Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Finsko - 6. září 2019   17:30

0:2
(0:1)
Finsko
Finsko
18' Källman   • 81' Valakari
Ukrajina
Bilyk – Konoplja, Bondar, Čeberko (C), Kornijenko – Alibekov, Šaparenko, Kozak (46. Citaišvili) – Buleca (74. Vakula), Sikan (82. Ledněv), Topalov (60. Mudryk).
Pejin – Tomas, Šarić (všichni CRO)
Stadion Metallurg, Záporoží
Finsko
Jääskeläinen – Halme (C), Pikkarainen, Sundman – Soisalo (86. Häkkinen), Hyvärinen, Lingman, Kairinen, Vertainen (46. Ylätupa, 74. Fagerström) – Valakari, Källman.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:11.
Je dobojováno! Máme za sebou poměrně zajímavé utkání, ve které se hrálo převážně na finskou branku. Gólmana Jääskeläinena domácí střelci ale nepřekonali ani jednou a z nevelkého počtu soupeřových útoků sami dvakrát inkasovali. Poprvé se tak stalo v osmnácté minutě, kdy vítěznou branku zaznamenal Källman. Finové po změně stran přečkali vytrvalý tlak a deset minut před koncem definitivně rozhodli o své výhře, když po faulu Alibekova proměnil nařízenou penaltu Valakari. Finský reprezentační fotbal tak pokračuje ve velmi úspěšném období, seniorský tým se krůček po krůčku přibližuje překvapivému postupu na EURO a velmi dobře svůj cyklus zahájili také hráči do jednadvaceti let.
90+4'
90+4'
Teď už se zdá, že ano. Po několika odrazech přistál míč na hranici velkého vápna, odkud pohotově vypálil Juchym Konoplja, jenže mezi tři tyče se jeho pokus nevešel.
90+3'
Finové hodně zalezli a teď si několikrát vystačili jen s vysvobozujícími odkopy. V samotném závěru jde už jenom o to, zda Jääskeläinen udrží čisté konto.
90+2'
Ve druhé ze čtyř nastavených minut rozehrál standardní situaci sám faulovaný Mudryk, ale míč doplachtil jen do náruče bezchybného Jääskeläinena.
90+1'
A znovu se žlutí. Lucas Lingman rychlostně nestačil na mnohem čerstvějšího Mudryka, kterého se rozhodl takticky zastavit ještě předtím, než se ukrajinský útočník dostal k pokutovému území.
90'
Juchym Konoplja čistě atakoval Fagerströma. Poté si ale neodpustil zakopnutí míče na finskou střídačku a po zásluze se stal dalším hráčem se žlutou kartou na kontě.
89'
Bohdan Ledněv si dal i repete. Tentokrát napřáhl z hranice pokutového území, ale i v tomto případě poslal balón nad Jääskeläinenovu branku.
88'
Heorhij Citaišvili fantastickým pasem za obranu pobídl Ledněva. Jääskeläinen proti němu ale rychle vyběhl a donutil ho střílet z první v těžké pozici. Balón ve finále prosvištěl nad břevnem.
87'
Zdá se, že je o všem podstatném rozhodnuto. Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, Wiliam Jääskeläinen opět nespěchá s odkopem od své brány.
86'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mikael Soisalo, přichází Jonas Häkkinen.
85'
Konec zápasu se nezadržitelně blíží. Finové teď získali několik dalších vteřin, během kterých byl za asistence lékařů odnesen do zámezí zraněný Soisalo.
84'
Domácí fotbalisté už jsou hodně frustrovaní. Viktor Kornijenko na půlce hřiště fauloval Soisala a řekl si tím o žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Bohdan Ledněv.
81'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové vytěžili z minima maximum a deset minut před koncem jsou už velmi blízko vítězství! Míč si na penaltový bod postavil ONNI VALAKARI, který sice trefil ze svého pohledu pravou tyč, ale balón se od ní odrazil za brankovou čáru.
80'
Kaan Kairinen si dal načas s rozehrávkou. Jeho spoluhráč hlavou trefil tyč, nicméně po faulu Alibekova na Hyvärinena se bude zahrávat pokutový kop!
79'
Valakari byl zahnán k levé postranní čáře, kde ho dost zbytečně fauloval Bondar a daroval tím hostům standardku z křídelního prostoru.
78'
Mychajlo Mudryk po svém příchodu hodně kazí. Finové jeho další pas nepustili do cílové destinace a pak odkopli balón co nejdál to šlo.
77'
Mudryk ke své velké nespokojenosti fauloval Kairinena. Finové mohou na chvíli hru uklidnit, od tříbodového konce je dělí už jenom patnáct minut.
76'
Jeden z finských obránců u malého vápna na poslední chvíli zneškodnil centr letící na volného Citaišviliho. Balón ještě sebral Konoplja, ale ani on se ke střele nedostal.
75'
Wiliam Jääskeläinen tak dlouho otálel s provedením odkopu od branky, až si od hlavního arbitra vysloužil žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Buleca, přichází Vladyslav Vakula.
74'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Saku Ylätupa, přichází Tobias Fagerström.
73'
K rozehrávce rohového kopu se tentokrát postavil Mychajlo Mudryk, nicméně jistě působící Jääskeläinen jeho centr vyboxoval do bezpečí.
72'
Jääskeläinen si postavil pětičlennou zeď, která dělovku Alibekova srazila na rohový kop. Podle všeho to byl Kaan Kairinen.
