Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Aston Villa - 18. dubna 2024   18:45

Lille
Lille
15' Yazıcı (Gudmundsson) • 67' André (Haraldsson)
2:1
(1:0)

3:4 (PEN)

Aston Villa
Aston Villa
87' Cash
Lille
Chevalier – Santos, Diakité, Yoro, Ismaily – André (C), bin Tálib – Yazıcı (87. Cavaleiro), Haraldsson (77. Gomes), Gudmundsson (91. Cabella) – J. David.
Mannone, Negrel – A. Ribeiro, Únás, Morais, Bouaddi, Touré, Ferrah.
Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Torres, Konsa, Digne – McGinn (C) (80. Durán), Luiz, Tielemans – Diaby (68. Bailey), Watkins, Zaniolo (28. Rogers).
R. Olsen, Gauci – Carlos, Lenglet, Kesler-Hayden, Iroegbunam, Kellyman, Munroe.

Ode mně je to pro dnešní večer vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou!
Ještě bych měl dodat, že postupující Aston Villa se utká v semifinále s vítězným z dvojice Fenerbahce Istanbul – Olympiakos Pireus. První zápas dopadl lépe pro řecký celek, který vyhrál 3:2. V poločase odvetného zápasu však vede turecký klub 1:0 a celkové skóre tak zatím je 3:3.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:13.
Do semifinále Evropské konferenční ligy postupuje anglický celek, který po domácí výhře 2:1 sice v základní hrací době prohrál v Lille stejným poměrem, ale lépe zvládl penaltový rozstřel.
V prvním poločase jsme příliš šancí neviděli, přeci jen se ale skóre měnilo, a to v 15. minutě po přesné střele Yusufa Yaziciho.
Ve druhé půli už byla hra svižnější a v 67. minutě Lille navýšilo vedení na 2:0 a i přes úvodní prohru v tu chvíli postupovalo. Tento gól vsítil po rohovém kopu Benjamin André. Už to vypadalo, že si Dogy dokráčí pro postup, jenže v 87. minutě vypadl míč brankáři Chevalierovi, čehož využil Matty Cash a snížil na 1:2, zároveň tak vyrovnal celkové skóre na 3:3.
Zápas za tohoto stavu šel do prodloužení, které přineslo několik velkých šancí, ale oba brankáři své celky podrželi. V rozstřelu nedal pokutový kop za hosty jen Bailey, naopak z exekutorů Lille vychytal brankář Martínez jak bin Táliba, tak v poslední sérii kapitána Andrého. Svěřenci kouče Emeryho tak vyhráli 4:3 na penalty a mohou se těšit na semifinále.
A penaltu teď zahrával i druhý kapitán Benjamin André, který však neuspěl, Martínez posílá Aston Villu do semifinále!
Douglas Luiz, který po odchodu McGinna obdržel kapitánskou pásku, teď podržel svůj tým, i když si brankář Chevalier vybral stejnou stranu.
Rémy Cabella vyrovnává na 3:3 v penaltách, svou střelu poslat doprostřed branky a uspěl.
Jamajský křídelní Leon Bailey neproměňuje, gólman Chevalier chytá a drží šance svého týmu!
Střídající Angel Gomes také proměňuje a udržuje šance Lille na postup.
Dnešní střelec Aston Villy Matty Cash proměnil i penaltu, když si vybral ze svého pohledu levou stranu. Chevalier skákal do druhé části branky.
Druhým exekutorem za Lille byl Jonathan David, který kroměňuje ranou do středu branky. Martínez si vybral stranu.
Ollie Watkins kopl penaltu zkušeně do protipohybu brankáře Chevaliera.
Nabíl bin Tálib si dal docela dlouhý rozběh a poté byl vychytán Martínezem, který předvedl tygří skok a ránu k pravé tyči chytil!
Youri Tielemans poslal míč doprava z jeho pohledu, brankář Chevalier si vybral druhou stranu.
Střílení penalt začíná.
Oba týmy se teď nacházejí někde u prostoru střídaček, mezitím probíhá domluva mezi kapitány Benjaminem Andrém, Douglasem Luiz, a sudím Kružliakem, kdo bude v rozstřelu začínat.
