Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Polsko - 12. listopadu 2021   20:45

Andorra
Andorra
45' Vales (Cervós)
1:4
(1:3)
Polsko
Polsko
5' Lewandowski  (Jóźwiak) • 11' Jóźwiak  (Frankowski) • 45+2' Milik  (Lewandowski) • 73' Lewandowski  (P. Zieliński)
Andorra
Iker Álvarez – San Nicolás (84. De Pablos), Llovera, Vales (65. Ch. García), Alavedra, Cervós – Clemente (65. A. Martínez), M. Vieira, Pujol (C) (61. Rosas), Aláez (84. Marc García) – Fernandez.
Beaton – Roome, Mulvanny (SCO)
Estadi Nacional, Andorra la Vella
Polsko
Szczęsny – Bereszyński, Glik, Rybus – Jóźwiak, Krychowiak (63. Linetty), Klich (64. K. Piątek), Frankowski (63. Cash) – P. Zieliński (86. D. Szymański) – Lewandowski (C), Milik (77. Świderski).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 17:17.
Jelikož Anglie v souběžně hraném utkání vyhrála nad Albánií jasně 5:0, tak je už jisté, že Polsko skončí v této kvalifikační skupině nejhůře na druhém místě a má tak jistou alespoň baráž. Před třetí Albánií má náskok 5 bodů. Naopak, na Anglii ztrácí tři body a teoreticky tak může tuto skupinu ještě i vyhrát. Anglie ale hraje v posledním kole na půdě San Marina, takže polská šance na výhru ve skupině je mizivá. Andorra skončí s určitostí na páté příčce této skupiny.
Poláci ve druhém poločase kontrolovali dění na hrací ploše a i když hráli spíše na krásu, tak měli dostatek gólových příležitostí na to, aby skóre ještě vylepšili. Ze všech možností ale proměnili jedinou, když v 73. minutě vstřelil hlavou jedinou branku druhého dějství Robert Lewandowski. Andořané, kteří hráli celý zápas v oslabení, byli ve druhém dějství naprosto neškodní a v závěru jim pak zjevně došly síly. Polsko tak s přehledem dokráčelo k pohodlnému vítězství.
90+4'
90+3'
Andorra se pokusila ještě o jeden útok, při náběhu na centr zprava ale fauloval Bereszyńského nabíhající Rosas.
90+2'
Świderski okamžitě hledal na pravém křídle rozběhnutého Cashe, ten ale tuto přihrávku nedokázal zpracovat na hrací ploše.
90+1'
Dlouhá kombinace Poláků na útočné polovině skončila nepřesnou přihrávkou Jóźwiaka na Lewandowského. Andořané míč získali, hned ho ale vrátili hostům.
90'
Bude se hrát ještě čtyři minuty.
89'
Po velmi dlouhé době se Andořané alespoň na několik desítek sekund dostali na polovinu soupeře, jejich kombinace ale probíhala jen v blízkosti středové čáry.
88'
Lewandowski se poté pokusil o individuální průnik do šestnáctky Andorry, míč mu ale před ní odskočil a v následném souboji o něj fauloval domácího obránce.
87'
Rybus si na levém křídle narazil míč s Jóźwiakem, z dobré pozice ale ani nevystřelil, ani nenacentroval. Hrací předmět pak posunul přihrávkou dozadu.
86'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Damian Szymański.
85'
Tlak Polska se nadále zvyšuje a Andořané už jsou zataženi hluboko u vlastní šestnáctky. Poláci teď získali zblokovaným centrem z levého křídla rohový kop.
84'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jordi Aláez, přichází Marc García.
84'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Moisés San Nicolás, přichází Eric De Pablos.
82'
Bereszyński se na pravé straně dostal k centru, jeho nákop ale letěl na obsazeného Piąteka, který ho hlavou nasměroval nad domácí branku.
81'
Hra se navíc opět začíná kouskovat, protože domácí dvakrát za sebou v krátkém časovém sledu faulovali hosty ve středu pole.
79'
Andorra se v této chvíli už jen brání. Poláci kombinují kolem pokutového území domácích a hledají mezeru v jejich obranném postavení.
78'
Zieliński se hezky uvonil před šestnáctkou Andorry a přesným centrem našel zhruba na penaltovém bodě volného Lewandowského. Ten hlavou zakončil do rukou připraveného brankáře Ikera Álvareze.
77'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Karol Świderski.
76'
Teď se ale domácím povedlo alespoň přerušit polskou kombinaci na útočné polovině odkopem míče do zámezí. Poláci budou střídat.
75'
Poláci s přehledem kontrolují hru a drží míč na svých kopačkách. Andořané navíc vypadají tak, že jim docházejí síly.
73'
Polsko právě vstřelilo branku!
Poláci se dočkali branky i ve druhém poločase! Na Zielińského centr z rohu si na přední tyči naběhl ROBERT LEWANDOWSKI a i když ho držel obránce Andorry, tak polský kapitán hlavou dokázal míč usměrnit přesně ke vzdálenější tyči Álvarezovy branky. Asistence: Piotr Zieliński.