71'
Juhani Pikkarainen zezadu rychle přistoupil k Citaišvilimu, kterého na první pohled fauloval. Ukrajina má k dispozici nebezpečný přímý kop z osy hřiště.
70'
Mudrykův nepovedený centr skončil před vápnem u Šaparenka, který si chtěl v pohybu narazit se spoluhráčem, ale míč se k němu nevrátil.
68'
Bondar v pozici posledního beka ztečoval průnikovou přihrávku na Ylätupu a tím zmařil hrozící únik.
67'
Valerij Bondar u postranní čáry zajel do Källmana, který si ani nestihl zpracovat míč. Stoper Ukrajiny může být rád, že vyvázl bez karetního napomenutí.
66'
Zakončení také na druhé straně. Buleca měl kolem sebe několik metrů volného prostoru, balón si tak navedl na pravačku, ovšem z nějakých sedmadvaceti metrů příliš neprověřil ani Jääskeläinena.
65'
Z nařízeného přímého kopu vykvetla trochu netradiční rozehrávka na krátko a propagační střela Kairinena, se kterou neměl Bilyk žádné starosti.
64'
Lucas Lingman si z předchozího faulu Alibekova odnesl menší zranění, kvůli kterému musí být ošetřen ještě na hrací ploše.
63'
A ještě jeden faul, který je dokonce odměněn žlutou kartou. Za dohrání vyskakujícího Lingmana ji dostal Achmed Alibekov.
62'
Malou chvíli po nedovoleném zákroku Ylätupy se proti fotbalovým pravidlům provinil také Sikan, který poslal na zem Lingmana. Míč pro Finy.
60'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Dmytro Topalov, přichází Mychajlo Mudryk.
60'
Finové drží nulu i po hodině hry! Citaišvili se jednoduše odpoutal od obou stoperů, jenomže po vynikajícím pasu na penaltový bod si na výtečně chytajícího Jääskeläinena nepřišel.
59'
Po odkopu Oleha Bilyka se hrálo jen pár jednotek vteřin, Danylo Sikan nestihl vyběhnout z ofsajdového postavení, což chorvatští rozhodčí včas zaregistrovali.
58'
Dobře postavený Alibekov srazil centrovaný balón na roh. Ten opět zrealizoval Kaan Kairinen, jenže po Halmeho sklepnutí přetaženého centru byl odpískán útočný faul na Bondara.
57'
Nedlouho po rozehrávce pálil z dálky Citaišvili, ale rozměry branky byly pro jeho ambiciózní pokus nedostatečné.
56'
Finové zazdili situaci po útočném autu. K míči se dostal Heorhij Citaišvili, jehož rychlý brejk zastavil Sundman taktickým faulem za žlutou kartu.
55'
Joonas Sundman doplnil finský útok ze druhé vlny. Po propadlém centru Ylätupy pálil z rohu šestnáctky a nepříjemně napálil Bondara.
54'
Poprvé po změně stran se hra malinko uklidnila. Fauly Kairinena a Šaparenka zadržely balón v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
53'
Nakonec přišla ještě dalekonosná střela Valakariho, která byl ztečovaná na další roh. Kairinen rozehrál na krátko se Soisalem, načež se neujal centr Sundmana.
52'
Kairinenův centr nikoho v modrém nenašel. Finové se museli během krátkého okamžiku vrátit s míčem až k vlastní brance.
51'
Mikael Soisalo se na pravé straně šikovně uvolnil, ale ze stříleného centru vytěžil pouze výhodu rohového kopu.
50'
Až teď si může defenziva Finů malinko odfrknout. Míč je na polovině Ukrajiny, která brání ve zformovaném bloku.
49'
Stav ohrožení ve finské obraně trvá. Po nahrávce doprostřed velkého vápna zakončoval Citaišvili a Jääskeläinen musel rychle na zem, aby střelu letící na prostředek branky vyrazil.
48'
Jääskeläinen dostal přetěžkou malou domů. Přihrávku neměl šanci zpracovat a měl pořádnou kliku, že po trefení napadajícího Citaišviliho nezamířil balón do odkryté branky.
47'
Ukrajinci vstoupili aktivně i do druhé půle. Alibekov vystřelil zpoza šestnáctky a jen o kousek minul pravou tyč soupeřovy brány.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Eetu Vertainen, přichází Saku Ylätupa.
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Artem Kozak, přichází Heorhij Citaišvili.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém byl domácí výběr mnohem lepší, nicméně byl vyškolen z efektivity. Jediný gól padl poté, co si Ukrajinci špatně rozebrali hráče po autovém vhazování, a Valakariho střelu dorazil za Bilykova záda Källman. Ukrajinci hrozili zejména po centrech, dvě největší šance měl Sikan, ale ani jednu z nich o kousek neproměnil.
45+1'
45+1'
Ukrajincům stále není přáno vstřelit tolik zasloužený gól! Kornijenko opět natáhl krok na levé straně, odkud odcentroval na Sikana. Ten byl důsledně bráněn Pikkarainenem a v pádu zakončil do břevna.
45'
Soisalo rozehrál na krátko, míč poslal do vápna až Juho Hyvärinen, ale gólman Bilyk si jeho vysoký centr jednoduše sebral.
44'
Ukrajinský kapitán Jevhen Čeberko nastavil nohu proti centru Soisala a srazil míč na rohový kop.
43'
Mikael Soisalo zprava přihrával do druhé vlny na Hyvärinena. Tomu střela z první absolutně nesedla, nicméně míč se štěstím dostal na střed vápna, kde byl po mnoha hlavičkových soubojích máván ofsajd Vertainena.
