Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Albánie - 12. listopadu 2021   20:45

Anglie
Anglie
9' Maguire (R. James) • 18' Kane (J. Henderson) • 28' J. Henderson (Kane) • 33' Kane (Sterling) • 45+2' Kane (Foden)
5:0
(5:0)
Albánie
Albánie
Anglie
Pickford – Walker, Maguire, Stones – R. James (76. Alexander-Arnold), J. Henderson, Phillips (64. Bellingham), Chilwell – Foden (64. Grealish), Kane (63. T. Abraham), Sterling (77. Smith-Rowe).
Wembley, Londýn
88 362 diváků
Albánie
Strakoša – Ismajli, Kumbulla (17. Dermaku), Veseli – Hysaj, Bare (12. Laci), Gjasula, N. Bajrami (46. Broja), Traši (46. Mihaj) – Cikalleši, Uzuni (87. Roši).

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 3:14.
První poločas zcela jednoznačně ovládla Anglie, domácí byli velmi aktivní, vytvářeli si šance a taky je dokázali proměňovat. Hattrickem se na vysokém vedení 5:0 podílel Kane. Druhý poločas už toho moc nenabídl, Albánie se raději soustředila na defenzivu a Albion přece jen trochu povolil. Anglii tak stačí proti San Marinu bod, aby se kvalifikovala na Mistrovství světa.
90+3'
90+2'
Na útočné polovině byl faulovaný Grealish, následný přímý kop ale žádnou nebezpečnou akci před hostujícím brankářem nepřinesl.
90+1'
Nastavovat se budou pouze dvě minuty.
89'
Utkání se už opravdu jen dohrává, ale přece jen se málem do šance dostal Alexander-Arnold. Jeho zakončení z hranice vápna ovšem trefilo jen před ním stojícího obránce.
87'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Odise Roši.
86'
Rohový kop se domácí rozhodli rozehrát na krátko, ale nebyla to správná volba. Kombinace byla nepřesná, míč nakonec skončil v rukavicích Strakoši.
85'
Dostatek času vytvořit si střeleckou příležitost dostal Grealish. Branku sice neohrozil, ale vybojoval pro Anglii alespoň roh.
83'
Za obranu Albánie si sbíhal Abraham, jenže byl v ofsajdu a tak se celá akce Anglie přerušila.
81'
Anglie zcela jednoznačně nadále kontroluje hru a kombinuje s míčem. Nikam už se domácí fotbalisté neženou.
79'
Smith-Rowe prožívá svůj debut v anglickém dresu a hned se vrhl do útoku. Dozadu se ale vrátil Gjasula a tělem mu odebral balon.
77'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Emile Smith-Rowe.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Reece James, přichází Trent Alexander-Arnold.
75'
Centr do vápna Anglie vyslal Hysaj, jenže tam byli ve velké převaze domácí a tak se Broja k zakončení neměl šanci dostat.
74'
Hendersonův centr doběhl Grealish, který okamžitě z první centroval před branku, kde se snažil dorážet Abraham. Míč ale vyrazil Strakoša.
72'
V průběhu druhého poločasu se Albánie častěji dostává na útočnou polovinu. Poslední útočný pokus ale znovu skončil po odpískaném ofsajdu.
71'
Reece James je zpátky ve hře a málem skóroval! Bellingham mu narazil patičkou míč do šance, ale domácí krajní obránce netrefil ke vzdálenější tyči přesně!
69'
Vypadalo to, že Jamese budou muset odnést na nosítkách. Po ošetření ale dokázal odejít po svých, což je v tuto chvíli nejdůležitější. Uvidíme však, zda bude pokračovat ve hře.
66'
Vysoký míč se snažil nůžkami zakončit Laci, jenže trefil kopačkou do hlavy ak Maguira tak i Jamese, který zůstává ležet na trávníku. To nebyl hezký moment. Laci tak vidí žlutou kartu.
65'
Náznak útoku Albánie nakonec zastavil praporek postranního rozhodčího. Uzuni byl v momentě centru v ofsajdu.
64'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kalvin Phillips, přichází Jude Bellingham.
63'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Tammy Abraham.
61'
Alespoň nějakou dobu si teď hosté užívají míče, ale jsou velmi daleko od soupeřovi branky. Albánie má problém kombinovat i na vlastní polovině díky nepříjemnému presinku Albionu.
59'
Anglie znovu u balonu, pro hráče Albánie je dnešní zápas spíše kondiční běhání.
58'
Vysoký centr si zpracoval ve vápně James, hledal ještě na vrcholu vápna Kanea, ale ten byl proti přesile bezmocný.
56'
Centr do vápna Albánie vyslal znovu James, ale tentokrát nebyl tak přesný jako při prvním gólu Anglie.
55'
Individuálně se snažil na pravé straně prosadit Kane. Byl ale faulovaný Lacim a tak se domácím naskýtá další zajímavý přímý kop.
54'
Prostor na centr si vytvořil Chilwell, ale dobře postavený byl Dermaku, který odhlavičkoval míč co nejdále od vlastní branky.
53'
V souboji jeden na jednoho ve vápně Albánie to vypadalo, že bude úspěšnější Sterling, ale skvělým skluzem Ismajli situaci zachránil. Nebude to navíc ani roh.
52'
Na polovině hřiště získal míč Philips, okamžitě ho přihrál Kaneovi. Domácí útočník zkusil zakončit z dálky, ale branku hostů vůbec netrefil.
51'
Snad poprvé v dnešním zápase se na delší časový úsek ujala míče Albánie, ale nedostala se dále než na polovinu hřiště.
50'
Anglie drží balon na svých kopačkách a kombinuje střídavě na vlastní a soupeřově polovině.
48'
Přihrávkou skrz obranu chtěl Sterling najít Kanea, ale prostor byl moc přehuštěný a tak se Albánie ubránila.
47'
Ve druhém poločase jako první zahrozili hosté. Za hranicí vápna vyslal tvrdou střelu Cikalleši, ale jen do míst, kde stál připravený Pickford.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Armando Broja.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Lorenc Traši, přichází Enea Mihaj.
46'
Totální destrukce Albánie v podání domácích! Anglie si šla za vítězstvím již od prvních minut, vytvářela si šance a poměrně i brzy skórovala. Hattrick za během úvodních 45 minut dokázal zapsat Kane, který se tak stal ústřední postavou dosavadního průběhu. Druhý poločas nebude pro Albánce procházkou růžovým sadem.
