Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Rakousko - 9. října 2020   19:00

Kosovo
Kosovo
0:1
(0:0)
Rakousko
Rakousko
86' Grüll
Kosovo
Smakiqi – Kastrati, Hajrizi, Rahimi, Sadriu – Selmani (52. Jashari), Abedini (C), Zekaj (73. Pepsi), Kryeziu (73. Krasniqi) – Daku, Ajdini (52. Sulisufaj).
Kuquku – Dellova, Sulisufaj, Balaj, Jashari, Krasniqi, Vitija, Pepsi, Hamdiu.
Trenér: Rafet Prekazi.
Kopriwa – Da Costa, Santos (všichni Lucembursko)
Fadil Vokrri Stadium (Priština)
Rakousko
Ehmann – Reiter (28. Thurnwald), Klarer, Aiwu (86. Maresic), Schnegg (61. Arase) – Danso (C), Malicsek – Schmidt (61. Grüll), Demir, Wolf – Raguž (85. Schmidt).
Trenér: Werner Gregoritsch.

On-line přenos je u konce, děkujeme vám za pozornost.

6. Andorra – 5 bodů (9:16), 7 zápasů

Na ME postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Účast mají jistou pořadatelé Maďarsko a Slovinsko.
Dlouho bezbrankový zápas nakonec poznal svého vítěze. V 86. minutě vystřelil Rakousku veledůležité tři body Marco Grüll. Hrdina utkání přitom začal na lavičce a zvedl se z ní až po hodině hry. Svému kouči se tak odvděčil tím nejlepším možným způsobem.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 0:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:9.
90+4'
90+4'
Domácí se ještě ženou dopředu. Vyrovnat už ale nestihnou, protože zazněl závěrečný hvizd.
90+3'
Demir (Rakousko) chtěl po Dansově přímáku přidat pojistku, mezi tři tyče se však netrefil.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kevin Danso (Rakousko).
90+1'
Rafet Prekazi je značně nervózní a dokonce začíná diskutovat se čtvrtým rozhodčím. Kosovskému kouči se zřejmě nezamlouval některý z osobních soubojů.
90'
Ještě tři minuty. Tolik času Laurent Kopriwa poskytl Kosovanům na vyrovnání.
88'
Žlutou kartu dostává Mirlind Daku (Kosovo).
87'
Kosovo se teď bude muset sakramensky snažit.
86'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Utrápené Rakušany spasil MARCO GRÜLL! Žolík trenéra Gregoritsche nastoupil v 61. minutě, aby o dvacet pět minut později zřejmě rozhodl o vítězství svého celku. A jak se gólová akce zrodila? Grüll dostal míč na pravou stranu vápna a posunul ho na Schmidta, ten mu balon zpětnou přihrávkou vrátil a Grüll ho pak nechytatelně zavěsil pod břevno. Jak jednoduché...
86'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Emanuel Aiwu, přichází Dario Maresic.
85'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Raguž, přichází Alexander Schmidt.
83'
Změnit by to mohlo střídání, které připravuje Werner Gregoritsch (Rakousko).
81'
Bezbrankový stav trvá i deset minut před koncem.
80'
Nad ním pak zanedlouho poté sklapla ofsajdová past. Nepřímý volný kop rozehraje Rakousko.
77'
Domácí mohli favorita z ničeho nic zaskočit! Daku s míčem na kopačce vběhl nebojácně do vápna, načež se srazil s obráncem. Volný míč si na levé straně zpracoval Jashari a střílenou přihrávkou ho poslal před úplně prázdnou bránu, kde od něj nebyl daleko Sulisufaj.
75'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
74'
Žlutou kartu dostává Emanuel Aiwu (Rakousko).
74'
Nejblíže k otevření skóre měli Rakušané právě teď! A mohou jen litovat toho, že Danso nastřelil z bezprostřední blízkosti břevno!
73'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Arton Zekaj, přichází Gezim Pepsi.
73'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Altin Kryeziu, přichází Kreshnik Krasniqi.
70'
A zasahovat musel také Smakiqi, na něhož zpoza vápna střílel Raguž. Zákrok domácího brankáře na zemi byl i v tomto případě z kategorie jednodušších.
68'
Z brejku se pak zrodila slabá střela od Sulisufaje, kterou Ehmann (Rakousko) hravě polapil.
67'
Hosté se dožadovali penalty poté, co Wolf po souboji se Sadriem upadl. Píšťalka lucemburského sudího ale zůstala němá.
65'
Teď se hra přesunem do středu hřiště uklidnila.
63'
Stejně nepřesně mířil na opačné straně Jashari (Kosovo), takže i v tomto případě z toho bude pouze odkop.
61'
Ještě před střídáním spálil velkou šanci Schmidt (Rakousko)! Balon si hezky navedl na pravou stranu vápna a vystřelil křížem. Vzduchem letící Smakiqi měl štěstí, že míč jeho branku netrefil.
61'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Patrick Schmidt, přichází Marco Grüll.
61'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází David Schnegg, přichází Kelvin Arase.
60'
Statistika držení míče: 49% : 51%.
58'
A ještě jeden. Ani při něm však Rakušané reparát nesložili a po razantním odkopu Hajriziho budou muset začít od píky.
57'
O chvíli později se hosté dostali do blízkosti brány a po odrazu míče od některého z obránců mají k dispozici roh.
55'
Prolomit ledy se pokusil Danso (Rakousko). Myslel to dobře, jenže z hlubokého záklonu přestřelil.
54'
Altin Kryeziu (Kosovo) si v souboji o míč vyšlápl na Schnegga a stal se druhým napomenutým hráčem zápasu.
