Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Island - 12. října 2019   15:45

Švédsko
Švédsko
22' Svanberg  • 38' Gyökeres  • 51' Leifsson(vl.)  • 60' Kulusevski  • 75' Erlingmark
5:0
(2:0)
Island
Island
Švédsko
Dahlberg – Beijmo, Ahmedhodzic, Hadzikadunic, Björkengren – Irandust (65. Larsson), Erlingmark (87. Hussein), Svanberg (C), Ingelsson (78. Hansson) – Gyökeres, Kulusevski (78. Fröling)
Visser – Nijssen, de Weirdt (BEL)
Olympia, Helsingborg
Island
P. Gunnarsson – Sampsted, Leifsson, Ólafsson, Finsson (63. Hauksson) – Hafsteinsson – Thorsteinsson (C) (63.Ingimundarson), Thórdarson (80. Jonsson), W. Willumsson (54. B. Willumsson), Anderson – Gudjohnsen (54. H. Gunnarsson)

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:1.
Střely mimo: 7:2.
Rohy: 7:6.
Ofsajdy: 0:5.
Fauly: 14:17.
Skóre zápasu mluví víceméně samo za sebe. Švédové měli i ve druhé půli jasnou převahu, kterou korunovali dalšími třemi góly a vzhledem k počtu jejich střeleckých příležitostí jich mohli přidat i více. Islanďané dnes byli naprosto neškodní, za celý zápas vystřelili na domácí branku jednou a především po čtvrtém gólu vypadali tak, že už zápas úplně zabalili. Švédsko si tak zaslouženě připisuje do tabulky kvalifikační skupiny 1 první tři body, Island naopak utrpěl první porážku.
90+5'
90+4'
Tak přece jen se hosté ještě dostali k balonu, pokus o rychlý protiútok do švédské obrany ale nevyšel a přihrávku zastavil Ahmedhodzic.
90+3'
Hostům se povedlo domácí vytlačit na jejich polovinu, o míč je ale neobrali. Švédové ho mají na svých kopačkách bez přerušení už cca čtyři minuty.
90+2'
Zoufalí Islanďané už čekají na záver zápasu. Švédové hrají se svým soupeřem ve středu pole doslova bago a po malé domů se mezi přihrávající si hráče zapojil i brankář Dahlberg.
90+1'
Gyökeres si zpracoval nákop z vlastní poloviny na levém křídle, navědl si míč na pravačku a z hranice islandského pokutového území vystřelil mimo branku hostů.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Larsson se nakonec dostal ke střele ze zhruba 25 metrů, branku Gunnarssona ale výrazně minul.
88'
Domácí rozehráli přímý kop po zemi do strany a pokračují ve zdánlivě nekonečné kombinaci na polovině Islandu. Po pěti gólech už se nesnaží o nejpřímočařejší řešení.
87'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází August Erlingmark, přichází Bilal Hussein.
87'
Žlutou kartu za předchozí fauly dostává Daniel Hafsteinsson (Island). Hlavní rozhodčí mu zákroky na Svanberga evidentně sečetl.
86'
Dvojice Hafsteinsson – Svanberg se znovu dostala do kontaktu a znovu to skončilo faulem na švédského kapitána. Vzdálenost od branky Islandu je ale teď mnohem větší.
85'
Faulovaný kapitán Švédů rozehrál standardku, míč ale poslal nepřesnou střelou na tribunu za Gunnarssonovou branku.
84'
Kombinaci Švédů na polovině Islandu ukončil Hafsteinsson, který fauloval před vlastní šestnáctkou Svanberga. Přímý kop pro domácí.
83'
Jonsson ho rozehrál centrem na zadní tyč, kde ale nebyl nikdo v bílém a osamocený Beijmo si míč dokázal i zpracovat. Pak sám založil i útočnou akci Švédska.
82'
Hosté získávají přímý kop z pravé strany útočné poloviny po faulu Erlingmarka na Haukssona.
80'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Stefan Teitur Thórdarson, přichází Jonatan Ingi Jonsson.
79'
Švédové už trochu polevili, Islanďanům se tak povedlo dostat se na útočnou polovinu a taky se tam i usadit.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Nils Fröling.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Svante Ingelsson, přichází Emil Hansson.
77'
Beijmo znovu rozehrál rohový kop centrem na přední tyč, tentokrát si ale obrana hostů poradila a míč odvrátila do bezpečí.
75'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Zápas se už mění pomalu na exhibici Švédů! Beijmův centr na přední tyč nadzvedl hlavou AUGUST ERLINGMARK a míč vysokým obloučkem spadl přesně k levé tyči islandské branky. Ahmedhodzic u zadní tyče už pak let míče do branky jen kontroloval.
74'
Kulusevského střelu ze střední vzdálenosti tečoval jeden z islandských obránců k pravé tyči vlastní branky a brankář Gunnarsson ji musel skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop.
73'
Larsson se hezky uvolnil na pravé straně, pronikl do šestnáctky Islandu a přihrávkou už téměř z brankové čáry se snažil najít spoluhráče. V brankovišti míč chytil připravený brankář Gunnarsson.
72'
