Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Gruzie - 8. září 2020   17:00

Lichtenštejnsko
0:2
(0:2)
Gruzie
Gruzie
19' Spanderašvili   • 34' Samurkasovi
Majer – Graber, Marxer, Grunenfelder, Spirig – Netzer (69. Unterrainer), Luchinger (C), Meier – Beck (46. Graber), Gassner (69. Marxer), Caglar (82. Seeman)
Vanoni – Buchel, Graber, Hilti, Marxer, Mikus, Seeman, Schreiber, Unterrainer
Xhaja – Tartaraj, Barjamaj (všichni Albánie)
La Frontière, Esch-sur-Alzette
Gruzie
Mamardašvili – Andronišvili, Asatiani (46. Burjanadze), Darcmelia, Jinjolava – Samurkasovi (C) (61. Guliašvili)– Kucia, Mekvabišvili (86. Dzebniuri), Azarov – Kavtaradze (45+2. Sanikidze), Spanderašvili (46. Bugridze)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Gruzie, která potvrdila roli favorita a svého soupeře porazila výsledkem 2:0. Druhý poločas nám nepřinesl nikterak atraktivní podívanou, ba naopak jsme sledovali hodně vyrovnanou partii, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. Gruzie navíc od druhého poločasu hrála v početní nevýhodě, avšak přesto se jí nakonec povedlo udržet poločasové dvoubrankové vedení až do konce.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:8.
90+4'
90+3'
Gruzie má i během nastaveného času více ze hry, nyní bude zahrávat rohový kop z pravé strany. Před několika vteřinami obětavě ve skluzu zakročil Marxer.
90'
Druhý poločas bude nastaven čtyři minuty.
88'
Červená karta také pro domácího Grabera, který nevybíravě fauloval protihráče a také pro něj tento zápas předčasně končí.
88'
Gruzie nebyla daleko od třetí branky, jenomže Burjanadze nedokázal dopravit míč do domácí branky, nýbrž ho odehrál do domácího bezpečí.
86'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Anzor Mekvabišvili, přichází Torkine Dzebniuri.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut. Gruzie si i nadále drží dvoubrankové vedení, navíc domácí celek k ničemu nepouští.
85'
Ve vzdušném souboji dostal celkem dost naloženo domácí Graber, který okamžitě ulehl k zemi. Gruzie sportovním gestem odkopla míč do zámezí.
84'
K rozehrávce se nakonec postavil Azarov, který to překvapivě zkoušel přímo na branku, nicméně jeho střelecký pokus se stočil výrazně vedle.
83'
Pobyt na útočné polovině ovšem netrval vůbec dlouho, vzápětí jsme sledovali nedovolený zákrok. Gruzie bude zahrávat zajímavou standardku.
82'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Menderes Caglar, přichází Philip Seeman.
81'
Nekompromisním odkopem se to snažil vyřešit Jinjolava, který ovšem na opačné straně nikoho nenašel. Jeho celek přesto bude z levé strany vhazovat.
76'
Posléze došlo ke sklepnutí míče do strany, kde se měl nacházet Caglar. Ten měl přesto k nahrávce hodně daleko, hrát tak bude hostující celek.
75'
Pro Lichtenštejnsko to znamenalo zisk rohového kopu, po kterém se k odraženému míči dostal Meier, který ovšem mířil pouze doprostřed branky.
74'
Na druhé straně se uvnitř pokutového území povedlo na dlouhou nohu zakročit Darcemeliovi, který raději odkopával daleko ven z hrací plochy.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Lichtenštejnsko stále prohrává o dvě branky, navíc se nedostalo do žádné šance.
72'
Hodně složitou zpětnou nahrávku vyprodukoval Jinjolava, kterému se přesto povedlo zamířit přesně na kopačku Sanikidzeho, jenž ihned vykopl vpřed.
71'
Jako poslední se míče dotkl domácí Meier, od kterého se odrazil mimo hrací plochu. To znamená, že se o autové vhazování brzo postará Andronikašvili.
