Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Rakousko - 9. října 2021   20:45

Faerské ostrovy
0:2
(0:1)
Rakousko
Rakousko
26' Laimer  (Kara) • 48' Sabitzer
Gestsson – Rólantsson, Faerö (68. K. Olsen), Nattestad, V. Davidsen (68. Agnarsson) – R. Joensen (68. Bjartalid), Hansson (C), G. Vatnhamar, Hendriksson, Jónsson – Edmundsson (86. Frederiksen).
I. Peljto – S. Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH)
Tórsvøllur (Tórshavn, Streymoy).
Rakousko
D. Bachmann – Trimmel, Ilsanker, Hinteregger (65. S. Posch), Alaba (C) – Laimer (77. Ljubičić), Grillitsch, Kainz (88. Demir), Onisiwo (77. Schaub) – Kara (88. Gregoritsch), Sabitzer.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný večer a dobrou noc.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 1:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:5.
Také druhá půle nabídla jeden gól a znovu se o něj postaral hostující celek, který se hned na jejím začátku ujal dvougólového vedení a to uhájil až do závěrečného hvizdu. Je pravda, že Rakušané mohli zvítězit daleko větším rozdílem, ale v další velké příležitosti už nevyužili, Teitur Gestsson místy vytahoval famózní zákroky a také mu pomohla branková konstrukce.
Naši jižní sousedé tak splnili povinnost a zaslouženě si připisují tři body, avšak vzhledem k dnešnímu šťastnému skotskému vítězství už moc šancí na druhou příčku nemají.
90+4'
90+3'
John Frederiksen mohl zařídit svému mužstvu aspoň čestný úspěch, ale k volnému balónu se nedostal včas.
90+2'
Rakušané pokračují v přihrávkách mezi sebou, je jasné, že tohle vítězství už jim neuteče.
90+1'
Hosté odvrátili nebezpečí v podobě útočného ataku Faerských ostrovů a zmocnili se balónu.
90+1'
Hrát se budou ještě tři minuty.
89'
Na dlouhý centr si nabíhali dva hráči Rakouska, ale ani jeden na balón nakonec nedosáhl.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Yusuf Demir.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Ercan Kara, přichází Michael Gregoritsch.
88'
Ercan Kara se provinil faulem a útočná snaha jeho týmu tím končí.
87'
Ercan Kara zůstal volný před domácím brankářem, ofsajd to nebyl, avšak ten byl znovu úspěšnější a vyrazil balón na další roh.
86'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází John Frederiksen.
85'
Velmi blízko bylo Rakousko třetímu zásahu. Dejan Ljubičić pálil v pokutovém území velmi nebezpečně pravačkou a mířil pod horní tyč, avšak Teitur Gestsson fantasticky levou rukou vytáhl míč nad. Vynikající zákrok.
84'
Florian Grillitsch byl kousek za středovou čárou faulován, což pozornosti sudího neuniklo.
83'
Teitur Gestsson sebral míč do náruče a nikam se příliš nežene, třebaže je to jeho tým, kdo prohrává.
82'
V dobré šanci se ocitl Marcel Sabitzer, který střílel bez přípravy, ale trefil jen bránícího protihráče. Kdyby střela prošla, tak jsme možná viděli třetí gól.
81'
Florian Grillitsch si sice zpracoval míč, ale vzápětí byl od něj čistě odstaven, takže strážce domácí svatyně neohrozil.
79'
Pro Faerské ostrovy to nyní vypadalo nadějně, ale žádný z hráčů se do zakončení nedostal a Jóannes Bjartalid svůj tým o šanci připravil faulem.
78'
Dejan Ljubičić se hned provinil u středové lajny faulem, když nešetrně poslal k zemi Hanssona, žlutý trest ale nedostává.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Louis Schaub.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Dejan Ljubičić.
76'
Stefan Posch sice v obranné práci nedosáhl na letící míč, ale naštěstí pro hosty toho soupeř nedokázal využít a balón se odkutálel mimo hřiště.
75'
Nyní rozehráli rohový kop, míč si ale pohlídal Teitur Gestsson a uklidil jej do svých rukou.
74'
Rakušané si přihrávají na své straně a nikam už příliš nepospíchají. Není se ani moc čemu divit.
72'
Daniel Bachmann sebral balón do náruče a uklidňuje hru.
72'
A domácí to zkusí znovu.
72'
Třetí rohový kop pro Faerské ostrovy.
70'
Florian Grillitsch hodně nešetrně fauloval a klidně mohl vidět žlutou kartu. Domácí rozehrají nedaleko pokutového území.
68'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Odmar Faerö, přichází Klaemint Olsen.
68'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Viljormur Davidsen, přichází Hannes Agnarsson.
68'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází René Joensen, přichází Jóannes Bjartalid.
67'
Rakušané získali balón zpátky, ale špatnou přihrávkou jej adresovali za postranní čáru.
