Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Švýcarsko - 25. března 2021   18:00

Bulharsko
Bulharsko
46' Despodov
1:3
(0:3)
Švýcarsko
Švýcarsko
7' Embolo  (Ricardo Rodríguez) • 10' Seferović  (Shaqiri) • 13' Zuber  (Shaqiri)
Bulharsko
P. Iliev – Dimov, Božikov, Zanev – S. Popov, Malinov (71. Čočev), Kostadinov (C), Cicinho (72. Cvetanov) – Jomov (70. I. Iliev), Despodov (48. Delev) – D. Iliev (46. A. Iliev).
Dabanović – Dukić, Todorović
Švýcarsko
Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Mbabu, Freuler (86. Sow), Xhaka (C), Zuber (75. Zakaria) – Shaqiri (75. Vargas) – Seferović (86. Gavranović), Embolo (90. Mehmedi).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:19.
Je dobojováno. Domácí ve druhém poločase vsítili první branku v utkání, na tu ale nedokázali navázat a k dramatu se tak neschýlilo. Hosté tak v Bulharsku vítězí 3:1 a zapisují tři body do tabulky kvalifikační skupiny C. Domácí naopak budou mít po dnešním duelu nulový zisk.
90+4'
90+3'
Mehmedi vyslal na domácí branku další nebezpečnou střelu, se kterou si Plamen Iliev poradil a má na svém kontě další dobrý zákrok.
90+2'
Atanas Iliev se v akci domácích vystavil ofsajdové pasti a to postrannímu sudímu neuniklo. Ten zdvihl svůj praporek a u míče budou hosté.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se bude hrát ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Admir Mehmedi.
89'
Plamen Iliev se vyznamenal dalším zákrokem proti pokusu Djibrila Sowa a má míč ve své moci.
88'
Strahil Popov zabránil obranným zákrokem dobré šanci hostů a hned na to získávají míč zase hráči Bulharska.
87'
Zápas se začíná jen dohrávat. Domácím se začíná vzdalovat šance, jak ještě zabojovat o první body do kvalifikační tabulky. Hosté na druhé straně možný tříbodový zisk dobře brání.
86'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Djibril Sow.
86'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Mario Gavranović.
85'
Hosté mají zápas pod kontrolou, neženou se do bezhlavých útoků a brání slibný náskok. Domácím se naopak nedaří dostat se na kontaktní branku.
83'
Nejprve se do ofsajdové pozice dostal Breel Embolo, následně pak na druhé straně zahrál volný přímý kop Atanas Iliev, ale standardka se domácím nepovedla.
81'
Granit Xhaka se dostal do zakončení, jeho střelu ale zastavil dobrým zákrokem Plamen Iliev.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Uvidíme, zda hlavní sudí ještě nastaví nějakou minutu navíc. V první půli nenastavil nic.
79'
Míč získali domácí a po odkopu od své branky zamířili na polovinu Švýcarska, které je ale o balon obralo a otočilo hru.
78'
Dva rohy po sobě zahráli hosté, ale ani jednou se z této standardní situace nedokázali prosadit. Zápas pomalu míří do svého finále a Švýcarsko pořád drží dvoubrankový náskok.
76'
Kevin Mbabu se po pravé straně dostával k velkému vápnu, ale soupeř ho díky obrannému zákroku k ničemu nepustil. Na druhé straně pak zakončil Ivajlo Čočev, ale nepřesně.
75'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Ruben Vargas.
75'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Denis Zakaria.
75'
Zanev po faulu soupeře zahrál volný kop, ale míč se nedostal do ohrožení Yanna Sommera. Následuje tak odkop od jeho brány.
73'
Nico Elvedi se dostal k další střele, ale ta minula cíl. Následuje tak jen odkop od branky Plamena Ilieva.
72'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Cicinho, přichází Momčil Cvetanov.
71'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kristijan Malinov, přichází Ivajlo Čočev.
