Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Wales - 17. listopadu 2020   18:15

Německo
Německo
17' Nmecha  • 26' Burkardt
2:1
(2:1)
Wales
Wales
34' Harris
Německo
Dahmen – Baku, Pieper, Mai, Raum (60. Jakobs) – Maier (C), Dorsch – Berisha (60. Wirtz), Özcan (83. Mbom), Burkardt (72. Wintzheimer) – Nmecha
Grill – Handwerker, Jäckel, Wintzheimer, Jakobs, Mbom, Leitsch, Passlack, Wirtz
Städtische, Braunsweig
Wales
Ratcliffe – Boyes, Poole (C), Cooper (87. J. Lewis), Coxe – Broadhead, Taylor – Cullen (68. A. Lewis), Harris (87. Touray), Clifton – Jephcott (74. Spence)
Przybek – Spence, A. Lewis, J. Lewis, Stirk, Bowen, Cooper, Touray, Adams

S konstatováním, že reprezentace Německa do 21 let doma porazila Wales 2:1 a kvalifikovala se přímo na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Utkání je u konce a vše důležité přineslo v prvním poločasu. Němci do něj vlétli jednoznačně lépe a zásluhou Nmechy měli dvě dobré šance, ale bez využití. Branka tak padla v 17. minutě, kdy Clifton předvedl ve vápně během pěti sekund dva fauly a druhý byl potrestán. K míči se postavil Lukas Nmecha a míč poslal kolem brankáře prudce k tyči. O dvě minuty později podrazil gólman Ratcliffe ve vápně Bakua, který vybojoval druhou penaltu, ale Nmecha jí tentokrát neproměnil. O pár minut později si ale Jonathan Burkardt hezky narazil míč s Raumem a tvrdou ránou k tyči nedal gólmanovi šanci. Welšané udeřili z jediné střely na branku, kdy Mark Harris dostal ve vápně až moc prostoru a trefil se taktéž k tyči, ale po zemi.

Ve druhém poločasu už tolik k vinění nebylo. Němci kontrolovali vedení a zřejmě i moc dobře věděli, že Belgičané tahají na hřišti Bosny za kratší konec a mají jasnou jistotu postupu. Až v závěru zápasu domácí fotbalisti opět svého soupeře zatlačili, ale branka už nepadla – 2:1.
90+3'
90+3'
A mohou nyní oslavovat přímý postup, stejně jako třeba Česká republika. Zápas totiž končí jejich vítězstvím, které potřebovali k prvnímu místu.
90+2'
Závěr zápasu se v klidu dohrává. Coxe fauloval na polovině hřiště Wintzheimera a domácí hráči zůstanou na poslední minutu u míče.
90'
Ve druhém poločasu se budou hrát tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Němečtí fotbalisté v závěru zápasu zatlačili soupeře. Střídající Florian Wirtz měl na noze třetí gól svého týmu, když se k němu odrazil balon. Ale dělovku z první poslal těsně nad branku.
88'
Další dobrý zákrok George Ratcliffa. Na penaltový puntík si naběhl Dorsch a zkusil střelu po zemi, ovšem brankář Walesu byl připraven.
88'
Nmecha mohl zapsat druhou branku v utkání. Na malém vápně dostal trošku volného prostoru a hned vystřelil. Ale jen do obránce a jeho pokus tak byl zblokovaný.
87'
Další dvě střídání v dresu Walesu na závěr zápasu. Hřiště opouští stoper Brandon Cooper a středopolař Thomas Harris. Místo nich si zahrají Joe Lewis a Momodou Touray.
86'
Po faulu Bakua na Spenceho se postavil k rozehrávce přímého volného kopu Terrence Taylor. Na přímé ohrožení branky to bylo daleko, proto si vzal míč a z levé lajny ho nacentroval do vápna. Nejvýše si vyskočil Sion Spence, který byl právě faulovaný, ale hlavičkoval vedle branky.
85'
Mbom potáhl ihned míč středem hřiště a z několika možností si vybral na levé straně nabíhajícího Lukase Nmechu. Ten se nijak nerozpakoval a vystřelil na bližší tyč, kde ale Ratcliffe vyrazil míč. Možná šla celá akce řešit centrem.
