Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Maďarsko - 12. října 2021   20:45

Anglie
Anglie
37' Stones
1:1
(1:1)
Maďarsko
Maďarsko
24' Sallai
Anglie
Pickford – Walker, Stones, Mings, Shaw – Foden, Rice, Mount – Sterling (76. J. Henderson), Kane (C) (76. T. Abraham, 90+2. Watkins), Grealish (62. Saka).
Hernández – Naranjo, Sobrino (všichni ESP)
Wembley, Londýn
Maďarsko
Gulácsi (C) – Lang, Z. Nagy, Attila Szalai, Kecskés – Schön (68. Holender), Á. Nagy, Négo (90+2. Bolla), Schäfer (79. Vécsei) – Sallai (79. Hahn), Szoboszlai (90+2. Nikolić).

Zápas je u konce! Ve druhém poločasu k vidění nebyla ani jedna branky a Anglie tak v domácím prostředí velice překvapivě ztrácí dva body s Maďarskem.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:9.
90+5'
90+3'
Luke Shaw vyslal centr do pokutového území, po kterém byl signalizován roh. Ten rozehrál rovněž Shaw a po dalším centru do vápna zakončoval čerstvý Watkins, ten ale podklouzl a tak to byla snadná práce pro Gulácsiho.
90+2'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Nemanja Nikolić.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází Bendegeuz Bolla.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Ollie Watkins.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Dominik Szoboszlai (Maďarsko) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
89'
Phil Foden z pravé strany vyslal centr na zadní tyč, kam si nabíhal jeden z domácích, Gulácsi vyběhl a vyboxoval míč. Shaw poté vracel před bránu a Tammy Abraham zakončoval těsně vedle, nakonec byl stejně v ofsajdu.
86'
Míč se dostal už k Péterovi Gulácsimu, který ho nakopl přes celou délku hřiště až k Jordanu Pickfordovi. Ani ten nic nevymýšlel, balón ale zakopl do zámezí.
84'
Filip Holender se z ničeho nic dostal do dobré střelecké pozice. Bukayo Saka na levé straně ztratil míč a Holender vyslal technickou střelu, kterou ovšem poslal mimo.
82'
Hra je nyní přerušena kvůli zranění jednoho z domácích fotbalistů, který musí být ošetřen na hrací ploše.
79'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Bálint Vécsei.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází János Hahn.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Tammy Abraham.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jordan Henderson.
74'
Po rohovém kopu Maďarska dostal míč do rukavic Jordan Pickford. Ten chtěl dlouhým výkopem najít náběh Sterlinga, místo toho ale jen lacině odevzdal balón.
72'
Po delší době jsou na útočné polovině s míčem i Maďaři. Ádám Nagy z pravé strany zkoušel vyslat před bránu přízemní centr, Shaw odvrátil.
70'
Harry Kane získal míč na útočné polovině a hned se vydal kupředu. Průnikovou přihrávkou našel Raheema Sterlinga, ten se k balónu dostal až příliš blízko brankáři a ten tak zažehnal nebezpečí.
68'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szabolcs Schön, přichází Filip Holender.
66'
Angličané nyní drží míč na útočné polovině, obrana Maďarska jim ale zatím nedovoluje dostat se k přímému ohrožení brány.
62'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Bukayo Saka.
62'
Domácí měli k dispozici rohový kop a John Stones byl ve slušné pozici pro skórování svého dnešního druhého gólu, hlavou ale zamířil vedle.
59'
Fotbalisté v červeném nyní drželi míč na své polovině. Zsolt Nagy přenesením hry hledal na pravém křídle Néga, balón ale zamířil jen na Luka Shawa.
56'
Na druhé straně nyní Kyle Walker nevěděl o soupeři, kterého měl na zádech. Domácí obránce o míč přišel, dva útočící hráči hostů si následně překáželi a nedokázali tak ohrozit Pickforda.
55'
Phil Foden na pravé straně vysunul svého kolegu z Manchesteru City Raheema Sterlinga. Ten pohotově posílal míč před bránu, kde byl připravený Harry Kane, stopeři Maďarska si poradili.
54'
Maďaři opět nevstoupili do poločasu špatně, domácí obránci musí být v permanenci.
52'
Roland Sallai chtěl přidat svou druhou branku v dnešním utkání, trefil ale jen před ním stojícího obránce, od kterého jde míč na roh.
49'
Po dalším rohovém kopu se k míči v pokutovém území dostal Rice, který hlavou posunul míč na spoluhráče. Mings se ovšem srazil s jedním z dalších hráčů Albionu.
47'
U míče na pravém křídle by jako první byl Harry Kane, jelikož ale byl tečován, tak ho domácí kapitán nechal dokutálet se na rohový kop.
46'
První poločas je u konce. Maďaři neměli vůbec špatný vstup do zápasu, což také vyústilo v první branku. Loïc Négo byl totiž ve vápně faulován Shawem a následný pokutový kop v klidu proměnil Roland Sallai. Od té doby ale začala nadvláda Anglie. Té se sice dlouho nedařilo ohrozit bránu, ve 37. minutě ale nakonec vyrovnal John Stones. Do kabin se tak jde za nerozhodného stavu.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jack Grealish se v pokutovém území dostal s míčem přes Néga, ten ale souboj nevypustil a špičkou kopačky vypíchl míč alespoň na rohový kop.
42'
András Schäfer se dopustil nedovoleného zákroku v podobných místech, ze kterých se rozehrával volný kop před vyrovnávacím gólem. Hostující hráč navíc dostává žlutou kartu.
40'
Po přihrávce Raheema Sterlinga si Jack Grealish rovnal míč na střelu. Ještě si ho zasekl a posadil tak na zem obránce, ten i v leže dokázal zabránit nebezpečí.
40'
Szabolcs Schön se sice dostal s míčem na útočnou polovinu, tam byl ale sám proti třem hráčům a tak logicky o balón přišel.
37'
Anglie právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Phil Foden rozehrával volný kop z levé strany po faulu na Grealishe. Míč byl tečován jedním z obránců a na zadní tyči ho do sítě dopravil JOHN STONES!
35'
Volný kop odvrátil Négo na rohový kop. Potom po několika odrazech míč uklidila obrana Maďarska jen zpět na kopačky domácích, kteří stupňují svůj tlak.
34'
Další nedovolený zákrok na domácího hráče. Mason Mount si zasekl balón u brankové čáry a Ádám Nagy ho zastavil nedovoleně.
33'
Po více než třetině zápasu mají Angličané na svém kontě pouze jednu jedinou střelu. Na druhé straně Maďaři už vystřelili třikrát.
32'
Jack Grealish se z levé strany dostal až k pravé postranní čáře, kde ho fauloval Zsolt Nagy. Oba hráči si následně ještě něco vyříkávali, následuje volný kop domácích.
31'
Hráči Albionu jsou u míče, v okolí půlící čáry ale nemůžou ohrozit bránu Maďarska, kterou dnes střeží kapitán Péter Gulácsi.
27'
I domácí se dožadují penalty, rozhodčí ale zůstává v klidu. Souboj, po kterém zůstal na zemi ležet Harry Kane, byl z jeho pohledu v souladu s pravidly.
27'
U míče jsou nyní hráči Anglie, těm se ale stále nedaří vypracovat si nějakou vážnější gólovou šanci.
24'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
ROLAND SALLAI z pokutového kopu poslal míč ke své levé tyči a posílá tak Maďarsko ve Wembley do vedení!
23'
Luke Shaw (Anglie) při snaze odkopnout míč ze vzduchu trefil Loïca Néga do hlavy a hosté tak budou mít možnost skórování z pokutového kopu! Shaw navíc dostává žlutou kartu.
22'
Penalta pro Maďarsko!
20'
Declan Rice už si myslel, že skluzem čistě vybojoval míč, španělský rozhodčí Hernandez ovšem byl proti a píská nedovolený zákrok proti hráči West Hamu.
18'
Mason Mount se na levé straně neúspěšně snažil dostat přes soupeře. Loïc Négo získal balón a chtěl utéct podél postranní čáry, byl ale zakřižován.
16'
Hráči v bílých dresech se dopustili velké chyby nepřesnou přihrávkou na střed hřiště. Hosté tak šli do protiútoku, rychlý návrat domácích ale znamenal konec této akce.
14'
Poprvé zakončili hráči Maďarska. Dominik Szoboszlai dostal na pravé straně prostor na centr, který také poslal před bránu Pickforda. Našel nohu Rolanda Sallaie, jeho volej skončil nad bránou.
12'
Raheem Sterling si navedl míč z pravé strany na střed a průnikovou přihrávkou chtěl najít nabíhajícího spoluhráče. Tím byl Harry Kane, ten ovšem úmysl Sterlinga nepochopil.
9'
Nyní už to bylo ze strany domácích lepší. Jack Grealish chytrou patičkou zrychlil akci posunutím na Shawa. Jeho přízemní centr mířil znovu na domácího kapitána, před ním ale na poslední chvíli zasáhl Zsolt Nagy.
7'
Další akce Angličanů po levé straně. Tentokrát Jack Grealish dostal prostor a přihrávkou ve vápně našel Harryho Kanea. Ten ovšem ukázal, že v letošní sezóně nemá ideální formu a balón mu utekl.
6'
Domácí hráči se poprvé dostali k pokutovému území soupeře, celou akci ale zastavil útočný faul.
4'
Maďarští fotbalisté se po autu na útočné polovině dostali k míči, domácí ale rychle zatlačili na rozehrávku soupeře a tak o něj zanedlouho přišli.
2'
Angličané drželi míč v okolí půlící čáry. Směrem kupředu se následně vydal Kyle Walker, který chtěl zrychlit akci svého týmu. Balón ztratil, protiútok Maďarska ale byl zneškodněn domácí obranou.
1'