72'
Bereszyński si narazil na pravém křídle míč s Cashem a zblokovaným centrem získal rohový kop.
71'
Andořané chtěli hru rychle přenést na opačnou stranu, nákop na hrot útoku ale skončil u polských obránců, kteří zatím s rozehrávkou nespěchají.
70'
Cash si pak zpracoval stejný nákop, jako před malou chvíli Jóźwiak, na pravém křídle. Jeho centr na přední tyč chytil domácí brankář Iker Álvarez.
68'
Jóźwiak si zpracoval nákop na levé křídlo a poté posunul míč do šestnáctky na Rybuse. Toho od míče čistě odstavil obránce Andorry San Nicolás.
67'
Poláci zacouvali s míčem před presinkem Andořanů na vlastní polovinu a do své rozehrávky zapojili i brankáře Szczęsného.
66'
Po mnohých střídáních se konečně pokračuje ve hře. Střídající Cash, pro kterého je tento start debutem v polské reprezentaci, se dostal k centru z pravé strany, který chytil domácí brankář Iker Álvarez.
65'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Alexandre Martínez.
65'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Vales, přichází Christian García.
64'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Krzysztof Piątek.
63'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Grzegorz Krychowiak, přichází Karol Linetty.
63'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Matthew Cash.
61'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Pujol, přichází Albert Rosas.
61'
Žlutou kartu za podražení Pujola dostává Grzegorz Krychowiak (Polsko). Tento faul nebyl tak vážný, Krychowiakovi ale hlavní rozhodčí zjevně sečetl všechny jeho předchozí fauly.
59'
Bereszyński potáhl míč po pravé straně k šestnáctce Andorry, ve které našel dobíhajícího Zielińského. Ten vystřelil z první přímo do rukou domácího brankáře Ikera Álvareze.
58'
Milik byl i podle videoasistenta v ofsajdu, Polsko tak bude nadále vést o dvě branky.
57'
Milikovu branku ještě zkoumá VAR, takže stále čekáme na definitivní verdikt.
56'
Milik si zpracoval nákop za andorrskou obranu a dostal se do samostatného úniku. V šestnáctce obešel vybíhajícího brankáře Álvareze a míč pak poslal do prázdné domácí branky. Asistent rozhodčího mu ale následně odmával ofsajd a branka tak není uznána.
55'
Andořané se postupnou kombinací dostali k pokutovému území Polska, Pujol ale při snaze zasáhnout míč posunul hrací předmět za brankovou čáru.
53'
Lewandowski hlavou nasměroval Frankowského centr zleva k zemi k pravé tyči domácí branky, gólman Andorry Iker Álvarez ale dokázal tento pokus výborným zákrokem zastavit.
52'
Až teď se Andořanům konečně povedlo míč udržet, ze své rozehrávky ale vytěžili jen nákop za polskou obranu, který skončil u polského brankáře Szczęsného.
51'
Po několika přihrávkách u středového kruhu nakopl Glik hrací předmět na hrot útoku na Lewandowského, domácí brankář Iker Álvarez ale dobře přečetl hru a dostal se k míči jako první.
50'
Andořané se od úvodu druhého poločasu v podstatě ještě nedostali k míči. Poláci si ho teď přihrávají ve středu pole.
49'
Lewandowski si převzal míč před šestnáctkou Andorry a bez váhání tvrdě vystřelil, i jeho pokus ale skončil mimo domácí branku.
48'
Zieliński z této standardky nacentroval do šestnáctky na nabíhajícího Milika, tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo a míč nasměroval výrazně mimo Álvarezovu branku.
47'
Domácí začali druhý poločas podobně jako první – faulem. Po něm teď nepřišla červená karta, Poláci ale budou mít k dispozici přímý kop z pravé strany útočné poloviny.
46'
Výkop druhého poločasu měli Poláci. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Zápas přinesl svou první událost už po několika sekundách, protože hned v prvním souboji o míč zasáhl Fernandez loktem do obličeje Glika a andorrský útočník dostal přímou červenou kartu. Poláci přesilovku využili velmi rychle, když už v 5. minutě skóroval Robert Lewandowski a v 11. minutě Kamil Jóźwiak. Poláci poté začali hrát mnohem více na krásu a i když měli další šance, tak už do konce řádné hrací doby neskórovali. Budíčkem pro Poláky byla až branka Andorry po ojedinělé standardce na útočné polovině a jejich odpověď byla opět extrémně rychlá, když v poslední minutě prvního poločasu dostal Polsko do dvoubrankového náskoku Arkadiusz Milik. Poláci tak směřují za povinným vítězstvím na půdě outsidera.

