Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Lotyšsko - 16. listopadu 2021   20:45

Gibraltar
Gibraltar
7' Walker (De Barr)
1:3
(1:1)
Lotyšsko
Lotyšsko
25' Gutkovskis  (Uldriķis) • 55' Uldriķis  (Dubra) • 75' Krollis  (Savaļnieks)
Gibraltar
Coleing – Sergeant, Wiseman, R. Chipolina (C), Mouelhi, Britto – G. Torrilla, Annesley (67. Ronan), Valarino (76. Styche) – De Barr (45. L. Casciaro), Walker.
Eskås – Haglund, Ytterland (všichni Norsko)
Victoria Stadium
Lotyšsko
Ozols – Savaļnieks, Černomordijs (C), Dubra, Jurkovskis – Jaunzems (46. Kamešs), Ķigurs (69. Krollis), Tarasovs, Cigaņiks (90. Varslavāns) – Gutkovskis, Uldriķis (69. Kārkliņš).

Ze zápasu to bude všechno. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek dne!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:16.
Utkání je u konce, jeho vítězem se dle očekávání stává Lotyšsko, které tak končí na předposledním místě skupiny s devíti body na kontě a skóre 11:14! To Gibraltar sice v utkání vedl, ale i tak si připsal desátou prohru a končí poslední se skóre 4:43.

Do vedení ho přitom již v sedmé minutě poslal Liam Walker (57/3 za reprezentaci), a to pěkným způsobem, kdy si pohrál s několika obránci soupeře. Ve 25. minutě ovšem bylo srovnáno, po zpracování od Uldriķise se prosadil Vladislav Gutkovskis (31/5).

Otočit skóre se Lotyšům podařilo deset minut po začátku druhého poločasu. V 55. minutě po rohovém kopu skóroval Roberts Uldriķis (32/4). Dvacet minut poté stvrdil vítězství hostujícího týmu střídající Raimonds Krollis (17/2), který se prosadil hlavičkou po centru Savaļniekse.

Lotyšsko tak v Gibraltaru vyhrálo 3:1!
90+4'
90+3'
Domácí celek pronikl před branku Robertse Ozolse, ale nedokázal si zde počínat úplně sebejistě, a tak z toho nic nebylo.
90+3'
Centr Liama Walkera mířil do vápna, ale byl sražený do bezpečných prostor.
90+2'
Igors Tarasovs se dostal k zakončení hlavou, ale balon poslal vysoko nad břevno brány Daylea Coleinga.
90+2'
Centr z levého křídla byl ztečovaný na rohový kop, dobře situaci ubránil Kian Ronan.
90+1'
Rozhodčí nastavil ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andrejs Cigaņiks, přichází Renars Varslavāns.
89'
Po vhazování Robertse Savaļniekse hosté sice přišli o míč, ale Gibraltar to vzápětí pokazil také, takže nebezpečí bylo zažehnáno velice rychle.
88'
Hra teď nemá moc tempo, Lotyši už se snaží své vedení bránit a Gibraltaru se nedaří zahrozit.
87'
Scott Wiseman rozehrával přímý kop ze středového kruhu tak nepovedeně, že do protiútoku vyrazilo Lotyšsko. Krollis byl ale nachytán v ofsajdu, vzrušení tak nakonec bylo zbytečné.
86'
Gibraltar vyrazil do protiútoku! Ve středu hřiště byl ale faulován Lee Casciaro a hostující Krišs Kārkliņš dostává žlutou kartu.
85'
Kdo jiný než Scott Wiseman si vzal na starosti autové vhazování v útoku. Dlouhý míč posílal na hranici malého vápna, poté měl ještě možnost centrovat. V ani jednom případě ale nevytvořil spoluhráčům možnost ke střele.
84'
Torrilla šlápl Kamešse a nešťastně při tom dostal do obličeje. Takový vzájemný a velmi nešťastný faul obou hráčů.