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Mings, Shaw – Foden, Rice, Mount – Sterling, Kane (C), Grealish.
Náhradníci: Johnstone, Ramsdale – Trippier, J. Henderson, Coady, Tomori, Chilwell, T. Abraham, Saka, Sancho, Ward-Prowse, Watkins.

Maďarsko: Gulácsi (C) – Lang, Z. Nagy, Attila Szalai, Kecskés – Schön, Á. Nagy, Négo, Schäfer – Sallai, Szoboszlai.
Náhradníci: Bogdán – Balogh, Sallói, Holender, Bolla, Gazdag, R. Varga, Vécsei, Hahn, Nikolić.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sobrino (všichni ESP).
Maďarsko naopak nezažívá povedený kvalifikační cyklus. V tabulce má pod sebou totiž jen Andorru a San Marino. Má na svém kontě 10 bodů, což znamená už jen teoretickou šanci na postup alespoň do baráže. Tým italského trenéra Marca Rossiho nenavázal na celkově povedené Euro, od září totiž odehrál čtyři zápasy a zvítězil jen jednou. V posledním utkání Maďaři podlehli na domácí půdě Albánii 0:1.
Anglický výběr, který má na starosti trenér Gareth Southgate, zatím naplňuje v kvalifikaci na MS očekávání a vede tabulku skupiny I. Během sedmi utkání ztratil jen dva body za remízu v Polsku, celkově se může pyšnit skóre 23:2. V posledním utkání si Angličané s chutí zastříleli v Andoře. Tam zvítězili 5:0, když své premiérové trefy zaznamenal Ben Chilwell a také Jack Grealish.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.