Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Lotyšsko - 15. listopadu 2019   16:00

Rusko
Rusko
9' Divejev  • 65' Umjarov
2:0
(1:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
Rusko
Safonov – Lysov, Jevgenjev, Divejev, Kalugin – Obljakov (C), Glušenkov (46. Utkin), Umjarov (66. Glebov) – Lomovickij (46. Kuchajev), Chalov (77. Grulev), Sulejmanov.
Krogh – Hummelgaard, Nørgaard (vš. DEN)
Rostov Arena
Lotyšsko
Matrevics – Soloveičiks, Minkevičs (C), Balodis, Veips – Saveljevs (74. Cudars), Liepa – Grīnbergs (60. Hvoiņickis), Jaunzems (31. Sprūds), Toņiševs (60. Zelenkovs) – Regža (75. Kurtišs).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Střely na branku: 11 – 2
Je konec! Rusko nakonec vstřelilo branku i proti deseti a připisuje si tři body za výhru 2:0. Domácí fotbalisté sice měli obrovskou převahu, ale jediným, kdo se v druhé půli trefil byl Nail Umjarov, a to s přispěním rozhodující teče hostujícího obránce. Další branku jsme už ale neviděli.
90+4'
90+3'
Rusko se i v posledních minutách drží s balónem na útočné polovině. Tady je už dávno o vítězi rozhodnuto. Tři body zůstanou na domácím stadionu.
90+2'
I když Kurtišs možná nebude schopen dohrát tento zápas! Byl to právě on, kdo se už předtím držel za koleno a nyní se to snaží rozhýbat mimo hřiště. Vypadá to však, že to moc nejde.
90+1'
Nastavovat se bude čtyři minuty!
90'
Ubíhají nám poslední vteřiny ze základní hrací doby, i když něco málo se ještě nastaví. Kurtišs je však nyní ošetřován, ale bude schopen utkání dohrát.
89'
Lotyšsko přišlo s jedním z mála střeleckých pokusů, jenže tentokrát nešel ani na branku. Byla to svižná pumelice z dvaceti metrů, ale šla vysoko nad.
87'
Fanoušci na stadionu se už téměř radovali, jenže to bylo předčasné! Kalugin si doběhl pro odražený balón, veškerou silou ho napálil, ale trefil boční síť.
86'
Další dobrá práce hostující obrany. Nutno říct, že dneska prospívá velmi dobře, přestože už dvakrát inkasovala. Na to, že hraje v deseti to není vůbec špatné.
85'
Hostující hráč zůstává po souboji ležet na zemi, kdy si při dopadu možná něco udělal s kolenem. Každopádně ošetření nakonec neproběhlo. Lotyšsko stejně už nemůže střídat, takže hráč musí dohrát.
84'
Tohle už byla velká šance na vstřelení třetí branky! Sulejmanov dostal přihrávku za obranu, kterou stihl nadzvednout špičkou kopačky, ovšem Matrevics ukázal dobrý reflex!
83'
To se na domácí straně nyní nepovedlo, přesto Rusko zůstává u míče. Viděli jsme nadýchaný centr do šestnáctky, jenže ten všechny aktéry přeletěl.
82'
Obljakov napřáhl k nebezpečné střele, ovšem mířil přesně doprostřed branky, kde balón Matrevics bezpečně vyboxoval mimo šestnáctku.
81'
Rusko mělo k dispozici standardní situaci, kterou však rozehrálo jen nakrátko. Proto znovu vidíme obléhání branky, stejně jako téměř celé utkání.
80'
Glebov si naběhl na přihrávku mezi obránce a z první pálil na přední tyč. Matrevics ovšem zasahovat nemusel, jelikož střela šla jen do boční sítě.
79'
Tak tohle byla nádherná střela v podání domácího hráče! Ten vyslal krásnou ránu na zadní tyč z nějakých dvaceti metrů, ale branku těsně minul!
77'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Chalov, přichází Grulev.