83'
Centr Liama Walkera nenašel hlavy spoluhráčů. Odrazil se pak za vápno ke Casciarovi, který ale v rozhodující chvíli podklouzl.
83'
Centr na Casciara byl zblokovaný Černomordijsem na rohový kop. Ten bude zahrávat Gibraltar poprvé v zápase.
82'
Po autovém vhazování Ethana Brita vyrazil kupředu Gibraltar. Zatím se tak drží v útoku.
81'
Vladimirs Kamešs se pokoušel probojovat po nákopu spoluhráčů z obrany k míči, přes pozorně bránící hráče Gibraltaru to neklaplo.
80'
Reece Styche dostává žlutou kartu. A nelze se tomu moc divit, lotyšského kapitána Antonijse Černomordijse totiž poslal k zemi v hlavičkovém souboji opravdu tvrdě.
79'
Roberts Savaļnieks a Lee Casciaro si toho teď hodně vyříkávali, až je sudí oba musel povolat k sobě a uklidnit. Vše skončilo tím, že si plácli, usmáli se a běželi dál.
78'
Dobrá obranná práce v podání Ethana Britta, a to dvakrát v krátkém sledu za sebou. Nejprve obral protihráče o míč, zhruba dvacet sekund poté byl dokonce faulován Robertsem Savaļnieksem.
77'
Centr Walkera sice nebyl špatný, ale Torrilla při tom ve vápně fauloval bránícího Dubru, takže z toho bude jen odkop brankáře Ozolse.
77'
Vladislav Gutkovskis fauloval Casciara, kterému se jinak zatím příliš nedaří. Nyní si ale počínal při krytí míče dobře.
76'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Julian Valarino, přichází Reece Styche.
75'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Důležitá branka pro Lotyšsko, které se tak dostává do dvoubrankového vedení! Po dlouhém nákopu Kasparse Dubry se na pravé straně k centru dostal Roberts Savaļnieks, který v předbrankovém prostoru našel RAIMONDSE KROLLISE, jenž hlavičkou dopravil míč do brány. Trefuje se podruhé v národním týmu!
74'
GIbraltar rozehrával z obrany, ale dlouhý nákop se nevydařil.
73'
Útočného faulu se dopustil Raimonds Krollis, nedokázal totiž přetlačit Roye Chipolinu jinak než nedovoleným způsobem.
72'
Jeho rozehrávky se opět ujal Savaļnieks, v tomto případě už ale k nebezpečí nedošlo. Prodloužení z bližší tyče totiž nebylo přesné.
72'
Pokus nebezpečného Vladislavse Gutkovskise po dobrém pasu Kamešse zblokoval Scott Wiseman na rohový kop!
71'
Roberts Savaļnieks rozehrával přímý kop nedobrým způsobem, založil jím totiž protiútok Gibraltaru v poměru dva na dva. Balon vedl Lee Casciaro, na přihrávku se nabízel Liam Walker, ale nedostal ji. Nic z toho nakonec nebylo.
70'
Kian Ronan se krátce po příchodu na hřiště provinil faulem za žlutou kartu. K zemi ve středu trávníku totiž hokejovým bodyčekem poslal Vladislavse Gutkovskise.
69'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis a Mārtiņš Ķigurs, přichází Krišs Kārkliņš a Raimonds Krollis.
69'
Centr Kamešse z pravého křídla přišel pozdě, už v době, kdy byl míč za čárou. Vykopávat bude domácí brankář.
67'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Kian Ronan.
67'
Lee Casciaro postupoval do útoku po levé straně, vše skončilo jeho nepřesnou přihrávkou do vápna.
67'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Liam Walker. Centr nevypadal špatně, jenomže díky pomoci obránců se k němu nakonec dostal gólman Ozols.
66'
Další faul v podání Vladimirse Kamešse už pozornosti rozhodčího neunikl. Obětí byl uvolňující se Julian Valarino a hostující záložník dostává žlutou kartu.
65'
Po střetu s Kamešsem zůstal chvíli na zemi ležet obránce Louie Annesley, měl by být ale schopen pokračovat ve hře.
