ne, video ve hře ještě není.
28'
Domácí zahrávali volný přímý kop, uvnitř pokutového území si pak vyskočil Radosław Murawski a trefil Nicoláse Gonzáleze do obličeje a ten se skácel k zemi. A zřejmě se půjde na video, zda-li nešlo o penaltu.
27'
Další aut domácích, tentokráte ale u protější postranní čáry.
26'
Balon ale darovali soupeři, který se po pravé straně dral na polovinu Fiorentiny, ale nakonec zakročila obrana domácích a zastavila soupeře v jeho rozletu.
25'
Filip Dagerstål nepustil ve velkém vápně na míč domácího hráče a poté poslal balon až za postranní čáru. Domácí tak budou mít výhodu dalšího autového vhazování.
24'
Další žlutá karta, inkasuje ji hostující Alan Czerwiński při zákroku na soupeře, který byl nevybíravý.
21'
Pietro Terracciano z výskoku ukryl míč do rukavic a uklidnil hru. Nutno napsat, že si domácí Fiorentina svou přílišnou pasivitou koleduje o další nebezpečí před jeho brankou. Soupeře je zatím aktivnější.
20'
Giacomo Bonaventura získal na pravé straně míč u pokutového území, pak ale obešel soupeře a podrazil ho. Sudí hned píská a míč bude na straně Lechu Poznaň.
19'
Nicolás González zlikvidoval dlouhý nákop soupeře a poslal míč na opačnou stranu a daleko od branky Pietra Terracciana.
19'
Cristiano Biraghi řekl něco ostřejšího směrem k rozhodčímu a i on se dočkal žluté karty.
17'
Artur Sobiech si u soupeře vyskočil příliš vysoko a trefil loktem do obličeje Nikolu Milenkoviće a dostává za to první žlutou kartu tohoto odvetného duelu.
16'
Giacomo Bonaventura zpětnou přihrávkou za sebe našel obránce a ten poté dlouhým nákopem poslal balon na Antonína Baráka, ale ten místo střely zvolil přihrávku na Luku Joviće, ale ten se nedostal do zakončení.
14'
Domácí příznivci hlasivkami ženou své hráče dopředu, ale před chvíli zase hrál Lech. Další pokus vyslal Radosław Murawski, ale ten skončil daleko vedle branky Pietra Terracciana.
12'
Dlouhý nákop hostů sebral u čáry velkého vápna brankář Pietro Terracciano, ale domácí posléze míč ztratili, k němu si naběhl Kristoffer Velde, jenž vyslal vysokou střelu, ale tou bránu soupeře přestřelil.
11'
Autové vhazování zahrál Rolando Mandragora a domácí šli do postupného útoku, zatím se ale nedostali do vážnějšího ohrožení Bednarekovy branky a ten tak mohl být v klidu.
9'
A je tu přesně to, co domácí rozhodně nechtěli, aby se stalo. Hosté jdou už v deváté minutě do vedení a snižují ztrátu z předchozího duelu na dvoubrankovou. K odraženému míči na pravé straně pokutového území se dostal AFONSO SOUSA a pohotově ho poslal do sítě – 0:1.
7'
Na zemi zůstal ležet Rolando Mandragora po nešťastném střetu se soupeřem a drží se za kotník. Zdá se ale, že je v pořádku a ošetřovat se nebude.
6'
Fiorentina vrátila hru zpět na polovinu soupeře, kde ze středu střílel tvrdě Nicolás González, ale uprostřed branky byl připraven Filip Bednarek byl připraven a míč má v náruči.
5'
Giacomo Bonaventura patičkou nahrál míč naslepo za sebe, našel ale pouze nohu soupeře a Lech otáčí hru opačným směrem.
4'
Utkání je zatím z obou stran spíše opatrné, hosté sice mají ztrátu tří gólů z prvního mače, ale zatím vyčkávají, jak na ně vyrukuje soupeř z Florencie.
3'
Afonso Sousa si pohrál s míčem po přihrávce od spoluhráče, nakonec je mu pískán ofsajd a u balonu tak bude znovu soupeř.
2'
Giacomo Bonaventura to zkusil skrze obranu Lechu, ta však byla neprostupná a míč končí na kopačkách hostujícího celku, který se už dere do první akce zápasu.
1'
Nicolás González se hned po pravé straně vrhal do útoku, ale měl před sebou tři hráče soupeře, kteří míč uklidili do zámezí. Následuje tak první vhazování na straně domácí Fiorentiny.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora, Barák – N. González, L. Jović, Sottil.
Náhradníci: Cerofolini – Dodô, Saponara, A. Cabral, Castrovilli, A. Terzić, Ranieri, Martínez, Duncan, Bianco, Kouamé.
Trenér: Vincenzo Italiano

