Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Kluž - 16. února 2023   21:00

Lazio
Lazio
45+4' Immobile (F. Anderson)
1:0
(1:0)
Kluž
Kluž
Lazio
Maximiano – Lazzari, Casale, Patric, Hysaj (62. Marušić) – Milinković-Savić, Antônio (19. Gila), Vecino – F. Anderson (82. Cancellieri), Immobile (61. Pedro), Zaccagni.
Magro, Provedel – Bašić, Bertini, Cataldi, Alberto, Pellegrini.
Kluž
Scuffet – Manea, Matias, Burcă, Camora – Deac (46. Petrila), Boateng (46. Cvek), Muhar (62. Hoban), Krasniqi – Yeboah, Bîrligea (62. Malele).
Bălgrădean – Billong, Bordeianu, Braun.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:18.
Je konec! Lazio nakonec i v deseti ovládlo duel s Kluží a vítězí 1:0. To si v 9. minutě vytvořilo první šanci, ale Milinkovič-Savič si vylámal zuby na gólmanovi. V 16. minutě si domácí zkomplikovali duel červenou kartou Patrica. Kluž se přesto do šancí nedostala. V závěru poločasu tak po standardní situaci udeřil Ciro Immobile. Po změně stran si domácí celek bez problémů náskok pohlídal a nepustil Kluž do šancí.
90+4'
90+3'
Ani po další standardní situaci se nikdo ve vínovém dresu nedostal k hlavičce.
90+2'
Kluž znovu vysunula všechny síly na polovinu Lazia. Prudký nákop ale proskákal pokutovým území do autu. Rozehrávat bude Luís Maximiano.
90'
Vysoký centr směřoval k zadní tyči, nicméně Luís Maximiano si balón pohlídal a jednoduše jej schoval do rukavic.
89'
Matteo Cancellieri si v souboji na polovině hřiště pomohl zatažením za dresu soupeřu. Kluž má k dispozici přímý kop a do vápna už míří hlavičkáři.
88'
Lazzari si pohlídal další nepřesnou rozehrávku Kluže a nechal míč proskákat do autu.
87'
Gila čistým způsobem odstavil od míče Krasniqiho, od nějž se míč odrazil do autu. Lazio bude vhazovat na své polovině.
86'
Hosté pokračují v ofenzivním snažení, nicméně pobídku na pravé křídlo zneškodnil domácí Zaccagni.
85'
Ermal Krasniqi odcentroval vnějším nártem do pokutového území, nicméně tam se nedostal nikdo ve vínovém dresu.
84'
Luís Maximiano nakopl míč na Milinkoviče-Saviče, který byl v hlavičkovém souboji faulován.
83'
Andrei Burcă poslal centr do pokutového území, ale jeho pobídka směřovala jen do míst, kde nebyl nikdo v dresu Kluže.
82'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Matteo Cancellieri.
81'
Hosté šli v pěti lidech proti kvartetu domácích obránců. Do zakončení hlavou se dostal Lovro Cvek, ale Mario Gila před ním zachránil situaci.
80'
Žlutá karta pro tým CFR Kluž (Ovidiu Hoban).
79'
Pedro na pravé straně neudržel míč. Hosté se poté drali vpřed, ale Yeboah se nechal předskočit důrazným Lazzarim.
78'
Zaccagni uspěl v souboji na pravé straně, ale Lazio se na míči dlouho neudrželo. Kluž v závěru nakonec zkouší vrhnout všechny síly do útoku.
77'
Ermal Krasniqi poslal přihrávku na levou stranu, ale domácí zadák Lazzari si splnil své povinnosti a čistým skluzem odehrál míč do autu.
76'
Sergej Milinković-Savić propadl v souboji na polovině hřiště, nicméně hosté slibnou možnost nedohráli až do zakončení.
75'
Cephas Malele zboural Gilu přímo před očima hlavního rozhodčího, který mu odpískal faul. Rozehrávat bude domácí celek.