42'
Finové se poměrně snadno dostali až na pravé křídlo. Místo ohrožení branky se však znovu vrátili až do klidného středu hřiště.
41'
Opět to Ukrajinci zkusili po pravém křídle. Juchym Konoplja tentokrát rovnou centroval do ohně, ale našel jenom náruč brankáře Jääskeläinena.
40'
Konoplja na pravé straně převzal nahrávku od Šaparenka. Posléze přihrával na hranici velkého vápna, ale tam byl Alibekov odzbrojený.
39'
Teď je v Záporoží k vidění hodně nepřesností. Po té ukrajinské vhazoval Hyvärinen, ale jeho spoluhráči opět nedostali balón ani přes půlící čáru.
38'
Domácím se znovu vyplatil aktivní presink. Míč získali na útočné polovině, kde budou pokračovat v poměrně velké územní převaze.
37'
Liberecký záložník Alibekov u středového kruhu fauloval Valakariho. Finové pak rozehráli směrem dozadu a postupně se vrátili až k vlastnímu vápnu.
36'
Wiliam Jääskeläinen vykopával míč k pravé postranní čáře, jenže Mikael Soisalo ho zpracovat nedokázal. Vhazuje Kornijenko.
35'
Hosty vysvobodil až jasný faul napadajícího Dmytra Topalova na Hyvärinena.
34'
Domácí operují na útočné polovině i ve chvíli, kdy nejsou u balónu. Finům tím nesmírně komplikují přechodovou fázi.
32'
Kornijenko je z pozice levého beka neustála na útočné třetině hřiště. Při další akci ho ale zastavil odmávaný ofsajd.
31'
Až teď si mohou hosté oddechnout. Po rohu Topalova poslal Kozak balón jenom do Jääskeläinenovy náruče.
30'
Finům nevyšla ofsajdová past, jako poslední záchrana znovu zafungoval Jääskeläinen, který z bezprostřední blízkosti vychytal i Bulecu.
29'
Kornijenko dostal pas k rohu velkého vápna, kde se jednoduše zbavil Hyvärinena, ale Jääskeläinen jeho dobrou střelu k pravé tyči vyrazil na roh.
28'
A další rychle odevzdání míče, na vědomí ho měl s třináctkou hrající Eetu Vertainen, který má pod palcem finskou levou stranu.
27'
Útočné snažení Finů mělo jen jepičí život. Seveřané mohou mluvit o štěstí, že v sedmadvacáté minutě vedou 1:0, obraz hry tomu rozhodně nenapovídá.
26'
S dalším útokem přispěchal Topalov, jenže se mu vůbec nepovedl centr z levé strany. Zpět do hry pošle míč Wiliam Jääskeläinen.
25'
Z nařízeného rohu Ukrajinci nezahrozili, ale i tak pokračují v držení míče nedaleko od pokutového území.
24'
Finským příznivcům opět ztuhla krev v žilách! Alibekov vynikající průnikovou přihrávkou nastartoval Bulecu, jehož pas odehrál Halme způsobem, který více než zaváněl vlastním gólem.
22'
Kozak přihrál k ose hřiště, odkud to zkusil záložník Alibekov, ovšem Jääskeläinen zasahovat nemusel.
21'
Další zajímavá situace před Jääskeläinenem, kde Topalov jen o milimetry nedosáhl na Konopljův vynikající centr z pravého křídla.
20'
Domácí chtěli rychle odpovědět, slibně rozjetou útočnou akci ale zmařila nepřesná přihrávka Kozaka na Kornijenka, jež skončila v autu.
18'
Hosté se v osmnácté minutě dostávají do vedení! Ukrajinci si po vhazování Hyvärinena nepohlídali Valakariho, jehož střelu Bilyk ještě vyrazil, ale proti dorážce Benjamina KÄLLMANA už byl bez šance.
17'
Finové se znovu ubránili a bez váhání vyrazili do rychlého protiútoku. Ten táhl Soisalo, který se dostal až ke střele, ale Bilyka překonat nedokázal.
16'
Topalovův prudký centr z levého okraje pokutového území srazil Lingman na rohový kop.
14'
Kornijienkův centr propadl až na Konoplju. Ukrajinci tedy centrovali i z pravé strany, ale obrana Finů si před Jääskeläinenem poradila.
13'
Kornijenko dostal centr z pravé strany, jenže nepovedeným zpracováním si ukopl míč do zámezí.
12'
Bulecův centr však nedoletěl ani do pokutového území. Soisalo pak nechytil míč ve hřišti a Ukrajinci budou vhazovat Kornijenkem.
11'
Valakari se poslušně vracel do obrany, jenže se nevyvaroval nedovoleného zákroku na Topalova. Je z toho standardka z levé části hřiště.
10'
Ukrajinci byli o dost přímočařejší, nicméně ani střela Alibekova z delší vzdálenosti nezajistila první změnu skóre.
9'
Valakari se s dalším kolegou dostal do vápna, ale míč si společně ukopli za koncovou čáru. Rozehrávat bude Bilyk.
8'
Finové volí přechodovou fázi plnou krátkých přihrávek. Proti zformované obraně se ale posunují směrem do útoku hodně pomalu.
7'
První velká šance pro Ukrajinu! Konoplja odcentroval z pravého kraje velkého vápna, na zadní tyči našel Topalova a ten z bezprostřední blízkosti minul Jääskeläinenovu bránu!
5'
Kairinen svůj centr od praporku ale hodně přetáhl, Halme míč ve hřišti nestihl a vhazovat bude Konoplja.
4'
Bondar neriskoval a ukončil průnik jednoho ze soupeřů odkopem na rohový kop.
3'
První práce pro chorvatského pomezního arbitra, který si všiml ofsajdového postavení Källmana.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v kompletně žlutých dresech.
1'

