Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  New Saints : Plzeň - 5. srpna 2021   20:45

New Saints
New Saints
19' Hudson  • 30' McManus  • 54' McManus  • 76' McManus
4:2
(2:0)
Plzeň
Plzeň
89' Beauguel   • 90+5' Loua
New Saints
Harrison – D. Davies, K. Davies, Hudson, Marriott (C) – Smith, Routledge, Redmond (83. Clark) – Robles, McManus,
Cieslewicz (72.Williams)
Frischer – Mõtsnik, Saga (všichni EST)
Cardiff City Stadium, Wales
Plzeň
Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš (80. Chorý) – Ndiaye – Kayamba (66. Ba Loua), Káčer (46. Mosquera), Bucha (74. Janošek), Šulc – Beauguel

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního dnes se s vámi loučím a u dalších zápasů plzeňské Viktorie se opět budu těšit, na shledanou.
Vítěz dnešního duelu narazí na lepšího z dvojice CSKA Sofia – Osijek. První zápas vyhrál bulharský tým na domácím hřišti stejným poměrem, jak dnes New Saints, 4:2.
V úterý prohrála Sparta s Monakem 0:2, včera Slavia Praha s Ferencvárosem také 0:2, dnes v odpoledních hodinách Jablonec na domácí půdě podlehl Celticu 2:4 a černý týden pro české barvy podtrhla Viktoria Plzeň, která stejným výsledkem jako Jablonec nestačila na velšský celek New Saint.
Je dobojováno, Plzeň prohrává nakonec 2:4. Ruku na srdce, tento průběh utkání asi čekal málokdo. Viktoria prohrávala v zápase již 0:4, ostudný debakl odvrátila až ke konci zápasu, kdy se během pár minut trefil Beauguel a Ba Loua. Západočeši tak do odvety půjdou s brankovým mankem, což se na domácí hřišti dá ještě dohnat.
90+5'
90+5'
Plzeň právě vstřelila branku!
Ano! Viktoria Plzeň může pomýšlet v odvetě na postup, jelikož do ní půjde jen s dvoubrankovým mankem. Domácí špatně odvrátili rohový kop, míč si zpravoval na hraně vápna ADRIEL BA LOUA a jeho technická rána zapadla přesně k levé tyči.
90+4'
Pavel Šulc mohl vstřelit druhou branku plzeňského mužstva, plzeňský záložník se dostal ke střele uvnitř vápna, jeho přízemní ránu dokázal vytěsnit mimo tři tyče gólman Harrison.
90+3'
Navíc domácí hráč leží na trávníku, čímž ušetří dalších několik vteřin pro domácí mužstvo.
90+2'
Plzeň tlačí, chtěla by ještě jednu branku, nicméně centr Ba Louy od rohového praporku nebyl přesný.
90+1'
Ve druhém poločase přidá hlavní rozhodčí nad rámec čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Beauguel (FC Viktoria Plzeň).
89'
Plzeň se dočkala minimálně čestného úspěchu. Centr z levé strany zpracoval Tomáš Chorý přesně na kopačku JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který se štěstím prostřelil Harrisona.
88'
Robles šel za dalším domácím gólem, tentokrát si ovšem v situaci jeden an jednoho nepřišel na Brabce, navíc hráč Walesu hostujícího stopera poté fauloval.
87'
Střídající Williams fauloval Radima Řezníka, hra se začíná čím dál více kouskovat, což naprosto vyhovuje domácímu celku.
86'
Jean-David Beauguel se rozčiluje poté co byl dle něho stažen v pokutovém území, leč penalta na české straně se nepíská.
85'
Viktoria se nadále nemůže vůbec dostat do zakončení. Obrana New Saints dnes pracuje velmi dobře.
84'
Ba Loua rozkmital své rychlé nohy, ale ani on tuhle nepovedou přihrávku nedoběhl. Plzeň už je ve velké křeči.
83'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Redmond, přichází Clark.
82'
Nedaří se, nedaří. Pavel Šulc chtěl oslovit někoho na hranici vápna, domácí přihrávku vystihli a daleko od své branky míč poté odkopli.
81'
Domácí odrazili i roh Janošky z levé strany. Tentokrát bude kopat Ba Loua. z pravé strany.
81'
Domácí hrají i velice obětavě, tentokrát skočili do střely Pavla Šulce, Viktoria bude kopat roh.
80'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hybš, přichází Chorý.
79'
Viktoria se pochopitelně stále snaží se zápasem něco udělat, leč plzeňští hráči to nemají vůbec jednoduché.
77'
Tohle už zavání pořádným debaklem pro český celek. Tohle asi nečekal vůbec nikdo.
76'
New Saints právě vstřelili branku!
To je neuvěřitelné. DECLAN MCMANUS udělal kličku na hraně vápna ke středu hřiště a poté vyslal milimetrovou ránu k pravé tyči. Hattrick pro domácího hráče.
75'
Adriel Ba Loua posléze fauloval na útočné polovině, domácí s rozehrávkou vůbec nepospíchají, ostatně také nemají důvod.
74'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bucha, přichází Janošek.
74'
Řezníkův centr se odrazil opět k Pavlu Buchovi, i tentokrát se pokoušel plzeňský záložník vstřelit, jenomže hráz těl před ním neprostřelil.
73'
Opět se již hraje v jedenácti na obou stranách, Plzeň drží míč na pravé straně.