Ani ve druhé části prodloužení jsme branku neviděli, šance měli třeba Tiago Santos či Jhon Durán, ale oba brankáři předvedli velmi dobrý zákrok a my tak jdeme do penalt.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Lille vhazuje a už se nikam nežene, toto čtvrtfinále pravděpodobně rozhodne penaltový rozstřel!
120'
Morgan Rogers nahrál pod sebe na Durána, jehož prudkou ránu vyráží nohou gólman Chevalier!
120'
Baileyho centr ale skončil jen v rukavicích Chevaliera, který poslal do rychlého brejku Cabellu, jenže se skvěle vrátil Ezri Konsa a zastavil akci Lille.
119'
Baileyho centr srazil hlavou obránce Diakité na rohový kop, možná jedna z posledních šancí na rozhodnutí před penaltami.
118'
Ve 118. minutě dnešního zápasu rozehrává brankáře Martínez, který už teď hru docela natahuje.
117'
A sudí Kružliak znovu musel použít žlutou kartu, kterou teď ukázal za taktický faul Angelu Gomesovi.
116'
Cavaleiro v ofsajdu, čas se pomalu krátí a čím víc to vypadá, že se rozhodne v rozstřelu.
115'
Francouzi v posledních minutách působí aktivněji a přeje jim i štěstí, tentokrát se po několika odrazech míč dostal ke Gomesovi, který ale vypálil jen nad branku.
114'
Jeden z hostujících hráčů zahrál po předchozím centru rukou, která však byla u těla, což potvrdil i videorozhodčí.
113'
Lille velmi dobře zakombinovalo na pravé straně, následný centr propadl až k Gomesovi, který ale balon ztratil.
112'
Domácí Ismaily teď byl znovu faulován, tentokrát Baileym. Sudí Kružliak znovu přerušuje hru.
111'
Bin Tálibův nákop ztečoval Rogers, Lille ale stále drží balon u svých kopaček.
110'
Teď probíhá ošetření faulovaného Ismailyho, který ale bude moci pokračovat ve hře.
109'
Do statistik se dnes zapíše i Ollie Watkins, který ve výskoku fauloval Ismailyho a od sudího Kružliaka vidí žlutou kartu.
108'
Přetažený centr sklepl Cavaleiro k Tiagu Santosovi, který však svou ranou míjí vzdálenější tyčku Martínezovy branky!
107'
Na začátku druhé části prodloužení kombinuje s balonem u půlicí čáry domácí tým.
106'
Nákop na Cabellu nebyl příliš přesný a končí v zámezí, vhazovat bude Villa.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první části prodloužení diváci branku neviděli, opravdu blízko byl gólu Douglas Luiz, ale brankář Chevalier vytáhl možná zákrok sezony a jeho hlavičku famózně vyškrábl na rohový kop. Ke konci první části se pouštěli do útoku i domácí, ale gólmana Martíneze příliš neohrozili.
105'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Pomalu se nám blíží konec první části prodloužení, v posledních minutách je výrazně aktivnější Lille.
104'
K odraženému míči se dostal Angel Gomes, pak sice obešel jednoho hráče, ale poté místo střely zvolil ještě jednu kličku, čímž se už vyhnal z ideální pozice. Jeho následný pokus pak byl zblokován.
103'
Andreo nízký centr odvrátil Pau Torres, domácí ale získali míč rychle nazpět.
102'
Svěřenci kouče Fonsecy jsou v posledních desítkách sekund nastěhováni před brankou Martíneze, který ale zatím nemusel vytáhnou žádný těžší zákrok.
101'
Z rohu se Villa neprosadila, hrají Francouzi.
100'
Neskutečné, co teď chytil brankář Lille! Leon Bailey si navedl míč na střelu a vypálil, jeho hezkou ránu vyrazil gólman Chevalier jen k Douglasu Luizovi, který chtěl míč hlavou poslat do odkryté branky, avšak francouzský brankář míč famózně vyškrábl konečky prstů na roh!
100'
V prodloužení zatím hraje výhradně Aston Villa, naopak Lille se soustředí hlavně na defenzivu.
99'
Cabellova přihrávka měla najít Davida nebo Gomese, což se také stalo, ale druhý jmenovaný nakonec nedokázal zakončit.
98'
Leon Bailey poslal na branku Lille střílený centr, který ale nedokázal nikdo tečovat. Další lehký zákrok pro Chevaliera.