76'
Žlutou kartu dostává Vladislavs Soloveičiks (Lotyšsko).
75'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Regža, přichází Kurtišs.
74'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Saveljevs, přichází Cudars.
74'
Chalov dokázal zakončit z těžké pozice, jenže podle toho jeho pokus vypadal. Byl totiž tísněn soupeřem, zakončoval v pádu a míč Matrevics v klidu chytil.
73'
Lotyšsko se sice dostalo k míči na polovině hřiště, ale tato fáze neměla zrovna dlouhého trvání. Stočila totiž jedna nepřesná přihrávka a míč má zase Rusko.
72'
Sulejmanovi dneska prostě není přána, to je už několikátá obrovská šance, kterou v tomto utkání měl. Dostal krásný pas na penaltový puntík, ale svou střelu mířil jen doprostřed, kde gólman dokázal v pádu zasáhnout.
71'
Matrevics na druhé straně ukázal dobré čtení hry. Dobře totiž vyhodnotil, že bude u balónu dříve než soupeř, takže ho stihl sebrat do své moci.
70'
Hosté se taky vydali do útoku a rovnou vybojovali rohový kop. Ten sice nebyl kopnutý špatně, ale hráč hostí si pomohl faulem proti gólmanovi, který byl odpískán.
69'
Sulejmanov měl nyní obrovskou šanci, kterou ale nedokázal využít! Dostala se k němu přízemní přihrávka skrze celou šestnáctku, což ani on sám nejspíše nečekal, takže balón se mu jen odrazil od nohy do rukou gólmana.
68'
Rusové jsou nabuzení vstřelenou branku a zase okupují útočnou polovinu. Lotyšsko se znovu jen brání, což bude nejspíše dělat i po zbytek utkání.
66'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Umjarov, přichází Glebov.
65'
Rusko právě vstřelilo branku!
Domácí se konečně prosazují proti oslabenému soupeři, přestože jim k tomu velmi pomohl. Chalov posunul balón na NAILA UMJAROVA, jeho dobrou střelu tečoval hostující hráč do protipohybu gólmana přesně k tyči.
64'
Lotyšsko se na chvilku dostalo na útočnou polovinu a obrana si může konečně oddechnout. Přece jen ji ale čeká ještě těžká šichta nějakou půl hodinku.
63'
Znovu a znovu ta samá situace. Nyní to však nevypadalo vůbec špatně, když šel míč pokaždé z první, ale nakonec zasáhl hostující obránce.
62'
Takhle to v podání domácích fotbalistů asi nepůjde. Snaží se vše dohrát až do branky, ale na to je v malém prostoru přece jen spousta hráčů.
60'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Toņiševs, přichází Zelenkovs.

Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Grīnbergs, přichází Hvoiņickis.
59'
Rusko nyní vystihlo nepřesnou rozehrávku soupeře a vypadalo to na zajímavý kontr. Pak se ale předvedl obránce hostí, který špičkou kopačky posunul balón mimo dosah domácího fotbalisty.
58'
Která však nevedla k něčemu velkému. Rusko sice mnohem častěji drží balón, ovšem do vyložené šance se nemůže dostat za žádnou cenu.
57'
Sulejmanov si obhodil protihráče po nečekané zasekávačce, načež ho hráč hostí nedovoleně zastavil. Je tady další standardní situace na straně domácích.
55'
Chalov dostal dobou přihrávku a přihrával před branku, jenže jeho pas se k němu po chvilce vrátil. Poté to zkoušel ještě individuálně, ale skvěle zasáhl obránce.
54'
A měli i velmi dobrou možnost! Po hlavičce se totiž balón odrazil k hráči Ruska na nějakých patnácti metrech, jeho rána byla tečována jen na rohový kop. To byla zajímavá příležitost.
53'
Rusko nyní zahrávalo standardní situaci, po které se míč odrážel v šestnáctce, ovšem hostující obrana ustála i toto. Domácí začínají utahovat smyčku.
