Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Bělorusko - 30. března 2021   20:45

Belgie
Belgie
14' Batshuayi (Doku) • 17' Vanaken (Meunier) • 38' Trossard (Vanaken) • 42' Doku (Praet) • 49' Praet (Batshuayi) • 70' Ch. Benteke (Alderweireld) • 76' Trossard (Doku) • 89' Vanaken (Januzaj)
8:0
(4:0)
Bělorusko
Bělorusko
Belgie
Mignolet – Alderweireld, Denayer (46. Boyata), Vertonghen (C) (64. Dendoncker) – Meunier, Praet (71. Tielemans), Vanaken, T. Hazard – Doku (77. Januzaj), Batshuayi (64. Ch. Benteke), Trossard.
D. Rumšas – A. Radius, D. Sužiedėlis (všichni LTU)
King Power at Den Dreef Stadion (Heverlee).
Bělorusko
Hutar – Juzepčuk, Naumov, Pavlovec, D. Poljakov – Stasevič (C), Kisljak (61. Majevski), Ebong (46. Savicki), Podstrelov (46. Signěvič) – Kendyš (87. Bachar), Lisakovič (74. V. Klimovič).

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a zítra opět na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 15:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:8.
Domácí dnes neponechali nic náhodě, svého protivníka vůbec nešetřili a nasázeli mu rovných osm branek, v každém poločase zaznamenali vždy čtyři kousky. Bělorusko bylo dnes neškodné, pouze jedno jeho zakončení stálo za zmínku, Simon Mignolet se po většinu zápasu nudil a dnes v bráně spíš mrznul. Není co dodat, Belgičané dnes zvítězili naprosto zaslouženě.
90+1'
89'
Belgie právě vstřelila branku!
Belgičané ještě nemají dost. Januzaj z pravé strany poslal míč na střed, kam naběhl HANS VANAKEN a poměrně lehkou střelou poslal míč do volné části soupeřovy brány.
87'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kendyš, přichází Ivan Bachar.
87'
Hans Vanaken si nabíhal na centr, ale k míči se nedostal. Odražený balón si ještě zpracoval Leandro Trossard a vypálil, ale pouze nad břevno.
84'
Christian Benteke se dostal do šance, jeho prudkou střelu z voleje ale zastavil jeden z hostujících fotbalistů.
83'
Hans Vanaken střílel tvrdě, ovšem jen na střed, takže Hutar neměl moc velký problém se svým zákrokem.
82'
Toby Alderweireld si zpracoval míč a střílel z otočky, míč ovšem proletěl vedle bližší tyče, lehce se otřel o boční síť.
80'
Christian Benteke málem skóroval podruhé, hlavou ale nezasáhl míč ideálně a Aljaxandr Hutar tak stačil zasáhnout.
78'
Simon Mignolet schoval letící míč do rukavic a rukou jej odehrál daleko od své brány.
77'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Adnan Januzaj.
76'
LEANDRO TROSSARD si dokázal zpracoval prudkou přihrávku, poté naběhl před brankáře, kterého překonal střelou po zemi. Aljaxandr Hutar sice soupeři zmenšil vyběhnutím střelecký úhel, ale míč se mu zachytit nepovedlo, ten projel kolem jeho nohou.
74'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Vladislav Klimovič.
73'
Hans Vanaken zakončoval z bezprostřední blízkosti hlavou, vypadalo to, že gólu už nemůže nic zabránit, avšak Aljaxandr Hutar předvedl neuvěřitelný reflex a na brankové lajně stačil míč vyrazit.
71'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Youri Tielemans.
70'
Teď už se Belgičané radují. Alderweireld poslal křižný centr do pokutového území, kde Alexandr Pavlovec trestuhodně nezabránil CHRISTIANU BENTEKEMU v zakončení, domácí útočník tak z voleje zamířil přesně k bližší tyči.
69'
Thomas Meunier ovšem mohl nyní přidat šestý gól, jeho nebezpečný pokus z pravé strany však Hutar vyrazil pravou nohou. Výborný zásah.
67'
Belgičané se dostali po mírný tlak, ale povedlo se jim odehrát míč až k Hutarovi. Kvalita hry se viditelně snížila, Belgičané už hrají spíš jen na půl plynu.
65'
Balón končí po malé domů u Hutara, ten jej po krátkém rozmýšlení odkopl ke středové čáře.
64'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jan Vertonghen, přichází Leander Dendoncker.
64'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Christian Benteke.
63'
Simon Mignolet sice musel zasáhnout, avšak do statistik mu zákrok počítán nebude, neboť byl odmáván ofsajd, třebaže chybně.
62'
Rohový kop pro Bělorusy.
61'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Sjarhej Kisljak, přichází Ivan Majevski.
60'
Hostující celek v této fázi drží míč ve své moci asi nejdéle, je však pravda, že soupeř se už nikam moc nežene.
58'
Nyní fauloval hostující celek, Belgičané budou rozehrávat od půlící lajny.
57'
Roman Juzepčuk našel svým centrem v pokutovém území pouze protihráče, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
56'
Belgičané si počínali nedovoleně, jmenovitě Michy Batshuayi. Domácímu hráči se sice verdikt vůbec nelíbí, ale nic s tím dělat nemůže.
54'
První velká šance hostů, Jurij Kendyš střílel pravačkou po zemi k pravé tyči, kterou jen o malý kousek minul. Nyní bylo Bělorusko blízko k zásahu.
52'
Hosté si teď špatně přihráli a málem z toho byla další šance favorita, jenže ani jeho hráči nebyli v přihrávce úspěšní a míč nakonec končí u gólmana Bělorusů.
49'
A pátá branka je tady. DENNIS PRAET naběhl s míčem více na střed a před hranicí pokutového území vystřelil do levého dolního rohu brány, navíc do protipohybu gólmana, který tak neměl šanci.
