Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Bodo/Glimt - 23. února 2023   21:00

Lech Poznań
Lech Poznań
63' Ishak (Pereira)
1:0
(0:0)
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
Lech Poznań
Bednarek – Salamon (46. Dagerstal), Milić, Rebocho – Pereira, Sousa (90. Kvekveskiri), J. Karlström I, Skóraś, Ba Loua (85. Czerwiński) – Szymczak (85. Sobiech), Ishak (78. Marchwiński).
Holec, Medrala – Żukowski, Amaral, Velde, Douglas, Citaiszwili.
Dabanović (MNE) – Todorović (MNE), Jovanović (MNE)
Stadion Poznań, Poznań
Bodo/Glimt
Faye Lund – Wembangomo, Moe, Lode (90+2. Salvesen), Sörensen – Vetlesen, Berg, Grönbaek – Mvuka (76. Žugelj), Moumbagna (69. Espejord), Pellegrino.
Sjong – Kubr, Sörli, M. Konradsen, Taerandsen-Skau, Amundsen.

Je dobojováno a na stadionu Lechu může propuknout postupová radost. Domácí si výhru doslova ubojovali v nepříliš pohledném duelu a o tom všem rozhodla jediná trefa. O tu se v 63. minutě postaral Mikael Ishak, když se mu povedlo zužitkovat Pereirův centr z pravé strany. Následná snaha Bodo/Glimt o srovnání se míjela účinkem a největší šance přišla až v nastaveném čase a to ještě při obranném zákroku domácích. Vlastním gólem to však neskončilo, o malou chvíli se pískal konec a Lech Poznań vyhrál 1:0. Může se tak radovat z postupu do další fáze Evropské Konferenční ligy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
90+5'
90+5'
Domácí Milić sedí po Salvesenově zákroku na zemi, na nohy se mu moc nechce. Už je ale popoháněn sudím.
90+4'
Roh se hostujícímu celku vůbec nepovedl, Salvesen se navíc dopustil útočného faulu.
90+3'
Tak teď se muselo domácím ulevit, neboť po akci pravou stranou a obloučku na malé vápno zakončoval Pellegrino a jeden z obránců Lechu si dal při svém zákroku málem vlastní gól!
90+2'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt:
ze hřiště odchází Marius Lode, přichází Lars-Jørgen Salvesen.
90+1'
Změna se odehraje i na hostující straně, zahraje si Lars-Jørgen Salvesen.
90'
Střídání v týmu KKS Lech Poznaň:
ze hřiště odchází Afonso Sousa, přichází Nika Kvekveskiri.
89'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, za faul na útočné polovině si ji prohlédl Nino Žugelj.
89'
Na lavičce domácích se chystá další změna, za postranní čárou už stepuje Nika Kvekveskiri.
88'
Pouze rázný odkop domácích směrem k brance Faye Lunda. Jak vidno, Lech se už nikam nepožene.
87'
Centr byl odvrácen, dokonce přišla velká malá domů na Faye Lunda.
86'
Berg rozehrává rohový kop Bodo/Glimt.
85'
ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Alan Czerwiński.
85'
ze hřiště odchází Filip Szymczak, přichází Artur Sobiech.
84'
Akce levou stranou byla pozastavena, hosté zatím marně buší na modnou obrannou zeď.
83'
Bednarek rozehrává z vlastní půlky a zase je to hodně pomalé. Rozhodčí má ale zatím se zdržováním trpělivost.
82'
Hosté začínají pospíchat, ale také je vidět v kombinaci hodně nervozity.
81'
Roh pro Lech, na centr si naskakoval Ba Loua, ale ještě výše dostala obrana hostů a míč byl odvrácen.
80'
Autové vhazování pro domácí, u míče je Pereira. A nikam nepospíchá.
78'
ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Filip Marchwiński.
77'
Hodně nepovedený přímý kop BodoGlimt, tady se hráči vůbec nedomluvili. Míč skončil mimo hrací plochu, od vlastní branky bude rozehrávat Filip Bednarek.
76'
ze hřiště odchází Joel Mvuka, přichází Nino Žugelj.
75'
Máme tu krátkou pauzu, probíhá ošetřování a trenéři toho využívají k předání několika taktických pokynů.
74'
Rychlý přechod domácích do útoku, na pravé straně přihrával Ba Loua na Ishaka, dal mu to ale až moc prudce. Autor zatím jediné branky se snažil o skluz, jenže si u toho ublížil a vypadá to na křeče.
73'
Narážečky Lechu u středu hrací plochy, hosté v tuto chvíli působí jen jako statisté.
72'
Bergův centr zprava přistál u modrého valu v pokutovém území.
71'
Akce domácích levou stranou, tohle ale bylo jen tak na zkoušku a skončilo to ještě před případným centrem.
69'
ze hřiště odchází Faris Pemi Moumbagna, přichází Runar Espejord.
67'
Lech se nyní samozřejmě nebude nikam hrát, bude se snažit hlavně držet těžce vydobytý náskok.
65'
Hosté se samozřejmě hned pustili do snahy o srovnání skóre, z levé strany to zkoušel Pellegrino, jeho rána byla sražena na roh.
63'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Domácí tým jde do vedení! Po přenesení hry na pravou stranu centroval Pereira, na vápně našel na chvíli nepokrytého MIKAELA ISHAKA a ten z první dokázal podstřelit gólmana Faye Lunda – 1:0!
61'
První žlutá karta na straně Bodo, za ostrý zákrok ji dostal Patrick Berg.
60'
Hosté ještě reklamovali při minulé akci hru rukou v šestnáctce, u sudího s tím ale neměli šanci uspět.
59'
S šancemi se nám teď doslova roztrhl pytel. Po další akci hostů a sraženém centru vystřelil Pellegrino. Technický pokus prosvištěl těsně vedle!
