Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Portugalsko - 12. listopadu 2021   17:00

Kypr
Kypr
0:1
(0:1)
Portugalsko
Portugalsko
15' Ramos
Kypr
Kittos – Sergiou, Karamanolis, Sielis (C), Panagiotou, Nikolaou (78. Michail) – Ilia (46. Charalampous), Ioannou, Costi (78. Paroutis) – Gerolemou (60. Chrysostomou), Katsantonis (66. Pikis).
Pignard (FRA) – Drouet (FRA), Coniglio (FRA)
Antonis Papadopoulos Stadium, Larnaca
Portugalsko
Biai – João Mário, Quaresma, Inacio, N. Tavares – Dantas (87. Händel) – Almeida (76. Bernardo), Vitinha (C) – Vieira (76. Sousa) – Silva (66. Chiquinho), Ramos (87. Araújo).
Goncalves – Albuquerque, Araújo, Bernardo, Händel, Chiquinho, Penetra, Sousa, T. Tavares.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Mladíci Portugalska potvrdili papírové předpoklady a v Kypru zvítězili těsně 1:0.

Favorit se na vítězství nadřel určitě více, než by si sám přál. Vítěznou branku vstřelil v 15. minutě Gonçalo Ramos, jenž se trefil nechytatelně k levé tyči. Hosté byli po většinu času aktivnějším týmem, ale pojistku se jim přidat nepodařilo, byť Vieira i Silva byli sami před gólmanem, Kittos ovšem v obou případech dobře odhadl, kam zakončení půjde. Na druhou stranu i Kypřané měli zajímavé příležitosti. Z první půle lze vypíchnout ránu Katsantonise do gólmana, ve druhé Biai pro změnu vychytal Sielise.

Svěřenci kouče Jorgeho zůstávají i po čtvrtém utkání stoprocentní a v čele skupiny D odskočili druhému Řecku na rozdíl tří bodů. Kypr zůstává se sedmi body na třetí příčce.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:11.
90+3'
90+3'
Je to jasné, Portugalsko zvítězí. Hostům patřil i poslední útok utkání, průnikovou nahrávku Bernarda na Araúja vystihl Panagiotou.
90+2'
Chiquinho společně s Vitinhou podrželi u pravé lajny cenné vteřiny k dobru. Dlouho defenzivní řadě Kypru trvalo, než dvojici protihráčů obrala o míč.
90+1'
Nákop za obranu pohlídal Goncalo Inacio. Zprvu nevypadal úplně přesvědčivě, ale nakonec hlavou zkušeně prodloužil míč do rukavic gólmana.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Portugalsko bleskově otočilo hru na útočnou polovinu. Tomás Händel vyslal obloučkem za defenzivní linii Sousu, tvrdou střelu z halfvoleje kontroloval Kittos očima, míč prosvištěl na břevnem.
88'
Kypřanům útok po pravé lajně nevyšel. Důvodem bylo mizerné zpracování Andrease Chrysostomoua, ten daroval míč bekovi Tavaresovi.
87'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Henrique Araújo.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tiago Dantas, přichází Tomás Händel.
86'
V pokutovém území Kypru došlo ke střetu mezi Karamanolisem a Chiquinhem. Sudí odpískal útočný faul Portugalci.
85'
Domácí kapitán Christos Sielis chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Zapojil proto do hry brankáře Kittose, ten z jedničky přihrál volnému Sergiouovi.
84'
S nelehkou malou domů si Celton Biai hravě poradil. Pravačkou míč bez problémů zpracoval a kulatý nesmysl odpálil na útočnou polovinu.
83'
Koncovka střetnutí se začíná hodně kouskovat. K faulům dochází převážně z hostující strany, Portugalci nechtějí připustit souvislejší tlak konkurenta.
82'
V plném sprintu převzal nahrávku Chiquinho. Krátce před centrem jej zastavil hvizd arbitra Pignarda, na hranici šestnáctky totiž fauloval jeho spoluhráč Sousa při vytváření prostoru.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Portugalci pořád vedou, ale stále pouze jednobrankovým rozdílem. Šance Kypru na body existují.
80'
Zleva vyprodukoval vysoký centr do pokutového území Nuno Tavares. Goncalo Ramos svedl neúspěšný hlavičkový souboj se Sielisem.
