Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Servette FC : Ludogorets - 15. února 2024   21:00

Servette FC
Frick (C) – Cunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou (46. Cognat) – Mir. Stevanović, Magnin, Ondoua (89. Baron), Bolla (60. Kutesa) – Guillemenot (60. Antunes), Crivelli.
Mall, Besson – Diba, T. Ouattara, Lyng.
Glova – Poláček, Bednár (SVK).
Stade de Genève, Ženeva
Ludogorets
Padt – Witry, Sundberg, Verdon, Son – Piotrowski (C), Naressi, Gonçalves – Vidal (64. Rick), Duah (85. Delev), Tekpetey (75. R. Cruz).
Sluga, Christov – Almeida, Terzijev, Tissera, Gropper, Nedelev.

Máme hotovo, Ludogorec z extrémně náročného utkání v Ženevě vyvázl s velmi nadějným výsledkem! Servette bylo po drtivou většinu utkání na hřišti kvalitnějším týmem a hned několikrát se mu podařilo Padta potrápit, jenže ani jedna z jeho šanci nevedla k rozhodujícímu zásahu. Za týden se tak bude v Bulharsku začínat od začátku a nutno podotknout, že švýcarský klub to pravděpodobně tentokrát bude mít podstatně těžší...
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13.
90+4'
90+4'
Cognat se pokrčenými rameny a rezignovaným výrazem stahuje dál od hostující svatyně, Padt bude po jeho faulu odkopávat míč na druhý konec hřiště.
90+3'
Witry omylem nakopl míč přímo do obličeje Naressiho, který se teď snaží co nejrychleji situaci rozdýchat.
90+2'
Servette drží míč za středovou čarou a sbírá síly na další výpad. Čas na rozhodující trefu se rychle krátí.
90+1'
Antunes se ve vápně Ludogorecu pokusil procedit balón skrz dvojici soků na Kutesu, ale bezúspěšně.
89'
Střídání v týmu Servette Ženeva:
ze hřiště odchází Gael Ondoua, přichází Anthony Baron.
88'
Cunemoto to na kraji vápna udělal parádně a poté, co za sebou nechal dva protihráče, vystřelil, jenže ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče hostující brány.
87'
Míříme do finiše, co nevidět v Ženevě začne nastavení. Stevanović se připravuje na další rohový kop.
86'
Ale pozor, zničehonic jsme viděli kvalitní šanci na opačném konci hřiště! Díky parádně narýsované křižné přihrávce se před Frickem uvolnil Witry, jenž nasměroval balón nad domácí svatyni!
85'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad:
ze hřiště odchází Kwadwo Duah, přichází Spas Delev.
84'
Právě kvůli hostujícímu brankáři nyní nemůžeme pokračovat ve hře, ve vápně úřadují zdravotníci.
83'
Padt měl znovu velké štěstí! Severin na zadní tyči po kopu od praporku srazil míč k Antunesovi a jeho teč proletěla nad razgradským břevnem!
82'
Znovu Antunes, tentokrát z méně tutové šance. Servette po jeho další střele získává už pátý rohový kop.
81'
Tak to je neuvěřitelná smůla pro domácí borce! Antunes měl během chaotické situace ve vápně šanci zakončit do prázdné svatyně, jenže jeho střelu omylem zblokoval Crivelli!
81'
Noah Sonko Sundberg (LUD) v souboji o míč podržel Crivelliho, který ho trefil loktem do obličeje. Žlutou kartu nicméně následně vidí jen první jmenovaný.
78'
Servette se jen tak nevzdává a stále se snaží si vybojovat náskok do odvety. Son byl pod tlakem nucen poslat míč na tribunu, Ženevští budou vhazovat.
77'
Po Cognatově centru se u zadní tyče neúspěšně natahoval Crivelli, balón znovu spadl až za bránu.
76'
Pod další ženevský projektil se podepsal Antunes, rutinní balón do středu svatyně Padta nepřekvapil.
75'
Vynucené střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad:
ze hřiště odchází Bernard Tekpetey, přichází Rwan Cruz.