Fauly: 6:10
45+3'
45+2'
Poláci rychle odpovídají na gól Andorry a do šatny půjdou s dvoubrankovým náskokem! Po centru Rybuse z levé strany se ze souboje na zadní tyči odrazil míč na opačnou stranu k Lewandowskému. Kanonýr Bayernu Mnichov pak míč z první sklepl pro dobíhajícího ARKADIUSZE MILIKA a ten ho pohotově poslal do domácí branky. Asistence: Robert Lewandowski.
45+1'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
45'
Andorra právě vstřelila branku!
Domácí snižují „gólem do šatny“! Cervós zakroutil míč ze standardky z pravého křídla tak, že letěl k zadní tyči. Ještě na přední tyči ho ale hlavou jemně tečoval MARC VALES a polský gólman Szczęsny už na míč nedosáhl. Asistence: Joan Cervós.
44'
Aláez se uvolnil na pravé straně a u autové čáry ho stáhl na trávník nedovoleně Rybus. Standardka pro Andorru.
43'
Polský gólman Szczęsny vyběhl před svou šestnáctku, aby odkopol nákop na rozběhnutého Andořana. Svým rezolutním odkopem poslal míč až za tribunu malého stadionu v hlavním městě Andorry.
42'
Poláci však s blížícím se závěrem prvního poločasu opět zvyšují svůj tlak na andorrskou obranu, která pod tlakem jen odkopává míče co nejdále od své branky.
41'
Frankowski dvakrát za sebou centroval do šestnáctky Andorry z levého křídla, oba jeho centry ale domácí obrana bez větších problémů vyřešila.
40'
Žlutou kartu dostává Márcio Vieira (Andorra), jenž až příliš agresivně protestoval u hlavního rozhodčího kvůli tomu, že Krychowiak nedostal za faul žlutou kartu.
39'
Rybus hned po zisku míče zavezl hrací předmět po levé straně na útočnou polovinu, neměl ho ale komu posunout do šestnáctky, a tak ho přihrál dozadu.
38'
Tlak Polska se postupně otupil a Andorra se dokáže udržet svou kombinací na polovině soupeře delší dobu. Poláci se teď přesouvají ze strany na stranu před kombinujícími domácími hráči.
37'
Žlutou kartu dostává Jordi Aláez (Andorra), jenž hned po obnovení hry podkopl Bereszyńského.
36'
Aláez ještě leží na trávníku, ukazuje však, že nebude potřebovat ošetření.
35'
Hra se opět začíná kouskovat kvůli faulům. Posledním z nich srazil Bereszyński na levé straně vlastní poloviny na trávník Aláeze.
33'
Výkop gólmana Andorry získali ve středu pole pod svou kontrolou Poláci, kteří postupně zatlačili domácí opět hluboko do obrany.
32'
Poláci se svým protiútokem zdrželi na polovině soupeře o poznání déle, jejich útočná akce ale pro změnu skončila centrem Frankowského přímo do rukou domácího brankáře Ikera Álvareze.
31'
Andořané se po dlouhé době ocitli na útočné polovině, z jejich poměrně krátkého útoku ale vytěžili jen jeden velmi nepřesný centr Aláeze z levé strany.
30'
Další Frankowského centr zleva doletěl na zadní tyči na hlavu Milika, jenž míč usměrnil i s přispěním teče obránce Andorry do boční sítě domácí branky.
29'
Krychowiak vyhrál hlavičkový souboj ve středu pole a pohotově rozehrál další polský útok. Na jeho konci byl zblokovaný centr Frankowského z levého křídla.
27'
Hra se v posledních minutách pořádně kouskuje. Klichův centr letěl zhruba na penaltový bod, kde Milik srazil nedovoleným způsobem na trávník Alavedru.
26'
Držení míče: 31 % : 69 %
25'
Zieliński hledal obloučkem na zadní tyč nabíhajícího Glika, těsně před ním ale srazil míč na rohový kop jeden z obránců Andorry.
24'
Hra je opět přerušena kvůli faulu, který spáchal Márcio Vieira před vlastní šestnáctkou proti Milikovi. Přímý kop pro polskou reprezentaci.
23'
Žlutou kartu za hlasité protesty dostává i trenér Koldo Álvarez (Andorra).
