Puriņš – Veips, Balodis (C), Minkevičs, Birka – Liepa, Saveljevs – Grīnbergs (73. Toņiševs), Jaunzems, Zelenkovs (63. Hvoiņickis) – Regža (73. Kokins)
Grabara (C) – Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka – Bida (79. Milewski), Dziczek, Ambrosiewicz, Jóźwiak – Tomczyk (46. Szysz), Klimala (67. Bednarczyk)

To je z mé strany vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který diváky rozhodně nenudil. Úvod utkání byl vyrovnaný, ale postupem času začali na trávníku dominovat hostující mladíci. Nakonec se zcela zaslouženě prosadil aktivní Klimala, který poslal Polsko do vedení. Po změně stran byli aktivnějším týmem domácí, a to hlavně proto, že Polsko se soustředilo hlavně na obranu a směrem dopředu se už příliš nevydávalo. Tato taktika nakonec hostům přinesla tři body, protože žádná jiná branka už nepadla a Polsko tedy vstoupilo do kvalifikace výhrou 1:0.
90+4'
90+3'
Domácí se ještě snaží o vyrovnání, ale vypadá to, že Polsko to zvládne a získá první kvalifikační výhru.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Akci domácího celku zastavil útočný faul, takže hrát budou hosté.
86'
Polsko chodí do rychlých brejků, protože domácí už vše vsadili na útočnou kartu, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
84'
Domácí mladíci nyní hrají velice dobře. Během chvilky zahrávali dva rohové kopy, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
83'
Žlutou kartu dostává Ambrosiewicz (Polsko).
82'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Bida, přichází Milewski.
81'
Po rychlé akci nyní zakončoval jeden z hostujících hráčů, ale jeho rána nebyla přesná a rozehrávat bude domácí brankář, kterého dnes zatím překonal pouze Klimala.
79'
Domácí zahrávali rohový kop, ale vyrovnávací branky se nedočkali. Čas se mladíkům Lotyšska velice rychle krátí.
77'
Žlutou kartu dostává Toņiševs (Lotyšsko).
75'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Jaunzems, přichází Toņiševs.
73'
Domácí jsou outsiderem utkání, ale proti Polsku předvádí hodně sympatický výkon a ještě to bude hodně zajímavé.
71'
Po kombinaci směřoval míč do vápna Polska, kde se jeden z hráčů dostal do zakončení a míč orazítkoval levou tyč!
69'
Polsko už spoléhá hlavně na obranu, nikam se netlačí a brání své jednobrankové vedení, což je pochopitelné.
67'
Domácí nyní výborně napadali, nakonec získali míč na polovině soupeře, ale podle rozhodčího to bylo s faulem.
65'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale do zakončení se ani jeden celek příliš nedostává.
63'
Polsko zahrávali čtvrtý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a pokračujeme tedy za stavu 1:0.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Polsko stále vede pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Po ztrátě míče ale pelášili dopředu hráči Polska, kteří ovšem nevymysleli vůbec nic a na tahu je znovu domácí mužstvo.
57'
Lotyšsko je ve druhém dějství o poznání aktivnější, než v tom prvním, hlavně tedy směrem dopředu.
55'
Žlutou kartu dostává Veips (Lotyšsko).
54'
Po dlouhém nákopu dominoval na hranici velkého vápna Puriņš, který před dotírajícím protihráčem míč sebral.
52'
Ve druhém poločase zatím sledujeme vyrovnanou bitvu, která zatím nenabídla žádnou větší šancí.
50'
Na rohové kopy máme srovnáno, 3:3. Po tomto rohu se jeden z hráčů dostal k hlavičce, ale byl zády k brance a tu nakonec ani netrefil, hodně těžká pozice.
49'
Rohový kop pro domácí mladíky.
48'
Nakonec to bylo poměrně z úhlu a hostující hráč zkusil střílený centr, ale ten se příliš nepovedl.
47'
Hosté budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci, z rohu velkého vápna Lotyšska.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který zatím o něco lépe vychází Polsku, které v Lotyšsku 1:0. O jedinou branku se postaral dobře hrající Klimala. Nutno dodat, že hosté jsou o něco aktivnější a vedou zaslouženě.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Další útočnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
41'
Domácí hráč fauloval a u míče jsou hosté, kteří samozřejmě v závěru prvního poločasu nikam nepospíchají.
40'
Dobrá pasáž domácích mladíků. Ti se stále tlačili dopředu, zatlačili svého soupeře, ale vyrovnávací branky se nedočkali.
38'
I tentokrát to hostující obrana zvládla na jedničku. Jeden z domácích hráčů se sice dostal do zakončení, ale s tímto propagačním pokusem si Grabara poradil.
37'
Další rohový kop pro Lotyšsko.
36'
Z jejich rohu ale nic nebylo a Polsko tedy i nadále vede o jednu branku, kterou vstřelil aktivní Klimala.
35'
Po rychlé akci vybojovali svůj první rohový domácí mladíci.
33'
Hráči hostujícího celku se znovu prokombinovali až do vápna soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
31'
Aktivní Klimala se znovu tlačil dopředu, ale tentokrát byl ve vápně až příliš důrazný a byl mu odpískán faul.
30'
A Polsko i nadále diktuje tempo hry a stále se tlačí dopředu. Hosté jsou po vlažném začátku nyní jasně lepší.
28'
Polsko právě vstřelilo branku!
A hostující celek jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po přihrávce do vápna se k míči nakonec dostal PATRYK KLIMALA, který nedal brankáři žádnou šanci.
27'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Tentokrát vše skončilo útočným faulem.
25'
Polsko zahrávalo svůj druhý rohový kop, ale domácí hráči to zvládli a do zakončení žádného z polských hráčů nepustili.
24'
Po kombinaci se jeden z hostujících hráčů dostal do zakončení, ale tohle nemělo gólové parametry.
23'
Žlutou kartu dostává Minkevičs (Lotyšsko).
22'
Velká šance hostů! Po důrazu se ve vápně dostal k míči Klimala, který byl v dobré pozici, ovšem branku trefit nedokázal!
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Lotyšsko hraje s Polskem stále bez branek.
18'
Po stříleném centru si šel pro míč Purinš, který ho ovšem netrefil a míč skončil těsně vedle levé tyče! Velká hrubka domácího brankáře!
17'
Stále čekáme na první střelu na branku, takže to zatím opravdu není žádná ofenzivní show.
15'
Po centru z pravé strany se do zakončení dral nejspíše Klimala, ale dobře ho pohlídal domácí obránce.
14'
Polsko zatím mnohem lépe kombinuje, ale hlavně tedy na své polovině. Na polovině soupeře už to taková sláva není.
12'
Na trávníku zůstal po souboji ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.
10'
Po zajímavém centru se do zakončení tlačilo několik domácích hráčů, ale vše bylo zbytečné, ofsajd.
9'
Další nepřesnost, tentokrát na straně domácího celku a k míči se dostal Grabara, který s rozehrávkou nepospíchá.
7'
Ale ani jednomu celku se směrem dopředu zatím nedaří podle představ. O něco aktivnější je Polsko, které je favoritem tohoto zápasu.
5'
Z něho ale nic nebylo a dopředu hned šli domácí, které ovšem zastavila nepřesná přihrávka a hrát může znovu Polsko.
4'
Hostující celek vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
3'
Zatím sledujeme klasické úvodní otukávaní, ani jeden celek nechce chybovat.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácího celku.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Lotyšsko: Puriņš – Veips, Balodis (C), Minkevičs, Birka – Liepa, Saveljevs – Grīnbergs, Jaunzems, Zelenkovs – Regža
Náhradníci: Matrevics – Litvinskis, Soloveičiks, Hvoiņickis, Toņiševs, Samoilovs, Cudars, Kokins, Ļotčikovs

