Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Skotsko - 12. října 2021   20:45

Faerské ostrovy
0:1
(0:0)
Skotsko
Skotsko
86' Dykes  (Patterson)
Gestsson – Faerö, Vatnsdal (58. H. Askham), Nattestad – Rólantsson, G. Vatnhamar, Hendriksson, V. Davidsen (59. Knudsen) – Hansson (C), Edmundsson (90+5. K. Olsen), Jónsson.
Matej Jug – Matej Žunić, Robert Vukan (vš. Slovinsko)
Tórsvøllur, Torshavn
Skotsko
C. Gordon – Hendry, G. Hanley, Tierney – Fraser (83. Patterson), McTominay, Gilmour (89. Cooper), Robertson (C) – J. McGinn – R. Christie (83. Nisbet), Dykes.

S konstatováním, že Skotsko vyhrálo na hřišti Faerských ostrovů brankou z 86. minuty 1:0 a zapisuje do tabulky důležité tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
V dnešních zápasech skupiny F porazilo Dánsko Rakušany 1:0 a stále zůstává stoprocentní i bez inkasované branky. Izrael si pak doma porazil s Moldavskem 2:1.

Bez vyloučení.
Skotové nakonec hodně utrápeně došli ke třem bodům, ale došli. První poločas skončil 0:0, když nejprve hosté zahodili jednu velkou šanci a kdyby poté Faeřané vedli, nemohl by se nikdo divit, Jenže tři nadějné gólové situace zůstaly domácími nevyužity, když dvakrát zachránil hosty gólman Gordon a potřetí šel míč z hlavičky Vatnhamara nad. Ve 40. minutě si ještě málem srazil míč do vlastní sítě Hanley.

Druhý poločas byl v podání Skotů lepší a domácí se dlouho nemohli dostat za polovinu hřiště. Jenže většina slibných situací hostí byla zakončena střelou vedle a když už, tak si věděl rady výborný brankář domácích Teitur Gestsson. Když už byli domácí hodně unavení, ale z posledních sil odolávali, přišel spásný centr z pravé strany od Pattersona, který na hranici ofsajdu uklidil do sítě Lyndon Dykes. Celá situace se zkoumala na videu, ale sudí rozhodli, že bylo vše v pořádku – 0:1. V devíti nastavených minutách už si Skotové v pohodě došli pro cenné tři body.
90+9'
90+9'
Devátá minuta nastavení. Trenér Skotska ukazuje svým svěřencům, ať zachovají chladnou hlavu, že jsou blízko k vítězství.
90+8'
Rozhodčí ještě něco zkoumá na videu. Nejednalo se o žádnou spornou situaci, takže výsledek videa nebude mít na průběžný stav vliv.
90+7'
Skotové získali míč na velkém vápnu, ačkoliv si McTominay možná pomohl faulem. Píšťalka rozhodčího zůstává němá. Ještě se chvilku hraje, za dvě střídání v nastaveném času.
90+7'
Šance na poslední útok Faeřanů.
90+7'
Stejně jako na začátku poslední nastavené minuty, kdy míč na středovém kruhu zpracoval John McGinn a dle názoru sudího jej fauloval Hördur Askham. Z opakovaného záznamu ale spíše vypadalo, že McGinn upadl sám.
90+6'
McTominay přebral na polovině hřiště míč a následně ho zatáhl za dres Rólantsson. Jasný nedovolený zákrok, Skotové zůstanou u míče a jsou blízko ke třem bodům.
90+5'
Jóan Edmundsson jde ze hřiště a na pár minutek ho nahradí Klæemint Olsen.
90+3'
Nastavené minuty nyní utíkají pro Faeřany až moc rychle, Skotové navíc mají míč na polovině soupeře.
90+1'
Brandur Hendriksson nedovoleně zastavil Scotta McTominaye a ještě se s ním dostal do menší potyčky, za kterou vidí žlutou kartu.
90'
Ve druhém poločasu se bude hrát o sedm minut navíc.
89'
Billy Gilmour má dnes odpracováno, zahodil tři velké šance. Místo něj jde na plac Liam Cooper.
89'
Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí a celkem jejich zlobu i chápu, nicméně po téměř dvouminutovém zkoumání videa došli sudí k názoru, že bylo vše v pořádku.