KKS Lech Poznaň: Bednarek – Dagerstål, J. Karlström I, Milić – Skóraś, Czerwiński, Murawski (C), Rebocho – Sousa – Sobiech, Velde.
Náhradníci: Medrala, Holec – Pereira, Douglas, Ishak, Marchwiński, Citajšvili, Gurgul, Amaral, Kvekveskiri, Šatka, Ba Loua.
Trenér: John van den Brom

Rozhodčí: Obrenovič (SVN) – Praprotnik (SVN), Kordež (SVN).
Vzájemná utkání

V minulosti se spolu oba celky potkaly v roce 2015 ve skupinové fázi Evropské ligy. Nejprve vyhrál Lech 2:1 na půdě soupeře, v Lechu pak vyhrála zase Fiorentina 4:1. Nejčerstvější výsledek obou soupeřů je pak starý přesně týden, kdy byla úspěšnější Fiorentina a zajistila si tak "klidnější" odvetu na domácí půdě.
2. čtvrtfinále – ACF Fiorentina – KKS Lech Poznaň

V odvetě, jak už bylo zmíněno, mají navrch dnes domácí fotbalisté, kteří nebudou chtít udělat chyby, po kterých by se mohl soupeř dostat na dostřel. Naopak hosté právě udělají vše pro to, aby vymazali svou ztrátu, museli byl ale vsítit tři góly a ani jeden nedostat. Bude to však pro ně těžké a nečeká je žádná procházka růžovým sadem.

Co se týče klubové scény, je Fiorentina v italské Serii A na devátém místě se sedmibodovou ztrátou na pohárové příčky, takže ještě má šanci tuto pozici vybojovat. Má na to ještě osm zápasů.

Polský Lech je na tom v polské nejvyšší soutěži mnohem lépe, je na třetím místě a drží postupovou pozici do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu, takže se do konce sezóny bude snažit, aby tuto pozici udržel. Na titul to už nebude, tam mají hráči Lechu ztrátu sedmnácti bodů.

V posledních ligových kolech vybojovaly oba týmy remízu. Fiorentina remizovala 1:1 s Atalantou a Lech pak 2:2 s Legií.
1. čtvrtfinále – KKS Lech Poznaň – ACF Fiorentina 1:4

Lepší výchozí pozici z prvního vzájemného čtvrtfinálového duelu mají hráči italské Fiorentiny. Ti se představili na půdě polského Lechu Poznaň. Už ve čtvrté minutě šla do vedení Fiorentina. Ve dvacáté už ale bylo vyrovnáno. Když se už schylovalo k závěru prvního poločasu, udeřili opět fotbalisté italského klubu a vedli 2:1. Hráči Poznaně nastupovali do druhé půle s jasným cílem, a sice srovnat nepříznivý stav. Místo toho ale v rozmezí osmapadesáté a třiašedesáté minuty dvakrát udeřil soupeř, který šel do náskoku o tři góly a na ukazateli skóre svítil svav 1:4 z pohledu polského týmu. Tuto ztrátu už nedokázali vymazat a nakonec i zápas skončil tímto výsledkem. Na půdě Fiorentiny tak hosté budou mít co dělat, aby si ještě vypracovali šanci na postup.

Lech Poznaň – Fiorentina 1:4