83'
Dnes výborně hrajícího záložníka Kolínu nad Rýnem Saliha Özcana střídá na závěr hry Jean Manuel Mbom z Werderu Brémy.
82'
Wirtzova střela po rohu Maiera byla zblokovaná.
82'
I nyní se Němci dostali k dalšímu rohu po odkopu soupeře. Prudký centr do vápna v podání Wintzheimera odkopává nekompromisně stoper Cooper.
81'
Po rohovém kopu Özcana se nic nestalo, vzápětí to Němci zkusí rohem z druhé strany, tedy zprava.
80'
Manuel Wintzheimer se ve vápně rychle obtočil kolem svého soupeře a z úhlu poslal míč na přední tyč. Ratcliffe zareagoval pozdě a pomohla mu tyčka, vzápětí raději uklízí balon na roh na zemi ležící Broadhead, kterého německý záložník tak snadno obehrál.
79'
Wirtz vedl míč středem hřiště, ale poté hodně nepřesně přihrával do pokutového území na Nmechu. Ten se zatím ve druhé části hry moc do akce nedostal.
78'
Obrovská šance kapitána Regana Pooleho. Těsně před brankou k němu spadl odražený míč, ale bek MK Dons v jasné pozici zamířil vedle levé tyče! Mohl si jen vybrat, kam zakončí, ale tohle byla ta nejhorší volba...
77'
Nathan Broadhead si na pravé straně před vápnem povodil Maie a vyměnil si míč s Taylorem. Vzápětí odcentroval do vápna, ale balon srazil jeden z hráčů Německa na rohový kop.
76'
Žlutou kartu zřejmě za gestikulaci směrem k hlavnímu sudímu vidí kapitán Regan Poole.
75'
Posledních patnáct minut zbývá Německu odehrát z této úspěšné kvalifikace. Ještě zápas zpět neměli situaci vůbec ve svých rukou, ale dvě zaváhání Belgie jim otevřela cestu k přímému postupu.
74'
Nový muž na hřišti Ismail Jacobs výborně zastavil míč před levou postranní čárou, stihl se poté rychle otočit a potáhnout míč blíže k vápnu. A v tom přijela kosa od Camerona Coxeho, jenž vidí žlutou kartu.
73'
Luke Jephcott to měl v dnešním utkání hodně těžké, na hrotu byl prakticky osamocen. Nyní jde ze hřiště a místo něj nastoupí na posledních zhruba dvacet minut Sion Spence.
72'
Střelec druhého gólu Němců Jonathan Burkardt jde z placu a místo něj přichází na trávník Manuel Wintzheimer. To vše v době, kdy Bosna a Hercegovina střílí do sítě Belgičanů třetí branku, vede 3:1 a Němci jsou prakticky na dosah evropského šampionátu do 21 let.
70'
A hned je to tady! Salih Özcan se ze třiceti metrů opřel do míče a pořádně protáhl George Ratcliffa, který se musel u své levé tyče pořádně natáhnout, aby míč vyrazil na roh.
69'
Všudybyl Bote Baku, který roste ve Wolfsburgu v nadějného beka, nyní zabojoval o zdánlivě ztracený míč a nakonec jej u pravého praporku málem stihl. Nakonec to těsně nevyšlo, ale možná ukázal svým spoluhráčům, že by měli začít trošku více hrát.
68'
Kouč Paul Bodin nyní raději Liama Cullena střídá, aby se nedopustil dalšího faulu a nešel ven. Místo něj nastupuje Aaron Lewis.
65'
Aktivita Němců ze začátku druhé půle je ta tam. Nyní se svěřenci trenéra Stefana Kuntze soustředí hlavně na to, aby v defenzívě neudělali žádnou chybu.
65'
Liam Cullen sice nejprve málem vybojoval míč na Özcanovi, který jej v tísni přihrál na Dorsche. Do tohoto hráče ale záložník Walesu z boku tvrdě zajel a může být rád, že to je jen za žlutou kartu.
64'
Bote Baku šel ve vápně do hraničního zákroku proti Nathanu Boradheadovi. Pro německého hráče to ale dopadlo dobře a skluzem odehrál míč naprosto čistě.