71'
Nico Elvedi zahrál volný přímý kop, jeho centr však nenašel nikdo, kdo by míč usměrnil za záda Plamena Ilieva.
70'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Jomov, přichází Ilian Iliev.
69'
Cicinho podrazil soupeře a inkasuje žlutou kartu.
68'
Kostadinov se opřel do hostujícího hráče, hlavní sudí píská faul a domluvil mu.
66'
Švýcarsko zahrálo volný kop, ale z této standardní situace se hosté neprosadili. Stále však mají slibný náskok, který by ale i tak rádi navýšili.
65'
Hosté čelili další akci domácích, kteří se urputně snaží zakončit, jejich akce ale znovu nevedla ke gólu, jenž by znamenal návrat do hry.
63'
Seferović fauloval Dimova a je pískán další faul. U míče jsou tak stále Bulhaři a pokoušejí se o další akci, která by mohla znamenat kontaktní branku.
62'
Hosté jsou ve druhém poločase zatím mnohem aktivnější než tomu bylo v první půli a znovu se dostali ke střele, kterou však zastavila obrana Švýcarska.
61'
Georgi Kostadinov hlavou poslal míč na pravou stranu, ale hostující brankář Yann Sommer jeho pokus pohotově zneškodnil.
60'
Domácí zahráli volný přímý kop, po centru to pak zkusil Spas Delev, ale nakonec jeho střelecký pokus neměl gólové parametry.
58'
Hosté se chopili míče a po další akce Bulharska hru otočili na druhou stranu, ale před Plamenem Ilievem nic nevymysleli.
56'
Hostující brankář Yann Sommer je ve druhém poločase rozhodně více vytěžován, domácí ho nyní prověřili dalším pokusem, ale ten Sommer zneškodnil.
54'
Vůbec první žlutá karta v utkání, kterou za tvrdý faul na domácího hráče obdržel od hlavního sudího Manuel Akanji.
53'
Další centr do pokutového území se snažil sklepnout do sítě Daniel Dimov, ale obrana Švýcarska jeho pokus zastavila.
50'
Delev zahrál rohový kop, na ten si naskočil jeho spoluhráč uvnitř velkého vápna, ale nezakončil přesně.
48'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Spas Delev.
46'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Domácí se hned na úvod druhého poločasu prosazují. KIRIL DESPODOV vyslal přízemní střelu, která skončila u bližší tyče – 1:3. Z gólu se však střelec první branky Bulharů nemohl radovat, neboť hned poté podklouzl a podvrtl si kotník. Po jeho střele tak hned opustí hřiště a bude muset být vystřídán.
46'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dimitar Iliev, přichází Atanas Iliev.
46'
Střely na branku: 0 – 3
První poločas kvalifikačního zápasu o MS mezi Bulharskem a Švýcarskem je u konce. Rozhodně jsou spokojenější hosté, kteří se v úvodních třinácti minutách prezentovali třemi přesnými trefami a mají tak velmi slibný tříbrankový náskok. Domácí celek zatím nenašel recept na velmi dobře hrajícího soupeře a na jeho kontě tak svítí stále 0. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 19:01.
45+1'
45'
Haris Seferović se ocitl u malého vápna a z výskoku pak zakončil hlavou. Ovšem balon poslal jen vedle tyče. Tohle byla na konci první části hry velká šance hostů!
44'
Hosté jsou v závěru prvního poločasu stále u míče a hrozí před bulharskou brankou. Domácí stále ztrácejí tři góly.
43'
Haris Seferović se dopustil faulu na domácího hráče a hlavní rozhodčí vše dobře viděl. Je pískáno, u míče jsou Bulhaři.
43'
Další akce hostů, která skončila zmarem, nicméně domácí zakopli balon za pravou postranní čáru a hosté odehráli další autové vhazování.
42'
Rodríguezův centr, který mířil ke značce penaltového puntíku, zachytil domácí obránce Strahil Popov a ten pak dostal balon do bezpečí.