78'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Thomas Nikolaou, přichází Alexandros Michail.
78'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Costi, přichází Daniil Paroutis.
77'
Mimo dění hry zůstal na trávníku sedět Ioannis Costi. Střední záložník se drží za pravý kotník a ještě není jasné, zda bude schopen pokračovat.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Almeida, přichází Paulo Bernardo.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Afonso Sousa.
74'
A další nedovolený zákrok domácího hráče. Michalis Ioannou vystartoval proti Dantasovi, jemuž bolestivě přišlápl pravý kotník.
73'
Vitinhou prodloužený centr si na zadní tyči našel Fábio Vieira. Z velkého úhlu střílel nártem z voleje, rozvlnil jen boční síť.
72'
U pravé lajny si André Almeida cíleně došel pro faul. Moc dobře věděl o Costim, jehož odstavil tělem a protihráč ho zezadu podrazil.
71'
Polovysoký míč na přední tyč pohlídal João Mário. Kulatý nesmysl odhlavičkoval mimo vápno, dokonce k nohám spoluhráče Dantase.
70'
Iasonas Pikis proti třem protihráčům dokázal vybojovat standardku v podobě rohového kopu, když nastřelil clonícího Inacia.
69'
Středopolař Vitinha mohl střílet, ale nakonec zvolil centr do pokutového území. Zakončení Ramose v záklonu proletělo nad bránou.
68'
Costi špatně nahrál a do protiútoku vystartoval čerstvý Chiquinho. Přes Sergioua se procpal, ale na stopera Panagiotoua recept nenašel.
67'
Domácí sice drží míč na svých kopačkách, ale zatím pouze kolem poloviny hřiště. Odtud kýženého vyrovnání určitě nedosáhnou.
66'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Silva, přichází Chiquinho.
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Katsantonis, přichází Iasonas Pikis.
65'
Po střetu se spoluhráčem Sielisem zůstal na trávníku ležet gólman Stefanos Kittos. Naštěstí to nevypadá na zranění, jež by brankáře mělo vyřadit ze zbytku střetnutí.
64'
Fantastická individuální akce Vitinhy, jenž jako nůž máslem proletěl kolem čtyř protihráčů a pak nahrál Vieirovi. Ofenzivní záložník před sebou měl pouze gólmana, na kterého nevyzrál, vystřelil přesně do míst, kde se pohyboval.
63'
Fábio Vieira rozvinul akci nahrávkou k levé lajně na Nuna Tavarese. Tomu nevyšla klička proti Sergiouovi, vybojoval aspoň aut.
62'
Kombinovat zkouší i Kypřané. Dobrou práci odvedl Costi, když kličkou vyřadil ze hry Vieiru, pak ale jeho nahrávku vystihl pohotovým skluzem Quaresma.
61'
Hodina z utkání je pryč, do konce zápasu zbývá posledních třicet minut. Portugalsko udržuje těsné vedení, byť mělo před pár minutami namále.
60'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Giannis Gerolemou, přichází Andreas Chrysostomou.
59'
Fábio Vieira si rozmyslel rychlý protiútok. Zastavil a akci Portugalců výrazně zpomalil, zpětný pas poslal až ke stoperovi Inaciovi.
58'
Ioannis Costi zkusil dlouhý nákop za obranu, hledal nejspíše Gerolemoua. Z brány vystartoval Biai a k míči doběhl jako první.
57'
Její rozehrávka ovšem byla tragická. Giannis Gerolemou nahrával po zemi Katsantonisovi, jenže ten s pasem nepočítal a vůbec si míče nevšímal.
56'
Nedovolený zákrok předvedl Vitinha proti Ioannouovi. Kyperský středopolař předvedl výbornou hru tělem, zaslouženě získal standardku.
55'
Do vnitra pokutového území obdržel nahrávku Fábio Silva. Střílel podle očekávání na zadní tyč. S touto variantou počítal i Kittos, na zem šel včas.
54'
Portugalsko rychle otočilo hru a byl to Vitinha, kdo vyprodukoval střelecký pokus na bránu, technický projektil Kittos zachytil do rukavic.
53'
Zajímavě rozehraný přímý kop Kypru málem vedl k vyrovnávacímu gólu! Křižnou přízemní střelu Sielise Biai vyrazil kousek před sebe a měl velké štěstí, že k nohám Quaresmy, v blízkosti se totiž pohybovala i dvojice hráčů v modrých dresech.