70'
Gruzie pochopitelně nikam nespěchá, v tomto případě se však musela vypořádat s napadající smečkou protihráčů, která málem vybojovala balón.
69'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Philipp Gassner, přichází Marco Marxer.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Andrin Netzer, přichází Fabian Unterrainer.
68'
Za postranní lajnou se chystají dvě nové tváře, bude se střídat v kádru Lichtenštejnska. Mimo jiné budou domácí hráči vhazovat z pravé strany.
67'
Bugridze si chtěl na pravé straně narazit s Kucijou, jenomže druhý jmenovaný tento záměr moc nepochopil. Vhazovat tak bude Lichtenštejnsko.
66'
Je za námi více než hodina hry, druhý poločas nám zatím žádnou branku nepřinesl. Sledujeme vyrovnanější podívanou, Gruzie totiž hraje v oslabení.
65'
Před malým momentem jsme sledovali hezký střelecký pokus v podání Burjanadzeho, jehož kroucená střela doputovala kousek vedle branky.
61'
Žlutou kartu dostává Giorgi Kucia (Gruzie).
61'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Davit Samurkasovi, přichází Giorgi Guliashvili.
59'
Aktivita domácího celku nakonec přinese další rohový kop, opět z levé strany. Dočká se Lichtenštejnsko kýžené kontaktní branky?
58'
Sám na sebe to středem hrací plochy vzal Azarov, který se pokoušel mezi obránci vysunout Mekvabišviliho, jenž se ovšem nacházel pouze v ofsajdu.
57'
Gruzie rozjela kombinaci u středového kruhu, kde se rozehrávající Darcmelia dokázal prodrat kolem napadajícího útočníka Gassnera.
56'
Naopak hostující brankář zkoušel prudký odkopem najít své spoluhráče na opačné straně, kde se ovšem míč stal snadnou kořistí brankáře Majera.
55'
Na druhé straně si Lichtenštejnsko vybojovalo rohový kop z levé strany. Ten nakonec směřoval k zadní tyči, kde Sanikidze nedosáhl na padající míč.
54'
U postranní čáry se do menších problémů dostal domácí Graber, který nakonec přišel o míč, avšak žádné fatální následky to nakonec nemělo.
53'
Od své branky odkopával také hostující Sanikidze, který zkoušel na opačné polovině oslovit Darcmeliu, kterému se ovšem nepodařilo uspět.
52'
Sledovali jsme tak rozehrávku od Majerovy svatyně. Lichtenštejnsko rychle přešlo na druhou stranu, kde byl nedovoleně zastaven zadák Spirig.
51'
Hezky to provedl hostující Burjanadze, který se přes pravou stranu dostal k hranici šestnáctky, načež po jeho nahrávce nedokázal zakončit Azarov.
50'
Napadající Caglar nedokázal obrat soupeře o míč, což vedlo k pohotové nabídce za obranu, která ovšem skončila pouze v náruči brankáře Majera.
49'
Také domácí Grunenfelder zkoušel přenést hru do strany, kde se ovšem nacházel pozorný Andronikašvili, kterému se povedlo zažehnat nebezpečí.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali vysoký odkop na druhou stranu, kde se v hlavičkovém souboji dokázal prosadit Kucia.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Luka Asatiani, přichází Shalva Burjanadze.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nugzar Spanderašvili, přichází Irakli Bugridze.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Niklas Beck, přichází Noah Graber.
46'
Je za námi první poločas, který nám nabídl hned dva přesné zásahy. Favorizovaná Gruzie měla velkou územní převahu, kterou se jí hned dvakrát povedlo prokázat střelecky, díky čemuž se dostala do dvoubrankového vedení. Domácí byli v úvodním dějství téměř bez šance, v v koncovce však Gruzie přišla o vyloučeného brankáře, což znamená, že celý druhý poločas bude dohrávat v početní nevýhodě.
45+2'
45+2'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kavtaradze, přichází Sanikidze.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Je tu ale velký problém pro hostující celek! Přímou červenou kartu totiž obdržel brankář Mamardašvili, pro kterého tento zápas končí.