52'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Kastriot Selmani, přichází Muharrem Jashari.
52'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Alban Ajdini, přichází Edi Sulisufaj.
51'
No vida, Rafet Prekazi mě vyslyšel. A zdá se, že kosovský kouč chystá hned dvojité střídání.
50'
Stejně jako před přestávkou je to takové mdlé. Vůbec nechápu, proč se trenéři nerozhodli aspoň trochu pozměnit sestavy.
49'
Nešika Zekaj (Kosovo) zahrál uprostřed hřiště rukou.
48'
Demir (Rakousko) kroutil míč levačkou přímo na bránu, kde hlavičkový souboj vyhrál obránce.
47'
Na začátku druhé půle vybojovali hosté roh.
46'
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 1:2.
Rohy: 0:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:4.
Úvodních pětačtyřicet minut mělo k ideálnímu fotbalu daleko. Je sice pravda, že se útočníkům jednoho či druhého týmu nedala upřít snaha, ale podpora ze zálohy jakoby neexistovala. Když k tomu připočtu rakouskou nepřesnost ve finální fázi a neuznaný gól Kosova, dává mi stav 0:0 smysl.
45+4'
45+4'
Raguž (Rakousko) se ještě nechal chytit v ofsajdu. A to bylo to poslední, co se v úvodní půli stalo.
45+2'
V předbrankovém prostoru došlo ke vzdušnému souboji, ve kterém byl faulován obránce Sadriu (Kosovo).
45+1'
V první ze čtyř nastavených minut roh pro Rakousko.
44'
Před přestávkou to na hřišti zajiskřilo! Co říct si měli Zekaj (Kosovo) s Dansem (Rakousko) a jen s podivem vyvázli ze slovní potyčky bez trestu.
42'
Přímák také na druhé straně. A domácí po něm vstřelili gól! Z jeho dosažení se ale Rahimi dlouho neradoval, protože mu předcházel ofsajd.
40'
Míč si vzal na starost Demir (Rakousko). Zeď postavenou brankářem Smakiqim však neprostřelil.
39'
Po faulu Zekaje budou hosté kopat standardku z ideální pozice na střelu.
37'
Manuel Thurnwald (Rakousko) pak při souboji povalil na zem Abediniho a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
37'
A vznikl nebezpečný brejk. Tedy zdánlivě nebezpečný, jelikož domácí tým přečíslení tři na dva pokazil.
36'
Tentokrát pomohl gólman Smakiqi (Kosovo), jenž centrovaný balon vyboxoval pryč.
35'
Kosovo se bude bránit dalšímu rohovému kopu.
33'
S další hrozbou přišel Demir (Rakousko), který se rozhodl zakončit samostatnou akci. A nechybělo moc, aby míč vyslaný z hranice vápna nechal zapadnout do levého spodního kouta brány.
31'
Kosovo se během chvíle ubránilo dvěma rohům.
30'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
29'
Tohle je pro Rakousko jistá komplikace. Hráčem, který musel vystřídat, byl totiž krajní bek Reiter.
28'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Dominik Reiter, přichází Manuel Thurnwald.
27'
To nevypadá vůbec dobře. Zraněný hráč je odnášen na nosítkách a v utkání podle všeho dohrál.
26'
Ou, jeden z Rakušanů při sprintérském souboji špatně došlápl a vyžádal si ošetření.
24'
Zatím však stále bez jediné střely na branku, což je pro budoucí vývoj škoda.
23'
V probíhající pasáží se hraje nahoru-dolů.
21'
Přesně srovnaná mířidla neměl ani na opačné straně Raguz, ten domácí branku vysoko přestřelil.
19'
Pak ovšem zůstal na penaltovém oblouku o samotě Selmani (Kosovo). A poté, co převzal kolmici z pravé strany, vystřelil asi dva metry od levé tyče.
18'
Teď se ale muselo bránit, protože dopředu šlo Kosovo. Domácí tým poslal do šestnáctky dva centry, přičemž v obou případech šlo o centry odvrácené.
16'
Mírnou územní převahou disponující Rakousko vytrvale hledá další cestu k zakončení.
15'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
14'
Ta se přestěhovala k půlící čáře, a lucemburský sudí Kopriwa ji tak má jako na dlani.
12'
Vůbec není divu, že Kosovo teď raději uklidňuje hru.
11'
Další rakouský útok vypadal o poznání lépe! Před hranicí vápna totiž napřáhl k voleji Demir a v první šanci zápasu jen těsně minul břevno.
9'
Jenže míč nabral příliš vysokou rychlost a nakonec se dokutálel až k nohám kosovského brankáře.
8'
A právě tato země podnikla ofenzivní výpad, na jejímž konci se měl stát adresátem průnikové přihrávky Demir (Rakousko)...
7'
Mírně navrch má podle očekávání Rakousko.
6'
Jinak sledujeme tradiční oťukávanou, která se právě přesunula ke středovému kruhu.
4'
Hosté získali balon zpět a po několika zblokovaných střelách konečně překonal obranu Demir. Bohužel pro Rakousko neměl dostatečně přesnou mušku.
3'
Následoval faul ve středu hřiště, toho se na Ajdinim dopustil Reiter (Rakousko).
2'
Po dlouhém nákopu se jim míč zatoulal někam do zámezí a zpátky do hry ho vhodí Kosovo.
1'
Úvodní rozehrávku provedli Rakušané.
1'
A je to tady! Reprezentanti oficiálně přišli na hřiště, kde měli možnost zazpívat si hymny svých zemí. Kapitány ještě čeká los stran, a pak už hurá na to!
Hráči se odebrali do kabin, kde si z úst trenérů vyslechnou poslední pokyny před oficiálním nástupem na hrací plochu.
Fotbalisté obou zemí se v tuto chvíli rozcvičují.