97'
Durán se po levé straně nedostal, následně je ale stejně hra přerušena, protože na trávníku zůstal po předchozím souboji ležet Angel Gomes.
96'
Konsova přihrávka mířila za obranu na nabíhajícího Casha, toho však k balonu nepustil obránce Diakité.
95'
U postranní čáry byl čistě atakován Watkins Ismailym, hosté budou pokračovat vhazováním.
94'
Villa znovu kombinuje s míčem na vlastní polovině, klasický znak dnešního utkání.
93'
Kolumbijský útočník Jhon Durán se provinil na útočné polovině faulem, sudí Kružliak přerušuje hru.
92'
Watkins ve spolupráci s Baileym míč u svých kopaček neudrželi, poprvé v prodloužení může kombinovat i Lille.
91'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Rémy Cabella.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ve druhém poločase jsme viděli dvě branky, tu první vstřelil v 67. minutě po rohu kapitán Benjamin André, naopak za Villu odpovídal v 87. minutě z dorážky Matty Cash, který zachránil anglický celek v evropských pohárech. Na úvodní výhru Villy 2:1 tak dnes Lille odpovědělo stejnou výhrou a za celkového stavu 3:3 zamíří tento dvojzápas do prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+6'
Gudmundssonovu přihrávku ale odvrací obrana Villans, hosté ještě mají šanci brejku.
90+6'
Rogers udržel míč na hrací ploše jen pro soupeře, který ještě může zaútočit.
90+5'
Cavaleirův centr končí v rukavicích gólmana Villy, všechno už pomalu směřuje k prodloužení tohoto čtvrtfinále.
90+4'
Roh se nakonec opakoval, z druhého centru hlavičkoval Diakité, ale jen do náruče brankáře Martíneze!
90+3'
Ještě ale prodloužení není jisté, neboť Lille bude kopat rohový kop.
90+2'
Po inkasované brance zase hrají více domácí, kteří už byli blízko postupu. Teď si navíc chtěl kapitán André vymodlit u sudího Kružliaka penaltu, ale to se mu nepovedlo.
90+2'
Obránce Lille Santos odejde za postranní čáru, ale v zápase bude moci pokračovat.
90'
Na trávníku teď zůstali ležet domácí Santos a hostující Durán. Po ošetření bod vidí žlutou kartu útočník Aston Villy, který si dle názoru sudího Kružliaka pomohl proti obránci soupeře faulem.
89'
Branku potvrdilo i video, celkově je tak stav 3:3. Jsme tak velmi blízko prodloužení dnešního duelu.
87'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Zničehonic je sníženo na 2:1, celkově 3:3! Centr z levé strany chytil brankář Chevalier, jenže mu následně míč po kontaktu s bin Tálibem vypadl a k dorážce se dostal MATTY CASH, který tak korunuje svůj dobrý výkon ohromně důležitou brankou pro Villu – 2:1!
87'
ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Ivan Cavaleiro.
86'
Celek z Birminghamu zase rozehrával z vlastní poloviny, za následným nákopem se hodně dral Rogers a fauloval Yora. Navíc může být Angličan rád, že neviděl druhou žlutou.
85'
Hra se teď odehrává před brankou Aston Villy, to domácím hráčům i fanouškům naprosto vyhovuje.
84'
Villa sice zůstala i po rohu v držení míče, domácí obrana ale většinu míčů odvrátila a s poslední střelou Baileyho si poradil brankář Chevalier.
83'
Tentokrát už to ale vzal do svých rukou Matty Cash a svou dělovkou ohrozil Chevaliera, který však dokázal míč vyrazit na roh!
82'
Aston Villa v posledních minutách drží více balon, zatím se ale často do střeleckých pozic nedostává.
81'
Ale dlouho hosté u balonu nevydrželi, neboť byl centr Cashe až příliš dlouhý a skončil v zámezí.
81'
Ve středu hřiště se provinil bin Tálib, Villa může rozehrávat.
80'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Jhon Durán.
79'
Cash si vyměnil balon s Baileym a poté nacentroval, avšak jeho pobídku v klidu odvrací na zadní tyči obrana Dog.
78'
Villa ztratila míč v blízkosti vlastní branky, tohle může anglický celek hodně mrzet. Lille získalo de facto míč zdarma.
77'
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Angel Gomes.
