Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Ukrajina - 9. října 2021   18:00

Finsko
Finsko
29' Pukki
1:2
(1:2)
Ukrajina
Ukrajina
4' Jarmolenko  (Jaremčuk) • 34' Jaremčuk  (Cygankov)
Finsko
Hrádecký (C) – Alho (62. N. Hämäläinen), Toivio, Arajuuri, L. Väisänen, Raitala (78. Niskanen) – Lam (62. Nissilä), Kamara, Lod – Pohjanpalo (78. Roope Riski), Pukki.
Manzano – Nevado, Ayuso (ESP)
Olympijský stadion, Helsinky
Ukrajina
Pjatov (C) – Tymčyk, Zabarnyj, Kryvcov, Matvijenko, Sobol (46. Kornijenko) – Jarmolenko (86. Buleca), Stěpaněnko (77. Sydorčuk), Šaparenko, Cygankov (77. Zubkov) – Jaremčuk (86. Dovbyk).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:9. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:12.
Finům se boj o druhé místo hodně zkomplikoval. Podruhé za sebou prohráli a ze čtvrtého místa ztrácí na druhou Ukrajinu tři body. Stále ale mají zápas k dobru, což platí i o třetí Bosně.
Ukrajinci šli do druhé půle s těsným náskokem. Úplná sranda ho udržet to pro ně ale nebyla, protože jim s přibývajícím časem viditelně docházela šťáva. Posledních dvacet minut se hrálo vyloženě na jednu bránu, ale ani posílená ofenziva Finska vyrovnat nezvládla.
90+6'
90+5'
S blížícím se koncem je finská předfinální fáze stále méně přesná. Ukázal to i Nissilův centr do Pjatovovy náruče.
90+4'
Buleca vedl míč proti čtyřem. I v podčíslení se Ukrajinci propracovali do pěkné šance, ale Hrádecký po střele Zubkova ještě udržel finské naděje při životě.
90+3'
Tohle domácím do karet moc nehraje. Toivio spáchal faul na Bulecu a Ukrajina bude moci ukrojit několik desítek vteřin.
90+2'
Andrij Pjatov měl čas na přesun od pravé tyči k levé. Chycení Hämäläinenova dalšího centru opět zvládl na jedničku.
90'
Na nedostatek nastaveného času si Finové žehrat nemohou. Hrát se bude ještě šest minut!
89'
Arajuuri startoval na křídle Hämäläinena, kterému byl ukopnut balon za boční lajnu. Domácí to budou zkoušet jinudy.
88'
Rozhodující branka ani z tohoto brejku nepadla. Takový hybrid mezi střelou a centrem od Dovbyka odletěl mimo hřiště.
87'
Hämäläinen měl klid na centr, jenže ve vápně měl všechny spoluhráče pokryté. Finové musí zařadit zpátečku, všichni se bleskově ženou na Hrádeckého.
86'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Serhij Buleca.
86'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Artěm Dovbyk.
85'
Leo Väisänen byl zády brance, takže dával míč pod sebe. Lod hned střílel, ale udělal to Pjatovovi docela snadné, když ho víceméně trefil. V další akci zase přestřelil Pukki.
84'
Kamara distribuuje vícero přihrávek. Ukrajinci se snaží mít obranu vysoko, takže hra probíhá hodně daleko od zkušeného Pjatova.
83'
Jarmolenko postupoval po pravé straně. Přes dva hráče nahrál Jaremčukovi, ale k němu už se nevrátil pokus o krátkou narážečku do běhu.
81'
Hosté by si rádi připravili klidnějších deset minut. Intenzivní zámek teď ale nedotáhli do zakončení.
80'
Teemu Pukki se chytá za hlavu, protože nesladil svou přihrávku s pohybem Nisilly a Pohjanpala. Úleva pro hosty.
79'
Arajuuri si naskočil na Roman Jaremčuka, kterému se do vzdušného souboje moc nechtělo. O faul nešlo, míč patří Finům.
78'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jukka Raitala, přichází Ilmari Niskanen.
78'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Roope Riski.
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Serhij Sydorčuk.
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Olexandr Zubkov.
76'
Tak nakonec to střela byla. Možná to trochu překvapilo i Pjatova, který Lodův pokus vyrazil do své blízkosti. Arajuuri se už nestihl připravit na kvalitní dorážku, míč se k němu odrazil až moc rychle.