22'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Marc Pujol (Andorra).
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Mateusz Klich (Polsko).
22'
Pujol držel Klicha, který se po něm ohnal. Hra je přerušena a hlavní rozhodčí musí uklidňovat šarvátku mezi těmito dvěma hráči.
21'
Andořané se snad poprvé v zápase dostali na útočnou polovinu, kde si zatím přihrávají míč v uctivé vzdálenosti od polského pokutového území.
20'
Centr z rohu pak obrana Andorry odvrátila za šestnáctku k Zielińskému, jenž z voleje vypálil vysoko nad Álvarezovu branku.
19'
Lewandowski si před pokutovým územím Andorry narazil míč s Milikem, jeho tvrdá střela ale byla zblokována na další polský rohový kop.
18'
Andorra se není schopna dostat k míči a domácí se opět brání ve velmi hlubokém obranném bloku. Poláci se postupně přibližují k šestnáctce Andorry.
16'
Další postupný útok Polska skončil nepřesnou přihrávkou Krychowiaka na Milika, po které fauloval polský útočník obránce Andorry Valese.
15'
Centr od rohového praporku dokázala obrana Andorry vyřešit, míč ale domácí odkopli jen do středu pole, kde se ho opět zmocnili Poláci.
14'
Poláci rozehráli následný rohový kop nakrátko, Milikův centr z levé strany ale byl sražen na další roh.
13'
Zielińského centr do šestnáctky si zpracoval Klich, který měl dostatek prostoru na to, aby se s míčem otočil. Jeho střelu k levé tyči vyrazil výborným zákrokem domácí brankář Iker Álvarez.
12'
Polsko si bude dnes zjevně chtít vylepšit skóre. Polákům se opět povedlo míč rychle získat pod svou kontrolu a hned se vrátilo na útočnou polovinu.
11'
Poláci vedou už o dvě branky! Frankowski nacentroval do šestnáctky Andorry z levého křídla. Na zadní tyči při náběhu na tento centr pak dokázal KAMIL JÓŹWIAK odskočit od svého strážce a zblízka z první poslal míč za záda bezmocného brankáře Ikera Álvareze. Asistence: Przemysław Frankowski.
9'
Na Rybusův centr z rohu si na přední tyči naběhl Lewandowski, jenž hlavou míč nasměroval vysoko nad domácí branku.
8'
Dlouhé obléhání pokutového území Andorry skončilo centrem Rybuse z levé strany, který byl sražen na rohový kop.
7'
Poláci pokračují po vstřelené brance v aktivitě a opět dostali domácí pod velký tlak.
5'
Poláci rychle otevírají skóre! Jóźwiak dostal přihrávku na pravou stranu šestnáctky Andorry, odkud míč z první posouval na Lewandowského. Jóźwiakovu přihrávku ještě tečoval domácí obránce Cervós, i tak se ale míč dostal k ROBERTOVI LEWANDOWSKÉMU, který ho z první nekompromisně uklidil ke vzdálenější tyči Álvarezovy branky. Asistence: Kamil Jóźwiak.
4'
Poláci poté vybojovali míč pod svou kontrolu a poprvé v utkání se nastěhovali na útočnou polovinu hřiště k postupné kombinaci.
3'
Llovera rozehrál po faulu Poláků ve středu pole nepřesně a hosté rychle otočili hru na opačnou stranu. Kolmice na Lewandowského ale do šestnáctky neprošla.
2'
Glik je ještě ošetřován. Fernandez a jeho spoluhráč protestují u hlavního rozhodčího, jeho verdikt je ale jasný.
1'
Už po 15 sekundách je hra přerušena a za úder loktem do obličeje Glika dostává přímou červenou kartu Ricard Fernandez (Andorra). Andorra tak bude hrát celý zápas v početné nevýhodě.
1'
Andorra bude hrát v červených dresech, Polsko v bílých.
Oba týmy právě vycházejí na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Andorra: Iker Álvarez – San Nicolás, Llovera, Vales, Alavedra, Cervós – Clemente, M. Vieira, Pujol (C), Aláez – Fernandez.