64'
Tohle nevypadalo vůbec špatně! Liam Walker prošel skrze dva protihráče a zkusil vystřelit zpoza vápna, trefil však jen bránícího Kasparse Dubru.
63'
Jenže Ethan Britto teď vyběhl na přihrávku po levé lajně až příliš pozdě. Přesto krátce nato pomohl svým spoluhráčům získat balon zpátky do moci.
62'
Domácí reprezentace teď nehraje vůbec špatně. V obraně si od inkasované branky počíná dobře, daří se jí i držet míč na svých kopačkách. Snaha o vyrovnání je jasná.
61'
Roberts Uldriķis byl faulovaný Graemem Torrillou, míč tedy uvede do hry formou rozehrávky Antonijs Černomordijs.
60'
Jenže vše skončilo nepřesnou kombinací v podání Valarina a Casciara. Opět.
60'
Gibraltar dobře ustál presink Lotyšů a vymanil se z obranné poloviny, sebevědomě si počínal třeba Ethan Britto, který předvedl řadu kliček.
59'
Po autovém vhazování si míč neúspěšně zpracovával Vladislavs Gutkovskis, bohužel pro Lotyšsko při tom totiž upadl.
59'
Škoda pro Gibraltar. Liam Walker dobře nahrál na Casciara, který chtěl situaci vylepšit pasem do pokutového území na Valarina, jenže se mu to vůbec nepodařilo, míč poslal až příliš prudce.
57'
Gibraltar se okamžitě snažil o vyrovnání stavu zápasu na 2:2. Z dálky nebezpečně vystřelil Roy Chipolina, ale brankář Roberts Ozols stál přesně tam, kde bylo potřeba. Míč zachytil a může ho sám rozehrát.
55'
Hostující tým obrací vývoj zápasu a ujímá se vedení 2:1! Po rohovém kopu Robertse Savaļniekse se o zakončení snažil Kaspars Dubra, nakonec z toho ale bylo jen sklepnutí míče pro ROBERTSE ULDRIĶISE, který uklidil balon mimo dosah brankáře Coleinga. Útočník nizozemského Cambuuru tak dal svůj čtvrtý gól v reprezentaci!
55'
Lotyšsko vybojovalo rohový kop.
54'
Gibraltar měl v obraně problémy. Nejprve to ustál díky odkopu Wisemana, poté zakončoval střelec zatím jediné branky hostí Gutkovskis hlavou vedle pravé tyče Coleingovy brány!
53'
Torrilla se žlutou kartou poměrně zariskoval, nyní totiž sám fauloval, konkrétně Tarasovse. Rozhodčí ale odpískal jen nedovolený zákrok a kartu neuděluje.
53'
Navíc tu máme další přerušení po souboji, na zemi zůstal ležet Graeme Torrilla. Zřejmě loktem ho do zad totiž trefil Gutkovskis, nešlo ale o úmysl.
52'
Hra teď není z ani jedné strany příliš pohledná, vidíme spoustu nepřesných centrů či jiných druhů přihrávek.
51'
Vladislavs Gutkovskis zůstal po souboji s Louiem Annesleym nepříjemně ležet na zemi, o faul ale nešlo, byla to spíše nešťastná náhoda. Měl by být však v pořádku.
49'
Liam Walker rozehrál přímý kop velice rychle a k zakončení se po přihrávce Casciara snažil dostat Valarino, míč ale z úhlu poslal hodně vedle branky Ozolse.
48'
Do útoku se opět řítil Gibraltar. Julian Valarino byl zastaven jen za cenu faulu, kterým se provinil Roberts Savaļnieks.
47'
Jenže centr hráče Lincolnu Red Imps byl velmi nevydařený, zatočil se totiž až do rukavic připraveného gólmana Ozolse.
47'
Liam Walker navíc bude moci rozehrávat od levé lajny standardní situaci, na které bude chtít Gibraltar spoléhat.