52'
Portugalci opět kontrolují hru na útočné polovině. Trpělivě čekají, až se objeví okénko v kyperské defenzivě, pak jsou připraveni bleskově zaútočit.
51'
Přenesení hry vyšlo Almeidovi na jedničku. Adresát Vitinha si posunul balón před sebe, vzápětí odcentroval mimo dosah Silvy.
50'
Malou domů obdržel Stefanos Kittos. Dovolil si rychlé zpracování, načež hrál před Vieirou k levé lajně na volného Nikolaoua.
49'
Příležitost i na druhé straně. Fábio Silva obdržel výborný pas za obranu, vyběhnuvší gólman Kittos však pokus soupeře k bližší tyči vyrazil levou rukou.
48'
Nově příchozí Charalampous mohl mít okamžitě na kontě asistenci. Z pravé strany vymyslel skvělý střílený centr, ale Gerolemou, neznámo proč, zastavil pohyb, na míč proto nedosáhl.
47'
Zatímco hostující kouč Jorge podle očekávání žádnou změnu v sestavě neudělal, tak domácí trenér Okkas k jednomu střídání sáhl, Iliu nahradil Charalampousem.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Konstantinos Ilia, přichází Charalampos Charalampous.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Portugalsko potvrzuje papírové předpoklady a po prvním poločase vede nad Kyprem nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Jediný gól úvodního dějství padl v 15. minutě, kdy se technickou střelou na zadní tyč prosadil útočník Gonçalo Ramos. Hosté mají podle očekávaní drtivou území převahu, přesto soupeře do jedné gólovky pustili, ještě při bezbrankovém stavu Katsantonis zahodil tutovku střelou do padajícího brankáře. Od té doby svěřenci kouče Jorge průběh střetnutí kontrolují a bylo by velkým překvapením, pokud by nezískali všechny tři body.
45+2'
45+1'
Nedorozumění mezi Ioannouem a Katsantonisem vedlo ke ztrátě balónu. Útočník za nákopem vůbec nevystartoval, kulatý nesmysl doskákal až k Biaiovi.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45'
V závěru úvodního dějství přichází první žlutá karta. Pěkně zblízka si ji prohlédl André Almeida, jenž na polovině hřiště nesmyslně sestřelil Costiho.
44'
Portugalci rozehráli rohový kop na krátkou vzdálenost. Centroval až André Almeida, bránícím Sielisem přizvednutý míč skončil v rukavicích branáře.
43'
Kde se vzal, tu se vzal za obranou Nuno Tavares. Těžké zpracování zvládl obstojně a vzápětí střílel ve skluzu do vyběhnuvšího gólmana.
42'
Hodně daleko z brány vystartoval Stefanos Kittos, aby zabránil v úniku Ramosovi. Při odkopu promáchl, ale nemusel smutnit, protože útočník se otočil zády k brankáři, takže si tohoto momentu nevšiml.
41'
Příliš pozdě přiběhl Vitinha do souboje s Iliou. Byl si vědom, že fauloval, proti rozhodnutí arbitra proto vůbec neprotestoval.
40'
Ve vzduchu jsou hosté hodně nebezpeční. Nadýchaný centr Fábia Vieira si našel jeho jmenovec Silva, hlavou zamířil vedle levé tyče.
39'
Portugalci nikam přehnaně nespěchají. vědomi si náskoku dávají hlavně pozor na to, aby neudělali zbytečnou chybu, která by mohla znamenat vyrovnání.
38'
Výbornou práci tělem odvedl Nuno Tavares. Natlačil se před Gerolemoua a kulatý nesmysl nechal dokutálet mimo hrací plochu.
37'
Od praporku centroval právě Ioannis Costi. Proti vysokému míči vystartoval brankář Celton Biai, hrací předmět skryl do náruče ještě ve vzduchu.
36'
Standardka vyrovnávací trefou neskončila. Eduardo Quaresma přeskočil Costiho, v lehkém záklonu zamezil nebezpečí pouze za cenu rohového kopu.
35'
Hodně zbytečný faul Nuna Tavarese, který mimo hlavního dění hry podrazil Gerolemoua v momentě, kdy měl kyperský útočník daleko k míči.