48'
Jeremy Doku si naťukl míč se spoluhráčem, poté zkoušel přihrávat do pokutového území, jeho přihrávka však byla zblokována na roh.
47'
Belgičané zahájili druhou půli tak, jako ukončili tu první, s míčem na soupeřově polovině.
46'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Dedryck Boyata.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Pavel Savicki.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dzmitrij Podstrelov, přichází Mikalaj Signěvič.
46'
Rozhodčí se rozhodl nenastavovat a není se čemu divit. Belgičané zatím potvrzují zcela jasně roli favorita, po většinu hry drželi míč na kopačkách, byli lepším a aktivnějším celkem, měli i více šancí a celkem překonali Hutara v první půli čtyřikrát. To jejich brankář si musel připadat jak Manuel Neuer, nešla na něj jediná střela a v bráně se musel hodně nudit.
45+1'
44'
Bělorusové se na chvíli usadili na soupeřově straně, Mignoleta však vůbec neohrozili a ten na první zákrok v zápase stále čeká.
42'
Tohle už je debakl. JEREMY DOKU vyběhl za přihrávku od Praeta, v situaci jeden na jednoho obešel kolem obránce a vypálil z pravé strany do vzdálenějšího dolního rohu běloruské svatyně, kde bylo volné místo.
40'
Belgičané si teď špatně přihráli a míč končí u Hutara, který jej rychle bere do náruče.
38'
Teď už to ale mladému útočníkovi vyšlo. LEANDRO TROSSARD si zpracoval přihrávku z levé strany, chvíli váhal, ale pak přeci jen vystřelil pravačkou a trefil se excelentně, míč se zatočil do vzdálenějšího horního rohu brány. Aljaxandr Hutar se natahoval co mohl, avšak na balón nemohl dosáhnout.
36'
Leandro Trossard neměl šanci nepřesný centr ze vzduchu zpracovat, balón tak končí u hráčů v bílých dresech.
34'
Dzmitrij Podstrelov si ukopl při svém sprintu míč příliš daleko od kopačky, ten poté zmizel za autovou lajnou.
33'
Toby Alderweireld se nyní snažil hlavou zasáhnout letící balón, avšak ani jeho bezmála 190 centimetrů mu nestačilo k tomu, aby se mu to podařilo.
32'
Jeremy Doku přihrával z pravé strany po zemi směrem k bráně, avšak míč byl sražen do zámezí.
30'
Thomas Meunier se dral do zakončení, v prvním případě se mu povedlo přejít přes soupeře, v tom druhém už ale narazil a nakonec vůbec nevystřelil.
29'
Simon Mignolet na nic nečekal a po malé domů odehrál balón daleko od brány.
28'
Sjarhej Kisljak zcela jasně fauloval a klidně mohl vidět žlutý trest, ale nestalo se.
27'
Leandro Trossard hezky tečoval přihrávku Batshuayie do pokutového území a zamířil do boční sítě brány. Slušná možnost.
26'
Sjarhej Kisljak se dostal k odraženému balónu, jeho ránu však zastavil jeden ze soupeřů.
26'
Teď si možná domácí brankář připíše nějaký zásah, neboť hosté budou po faulu rozehrávat přímý kop.
24'
Simon Mignolet, který zatím neměl žádnou práci, si zpracoval míč, který k němu doputoval po nepřesné přihrávce jednoho z protihráčů. Následně rozehrál na krátko.
22'
Po dlouhé době se Bělorusové dostali na útočnou polovinu, Jurij Kendyš se ale provinil faulem, takže může znovu útočit favorit.
20'
Michy Batshuayi si však špatně narazil míč se spoluhráčem a protivník může balón vyvést do bezpečí.
20'
Bělorusové jsou pod tlakem, Belgičané znovu oblehli jejich pokutové území.
17'
A je to 2:0. Meunier poslal krásný centr před bránu, kde byl nepokrytý HANS VANAKEN, který tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti překonal gólmana hostů.
15'
Belgičané si nyní přihrávají na své polovině a vyčkávají na další příležitost.
14'
Po pěkné kombinaci poslal Jeremy Doku přihrávku do pokutového území, kam si pro míč doběhl MICHY BATSHUAYI a bombou pod břevno nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.
12'
Roman Juzepčuk dobře přihrával do pokutového území, kam nabíhal zatím nejlepší střelec Bělorusů Vitalij Lisakovič, avšak k balónu se nakonec nedostal.
11'
Míč končí u Hutara, ten jej sebral do rukou a odkopává co nejdál to jde.
10'
Belgičané mají od úvodního výkopu míč prakticky stále ve své moci, ale soupeř je drží daleko od své svatyně.
8'
Stejný hráč o chvíli později čekal volný před pokutovým územím na přihrávku, míč k němu směřoval, ale nedorazil.
8'
Michy Batshuayi přes Naumova neprošel a do zakončení se tak nedostal.
7'
Hostům se povedlo míč odkopnout na soupeřovu stranu, ten zakládá další útok.
5'
Michy Batshuayi zůstal úplně sám před brankářem, o ofsajd se nejednalo, z voleje však poslal slabý pokus jen na střed brány a Aljaxandr Hutar dokázal míč vyrazit. Už to mělo být 1:0.
5'
Jeremy Doku obehrál soupeře a poslal pas po zemi před bránu, sražený míč končí v zámezí.
3'
Domácí nadále drží míč na kopačkách, ovšem přihrávají si daleko od soupeřovy svatyně.
2'
Toby Alderweireld zakončoval hlavou mimo bránu, se spoluhráči se musí stáhnout.
1'
Aljaxandr Hutar neponechal nic náhodě a centrovaný míč raději uklidil nad svoji bránu, následovat bude roh.
1'
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše, zní hymny obou zemí.