52'
Lotyšsko se opravdu jen brání, i když se není co divit, jelikož hraje v deseti lidech proti jedenácti. Rusko toho ale za nějakých dvacet minut hry ještě nevyužilo.
51'
Rusové znovu obléhají branku soupeře. Nyní to zkusili přízemním centr před branku, ale tam se znovu zjevil obránce, který míč odpálil na rohový kop.
50'
Viděli jsme hned dva centry během krátké doby do šestnáctky Lotyška. Obrana to však zvládla na jedničku a bez problémů oba odhlavičkovala pryč.
49'
Domácí hráč se nyní rozběhl, načež poslal míč do strany. Tam však skvěle zasáhl obránce hostujícího týmu, který odvrátil balón na rohový kop.
47'
Rusko tedy vstoupilo do druhého poločasu s dvěma novými akvizicemi. Uvidíme, jestli to domácímu týmu k něčemu bude a jestli vstřelí nějakou branku.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Lomovickij, přichází Kuchaev.

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Glušenkov, přichází Utkin.
46'
Je za námi první poločas, po kterém vede favorit dnešního utkání o jednu branku. Igor Divejev si v deváté minutě naskočil na centr a nechytatelnou střelou překonal gólmana hostí. Rusko mělo velký tlak, který mohlo zúročit v přesilovce. Kapitán hostí Minkevičs totiž dostal rovnou červenou kartu, kdy jako poslední obránce zatáhl za záchrannou brzy a šel do sprch. Rusko této výhody ale zatím nevyužilo, takže jsme v prvním poločase viděli jen jednu branku.
45+2'
45+1'
Lotyšsko tráví poslední okamžiky této půle na útočné polovině. Mělo k dispozici přímý kop, jehož rozehrávka trvala opravdu dlouho. Nakonec z toho byla střela na bránu, kterou schytal jeden z hráčů ve zdi do obličeje.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
44'
Znovu to Rusko zkoušelo pasem mezi obránce, jenže znovu nebylo úspěšné. Dobře zasáhl jeden z obránců hostí a utkání už není tolik zajímavé.
43'
Domácí hráč to sice nemyslel vůbec špatně, ale jeho snaha nebyla úspěšná. Glušenko vyslal jemný oblouček, ale ten jeho spoluhráče přeletěl.
42'
Rusko to zkoušelo průnikovou přihrávkou mezi obránce, ovšem dobře zasáhl jeden z obránců hostí, který odkopl míč až někam na polovinu hřiště.
41'
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Rusko stále tlačí svého soupeře, ale v přesilovce další vstřelenou branku ještě nevytěžil.
40'
Domácí sice vstřelili branku, jenže ta nemůže být uznána! Po hlavičce domácího hráče se míč dostal ke Glušenkovi, který napálil balón z bezprostřední blízkosti do sítě. Stál však ve velkém ofsajdu.
39'
Sulejmanov podržel balón proti napadajícímu soupeři v blízkosti šestnáctky, jenže jeho následný centr už tak povedený nebyl. Rusko se ale drží u míče.
37'
Jenže tenhle centr se nepovedl, takže obrana Lotyšů si bude moci na chvilku odpočinout. Centr na zadní tyč nikdo z Ruska nečekal, takže tam nebyl.
36'
Lomovickij táhl celou akci svého týmu, ale nakonec vrátil hru jen zpět. Začíná další obléhání v podání domácího týmu. Ten je blízko k brance.
35'
Viděli jsme rohový kop v podání domácích fotbalistů, ale s tím si hostující fotbalista na zadní tyči bez problémů poradil. Poté si připsal Matrevics další zákrok.
34'
Rusko tlačí svého soupeře v okolí šestnáctky a je velmi blízko vstřelení druhé branky. Nemůže se však dostat až do malého vápna, což zkouší.
32'
Chalov by dnes chtěl hodně vstřelit branku, ale v poslední fázi se mu zatím tolik nedaří. Nyní si krásně zpracoval balón s odrazem o zem, jenže poté mířil vysoko nad.
