Irsko se po dnešku posunulo v tabulce skupiny C na třetí příčku před Švédy, kteří prohráli 1:2 na půdě Rakouska. Právě Rakušané drží druhou pozici, jenž by zajišťovala účast v baráži, ale mají stejně bodů jako Irové. Faerské ostrovy zůstávají i po pěti zápasech bez bodového zisku. To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy zase u nějakého online přenosu na počtenou!
V Dublinu se žádné překvapení nekonalo a Irové si do tabulky skupiny C připisují povinné tři body po vítězství 3:0 nad Faerskými ostrovy. Výsledek je to pro domácí naprosto zasloužený, vždyť jejich soupeř se za 90 minut ani jednou netrefil mezi tři tyče. Hvězdou večera byl Robbie Keane, který zaznamenal hattrick. Útočník Los Angeles Galaxy otevřel již v 5. minutě skóre zápasu a ve druhé půli přidal další dvě trefy.

Statistiky:

Střely celkem – 13:3
Střely na bránu – 9:0
Rohy – 14:1
Držení míče – 63%:37%
90+2
Hoolahan se ve snaze získat míč dopustil nedovoleného zákroku zhruba na půlící čáře.
90+1
Ještě tři minuty nastavení.
90
Centr Colemana sražen do autu.
89
Domácí fanoušci pějí své oslavné chorály.
88
Rozběhnutého Robbieho Keana zastavil ofsajd. Jeho nadýchaný obouček, který zapadl do protější šibenice, byl sice hezký, ale už dávno po odpískání.
87
Nielsen si došel pro vysoký míč a na chvíli dává oddechnout hostující obraně.
86
Baldvinsson zastavil Sammona jen za cenu žluté karty.
84
V týmu hostí nahrazuje Hans Samuelsen Holsta.
83
Odražený míč si našel Cox, který s ním došel až na okraj šestnácty a vypálil jen těsně nad.
83
Robbie Keane je při chuti. Po jeho akci se bude kopat další roh proti bráně Seveřanů.
82
Irské střídání. Wilsona nahrazuje Stephen Kelly.
81
Irsko právě vstřelilo branku!
Hattrick! Po rohu McCleana se hosté nejprve ubránili, ale vzápětí se míč dostal opět k McCleanovi, po jehož přízemním centru stačil Sammon míč ještě prodloužit k ROBBIEMU KEANOVI a ten zblízka neměl problém překonat Nielsena – 3:0!
80
Coleman posílal míč před bránu do míst, kam nabíhal Conor Sammon. Hosté odkopli na roh.
79
Na trávníku se teď více jen chodí a poklusává, než hraje fotbal.
77
Druhé domácí střídání. Odchází aktivní Aiden McGeady, zahraje si James McClean.
75
Domácí se už nikam neženou a nechávají soupeře více hrát s míčem, než tomu bylo doposud. Faeřanům však schází kvalita, aby ohrozili Fordeho bránu.
73
Irové střídají. Walters odešel a nahradil jej Conor Sammon.
73
Wes Hoolahan chytil za dres Holsta a vidí žlutou kartu.
72
Míč z kopačky Edmundssona jen prolétl domácí šestnáctkou.
70
Robbie Keane rozehrál standardku z pravé strany. Jeho centr našel kopačku McGeadyho, jehož střele z 10 metrů však scházela větší razance a Nielsen tak stačil zasáhnout.
70
Justinussen inkasuje žlutou kartu.
70
V ofsajdu přistižen McGeady.
69
McGeadyho rohový kop vyboxoval brankář Nielsen.
69
Na pravé straně se uvolnil Coleman a odcentroval. Samuelsen odehrál hlavou na roh.
67
Ostrý centr Coxe odvrátil ve skluzu jeden z hostujících beků. To bylo pro Faeřany štěstí, protože za jeho zády číhal Walters.
66
Faeřané se na chvíli usadili na polovině soupeře, ale teď už získal míč pro Iry McGeady.
65
Domácí se po rohu soupeře v klidu ubránili.
65
Ale nejprve střídání. Na trávník jde Edmundsson místo Klettskarda.
64
Hosté zahrávali standardní situaci a po odvráceném centru budou kopat svůj první roh v zápase.
63
Po Wilsonově centru se hosté ubránili.
62
V útoku ztratili míč krátce po sobě O'Shea a Hoolahan.
61
Po rohu pokračovala akce Irska. Hoolahan nahrával před bránu, kde nedokázal zakončit Robbie Keane.
60
McGeady na levé straně opět cvičil s hostujícími obránci. Je z toho roh.
59
Průnik Keana stačil zastavit Baldvinsson. Hosté navíc vhazují.
58
Sudí Gestranius viděl útočné provinění Irů a sebral jim balón.
55
Domácí vedou 2:0 a střelcem gólu je opět ROBBIE KEANE. Hrající legenda irského fotbalu ve skluzu dorazila do sítě míč po přihrávce Colemana.
54
Irové chybovali a odevzdali míč soupeři. Po Holstově přihrávce se Vatnsdal dokonce dostal ke střele, ale vzrušení bylo zbytečné – hostující hráč byl v ofsajdu.
53
Centr Wilsona skončil v zámezí. Nielsen bude kopat od své brány.
52
Irové pokračují v náporu, rádi by přidali uklidňující druhý gól.
51
Teď se bude jen kopat od brány Faerských ostrovů. Domácí fanoušci přitom požadují rohový kop.
50