77'
Centr z následné standardky propadl až k Diakitému, který však nezakončil. Bude se střídat na domácí straně.
76'
Morgan Rogers očividně přistrčil unikajícího Tiaga Santose a dostává také žluté napomenutí.
75'
Avšak nakonec ukončuje snahu Villy nepřesnost od Baileyho.
75'
Lille teď rozehrával pod velkým tlakem napadající Aston Villy, která také nakonec získala balon.
74'
Pau Torres odvrací míč před Davidem do autu, Lille může zase na chvíli zůstat u balonu.
73'
Domácí bek Tiago Santos nepustil za svá záda v posledních minutách často zmiňovaného Digneho, rozehrávat tak bude gólman Chevalier od své branky.
72'
Ani z tohoto rohu se ale Villans neprosadili, následně se snažil ještě pálil Digne, ale trefil jen obránce před sebou.
71'
Standardku rozehrála Villa nakrátko, následný centr přizvedl na další roh Jonathan David.
71'
Hned se na trávníku uvedl střídající Leon Bailey, jehož centr srazil na rohový kop obránce soupeře Ismaily.
70'
Hosté znovu začínají svou akci na vlastní polovině, teď už se ale budou muset více drát dopředu.
69'
Jen pro informaci, v souběžně hraném zápase stále Viktoria Plzeň drží remízový stav v italskou Fiorentinou 0:0.
68'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Leon Bailey.
67'
Lille právě vstřelilo branku!
Lille otáčí skóre dvojzápasu! Centr ze značky rohového kopu posadil Hákon Arnar Haraldsson přesně na hlavu kapitána BENJAMINA ANDRÉHO, který na přední tyči míč jen líznul a s pomocí vzdálenější tyče nakonec dopravil do branky – 2:0! Aston Villa bude muset zabrat. Asistence: Hákon Arnar Haraldsson.
67'
Domácí Gabriel Gudmundsson nepřešel přes Cashe, ale uvidíme další rohový kop francouzského celku.
67'
Lille kombinuje na vlastní polovině.
66'
Z dalšího minisouboje mezi Dignem a Santosem vyšel lépe francouzský bek Villy, který by faulován právě Portugalcem.
65'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko, následně ještě svěřenci kouče Emeryho zaútočili, ale všechnu jejich snahu končí faul McGinna.
64'
Stoper Francouzů Diakité poslal na trávník Watkinse, Aston Villa rozehrává standardku.
63'
Centr z rohu hrací plochy však letěl jen do prostoru, kde dokázal zasáhnout brankář Villy Martínez.
62'
Lille poté rozehrávalo standardku, ze které nic nebylo, ale po chvíli uvidíme také roh.
62'
Žlutý kartónek viděl i obránce Lille Tiago Santos.
61'
Dnes již posedmé vytahuje sudí Kružliak žlutou kartu z kapsičky, tentokrát ji vidí také francouzský obránce Lucas Digne, který nedovoleně atakoval Tiaga Santose.
61'
Další centr do šestnáctky hostů odvrací hlavou stoper Villans Ezri Konsa, Dogy však stále drží míč.
60'
Lille zamířilo do protiútoku, který byl sice trochu pozdržen, pak ale stihl nákop Haraldssona na hrací ploše Gudmundsson, jenže to už bylo ze strany Francouzů vše.
59'
Ollie Watkins prodloužil nákop Martíneze za sebe, kam si nabíhal Morgan Rogers, ale znovu skvěle zasáhl stoper Lille Leny Yoro.
58'
Yazicimu se ale exekuce rohového kopu vůbec nepovedla a Lille brankáře Martíneze neohrozilo.
57'
Přesný pas za obranu ještě zpracoval Digne pro Santose, který poté nastřelil francouzského beka a získal rohový kop.
56'
A mohlo být vyrovnáno! Diabyho přihrávku ideálně patičkou přistrčil McGinn k zakončujícímu Mattymu Cashovi, který ale trefuje jen boční síť!
55'
Villa i nadále drží balon, ale narozdíl od prvního poločasu se také občas dostává i před branku Chevaliera.
54'
Dogy poté ale získaly míč zase nazpět a byla z toho zajímavá akce, kterou ale přerušuje praporek pomezního rozhodčího.