31'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Jaunzems, přichází Sprūds.
30'
A Rusko se tohoto samozřejmě hned snaží využít. Chalov se dostal k hlavičce ze zajímavého místa, jenže Matrevics jeho pokus zastavil.
28'
Minkevičs v dnešním zápase končí! Nejprve totiž poslal velmi špatnou nahrávku na gólmana, u které by byl soupeře rozhodně dříve. Proto musel jako poslední hráč zatáhnout za záchrannou brzdu a oprávněně viděl od rozhodčího rovnou červenou. Velká komplikace pro Lotyše.
27'
Lotyši zahrávali standardní situaci, al nedá se o ní zrovna říct, že by byla nějak povedená. Centr totiž mířil přesně na domácího hráče, který odhlavičkoval.
26'
Žlutou kartu dostává Igor Divejev (Rusko).
25'
Matrevics už má za sebou celkem hodně zákroků. Ty poslední však nebyly těžké. Nyní přišla střela z nějakých dvaceti metrů, ale mířila přesně na něj.
24'
Lotyšsko se hnalo do první šance v zápase! Januzems si naběhl na dlouhou přihrávkou, jenže svým zpětným pasem spoluhráče nenašel.
23'
Další zákrok v podání lotyšského gólmana. Tentokrát to zkoušel Glušenkov z hranice šestnáctky, ovšem mířil přesně do míst, kde byl brankář připravený.
22'
Matrevics má za sebou další zákrok! Na ránu ze střední vzdálenosti však viděl dobře, takže stihl skočit k tyči a střelu vyboxovat k rohovému praporku.
21'
Lotyši to dnes budou mít opravdu těžké. Jejich tým sice nedostával tolik branek, ale Lotyšsko potřebuje už v zápasech bodovat, tady se ale nedostane přes půlku.
20'
Další velká šance na straně Ruska! Přišel totiž centr před branku., který našel na penaltovém bodě Sulejmanova, jenže tomu rána vůbec nesedla a míč šel hodně mimo tři tyče.
19'
Rusko pokračuje ve svém tlaku a je zde dost vysoká naděje, že uvidíme ještě nějaké branky v poločase. Lotyšsko se nyní provinilo dalším faulem.
17'
A mohlo to být o dvě branky, obrovská šance na straně Ruska! Chalov si parádně seběhl mezi obránce a pálil na zadní tyč. Překonal sice gólmana hostí, ale jeho pokus mířil těsně vedle!
16'
Jestli Lotyšsko bude vést v tomto utkání nějakou statistiku, je to ta s fauly. Domácí snad nepředvedli ještě ani jeden, zatímco hosté už několik.
15'
Matrevics se musel mít na pozoru a vypadá to, že si dneska opravdu zachytá. Dobře nyní odhadl dlouhý centr a dostal ho z bezprostředního nebezpečí.
14'
Nyní se mu to sice povedlo, ale nemělo to moc dlouhého trvání. Toņiševs si odrazil balón kolenem a už nestihl zastavit na hrací ploše.
13'
Je třináctá minuta a Lotyšsko se ještě nedostalo s balónem přes polovinu hřiště. Vidíme opravdu velkou dominanci v podání domácích fotbalistů.
12'
Rusko hraje v klidu, dostalo potřebný klid na své kopačky. Fanoušci by ale rádi viděli ještě nějaké branky do poločasu, tak uvidíme, co domácí předvedou.
11'
Domácí fotbalisté nadále jasně vládnou na hřišti a Lotyšům opravdu utekl začátek zápasu. Nyní se do něj budou těžko vracet. Rusy teď ale zastavil ofsajd.
9'
Rusko mělo k dispozici další standardní situaci, po které se jako první dneska dostává do vedení a je odměněno za svůj vstup do zápasu. Obljakov vyslal nádherný centr, na který si naskočil IGOR DIVEJEV, jenž nedal prudkou hlavičkou gólmanovi šanci.