73'
Matías Vecino se stáhl na vlastní polovinu, kde přečetl rozehrávku soupeře a následně rozehrál na levou stranu. Hosté potřebují zlepšit pohyb.
72'
Po delší době se Kluž dostala do blízkosti branky domácího celku, jenže nikdo ve vínovém si netroufl na zakončení.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Lazio nadále drží těsné vedení. Kluž se navíc prakticky nedostává za půlící čáru.
69'
Pedro hledal průnikovou přihrávkou Zaccagniho, jenže ten přihrávku svého spoluhráče nepochopil a naběhl si příliš daleko.
68'
Yuri Matias se dostal do zakončení zpoza velkého vápna, nicméně jeho rána skončila vysoko nad brankou.
67'
Luís Maximiano se skvěle natáhl po Lazzariho malé domů hlavou a sklidil potlesk domácích příznivců.
66'
Domácí celek následně zahrával rohový kop. Vecino se dostal do zakončení, ale na malém vápně zastoupil gólmana stoper.
65'
Exekuce přímého kopu se ujal Felipe Anderson, jehož ránu zablokovala zeď.
63'
Pedro byl faulován na hranici velkého vápna a získal pro Lazio nadějný přímý kop.
62'
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Adam Marušić.

Střídání v týmu CFR Kluž:
ze hřiště odchází Karlo Muhar, přichází Ovidiu Hoban,
ze hřiště odchází Daniel Bîrligea, přichází Cephas Malele.
61'
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Pedro.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Lazio i bez vyloučeného Patrica bez problémů drží těsné vedení. Hosté se navíc prakticky nedostávají do zakončení.
59'
Kluž zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde bez problémů zasáhl domácí Zaccagni.
58'
Claudiu Petrila se ujal rozehrávky rohového kopu Kluže. Jeho pobídka směřovala na značku pokutového kopu, kde kralovala obrana.
57'
Nicolò Casale ustál sprinterský souboj na pravé straně a nenechal soupeře odcentrovat do pokutového území.
56'
Kluž se sice snaží hrát ofenzivně, nicméně kombinace rumunského celku je zatím plná nepřesností. Lazio bez problémů brání.
55'
Ciro Immobile dohnal přihrávku na levou stranu pokutového území, ale zpětnou pobídkou trefil rukavic brankáře.
53'
Andrei Burcă uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a poslal míč k jednomu z hráčů v modrém dresu.
52'
Yeboah poslal přihrávku na pravou stranu, dostal se k odcentrování do vápna, ale tam neměl nikoho ve vínovém dresu.
50'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Elseid Hysaj).
49'
Na stadionu v úvodu druhého poločasu panuje parádní atmosféra. Příznivci Lazia ženou oslabený domácí celek.
48'
Kluž zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhl Milinkovič-Savič.
47'
Hosté vlétli do druhého poločasu dnešního soubje hodně aktivně a ihned se tlačili vpřed. Yeboah si ale v souboji s Lazzarim pomohl faulem.
46'
ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Claudiu Petrila,
ze hřiště odchází Nana Boateng, přichází Lovro Cvek.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být nakonec spokojenější domácí Lazio. To si v 9. minutě vytvořilo první šanci, ale Milinkovič-Savič si vylámal zuby na gólmanovi. V 16. minutě si domácí zkomplikovali duel červenou kartou Patrica. Kluž se přesto do šancí nedostala. V závěru poločasu tak po standardní situaci udeřil Ciro Immobile.
45+4'
45+4'
Lazio právě vstřelilo branku! Lazio se v závěru nastavení prvního poločasu dostává do vedení! Felipe Anderson rozehrál nápaditě přímý kop. Na jeho dloubák si naběhl osamocený CIRO IMMOBILE, který z voleje překonal hostujícího brankáře!
45+3'
Žlutá karta pro tým CFR Kluž (Yuri Matias).
45+2'
Na opačné straně se do vápna dostal šikovný Deac, ale místo zakončení levačkou slibnou možnost naprosto prováhal.