87'
Ale pozor! Matej Jug bude vše zkoumat na videu, respektive jeho kolega videoasistent rozhodčího. Možná se jednalo o milimetrový ofsajd!
86'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Nathan Patterson dostal míč na pravou stranu a naservíroval opravdu krásný míč do pokutového území. LYNDON DYKES na malém vápně vystartoval na míč dříve než Odmar Faerø s Jóan Símun Edmundssonem a uklidil jej na bližší tyč mimo bezmocného Gestssona. Asistence: Nathan Patterson.
85'
Domácí ho bez problémů odvrátili, vzápětí navíc Petur Knudsen obhodil dva soupeře a získal pro svůj tým cenný čas na druhé straně umělého pažitu.
85'
Hórdur Askham nedovolil McTominayovi přízemní centr, je zde rohový kop Skotů z pravé strany.
84'
Faeřané už se nyní pouze brání a odkopávají míče za polovinu hřiště.
84'
McTominay sice prošel na polovinu soupeře, ale pak se mu nikdo nenabídl a musel volit zpětnou přihrávku.
83'
Ryanové Fraser a Christie jdou z placu, místo nich se zkusí s remízovým stavem něco udělat Nathan Patterson a Kevin Nisbet.
80'
Billy Gilmour si počkal na hranici vápna, ajestli k němu spadne odražený míč, což se i stalo. Jóan Símun Edmundsson k němu včas nepřistoupil, takže záložník Skotska si připravil míč na střelu, jenže balon poslal znovu jen těsně vedle!
79'
Domácí tým může ve druhém poločasu děkovat za bezbrankový stav brankáři Teituru Gestssonovi. Na centr Frasera z pravé strany si ve vápně hezky naskočil John McGinn, jenže i on hlavičkou nedokázal překonat devětadvacetiletého brankáře.
79'
Po nepřesné přihrávce McTominaye mohli jít domácí do protiútoku, vše jim ale zkazila špatná přihrávka.A tak je zde čas pro akci Skotů.
78'
Podobné to bylo i nyní, kdy důrazný Scott McTominay čistě odstavil soupeře od míče.
77'
Dílčí akce Faeřanů skončila v zárodku už před vápnem, poté se hráči v bílém rychle vrátili na svou polovinu hřiště.
76'
Billy Gilmour mohl rozseknout bezbrankový stav. Ári Jónsson nechtít přiťukl míč pro Lyndona Dykese, který jej bleskově poslal na Gilmoura. Ten se na pravé straně uvolnil a měl před sebou jen Teitura Gestssona, tváří v tvář ale brankáře Feařenů nepřekonal.
75'
Na centr z levé strany na vápně v dobré pozici jen těsně nedosáhl Ári Jónsson.
74'
Po delším času jsou více u míče domácí. Což samozřejmě Skotové vůbec nechtějí, ztráta bodů z Tórsvolluru by je mohla mrzet.
73'
Fraserův centr z pravé strany do vápna bezpečně stáhl ze vzduchu Teitur Gestsson.
72'
Tierney vysunul uličkou do sprintu Dykese, který byl ale pohlídán Askhamem. Obránce Faeřanů sice nepokryl míč tak, aby šel za čáru a byl to pro jeho tým odkop, ale nakonec nekompromisně upálil balon na aut.
71'
Gilmour opět rozdal míč, tentokrát na pravou stranu pro Frasera, jenž ho vrátil spoluhráčovi. Christie pak otočil hru, ale ani po levé straně nenašli hosté žádnou mezeru v obraně Faeřanů.
70'
Dalším uchazečem na změnu bezbrankového stavu byl Billy Gilmour, jehož rána zpoza vápna byla zblokována domácími hráči.
70'
K míči po rohu se nejdříve dostal Scott McTominay, který zkoušel zakončit koníčkem, ale také poslal balon nad branku.
69'
Gilmourova střela byla zblokována na rohový kop.
67'
Dykes si ve výskoku pomohl rukou v obličeji tvrďáka Odmara Faera, který nyní leží na travnatém pažitu a zrovna u něj bych určitě neřekl, že něco přihrává. Zatímco k němu míří zdravotníci, Lyndon Dykes vidí žlutou kartu.