53'
A znovu v akci Lucas Digne, který ale tentokrát ztratil míč a poté málem zahrozilo Lille, avšak Haraldsson míč přes obránce neprocpal.
52'
Morgan Rogers se dobře uvolnil a poté vybídl k centru Divného, jehož pobídka ale mířila přesně do rukavic brankáře Chevaliera.
51'
Matty Cash udržel na svých zádech Gudmundssona, takže hrací předmět se vrací znovu k hráčům z Anglie.
50'
McGinnovu přihrávku na Diabyho dobře zablokovali obránci francouzského klubu, který může zase rozehrávat. Jen připomínám, že pokud bychom už neviděli v základní hrací době žádnou branku, zamířil by duel do prodloužení, případně do penaltového rozstřelu.
49'
Lille rozehrávalo z vlastní obranné poloviny, následně se snažil nákopem na Gudmundssona překvapit hostující obranu stoper Yoro, ale poslal až příliš dlouhý pas.
48'
Domácí kapitán chtěl vyslat do šestnáctky soupeře nadýchaný centr, avšak ukopl se a poslal míč jen vysoko nad branku.
47'
Na druhé straně byl u míče nejrychleji brankář Chevalier, takže rozehrává zase Lille.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu mohl zvýšit na 2:0 domácí Hákon Arnar Haraldsson, který odebral míč obráncům Villy a poté vystřelil, jeho pokus ale nakonec minul bližší tyč.
46'
Úvodní výkop do druhé půle provedla Villa, která tak bude dotahovat ztrátu v prvního poločasu.
46'
Oba týmy už jsou připraveny na začátek druhé půle.
Po první půli je stav na Stade Pierre-Mauroy příznivější pro domácí fotbalisty, kteří v 15. minutě smazali manko z prvního utkání a celkově vyrovnali stav na 2:2.
Jinak jsme v prvním poločase mnoho šancí neviděli, de facto jsme byli svědky jen jedné příležitosti, která skončila gólem. V 15. minutě totiž přesným přízemním centrem našel Gudmundsson Yusufa Yaziciho, který se z prvního dotyku trefil přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. Aston Villa po zbytek první části hry často kombinovala, ale jen na vlastní polovině a ke střelám se skoro vůbec nedostávala. Naopak Lille několikrát hrozilo z protiútoků, ale brankář Martínez také nemusel zasahovat.
45+5'
45+4'
Domácí ale ještě vybojovali aut a poté si vypracovali nejlepší šanci v utkání, ale Douglas Luiz napálil skákavý balon vysoko nad branku.
45+3'
Villa zase rozehrává až od gólmana Martíneze – klasický obrázek prvního poločasu této odvety čtvrtfinále EKL.
45+2'
Nene, první poločas anglickému týmu nevyšel. Kromě několik zbytečných ztrát sice drží často balon, ale jen na vlastní obranné polovině.
45+1'
Nastavený čas otevřel svým nákopem brankář Martínez, Aston Villa bude následně vhazovat.
45'
Z následné standardky hosté nezahrozili, míč totiž skončil jen v náručí brankáře Chevaliera, který zatím moc práce neměl.
44'
Žluté karty dostali i oba trenéři – Paulo Fonseca a Unai Emery.
43'
Další kartu žluté barvy vidí domácí kapitán Benjamin André, který si v souboji s Watkinsem přidržel anglického útočníka.
43'
První šanci měla konečně i Aston Villa, Morgan Rogers prostrčil míč za sebe na Cashe, který zblízka trefil Chevaliera. Všechno vzrušení ale bylo zbytečné, neboť je následně pískán ofsajd.
42'
Rychlý brejk Villy na branku Francouzů zastavuje taktickým faulem záložník Nabíl bin Tálib, který se stává třetím hráčem se žlutou kartou.
41'
Santosův nákop prodloužil za sebe Matty Cash, francouzský klub získal vhazování v blízkosti rohového praporku.
40'
Aston Villa znovu se svou akcí neuspěla, zatím působí Lille o trochu lépe.
39'
Žlutý kartonek ale vidí ještě před rozehráním brankář Emiliano Martínez, kterému, dnes již poněkolikáté, trvala rozehrávka příliš dlouho.
39'
Ale ani akce Lille tentorkát nevyšla, odkopávat bude zase gólman Martínez.