67'
Stefan Ilsanker neodkopl míč zrovna ideálně, soupeř bude vhazovat.
65'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Stefan Posch.
63'
Christopher Trimmel si vyměnil se spoluhráčem přihrávku a málem se dostal do velké šance, ovšem o balón jej připravil v rozhodujícím momentu Ári Jónsson.
62'
Domácí brankář na nic nečekal a po malé domů odkopl míč, jak nejdál to šlo.
61'
Ercan Kara se sice na levé straně dostal k hlavičce, ale ta nebyla vůbec prudká a Teitur Gestsson neměl těžkou práci míč chytit.
59'
Teď už se faul píská, provinili se domácí v útoku, nyní se musí stáhnout.
58'
Hosté si faul na útočné polovině nevymodlili, rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
57'
Ercan Kara byl blízko gólu, rakouský fotbalista si zpracoval těsně za hranicí velkého vápna přihrávku a tvrdě pálil ovšem jeho rána končí na břevně domácí svatyně.
55'
Stejný hráč to o chvíli později zkoušel znovu, ale z dálky mířil vedle bližší tyče.
54'
Penalta to sice není, ale i tak Rakušané zahrozili. Florian Kainz vystřelil z dálky, míč byl několikrát tečován a Teitur Gestsson zasáhl v poslední chvíli, když balón vyrazil rychle vystrčenou levou nohou.
53'
Rozhodčí se ještě radí s VAR, zda někdo z domácích nezahrál v pokutovém území rukou.
52'
Martin Hinteregger se ocitl před odkrytou domácí bránou, ale nestačil vystřelit včas a domácí odehráli míč do zámezí.
50'
Rakušané nadále drží balón v útoku a soupeři jej odmítají dát.
48'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou v úvodu druhého dějství do dvoubrankového vedení. MARCEL SABITZER si zpracoval špatný odkop soupeře a před hranicí velkého vápna střílel levačkou, míč ještě tečoval někdo z domácích fotbalistů a ten se odrazil od tyče do brány. Teitur Gestsson už na změnu nestihl reagovat a jenom se ohlédl.
47'
Domácí si nepřihráli úplně dobře a o míč přišli.
46'
Víc už toho první půle nenabídla. Domácí jsou sice outsider, ale svého protivníka se vůbec nezalekli a byli to oni, kdo mohl jít do vedení a měli na to hned několik pokusů. Žádný ovšem nevyužili a přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Hráči Faerských ostrovů ale zbraně nesložili a dál útočili, vyrovnat se jim ovšem nepodařilo, stejně tak se Rakousku nepovedlo náskok zvýšit. Stále je tak vše otevřené a stát se může všelicos.
45+4'
45+3'
Daniel Bachmann měl se zkrocením centrovaného balónu sice problémy, ale protože poblíž nebyl žádný z protihráčů, situaci zvládl.
45+3'
Ještě se píská faul na rakouské straně, domácí rozehrají na útočné polovině. Žlutou kartu dostává Florian Kainz (Rakousko).
45+2'
Stejný hráč se o chvíli později ocitl tváří v tvář brankáři, avšak Teitur Gestsson předvedl výtečný zákrok a míč vyrazil. K tomu ještě doběhl Florian Grillitsch, ale jeho prudké zakončení letí nad břevno.
45+1'
Málem se do šance dostal Ercan Kara, ale obránce mu balón sebral.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
Jeden z hráčů našich jižních sousedů zkoušel střelu z dálky, ale ta se mu vůbec nepovedlo a balón letí jen do zámezí.
44'
Gilli Rólantsson poslal před rakouskou svatyni nadýchaný centr, tam byl připraven jeden z jeho spoluhráčů zakončovat, ale ještě předtím se hostující obraně povedlo míč odvrátit.
43'
Rakušané se dožadovali autu u své šestnáctky, ovšem rozhodčí dává míč k dispozici domácím.
42'
Konrad Laimer obdržel pěkný pas do běhu, ale míč nestačil doběhnout. Zkoušel si ještě vynutil faul, ale rozhodčí mu na špek neskočil.
40'
Jóan Símun Edmundsson našel pěknou přihrávku v pokutovém území svého spoluhráče, který si míč nejprve zpracoval a až poté střílel, avšak pouze do jednoho z protihráčů, který do rány obětavě padl. Kdyby domácí borec pálil hned, zřejmě by soupeři nadělal větší vrásky.
39'
Příliš přetažený centr hostů letí až za soupeřovu bránu a Teitur Gestsson může v klidu rozehrát.
37'
Rakousko oblehlo velké vápno, ale i jeho hráči si nepřihráli přesně a soupeř odkopává míč do bezpečí.
36'
Hodně špatně si teď domácí přihráli a balón jen odevzdali protivníkovi.
35'
Marcelu Sabitzerovi nechybělo moc, aby bránícího hráče obral o míč a vydal se sám na brankáře, avšak nakonec se tak nestalo.