45+3'
45+2'
Anglie právě vstřelila branku!
A je tu hattrick ještě v prvním poločase! Od rohového praporku centroval balon Foden a našel na malém vápně opět trestuhodně volného HARRYHO KANEA, jenž se z první opřel do míče a poslal ho nekompromisně pod horní tyč. Asistence: Phil Foden.
45+1'
Útok podpořil výpadem Maguire, který poté vysunul Sterlinga. Jeho centr sice spoluhráče nenašel, ale bude z toho roh pro domácí.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
44'
Tempo zápasu v posledních minutách trochu opadlo, nadále ale vidíme stejný obrázek. Anglie s míčem na kopačkách.
42'
Krásný centr z pravé strany vyslal James, který znovu zakončoval hlavou Kane. I tentokrát ho od hattricku dělilo opravdu málo!
40'
Kane skvělou kolmicí vyslal téměř do šance Sterlinga, fantastickým skluzem mu ale dokázal míč z kopaček odvrátit Ismajli.
38'
Jen kousek od hattricku byl Kane, který zakončoval z pravé strany vápna a minul opravdu jen o kousíček vzdálenější tyč hostující branky!
37'
Ojedinělý pokus o útok Albánie ztroskotal na nepřesné přihrávce Bajramiho. Míč dolétl až k Pickfordovi, který ho jednoduše sebral rukavicemi.
35'
Anglická smršť v úvodní půl hodině rozhodla o osudu utkání. Albánie to bude mít velmi složité odejít z Wembley se ctí. Anglie znovu u míče.
33'
Na polovině hřiště velmi nepřesně rozehrál jeden z hostů, čehož využil Sterling. Potáhl balon blíže k vápnu Albánie, našel na levé straně naběhnutého HARRYHO KANEA, který si pohrál s hostujícím obráncem a krásně zakončil pod horní tyč. Asistence: Raheem Sterling.
32'
Za hranicí vápna se opřel do míče Kane a mířil velmi nebezpečně ke vzdálenější tyči. Strakoša předvedl fantastický zákrok a vyrazil!
31'
I tento útok vedl z levé strany Sterling, který se snažil dostat se více na střed a zakončit. Se svou střelou ale čekal příliš dlouho a o míč přišel.
30'
A mohlo to být o čtyři góly! Z levé strany poslal míč k penaltovému puntíku Sterling, odkud zakončoval Kane. Tentokrát mu ale střela vůbec nevyšla, domácí útočník trefil obránce Albánie.
28'
Vypadá to na debakl! Na hranici vápna si JORDAN HENDERSON narazil balon s Kanem, pak si dokázal záložník Liverpoolu poradit s dvěma soupeři a dokonce i s brankářem Strakošou. Asistence: Harry Kane.
27'
Po pravé straně rozjel individuální útok Cikalleši, nakonec se propracoval k zakončení z hranice vápna. Pickford ale míč viděl a bez větších potíží zastavil balon.
26'
Dlouhý nákop do vápna hostů nikdo z domácích fotbalistů nezastihl. Od branky tak bude odkopávat Strakoša.
25'
Žlutou kartu dostává Ardian Ismajli (Albánie).
24'
Kane se snažil patičkou narazit Sterlingovi do šance, ale dobře postavený byl Dermaku, který vystihl míč a poslal ho do bezpečí.
22'
Po levé straně se individuálně předvedl Sterling, který obešel tři protihráče. Míč ale do lepší šance dostat nedokázal, domácí fotbalista byl totiž téměř na brankové čáře.
21'
Žlutou kartu dostává Sokol Cikalleši (Albánie).
20'
Albion je jednoznačně při chuti, tento centr ale Chilwell trochu přetáhl. Foden se snažil hlavičkovat, ale to není zrovna dvakrát vysoký fotbalista.
18'
Zatím to vypadá na jednoznačnou záležitost. Anglie rozjela útok po pravé straně, nakonec centroval Henderson a našel na malém vápně trestuhodně volného HARRYHO KANEA, který se v takových situacích nemýlí. Asistence: Jordan Henderson.
17'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Maraš Kumbulla, přichází Kastriot Dermaku.
16'
Znovu zůstává jeden z hráčů ležet na trávníku. Začátek zápasu je hodně rozkouskovaný.
14'
Obrovskou hrubku vytvořil na vlastní polovině Walker, který chtěl přihrát malou domů, jenže do obrovské šance vyslal Uzuniho! Pickford ale Anglii výrazně skvělým zákrokem podržel.
13'
Domácí fotbalisté jsou nadále aktivní. Na rohový kop si znovu sbíhal Maguire, ale tentokrát neodkázal usměrnit míč směrem na branku.
12'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Keidi Bare, přichází Qazim Laci.
10'
Po zisku míče na útočné polovině dostal hodně prostoru Foden, který to vzal na sebe. Jeho pokus z hranice vápna ale letěl vysoko nad branku, tohle nebyla povedená střela.
9'
Gjasula může faulu na Kana litovat, protože volný kop na útočné polovině rozehrál James, který potvrdil svoji brilantní kopací techniku. Našel u malého vápna volného spoluhráče, kterým byl HARRY MAGUIRE a ten hlavou poslal míč za záda Strakošy. Asistence: Reece James.
8'
Žlutou kartu dostává Klaus Gjasula (Albánie).
8'
Na trávníku zůstal několik desítek sekund ležet Bare a zřejmě nebude schopen v utkání pokračovat. V tuto chvíli je za postranní čárou.
6'
Hraje se dále, situace se nakonec ani u VAR nekontrolovala. Anglie je ale znovu nastěhovaná na útočné polovině.
5'
Do vápna hostů se s balonem řítil Sterling, ale dostal se mezi Kumbullu a Bareho. Celá situace se ještě prohlíží, ale penalta to zřejmě nebude.
4'
Dlouhý odkop Pickforda si na útočné polovině zpracovával Kane, ale byl faulovaný. Albion tak zůstane u balonu.
3'
Po rychlé kombinaci se snažil míč za obranu vyslat Henderson. Sterling je sice rychlý hráč, ale u tohoto míče byl jednoznačně dříve Strakoša.
2'
Na levé straně získal míč Uzuni, ale poctivě se vrátil Philips, který ho o míč obral. Anglie tak může kombinovat na vlastní polovině.
1'
Utkání rozehrála Albánie, která dnes hraje v bílých dresech. Kombinace na vlastní polovině končí odkopem.
1'