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (C) – Meunier, Praet, Vanaken, T. Hazard – Doku, Batshuayi, Trossard.
Náhradníci: Kaminski, Casteels – Boyata, Dendoncker, Castagne, De Bruyne, Tielemans, Saelemaekers, R. Lukaku, D. Mertens, Januzaj, Ch. Benteke.

Bělorusko: Hutar – Juzepčuk, Naumov, Pavlovec, D. Poljakov – Stasevič (C), Kisljak, Ebong, Podstrelov – Kendyš, Lisakovič.
Náhradníci: Čičkan, Pavljučenko – Bardačov, V. Klimovič, Savicki, Bachar, Jablonskij, Švjacov, Majevski, Lapcev, Signěvič, Antilevskij.

Rozhodčí: D. Rumšas – A. Radius, D. Sužiedėlis (všichni LTU).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se proti sobě postaví vůbec poprvé, potvrdí Belgie roli favorita nebo se dočkáme překvapení?
Bělorusko

Hosté mají na svém kontě v kvalifikaci zatím jediný odehraný duel, před třemi dny přivítali na svém trávníku outsidera z Estonska a byl to velmi napínavý mač. Bělorusové v něm dvakrát prohrávali, avšak náskok vždy dokázali stáhnout a o své výhře 4:2 rozhodli dvěma slepenými góly mezi 81. – 83. minutou. Dvakrát se prosadil hráč Lokomotivu Moskva Vitalij Lisakovič, který se tak dostal do vedení tabulky střelců národního mužstva. Pro úplnost ještě dodám, že Bělorusku patří v žebříčku FIFA až 88. pozice.
Belgie

Domácí celek má za sebou už dva zápasy, v tom prvním si na svém hřišti dokázal poradit s Walesem, se kterým dnes hraje Česká republika, kterého porazil 3:1, následoval duel s českým mančaftem v Praze, kde Belgičané se štěstím uhráli remízu 1:1. V tabulce tak nejlepšímu světovému celku, aspoň dle žebříčku FIFA, patří druhé místo se čtyřmi body o skóre za vedoucím Českem, Belgie vstřelila čtyři branky a inkasovala dvě, Česká republika sice dostala o jenu branku více, ovšem skórovala v sedmi případech.
Asi největší hvězda týmu Romelu Lukaku se zatím prosadil ve všech duelech a se dvěma góly je nejlepším střelcem Belgie v kvalifikaci.
Krásný příjemný den přeji všem fotbalovým fanouškům, příznivcům a nadšencům. Deseti zápasy pokračuje kvalifikace o postup na MS, dva zápasy začínají v 18:00, zbylé pak o necelé tři hodiny později. Souboj čeká i na české reprezentanty, my se však v tomto přenosu budeme věnovat jinému utkání "české" skupiny, a sice soubojem mezi Belgií a Běloruskem. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.