34'
Po nejistém obranném zákroku míč doskákal k nikým neatakovanému Michalisi Ioannouovi, slabou skákavou střelu Biai zachytil s velkým přehledem.
33'
Pokud by Fábio Vieira míč lépe umístil, nejspíše by vstřelil gól. Hlavičku ovšem nasměroval přímo do středu brány, Kittos tento projektil nadvakrát zpacifikoval.
32'
V akci i gólman na protější straně Celton Biai. Vyběhl proti nepovedenému nákopu Ilii, mimo velké pokutové území sklepl míč k nohám Tavarese.
31'
Nohama si zahrál i domácí gólman Stefanos Kittos. Měl prostor i na zpracování, před Silvou pak přenesl hru na volného Sergioua.
30'
Vitinha nabral velkou rychlost středem hřiště. Za šestnáctkou mohl nahrávat, ale věřil si dál individuálně, klička proti Ioannouovi mu ovšem vůbec nevyšla.
29'
Mezi stoperskou trojicí Fábio Vieira míč na Silvu nepropasíroval. Ve skluzu zastavil míč Sielis, vleže jej pak odkopl alespoň do zámezí.
28'
Dlouho váhal s rozehrávkou Nuno Tavares. Cestu mu zkřížil Katsantonis, avšak bek si poradil na jedničku. Soka nastřelil a získal aut.
27'
Portugalci kontrolují hru, po většinu času drží míč na kopačkách a kombinují na polovině soupeře. Kypru se nabízí možnost brejku jen velmi zřídka.
26'
Akce hostů pokračovala rohovým kopem. Fábio Vieira hledal na penaltě Quaresmu, jehož o kousek přehlavičkoval Karamanolis.
25'
Krásnou individuální akci zakončil Vieira nahrávkou na Fábia Silvu. Tomu zakončení z jedničky nevyšlo ideálně, napálil před sebou stojícího Sielise.
24'
Za obloučkem Ioannoua vystartoval gólman Celton Biai. Nikoho nenechal na pochybách, u míče byl dříve než sprintující Katsantonis.
23'
V akci znovu Konstantinos Sergiou. Po kličce Tavaresovi skončil na trávníku, avšak arbitr Pignard nechal ve hře pokračovat.
22'
Polovysoký míč z pravé strany Sergiouovi vůbec nevyšel. Viděl nabíhajícího Gerolemoua, avšak balón vyslal mimo jeho dosah.
21'
Střílený centr Joaa Maria proletěl pokutovým územím až k nohám Costiho, který z jedničky odpálil kulatý nesmysl mimo nebezpečí.
20'
Do akce musel gólman Stefanos Kittos. Po centru zleva hlavičkoval Fábio Silva, naštěstí pro brankáře ne příliš prudce a přímo do středu brány.
19'
Od levé lajny prokličkoval Nuno Tavares až do pokutového území. Na krátkou vzdálenost nahrával Vieirovi, nepřesný pas vystihl Nikolaou.
18'
Kypřané nestíhají tempu soupeře. Jsou v kompletní sestavě na vlastní polovině a usilují hlavně o to, aby neinkasovalo další góly.
17'
Okamžitě navýšit náskok chtěl Fábio Silva. Přeskočil Panagiotoua a jeho hlavička nejspíše směřovala do sítě, nad bránu ji vyhlavičkoval stoper Sielis.
15'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Favorit se ujímá zaslouženého vedení! Almeida potáhl míč středem, aby následně nahrál do pokutového území GONÇALU RAMOSOVI, za jehož technickým pokusem z levé strany šestnáctky na zadní tyč plachtil Kittos vzduchem marně.
15'
Levý obránce Nuno Tavares zamotal hlavu Sergiouovi, načež centroval od lajny. Našel hlavu Silvy, ten zakončil těsně vedle levé tyče.
14'
Fabio Vieira tentokráte vzal zodpovědnost na sebe. Nicméně zakončení už bylo navíc, protože v době Dantasovy nahrávky stál v ofsajdu.
13'
Rychlý brejk fotbalistů v bílých dresech skončil neúspěchem. Vieira si všiml rozběhnutého Silvy, jenže míč mu poslal za paty.