Tentokrát se Gyökeresovi přihrávka na Kulusevského nepovedla a míč zastavil Leifsson. Po několika islandských přihrávkách se ho ale znovu zmocnili domácí a ti teď obléhají islandské pokutové území.
71'
Islanďané chvilku kombinovali ve středu pole, pak ale míč znovu ztratili a musí běžet rychle dozadu.
70'
Kulusevski dostal od Gyökerese skvělou přihrávku mezi islandské stopery a i když si míč zpracoval špatně, tak dokázal vystřelit. Míč však poslal jen přímo na připraveného Gunnarssona.
69'
Po další nepřesné rozehrávce se domácí dostali do rychlého protiútoku. Gyökeres přihrávkou na pravou stranu připravil dobrou střeleckou pozici Larssonovi, který trefil boční síť islandské branky.
68'
Hosté však vůbec nejsou schopni podržet míč na delší dobu na svých kopačkách a nepřesným nákopem ho vrátili brankáři Švédska Dahlbergovi.
67'
Dahlberg je napokon v pořádku a pokračuje v zápase. Hned dostal malou domů od svých obránců, kterou musel před napadajícím Ingimundarsonem odkopnout na polovinu hostů.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Daleho Irandust, přichází Jake Larsson.
65'
Dahlberg už alespoň sedí, stále se ale nepostavil na nohy a zůstává v péči lékařů.
64'
Ingimundarson si hned po příchodu na hrací plochu nabíhal v šestnáctce na centr, ve vzdušném souboji se ale velmi ošklivě srazil se zasahujícím brankářem Dahlbergem. Domácí brankář musí být ošetřen.
63'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Valdimar Thór Ingimundarson.
63'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Kolbeinn Finnsson, přichází Alex Hauksson.
61'
Hosté už začínají vypadat úplně rezignovaně a zjevně by chtěli mít tento zápas za sebou. Rozehrávka se jim vůbec nedaří a nepřesný nákop Leifssona skončil až u brankáře Dahlberga.
60'
Domácím ale přece jen tři góly nestačí a přidávají další! Erlingmark hezkou přihrávkou na levou stranu našel nabíhajícího DEJANA KULUSEVSKÉHO, který si před brankářem Gunnarssonem poradil náramně a přesnou střelou po zemi poslal míč k jeho levé tyči.
58'
V zápase nastoupila jakási „hluchá fáze“. Švédové mají pohodlný náskok a Islanďané jsou zase pro změnu pro domácí obranu úplně neškodní.
57'
Střídající Brynjolfur Darri Willumsson se hned po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, ze zhruba 25 metrů ale branku Dahlberga výrazně minul.
55'
Žlutou kartu za držení Ólafssona dostává Viktor Gyökeres (Švédsko).
54'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Hördur Ingi Gunnarsson.
54'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Willur Thor Willumsson, přichází Brynjolfur Darri Willumsson.
53'
Žlutou kartu dostává Willur Thor Willumsson (Island).
53'
Švédové mají v této chvíli zápas plně pod kontrolou a nemají s bezzubými Islanďany vůbec žádný problém.
51'
Domáci šťastným gólem navyšují svůj náskok už na rozdíl tŕí gólů! Kulusevski dostal balon před pokutovým územím Islandu, zpracoval si ho a protože u něj nebyl nikdo v bílém, tak vystřelil. Jeho nepříliš povedenou střelou tečoval obránce ARI LEIFSSON, který ji při snaze o zblokování usměrnil do protipohybu brankáře Gunnarssona a ten už na tuto změnu směru nedokázal zareagovat.
51'
Svanberg se na hranici pokutového území prokličkoval přes obránce a pak vypálil, míč ale zakroutil výrazně mimo branku Islandu.
50'
Žlutou kartu za zásah zezadu do kolena Gyökerese dostává Ísak Óli Ólafsson (Island).
50'
Hosté po faulu rychle rozehráli a kolmou přihrávku za domácí obranu dostal Anderson. Prudký balon ale islandský křídelník zpracovat nedokázal a míč skončil v zámezí.
49'
Björkengren znovu fauloval, když tentokrát ve středu pole srazil k zemi pronikajícího Sampsteda. Hlavní rozhodčí mu hlasitě domlouvá.
48'
K odraženému balonu se ale dostal Irandust, který ho udržel u inslandské šestnáctky. Útok Švédů napokon zastavil až faul Björkengrena.
47'
Domáci se hned natlačili na útočnou polovinu a získali rohový kop. Centr z něj bez větších problémů odvrátila islandská obrana.
46'
Výkop druhého poločasu měli Švédové. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:45.
Po prvním poločase jdou do kabin spokojenější domácí Švédové, kteří zaslouženě vedou 2:0. I když se rozbíhali pomaleji, tak postupně získali územní převahu a tu korunovali góly Svanberga a Gyökerese. Hosté se nedostali v útoku k ničemu a za celé první dějství nedokázali vystřelit na domácí branku. Zatím tak jasně tahají za kratší konec a uvidíme, jak zareagují na tento vývoj ve druhé půli.