58'
Z rohu už nevzniklo nic zvláštního, Bodo se už pozvolna posunuje do protiútoku.
57'
Na opačné straně neuspěl Ba Loua. Dostal příhru do běhu a zprava se natlačil do zakončení. Jeho střelu pod břevno vytlačil gólman na rohový kop.
55'
Obrovskou příležistost doslova zahodil hostující Vetlesen, když se po kombinaci dostal až takřka na malé vápno, jenže z ložené pozice, kdy měl klid na střelu, branku překopl!
55'
Přetažený centr od Rebocha pouze prolétl pokutovým územím a skončil mimo hrací plochu. Tohle se domácím skutečně nepovedlo.
54'
Tvrdý zákrok hostujícího Mvuky, ten v souboji o míč zajel do Karlströma. Je tu standardka pro Lech.
52'
Po průniku do vápna upadl hostující Sörensen a reklamoval pokutový kop, sudí však zůstal ledově klidný a nechal pokračovat ve hře.
51'
Prudká střela domácího Ishaka z dálky, tohle letělo vysoko nad branku.
49'
Za domácí tým po centru Pereiry hlavičkoval Skóraś, jenže si u toho pomohl faulem na Wengangoma.
48'
Hosté zahájili druhou půli v docela aktivním stylu, měli roh, ten sice nebezpečný nebyl, ale následně sklepával Sörensen a to už musela obrana Lechu odvracet z brankové čáry.
46'
ze hřiště odchází Bartosz Salamon, přichází Filip Dagerstal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas který nám mnoho nenapověděl, co se postupových šancí týká. K vidění nebylo moc hvězdných okamžiků a prakticky ta největší šance přišla až v závěru půle. Měli ji dpmácí, kdy se křížnou Szymczakov střelu snažil ve skluzu sklepnout Skóraś, ale chyběl mu možná jeden krok. Gólu jsme se nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45'
45'
Ten už je odehrán, míč skončil mimo branku a Faye Lund může rozehrávat.
44'
Zatím největší šance zápasu. Na levé straně vystřelil domácí Szymczak, jeho křížný pokus byl lehce tečován a na zadní tyči se marně natahoval Skóraś. Je z toho pouze roh pro Lech.
42'
Karlström se doslova zamotal do svých kliček a ještě před centrem upadl.
40'
Zase trocha zpomalení tempa, domácí drží hru na své půlce a byla tu i malá domů na Bednarka.
40'
První žlutá karta utkání, dostal ji domácí Joel Pereira.
39'
Hodně nepovedená střela v podání Bartosze Salamona, tohle byl jen pozdrav mezi diváky na tribuně.
37'
Levou stranou se probíjel domácí Karlström, nakonec ale byla vrcholem akce nepovedená přihrávka na pravou stranu. Míč pouze prolétl prostorem.
35'
Neuspěl ani Moumbagna, i on byl zastaven ještě před případnou střelou na Bednarkovu branku.
34'
Nesledujeme teď zrovna zrovna strhující zápas, drtivá většina akcí končí ještě před vápnem.
32'
Kousek před pokutovým územím byl Ba Louaou atakován hostující Grönbaek, dle sudího to ale bylo vše v pořádku a v rámci pravidel.
30'
Vše se bude opakovat, Bodo skončilo při své snaze opět jen u sraženého centru.
29'
Mvuka vybojoval pro Bodo rohový kop, míč si na rozehrávku staví Patrick Berg.
28'
Domácí Szymczak v souboji o míč trefil do obličeje Vetlesena, hosté tak mají přímý kop.
27'
Už to vypadalo, že Mikael Ishak dostane prostor pro průnik středem, v rozhodujícím okamžiku však nechal míč za sebou.
26'
Polský tým kombinuje na vlastní polovině, dokonce došlo i na malou domů na Bednarka.
24'
Rozhodčí zatím nechává hře docela velký spád, pouští i ostřejší zákroky na obou stranách.
22'
Tak ani tady to nevyšlo podle představ, obrana Bodo odvrátila bez větších problémů.
21'
Hra se nám přesunula před branku norského celku, je tu rohový kop v podání Skóraśe.
19'
Grönbaek a po něm i Moumbagna se snažili o střelu na Bednarkovu branku, prvně jmenovaný byl zablokován, ten druhý mířil do boční sítě.
18'
Hosté se začínají zvedat a po další postupné akci se ke střele z hranice vápna dostal Vetlesen. Byl zablokován.
16'
Tohle se moc nepovedlo, domácí bez potíží odvrátili až na protější polovinu a novou akci rozjíždí Wembangomo.
16'
Už je tu standardní situace pro Bodo, rohový kop bude z levé strany rozehrávat Patrick Berg.
15'
Na poslední chvíli byl zastaven hostující Grönbaek, který se po rychlé narážečce probil do šestnáctky. Z nadějné akce je pouze autové vhazování.
13'
Lech je v úvodních minutách aktivnějším celkem, jenže pouze po pokutové území. Tam už vládne obrana norského celku.
11'
Tohle už vypadalo nadějněji. Levou stranou se k vápnu probil Skóraś, následná střela pravačkou na zadní tyč byla sražena na roh.
10'
Szymczak nenašel na levé straně prostor pro průnik, doslova si naběhl do přesily hostujících hráčů.
9'
Faulován byl domácí Skóraś, bude tu přímý kop z hloubi vlastní poloviny.
7'
Opět Berg, tentokrát to domácí odvrátili ještě před vápnem a vyrazili do protiútoku.
5'
Berg se snažil posunout zprava míč na střed, obrana Lechu ale dobře zaúřadovala.
3'
První výpad domácích končí u gólmana Faye Lunda, Bodo může jít do protiútoku.
1'