Polsko: Grabara (C) – Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka – Bida, Dziczek, Ambrosiewicz, Jóźwiak – Tomczyk, Klimala
Náhradníci: Majecki – Wiśniewski, Szczepański, Slisz, Bednarczyk, Gryszkiewicz, Bogusz, Milewski, Szysz

Rozhodčí: Šehović – Macić, Dujak.
Utkání o první kvalifikační body začíná už v 16:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít. Máme se na co těšit.
Lotyšsko odehrálo v tomto roce čtyři přípravné zápasy a nevedlo si vůbec špatně, ani jednou totiž neprohrálo. Nejdříve remizoval 1:1 s Kazachstánem, poté porazilo 1:0 Severní Makedonii, následně hrálo 1:1 s Ukrajinou a naposledy vyhrálo 2:0 v Litvě. Na tyto výsledky budou chtít domácí mladíci navázat.

Polsko odehrálo letos o jeden přípravný zápas více, celkem jich tedy hrálo pět. Remizovalo 1:1 se silnou Anglií, poté prohrálo 0:2 se Srbskem, porazilo 3:2 Belgii, vyhrálo 1:0 nad Itálií a naposledy prohrálo 0:5 se Španělskem.
Skupina 5

Oba celky se nachází ve skupině s označením 5. Kromě Bulharska a Estonska najdeme v této skupině ještě Rusko, Lotyšsko, Srbsko a také Polsko. Na šampionát postupuje přímo pouze vítěz. Celek na druhé pozici má také šanci, jelikož půjde do tzv. tabulky druhých míst.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou reprezentační zápasy a my budeme sledovat duel mezi Lotyšskem a Polskem, konkrétně kvalifikační zápas na ME hráčů do 21 let. Mírným favoritem jsou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.