45'
Sergej Milinković-Savić se po další akci dostal do zakončení, nicméně jeho přízemní pokus zalepil Scuffet v rukavicích.
44'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Sergej Milinković-Savić).
44'
Lazzari se z pravé strany tlačil do pokutového území, ale obránce mu na poslední chvíli zamezil v zakončení.
43'
Domácí brankář Luís Maximiano nakopl míč na polovinu soupeře. V hlavičkovém souboji uspěl Matías Vecino, ale Matías jeho prodloužení zajistil.
42'
Žlutá karta pro tým CFR Kluž (Nana Boateng).
41'
Nana Boateng poslal centr na hranici velkého vápna, kde po souboji zůstává otřesený Matías. Podle sudího o faul nešlo.
40'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Mattia Zaccagni).
39'
Muhar se chtěl probít vpřed po levé straně, jenže se kličkou vyhnal mimo hrací plochu. Vhazovat bude domácí Lazio.
38'
Další ofenzivní snažení Lazia zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Ciro Immobile.
37'
Další rohový kop pro Lazio. Centr z pravé strany Matías raději před Immobilem odehrál do zámezí.
36'
Felipe Anderson z pravé strany vyslal nebezpečný centr na malé vápno, kam se hnal Zaccagni, jemuž scházelo pár centimetrů.
35'
Domácí brankář nakopl míč na Immobileho, který si v souboji pokryl míč tělem a nechal se faulovat.
34'
Exekuce rohového kopu se ujal Zaccagni. Jeho pobídka směřovala na malé vápno, ale hostující brankář se k míči dostal a vyboxoval jej.
33'
Matías Vecino roztáhl hru na rozběhnutého Immobileho, který cpal centr na malé vápno, ale obránce skluzem zakopl balón na roh.
32'
Hysaj dostal kousek volného prostoru na levé straně, jenže místo průniku do velkého vápna rozehrál na střed.
31'
Felipe Anderson diriguje rozehrávku Lazia na polovině Kluže. Hosté ale výborně přesouvají defenzivní blok a nedávají domácím prostor.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku. Nejzajímavějším momenta byla dosud červená karta domácího Patrica.
29'
Cristian Manea sestřelil domácího Zaccagniho a nabídl Laziou rozehrávku na polovině hřiště. Domácí se mohou pokusit zaútočit.
28'
Lazio se dostalo vpřed, nicméně dlouho se na polovině soupeře neohřálo. Míč pro hosty získal obránce Burca.
27'
Scuffet se znovu zapojil do rozehrávky Kluže. Yeboah chtěl míč prodloužit hlavou za domácí obránce, ale kuriózně balón vůbec netrefil.
26'
Krasniqi se snažil vyzrát v souboji na Lazzariho, ale ten souboj zvládl skvěle pozičně a nepustil hrozbu rumunského celku do zakončení.
25'
Krasniqi dostal přihrávku na pravou stranu, ale ve snaze posunout si míč do běhu si jej ukopl do autu.
24'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky Kluže. Jeho nákop ale zastavil domácí zadák Lazzari.
23'
Po delší době se Lazio vydalo vpřed, ale výpad skončil srážkou Immobileho s Lazzarim.
22'
Kluž zahrávala další přímý kop na polovině Lazia. Deac tentokrát procedil míč k zadní tyči, ale Yeboah v dobré pozici promáchl.
21'
Nana Boateng uspěl v souboji na polovině hřiště a roztáhl hru na levou stranu. Kluž je zatím aktivní a chce využít převahu o jednoho muže.
20'
Kluž navíc zahrávala přímý kop z vynikající pozice. Jeho exekue se ujal zkušený Deac, nicméně poslal míč vysoko nad branku.
19'
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Mario Gila.
18'
VAR nakonec červenou kartu potvrdil a Lazio bude skutečně dohrávat v deseti.
17'
Situaci ještě zkoumá VAR.
16'
Velká komplikace pro Lazio! Patric sestřelil unikajícího Krasniqiho a sudí jej poslal do sprch!