72'
Jeden z domácích hráčů je ošetřován v pokutovém území Plzně.
72'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Cieslewicz, přichází Williams.
71'
Na ose hřiště si udělal prostor Pavel Bucha, na hranici pokutového území se rozhodl i ke střele, tu ovšem poslal nad branku Harrisona.
70'
Máme před sebou závěrečných dvacet minut zápasu. Pokud Plzeň stále pomýšlí na postup, měla by minimálně alespoň jednou v dnešním zápase skórovat.
68'
Plzeňští si rohový kop ze stejného místa zopakovali, tentokrát už se do zakončení ale nedostali.
67'
Adriel Ba Loua rozehrál rohový kop na hlavu Beauguela, ten hlavičkoval na přední tyči, leč proti jeho ráně se vyznamenal brankář Harrison.
67'
Aktivita plzeňského mužstva stoupá, nicméně schází pomyslný vrchol.
66'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kayamba, přichází Ba Loua.
65'
Pavel Bucha operoval s míčem v pokutovém území, jenomže ho neměl jak předat dál na své spoluhráče. Vše se nakonec vyřešilo přihrávkou dozadu.
64'
Další plzeňský centr letěl pouze do náruče gólmana Harrisona. Ten si posléze dává na čas s rozehrávkou.
63'
Nyní už to vypadalo zajímavěji, Pavel Bucha rozehrál další rohový kop na zadní tyč, kde hlavičkoval Mosquera, jenže vedle brány.
62'
Viktoria už to zkouší všelijak, nyní napřáhl z větší vzdálenosti Pavel Bucha, leč branku Harrisona vůbec netrefil.
61'
Plzeňský útočník dnes svádí hodně soubojů, po dalším z nich mu je pískán faul na Marriota.
60'
Míč se zajímavě snášel do pokutového území, Pavel Bucha ale svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
59'
Žlutou kartu dostává Redmond (The New Saints FC).
59'
Nedovolený zákrok i na domácí straně, dočká se Viktoria tíženého gólu?
58'
Tentokrát Aleš Hruška své mužstvo podržel. Vysoký balon ukryl do své náruče.
57'
Domácí se vstřelenou brankou opět vrátili na koně, po dalším nedovoleným zákroku budou hráči New Saint rozehrávat volný přímý kop.
56'
Žlutou kartu dostává Ndiaye (FC Viktoria Plzeň).
55'
Plzeň má možnost se vrátit do zápasu rohovým kopem.
54'
I druhou penaltu si vzal pod svá křídla DECLAN MCMANUS a i nyní je úspěšný. Tentokrát Hrušku prostřelil střelou na pravou stranu.
52'
Další penalta pro domácí mužstvo. Radim Řezník při obranném podrazil Smithe.
51'
Pavel Bucha ho rozehrál nakrátko, což nebyla dobrá varianta. Viktoria se nedostala ani k centru.
50'
Jean-David Beauguel vybojoval při svém průniku do vápna rohový kop.
49'
Balon teď létal ze strany na stranu, obě mužstva si vyměnila nepovedené přihrávky. Ta té domácí straně nicméně stál Robles v ofsajdu.
48'
Hosté dostali výhodu, leč ani tak se k centru nedostali.
47'
Plzeň na úvod druhého poločasu drží balon ve své moci, s útočnou aktivitou by měl ve druhém poločase pomoci i Jhon Mosquera, jehož rychlost na straně by mohla na domácí hráče platit.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Káčer, přichází Mosquera.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl zajímavé momenty. Na začátku utkání místo brány trefil Pavel Šulc jen tyč, poté hosté byli stále lepším celkem, ale gól padl na druhé straně. Po rohovém kopu udeřil hlavou Hudson. A to nebylo vše. O deset minut později zahrál Brabec ve vápně rukou a nařízenou penaltu s velkým přehledem proměnil McManus. Nyní je před námi přestávka, leč po ní se musí Západočeši daleko více snažit, pokud chtějí se zápasem ještě něco provést.
45+1'
45+1'
Z něhož ale nebylo vůbec nic. Hlavní rozhodčí si již připravuje píšťalku do úst, první poločas se blíží svému konci.
45'
Těsně před koncem domácí rozehráli, Plzeň bude kopat zadarmo rohový kop.
44'
Pavel Bucha rozehrál rohový kop, míč si po několika odrazech vzal Modou Ndiaye, jehož rána ovšem mířila vysoko nad branku.
43'
Plzni zatím není přáno. Kayamba se uvolnil na pravé straně, následně našel uvnitř vápna Pavla Šulce, tomu se ovšem míč všelijakým způsobem zamotal pod nohama.
43'
Plzeňští vykouzlili ostrý centr z levé strany, ten bohužel nikdo z hostujících hráčů nezasáhl.
42'
Jean-David Beauguel si opět počínal až příliš neohrabaně, Smith si po jeho zákroku prohlédl trávník z velmi krátké vzdálenosti.
41'
Navíc s domácím mužstev hraje i paní štěstěna. Ti tak budou po nešťastném zákroku vhazovat na půli hřiště.
39'
Opět závar před Hruškou. Velšané podnikli rychlý výpad na polovinu Plzně, míče se ujal na levé straně pokutového území Cieslewicz, jehož povedenou střelu dokázal hostující brankář zneškodnit.
38'