KKS Lech Poznaň: Bednarek – Salamon, Milić, Rebocho – Pereira, Sousa, J. Karlström I, Skóraś, Ba Loua – Szymczak, Ishak.
Náhradníci: Holec, Medrala – Czerwiński, Żukowski, Sobiech, Amaral, Velde, Douglas, Kvekveskiri, Citaiszwili, Marchwiński, Dagerstal.
Trenér: John van den Brom

FK Bodo/Glimt: Faye Lund – Wembangomo, Moe, Lode, Sörensen – Vetlesen, Berg, Grönbaek – Mvuka, Moumbagna, Pellegrino.
Náhradníci: Sjong – Salvesen, Žugelj, Kubr, Sörli, M. Konradsen, Taerandsen-Skau, Amundsen, Espejord.
Trenér: Kjetil Knutsen

Rozhodčí: Dabanović (MNE) – Todorović (MNE), Jovanović (MNE).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadionu Poznań začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Nikola Dabanović, kterému budou na pomezí asistovat Vladan Todorović a Srdan Jovanović. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Miloš Bošković. Všichni pánové jsou z Černé Hory. U videa pak budou Fran Jović a Dario Bel, oba z Chorvatska.
První utkání

Minulý týden se oba celky střetly v norském Bodo a i když měli domácí v utkání převahu, soupeře přestříleli, měli i více rohových kopů, tak to ke gólu a případné výhře nevedlo. Největší šance měli v první půli Grönbaek, po přestávce se ale blýskli i hosté při šanci Marchwińskiho. Gólu se ale diváci nedočkali a duel skončil výsledkem 0:0.

FK Bodo/Glimt – KKS Lech Poznaň 0:0

Žluté karty: 66. Moumbagna – 34. Murawski

FK Bodo/Glimt: Faye Lund – Wembangomo (80. Amundsen), Moe, Lode, Sörensen – M. Konradsen, Berg (C), Grönbaek (86. Taerandsen-Skau) – Mvuka (70. Sörli), Pellegrino (70. Žugelj) – Moumbagna (70. Espejord).

KKS Lech Poznaň: Bednarek – Czerwiński, Milić, Kvekveskiri (46. Marchwiński), Salamon, Pereira – Skóraś, J. Karlström I (80. Dagerstal), Murawski, Szymczak (72. Velde) – Ishak (C) (88. Sobiech).

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch
Dobrý večer u Evropské konferenční ligy. Společně se podíváme na utkání play-off mezi týmy KKS Lech Poznaň a FK Bodo/Glimt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.