Záložník sice ze hřiště odešel po svých, zdravotní stav mu ale tak jako tak nedovolil pokračovat.
73'
Na plac znovu vyráží týmoví zdravotníci Ludogorce. Tekpetey má pro dnešek dost možná hotovo.
72'
Razgrad se po hodně dlouhé době probojoval ke Frickovi. Využil k tomu bleskový brejk, který Duah z nešikovného úhlu zakončil nepřesnou střelou.
70'
Ondoua nepovedenou přihrávkou hostům nabídl outové vhazování, tohle domácím nevyšlo dle představ.
69'
Servette ve druhém poločase vyslalo již osm střel, jen jedinou z nich ovšem musel Padt řešit. Oproti tomu Ludogorec na svůj první projektil stále čeká.
68'
Stevanović Cunemotův centr přetavil jen v nepřesnou hlavičku, domácí nápor aspoň na chvíli končí.
67'
Padt měl sice v posledních minutách klid, teď ale musí být znovu ve střehu. Ženevští operují v bezprostřední blízkosti jeho vápna, obrana Razgradu má co dělat.
66'
Stevanovićovu křižnou přihrávku se neúspěšně snažil tečovat nabíhající Kutesa, jeden ze soků pak balón srazil za bránu. Servette si znovu vyzkouší roh.
65'
Po hodně kouskované pasáži pokračujeme dál, Duah prozatím zůstává ve hře. Razgrad drží dění na pravé straně a snaží se se prokousat ke Frickovi.
64'
ze hřiště odchází Caio Vidal, přichází Rick.
62'
Duah na odchází do zámezí a není vyloučeno, že bude při nejbližší příležitosti vystřídán. Do dění se podle všeho chystá vstoupit útočník Rwan Cruz.
61'
Kwadwo Duah se drží za stehno a odmítá se zvednout z trávníku, rozhodčí volá na hřiště zdravotníky.
60'
ze hřiště odchází Bendegeuz Bolla, přichází Dereck Kutesa,
ze hřiště odchází Jérémy Guillemenot, přichází Alexis Antunes.
60'
Hodinu hry uzavírá výrazně nepřesnou ranou Cunemoto. Padt bude za malou chvíli rozehrávat.
59'
Gonçalves se snaze získat zpět ztracený míč nataženou nohou podkopl Guillemenota, domácí tak čeká standardka z pozice jen kousek před vápnem.
58'
V zámezí se peče další domácí střídání. Servette teď má jednoznačně více ze hry, Ludogorec se od začátku druhého poločasu stále nemůže na hřišti chytit.
57'
V ochozech to zahučelo, ženevští hráči jsou ve varu. Stevanovićova dlouhá střela se zakroutila vedle pravé tyče, brankář po ní skákat vůbec nemusel.
56'
Bolla zakončil z hodně ostrého úhlu, přičemž Padt si pohlídal přední tyč a míč vyrazil mimo nebezpečí. Balón pak přeletěl hlavu číhajícího Guillemenota.
55'
Stevanovićův zblokovaný centr znamená další rohový kop pro Servette, Padt bude muset zbystřit.
54'
Jérémy Guillemenot (SRV) si vysloužil žlutou za hodně nepovedený skluz. Znovu byl faulován Tekpetey, stejně jako u předchozích karetních trestů.
52'
Magnin protáhl hru za středovou čáru a dlouhým pasem chtěl do vápna vysunout Crivelliho, bránící Sundberg ale nohou míč sklepl k pozornému Padtovi.
51'
Sledujeme napínavou podívanou. Hosté svou šanci nevyužili a vzápětí se znovu ocitli pod tlakem, jenže domácí svůj nápor přetavili jen v nepřesnou ránu.
49'
Ludogorec se dostal vpřed a získal standardku, míč se do vápna pokusí nasměrovat Witry.
48'
Stevanović to nevymyslel špatně, přihrávka na stranu na Bollu měla potenciál. V praxi jí nicméně nenasměroval ani trochu přesně, míč sjel do zámezí.
47'
Ženevští jsou sice v úvodu aktivnější, Razgradu se ovšem povedlo jejich další výpad utnout už v zárodku. Hosté si poprvé od pauzy osahávají balón.
46'
Servette si hned zkraje druhé části vybojovalo rohový kop, přičemž Rouillerova následná hlavička šla výrazně nad břevno. Padt tak zasahovat nemusel.
