Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Tiraspol : FK Partizan - 16. února 2023   21:00

Tiraspol
Tiraspol
0:1
(0:1)
FK Partizan
FK Partizan
45' Ri. Gomes  (Menig)
Tiraspol
Koval – Kpozo (90+3. Gliga), Kiki, Garananga, Zohouri – Kyabou (80. Radeljić), Badolo, M. Diop – Tapsoba, Atiemwen (90+3. Guedes), Talal (C) (51. Moumouni).
Celeadnic, Pașcenco – Dijinari, Ignatov, Covali.
Osmers – Kempter, Schaal (NED)
Balšaja Sportivnaja Arena, Tiraspol
FK Partizan
Popović – Šehović, Vujačić, Marković, Filipović – Belić (55. M. Ilić), Natcho (C), Fejsa – Menig (71. P. Andrade), Ri. Gomes (90+6. Pavlović), Diabaté.
Lukač, Stevanović – H. Traoré, Baždar, Živković, Jevremović, Stjepanović, Pantić, N. Jović.

Fauly: 13:13.
A je dobojováno! Viděli jsme velmi zajímavou druhou půli, i když jsme branku neviděli. Vše začalo v 50. minutě, kdy byl vyloučen po zásahu VARu Vujačić. Domácí poté byli ve velkém tlaku, ale do velké šance se jim dostat nepodařilo, naopak na druhé straně měl velkou šanci Manig, kterého vychytal Koval. V 89. minutě viděl ještě červenou kartu Garananga, situaci ale předcházela ruka Diabatého, takže Osmers po zhlédnutí záběrů, které mu odeslal VAR, přehodnotil rozhodnutí a červenou kartu zrušil. Do odvety jde tedy Partizan v lepší pozici, když si z Tiraspolu odváží výsledek 1:0. Odveta se hraje za týden v Bělěheradě.
90+8'
90+8'
Rozhodčí ještě nechává hrát, další centr však dokázal Partizan odvrátit.
90+7'
Žlutá karta pro tým FC Šeriff Tiraspol (Abdoul Moumouni).
90+6'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad:
ze hřiště odchází Ricardo Gomes, přichází Andrija Pavlović.
90+5'
Partizan zvládl opět několik důležitých soubojů, nakonec fauluje Gliga a Partizan tak sbírá další cenné vteřinky.
90+4'
Hra pokračuje.
90+4'
Popović si rozkousl ret a je ošetřován, to vše hraje do karet Partizanu, jelikož tlak Šeriffu se kouskuje.
90+3'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Iyayi Atiemwen, přichází Renan Guedes,
ze hřiště odchází Patrick Kpozo, přichází Eugeniu Gliga.
90+3'
Tiraspol už je opět na útočné polovině a má poslední čtyři minuty na vyrovnání.
90+3'
Míč končí opět v rukou Popoviće, ten následně posílá dlouhý míč na polovinu Šeriffu.
90+1'
A vše je jinak. Diabate zahrál rukou, a tak je červená karta zrušena. Šeriff bude pokračovat v jedenácti.
90'
Osmers je opět u monitoru a zkoumá ruku Diabateho.
89'
Garananga trefil při rozehrávce Diabateho, který by postupoval sám na branku. Rozhodčí uděluje červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.
88'
Šeriff je velké křeči a vůbec se mu nedaří, Partizan je v osobních soubojích silnější.
87'
Kpozo to zkusil z velkého úhlu, střela však skončila za pomezní čárou.
86'
Kpozo posla další centr do šestnáctky, ten však nezasáhl ani jeden hráč, a tak bude rozehrávat Popović od branky, který už má žlutou kartu, a tak s rozehráním příliš nespěchá.
85'
Další vysoký centr Zohouriho sebral opět Popović.
83'
Partizan s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
82'
Ricardo Gomes odvedl skvělou práci, podržel si obránce na zádech a vybojoval i přestupek na středové čáře.
81'
Další centr do pokutového území Partizanu vyslal Atiemwen. Marković byl znovu nejvyšší a míč odhlavičkoval.
80'
ze hřiště odchází Moussa Kyabou, přichází Stjepan Radeljić.
79'
Šeriff už je opět na útočné polovině, zatím se mu však nepodařilo najít nějakou skulinku v obraně Partizanu.
78'
Útočného přestupku se dopustil Badolo. Obrana Partizanu tak může na chvíli vydechnout.
77'
Atiemwen zvolil centr, nejvýše však vyskočil Popović, který stáhl míč z výšky do svých rukavic.
