Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Belgie - 8. září 2021   20:45

Bělorusko
Bělorusko
0:1
(0:1)
Belgie
Belgie
33' Praet  (Saelemaekers)
Bělorusko
Černik – Švjacov, Rachmanov, Sačivko, Zolotov (81. Podstrelov) – Ševčenko (81. Běgunov), R. Lisakovič (70. Ebong), Bykov, V. Lisakovič, V. Klimovič – Skavyš (C) (70. Sedko).
Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni POL)
Centralnij Stadion, Kazaň (Rusko)
Belgie
Casteels – Denayer, Boyata, Alderweireld (C) – Castagne, Tielemans, Praet, Saelemaekers (84. Foket) – Lukebakio (75. Ch. Benteke), Batshuayi (84. Dendoncker), Trossard (60. E. Hazard).

Ode mne je pro dnešní večer vše, přeji vám všem dobrou noc a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:7.
Druhá polovina utkání už vypadala trochu jinak než předchozí. Bělorusové byli o poznání více na míči, nic z toho ale nevyužili k šanci, která by jakkoliv ohrozila belgickou branku. To hosté naopak trochu plyn povolili a už se tolik do útoku nedostávali. Proto také vítězí jen o jedinou branku.
90+3'
90+3'
Do poslední minuty vstupují Bělorusové autovým vhazováním. Ještě více se k brance soupeře mohou dostat díky belgickému faulu.
90+1'
Rychlý belgický únik zakončoval celkem nadějně po Hazardově pasu Timothy Castangne, který ale svou ránou přestřelil běloruskou svatyni.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje tři minuty!
90'
Ještě do jednoho ze svých posledních útoků se dostal i běloruský celek. Domácí ale celkem snadno zakopli míč do zcela volného prostoru hřiště na belgickou polovinu.
89'
I v posledních minutách pokračují Belgičané ve své aktivitě. Stále se ale neněmí situace, ve které marně dobývají soupeřovo velké vápno.
88'
Žlutou kartu dostává Max Ebong (Bělorusko).
84'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Leander Dendoncker.
84'
Žlutou kartu dostává Michy Batshuayi (Belgie).
84'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Thomas Foket.
83'
Žlutou kartu dostává Dzmitrij Podstrelov (Bělorusko).
82'
Žlutou kartu dostává Roman Běgunov (Bělorusko).
81'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Nikolaj Zolotov, přichází Dzmitrij Podstrelov.
81'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Gleb Ševčenko, přichází Roman Běgunov.
81'
Nedovolený zákrok Tobyho Alderwieleda umožnil Bělorusům rozehrávku z volného kopu.
79'
Dlouhý nákop Youriho Thielemense našel pouze hráče v červeném dresu. I v této chvíli ale hráči Běloruska pouze odevzdali míč do držení svého soupeře a takřka nijak ho na jeho polovině neohrozili.
78'
Nadějný běloruský útok zakončil Artěm Bykov. Ránu ale poslal příliš vysoko nad břevno branky belgického týmu.
77'
Přes dva bránící hráče dokázal sám projít Eden Hazard. Před brankou ale naše lépe postaveného Batshuayiho. Ani jeden z nich ale nedokázal vystřelit a Bělorusové postupně vrátili hru až před Casteelse.
75'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Christian Benteke.
75'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Zolotov (Bělorusko).
75'
Nepříliš práce měla obrana Běloruska s narušením průnikové akce Belgie. Naopak, díky tomu se domácí chopili režie hry a sami se s míčem na kopačkách vydali na útočný průnik.
74'
Snaha Bělorusů o atak na soupeřovu polovinu vzala za své na půlící čáře, po čemž se k míči opět dostal belgický tým.
72'
Do hry se dostal i belgický gólman Koen Casteels, který se pro jednu chvíli stal součástí rozehrávky svého týmu. Muži v bílém jsou ale už zpět ve střední části hrací plochy.
71'
Další belgická rozehrávka přes střed hrací plochy. Pro hosty ale takřka po celou druhou půli činí obtíže se dostat do vápna a zahrozit tak na běloruskou klec.
70'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ruslan Lisakovič, přichází Max Ebong.
70'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Pavel Sedko.
66'
Belgičané pokračují ve své aktivní hře poblíž velkého vápna. Do něj samotného se ale nemohou dostat, běloruští obránci jim v tom celkem aktivně blokují.
64'
Míč ale stále patří do moci belgického celku, který to tentokrát zkouší od vlastního brankoviště.
62'
Centr Alexise Saelemaekerse pokryl gólman Černik, který si vyskočil pro míč do vzduchu.
61'
Lisakovičovi se nepovedlo přejít přes bránící hráče Belgie a dostat se tak k centru. Namísto toho tak mohou Bělorusové zahrozit z dlouhého autu. S ním ale dokázala belgická obrana poradit.
60'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eden Hazard.
60'
Belgičané ale rychle otočili hru zpět k brance domácích.
59'
Následně se nedovoleně provinili Belgičané, což umožnilo domácím se po delší době vydat směrem k Casteelsově svatyni.
58'
Už první bránící hráč v běloruském dresu ale dokázal hlavou odrazit míč mimo ohrožení.
56'
Ostrý skluz Ruslana Lisakoviče proti Lukebakiovi. Belgičané tak mají velkou šanci zahrozit z přímého kopu z pravé stranice velkého vápna.
55'
Bělorusové pokračují v aktivní obranné hře, díky které se nemůže jejich soupeř stále dostat do střeleckého zakončení.
53'