46'
ze hřiště odchází Bradley Mazikou, přichází Timothé Cognat.
46'
Na Stade de Genève skončil úvodní poločas, který nám nenabídl ani jeden gól. Po relativně vyrovnaném začátku na hřišti převzali iniciativu domácí a po většinu doby měli více ze hry, jenže svou převahu nedokázali přetavit v zásah. Nutno nicméně podotknout, že aspoň jednu slibnou šanci si vytvořil též Ludogorec. Inu, uvidíme, jak se zajímavý duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+2'
45+2'
Strážce domácí svatyně bude odkopávat od své brány, to bude z úvodní půle nejspíš už vše.
45+1'
Dění se přelévá ze strany na stranu. Vše nasvědčuje tomu, že v Ženevě se před pauzou gólu nedočkáme.
44'
Razgrad po velmi dlouhé době dostal míč pod kontrolu a přesouvá hru před Frickovu svatyni.
43'
Hodně těžké momenty pro Ludogorec! Neodbytný Guillemenot se jen tak nevzdal a po prvotní zblokované střele se dostal i k dorážce, která se od bránícího Witryho odrazila za bránu!
42'
Úvodní poločas se chýlí ke konci. Stevanović naservíroval míč do šestnáctky na Guillemenota, kterému ale nadějný pas nesedl. Balón spadl k brankáři.
41'
Servette si se zahráním standardní situace dalo načas, přičemž Bolla následně míč poslal výrazně vysoko nad razgradskou svatyni. Padt si mohl oddechnout.
40'
Naressi si na hraně vápna proti Cunemotovi počínal hodně riskantně a protihráče nakopl do holeně, Padta teď čekají opravdu nepříjemné momenty.
39'
Volný kop byl tentokrát k vidění na druhé straně. Bolla z křídla sice míč úspěšně nasměroval do pokutového území, jenže tam ho uhasila hostující obrana.
38'
Duah zkusil vystřelit z hodně bídné pozice, Frick bude po jeho nepovedené ráně rozehrávat.
37'
Další žlutá karta, opět pro Servette. Gael Ondoua (SRV) během zápalu boje okatě zasáhl Tekpeteyho loktem do obličeje, čímž hostům nadělil standardku.
35'
A právě Naressi je teď v péči zdravotnického personálu. Zdá se, že by to nemělo být nic vážného.
34'
Tohle mohlo být pěkné. Stevanović se po nenápadném pasu jednoho ze svých spoluhráčů mohl dostat k jedovaté střele, do dráhy míče se ale vložil Naressi.
33'
Verdon se nenechal rozhodit pressujícím Guillemenotem a skákající míč zahrál na svého brankáře, který jej obratem odkopl do zámezí. Domácí vhazují.
32'
Do hostující rozehrávky se zapojil Padt, který balón nakopl nalevo na Sona. Razgrad se momentálně snaží najít nějakou skulinku v domácím rozestavení.
30'
První půlhodina je takřka minulostí, švýcarský celek má stále více ze hry. Na dalekonosnou střelu nyní vsadil Bolla, ani jeho rána se ovšem do brány nevešla.
29'
Guillemenot se snažil se uvolnit v pokutovém území, dotěrný Gonçalves mu ovšem nedovolil pořádně zakončit. Střela tak poté šla výrazně vedle levé tyče.
28'
Son a Guillemenot se po ostrém souboji o míč chvíli váleli na trávníku, nakonec se ale oklepali vcelku rychle. Následuje volný kop pro Ženevu.
27'
Sledujeme sérii domácích přihrávek na středu hřiště, Servette se prozatím dopředu vůbec nežene.
26'
Rouiller se nalepil na vysunutého Vidala a naskočil si na míč, který na jeho soupeře mířil. Odrazil ho ale jen k Duahovi, jehož střela pak byla zblokována.
25'
Rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu, kterou po faulu na Tekpeteyho vidí Bradley Mazikou (SRV).
23'
Stevanovićův centr z křídla byl odražen, hra bude pokračovat vhazování v podání ženevských hráčů.
