Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Shkupi : FC Ballkani - 18. srpna 2022   21:00

Shkupi
Shkupi
19' Adetunji
1:2
(1:1)
FC Ballkani
FC Ballkani
23' Rrahmani   • 67' Korenica
Shkupi
Naumovski – Brdarovski, Margvelašvili, Senghor, Sheji (46. Demiri) – Hamídí, Álvarez (68. Danfa), Inácio (89. Gorgiev) – Trapanovski (46. Adem), Cephas, Adetunji
Iljazi, Meljachi – Abdula, Bajrami, Kalanoski, Timovski, Zlatkov
Kristjansson – Sigurðarson, Guðmundsson (ISL)
Nacionalna Arena Toše Proeski, Skopje (MKD)
FC Ballkani
Ljuljanović – Armend Thaqi, Dellova, Jašanica (70. Sinani), Astrit Thaqi – Korenica, Kuč, Zyba (78. Cardoso) – Gripshi, Rrahmani (78. Beriša), Krasniqi
Balaj, Frasheri – Abazi, Kapra, Maksutaj, Potoku, Šala

V souboji makedonského a kosovského mistra si lepší pozici pro odvetu vytvořil celek Ballkani ze Suvé Reky, který dokázal otočit skóre a v atraktivním zápase s množstvím šancí zvítězit 2:1. Shkupi bylo aktivnější, ale své příležitosti promanilo, přesto rozhodně není do odvety nic ztraceno.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 10:16.
90+7'
90+3'
Domácí nevyužili obrovskou příležitost dorovnat skóre. Cephas hlavičkoval Adetunjiho centr snad ze tří kroků nikým neobtěžovaný nad břevno.
90+1'
Ballkani Suva Reka nuceně střídá:
ze hřiště odchází zraněný Astrit Thaqi, kterého nahradí Abazi.
89'
Střídání v týmu FK Shkupi:
ze hřiště odchází Inácio, přichází Gorgiev.
83'
Žlutá karta pro FK Shkupi (Wálíd Hamídí).
83'
Žlutá karta pro FK Shkupi (Besir Demiri).
78'
Střídání v týmu FC Ballkani:
ze hřiště odchází Rrahmani, přichází Beriša.
ze hřiště odchází Zyba, přichází Cardoso.
74'
Žlutá karta pro FK Shkupi (Kristjan Naumovski).
74'
Další velká příležitost hostů, úplně osamocený Rrahmani z úhlu nepropálil Naumovského.
72'
Ermal Krasniqi postupoval jeden na jednoho, obránce Shkupi prostřelil jesličkami a málem se mu povedly dvojité. Od vnitřní strany brankářovy nohy se míč šťastně pro domácí odráží vedle tyče.
70'
ze hřiště odchází Jašanica, přichází Sinani.
68'
ze hřiště odchází Álvarez, přichází Danfa.
67'
Ballkani právě vstřelil branku! MERITON KORENICA napnul síť utěšenou pumelicí pod břevno zpoza velkého vápna, blíže účasti v Konferenční lize je nyní mistr Kosova.
61'
Na druhé straně v obrovské šanci Renato Cephas. Položil si elegantně na zem Astrita Thaqiho, ale tváří v tvář z úhlu nepropálil Ljuljanoviće.
60'
Senghor akrobaticky vyhlavičkoval nebezpečný centr zatím o něco aktivnějších Kosovanů z vlastní šestnáctky.
46'
Shkupi nastoupilo se dvěma změnami:
na hřišti již nejsou Sheji a Trapanovski, naopak přicházejí Demiri a Adem.
46'
45+3'
34'
Žlutá karta pro FK Shkupi. Za hodně ošklivý faul ji dostal Faustin Senghor a může být rád za tuto barvu.
28'
Trapanovského hlavičku zastavil bránící hráč Ballkani paží, domácí se pokutového kopu nedomohli.
23'
Ballkani právě vstřelil branku!
Rychlé vyrovnání kosovského mistra zařídil po přihrávce Armenda Thaqiho volejem zblízka do sítě ALBION RRAHMANI.
19'
Shkupi právě vstřelilo branku!
Skóre otevírá po rychlém náběhu na rohový kop SUNDAY ADETUNJI šikovnou hlavičkou od přední tyče.
18'
Armend Thaqi odvrací na roh zpětnou přihrávku Shejiho od koncové čáry.
10'
Hamídí vypálil z plného běhu, jeden z obránců Ballkani tečoval jeho ránu kolenem na roh.
1'

Shkupi Skopje: Naumovski – Brdarovski, Margvelašvili, Senghor, Sheji – Putita, Hamidi, Alvarez – Trapanovski, Cephas, Adetunji
Náhradníci: Iljazi, Meljahi – Abdulla, Adem, Bajrami, Danfa, Demiri, Gorgiev, Kalanoski, Timovski, Zlatkov
Trenér: Sedloski

Ballkani Suva Reka: Ljuljanović – Armend Thaqi, Dellova, Jašanica, Astrit Thaqi – Korenica, Kuč, Zyba – Gripshi, Rrahmani, Krasniqi
Náhradníci: Balaj, Frasheri – Abazi, Beriša, Kapra, Cardoso, Maksutaj, Potoku, Šala, Sinani
Trenér: Daja

Rozhodčí: Kristjansson – Sigurðarson, Guðmundsson (ISL).
KF Ballkani
Hosté mají se soupeřem mnoho společného. Rovněž etnicky albánský klub z kosovské Suvé Reky také letos vyhrál první titul ve svých dějinách.
V Lize mistrů vypadl hned v prvním předkole s Žalgirisem Vilnius 1:1 a 0:1 až po prodloužení a tak šel rovnou do Konferenční ligy, kde již zvládl dvě překážky. Sanmarinskou La Fioritu smetlo Ballkani 4:0 a 6:0, naopak přes islandský Klaksvík postoupilo až na penalty po výsledcích 3:2 a 1:2. Šest branek již v předkolech nastřílel Albion Rrahmani.
FK Shkupi
Klub především albánské menšiny z makedonského hlavního města Skopje (albánsky Shkupi) působí v nejvyšší soutěži od roku 2015 a loni se poprvé v historii radoval ze zisku titulu. V kádru má dnes celou jedenáctku zahraničních posil v čele s Kostaričanem Álvarezem a Nigerijcem Adetunjim, loni s 20 góly nejlepším střelcem ligy.
V Lize mistrů Shkupi těsně vyřadilo gibraltarský Lincoln 3:0 a 0:2, poté v součtu stejným poměrem vypadlo s Dinamem Záhřeb 2:2 a 0:1. Nevyšla ani oprava v Evropské lize s irskými Shamrock Rovers 1:3 a 1:2 a tak musí zabojovat o postup alespoň do nejnižší evropské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.