Hráči Belgie se probíjejí středem hrací plochy. Úkol to je ale docela náročný, protože Bělorusové k nim rychle a poměrně razantně přistupují.
52'
Dodi Lukebakio se zcela sám probil středem hrací plochy a dostal se i do zakončení. Ve vápně ale zvedl míč příliš vysoko, ten se tak pouze prolétl nad břevnem branky Běloruska.
51'
A následně i směrem k belgické brance. Podél velkého vápna si sice počínají celkem aktivně, přímo do prostoru vymezeného bílým obdélníkem se ale nemohou dostat.
49'
Batshuayi nezastihl míč v souboji s bránícím Rachmanovem. Bělorusové tak dokázal přenést těžiště hry opět do střední části hrací plochy.
48'
I Bělorusové se snaží hrozit kousek před velkým vápnem. Vymezený prostor ale solidně blokuje obrana belgického týmu, která neumožňuje soupeři dostat se blíže k brance.
46'
Díky tomu si už v první minutě druhé půle také sáhl na míč běloruský gólman Černik, který si rychle vyskočil dopředu pro letící balon.
46'
Po dlouhém běloruském nákopu se míč dostal do moci belgických obránců, kteří si přihrávají mezi sebou a zkouší proniknout hlouběji do pole.
46'
V první půli byl k vidění fotbal prakticky jen na jedinou branku. Bělorusové se po většinu času museli bránit a málokdy se dostali dál než za vlastní polovinu. Jejich soupeř z Belgie ale využil svůj tlak na Černikovu branku jen k jedinému gólu, díky kterému vstoupí do další fáze zápasu s náskokem.
45'
44'
Bělorusové posléze odvrátili míč do středu hrací plochy, kde hráči Belgie zahájili další rozehrávku.
43'
V posledních chvílích se hráči Belgie drží na dostřel běloruské branky. Jejich dlouhá souhra po obvodu útočné oblasti ale kýženého úspěchu nedosáhla.
42'
Dlouhý centr z levé strany nezvládl Michy Batshuayi převzít v ideální moment. O malou chvilku dříve byl u míče běloruský gólman ,který dokázal míč vyrazit před sebe.
41'
Hosté tak pokračují ve své souhře ve středu hřiště a vyčkávají na ideální příležitost k přesunu zpět k brance Běloruska.
40'
Nepřesný útok Belgičanů, po němž se chopil míče gólman Černik a odkopl míč mimo ohrožení.
38'
Hráčům Belgie se stále nedaří prosmýknout se ven na soupeřovu polovinu hřiště.
37'
Boj o míč ve středu pole zvládli lépe Belgičané, kteří se sice momentálně drží na vlastní polovině. Bez jakéhokoliv napadání si ale drží míč na kopačkách a rozehrávají.
33'
Belgie právě vstřelila branku!
O malou chvíli později se to ale přeci jen podařilo! DENNIS PRAET nasměroval míč po centru zprava přesně za záda běloruského gólmana a definitivně tak poslal svůj tým do vedení. Asistence: Alexis Saelemaekers.
31'
Belgičané se skoro ujali vedení! Dlouhý nákop Lukebakia ještě dokázal Černik vyrazit, míč se ale od břevna odrazil přímo na kopačky Michyho Batshuayiho, který nekompromisně vrátil míč do branky. Po zásahu VAR ale nebyl gól uznán kvůli ofsajdu.
29'
Švjacov uklidil belgický centr k rohu hrací plochy. Hosté tak pokračují v sérii přihrávek ve snaze najít vhodnou palebnou pozici.
28'
Po dlouhé době se i domácí fotbalisté dostali ke středu hřiště, kde navíc drží míč a díky přihrávkám se snaží přejít k soupeřově brance.
27'
Batshuayiho střelecký pokus skončil v náručí běloruského gólmana Černika.
26'
Dlouhým pasem podél postranní čáry uklidil Ševčenko míč do bezpečí ke středovému kruhu.
24'
Bělorusové si počínali nedovoleně proti Dodimu Lukebakiovi. Tím mají hráči Belgie možnost zahrozit z přímého kopu, což využili k usazení se poblíž Černikovy svatyně.
23'
Michy Batshuayi dlouho bojoval s míčem na hranic velkého vápna. Nakonec ho ale poslal za sebe a Belgičané se pokouší dobýt útočnou oblast ve větším počtu hráčů.
22'
Další souhra Belgičanů před velkým vápnem. Centr zleva nasměroval Timothy Castagne, míč ale poslal příliš daleko a do moci hráčů Běloruska.
19'
Po dlouhém hodu a úspěšné běloruské souhře křižmo na Casteelse vystřelil Nikolai Zolotov. Belgický gólman ale dokázal míč udržet u těla.
18'
Celkem nadějný přímý kop mohl rozehrát Vitalij Lisakovič. Belgičanům se ale povedlo odrazit míč mimo hrací plochu a domácí ho tak vracejí autovým vhazováním.
15'
Po rohovém gólu sehraném nakrátko se dostal do zakončení z vnější hranice vápna Leandro Trossard. Míč ale namířil nad břevno běloruské branky.
12'
Míč stále patří mužům v bílém, kteří pokračují v útočné souhře a přibližování se směrem k běloruské svatyni.
10'
Maksim Švjacov dokázal zabránit Belgičanům od nacentrování míče z levého rohu do vápna. Ti se tak museli vrátit směrem ke středovému kruhu, kde pokračují v rozehrávce.
8'
Zprvu celkem nadějná rozehrávka Běloruska vzala za své kvůli nepřesnosti domácích fotbalistů u středové čáry. Míče se posléze zmocnili hráči Belgie.
7'
Příliš dlouhý Thielemansův nákop směrem do útoku znamená odkop od branky Sergeje Černika.
6'
Dedryck Boyata se neustále snaží nasměrovat míč směrem do útoku. Při poslední nahrávce ale narazil na běloruskou obranu.
3'
První vážnější akci si ovšem hostující fotbalisté připravili až o malou chvíli později, a to z levé strany. Gólman Černik ale zůstal ve střehu a míč pokryl.
1'
S první rozehrávkou začali hráči Belgie, kteří se ihned dokázali dostat směrem k běloruské brance.
1'