12'
Ioannis Costi zvedl hlavu a přenesl hru na Iliu. Ten po pravé lajně zkusil kličku na Tavarese, levý bek se obelstít nenechal.
11'
Nikým neatakovaný Goncalo Ramos čekal na balón bez úspěchu. Andre Almeida kolegu viděl, ale vyslal nízký centr, pro nějž vyběhl gólman Kittos.
10'
Tlak Portugalců stoupá. Vieira viděl uličku mezi stoperskou dvojicí, ale nakonec ji zavřel Sielis, kapitán uzmul míč pro sebe.
9'
S těžkým zpracováním si Fabio Vieira poradil na jedničku. Posléze zkusil kličku proti Karamanolisovi, uspěl domácí zadák.
8'
Ofenzivu podpořil Nuno Tavares. V posledním okamžiku si rozmyslel centr, protože ve vápně neměl žádného spoluhráče, hrál dozadu na Dantase.
7'
Přetažený centr Almeidy z pravé strany vracel do ohně Goncalo Ramos. na penaltě stojící Silva na míč čekal marně, dobře zakročil obránce Panagiotou.
6'
Senzační kyperské vedení bylo blízko! Balón propadl k Andreasi Katsantonisovi, jenž ovšem obrovskou příležitost nevyužil a z bezprostřední blízkosti trefil padajícího brankáře.
5'
Kypřané ukazují, že i oni umí zaútočit. Za obranu zabíhal Giannis Gerolemou, po zákroku Nuna Tavarese čeká roh i na domácí mužstvo.
4'
Na centr Almeidy vyskočil nejvýše stoper Goncalo Inacio. V dobré pozici nasměroval kulatý nesmysl o kousek nad břevno.
3'
Už ve třetí minutě budeme sledovat premiérový portugalský roh. Vybojoval jej kapitán Vitinha, kdy šikovně nastřelil clonícího Costiho.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech, Portugalci pro kvalifikační střetnutí oblékli dresy barvy bílé. Jasným favoritem jsou hosté.
1'

Kypr: Kittos – Sergiou, Karamanolis, Sielis (C), Panagiotou, Nikolaou – Ilia, Ioannou, Costi – Gerolemou, Katsantonis.
Náhradníci: Kyriakou – Antoniou, Avraam, Eftychidis, Charalampous, Chrysostomou, Michail, Paroutis, Pikis.

Portugalsko: Biai – Joao Mario, Quaresma, Inacio, N. Tavares – Dantas – Almeida, Vitinha (C) – Vieira – Silva, Ramos.
Náhradníci: Goncalves – Albuquerque, Araujo, Bernardo, Handel, Chiquinho, Penetra, Sousa, T. Tavares.

Rozhodčí: Pignard (FRA) – Drouet (FRA), Coniglio (FRA).
Portugalsko

Portugalci vévodí skupině a v tomto případě se jedná o očekávanou záležitost, kde by byl případný propad na horší příčky překvapením. Svěřenci kouče Jorgeho zatím neztratili ani bod, byť si dvakrát pořádně zahrávali. Bělorusku a Islandu totiž vstřelili jediný gól, nicméně žádný neinkasovali, takže tři body jim zůstaly, Lichtenštejnsko naopak deklasovali vysoko 11:0. Portugalsko je obhájcem juniorského evropského stříbra, počátkem června ve finále šampionátu prohrálo těsně 0:1 s Německem gólem Nmechy.
Kypr

Kdo by to byl řekl, že po třech kvalifikačních utkáních bude Kypr v tabulce skupiny D třetí s odstupem pouhých dvou bodů za vedoucím Portugalskem. Ale nenechme se zmást. Hned dvě tato utkání totiž byla proti Lichtenštejnsku, což je největší outsider skupiny a Kypřané tohoto soupeře porazili dvakrát 6:0, ve třetím utkání remizovali 0:0 v Řecku, to byl výrazně méně očekávaný bodový zisk, byť pouze jednobodový. Svěřenci kouče Okkase již mají prakticky jisté, že vylepší výsledek z minulé kvalifikace, kdy se ziskem sedmi bodů skončili ve skupině pátí, za sebou ponechali jen Gibraltar.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční podvečer. Vítám vás při sledování kvalifikace na Euro hráčů do 21 let, u zápasu mezi Kyprem a Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.