Anglie: Pickford – Walker, Maguire, Stones – R. James, J. Henderson, Phillips, Chilwell – Foden, Kane, Sterling.
Náhradníci: Johnstone, Ramsdale – T. Abraham, Alexander-Arnold, Bellingham, Coady, Grealish, Mings, Saka, Smith-Rowe.

Albánie: Strakoša – Ismajli, Kumbulla, Veseli – Hysaj, Bare, Gjasula, N. Bajrami, Traši – Cikalleši, Uzuni.
Náhradníci: Beriša, Selmani – Balaj, Broja, Çekiçi, Dermaku, Doka, Hoxhallari, Laci, Lenjani, Mihaj, Roši.

Rozhodčí: Buquet (FRA) – Achmüller, Seidel (GER) – Jablonski (GER) VAR: Dankert, Pickel (GER).

1. P, 8 Z, 6 – 2 – 0, Skóre: 24:3, 20 b.
--------------------------------------------------------------------
ANGLIE

Albion si může v případě vítězství definitivně zajistit postup na Mistrovství světa. V osmi zápasech ztratil pouze čtyři body, když remizoval s Maďarskem a Polskem. Anglie má velmi působivé skóre, které může v závěru kvalifikace rozhodovat o konečném postupujícím. Ale to by se muselo stát překvapení, anglický tým totiž má vše ve svých rukách a stačí mu porazit Albánii a v závěrečném zápase beznadějně poslední San Marino.

3. P, 8 Z, 5 – 0 – 3, Skóre: 11:7, 15 b.
ALBÁNIE

Možná trochu překvapivě, ale Albánie je stále ve hře o postup na mistrovství světa. Alespoň na baráž o postup chybí Albánii pouze dva body na druhé Polsko, s nímž tým z Balkánu během předchozí reprezentační duel prohrál klíčový duel. Nyní musí spoléhat na zaváhání Polska a porazit absolutního favorita Anglii. Albánci spoléhají na Armanda Broju, který své dnešní protihráče velmi dobře zná, jelikož působi v Southamptonu. Broja se podílel na pěti gólech z celkových , které Albánie v průběhu kvalifikace o MS nastřílela.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.