Náhradníci: J. Gómes, Pires – C. Martínez, Reyes, X. Vieira, S. Moreno, A. Martínez, De Pablos, Rosas, Marc García, Ch. García, Rodrígues.

Polsko: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Rybus – Jóźwiak, Krychowiak, Klich, Frankowski – P. Zieliński – Lewandowski (C), Milik.

Náhradníci: Skorupski, Grabara – Cash, Dawidowicz, Kędziora, Płacheta, Helik, Linetty, Świderski, Moder, D. Szymański, K. Piątek.

Rozhodčí: Beaton – Roome, Mulvanny (SCO).
Situace ve skupině I

Po osmi kolech kvalifikace je na čele této skupiny Anglie s 20 body, o 3 body před druhým Polskem. Třetí Albánie má 15 a čtvrté Maďarsko má 11 bodů. Outsideři skupiny Andorra a San Marino nezískaly proti papírově silnějším týmům doteď ani bod, jelikož ale Andorra vyhrála oba zápasy proti San Marinu, tak je pátá se 6 body a San Marino je poslední bez bodu a s jednou vstřelenou brankou. Kromě zápasu Andorra – Polsko se dnes v rámci této skupiny budou hrát ještě zápasy Anglie – Albánie a Maďarsko – San Marino (oba od 20:45).

Vzájemné zápasy

Andorra se dnes s Polskem utká teprve potřetí a doteď mu nevstřelila ani jednu branku. V roce 2012 prohrála v přátelském utkání 0:4 a v prvním zápase v této kvalifikaci na konci března 2021 podlehla ve Varšavě Polákům 0:3.

Polsko

Poláci jsou dvě kola před koncem kvalifikace na barážovém druhém místě a dokonce mohou tuto skupinu pořád ještě vyhrát, protože na první Anglii ztrácí jen tři body. Před třetí Albánií, kterou porazili v obou vzájemných zápasech, mají dvoubodový náskok. „Biało-czerwoni“ se rozbíhali sice pomaleji a po březnových zápasech měli na kontě jen čtyři body, po nepovedeném Mistrovství Evropy se ale na podzim rozjeli a body ztratili už jen kvůli remíze s Anglií. Polsko má nejproduktivnější útok této skupiny (25 vstřelených branek), výrazně mu ale k tomu dopomohlo 12 vstřelených gólů v zápasech proti San Marinu. Dnešní zápas proti dalšímu outsideru skupiny by měl být podle papírových předpokladů také jen otázkou skóre.

Andorra

Andorra je po osmi kolech kvalifikační skupiny I na pátém místě této skupiny a už se její pozice zřejmě nezmění. Za sebou má totiž už jen San Marino, které nemá ani jeden bod, a naopak, před ní je o 5 bodů Maďarsko. Andorra má na kontě jen šest bodů, které získala díky dvěma výhrám nad posledním San Marinem a zbylých šest zápasů s papírově silnějšími soupeři prohrála, přičemž v těchto šesti zápasech vstřelila jen dvě branky. I dnes je proti Polsku jasným outsiderem a bodový zisk Andorry by byl obrovskou senzací.

San Marino – Andorra 0:3
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Andorra – Polsko. Utkání skupiny I evropské části kvalifikace MS začíná ve 20:45.