46'
Druhý poločas nezačalo Lotyšsko úplně šťastně. Ihned totiž pustilo Gibraltar do útočné akce, kterou zastavil faulem na Mouelhiho Roberts Uldriķis. Útočník Lotyšska dostává žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Vladimirs Kamešs.
46'
Oba týmy už se vrací na hřiště, Lotyšsko si připravilo jedno střídání.
První část zápasu je minulostí. Lotyšsko je dle očekávání aktivnějším týmem, ale stav je vyrovnaný – 1:1. Do vedení poslal Gibraltar Liam Walker (57/3 za reprezentaci) již v sedmé minutě, ve 25. minutě pak vyrovnal Vladislav Gutkovskis (31/5). Nepříjemnost pro Gibraltar nastala v závěru poločasu, kdy nuceně střídal dobře hrající Tjay De Barr.

Střely: 6:5 (na branku 2:3)
Držení míče: 36 % : 64 %
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+4'
45+4'
Ještě v závěru poločasu se Lotyšsko dostalo k ohrožení gibraltarské brány. Andrejs Cigaņiks napálil levačkou míč zpoza vápna, ale Coleing neměl problém ho zachytit do svých rukavic.
45+3'
Jack Sergeant ubránil Jurkovskise pouze za cenu rohového kopu.
45+2'
Střídající Lee Casciaro měl hned na svědomí zakončení útočné akce. Brankář Roberts Ozols ale dával pozor a jeho střelu z dálky po zemi chytil.
45+2'
Na Lotyšsku je znát, že by se rádo ujalo vedení ještě před poločasovou přestávkou. Přes obránce Gibraltaru se ale nemůže probojovat do vápna.
45+1'
Na počátku tříminutového nastavení vhazoval míč do vápna Wiseman. Poslal jej ale jen do míst, kde byla trojice Lotyšů.
45'
Jenže ještě dochází ke střídání. Tjay De Barr má skutečně i nadále problémy se svým ramenem, a tak už nemůže zápas dohrát. Na hřišti ho nahradí Lee Casciaro.
44'
Po delší době se Gibraltar usadí na útočné polovině. Nyní formou autového vhazování, kterého se pochopitelně ujme specialista na dlouhé auty Scott Wiseman.
43'
Roberts Savaļnieks centroval na hranici malého vápna, míč zde dvakrát skočil o zem, pak jej ale dokázali reprezentanti Gibraltaru odkopnout do bezpečí.
42'
Centr Raivise Jurkovskise byl zblokovaný a Lotyšsko reklamovalo hru rukou, kterou se měl provinit Roy Chipolina. Ruka ale byla při telě, a tak ani VAR nenařídil pokutový kop. Bude z toho jen roh pro Lotyše.
41'
Tarasovs se nepříjemně střetl s Valarinem, který chtěl pro protihráče žlutou kartu. Sudí ale odpískal jen faul. Nutno poznamenat, že správně, na kartu to nebylo.
41'
Julian Valarino obehrál Alvise Jaunzemse a chtěl zamířit do útoku, jenže s míčem zaběhl za postranní čáru, a tak byla akce v zárodku ukončena.
40'
Roberts Savaļnieks byl nachytán v ofsajdovém postavení.
39'
Raivis Jurkovskis poměrně dobře odcentroval zleva z první, naštěstí pro domácí hráče si ale Uldriķis nepočínal při zpracovávání míče úplně s jistotou.
39'
Domácí obránci teď zkusili akci založit dlouhým útočným nákopem, ale ani to neslavilo úspěch.
38'
58:179. Aktuální poměr úspěšných přihrávek jasně naznačuje, že tempo hry se snaží diktovat Lotyšsko. Gibraltar ale zatím statečně bojuje.
37'
Tjay De Barr se za potlesku domácích příznivců vrací zpět do akce, za rameno se ale i nadále drží. Uvidíme, jestli bude schopen utkání dohrát.
37'
Mārtiņš Ķigurs se hlásil o balon na pravé straně, dostal ale velmi vysoký centr, takže se k míči neprobojoval.