76'
Badolo byl faulován těsně před pokutovým územím, další zajímavá standardka pro Šeriff.
75'
Šeriff hraje výhradně vše přes pravou stranu. Partizan zatím na své levé straně však působí velmi silně.
74'
Atiemwen se stahuje hodně hluboko pro míč, v pokutovém území totiž ho moc často míč nenachází.
73'
Badolo poslal k zemi Fejsu, to je vítaná pomoc pro Partizan.
72'
Za protesty vidí žlutou kartu Aleksander Popović.
72'
Po chybě Markoviće bude Šeriff rozehrávat roh.
72'
Šeriff tlačí na Partizan, ten však zatím odolává.
71'
ze hřiště odchází Queensy Menig, přichází Patrick Andrade.
70'
Zohouri je pravidelným distributorem centrů, zatím však jeho centry nemají dostatečnou kvalitu. Nyní si míč našel Ilić a odhlavičkoval ho mimo pokutové území.
69'
Kiki si všiml úplně volného Diopa na hranici pokutového území a vybídl jej přihrávkou. Diop však nezvládl zpracování a míč má opět Popović.
68'
Kyaboův centr našel Tapsobu, kterému se však míč zamotal mezi nohami a míč mu odskočil až k brankáři Popovićovi, který míč sebral ze země.
67'
Badolo trefil svou střelou jen zeď.
66'
Partizan je zalezlý hluboko na vlastní polovině. Uvidíme, zda se Šeriffu podaří obranu překonat. Nyní po faulu Šehoviće bude mít Šeriff k dispozici standardku, ze které se dá ohrozit branka.
64'
Na Zohouriho centr si naskočil v dobré pozici Moumouni, jeho hlavička však letí těsně kolem levé tyče.
62'
Atiemwen byl v pokutovém území ubráněn důrazným Majkovićem.
61'
Šeriff už je opět na útočné polovině, tým z Bělehradu však zatím velmi dobře brání.
60'
Partizan měl velkou příležitost navýšit vedení. Menig prošel středem hrací plochy a vcelku lehce se dostal až sám před Kovala. Menig vyslal tvrdou střelu doprostřed branky, Koval jeho střelu vyrazil nohou.
60'
Zohouri se dostal k dalšímu centru, tentokráte se mu centr nepovedl ještě více a míč končí za brankovou čárou.
59'
Zohouriho centr prolétl celým pokutovým územím, aniž by se ho dotkl nějaký hráč.
59'
Šeriff je opět na míči a snaží se otevřít obranný val.
58'
Kpozo dostal dlouhou přihrávku na levou stranu hrací plochy, míč však nedokázal zpracovat.
57'
Šeriff se snaží rychle kombinovat a posílat centry do pokutového území. Stoperská dvojice Marković – Ilić zatím ve vzduchu funguje na výbornou.
56'
Partizan je zalezlý velmi hluboko, není se čemu divit, hlavním úkolem je nyní neinkasovat a přivést si stávající výsledek do odvety.
55'
ze hřiště odchází Kristijan Belić, přichází Mihajlo Ilić.
54'
V zajímavé šanci se objevil i v 10 Partizan. Menig od brankové čáry nahrál na pokutové území Gomesovi, kterému střela vůbec nesedla.
53'
Diop se dostal k vysokému míči za pokutovým územím a poslal ho z první na branku, střela mu však nesedla ideálně a míč doskákal do náručí Popoviće.
52'
Hra pokračuje, dá se očekávat dobývání branky Partizanu.
51'
ze hřiště odchází Amine Talal, přichází Abdoul Moumouni.
50'
Je tomu tak! Přestupek byl vyhodnocen jako surová hra a Vujačić musí předčasně pod prchy.
50'
Osmers dostává pokyn od VAR a možná se bude červenat.
49'
Na hrací ploše se strhla menší strkanice, Osmers musí uklidňovat situaci.
48'
Atiemwen se dostal k odraženému míči v pokutovém území a poslal ho na braku. Popović si jeho střelu pohlídal.
46'
První poločas nám nabídl jednu velkou šanci v podání Šeriffu, který ji nevyužil. Tapsoba nejprve trefil hlavou břevna a z dorážky neprostřelil Atiemwen Popoviće, a tak přišel trest těsně před poločasem na druhé straně. Menig rozjel rychlou akci, kterou zakončil přesně Ricardo Gomes. Partizan tak vede v poločase 1:0.
45+2'
45+2'
Tapsoba byl v souboji s Vujačićem pozdě a trefil ho bezohledně loktem, Osmers ihned vytahuje kartu žluté barvy.
45'
Partizan právě vstřelil branku!