Walters si naběhl za záda hostujících obránců a dostal míč. Nechal se však ještě dostihnout a bránu soupeře ani neohrozil.
47
Ve druhém poločase se pokračuje ve stejných sestavách, v jekých oba týmy zahájily zápas.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 8:1
Střely na bránu – 6:0
Rohy – 8:0
Držení míče – 67%:33%
První půle nabídla očekávaný obraz hry, kdy favorit bušil do obrany fotbalového trpaslíka. První gól utkání také přišel hned v 5. minutě, po přízemním centru aktivního McGeadyho zakončoval zkušený Robbie Keane. To byl však také jediný míč, který za svá záda brankář Faerských ostrovů Gunnar Nielsen pustil a do šaten tak oba celky odešly za nejtěsnějšího vedení Irska. Nějvětší šance na zvýšení domácího náskoku měl opět Keane, ale v obou případech ho vychytal Nielsen.
44
Hoolahan posílal míč do šestnáctky, ale hostující obrana odkopává.
43
Vatnsdal zasáhl ve vzdušném souboji loktem Walterse a vidí žlutou kartu.
43
Nepřesnou střelou se prezentoval McGeady. Na druhé straně odpověděl stejným způsobem z velké dálky Holst.
42
Domácí se opět snaží něco vymyslet, přes urputnou obranu soupeře se ale neprosazují úplně snadno.
40
Záblesk fotbalovosti v podání Faeřanů. Samuelsen nasadil soupeři efektní jesličky a stačil přihrát Holstovi. Ten se snažil prodloužit míč do šestnáctky nečekanou patičkou, ale to už bylo příliš a domácí se zmocnili balónu.
39
Hraje se prakticky jen u hostující šestnáctky, ale druhý gól Irska stále nepřichází.
38
McGeadyho průniky hosté vůbec nestíhají. Výborně ale zasáhl obránce Baldvinsson, který sundal míč z hlavy Keana. Rohový kop.
37
Teď už se Seveřané definitivně ubránili.
36
Rozehrávka nakrátko a sražený centr McGeadyho. Ještě jeden roh.
36
Další roh pro Iry.
35
Po rohovém kopu se hosté ubránili.
34
Centr McGeadyho odhlavičkoval obránce jen k Robbiemu Keanovi, který odražený míč napálil pod břevno, ovšem Nielsen předvedl výborný zákrok a nadzvedl balón na roh.
33
Do akce Irů se vložil odkopem Jónsson.
33
Cox poslal Colemanovi nepřesnou přihrávku. Hosté budou vhazovat.
31
Aiden McGeady prokličkoval až před šestnáctku, ovšem vystřelit nedokázal.
29
Walters vysouval Keana, kterého ještě stačil zablokovat hostující obránce a balón tak skončil až u brankáře Nielsena.
28
Faeřané chvilku drželi míč, ale nakonec ho nakopli pouze do zámezí. Hra se obrací zpět k Nielsenovi.
27
Teď Nielsen dobře vyběhl proti Waltersovi a zabránil tak dalšímu samostatnému úniku.
26
Irové sehráli parádní signál, po kterém byl Robbie Keane úplně sám před Gunnarem Nielsenem, který však domácího střelce vychytal!
25
Zajímavá standardka proti bráně Faeřanů.
25
Další centr do hostující šestnáctky, po kterém se Robbie Keane pokusil zakončovat nůžkami. Balón ale netrefil.
24
Centroval Hoolahan. Cox ani Keane na míč nedosáhli.
23
Vatnsdal v pořádku, hra pokračuje.
22
Rohový kop McGeadyho vyboxoval Nielsen do bezpečí. Při výskoku však srazil spoluhráče Vatnsdala, který zůstal ležet na trávníku.
22
Irové obléhali pokutové území soupeře. Centr Wilsona sražen na roh.
21
Pokus Faeřanů o kombinaci skončil pasem Baldvinssona do míst, kde byli jen hráči v zeleném.
19
Teď se Keane snažil přiťuknout do běhu Waltersovi. Pro něho však byla přihrávka příliš dlouhá a prudká.
19
Robbie Keane si vyměnil míč s Hoolahanem, jeden z hostujících stoperů se však do jejich spolupráce vložil a odkopl balón na půlku.
18
McGeady na křídle hodně zlobí, ale nyní mu nevyšel centr.
17
Wilson zastavil průnik Holsta. Hosté alespoň vhazují.
16
Následně Robbie Keane lapen v ofsajdu.
16
Levý záložník domácích McGeady centroval na hlavu Keana, ten se tentokrát neprosadil.
16
V zelených dresech hrající Irsko už zase drží míč.
15
Keane to nyní přehnal s důrazem a hosté se na chvilku dostávají k balónu.
12
Dobrá šance Irů. Ve vápně se dostal k balónu Walters, ale Frederiksberg mu ještě stačil strčit nohu do zakončení a výrazně tak pomohl svému brankáři Nielsenovi.
11
Walters se snažil na hranici šestnáctky sklepnout míč na Keana, Faeřané si poradili.
10
Do šestnáctky letěl další centr od McGeadyho. Tentokrát odkopával obránce Justinussen.
8
Irové půjčují soupeři míč jen zřídka, takový obraz hry se dal očekávat.
5
Irové začali utkání náporem a po necelých pěti minutách hry střílí uklidňující gól. Po centru McGeadyho posílá míč za záda hostujícího brankáře ROBBIE KEANE!
1
Zní národní hymny, nejprve Faerských ostrovů, následovat bude Irská.