36'
De Barr je zatím odveden za čáru, uvidíme, jestli bude po chvíli schopen pokračovat – drží se za rameno. Gibraltar tak nyní bude hrát chvíli v oslabení.
35'
Navíc útočník třetiligového anglického Wycombe zůstal po souboji ležet na zemi, je k němu přivolána lékařská pomoc.
34'
Domácí měli možnost založit protiútok, konkrétně to byl Tjay De Barr, kdo pádil dopředu. Proti němu ale stála asi pětice hráčů Lotyšska, proti čemuž neměl šanci.
33'
Lotyšsko pokračuje ve velké aktivitě a byl to opět Vladislavs Gutkovskis, který si nabíhal do příležitosti po centru zprava. K míči mu ale chyběly nějaké dva kroky.
32'
Nepřesný střelecký pokus Gutkovskise, uvidíme tedy odkop od brány Coleinga.
31'
Roberts Uldriķis se dostal k zakončení pěkně zblízka, ale brankář Dayle Coleing vytáhl pozorný zákrok nohou! Lotyšsko teď mělo druhý gól na dosah.
30'
Gibraltar nyní poměrně lacině ztrácí míče ve středu hřiště, a tak hostům nabízí šance vytvářet jednu útočnou akci za druhou.
29'
Lotyšsko se snaží pokračovat v útočném tlaku. Před Robertsem Uldriķisem teď dobře, a hlavně čistě, zakročil Aymen Mouelhi. Nebezpečně se pak po míči v prostoru před gólmanem Coleingem natahoval Andrejs Cigaņiks, ale naštěstí pro domácí na něj nedosáhl.
28'
Teď už se ale žlutí. Kapitán Lotyšů Antonijs Černomordijs byl hodně nepříjemně šlápnut Graemem Torrillou. Domácí záložník tak dostává první kartu utkání.
27'
Ostré zákroky na obou stranách. Andrejs Cigaņiks byl tvrdě sražen Sergeantem, rozhodčí zkoumal video, jestli se nebude udělovat červená karta. Nakonec ale nechává hru plynout dál bez udělení jediné karty.
25'
Stav zápasu je vyrovnaný! Lotyšsko teď výborně napadalo rozehrávku Gibraltaru a je po zásluze odměněno. Roberts Uldriķis skvěle zpracoval centr Robertse Savaļniekse v pokutovém území pro VLADISLAVSE GUTKOVSKISE, který jej po zemi napálil do branky. Dayle Coleing se sice balonu dotknul, ale zakončení útočníka polského Rakówu tim již zastavit nedokázal. 1:1!
24'
Standardku rozehrál centrem střelec zatím jediné branky Liam Walker. K hlavičce se probojoval kapitán Roy Chipolina, ale balon poslal hodně vedle brány Robertse Ozolse.
23'
Kapitán Lotyšů Černomordijs fauloval De Barra, takže uvidíme rozehrávku Gibraltaru z levé strany. Hostujícímu celku se ale toto rozhodnutí sudího vůbec nelíbí.
22'
Dobrou obrannou práci ovedl Ethan Britto, který zabránil Lotyšsku v průchodu přes pravé křídlo.
21'
Hosté jsou opět na útočné polovině, zatím si ale neví moc rady, kudy proniknout do vápna. Pár fanoušků, co z Lotyšska dorazilo, se ale snaží svěřence trenéra Kazakevičse neúnavně podporovat.
20'
Jestli něco Lotyše sráží, tak to jsou zatím poměrně časté útočné fauly. Nyní si při presinku až příliš tvrdě počínal Alvis Jaunzems.
19'
K nedovolenému zákroku došlo také na druhé straně, provinil se Tjay De Barr. Obětí byl Kaspars Dubra. A bude to právě fotbalista ukrajinské Oleksandrije, který dnes hraje 50. reprezentační utkání, kdo rozehraje.
19'
Ravisi Jurkovskis přišel o míč a vztek si chtěl vybít na Torrillovi, který ho obehrál. Rozhodčí tak píská útočný faul.