Kosovo: Smakiqi – Kastrati, Hajrizi, Rahimi, Sadriu – Selmani, Abedini (C), Zekaj, Kryeziu – Daku, Ajdini.
Náhradníci: Kuquku – Dellova, Sulisufaj, Balaj, Jashari, Krasniqi, Vitija, Pepsi, Hamdiu.

Rakousko: Ehmann – Reiter, Klarer, Aiwu, Schnegg – Danso (C), Malicsek – Schmidt, Demir, Wolf – Raguž.
Náhradníci: Helac – V. Müller, Maresic, Arase, Lukacevic, Thurnwald, Meister, Schmidt, Grüll.

Rozhodčí: Kopriwa – Da Costa, Santos (všichni Lucembursko).
Zápas na Fadil Vokrri Stadium v kosovském hlavním městě Prištině začne v 19 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

2. Rakousko – 12 bodů (17:13), 7 zápasů
5. Kosovo – 6 bodů (8:15), 6 zápasů

Rakousko je sice jiný kalibr a do Prištiny přicestuje v roli papírového favorita, vzpomeňme si ale jak dopadl jeho zářijový zápas s Albánií (doma 1:5). Renomé si náš jižní soused nespravil ani o čtyři dny později v důležitém klání s Anglií (1:2 doma). Té ostatně podlehl i minulý rok (1:5 venku), zatímco s ostatními soupeři si Rakousko poradilo. Do retrospektivního výčtu úspěšných bitev můžeme zahrnout Kosovo (doma 4:0), Turecko (doma 3:0), Albánii (venku 4:0) a nakonec i Andorru (venku 1:3).

Kosovo mělo díky dvěma výhrám nad Andorrou (4:0 venku) a Tureckem (3:1 doma) kvalifikaci dobře rozjetou. Nadějně vypadající situaci však převrátila naruby čtyřzápasová série porážek. Kosovo při ní dvakrát podlehlo vysoce favorizované Anglii (0:2 venku a 0:6 doma), Albánii (1:2 venku) a taky Rakousku (0:4 venku), jemuž by teď tuto prohru rádo oplatilo. Jedině tak totiž bude moci stále živit naději na postup.
Zápas mezi Kosovem a Rakouskem se odehraje v rámci kvalifikace na malé EURO, které v roce 2021 uspořádají Maďarsko a Slovinsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.