22'
Dění se po delší době znovu přelilo na domácí konec bitevního pole, Razgrad srovnává krok se soupeři.
21'
Cunemoto se rozhodl vzít věci do svých rukou a poté, co se k němu odrazil míč, z hrany vápna hned vypálil. Trefil nicméně pouze bránícího protihráče.
20'
Sledujeme velmi povedenou pasáž hry ze strany Servette, které nyní získává dlouhou standardku.
19'
Hostující gólman má v posledních momentech výrazně více práce než předtím, nyní si musel poradit s padajícím míčem po Cunemotově lehkém centru.
17'
Domácí si obratem vyzkoušeli rohový kop, po kterém musel Padt řešit lehkou teč Severina. Nepříjemný balón tentokrát nevyrazil, ale rovnou zachytil.
16'
Ženeva se zuby nehty držela v útoku a z obrovské snahy vytěžila přesnou první střelu, kterou Padt vyrazil za svatyni. Guillemenot si na gól bude muset počkat.
15'
Son se neúspěšně pokusil zkrotit přetaženou vzdušnou přihrávku u zadní čáry, Frick bude odkopávat.
14'
O tom, že hosté mají převahu, svědčí i držení míče: 33 % – 67 %. Co se zakončení týče, tam Ludogorec vede 3 – 0, z toho jedna rána šla na zařízení.
13'
Vidal se Sonem se pokoušeli něco upéct na levé straně hřiště, než je o míč obrali dva domácí zadáci.
12'
Razgradští po faulu získávají standardku ve slibné pozici na křídle, jen kousek před šestnáctkou.
11'
Sotva jsem dopsal poslední příspěvek a Son mne chtěl hned vyvést z omylu! Z kraje vápna parádně zakroutil míč do vzdálenějšího horního rohu, ale hbitý Frick jeho projektil skvěle vytěsnil mimo nebezpečí nataženou rukou!
10'
Cunemotův další pas, tentokrát podél krajní lajny, zachytil sok. Ani jednomu týmu se zatím v ofenzívě nedaří, oba brankáři jsou více méně bez práce.
9'
Domácí se snažili počínání Tekpeteyho reklamovat, podle rozhodčího ale vše proběhlo dle pravidel. Penaltu tak neuvidíme, Razgrad se dostává k balónu.
8'
Ofenzivní záchvěv ze strany týmu v rudém. Rouiller dlouhým pasem vysunul vpřed Cunemota a ten se následnou přihrávkou do vápna pokusil připravit střelu pro Crivelliho, kterého si ale pohlídal Tekpetey.
7'
Ludogorec se po pomalém vstupu do zápasu dostal do tempa, drží se pevně na míči a hledá cestu zpět před ženevskou svatyni. Servette je zaseklé v obraně.
5'
Na hraně domácí šestnáctky se do prvního zakončení duelu dostal Vidal, jehož střelu zblokoval Cunemoto. Připravený Frick si pak na padající míč počíhal.
4'
Witry se chtěl protáhnout do útoku podél postranní čáry, než mu nekompromisní stopku vystavil Bolla.
3'
Razgrad opatrně drží balón před svou svatyní, pomalu kombinuje a čeká na ideální šanci pro rozehrávku.
2'
Verdon na křídle ubránil aktivního Crivelliho a nepustil ho ke skákajícímu míči, který si obratem stáhl na svou kopačku další z vracejících se hostujících zadáků.
1'
Balón v úvodních momentech často mění majitele, ani jednomu týmu se nedaří ho pořádně zkrotit.
1'
Úvodní výkop obstará Ludogorec, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí v rudých dresech a hosté v bílých. Start se rychle blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný čtvrteční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Servette Ženeva: Frick (C) – Cunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou – Mir. Stevanović, Magnin, Ondoua, Bolla – Guillemenot, Crivelli.
Náhradníci: Mall, Besson – Baron, Cognat, Antunes, Kutesa, Diba, T. Ouattara, Lyng.
Trenér: René Weiler.