38'
Cashův nákop zpracoval Watkins pro Diabyho, Villa se ale znovu k zakončení nedostala.
38'
Sudí Kružliak teď píská faul bin Tálibovi, který fauloval při snaze napadat Douglase Luize.
36'
Brankář Martínez vyslal z hloubi vlastní poloviny dobrý nákop na Watkinse, od odrazu od obránce se snažil McGinn najít za obranou právě anglického kanonýra, avšak skvělou obrannou práci předvedl mladý stoper Yoro, který přihrávku za sebe nepustil.
35'
Tentokrát se sice dostal Diaby k balonu, ale napálil jej jen do Ismailyho. Villa bude vhazovat.
34'
Aston Villa sice drží ve většině času míč u svých kopaček, ale nedostává se dál, než za půlicí čáru. Třeba fotbalisté typu Watkins či Diaby mají jen pár dotyků za úvodních třicet minut utkání.
33'
Defenziva Lille však zafungovala na jedničku a centr z rohu odvrátila až za půlicí lajnu.
33'
Snad poprvé v dnešním zápase se dostal křídelní Moussa Diaby, který získal pro svůj celek druhý roh v zápase.
32'
Bin Tálibovi nevyšel dotek s balonem, míč tak vrátí do hry znovu svěřenci kouče Emeryho.
32'
Přihrávka McGinna sice nenašla žádného z jeho spoluhráčů, ale sudí Kružliak dopísknul předchozí faul a dává tak balon nazpět Villans.
31'
Na další centr ze značky rohového kopu si naskočil kapitán Lille Benjamin André, ale svou hlavičku poslal mimo tři tyče.
30'
K propadnutému centu z pravé strany se chtěl dostat Gudmundsson, což se mu sice nepovedlo, ale vybojoval alespoň rohový kop.
29'
Už se ale hraje, Lille zahrávalo roh, avšak hostující defenziva si velmi dobře poradila.
28'
ze hřiště odchází kvůli zranění Nicolò Zaniolo, přichází Morgan Rogers.
28'
To nevypadá vůbec dobře. Na hřišti se objevily i nosítka, ale nakonec asi Zaniolo odejde po svých. Každopádně ale uvidíme střídání.
27'
Gólman Martínez už je v pořádku, ale z trávníku se teď jen těžce zvedá Nicolò Zaniolo, který asi bude muset ze hřiště.
26'
Po ošetření hostujícího brankáře bude Lille zahrávat rohový kop.
25'
Yaziciho centr si našel brankář Martínez, poté se ale jeho hlava nepříjemné srazila s kolenem obránce Torrese a argentinský gólman bude muset být ošetřen. Snad to nebude nic hrozného.
24'
Naopak před brankou anglického klubu vidíme standardku, kterou vybojoval Tiago Santos na obránci Villy Pau Torresovi.
24'
Aston Villa sice drží po většinu času balon, ale zatím bez jakéhokoli zakončení na branku.
23'
Matty Cash se sice dostal pod tlak napadajícího Davida, ale nakonec vybojoval alespoň autové vhazování.
22'
Yaziciho nákop od postranní lajny skončil znovu jen u gólmana Martíneze.
21'
První žlutou kartu utkání vidí italský fotbalista v dresu Angličanů Nicolò Zaniolo, který v souboji bez míče udeřil Tiaga Santose a v ruce sudího Kružliaka následně viděl barevné napomenutí.
21'
Centr z rohového kopu našel jen rukavice brankáře Chevaliera, který rychle rozehrál a Lille zamířilo do útoku, jenže Dogy nedokázaly rychlý brejk zakončit.
20'
Standardku rozehrál McGinn, jeho centr přizvedl na rohový kop Tiago Santos.
20'
Hlavní sudí Kružliak si ještě před rozehrávkou srovnává hráče v šestnáctce.
19'
Kapitán hostů byl faulován kousek od postranní čáry Diakitém, uvidíme jednu z prvních standardek v tomto duelu.
18'
Aston Villa se určitě pokusí o rychlé vyrovnání dnešního zápasu, teď ale musí rozehrávat znovu od vlastního brankáře.
17'
Stav dvojzápasu je tak vyrovnán, začíná se od začátku.