75'
Kryvcov poslal na zem Pukkiho a v okolí ukrajinského brankoviště se zase chystá standardka. Vzhledem k úhlu to na přímou střelou tentokrát nevypadá.
74'
Jakoby Finové potřebovali trochu vydechnout. Už docela dlouho si balon vyměňují jen členové obrany, které nikdo nenapadá.
73'
Ukrajina se v dostřelové vzdálenosti od Lukáše Hrádeckého pohybují stále méně. Vypadá to, že tu máme nachystanou dramatickou koncovku.
72'
Teemu Pukki to vzal na sebe, ale početná přesila v podobě ukrajinské obrany přece jenom byla nad jeho síly.
71'
Leo Väisänen vsadil na střelu z téměř třiceti metrů, když měl kolem sebe docela dost volného místa. Pjatov opět nezasahoval.
70'
Střet Šaparenka a Kamary dopadl faulem na hráče Rangers, který si před pár dny zahrál i na pražské Letné, dokud nevyfasoval červenou kartu.
69'
K vidění je trošku klidnější pasáž ve středu hřiště. Ukrajinci tam nešetří s přihrávkami na jistotu a možná už definitivně plánují hru na údržbu vedení.
67'
Mohlo to být nějakých šestadvacet metrů, ze kterých z přímáku pálil Nissilä. Zákrok Pjatova to ale nevyžadovalo, šlo o hodně vysokou ránu.
66'
Rýsuje se zajímavá možnost pro Finy. K dispozici budou mít nebezpečný trestňák, protože Šaparenko zezadu srazil Loda.
64'
Pukki musel vypustit svůj útok. Podle rozhodčího se dostal přes Kryvcova za použití nepovolených prostředků.
63'
Andrij Jarmolenko si obhodil balon přes Väisänena, který se na něm vyfauloval. Dlouho ukrajinská akce ale nepokračovala.
62'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Nikolai Alho, přichází Nicholas Hämäläinen.
62'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Urho Nissilä.
61'
Moc dobře to nevypadá s Alhem, který si u malé domů zcela sám přivodil svalové zranění. Zřejmě bude co nevidět střídán.
60'
Nestává se často, aby Finové neměli zformovaný blok. Hosté šli do otevřenější obrany, ale Jaremčukova střela na překonání Hrádeckého nestačila.
59'
Serhij Kryvcov se dobře postavil před Pukkiho. Vypálený balon srazil na roh, který znamenal rutinní práci pro Pjatova.
58'
Neujal se ani Raitalův centr. Finové se ale konečně osmělují a v obecenstvu to pochopitelně má velkou odezvu.
57'
Robin Lod se náběhem nabídl Kamarovi, který dobře načasoval přihrávku. Na víc, než zisk vhazování, to ale nestačilo.
56'
Zase se v hlavní roli objevil Jarmolenko. Už ale byl s míčem za koncovou čarou, takže během centru se ozývá hvizd španělského arbitra.
55'
I přes nepříznivou situaci na trávníku panuje na olympijském stadionu výborná kulisa. Moc prázdných míst v hledišti k nalezení není.
54'
Hra je nyní zaseklá v okolí ukrajinské střídačky. Raitala se proti Jarmolenkovi tentokrát dopustil faulu.
53'
Vlastně na stejném místě skončil v kotrmelcích Tymčyk. Hosté to nyní hodně ženou přes něj a navrátivšího Jarmolenka.
52'
Andrij Jarmolenko odpadl ze souboje s Raitalou. Faul se nepískal, ale i tak to vypadá na dosti bolestivou záležitost.
51'
Po pěti minutách strávených u vlastního vápna se Finové konečně dostali k balonu a nyní kombinují okolo středového kruhu.
50'
Jarmolenkovi se nepovedl závěrečný centr do ohně. Ostatní Ukrajinci neměli šanci míč zachytit, natož vystřelit.
49'
Jarmolenko spolupracoval s Tymčykem. Míč si navedl na levačku a z rohu vápna nanejvýš o metr minul bližší tyčku.
48'
Nebyla to optimální palebná pozice a podle toho to v Jaremčukově případě také dopadlo. Z hranice vápna domácí bránu minul.
47'
Väisänen se nenechal opít Jarmolenkovým rohlíkem. Na křídle ho ubránil tak, že ani nebude zapotřebí rohový kop.
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Viktor Kornijenko.