15'
Lazio neudeřilo ani po následné standardní situaci. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde bez problémů hlídkoval Cristian Manea.
14'
Sergej Milinković-Savić si náběhem řekl o přihrávku za obranu Kluže, ale obránce se stačil vrátit a obětavě odehrál míč na roh.
13'
Kluž se po delší době dostala na polovinu Lazia, ale nepovedenou rozehrávku rumunského celku vystihl důrazný Hysaj.
12'
Za dalším centrem do vápna se hnal Matías Vecino, jenže obránce Matías před ním na poslední chvíli odhlavičkoval míč do bezpečí.
11'
Camora poslal dlouhý aut za obranu domácího celku, jenže tam se nedostal nikdo ve vínovém dresu. Lazio už znovu útočí.
10'
Scuffet se musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, kde byl pozorný obránce.
9'
Hysaj parádním centrem poslal míč k zadní tyči, kde se zjevil Sergej Milinković-Savić, ale jeho ránu fantasticky zneškodnil brankář!
8'
Felipe Anderson se hnal za přihrávkou na pravou stranu, nicméně na vysokou pobídku nemohl dosáhnout ani ve výskoku.
7'
Lazio kombinuje na vlastní polovině a číhá na skulinku v defenzivě Kluže. Rumunský celek už ale na podzim ukázal, že umí bránit fantasticky.
6'
Lazio se dostalo vpřed po levé straně, nicméně akce domácího celku vedla jen k nepřesné kolmici.
5'
Matías Vecino se jako první v dnešním souboji dostal do zakončení. Jeho projektil levou nohou z ostrého úhlu však skončil nad břevnem.
4'
Do rozehrávky domácích se musel zapojit Luís Maximiano. Gólman Lazia rozehrál na levou stranu, kde byl osamocený Hysaj.
3'
Stopeři Lazia kombinují na vlastní polovině. Ofenzivní hráči domácího celku v úvodu pohybem zrovna nehýří.
2'
Felipe Anderson na opačné straně operoval s míčem na pravém křídle. Domácí křídelník si ale netroufl na průnik do vápna a raději rozehrál do kombinace.
1'
Hostující Kluž obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Rumunský celek se ihned vydal vpřed, ale nákop si obrana Lazia pohlídala.
1'

S. S. Lazio: Maximiano – Lazzari, Casale, Patric, Hysaj – Milinković-Savić, Antônio, Vecino – F. Anderson, Immobile, Zaccagni.
Náhradníci: Magro, Provedel – Bašić, Bertini, Cataldi, Cancellieri, Alberto, Gila, Marušić, Pedro, Pellegrini.

CFR Kluž: Scuffet – Manea, Matias, Burcă, Camora – Deac, Boateng, Muhar, Krasniqi – Yeboah, Bîrligea.
Náhradníci: Bălgrădean – Billong, Bordeianu, Cvek, Braun, Hoban, Malele, Petrila.
S.S.Lazio

Domácí Lazio na podzim hrálo základní skupinu Evropské ligy. V kuriózní skupině, kde všechny čtyři týmy získaly osm bodů, obsadilo Lazio třetí pozici a muselo se spokojit s účastí o patro níže. V posledních týdnech se navíc Laziu moc nedaří. Na začátku února vypadlo s Juventusem z Coppa Italia. Od té doby navíc v Serii A Lazio remizovalo na hřišti Verony a doma prohrálo s Atalantou. V domácí soutěži tak drží až šesté místo.
CFR Kluž

Rumunský celek se v základní skupině letošního ročníku představil také na půdě Slavie Praha. Právě s českým celkem sváděl do posledního kola souboj o druhé místo Sivassporem. Kluž nakonec získala o dva body více než Slavia a zajistila si účast v jarních bojích. Do těch ale nevstupuje v přívětivé formě. Poslední dva ligové duely proti Craiově a FCSB prohrála a nedokázala vstřelit ani branku. I do dnešního souboje půjdě Kluž v roli outsidera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.