15'
A tato akce Lille vyšla na jedničku s hvězdičkou, stav dvojzápasu je srovnaný! Hezká přihrávka od obrany našla Gabriela Gudmundssona, který si míč zpracoval a z druhého dotyku poslal přesný přízemní centr na nohu YUSUFA YAZICIHO, který se v prvního kontaktu s balonem trefil přesně k vzdálenější tyči – 1:0! Asistence: Gabriel Gudmundsson.
15'
A teď ani neuvidíme, protože Lille brzy získalo balon a pokusí se zase zaútočit.
14'
Villa bude vhazovat v blízkosti šestnáctky soupeře, v této části hry jsme zatím příliš akcí neviděli.
14'
Avšak ani Francouzi dlouho u hracího předmětu nevydrželi, neboť byl nákop bin Záliba až příliš dlouhý.
13'
Hosté si teď troufli na velmi riskantní rozehrávku od brankáře Martíneze, která sice vyšla, ale následně Cash míč jen odevzdal soupeři.
12'
Hezký pas za obranu našel aktivního Tiaga Santose, který si ale nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdové pozici.
12'
Přihrávka na Mattyho Cashe byla až příliš dlouhá, k balonu se dostávají zase Dogy.
11'
Ollie Watkins dobře prodloužil míč za sebe na Zaniola, který ale byl přidržen jedním z domácích fotbalistů. Aston Villa bude rozehrávat přibližně u poloviny hřiště.
10'
Yazici sklepl ideálně balon pro Davida, který ale z voleje ohrozil jen fanoušky za tribunou.
9'
Po centru ze značky rohového kopu došlo k malému zmatku před brankou Villy, ale vše řeší nadvakrát brankář Martínez.
9'
Hákon Arnar Haraldsson se snažil nasadit hostujícímu Dignemu nepopulární „jesličky“, což sice nevyšlo, ale Lille bude zahrávat první roh v zápase.
8'
Tentokrát už ale rozhodčí Kružliak hru přerušil, když si nedovoleně pomohl domácí Santos u postranní čáry.
7'
Nákop bin Táliba skončil jen v rukavicích brankáře Martíneze, po kterém se zase ozvali domácí diváci.
7'
Po souboji dvou dvaadvacítek – domácího Tiaga Santose a Zaniola z týmu hostů – upadl na trávník portugalský fotbalista, sudí Kružliak ale zůstává v klidu a nechává Lille nadále kombinovat.
6'
Zaniolův zákrok na Haraldssona prošel, Lille zůstává v držení balonu.
5'
Na hřišti se mezitím moc věcí nezměnilo, znovu totiž rozehrává brankář Villans.
3'
Dnešní zápas určitě nebude jednoduchý pro hostujícího gólmana Martíneze, který je od začátku při každém dotyku s míčem vypískán domácími fanoušky, kteří očividně nezapomněli na zákrok argentinského brankáře ve finále Mistrovství světa, který nakonec stál Francouze titul.
3'
Aston Villa poprvé v zápase rozehrává z klidu, a to až od brankáře Martíneze.
2'
A poprvé musela do akce i píšťalka rozhodčího, které neušel faul Davida v souboji s obráncem Konsou.
1'
Domácí hned ze začátku kombinovali u poloviny hřiště, následně byl hledán dlouhým pasem za obranu obránce Lille Tiago Santos, ale přihrávka na něj byla až příliš přetažená.
1'
Hlavní rozhodčí dnešního duelu Ivan Kružiliak a jeho kolegové přivádějí hráče obou celků na hrací plochu Stane Pierre-Mauroy ve francouzském Lille.

Lille OSC: Chevalier – Santos, Diakité, Yoro, Ismaily – André (C), bin Tálib – Yazıcı, Haraldsson, Gudmundsson – J. David.
Náhradníci: Mannone, Negrel – A. Ribeiro, Gomes, Cabella, Únás, Cavaleiro, Morais, Bouaddi, Touré, Ferrah.
Trenér: Paulo Fonseca

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Torres, Konsa, Digne – McGinn (C), Luiz, Tielemans – Diaby, Watkins, Zaniolo.
Náhradníci: R. Olsen, Gauci – Carlos, Lenglet, Durán, Rogers, Bailey, Kesler-Hayden, Iroegbunam, Kellyman, Munroe.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (všichni SVK).