Fauly: 6:6
45'
44'
Beijmo skvělou přihrávkou na přední tyč našel Irandusta, který se dostal před obránce a zblízka poslal míč jen do boční sítě islandské branky.
43'
Hra se po druhém švédském gólu prakticky zasekla ve středu hřiště, kde si oba týmy rychle mění kontrolu nad míčem.
41'
Ve středu pole se srazili Ahmedhodzic s Andersonom a oba se velmi těžce zvedají ze země. Nakonec byl odpískán faul švédskému hráči.
40'
Islanďané trochu přitvrdili a v krátkém časovém sledu dvakrát faulovali domácí hráče. Ti v této chvíli s rozehrávkou nikam nespěchají.
38'
Domácí navyšují svůj náskok! Po zisku míče se dostali do rychlého brejku, na jehož konci Svanberg přihrál doprava rozběhnutému VIKTOROVI GYÖKERESOVI a ten z hranice šestnáctky překonal brankáře Gunnarssona.
37'
Irandust po zisku míče vyrazil do otevřené obrany hostů a přihrávkou doleva připravil pozici Gyökeresovi. Ten trefil vybíhajícího brankáře Gunnarssona.
35'
Islanďané začínají dostávat domácí pod tlak. Ti v obraně dělají chyby a nepresnou přihrávkou při rozehrávce poslali míč přímo do autu.
34'
Domácí brankář Dahlberg pak chytil další ze série Finnssonových nepovedených centrů z rohu.
33'
Ahmedhodzic zazmatkoval a pod tlakem presujícího Andersona dal svému brankáři mizernou malou domů. Ten ji už dokázal odkopnout ve skluzu jen na rohový kop.
32'
Thorsteinsson si vymenil strany s Andersonom a pri náběhu za dlouhým míčem ho srazil k zemi Beijmo. Hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat dál.
31'
První žlutou kartu zápasu dostává za šlápnutí na nohu Hafsteinssona Mattias Svanberg (Švédsko).
30'
A ti z toho vytěžili další rohový kop, který znovu rozehrál Finnsson. Dnes ale určitě není jeho nejlepší den, znovu si totiž s jeho centrem poradila švédská obrana.
29'
Tempo zápasu po švédském gólu výrazně opadlo. Domácí už se netlačí tak výrazně dopředu, místo toho přenechali iniciativu hostům.
28'
Po dlouhém autovém vhazování se míč dostal ke Gudjohnsenovi, kterému byl ale odmáván ofsajd.
27'
Finssonův nákop i tentokrát Švédové bez větších problémů odvrátili do bezpečí.
26'
Svanberg na vlastní polovině podrazil islandského kapitána Thorsteinssona. Přímý kop pro Island z levé strany.
25'
Následný rohový kop nebezpečí pro branku Gunnarssona nepřinesl a domácí navíc v útoku zbytečně faulovali.
24'
Už to mohlo být 2:0! Gyökeres si skvěle naběhl z levého křídla na pas za islandskou obranu a jeho střelu zblízka vyrazil islandský brankář Gunnarsson s velkou dávkou štěstí do brankové konstrukce.
22'
Domácí otevírají skóre! Beijmo dostal skvělou přihrávku na pravou stranu, odkud chtěl míč posunout před islandskou branku Erlingmarkovi. Ten ho sice nezasáhl, od nohy islandského obránce se ale odrazil přímo k MATTIASOVI SVANBERGOVI, který ho z otočky poslal zblízka pod břevno.