Viktoria nemá kudy se dostat do vápna, domácí stojí v deseti na své polovině hřiště a poctivě brání.
37'
Modou Ndiaye vybojoval zpět ztracený balon, nicméně poté vystřihl hodně nepovedený centr.
36'
Domácím narostla křídla, nyní budou po další kombinaci vhazovat na útočné polovině, celá obrana Plzně musí být ve střehu.
35'
Pro dlouhý balon si tentokrát došel brankář Aleš Hruška. Další těžký moment tentokrát Viktoria ustála.
34'
Radim Řezník zastavil při útočném snažení McManuse, domácí mají výhodu standardní situace.
33'
Viktoria se pochopitelně snaží se zápasem bleskově něco udělat, nicméně domácí zatím skvěle brání.
31'
Na straně domácích panuje obrovská radost, zatím Plzeň je sražená ještě více než před malou chvílí.
30'
Na značku penaltového puntíku si míč postavil DECLAN MCMANUS, který následně prostřelil Hrušku střelou doprostřed brány.
29'
Penalta pro New Saints! Při dalším dlouhém nákopu Jakub Brabec zahrál ve vápně rukou.
28'
Beauguel tentokrát fauloval při útočné snaze, jeho zákrok odnesl domácí Daniel Davies.
27'
Jakub Brabec se položil do domácího centru a plzeňský stoper tak zažehnal prvotní nebezpečí, které se rodilo u jeho branky.
26'
Francouzský útočník Jean-David Beauguel si opět nepohlídal ofsajdové postavení a míč budou rozehrávat domácí.
25'
Hruška kryje lehkou střelu po zemi.
24'
Západočeši jsou obdrženou brankou jistě zaskočeni, nicméně nemusí věšet hlavy, protože i v posledním zápase na Bohemce prohrávali a ve druhém poločase skóre otočili.
23'
Pro další dlouhý balon si tentokrát doběhl Aleš Hruška, který okamžitě rozehrává a hra se stěhuje na útočnou polovinu Plzně.
21'
Jean-David Beauguel při další snaze stál v ofsajdu. Domácí budou rozehrávat.
20'
To je pro český celek studená sprcha, jelikož prozatím prvních dvacet minut byla jasně lepším celkem.
19'
To je neuvěřitelné, domácí se skoro poprvé dostali do šestnáctky a hned je z toho branka. Marriot rozehrál rohový kop, odražený balon následně podběhl Kayamba, k míči se tak dostal Smith a jeho centr uklidit do brány hlavou BLAINE HUDSON.
18'
Domácí to zatím zkoušejí spíše dlouhými nákopy, s těmi si ale stopeři Hejda s Brabcem zatím umějí poradit.
17'
Při dalším pokusu hosté faulovali na útočné polovině, Velšané mají možnost trošku zklidnit hru.
16'
Plzeň se neprosadili přes hluboký obranný val New Saints, přesto český celek zůstává u balonu.
15'
Domácí se snažili zrychlit hru dlouhým nákopem, jenomže odkop Daviese opustil hrací plochu a poblíž hostující lavičky bude Plzeň vhazovat.
14'
Viktoria nyní zakládá pozvolný útok, míč létá ze strany na stranu.
13'
Kayabam vysokým balonem našel na druhé vlně Hybše, poté se ještě pokoušel nezkrotný balon srovnat Bucha, leč nyní byli úspěšnější Velšané.
12'
Marrtiot rozehrál standardní situaci opravdu dlouhým nákopem do pokutového území, jenomže hráči New Saint si nepohlídali ofsajdové postavení.
11'
Faul Plzně, domácí budou zahrávat volný přímý kop. Většina hráčů již spěchá na útočnou polovinu.
10'
Joel Kayamba se uvolnil na pravé straně, následně cpal míč do šestnáctky, tam si ho ovšem špatně zpracoval Šulc a poté Hybš střílel jen klubka těl stojící před ním.
9'
Domácí budou vhazovat na své polovině, i hráči Plzně výborně napadají.
8'
Viktoria naplno převzala otěže zápasu, nyní jen ona drží balon. Zatím většinu svých akcí táhne po pravé straně.
6'
Následoval rohový kop Plzně, z něho už ovšem žádná střela nepřišla.
5'
Obrovská šance českého celku, další centr z pravé strany Harrison vyrazil pouze k volnému Pavlu Šulcovi, který z dorážky orazítkoval levou tyč. Při jeho druhém pokusu už zasáhl hostující obrana.
5'
Nyní drží balon hosté na své polovině hřiště, hráč velšského celku zatím dobře napadají.
4'
Viktoria kombinuje na pravé straně, jenomže k centru se Řezník ani Kayamba neodvážil.
3'
Hráči New Saint hrají po levé straně, na půlicí čáře budou následně i vhazovat, poté co hráč Plzně se jako poslední dotkl balonu.
2'
Už i plzeňští fotbalisté míč na svých kopačkách, jenomže první nákop směrem dopředu nebyl dle jejich představ.
1'
A hned letěl první centr do pokutového území, nicméně lehkou hlavičku kryje bez problémů Aleš Hruška.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé foukl do píšťalky, utkání může odstartovat -. pojďme na něj. Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Obě mužstva jsou již na hrací ploše, před samotným duelem se ještě obě jedenáctky vyfotí a pak už půjdeme na samotný zápas.
Na stadionu nám již skončilo předzápasové rozcvičení, samotný duel začne přibližně za osm minut.