Ukrajina: Bilyk – Konoplja, Bondar, Čeberko (C), Kornijenko – Alibekov, Šaparenko, Kozak – Buleca, Sikan, Topalov.
Náhradníci: Kučerjuk – Babolgo, Smirnij, Vakula, Ledněv, Mudryk, MIlovanov, Čech, Citaišvili.

Finsko: Jääskeläinen – Halme (C), Pikkarainen, Sundman – Soisalo, Hyvärinen, Lingman, Kairinen, Vertainen – Valakari, Källman.
Náhradníci: Leislahti – Mohamed, Oksanen, Ylätupa, Häkkinen, Assehnoun, Fagerström, Virtanen, Kouassivi-Benissan.

Rozhodčí: Pejin – Tomas, Šarić (všichni CRO).
Vzájemné zápasy

08.06.2017 Ukrajina – Finsko 0:1 pen.
09.06.2012 Finsko – Ukrajina 1:2
11.11.2011 Ukrajina – Finsko 1:1.
Ukrajina

Ukrajinci se ve své historii kvalifikovali na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let dvakrát. Hned při své první účasti v roce 2006 ale zaznamenali velký úspěch v podobě druhého místa. Letos v létě se Ukrajinci na šampionátu v Itálii a v San Marinu nepředstavili, od postupu do baráže je dělil jediný bod, když v rozhodujícím posledním utkání nestačili na Nizozemce.
Finsko

Seveřané mají za sebou už dvaadvacet kvalifikačních cyklů, ze kterých dokázali vytěžit jediný postup na závěrečný šampionát v roce 2009. Ani předcházející kvalifikaci nerozjeli mladí Finové vůbec špatně, po šesti zápasech měli jedinou porážku, ale kvůli čtyřem prohrám z posledních čtyř zápasů skončili s velkým odstupem na báráž čtvrtí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.