Irsko: Forde – Coleman, O'Shea, St. Ledger, Wilson – McGeady, Hoolahan, Whelan, Cox – Walters, Keane. Trenér: Giovanni Trapattoni

Faerské ostrovy: Nielsen – Justinussen, Gregersen, Baldvinsson, Frederiksberg – Holst, Olsen, Vatnsdal – Jónsson – Klettskard, Samuelsen. Trenér: Lars Christian Olsen

Rozhodčí: Gestranius – Alakare, Hanninen (FIN).
Utkání se hraje v dublinském svatostánku Aviva Stadium. Moderní aréna, která pojme 51151 diváků, byla otevřena v roce 2010.
Oba celky se již v kvalifikaci utkaly. V Tórshavnu splnili hostující Irové roli favorita a zvítězili 1:4. Faeřané udrželi po prvním poločase bezgólový stav, ale hned po přestávce v rychlém sledu dvakrát inkasovali, když se trefili Marc Wilson a Jonathan Walters. Domácím se v 69. minutě podařilo snížit zásluhou Arnbjørna Hansena, ovšem jen o čtyři minuty později si dal vlastní gól Pól Justinussen a čtvrtou trefu Irska přidal v závěru obránce Darren O'Dea.
Irsko:
Irská reprezentace dosud sehrála v kvalifikaci na MS pět utkání s bilancí osmi bodů za dvě výhry, stejný počet remíz a jedinou porážku, což jí v průběžné tabulce skupiny C řadí na čtvrtou příčku, ovšem se stejným bodovým ziskem jako mají i druzí Rakušané. Slavný italský kouč Irů Giovanni Trapattoni má k dispozici kádr, který je z drtivé většiny tvořen fotbalisty, jenž působí ve dvou nejvyšších anglických soutěžích. V nominaci nechybí ani velezkušený útočník Robbie Keane (bývalý hráč Leedsu, Tottenhamu nebo Liverpoolu), jehož současným působištěm je Los Angeles Galaxy. Formu Irska před tímto kvalifikačním duelem prověřily dva přípravné zápasy. V tom prvním fotbalisté v zelených dresech potěšili své fanoušky cennou remízou 1:1 (23. Lampard – 13. Long) v anglickém svatostánku Wembley. Poté Irové i díky dvěma brankám Robbieho Keana deklasovali 4:0 Gruzii (42. Keogh, 48. Cox, 77. a 88. Keane).

Faerské ostrovy:
Ostrovní celek je fotbalovým trpaslíkem, což potvrzuje i v této kvalifikaci, kde ve čtyřech zápasech nezískal ani bod a má vysoce pasivní skóre 2:15. Naposledy Faeřané schytali debakl 0:6 v Rakousku. Asi nejznámějším hráčem reprezentace je brankář Gunnar Nielsen, který byl před časem členem širšího kádru hvězdného Manchesteru City a jeho aktuálním působištěm je dánský Silkeborg. Ve stejném klubu kope i 31letý záložník Christian Holst a za zmínku stojí ještě útočník norského Vikingu Stavanger Jóan Símun Edmundsson. Z domácích klubů má v nominaci největší zastoupení HB Tórshavn se sedmi fotbalisty.

Zápasy Faerských ostrovů v kvalifikaci:

Německo – Faerské ostrovy 3:0 (1:0)
Faerské ostrovy – Švédsko 1:2 (0:0)
Rakousko – Faerské ostrovy 6:0 (3:0)
Zdravím všechny příznivce fotbalu. V pátek pokračuje evropská část kvalifikace o MS 2014 v Brazílii. V rámci skupiny C přivítají Irové na Aviva Stadium v Dublinu Faerské ostrovy. Domácí fotbalisté budou jasným favoritem střetnutí, jelikož jejich severský soupeř patří do kategorie fotbalových trpaslíků a ve čtyřech kvalifikačních duelech nezískal ještě ani bod. To účastníci posledního Eura z Irska mohou stále reálně bojovat o druhou příčku v tabulce skupiny, která by zaručovala postup do baráže o šampionát. Vedoucí Němce už o přímý postup na MS pravděpodobně nic a nikdo nepřipraví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.