P. S. Gunnarsson – H. I. Gunnarsson, Leifsson, Ólafsson (79. Pálmason), Sampsted – Þorsteinsson (C) (90+1. B. D. Willumsson), W. T. Willumsson, Hauksson, Þórðarson (77. Hafsteinsson), Finnsson – Gudjohnsen (77. Ingimundarson).
Kelleher – O´Connor, Masterson, O´Shea – Ledwidge, Mandroiu (86. Drinan), Coventry, Molumby (C), Elbouzedi – Obafemi (75. Obafemi), Idah.
Bazunu – Ronan, Knight, Collins, Taylor, Kilkenny, Power, Drinan, Scales.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:6.
Je dobojováno! Island na svém hřišti vyválčil třetí vítězství v probíhající kvalifikaci a posunul se před Itálii na druhé místo tabulky, ze kterého ztrácí na svého dnešního soupeře jediný bod a k tomu mají jedno utkání k dobru. O výhře Islandu rozhodl prohřešek O´Connora v pokutovém území, který z penalty potrestal Gudjohnsen. Irové si vytvořili hodně šancí, ale v zakončení naprosto selhávali.
90+6'
90+6'
Velké drama vyvrcholilo rohovým kopem, který byl pro Iry poslední nadějí. Molumbyho centr však domácí zvládli ubránit a zápas tím de facto končí.
90+5'
Patrik Sigurður Gunnarsson zdržoval tak dlouho, až si od moldavských rozhodčích vysloužil žlutou kartu.
90+3'
Irům teď běží čas raketovým tempem. Hra se odehrává ve středu pole a Island už je velice blízko třem bodům.
90+1'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Þorsteinsson, přichází Brynjolfur Darri Willumsson.
90'
Trocha časů hostům ještě zbývá. Nad rámec druhé půle je přidáno dalších pět minut.
89'
Teď už to s Iry nevypadá vůbec dobře. Lee O´Connor obdržel druhou žlutou kartu a musí tak předčasně opustit bojiště
88'
Ve finále se ale nic nezměnilo na tom, že si žádný z týmů z mnoha rohů nevytvořil žádnou pořádnou šanci. Platilo to i po rozehrávce Kilkennyho.
87'
Další hromadné stěhování národů před Gunnarssona, kam poletí centr z rohového kopu.
86'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Daniel Mandroiu, přichází Aaron Drinan.
85'
Island si v mnohých případech hodně koleduje o ztrátu vedení. Domácím ale nechtěně pomáhají hráči soupeře, kteří pálí jednu šanci za druhou. V tomto případě branku minul Masterson.
83'
Podobná situace také na opačném konci hřiště, kde Patrik Sigurður Gunnarsson neomylně vychytal Kilkennyho.
82'
Hosté se k ničemu nedostali a naopak se museli rychle vracet s útokem zakončeným Haukssonem. Kelleher však zasáhl a ještě udržel irské naděje na dobrý výsledek.
81'
Idah si došel pro faul v podání Leifssona, takže Irové dostávají k dispozici standardní situaci.
80'
Nově příchozí Daníel Hafsteinsson byl přistižen v ofsajdu a musel tak ukončit své útočné snažení.
79'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ísak Óli Ólafsson, přichází Finnur Tómas Pálmason.
77'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Stefán Teitur Þórðarson, přichází Daníel Hafsteinsson.
77'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Valdimar Þór Ingimundarson.
76'
Střelecký zmar Irů trvá i po pokusu Daniela Mandroiua, který si vylámal zuby na dobře postaveném Gunnarssonovi.
75'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Gavin Kilkenny.
73'
Na těsném vedení Islandu se nic nezměnilo, Haukssonova střela po centru Þorsteinssona k brance neprošla.
72'
Lee O´Connor fauloval domácího kapitána Þorsteinssona, který to bude chtít potrestat ze standardní situace.
70'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut. Oba trenéři stále pokračují bez jediného střídání, což je minimálně z irského pohledu trochu s podivem.
68'
Přímočarou akci Islandu zakončoval Willumsson, který střílel nepřesně stejně jako o pár vteřin později Gudjohnsen.
67'
Irové to tentokrát nesehráli špatně, ale smazat jednogólové manko se jim přesto nepovedlo. Po centru Molumbyho míč zastavil gólman Gunnarsson.
66'
I jejich akce ale končí jen rohovým kopem, které se dnes oběma týmům moc nedaří.
65'
Jón Dagur Þorsteinsson nevymyslel žádné zakončení, Irové se ubránili a rychle otáčí hru na druhou stranu.
64'
Rohový kop pro Islanďany...
62'
Další zajímavá šance Irů, která ale znovu neskončila gólem. Přesně seřízená mířidla tentokrát neměl Dara O´Shea, který zakončoval po faulu Finssona a nařízené standardky.
60'
A zase rychle na druhou stranu, kde svou šanci nevyužil Idah. Míč opět proletěl kousek vedle Gunnarssonovy brány.
59'
A znovu jenom nepřesné zakončení, o které se postaral autor dosud jediné penaltové trefy Gudjohnsen.
58'