64'
Jonathan Burkardt, autor zatím rozdílového gólu, si nyní trošku nerozuměl s míčem. Pokoušel si ho sklepnout patičkou znovu před sebe, ale kulatý nesmysl zasáhl rukou.
62'
Salih Özcan jako pravý špílmachr tvoří hru. Nejprve si seběhl na střed hřiště a pokoušel se projít po levé straně, poté dostal na stejnou stranu míč od svých spoluhráčů, ale při rychlém centru zůstal nepochopen.
60'
Z placu odchází dva němečtí hráči. Lukas Raum byl v prvním poločasu jako krajní bek hodně aktivní, ale nyní nebyl vidět vůbec. Místo přepouští Ismailu Jakobsovi. Za to Mergim Berisha nebyl vidět prakticky vůbec a místo něj jde na plac ofenzívní záložník Leverkusenu Florian Wirtz.
60'
Prudký centr Cullena do vápna byl sražen německými obránci.
58'
Ačkoliv byl držen za dres a dále různě otravován, dostal se David Raum krásně přes tři hráče až do pokutového území. Jenže celou akci poté zazdil, když prudký centr poslal přesně do míst, kde byl gólman Ratcliffe. Ten si tak poprvé pořádně sáhl na míč, aniž by ho musel lovit ze své branky.
56'
Niklas Dorsch nyní musí rozdýchat, že ho v souboji o míč trefil útočník Jephcott rukou do obličeje. Zřejmě nechtíc, ale hned se hráči seběhli k sobě a začali si něco důrazně vysvětlovat. Kazašský sudí nakonec nechává hru pokračovat míčem rozhodčího.
55'
Po Özcanově centru se hráči v bílém opět dostali do ohrožení branky Walesu, avšak střela aktivního Bakua, který dnes vybojoval dvě penalty, byla sražená.
54'
Svěřenci Stefana Kuntze, dlouholetého útočníka Bochumi nebo Kaiserslauteru, budou zahrávat rohový kop.
51'
Sledujeme stále stejný obrázek. Němečtí fotbalisté začínají celou akci od své poloviny, kde se snaží po levé nebo pravé straně kombinačně překvapit soupeře. Středem hřiště vede Nationalmannschaft akci jen málokdy.
50'
Domácí hráči si vyměňují míč na své polovině hřiště. Vypadá to, jako by chtěli, aby Welšané začali trošku napadat. S tím se ale moc počítat nedá.
48'
Raum si dvakrát vyměnil míč s Özcanem, který poté už neměl komu přihrát. Centrovaný míč na druhou stranu nebyl také přesný.
46'
Pieper nabral na polovině hřiště rychlost a hned přenesl míč blízko k vápnu. Směřoval svojí přihrávku na Lukase Nmechu, který je opravdu hodně aktivní. Forvard Anderlechtu si ale míč ukopl do zámezí.
46'
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy bez změn v sestavách.
46'
Žluté karty: 0-1
Zajímavý první poločas je za námi. Němci měli naprosto jasnou převahu, chtějí získat tři body a neohlížet se za zápasem Belgie v Bosně. A to se jim zatím daří na jedničku. Svojí aktivitu po dvou nebezpečných zakončeních Lukase Nmechy korunovali pokutovým kopem, kdy si ve vápně počínal dvakrát naprosto nesmyslně Harry Clifton. Šlapák na Maiera mu byl ještě prominut, ale sestřelení Bakua už neusmlouval. K penaltě se postavil Lukas Nmecha a i když gólman vystihl směr střely, ta byla dostatečně prudká. O dvě minuty později se provinil ve vápně gólman Walesu Ratcliffe, který zbytečně srazil znovu Bakua a byla z toho další penalta. Tu ale Lukas Nmecha tentokrát poslal vedle. Němce to ale mrzet nemuselo, jelikož pár minut poté si Jonathan Burkardt vyměnil míč s Raumem a zakončil pumelicí na vzdálenější tyčku. Zápas přinesl zápletku ve 34. minutě, kdy Mark Harris převzal nakopávaný balon a obránce Pieper mu dal hodně prostoru jak v souboji, tak před vápnem. Proto vystřelil a poslal míč přesně k tyči – 2:1.