První zápas se odehrál před týdnem na anglické půdě. A na první gól utkání nemuseli čekat diváci v Birminghamu příliš dlouho, neboť už ve 13. minutě otevřel skóre dvojzápasu kanonýr Villy Ollie Watkins, který využil přihrávky kapitána McGinna. Sám záložník Villans John McGinn měl na svědomí druhou branku v duelu, kterou vsítil po poločasové přestávce. Lille už se v závěru zmohlo jen na snížení, které zařídil stoper Diakité. Do druhého zápasu tak půjde v lepším rozpoložení Aston Villa, která si nese po výhře 2:1 do odvety jednobrankový náskok.
Aston Villa
Villans si na podzim zahráli také základní skupinu Evropské konferenční ligy, a to společně s nizozemským Alkmaarem, polskou Legií Varšava a bosenským klubem Zrinjski Mostar. A anglický celek nakonec vcelku potvrdil roli favorita této skupiny E, až na úvodní klopýtnutí s polskou Legií (prohra 2:3) a závěrečnou remízou se Zrinjski Mostar 1:1 totiž ovládl zbývající čtyři duely. Za vyzdvihnutí stojí určitě třeba výhra 4:1 proti Alkmaaru. Villa nakonec získala solidních 13 bodů a postoupila z prvního místa, z druhé příčky pak putoval do vyřazovacích bojů i klub z Varšavy, tedy Legia.
Svěřenci kouče Emeryho tak díky postupu z první pozice přeskočili první fázi play-off a naskočili až do osmifinálových bojů, kde narazili na další nizozemský celek – Ajax Amsterdam. První utkání na půdě Ajaxu přineslo spíše taktickou bitvu bez velkých šancí, nejzajímavějším momentem utkání byly jenom dvě červené karty ze závěru duelu. Po remíze 0:0 se tak oba celky přestěhovaly do Birminghamu, kde se také uskutečnila odveta. A Aston Villa zde naplno využila domácího prostředí, neboť vyhrála 4:0 po brankách Watkinse, Baileyho, střídajícího Durána a Diabyho. Ajax tedy odvetu nezvládl a po této prohře se se soutěží rozloučil, naopak Angličané postoupili do čtvrtfinále.
Lille OSC
Francouzský celek si v podzimní skupinové části zahrál základní skupinu A, společně se slovenským Slovanem Bratislava, slovinskou Lublaní a klubem Klaksvík, který pochází z Faerských ostrovů. Los tak „Dogám“ vcelku přál, protože skupina A patřila papírově k nejslabším a Lille mělo plnit jasnou roli favorita, což se také nakonec potvrdilo. Svěřenci portugalského kouče Fonsecy vyhráli hned čtyři utkání, ve zbylých dvou navíc remizovali a se ziskem 14 bodů postoupili z prvního místa rovnou do osmifinále.
V první fázi play-off, do které Lille zasáhlo, bylo tedy osmifinále. Zde narazily Dogy na rakouský Sturm Graz, který se v předchozí fázi soutěže utkal právě se Slovanem Bratislava, na který francouzské Lille narazilo ve skupině. Čtvrtý tým Ligue 1 ale dokázal už v prvním duelu potvrdit roli favorita, když svůj de facto celozápasový tlak korunoval třemi brankami do sítě českého brankáře Vítězslava Jaroše, který obléká právě dres Sturmu. Dvě branky Lille vstřelil kanadský kanonýr Jonathan David, třetí gól přidal křídelní Žegrova. Rakušané tak z domácího zápasu odešli z prohrou 0:3. V odvetě pak dal francouzský celek možnost vydechnout několika hráčům ze základu, avšak stále byl považován za favorita. Sturm však kladl odpor a nakonec se oba celky rozešly za remízového výsledku 1:1, když branku Lille vstřelil obránce Tiago Santos. Dogy ale díky prvnímu vyhranému zápasu postoupily do další fáze, naopak pro Sturm Graz sezona v evropských pohárech skončila.
Příjemný čtvrteční podvečer při zápasu Evropské konferenční ligy! V rámci odvety čtvrtfinálového zápasu se utká anglická Aston Villa s Lille, tentokrát ale na francouzské půdě. Po prvním utkání budou v drobné výhodě hosté, kteří ovládli první duel 2:1. Kdo se ale bude radovat z postupu po celém dvojzápase? Opakované střetnutí těchto dvou týmů začíná v 18:45, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.