PFK Ludogorec Razgrad: Padt – Witry, Sundberg, Verdon, Son – Piotrowski (C), Naressi, Gonçalves – Vidal, Duah, Tekpetey.
Náhradníci: Sluga, Christov – Almeida, Terzijev, Rick, Tissera, Gropper, Nedelev, Delev, R. Cruz.
Trenér: Georgi Dermendžev.

Rozhodčí: Glova – Poláček, Bednár (SVK).
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel budou dnes večer dohlížet slovenští sudí. Tím hlavním je zkušený a mezinárodního prostředí nikoliv neznalý Filip Glova, na stranách mu pak budou asistovat Daniel Poláček a Peter Bednár.
PFK LUDOGOREC RAZGRAD

Titán bulharského fotbalu do play-off proklouzl díky těsné výhře 1:0 nad dánským Nordsjaellandem ze závěrečného hracího dne skupinové fáze. Velmi cenným ziskem tří bodů si sice zajistil vstupenku do play-off a dotáhl se i na první Fenerbahçe, kvůli horšímu celkovému skóre nicméně skončil až druhý.

Svěřenci kouče Dermendževa do dnešní bitvy půjdou v roli mírného outsidera, důvody k sebevědomí jim ale nechybí. V sobotu ostatně do své již tak rozměrné výkladní skříně přidali další trofej, a sice domácí Superpohár, když v penaltách přetlačili sofijské CSKA. Pod rozhodující trefu se na neutrální půdě ve Velikom Tarnovu podepsal zadák Olivier Verdon.

Osmadvacetiletý Beninec se řadí ke klíčovým postavám kádru Razgradu, ve kterém důležité role plní také produktivní záložník Jakub Piotrowski, křídelníci Bernard Tekpetey a Ciao Vidal či forvardi Rwan Seco a Kwadwo Duah. Tři tyče má pak na starost primárně zkušený chorvatský gólman Simon Sluga.
SERVETTE ŽENEVA

Ženevští si sice na podzim ve skupině G Evropské ligy počínali statečně a bojovali, jejich výkony jim ovšem nakonec stačily jen na konečné třetí místo. Velmi podstatný bodový odstup na vítěznou pražskou Slavii a druhé AS Řím znamenal jediné: pád o patro níž, tedy do předkola play-off Evropské konferenční ligy.

Duel proti Razgradu bude pro Servette příležitostí se vrátit zpět na úspěšnou vlnu poté, co o víkendu překvapivě pohořelo proti Yverdonu a na jeho půdě padlo 1:2. První prohra po třech vítězstvích v řadě představuje pro aktuálně druhý tým švýcarské ligy nepříjemnou komplikaci: jeho ztráta na lídry tabulky, bernské Young Boys, činí už sedm bodů.

Nutno též podotknout, že domácím bude chybět hlavní ofenzivní opora: šestnáctigólový Chris Bedia před časem přestoupil do Unionu Berlín. Kouč René Weiler se tak v útoku bude muset spolehnout na Enza Crivelliho, Derecka Kutesu, Jeremyho Guillemenota nebo žolíka Alexise Antunese, který prožívá kvalitní období.
Příjemný čtvrtek u sledování pohárového fotbalu! V rámci předkola play-off Evropské konfereční ligy dnes večer půjdou do akce i Servette a Razgrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.