40'
Dimitar Iliev se ocitl s bolestivou grimasou na hrací ploše, zřejmě se srazil s protihráčem. Signalizuje však, že je v pořádku a hra po krátké pauze pokračuje dále.
39'
Breel Embolo byl tísněn obránci Bulharska a nedostal se do zakončení u rohu velkého vápna.
38'
Ricardo Rodríguez se nyní prezentoval faulem a sudí píská další faul. U balonu tak budou zase hráči Bulharska, kteří už míří na polovinu hostujícího celku.
36'
Xherdan Shaqiri dostal přihrávku od Ricarda Rodrígueze, který je hodně aktivní a rozdává skvělé pasy, a prvně jmenovaný pak svou střelu poslal vedle branky Plamena Ilieva.
35'
Brankář hostů odkopl míč hodně daleko od své branky, ale do akce jeho spoluhráči nešli, neboť ho získali Bulhaři a velmi rychle znovu otáčejí hru. Stále mají rozhodně co dohánět.
34'
Kiril Despodov napřáhl ke střele a vypadalo to hodně slibně. Jenže do míče dal zbytečně více razance a ten skončil jen nad břevnem švýcarské branky.
32'
Po další akci Švýcarů zakročila obrana Bulharska a poté měl k dispozici odkop od své branky Plamen Iliev. Jenže jeho nákop zachytili hosté a znovu míří před jeho bránu.
30'
Třicet minut hry je za námi, hosté stále drží velmi slibný náskok a nikam se příliš neženou. Na zatím špatně hrající Bulhary jim to stačí.
29'
Rohový kop zahrál Ricardo Rodríguez, míč pak poslal do bulharského pokutového území, ale tam ho nikdo ze Švýcarů mezi tři tyče neusměrnil.
27'
Švýcaři jsou rozhodně o moc aktivnějším týmem, než je tomu na straně Bulharů. Ti hodně zakopávají míče za postranní čáru a kazí souhru hostů.
26'
Dlouhý nákop stopera Bulharů mířil až na polovinu Švýcarska, ovšem tam nebyl vůbec nikdo z domácích, kdo by míč zachytil. Následuje tak otočení hry ze strany hostujícího celku.
25'
Nyní to na opačné straně vyzkoušeli Bulhaři, jejich akce ale byla z kategorie těch hodně nepřesných a už se vrací na svou polovinu pomoci obraně při rodící se akci hostů.
24'
Dobrý lob mířil z levé strany na pravou stranu pokutového území na Harise Seferoviće, ale ten nakonec míč nezachytil.
23'
Rodríguez nabral rychlost a znovu diktoval hru, po jeho přihrávce ale skončil balon jen za postranní čárou díky noze bulharského hráče a Švýcaři mají autové vhazování.
21'
Embolo sebral domácím balon, středem hřiště ho protáhl k pokutovému území, jeho centr na levou stranu byl ale přetažený a rázem tak skončila další akce Švýcarů.
20'
Seferovićova přízemní střela se neujala, následně pak sám hostující hráč fauloval soupeře a u balonu tak pro následující chvíle budou Bulhaři.
19'
Dimitar Iliev vyslal dalekonosnou střelu směrem ke švýcarské brance, ale Yann Sommer si bez větších problémů dokázal poradit.
16'
U míče jsou domácí hráči a snaží se o nějakou kombinaci, která by mohla znamenat snížení pro ně zatím hrozivého stavu.
15'
No domácí jsou evidentně hodně otřeseni, nedaří se jim souhra a naopak čelí dalšímu útoku soupeře, který je pochopitelně hodně na koni.
13'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Jenže místo toho přichází další šok. Švýcaři už ve třinácté minutě mají tříbrankový náskok. Krásně to udělal individuálně Xherdan Shaqiri. Ten se prodral až k zadní čáře, poté vystřelil z nulového úhlu a těsně u brankové čáry pak dílo dokonal STEVEN ZUBER, jenž míč pohodlně doklepl za čáru – 0:3. Asistence: Xherdan Shaqiri.