Bělorusko: Černik – Švjacov, Rachmanov, Sačivko, Zolotov – Ševčenko, R. Lisakovič, Bykov, V. Lisakovič, V. Klimovič – Skavyš (C).
Náhradníci: Stepanov, Pavljučenko – Pjačenin, Chadarkevič, Ebong, Běgunov, Juzepčuk, Sedko, Koncevoj, Podstrelov.

Belgie: Casteels – Denayer, Boyata, Alderweireld (C) – Castagne, Tielemans, Praet, Saelemaekers – Lukebakio, Batshuayi, Trossard.
Náhradníci: Kaminski, Sels – Vanheusden, E. Hazard, Verschaeren, De Ketelaere, Foket, Vanaken, Dendoncker, Ch. Benteke, Mechele.

Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni POL).
Bělorusko

Soupeřem bude nevyzpytatelné Bělorusko, které se aktuálně nachází na čtvrté pozici své skupiny a na svém kontě má tři body. Bělorusko zatím odehrálo čtyři duely, v případě výhry se tak může bodově dotáhnout na třetí Wales. Bělorusku se zatím povedlo bodovat v jediném duelu, a sice hned v prvním kole na domácím stadionu proti poslednímu Estonsku. Od té doby Bělorusko zaznamenalo tři porážky v řadě, ta poslední se urodila na domácím stadionu. Po divoké přestřelce se z výhry poměrem 3:2 radoval Wales.
Belgie

Reprezentace Belgie se po pěti odehraných zápasech nachází na první pozici své skupiny, přičemž se jí povedlo nasbírat třináct bodů. Náskok na druhé Česko je tak v tuto chvíli již šestibodové, avšak například Wales má k dobru ještě dva duely. Belgie dokázala z pěti duelů vyhrát hned čtyřikrát, jediné zaváhání přišlo na půdě Česka, kde byl konečným výsledkem stav 1:1. Od té doby se ale Belgii povedlo vyhrát hned třikrát v řadě, navíc během tří duelů nasázela hned šestnáct branek. Belgie bude i v tomto duelu favoritem, povede se jí to potvrdit?
Kvalifikace MS má před sebou skupinové boje, my budeme společně sledovat souboj mezi Běloruskem a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.