44'
Gruzie tentokráte rozjela akci po pravém křídle, kde se jednomu z hostujících hráčů povedlo vybojovat autové vhazování, které bylo rozehráno narychlo.
43'
Žlutou kartu dostává Rafael Grunenfelder (Lichtenštejnsko).
43'
Lichtenštejnsko se v závěru poločasu moc nikam nežene, navíc se mu směrem dopředu zrovna moc nedaří. Gruzie se dostala zpět k šestnáctce.
42'
V krátkém časovém sledu navíc přišlo další zakončení Gruzie. Tentokráte měl celkem dost prostoru Darcemelia, avšak jeho střela trefila pouze soupeře.
41'
Posléze z velice dobré vzdálenosti zakončoval Mekvabišvili, který to zkoušel na vzdálenější konstrukci, kterou se mu ovšem nepovedlo najít.
40'
Lüchinger šel do souboje o míč opravdu hodně agresivně, navíc místo hracího předmětu trefil pouze protihráče, což znamenalo faul.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
34'
Gruzie právě vstřelila branku!
A nakonec je z toho druhý přesný zásah! Za obranu si totiž dokázal seběhnout DAVIT SAMUKRASOVI, který se dostal až do pokutového území soupeře, odkud pohodlnou střelou překonal domácího brankáře podruhé. Lichtenštejnsko to bude mít hodně složité!
34'
Lichtenštejnsko se v posledních minutách nikam netlačí, naopak má problémy s napadající smečkou protihráčů, která je hladová po další brance.
33'
Už, už to vypadalo na další vyloženou šanci Gruzie, jenomže na poslední chvíli se vrátil jeden z domácích, který se obětavě vrhl proti střele.
32'
Před malým momentem se Netzerovi povedlo rozehrát standardní situaci přímo do pokutového území, kde ovšem našel pouze hlavu soupeře.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám prozatím nabídla jednu branku. O tu se postaral favorit tohoto zápasu, kterým je reprezentace Gruzie.
30'
Lichtenštejnsko to zkoušelo dalekonosným pasem k opačnému pokutovému území, což sice nebylo špatné řešení, avšak včas se z branky vydal brankář.
29'
Navíc si hlavní sudí všiml dalšího nedovoleného zákroku domácích, na pořadu dne bude standardní situace, kterou rozehraje Samurkasovi.
28'
Další rychlá akce Gruzie přinesla další zakončení, tentokráte se o něj postaral Mekvabišvili, který svým pokusem úplně minul branku.
27'
Majer tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž jsme sledovali výhoz na pravou stranu. Lichtenštejnsko se nikam nežene.
26'
Posléze z dobré pozice zakončoval hostující Darcemelia, který to zkoušel z hranice pokutového území, jenomže na brankáře Majera si nepřišel.
25'
Nakonec tomu tak nebylo, nicméně vzdušná nabídka se snesla pouze na hlavu protihráče. Gruzie se okamžitě pokusila přejít do protiútoku.
24'
Po dalším souboji se pro změnu ocitl na zemi domácí Graber, který svému celku zajistil standardní situaci. Budeme sledovat přímý pokus na branku,
23'
Posléze také hlavní sudí zakročil, neboť si všiml nedovoleného zákroku hostujícího Kavtaradzeho. Ten si u postranní lajny vyšlápl na protihráče.
22'
Sledovali jsme další pohlednou akci v podání Gruzie, avšak tentokráte se do akce dostal pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím přinesla jedinou branku. Do vedení se dostal favorit, avšak Lichtenštejnsko má hodně času.
19'
Hostující celek se dostává do kýženého vedení! NUGZAR SPANDERAŠVILI se dokázal v pokutovém územím uvolnit až k zakončení levou nohou, které směřovalo mimo dosah domácího brankáře. Nápor hostující reprezentace tak skončil vedoucí brankou!
17'
Žlutou kartu dostává Roman Spirig (Lichtenštejnsko).
16'
Nyní bude následovat odkop od hostující branky, dost možná se bude jednat o rozehrávku po zemi. Každopádně je Mamardašvili již připraven k rozehrávce.