The New Saints FC: Harrison – D. Davies, K. Davies, Hudson, Marriott (C) – Smith, Routledge, Redmond – Robles, McManus,
Cieslewicz
Náhradníci: Roberts – Ebbe, Brobbel, Williams, Clark, Baker, Bradford, Canavan, Daykin, Rees, Cornish

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba, Káčer, Bucha, Šulc – Beauguel
Náhradníci: Tvrdoň, Mrózek – Pernica, Mosquera, Matějka, Koželuh, Janošek, Chorý, Hlavatý, Falta, Ba Loua

Rozhodčí: Frischer – Mõtsnik, Saga (všichni EST).
Místo zápasu:

The New Saints hraje své zápasy na stadionu "The Venue", nicméně dnešní duel se odehraje v Cardiff City Stadium, který je od domácího stadionu vzdálen přibližně 200 kilometrů. Moderní stánek má kapacitu 33.280 diváků.
Rozhodčí:

Dnešní utkání bude mít na svědomí čtveřice z Estonska. Jako hlavní rozhodčí bude zápas pískat Juri Frischer, jeho asistenti na lajnách budou eiko Mõtsnik a Sander Saga. Připraven bude i čtvrtý rozhodčí, tím dnes bude Kristo Külljastinen.
Krásný a příjemný večer z Cardiffu!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu fotbalu. Od 20:45 se totiž ve velšském Cardiffu uskuteční první utkání druhého třetího předkola nové Evropské Konferenční Ligy, ve kterém tým The New Saints vyzve Viktorii Plzeň.

The New Saints začal novou evropskou soutěž již v prvním předkole, kdy jejím soupeřem byl tým Glentoran ze Severního Irska. První zápas se hrál na hřiště soupeře, kde Velšané uhráli remízu 1:1. Postup do dalšího kola stvrdili na domácím hřišti, když zvítězili 2:0. Do druhého předkola jim byl nalosován tentokrát litevský soupeř Kauno Žalgiris. I tentokrát se začínalo u soupeře a po konci úvodního střetnutí bylo prakticky již o postupujícím jasno. New Saint vyhrál jednoznačně 5:0. V domácí odvetě svému soupeří vstřelili dalších pět branek a po celkovém skóre 10:1 se mohli těšit na Plzeň.

Viktoria Plzeň svou pouť Evropou zahájila až ve druhém předkole, kde měla za soupeře běloruský Dinamo Brest. První utkání se hrálo na západě Čech a i když měla Viktoria místy až drtivou převahu, skóre bylo na konci pouze 2:1 pro český celek. Odveta se hrála místo v Bělorusku v dalekém Jerevanu a i v Arménii zvítězila po brankách Kayamby a Falty Plzeň. Červenomodří celkově v letošní sezóně odehráli již čtyři duely a všechny skončili shodným výsledkem 2:1. Mimo Brestu Viktoria porazila ještě v prvním kole FORTUNA:LIGY Mladou Boleslav a v neděli stejným poměrem zvítězila v pražském Ďolíčku proti Bohemians Praha.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemný večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.