Obafemi neustál souboj s Haukssonem a moldavští sudí opět přerušili hru, aby mohli Irové v klidu rozehrát.
57'
Hráči obou týmů stále postrádají přesnější mušku. Další zakončení zrealizoval Finnsson, ale Kelleher zasahovat nemusel.
55'
Molumby nedokázal dostat míč přes Haukssona. Ten ho ale fauloval a hrát přeci jen budou Irové.
53'
Þórðarson v dobré pozici netrefil Kelleherovu branku, od které se bude automaticky vykopávat.
52'
Něco zajímavého může vzniknout po rohovém kopu, který mají k dispozici domácí Islanďané.
50'
Úvod druhé půle se odehrává v poklidném duchu, většinu času běží velký boj o střed hřiště.
48'
Island si vypracoval výhodu rohového kopu. Þorsteinsson z něj nic nevymyslel, ale faul O´Connora ještě drží Iry pod tlakem.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní sestavy.
46'
Je za námi první poločas, který přinesl vyrovnaný boj. Jediný gól v devětadvacáté minutě vstřelil Island a jmenovitě Sveinn Aron Gudjohnsen, jenž po faulu O´Connora proměnil pokutový kop.
45+3'
45+3'
Jenže Island přečkal i možnost Adama Idaha, který z dobré pozice těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
45+2'
Ještě ale budou mít jeden pokus, po faulu Sampsteda na Molumbyho se bude znovu kopat proti Gunnarssonovi.
45+1'
Irové by rádi vyrovnali ještě do přestávky. Nepovedlo se to však ani Elbouzedimu, který domácí branku přestřelil.
45'
Nastavují se tři minuty.
43'
Hosté mají v posledních minutách herně navrch. Potvrdila to i šance Obafemiho, nicméně Gunnarsson míč do své branky nepustil.
41'
Sveinn Aron Gudjohnsen připisuje ke gólové trefě i žlutou kartu, když nedovoleně atakoval Mandroiua.
40'
Přímý kop rozehrál sám faulovaný Daniel Mandroiu, ale rozměry Gunnarssonovy branky mu nestačily.
39'
Mandroui znovu nic nebezpečného nevymyslel. Po faulu Leifssona na jeho osobu ale pokračuje atak na Gunnarssonovu branku.
38'
Další možnost si Irové mohou vypracovat z rohového kopu.
37'
Kolbeinn Finnsson nepropálil jednoho z clonících hráčů, míč se na malou chvíli stěhuje na hostující kopačky.
35'
Wilum Thor Willumsson se v momentě přihrávky ocitl za posledním obráncem Irů, čehož si všiml i pomezní rozhodčí.
33'
Domácí stoper Ólafsson si pomohl faulem na Idaha a dokonce si za něj vysloužil žlutou kartu.
29'
Island právě vstřelil branku!
Domácí se v devětadvacáté minutě dostávají do vedení! Nařízenou penaltu proměnil SVEINN ARON GUDJOHNSEN.
28'
Žlutou kartu dostává Lee O´Connor (Irsko).
28'
Islanďané mohou otevřít skóre z nařízeného pokutového kopu! Ve vápně byl odpískán faul O´Connorovi.
27'
Následoval rohový kop Kolbeinnem Finssona, ale žádné ohrožení irské branky z toho v tomto případě nebylo.
26'
Domácí jsou zatím střelecky aktivnější, Wilum Thor Willumsson se mezi tři tyče Kelleherovy branky ale nevešel.
24'
Jón Dagur Þorsteinsson si pomohl faulem na O´Connora a ve čtyřiadvacáté minutě se stal prvním hráčem napomenutým žlutou kartou.
22'
Rozehrávku si vzal na starost Daniel Mandroiu, ale vznikl z ní pouze odkop od islandské branky.
21'
Pískalo se až o malou chvíli později, když Gunnarsson poslal k zemi Obafemiho. Je z toho přímý kop pro Iry.
19'
Jeden z Irů byl zastaven až v pokutovém území, ovšem moldavský rozhodčí nenašel důvod k odpískání penalty.
17'
Kelleher si připisuje už třetí úspěšný zákrok. Podruhé si na něj nepřišel domácí nositel kapitánské pásky Þorsteinsson.
16'
Zatím se hraje velice čistě. Až teď došlo k prvnímu faulu, kterým se proti Molumbymu provinil Gudjohnsen.
15'
Výsledek ale byl úplně stejný, Finssonův centr nenadělal v irské defenzivě žádnou větší paseku.
14'
K rozehrávce stejné standardní situace se pomalu chystají také domácí fotbalisté.
12'
O rozehrávku se postaral Daniel Mandroiu, ovšem islandská obrana si před brankou Gunnarssona jednoduše poradila.
11'
Irové byli na druhé straně o něco úspěšnější, k dispozici mají premiérový rohový kop.
9'
Po boji o střed hřiště se pokusili domácí zaútočit, ale vše skončilo jen odkopem od branky Caoimhina Kellehera.
7'
Hra je na několik desítek vteřin pozastavená, neboť na hřišti probíhá ošetřování jednoho z fotbalistů.
5'
Zato Irové si na svou první šanci budou muset ještě počkat, Adam Idah se nyní zapomněl v ofsajdu.
4'
Domácí začali aktivně, nicméně ani střela středního obránce Ariho Leifssona na pokoření irského gólmana nestačila.
3'
O první zakončení se pokusil domácí kapitán Þorsteinsson, jenomže Kelleher si s jeho pokusem věděl rady.
2'
O úvodní výkop se postarali Irové.
1'