15'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte se u postranní lajny provinil domácí Marxer.
14'
Zničehonic se do zajímavé šance dokázal dostat domácí Caglar, který vypálil na hostující branku, avšak Mamardašvili vytasil skvělý zákrok.
13'
V tuto chvíli se nehraje, na zemi totiž zůstal ležet jeden z domácích hráčů, sudí tak přerušil hru. Pokračovat se bude rozehrávkou volného kopu.
12'
Posléze to navíc bylo s útočným faulem Gruzie, hlavní sudí tak musel opět písknout do své píšťalky. Rozehrávat bude domácí brankář.
11'
Domácí celek se nakonec dokázal ubránit, jeden z obránců totiž odhlavičkoval hrací předmět ven z pokutového území.
10'
A nyní bude na pořadu první rohový kop, a sice pro hostující celek. Vypadá to, že s míč bude kroutit směrem od domácí branky.
9'
Gruzie tentokráte rozjela akci na levé straně, kde se jí povedlo vybojovat autové vhazování. Lichtenštejnsko se však rychle vrátilo zpět.
8'
Hostující celek je v úvodu tohoto zápasu o něco aktivnější, jenomže stále se mu nedaří najít prostor k zakončení.
6'
Gruzie pracovala s míčem na vlastní polovině, načež se chystala přejít na opačnou polovinu, kde ovšem čistě zasáhl jeden z protihráčů.
5'
V úvodu utkání zatím sledujeme celkem dost nepřesností, jednu z nich udělal domácí hráč, který našel pouze nohu protihráče.
4'
Posléze si nedovoleným zákrokem pro změnu pomohl domácí Caglar, který v souboji jeden na jednoho zavadil o nohu protihráče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do akce dostal pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení hostujícího Spanderašviliho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Lichtenštejnsko: Majer – Graber, Marxer, Grunenfelder, Spirig – Netzer, Luchinger (C), Meier – Beck, Gassner, Caglar
Náhradníci: Vanoni – Buchel, Graber, Hilti, Marxer, Mikuš, Seeman, Schreiber, Unterrainer

Gruzie: Mamardašvili – Andronišvili, Asatiani, Darcmelia, Jinjolava – Samurkasovi (C) – Kucia, Mekvabišvili, Azarov – Kavtaradze, Spanderašvili
Náhradníci: Sanikidze – Ardazišvili, Bugridze, Burjanadze, Dzebniuri, Guliašvili, Kapanadze, Kapianidze, Kuchianidze

Rozhodčí: Xhaja – Tartaraj, Barjamaj (všichni Albánie).
Gruzie

Jak už bylo řečeno, tak se reprezentace Gruzie nachází na sympatické třetí pozici tabulky, nicméně na druhou Francii ztrácí už šest bodů. Gruzie do této chvíle odehrála šest duelů, přičemž v posledních čtyřech nedokázala ani jednou bodovat. Je to velký paradox, neboť Gruzie zaznamenala z úvodních dvou duelů hned šest bodů, avšak tento bodový zisk byl na nějakou tu dobu konečnou. Poslední výhra totiž přišla před necelým rokem, tehdy se Gruzii povedlo uspět na půdě předposledního Ázerbájždánu, který si zapsal porážku poměrem 0:3.

Fotbalisté Lichtenštejnska jsou velkými outsidery své skupiny, což se pochopitelně promítlo také do tabulky. Lichtenštejnsko totiž okupuje poslední pozici své skupiny, přičemž se mu do této chvíle povedlo nasbírat pouhé tři body. Přitom Lichtenštejnsko vstoupilo do skupinové fáze velice dobře, hned v prvním duelu dokázalo zvítězit nad předposledním Ázerbájždánem, avšak od té doby přišly na řadu čtyři prohry v řadě. Lichtenštejnsko se tak v tomto utkání pokusí o přerušení této negativní série, na domácí půdě bude čelit třetí Gruzii.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Lichtenštejnskem a Gruzií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.