8'
Jeden z hráčů Ruska to opravdu vzal na sebe, ale jeho střela nebyla vůbec povedená. Skončila totiž na zdi, která se při bránění moc nezapotila.
7'
Nyní už rozhodčí faul odpískal a Rusko má k dispozici velmi zajímavou standardní situaci. Je velmi pravděpodobné, že uvidíme přímou střelu na branku.
6'
Vepředu jsme viděli poprvé i Lotyše. Grīnbergs táhl celou akci, ale nechal se zahnat do velkého úhlu, ze kterého skončil centr jen mimo hřiště.
5'
Sulejmanov je zatím rozhodně nejaktivnějším hráčem. Nyní dostal přihrávku do strany, kdy chtěl centrovat, ale trefil jen soupeře před sebou.
4'
Domácí hráč byl nyní zastaven hodně na hranici pravidel, ale rozhodčí to nedopískal. To se samozřejmě nelíbilo fanouškům, kteří předvedli bučení.
3'
Fotbalisté Ruska dnes nastupují v červených dresech, zatímco Lotyšové zvolili pro dnešek bílou barvu. Domácí jsou dnes favoritem, což zatím potvrzují.
2'
Rusko vstoupilo do tohoto zápasu hodně aktivně. Lotyška obrana má plnu nohy i ruce práce. Pro hosty tento start do zápasu rozhodně není ideální.
1'
A hned jsme viděli první zajímavější šanci v zápase! Sulejmanov si naběhl na vysoký oblouček za obranu, ale balón nedostal vůbec mezi tři tyče! Měl to na dlouhou nohu.
1'
A dnešní utkání nám právě začalo! Na stadionu se nachází i celkem slušná návštěva, přestože jde o zápas jednadvacítek, která od začátku podporuje tým.
1'

Rusko: Safonov – Lysov, Jevgenjev, Diveev, Kalugin – Obljakov (C), Glušenkov, Umjarov – Lomovickij, Chalov, Sulejmanov.
Náhradníci: Maksimenko, Rasskazov, Golubev, Kuchaev, Gorškov, Grulev, Utkin, Tatajev, Glebov.

Lotyšsko: Matrevics – Soloveičiks, Minkevičs, Balodis (C), Veips – Saveljevs, Liepa – Grīnbergs, Jaunzems, Toņiševs – Regža.
Náhradníci: Puriņš, Litvinskis, Zelenkovs, Kurtišs, Hvoiņickis, Titovs, Sprūds, Cudars, Kokins.

Rozhodčí: Krogh – Hummelgaard, Nørgaard (vš. DEN).
Lotyšsko

To Lotyšsko může v tomto utkání jen překvapit. Po čtyřech zápasech má na svém kontě jen dva body za stejný počet remízových utkání. Lotyšům se nedaří hlavně vstřelit branky, vždyť dali zatím jen dvě! Sice jich moc neinkasují, dostali jen čtyři, jenže jak praví jedno staré pořekadlo: "Nedáš gól, nevyhraješ". Lotyši padli v prvním zápase s lídrem skupiny, i když těsně 0:1. Následovala remíza se Srbskem a porážka s Estonskem. V zatím posledním utkání remizovali Lotyši s Bulhary.
Rusko

Rusko je obrovským favoritem tohoto utkání a není se co divit. Po čtyřech kolech má na svém kontě osm bodů a patří mi v současné době druhé místo v tabulce skupiny E. Jeho průměr vstřelených branek na utkání je dva, zatímco těch inkasovaných 0,5. Východoevropané hráli v prvním utkání se Srbskem, které porazili těsně 1:0, ovšem následovaly dvě remízy. Ta první v Bulharsku, kde nepadla ani jedna branka. Ta druhá na domácím hřišti s Polskem. Rusko je zatím jediným týmem, který obral Poláky o body. Poslední zápas navíc hrálo s Estonskem, kde vyhrálo celkem hravě 5:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.