46'
První půle končí bez jediné minuty nastaveného času. Spokojenější jdou na přestávku Ukrajinci, kteří pohnuli se stavem už ve čtvrté minutě prostřednictvím Jarmolenka. Finové toho tolik neměli, přesto zvládli s trochou šťastně vyrovnat Pukkim. Skóre 1:1 každopádně dlouho netrvalo, v 34. minutě podruhé překonal brankáře Hrádeckého Jaremčuk.
45'
45'
Zabarného vysoký centr přeletěl. Míč ještě chytil Sobol, ale z druhé strany rovněž nepřipravil žádné zakončení.
44'
Aut na křídle se proměnil v rohový kop. I v tomto případě ho jde zrealizovat vytříbený technik Viktor Cygankov.
43'
Hrádecký se výběhem před vápno postaral o volný míč. Rychle ale musel zacouvat zpátky do brány, ke které se blíží další modrá vlna.
42'
Stojaté vody na pravém kraji opět vířil Tymčyk. Chyběli mu ale spoluhráči, kteří jaksi nebyli dostupní při centru před Lukáše Hrádeckého.
41'
Teď už se píská, ale k radosti Finů to opravdu není. Na útočném křídle se Raitala provinil proti Tymčykovi.
40'
Kamara se dral do vápna, jenže kousek před vstupem neustál hraniční souboj s Tarasem Stěpaněnkem. Hostům asi odlehlo.
39'
Ukrajinské brejky jsou vždy velmi nebezpečné. Jeden takový se nyní rozhodl zakončovat Cygankov, ale branka pro něj byl malá.
38'
Andrij Pjatov si věřil na vyběhnutí a mezi mnoha hráči stáhl ze vzduchu nákop z dílny Robina Loda.
37'
Serhij Kryvcov v nefotbalové pozici skopl Pukkiho a ve zbytku utkání mu bude při každém dalším faulu hrozit druhá žlutá karta.
36'
Vracíme se tam, kde jsme byli ještě před pár minutami. Finy čeká další náročná šichta, příliš často se k útočení nedostávají.
34'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Radost z vyrovnávající trefy vydržela v Helsinkách sotva pět minut! Byla to výborně sehraná akce z autového vhazování. Olexandr Tymčyk zprava doručil balon na Cygankova, který ukázal týmového ducha a upřednostnil ještě jednu přihrávku ROMANU JAREMČUKOVI, na kterého zbyla koncovka z nějakých pěti metrů.
32'
Ukrajinci uklidňují hru trochu delší cirkulací balonu okolo půlící čáry. Zaplněné ochozy začínají pískat.
31'
Toivio vhazoval na Pohjanpala, který si přišel pro míč až na vlastní polovinu. Během jeho přebírání jej fauloval Matvijenko.
30'
Držení míče: 55 % – 45 %.
29'
Finsko právě vstřelilo branku!
V devětadvacáté minutě je vyrovnáno na 1:1! Alho z rohu našel Pohjanpala, jehož důraznou hlavičku Pjatov vytáhl na pravou tyč. Míč se odrazil k Matvijenkovi, jenž ve snaze o odkop trefil TEEMU PUKKIHO a od něj už putoval balon do sítě.
28'
A pak už fauloval Sobol, takže Finové přestáli bez úhony i tento ošemetný moment. Začínají si ale koledovat o větší potíže.
27'
Chybu v rozehrávce vystřídala akce Jaremčuka a Jarmolenka, který ze střední vzdálenosti napálil Lama.
26'
Hosté to hrají výhradně přes kraje. Hrádecký neměl složitou práci se zastavením neadresného přízemního centru.
25'
Jarmolenko si pokryl balon před Raitalou. Když padl na kolena, tak se ozval hvizd označující další finský faul.
24'
Zámek Ukrajiny ještě chvilku trval. Konec přišel se střelou z jednadvaceti metrů, kterou poslal Stěpanenko nad bránu.
23'
Krásná průniková přihrávka do běhu Tymčika k ničemu dobrému nevedla. První pas dovnitř vápna byl znovu odvrácen do bezpečí.
22'
Hrádecký nic neřešil, protože před ním došlo k útočnému faulu Jaremčuka na Pohjanpala.
21'
Z jednoho ukrajinského rohu vznikl i ten druhý. Chystá se na něho s patnáctkou hrající Viktor Cygankov.