65'
Šance také na druhé straně. Gilli Rólantsson dostal výbornou přihrávku na pravé straně do běhu a našel na velkém vápně Hallura Hanssona, který z první zamířil také těsně vedle.
63'
Ryan Fraser se na pravé straně výborně uvolnil, jenže i jeho centr nenašel nikoho ze spoluhráčů. Míč poté na druhé straně zastavil včas Tierney, v tísni ho poslal zpět do vápna a Dykes dal přihrávku proti noze na Billyho Gilmoura. Jeho střela z první šla těsně vedle pravé tyče domácích.
63'
Zatímco se fanoušci domácích baví slušným fotbalem a nadějí dalšího bodového zisku pro svůj tým.
62'
Fraserův tvrdý centrovaný míč z pravé strany do ohně nadělal obraně domácích trošku problémy, ale Faeřané stihli odvrátit míč do bezpečí.
61'
Hallur Hansson si už zabíhal za obranu, ale na poslední chvíli odhlavičkoval míč jeden ze stoperů Skotska.
60'
Faeřané se poprvé výrazněji podívali na polovinu soupeře, kde získali alespoň aut. Což je pro nyní utavenou defenzívu domácích vítaná zpráva.
59'
Střídá také další obránce Viljormur Davidsen, místo kterého jde na hřiště Petur Knudsen.
58'
Je to tak, kulhající Heini Vatnsdal míří do zámezí a odkulhává na střídačku. Na jeho místo nastupuje Hørodur Askham.
58'
Heini Vatnsdal se před vápnem sesunul na umělý pažit a má patrně nějaké zdravotní problémy s pravou nohou.
57'
Viljormur Davidsen fauloval McGinna a u míče budou opět hosté.
55'
McTominay zkusil překvapit brankáře, ale mířil mimo tři tyče.
54'
Jenže akce Skotů zatím narážení na pečlivou defenzívu soupeře a když už je potřeba, tak i na brankáře Gestssona. Rozhodně jde o zatím jeden z nejlepších zápasů Faeřanů v kvalifikaci.
52'
Robertsson poslal z levé strany nadýchaný centr do vápna, který si našel jeden z jeho spoluhráčů. Ale zamířil nad branku.
51'
Skotové ale nastoupili do druhého poločasu výrazně lépe a domácí se z jejich sevření zatín nedokáží pořádně vymanit.
48'
O penaltu se nakonec nejedná, byť byl Christie zřejmě faulován. V počátku akce totiž přebíral skotský záložník míč v ofsajdu.
48'
Bude se zkoumat video. Ryan Christie pláchl po levé straně, ve vápně udělal kličku Vatnsdalovi a ten ho poslal na zem.
47'
Skotové mají hned v první minutě druhého poločasu výhodu rohového kopu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Po prvním poločasu platí stav 0:0. Skotové sice měli míč výrazněji na svých kopačkách, ale velkou šanci měli pouze jednu, když ve 24. minutě mířil na bližší tyč McTominay a Gestsson výborně zasáhl. Poté přišly v krátkém časovém sledu tři velké šance Faeřanů, ale dvakrát se vyznamenal gólman Gordon a potřetí šla střela těsně nad. Ve čtyřicáté minutě byl poměrně blízko brance Odmar Faerø, jehož střelu zblokoval obránce Hanley na rohový kop.
45+2'
45+2'
Před brankou Faeřanů bylo pořádně rušno, ale domácí stihli i tuto komplikaci v nastaveném času vyřešit a do kabin se tak jde bez branek.
45'
V poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu přichází střela Hendrikssona, kterou opět dokázal zneškodnit brankář Gordon. Domácí jsou v tomto ohledu lepší.
45'
V prvním poločasu se bude hrát o dvě minuty navíc.
43'
Jenže přichází další nepřesná přihrávka Skotů a trenér Steve Clarke bude mít svým svěřencům rozhodně co vysvětlovat.
42'
Domácí fanoušci nyní trošku neoprávněna hlučí na Kierana Tierneyho, kterému přejel pravou nohu Ári Jónsson a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
41'
Roh domácích nebyl nebezpečný, ti se naopak musí vracet pro míč po skotském odkopu na svou polovinu hřiště.