45+2'
45+1'
Ačkoliv Baku vybojoval před vápnem míč, následovala nepřesná přihrávka podél pokutového území na spoluhráče. Tím celá akce končí.
45'
Možná i kvůli nařízení dvou pokutových kopů bude nastavena jedna minuta nad rámec hrací doby.
45'
Zřejmě poslední akci prvního poločasu vede po pravé straně Pieper, jenž si narazil s Maierem. Domácí poté rychle přenesli hru na druhou stranu, ale centr Dorsche do vápna nebyl zcela přesný.
44'
Závěr prvního poločasu tráví Němci opět před pokutovým územím soupeře. Zatím jsou jasně blíže přímému postupu, neboť vedou. A i kdyby, jejich přímý a jediný konkurent Belgie prohrává v Bosně a Hercegovině 1:2.
43'
Thomas Harris, který zatím vstřelil jediný gól Walesu a zasloužil se o snížení na 1:2, chtěl uličkou prostrčit míč na útočníka Jephcotta. Ale německá defenzíva byla pozorná.
41'
Terrence Taylor sice na ose hřiště vybojoval balon, ale hned se k němu seběhli tři protihráči. Proto musel potáhnout míč blíže ke své brance a po rychlém otočení následoval zoufalý odkop na půlku, který byl ale jediným řešením.
40'
Po delším času přišla opět hezká kombinace Němců před vápnem. Jonathan Burkardt si seběhl na pravou stranu, kde si ťukl míč s Özcanem. Ihned pak dával balon pod sebe na malé vápno, kde na poslední chvíli odkopl balon kapitán Regan Poole.
39'
Kazašský sudí je na Welšany přeci jen maličko přísnější. Když Cullen na polovině hřiště převzal míč, tak se zdálo, že jej u pravé strany fauloval kapitán Arne Maier. Ale píšťalka sudího zůstala němá.
39'
Stopeři Pieper s Maiem přeci jen trošku uklidňují trošku rozháranou hru mladého německého týmu.
38'
Němečtí hráči mají nyní v defenzívě trošku okénka. Hosté převzali špatnou přihrávku Özcana a chtěli založit rychlý brejk, který hned v zárodku utnul Dorsch tvrdým odkopem až na galerii.
36'
Ve velkém vápně německého týmu došlo ke střetu Burkardta s Jephcottem, ale sudí jasně ukázal, že se této situaci vůbec nebude věnovat.
34'
Wales právě vstřelil branku!
To je produktivita. První střela na branku, první gól. MARK HARRIS si naběhl na hlavičkou prodloužený míč. Už to vypadalo, že před vápnem špatným zpracováním celou akci zbrzdil. Ale počkal si, až se mu míč od zadní části těla znovu dostane na kopačky a protože ho obránce Amos Pieper nedostoupil, tak vystřelil. A udělal nejlépe, jak mohl, neboť Finn Dahmen se u své tyče natahoval marně.
33'
Bote Baku si na hranici vápna nejprve výborně pohlídal ofsajd a pak z první zkrotil dlouhou přihrávku spoluhráče. Ihned servíroval balon na penaltový puntík, kde čekal Nmechu, ale bek Newportu Country Brandon Cooper byl připraven.
32'
Až ve dvaatřicáté minutě se dostávají hosté ke trošku delší kombinaci. Ale není to z jejich strany žádná útočná forma. Clifton se trošku rezignovaně na levé straně otočil, neboť neměl komu nahrát. Poslal tak míč dozadu na beka Coxeho, jenž dává malou domů.
30'
Už to mohlo být o tři branky a Lukas Nmecha si mohl napravit pocit z neproměněné penalty. Zhruba pětadvacet metrů od branky převzal míč a vypálil krásnou ránu, která prošla půl metru nad levou šibenicí branky Ratcliffa.
29'
Kazachstánský sudí určitě nebude u záložníka hostí Harrise v oblibě. Nyní mu na vlastní polovině hřiště opět píská faul a to se samozřejmě Welšanovi nelíbí.