19'
Finové si zavařili chybou v rozehrávce. Náprava ale přišla rychle, když zachytili přihrávku aktivního Jaremčuka.
17'
Pohjanpalo nadělal značné problémy obraně Ukrajiny, když se snažil zkrotit jeden z nákopů. Hosté bleskově přepli do útoku, Jaremčuk centr zprava nezpracoval.
16'
Dobře sehraný brejk! Viktor Cygankov dával míč pod sebe na Jaremčuka, který musel střílet levačkou a křížem minul ze svého pohledu pravou tyč jen o malinký kousek.
15'
Východoevropané to ve vzduchu zvládli. Vzhledem k útočnému faulu Pohjanpala má Pjatov klid na rozehrávku.
14'
Joel Pohjanpalo byl srovnán se zemím Sobolem, který dostává od španělského rozhodčího asi poslední slovní varování.
13'
Alho úplně neodhadl dráhu míče. Malá domů na Hradeckého úplně jistá nebyla, ale nakonec to pro Finy dobře dopadlo.
12'
Kamara neobešel Stěpanenka. Bitva na malém prostoru vyústila v nedovolený zákrok Väisänena na Jarmolenka.
11'
Pukkiho náběh přišel vniveč. Spoluhráčova kolmice pro něj byla nechytatelná a skončila u Pjatova.
10'
Finské zadní řady nevypadají úplně jistě. Využít to chtěl Šaparenko, ale dost ambiciózní ranou se do brány netrefil.
9'
Lodova krátká rozehrávka nevylákala obranu Ukrajiny, která odmítla jakékoliv vzrušení před veteránem Pjatovem.
8'
Rohový kop pro Finy, kteří s vypětím všech sil doručili balon až do šestnáctky, kde byl s Pukkim Pohjanpalo.
7'
Další poplach před Hrádeckým. Seveřané tentokrát zvládli odmítnout hrozbu z centru od levého kraje.
5'
V deštivých Helsinkách to vypadá na zajímavou partii. První desítky vteřin nabídly tolik zajímavých situací, které v jiných zápasech nejsou k vidění za celý poločas.
4'
Jaremčuk se na začátku čtvrté minuty ještě zastřeloval. Uteklo jen pár vteřin a svěřenci trenéra Petrakova získali míč nazpátek. ADRIJ JARMOLENKO pálil z delší distance a Hrádecký plachtil vzduchem marně.
3'
Pukkího slalom přerušil Kryvcov. Zablokovaná střela ještě pokračovala na Loda a Pjatov hned v úvodu musel velmi rychle na zem.
2'
Úvodní výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté ve světle modrých dresech.
1'

Finsko: Hrádecký (C) – Alho, Toivio, Arajuuri, L. Väisänen, Raitala – Lam, Kamara, Lod – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Joronen, Eriksson – Granlund, Ojala, Taylor, Jensen, Niskanen, Valakari, Nissilä, Ivanov, N. Hämäläinen, Roope Riski.

Ukrajina: Pjatov (C) – Tymčyk, Zabarnyj, Kryvcov, Matvijenko, Sobol – Jarmolenko, Stěpaněnko, Šaparenko, Cygankov – Jaremčuk.
Náhradníci: Buščan, Riznyk – Syrota, Sydorčuk, Kornijenko, Zubkov, Charatin, Dovbyk, Sikan, O. Karavajev, A. Šabanov, Buleca.

Rozhodčí: Manzano – Nevado, Ayuso (ESP).
Finsko

Domácí ještě mohou pomýšlet na to, že si po premiérovém postupu na evropský šampionát zahrají i na celosvětovém turnaji. Bodově jsou na tom stejně jako jejich dnešní soupeři, oproti kterým mají jeden zápas k dobru. Po remízách s Bosnou a Ukrajinou Finové porazili 1:0 Kazachstán. Sedmého září nepřekvapili ve Francii, odkud si odvezli prohru 0:2. Hned tři ze čtyř gólů vstřelil Teemu Pukki.
Ukrajina

Hostující reprezentace je po pěti odehraných zápasech na druhém místě skupiny D, i když za celou dobu ještě ani jednou nezvítězila. Může za to hned pět remíz s celkovým skóre 6:6. Naposledy Ukrajina remizovala 1:1 s Francií, na kterou s jedním zápasem k dobru ztrácí sedm bodů. Jediným dvougólovým střelcem je Roman Jaremčuk.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Finskem a Ukrajinou!