12'
Hosté tak velmi brzy získali dvoubrankový náskok a Bulhaři se budou snažit co nejdříve snížit, aby se vrátili zpět do hry.
10'
Tak nyní se to už HARISI SEFEROVIĆOVI povedlo a dává druhou branku svého celku. Po převzetí míče zakončil mezi nohama obránce Bulharska a balon pak zamířil kolem levé nohy Plamena Ilieva za jeho záda – 0:2. Asistence: Xherdan Shaqiri.
9'
Švýcaři po úvodní brance ožili a opět se dostali do blízkosti bulharské brány, kde střílel Seferović, ale netrefil se.
7'
Tak se přeci jen hra rozhýbala a do akce se dostali hosté. Rodríguez nacentroval z levé strany míč přímo na hlavu BREELA EMBOLA, jenž usměrnil balon za záda domácího brankáře – 0:1. Asistence: Ricardo Rodríguez.
6'
Zatím nesledujeme příliš hezkou fotbalovou podívanou, hráči obou celků zatím vyčkávají, co udělá soupeř.
5'
Kevin Mbabu se prodral na území Bulharů až příliš zostra, přitom srazil protihráče a sudí píská faul. U míče budou domácí hráči a už se derou směrem dopředu.
4'
Nyní vhazovali míč od postranní čáry Švýcaři a znovu se snaží dostat se na polovinu soupeře. Bulharská obrana jim ale průchod kazí.
3'
Dimitar Iliev se srazil s protihráčem a teče mu krev z nosu, ihned tedy opouští hrací plochu a za čárou bude ošetřen.
2'
Ovšem Bulhaři jim balon vypíchli a otočili hru, jenže na polovině soupeře nakonec nevyslali žádnou nebezpečnou střelu.
1'
Hosté se pokoušeli pokazit švýcarskou rozehrávku a zakopli míč za postranní čáru. Následuje tak autové vhazování pro Švýcarsko a to může v akci pokračovat dále.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Švýcarska a pokusí se s míčem projít vůbec do první akce tohoto zápasu.
1'
Dozněly hymny obou zemí a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Bulharsko: P. Iliev – Dimov, Božikov, Zanev – S. Popov, Malinov, Kostadinov (C), Cicinho – Jomov, Despodov – D. Iliev.
Náhradníci: Karadžov, Naumov – Antov, Delev, A. Iliev, Karagaren, Cvetanov, Rajnov, A. Hristov, I. Iliev, Vutov, Čočev.

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Mbabu, Freuler, Xhaka (C), Zuber – Shaqiri – Seferović, Embolo.
Náhradníci: Omlin, Mvogo – Fassnacht, Widmer, Gavranović, Benito, Sow, Vargas, Mehmedi, E. Fernandes, Cömert, Zakaria.

Rozhodčí: Dabanović – Dukić, Todorović.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali dvakrát v roce 2011. V Bulharsku se zrodila bezbranková remíza, zatímco doma Švýcaři zvítězili 3:1.
Bulharsko

Bulharsko rozhodně není tým, který by měl pomýšlet na postup na světový šampionát. Bulhaři se v posledním kvalifikačním cyklu dostali do baráže o postup na EURO, jenže nestačili na Maďarsko. V posledním vydání Ligy národů pak Bulhaři bojovali v lize B. V konkurenci Walesu, Finska a Irska získali jen dva body a opět sestoupili o patru níže.
Švýcarsko

Švýcarsko je v posledních letech jednou z těch lepším reprezentací na evropském kontinentu. Švýcaři si zajistili účast na EURU. V posledním vydání Ligy národů obsadili v těžké skupině se Španělskem, Německem a Ukrajinou třetí místo. V kvalifikační skupině s Itálií, Severním Irskem, Bulharskem a Litvou by si Švýcaři měli zajistit minimálně baráž.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na MS ve fotbale 2022 mezi Bulharskem a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.