26'
Německo právě vstřelilo branku!
Krásná kombinace Němců, kteří si jdou jasně za postupem na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Özcan posunul míč opět do pravé strany, kde si Raum všiml ve vápně na okamžik nehlídaného JONATHANA BURKARDTA. Rychle na něj vyslal míč, útočník Mainzu se otočil směrem k brance a dělovkou na vzdálenější tyč nedal brankáři Walesu žádnou šanci. Asistence: David Raum.
25'
Další faul hostí. Tentokrát se ho na polovině hřiště dopustil Broadhead. Dahmen v brance Německa si tak sáhne na míč pouze v případě, že jeho spoluhráči zahrají malou domů.
24'
Nationalmannschaft dnes hodně využívá levou stranu. Raum, Dorsch a Özcan s Burkhardtem se mohou cítit hodně využití. Ovšem nyní jejich kombinační hrátky před vápnem končí ztrátou balonu.
22'
Thomas Harris si vyslechl od sudího, že pokud ještě jednou takhle důrazně zajede do soupeře, jmenovitě do Niklase Dorsche, uvidí žlutou kartu. Naopak Němec se trošku obořil na sudího, že za tohle měl být žlutý trest jasný. Ovšem i Arman Ismuratov z Kazachstánu jasně ukazuje, že si do řízení zápasu nenechá mluvit.
21'
Lukas Nmecha podruhé úspěšný nebyl! Pokutový kop totiž tvrdou ránou poslal těsně vedle pravé tyče!
20'
Tohle si asi gólman George Ratcliffe za rámeček nedá. Šel po centrovaném míči, ke kterému měl ale o půl metru dále než Bote Baku, jehož zezadu stáhl. Další penalta!
19'
Němci pokračují dál v útočných choutkách a budou zahrávat rohový kop. Obrana Walesu jej sice stačila odvrátit před vápno, ale domácí jsou znovu v tlaku.
17'
Ačkoliv gólman George Ratcliffe výborně vystihl směr střely, LUKAS NMECHA se tentokrát nemýlil. Jeho rána byla dostatečně tvrdá, než aby jí gólman Walesu stačil včas vyrazit.
17'
Byl nařízen pokutový kop po faulu Harryho Cliftona, jenž si hodně koledoval. Nejprve zajel šlapákem do Arne Maiera, jenž chtěl střílet. To ještě nechal sudí bez povšimnutí, ale když vzápětí trefil Bote Bakua, nebylo co řešit.
16'
Tak dlouho se Nathan Broadhead snažil od půlky zastavit pronikajícího Özcana, až jej naprosto jasně podkopl a sudí mu ukazuje žlutou kartu.
15'
Centrovaný míč naopak zleva zasáhl dobře Brandon Cooper. Hosté jsou ale pod stálým tlakem a brankář Německa Dahmen se musí cítit mezi třemi tyčemi značně osamocen.
14'
A Bote Baku musí opět s míčem dozadu. Na pravé straně totiž dostal dobrou přihrávku, ale žádný ze spoluhráčů se mu nenabídl.
14'
Kapitán Arne Meier byl sice před pokutovým územím pokryt, ale nakonec vybojoval autové vhazování.
14'
Centrovaný míč před vápnem sice dostal do pokutového území obránce Baku, ovšem i nyní byli Welšané ve vzduchu nejlepší. S centry do vápna to zatím Němcům příliš nejde.
11'
Salih Özcan se ujal zahrání rohového kopu, ale ve vápně vyskočil nejvýš stoper hostí Poole a dává míč do bezpečí.
10'
Dlouhou přihrávku nemohl stihnout jediný hrotový hráč hostí Lucas Jephcott, za míčem se u pravého rohového praporku ani moc nehnal.
9'
Německý národní tým kombinuje na vlastní polovině, poté opět zkouší akci po levé straně hřiště. K brance se nyní nedostal, jelikož Harris výborně vystihl přihrávku a byl faulován.
7'
Němci samozřejmě nadále útočí, nyní však na zatím oblíbené levé straně doplatili na špatné zpracování míče.