40'
Za vytrvalého povzbuzování diváků na téměř vyprodaném Torsvølluru vybojovali domácí další rohový kop. A mohlo být i lépe. Odvrácený centr se dostal na nohu Odmara Faera, který vystřelil a nechybělo moc, aby si Grant Hanley staril míč ke své pravé tyčce.
39'
Po rohovém kopu se domácím podařilo dostat míč těsně za vápno a právě v tomto prostoru si Ryan Christie naskočil do Hallura Hanssona. Soupeře si osedlal jako koníka, možná si pomohl i trošku loktem a vidí žlutou kartu.
38'
Ačkoliv McTominay vyhrál u rohového praporku přetahovanou o míč, více než rohový kop z celé akce nezískal.
36'
Necelých deset minut do konce prvního poločasu na branku stále čekáme, větší šance měli v tomto ohledu překvapivě domácí hráči.
35'
Teitur Gestsson vyběhl proti Ryanu Fraserovi, jenž si sklepnul míč a chtěl gólmana obstřelit. Ovšem Gestsson měl dva tři metry k dobru.
34'
Po kombinaci Faeřanů tentokrát nebyla branka Gordona ohrožena a McTominay vede středem hřiště dalši postupný útok.
33'
K jeho rozehrávce se postavil Scott McTominay, ale záložník Manchesteru přizvedl míč až moc nad břevno.
32'
Ári Jónsson hodně netakticky fauloval na ose hřiště zhruba třicet metrů od branky Christieho a hosté mají výhodu zajímavého přímého volného kopu.
31'
Hansson na nic nečekal a zkusil vystřelit, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
30'
Faul McTominaye, jenž měl první velkou šanci zápasu, dává domácím opět čas trošku zpočinout a zformovat se.
29'
Špatná přihrávka připravila domácí o míč, na své polovině hřiště ho získali hosté.
29'
Po velkých šancich domácích se hra trošku uklidnila, každopádně Faeřané si tímto ověřili, že Skotsko není nepřekonatelným soupeřem.
28'
Centrovaný míč byl zblokován domácími hráči, kteří si našli i další centr a když se McGinn na hranici vápna dostal konečně k míči, přišel blok Odmara Faera.
27'
Rólantsson dobře vystoupil na levé straně hřiště proti Tierneymu a i když je mu pískán faul, tak ruší kombinaci soupeře.
24'
Po krátkém zkoumání videorozhodčího se pokračuje ve hře a třetí velkou šanci Faeřanů během pár minutek měl Sonni Nattestad, který si našel centr Gunnara Vatnhamara z pravé strany, jenže hlavičkoval těsně nad branku!
24'
Velké šance také na druhé stranš. Ární Jónsson si totiž našel výborný centr na hranici penaltového puntíku a jen výborný zákrok Gordona zabránil případnému – a nikoliv překvapivému – vedení Faeřanů! K dorážce se dostal Viljormur Davidsen, jenž napral míč na branku, ovšem gólman klubu Hearts se opět vyznamenal!
22'
První slibná šance zápasu. Scott McTominay dostal přihrávku na pravou stranu před vápno. Naznačoval, že bude centrovat a poté zakončil na bližší tyč, kde brankář Teitur Gestsson reflexivně vykopl míč na rohový kop.
21'
Gunnar Vatnhamar je znovu lapen v ofsajdu, akce domácích tak znovu nemůže pokračovat.
20'
Skotům možná i trošku chybí nadšení a elán do hry, nejsou schopní zatím výrazněji překonat poctivě pracující Faeřany.
18'
Hosté si přihrávají na polovině hřiště, což je častý obrázek dosavadních sedmnácti minut hry.
17'
Jack Hendry znovu navázal hru autem, kterým našel Kierana Tierneyho z obrany.
16'
Při dalším nákopu dobře zapracovala obrana Skotů.
16'
Dlouhý centr na levou stranu nezachytil Viljormur Davidsen, ačkoliv se o to snažil, seč mohl. Hosté budou mít výhodu autu.