Island: P. S. Gunnarsson – H. I. Gunnarsson, Leifsson, Ólafsson, Sampsted – Þorsteinsson (C), W. T. Willumsson, Hauksson, Þórðarson, Finnsson – Gudjohnsen.
Náhradníci: Olfasson – Pálmason, Jonsson, Hafsteinsson, B. D. Willumsson, Ingimundarson, Tryggvason, Helgason, Thordason.

Irsko: Kelleher – O´Connor, Masterson, O´Shea – Ledwidge, Mandroiu, Coventry, Molumby (C), Elbouzedi – Obafemi, Idah.
Náhradníci: Bazunu – Ronan, Knight, Collins, Taylor, Kilkenny, Power, Drinan, Scales.

Rozhodčí: Muntean – Ermischin, Ciobanu (všichni MDA).
Island

Mladí fotbalisté Islandu v úvodu probíhajícího kvalifikačního cyklu využili velice přijatelného losu. V prvním utkání přehráli 3:0 Lucembursko a o tři dny později na domácím hřišti přejeli Arménii v poměru 6:1. První těžší test ale skončil pro Island fiaskem, neboť na půdě Švédska prohrál vysoko 0:5. V tabulce první kvalifikační skupiny jsou Islanďané třetí, přičemž ztrácí jediný bod na druhé Italy.
Irsko

Irové mají kvalifikaci rozjetou velmi dobře, nicméně po čtyřech z deseti zápasech ještě nemají vůbec nic jistého. Během prvních tří utkání neztratili ani bod, když s jedinou inkasovanou branku postupně porazili Lucembursko, Arménii a Švédsko. Nejtěžší zkouška je ale čekala před pár dny, kde Irsko na svém hřišti hostilo favorita skupiny Itálii a vybojovalo cennou bezbrankovou remízu, díky které se udrželo s náskokem tří bodů na čele tabulky.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od sedmnácti hodin se v rámci první skupiny můžeme těšit na utkání mezi Islandem a Irskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.