6'
Forvard Anderlechtu je hodně aktivní. Nyní převzal míč zhruba dvacet metrů před brankou a tvrdě se do něj opřel. Gólman Walesu by se zřejmě natahoval marně, ale rána německého forvarda prošla těsně vedle jeho levé tyče.
5'
Míč si bere na levé straně Mai, který vyslal krásný balon podél lajny na Burkardta. Ten odcentroval a ve vápně nejvýše vyskočil Lukas Nmecha. Jeho hlavička ale prošla vedle branky.
4'
Poprvé zůstanou u míče trošku déle také Welšané. Harris totiž vybojoval u levého rohového praporku míč. Ale následné vhazování se hostům, hrajícím v červeném, vůbec nepovedlo.
3'
Dlouhý nákop dopředu v podání Piepera stáhl do rukou brankář Ratcliffe, který dobře přečetl celou situaci ve svém vápně.
2'
Gólman Finn Dahmen, který na klubové úrovni hájí barvy Mainzu, si nyní dvakrát zahrál, když mu na nohy přišla malá domů od spoluhráčů.
2'
Němečtí fotbalisté jsou od úvodního okamžiku aktivní a mají míč na kopačkách. To se od nich také čekalo.
1'

Německo: Dahmen – Baku, Pieper, Mai, Raum – Maier (C), Dorsch – Berisha, Özcan, Burkardt – Nmecha
Náhradníci: Grill – Handwerker, Jäckel, Wintzheimer, Jakobs, Mbom, Leitsch, Passlack, Wirtz

Wales: Ratcliffe – Boyes, Poole (C), Cooper, Coxe – Broadhead, Taylor – Cullen, Harris, Clifton – Jephcott
Náhradníci: Przybek – Spence, A. Lewis, J. Lewis, Stirk, Bowen, Cooper, Touray, Adams

Rozhodčí: Arman Ismuratov – Aidyn Tassybajev, Denis Labašov – Arťom Kuchin (vš. Kazachstán).
Poslední vzájemné zápasy:
Wales – Německo 1:5 (10.9.2019) – v rámci současné kvalifikace
Německo – Wales 4:0 (7.10.2005)
Wales – Německo 0:4 (8.2.2005).
Wales:
Ostrovní mladíci mohou na hřišti v Magdeburgu sbírat pouze zkušenosti a hrát o svojí čest, nic jiného. Na postup totiž ztratili šanci dvěma porážkami v prvních dvou podzimních zápasech roku 2020. Ze třetího místa totiž ztrácí na první Německo šest bodů a mine je i baráž týmů z druhých míst, když jsou proti Belgii v mínusu čtyř bodů. Mrzet je může zejména zbytečná porážka v Moldavsku 1:2.

Německo:
Mladí němečtí fotbalisté získali v dosavadním průběhu kvalifikace 15 bodů z 21 možných, když pětkrát vyhráli a dvakrát prohráli. Právě obě porážky přišly proti Belgii, doma 2:3 a na stadionu Rudých ďáblů dokonce 1:4. Už to vypadalo, že Německo půjde pravděpodobně do baráže, jenže v polovině října vybouchla Belgie proti poslednímu Moldavsku na jeho stadionu 0:1 a když Němci porazili 1:0 Bosnu, posunuli se na první místo tabulky.

Němci v případě vítězství postoupí přímo na závěrečný turnaj. Pokud remízují nebo prohrají, nesmí Belgičané vyhrát. Naše západní sousedy posune na ME i jakákoliv bodová ztráta Belgie.

Poslední zápasy Německa:
Německo – Bosna a Hercegovina 1:0
Moldavsko – Německo 0:5
Belgie – Německo 4:1
Německo – Moldavsko 4:1
Německo – Belgie 2:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u závěrečného kola kvalifikace hráčů do 21 let o postup na mistrovství Evropy 2021, které bude v příštím roce hostit Maďarsko a Slovinsko. O přímý postup bude ve skupině 9 bojovat Německo, které k prvnímu místu potřebuje proti Walesu vyhrát a vůbec se nemusí dívat kolem sebe. Nebo mu stačí jakákoliv ztráta Belgie. Utkání začíná na stadionu v Braunschweigu v 18:15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.