Partizan jde těsně před poločasem do vedení. RICARDO GOMES si zpracoval přihrávku od Meniga v pokutovém území na levé straně, poté mu Garananga zbaštil přešlapovačku, což umožnilo střílet Gomesovi na branku z bezprostřední blízkosti branky, Gomes zamířil přesně do protipohybu Kovala k pravé tyči.
Asistence: Queensy Menig
44'
Tapsoba se hezky uvolnil na hranici pokutového území a měl před sebou volný prostor ke střela, míč si však dal moc dlouhý.
44'
Ricardo Gomes si připravoval míč na hranici pokutového území tak dlouho na střelu, až mu ho Kiki vypíchl čistým zákrokem.
43'
Kiki otočil těžiště hry dlouhým míčem na Zohouriho, který se dostal k centru, který nenašel žádného spoluhráče.
42'
Dlouhý nákop Vujačiće byl velmi nepřesný, míč si v poklidu zpracoval Garananga.
41'
Ricardo Gomes se otočil s míčem v pokutovém území a vyslal tvrdou střelu z velkého úhlu. Koval však předvedl pohotový zákrok a míč vyrazil.
40'
Nyní vyslal dlouhou přihrávku Badolo na pravé křídlo na Zohouriho, který nestihl míč na hrací ploše.
40'
Momentálně sledujeme hodně nepřesností a hra postrádá tempo.
38'
Partizan nyní opět trochu zalezl a nechává obránce Šeriffu kombinovat na své polovině.
37'
Šehović poslal k zemi kapitána Talala, útočná snaha Partizanu končí.
36'
Partizan bude rozehrávat rohový kop.
35'
Atiemwen se dostal k zakončení uvnitř pokutového území, jeho technická střela na zadní tyč nenadělal problémy Popovićovi.
34'
Belić zahrál nedovoleně rukou. Za následné protesty mu uděluje Osmers první žlutou kartu v zápase.
32'
Atiemwen byl opět poslán na zem při vzdušném souboji, tentokráte ho trefil loktem do zátylku Marković. Osmers tady měl vytáhnout žlutou kartu, situaci zřejmě však ideálně neviděl.
31'
Vujačić si nyní několikrát vyměnil míč s kolegou ze stoperské dvojice Markovićem.
29'
Partizan nyní delší dobu dřel míč na polovině Šeriffu, centr od levého rohového praporku vyslal Šehović, na zadní tyč nabíhal na zakončení Diabatate, před kterým odehrál míč Kpozo.
28'
Po centru od středové čáry z kopačky Beliće si našel míč Gomes, který ho ještě poslal hlavou na Natcha, který si míč v pokutovém území zpracoval, byl však těsně bráněn a nedokázal se otočit a zakončit.
26'
Atiemwen vystihl rozehrávku Partizanu a z úhlu postupoval směrem k brance, včas ho však zakřižoval Marković, který zblokoval střelu na roh. Následný roh stáhl do rukavic Popović.
25'
Nyní se po delší době k dostal pokutovému území soupeře i Partizan. Centr z levé strany Šehoviće našel jen hlavu Kikiho.
24'
Tapsoba zůstal ležet v pokutovém území. Osmers ho gestem zvedá ze země a pokutový kop nenařizuje.
22'
První velká šance utkání. Na Zohourio centr si naskočil nejvýše Tapsoba, který hlavou trefil jen břevno! K dorážce se následně dostal Atiemwen, který byl ve vynikající pozici dva metry za brankovým územím, jeho střelu po zemi však Popović bravurním reflexem zneškodnil.
21'
Filipović nestihl na pravém křídle míč na hrací ploše. Koval rozehrává od své branky.
20'
Tapsobův centr byl zablokovaný, brankář Popović ale stihl míč zachytit ještě na hrací ploše.
19'
Talalův míč však problémy defenzivě Partizanu nenadělal, Atiemwen se totiž dopustil útočného přestupku.
18'
Vujačić udělal už třetí faul během 20 minut, nyní zastavil na pravé straně kapitána Talala. Šeriff bude mít zajímavou standardku.
17'
A sledujeme opět přihrávky stoperů Šeriffu.
16'
Prostředek hrací plochy před pokutovým územím Popoviće byl velmi zhuštění, ale i tak se Atiemwen dokázal dostat do zakončení, trefuje se však někam do desáté řady.
15'
Opět sledujeme delší úsek hry, kdy Šeriff drží míč a stopeři kombinují mezi sebou. Partizan nenapadá nějak vysoko, a tak mají obránci čas na rozehrávku.