21'
Islandský centr z rohu vyboxoval domácí brankář a hosté navíc při náběhu na něj faulovali.
20'
Hosté se dostali na polovinu domácích a po jejich dlouhém autovém vhazování Švédové raději odhlavičkovali míč ze své šestnáctky na rohový kop
19'
Švédové mají zatím územní převahu, že bychom ale sledovali festival jejich gólových příležitostí, tak to určitě ne. Björkengren navíc poslední domácí útok ukončil zbytečným podražením Andersona zezadu.
17'
Kulusevského střela sa odrazila od Sampstada zpátky na jeho kopačky a opakovaný pokus švédského útočníka ve skluzu srazil obránce Leifsson ke svému brankáři. Ten míč na dvakrát chytil.
16'
Až teď se domácí přiblížili k pokutovému území hostů, byl z toho ale jen slabý Irandustův centr, který islandský gólman Gunnarsson bez problémů chytil.
15'
Švédové nadále pokračují v kombinaci, zatím ale jen v uctivé vzdálenosti od branky Islandu.
14'
Nákop od rohového praporku odhlavičkoval hned první bránící Islanďan na přední tyči. Odražený balón pak získali Švédové, kteří pokračují v postupné kombinaci.
13'
Ingelssonův centr z levé strany byl sražen na rohový kop.
12'
Finssonův centr z levé strany zablokoval Beijmo a ten okamžitě hru otočil. Kulusevski pak potáhl míč k šestnáctce Islandu, tam ale jeho individuální průnik narazil a míč musel posunout na své dobíhající spoluhráče dozadu.
11'
Irandust si na pravé straně narazil míč s Kulusevskim a pak vypálil z hranice pokutového území těsně mimo Gunnarssonovu branku.
10'
Kulusevski hezkou přihrávkou za obranu hledal Ingelssona, před kterým ale včas zasáhl vybíhající brankář Patrik Sigurdur Gunnarsson.
9'
Hosté rychle rozehráli a z hloubky vlastní půle poslali nákop na rozběhnuteho Gudjohnsena. Ten ale nemohl v útoku pokračovat, protože vybíhal z ofsajdu.
8'
Kulusevski se snažil o kolmé vysunutí svého parťáka z útoku Gyökerese za obranu soupeře, jeho prudká přihrávka ale skončila až u brankáře hostů.
7'
Islanďané se po zisku míče okamžitě ocitli pod agresivním presinkem Švédů a o míč rychle přišli.
6'
Ti se se svou kombinací dostali až k šestnáctce hostů. Kulusevski dostal přihrávku na pravé křídlo, kde se ale nedostal přes obránce a průnik před islandskou branku se mu nepovedl.
5'
Rozehrávka se jim ale nepovedla a nepřesnou přihrávkou ve středu pole darovali míč prakticky zadarmo Švédům.
4'
Islanďané drží míč na své polovině a snaží se o založení postupného útoku.
2'
Centr z rohu nebyl povedený a domácí hru rychle otočili. Kolmou přihrávku za islandskou obranu dostal Gyökeres, který však vybíhal z ofsajdového postavení.
1'
Hosté hned po výkopu získali svůj první rohový kop v zápase, který běží rozehrát Finnsson.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne. Švédové budou hrát ve žlutých dresech, Islanďané v bílých.