15'
A gólman Teitur Gestsson, jenž Tórsvøllur dobře zná a dostal tentokrát přednost před Nielsene z FH, nebude s rozehrávkou spěchat.
14'
Ani další postupná akce Skotů po pravé straně nepřinese žádný úspěch. Hosté to vzápětí zkusili ze strany druhé, ale přihrávková výzva Kierana Tierneyho byla nepřesná.
14'
Přetažený centr si našel na pravé straně Odmar Faerø a hned jej posílá do ohně. V malém vápně ale nejvýše vyskočil Craig Gordon.
13'
Faeřané jsou více než aktivní, ačkoliv poměr držení míče je u nich pouze 33%. Tentokrát táhnou akci zleva.
11'
Billy Gilmour našel dobrou přihrávkou na hranici vápna Ryana Christieho, který byl ale rychle přistoupen a do šance se tak nedostal.
11'
Oboustranně bojovný fotbal bez velkých šancí pokračuje. Na polovině hřiště si přihrávají hosté a snaží se najít moment překvapení ve zformované obraně Faerských ostrovů.
9'
Chtistie zajel v souboji o míč do Odmara Faera a slovinský sudí po chvilkové odmlce odpískal nedovolený zákrok.
8'
Hallur Hansson nakopával míč do velkého vápna pro Sonni Nattestada, který byl ale také pokrytý.
7'
Totožná situace přišla na druhé straně. Nicméně je pravdou, že čím více se Faeřanům bude dařit držet bezbrankový stav, tím lépe pro ně.
6'
Andrew Robertson bojoval o míč na levé straně u vápna, ale nakonec se mu ho nepodařilo získat.
5'
Domácí parádně vykombinovali soupeře a na vápně se k zakončení dostal Jóan Símun Edmundsson. Šlo vskutku o hezkou akci, které chybělo přesnější zakončení, ale jak se následně ukázalo, tak i pár centimetrů v úvodu. Gunnar Vatnhamar, jenž všechno rozjel, se totiž nacházel v maličkém ofsajdu.
4'
Ryan Christie načechral z levé strany míč na zadní tyč, kde si ale hráči Faeřanů pokryli soupeře.
4'
Rohový kop pro Skotsko po zákroku Viljormura Davidsena.
2'
Hned na úvod zápasu fauloval Hendriksson a hosté zůstanou u míče.
1'
Oba dva týmy právě nastupují na umělou trávu stadionu v Tórsvølluru, zní státní hymny.

Faerské ostrovy: Gestsson – Faerö, Vatnsdal, Nattestad – Rólantsson, G. Vatnhamar, Hendriksson, V. Davidsen – Hansson (C), Edmundsson, Jónsson.
Náhradníci: Nielsen, Lamhauge – Danielsen, Bjartalid, S. Vatnhamar, K. Olsen, H. Askham, Jensen, Knudsen, Frederiksen, Agnarsson.

Skotsko: C. Gordon – Hendry, G. Hanley, Tierney – Fraser, McTominay, Gilmour, Robertson (C) – J. McGinn – R. Christie, Dykes.
Náhradníci: Kelly, McLaughlin – O'Donnell, C. McGregor, Ferguson, McKenna, Cooper, S. Armstrong, Turnbull, Nisbet, Patterson, McLean.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunić, Robert Vukan (vš. Slovinsko).
Poslední vzájemné zápasy:
Skotsko – Faerské ostrovy 4:0 (31.3.2021, kvalifikace MS)
Skotsko – Faerské ostrovy 3:0 (16.11.2010, přátelské utkání)
Faerské ostrovy – Skotsko 0:2 (6.6.2007, kvalifikace ME)
Skotsko – Faerské ostrovy 6:0 (2.9.2006, kvalifikace ME)
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu evropské kvalifikace na mistrovství světa 2022. Kvalifikační kláníse dostávají do své druhé poloviny a pomalu se začíná vyjasňovat, kdo si bude dělat postupové ambice. Ve skupině F se proti sobě postaví Faerské ostrovy, jenž jsou se čtyřmi body na pátém místě, proti Skotsku. Ostrovní tým drží za odskočeným Dánskem druhé místo s vidinou postupu do baráže, za sebou má Izrael a Rakousko. Zápas začíná přesně ve 20:45 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.