34'
Nepříliš prudký balón skončil v náruči připraveného domácího gólmana, který se nemá k rychlé rozehrávce.
33'
David Alaba si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, ale následně o balón přišel, aniž stačil něco udělat.
31'
Ercan Kara si naběhl na centr a dokázal kousek před bránou tečovat letící balón, ale pouze do zámezí.
30'
David Alaba sice překonal zeď, ale zároveň i bránu Faerských ostrovů.
29'
Žlutou kartu dostává Viljormur Davidsen (Faerské ostrovy), který zcela jasně držel Karima Onisiwa, jenž se dostával do dobré příležitosti. Je z toho přímý kop Rakouska.
26'
Domácí byli o něco nebezpečnější, ale do vedení jdou hosté, kteří využili jejich otevřené obrany, Kara vedl útok po pravé straně, přihrál na střed, kam naběhl volný KONRAD LAIMER, jenž z úrovně penalty po zemi zamířil do odkryté části soupeřovy svatyně.
25'
A nyní další. René Joensen napřáhl z asi dvaceti metrů, jeho volej však proletěl nad břevnem rakouské svatyně.
24'
Favorit se sice tlačí dopředu, jenže naráží na pevnou obrannou hráz protivníka. Ten měl paradoxně zatím více šancí.
21'
Jóan Símun Edmundsson využil zmatku v rakouské obraně a dostal se do nebezpečného zakončení, jen vynikající zákrok Bachmanna, který vyrazil míč pravou nohou, zabránil gólu.
20'
Ercan Kara znovu v akci, tentokrát si zpracoval přihrávku na střed a kousek před hranicí velkého vápna vypálil, mířil ale jenom nad bránu.
19'
Ercan Kara si vyskočil na centr, hlavou ale poslal balón vedle levé tyče.
18'
Daniel Bachmann zahrál na nervy spoluhráčům a po malé domů odehrál balón do bezpečí v poslední chvíli.
17'
Ve druhém případě už balón vzduchem doputoval přímo do rukavic brankáře.
17'
Domácí rozehráli roh, jeden z hostů hlavou odehrál míč do zámezí, takže to bude repete.
15'
Těžko říct, zda chtěl Christopher Trimmel centrovat nebo střílet, tak či tak poslal míč z pravého křídla přesně do náruče Gestssona.
14'
Faerské ostrovy znovu jen odkopávají balón daleko od své svatyně.
13'
Marcel Sabitzer poslal z levé strany přihrávku skrz pokutovým územím, do zakončení se nakonec dostal Christopher Trimmel, mířil ale příliš vysoko nad.
12'
Domácí zachytili letící balón a poslali jej bleskurychle za postranní čáru. Rakousko bude vhazovat.
10'
Šance z toho ale nebyla, míč putuje do zámezí.
10'
Rohový kop pro Rakušany.
9'
Velká šance domácích, René Joensen nejprve v dobré možnosti netrefil míč, ale akci pokračovala a napodruhé se už hráč s číslem 20 na zádech ke střele dostal, ovšem jeho slabý pokus dokázal hostující brankář vyrazit.
8'
Rakousku kombinace v útoku nevyšla, míč mu utíká do zámezí.
6'
Žlutou kartu dostává René Joensen (Faerské ostrovy).
Žlutou kartu dostává Odmar Faerö (Faerské ostrovy).
6'
Faulující hráč Faerských ostrovů byl poté ošetřován, ale tady měl pokutový kop rozhodně přijít, neboť Kara byl zasažen kopačkou do obličeje.
4'
Ercan Kara byl faulován v pokutovém území, rozhodčí sice píská, ale zřejmě ofsajd.
3'
Rakousko zastavuje ofsajd, jeho hráči musí balón odevzdat.
3'
Alabův centr do pokutového území byl odvrácen.
1'
Domácí se málem dostali do šance, hosté situaci vyřešili malou domů.
1'
Oba celky jsou nastoupeny na trávníku, zazní obě hymny.

Faerské ostrovy: Gestsson – Rólantsson, Faerö, Nattestad, V. Davidsen – R. Joensen, Hansson (C), G. Vatnhamar, Hendriksson, Jónsson – Edmundsson.
Náhradníci: Nielsen, Lamhauge – Danielsen, Vatnsdal, Bjartalid, S. Vatnhamar, K. Olsen, H. Askham, Jensen, Knudsen, Frederiksen, Agnarsson.

Rakousko: D. Bachmann – Trimmel, Ilsanker, Hinteregger, Alaba (C) – Laimer, Grillitsch, Kainz, Onisiwo – Kara, Sabitzer.
Náhradníci: A. Schlager, Lindner – Wöber, Danso, S. Posch, Gregoritsch, Ljubičić, Grüll, Schaub, Schöpf, Mwene, Demir.

Rozhodčí: I. Peljto – S. Ibrisimbegović, Beljo (všichni BIH).