Švédsko: Dahlberg – Beijmo, Ahmedhodzic, Hadzikadunic, Björkengren – Irandust, Erlingmark, Svanberg (C), Ingelsson – Gyökeres, Kulusevski
Náhradníci: Johansson – Andersson, Isherwood, Hansson, Kimpioka, Cajuste, Hussein, Larsson, Fröling

Island: P. Gunnarsson – Sampsted, Leifsson, Ólafsson, Finsson – Hafsteinsson – Thorsteinsson (C), Thórdarson, W. Willumsson, Anderson – Gudjohnsen
Náhradníci: Olafsson – Pálmason, Hauksson, Jonsson, B. Willumsson, Ingimundarson, H. Gunnarsson, Tryggvason, Helgason

Rozhodčí: Visser – Nijssen, de Weirdt (BEL).
Vzájemné zápasy

Konfrontace mezi švédskou a islandskou reprezentací do 21 let není častá. Oba týmy proti sobě doteď stály čtyřikrát, z toho ale jen jednou v kvalifikaci, a to v rámci bojů o ME U21 2006. Oba zápasy tehdy vyhrál Island – doma 3:1 a venku 4:1. Poslední vzájemné utkání v červnu 2014 bylo přátelské a vyhráli ho Švédové 2:0. Celkově je vzájemná bilance vyrovnaná – dvakrát vyhráli Švédové a dvakrát Islanďané.
Island

Ani Islanďanům se předchozí kvalifikace nepovedla, když vyhráli z 10 zápasů jen tři a skončili až na čtvrtém místě své skupiny. Přípravné období nebylo o moc lepší, protože z pěti zápasů vyhráli Islanďané jen jeden, a i to proti katarské reprezentaci do 21 let (3:0). Samotný úvod kvalifikace se ale Islandu povedl na výbornou. První dva zápasy hrál doma proti outsiderům skupiny a oba jasně vyhrál – Lucembursko zdolal 3:0 a Arménii dokonce 6:1. Dnes ale čeká Islanďany první skutečně kvalitnější soupeř v kvalifikaci a výsledek dnešního zápasu výrazně naznačí jejich šance na úspěch v této skupině.
Švédsko

Mistři Evropy v této věkové kategorii z Česka 2015 v poslední kvalifikaci na ME U21 2019 neuspěli a přes silnou Belgii neměli šanci postoupit na finálový turnaj. Příprava před novou kvalifikací byla slibná, Švédové totiž vyhráli 3 ze 4 zápasů, první soutěžné utkání nového cyklu ale bylo zklamáním. Seveřané podlehli doma Irsku 1:3, i když po poločase vedli 1:0. Ve srovnání se svými soupeři mají nejméně odehraných zápasů, vzhledem k situaci v tabulce ale dnes nutně potřebují zvítězit.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Švédsko – Island, který se odehraje v rámci skupiny 1 kvalifikace na ME U21. Utkání začíná v 15:45.