14'
Na hráčích Šeriffu je vidět, že nechtějí zejména inkasovat, a tak hrají vzadu velmi na jistotu.
13'
Atiemwen byl opět faulován na středové čáře Vujačićem.
12'
Zohouriho centr byl velmi nízký a hlavně nepřesný, s míčem hraje Partizan.
11'
Ricardo Gomes si zpracoval míč v pokutovém území, neměl však potřebnou podporu, a proto ho Vujačić o míč obral.
11'
Šeriff drží v úvodních minutách více míč na svých kopačkách, do větší šance se však zatím nedostal. Viděli jsme pouze dvě propagační střely z hranice pokutového území.
10'
Dlouhý nákop od Kikiho odhlavičkoval do bezpečí Marković.
9'
Atiemwen si pokryl tělem míč před Vujačićem, který ho fauloval.
8'
Šeriff vrací sportovně míč Partizanu, jehož stopeři v poklidu kombinují.
8'
Queensy Menig zůstal ležet na hrací ploše, Osmers přerušuje hru a volá lékaře Partizanu.
7'
Tapsoba se dostal k odvrácenému míči na hranici pokutového území, Tapsoba se nerozpakoval a vystřelil, jeho pokus však postrádal razanci, a tak Popović bez problémů lapil.
6'
Kpzo byl ubráněn na levé straně Diabatem, Šeriif ale bude vhazovat.
5'
Kpozo už se hnal k brance soupeře, zradilo ho ovšem zpracování, a tak celou situaci zastavil a zvolil přihrávku na stopery.
5'
Šeriff drží míč na svých kopačkách a kombinuje na vlastní polovině hrací plochy.
4'
Nepřesná přihrávka Fejsy. Šeriff bude rozehrávat kopem od branky.
3'
Viděli jsme první zakončení v podání domácího Talala. jeho střela byla velmi nepovedená a sotva doskákala k Popovićovi.
2'
Kyabou poslal do pokutového území, na který si ale nedokázal naskočit Atiemwen.
2'
Útočného přestupku se dopustil Bibars Natcho.
1'
Utkání začalo s míčem začíná Partizan.
1'
Hráči již nastupují na hrací plochu.

FC Šeriff Tiraspol: Koval – Kpozo, Kiki, Garananga, Zohouri – Kyabou, Badolo, M. Diop – Tapsoba, Atiemwen, Talal (C).
Náhradníci: Celeadnic, Pașcenco – Radeljić, Moumouni, Gliga, Dijinari, Ignatov, Covali, Guedes.
Trenér: Roberto Bordin

FK Partizan Bělehrad: Popović – Šehović, Vujačić, Marković, Filipović – Belić, Natcho (C), Fejsa – Menig, Ri. Gomes, Diabaté.
Náhradníci: Lukač, Stevanović – M. Ilić, P. Andrade, H. Traoré, Baždar, Živković, Pavlović, Jevremović, Stjepanović, Pantić, N. Jović.
Trenér: Gordan Petrić

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Schaal.
Na toto utkání byl delegován jako rozhodčí Harm Osmers. Osmers pochází z německých Brém a na listině FIFA je od roku 2020. Jako asistenti mu budou pomáhat Robert Kempter a Dominik Schaal, čtvrtým rozhodčím je Robert Schröder. Na playoff EKL už je k dispozici i VAR, u kterého bude sedět Benjamind Brand, jeho asistentem bude Marco Achmüller. Kompletní tým rozhodčích je z Německa.
Partizan hrál EKL již na podzim. Postoupil ze skupiny D z druhého místa. Partizan nestačil na Nice, naopak za sebou nechal velmi silný Kolín nad Rýnem a Slovácko. Jedním z nejlepších střelců celé EKL byl se čtyřmi góly Fousseni Diabate. Klub ze srbské metropole je v tomto dvojzápase mírným favoritem.
Šeriff postoupil do EKL z Evropské ligy, kde skončil na třetím místě skupiny za Realem Sociedad a Manchestrem United. Za sebou nechal Šeriff Omonii Nikosii. Nejlepším střelcem ve skupině byl Rasheed Akanbi, který se prosadil dvakrát. Šeriff spoléhá zejména na defenzivu a do útoku se moc nehrne, což potvrzují 4 vstřelené branky ve skupině. Dá se očekávat i velmi defenzivní utkání proti Partizanu.
V šestnáctifinále Evropské konferenční ligy los proti sobě postavil FC Šeriff Tiraspol a FK Partizan Bělehrad. První utkání se bude hrát v Tiraspolu, bohužel se bude hrát bez diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.