18'
Lotyšsko je nyní o něco aktivnější, Gibraltar ale spoléhá na velmi nebezpečné protiútoky. Zároveň však domácí tým prozatím výborně brání.
17'
A teď už bude Gibraltar z útoku vyhnán. Graeme Torrilla totiž fauloval Igorse Tarasovse.
17'
Rozehrávky přímého kopu z velmi slušné pozice se ujal Liam Walker, trefil ale jen ve zdi stojícího Dubru. K dorážce se krátce po něm v záklonu dostal Britto, jenže míč v tomto případě zastavil Antonijs Černomordijs!
16'
Parádní akce v podání Tjaye De Barra! Ten si hodně věřil a prošel asi přes čtyři protihráče až těsně před vápno, kde ho fauloval Jaunzems. Zajímavá standardka pro Gibraltar!
15'
Domácí celek se pokusil o překvapivou rozehrávku na ukrytého De Barra, jenže Walkerův centr byl přetažený.
14'
Další faul Lotyšska, tentokráte si nedovoleně počínal Alvis Jaunzems, který v souboji přidržel Ethana Britta. Gibraltar může rozehrát ze středového kruhu.
13'
Po centru Andrejse Cigaņikse se jeho spoluhráči nedokázali ve vápně prosadit. Gibraltar chtěl do protiútoku, ale ten zastavil faulem Mārtiņš Ķigurs, jemuž domluvil rozhodčí.
12'
Jak kachna ve vodě se nyní cítil Roberts Uldriķis. Zuby nehty se totiž držel v pokutovém území a ne a ne jej opustit. Nakonec se přes Wisemana uvolnil k hlavičce, kterou ale poslal mimo tři tyče.
11'
Lotyši se nyní drží v útoku a snaží se kombinovat podél levé lajny. Gibraltar ale pozorně brání a nechce soupeři umožnit ani odcentrovat.
10'
Nebezpečný centr se před bránu snažil poslat Roberts Savaļnieks, ale naštěstí pro domácí celek si Uldriķis nedokázal zpracovat míč. Navíc se pak sám dopustil útočného faulu na Annesleyho.
9'
De Barr se provinil útočným faulem v souboji s Igorsem Tarasovsem. Rozhodčí ho navíc upozornil, že příště bude udělovat žlutou kartu.
8'
Lotyšsko si ale dobře uvědomuje, že je stále pouze začátek zápasu, a tak se okamžitě po výkopu snaží přesunout na útočnou polovinu.
7'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Domácí celek se překvapivě dostává do vedení 1:0! Lotyšsko chybovalo ve středu hřiště a Gibraltarští vyrazili do protiútoku. Tjay De Barr nahrál na LIAMA WALKERA, který si parádně pohrál s obránci v pokutovém území a otevřel skóre zápasu! Je to jeho třetí gól v reprezentaci v 57. utkání.
7'
Nepřesnou přihrávku měl na svědomí Graeme Torrilla, v útoku tak nyní může být Lotyšsko.
6'
Ve středu hřiště se provinil faulem Mārtiņš Ķigurs, obětí se stal Julian Valarino. Svěřenci trenéra Julia Ribase tak budou moci v poklidu rozehrávat.
5'
Lotyšsko se poprvé dostalo k delšímu držení míče a snažilo se kombinovat. Nakonec centroval Andrejs Cigaņiks, ale poměrně nepřesně, pouze k protihráčům.
4'
Vladislavs Gutkovskis se snažil napadat rozehrávku z obrany, Liam Walker to ale dobře ustál a přihrál míč do bezpečí ke svému brankáři.
4'
Dlouhý aut v podání Scotta Wisemana dostal míč do vápna před gólmana Ozolse, ten byl ale bez práce, obrana Lotyšska totiž dávala pozor.
3'
První střelecký pokus dnešního zápasu měl na svědomí Tjay De Barr, bylo to ale z velkého úhlu, navíc míč zblokoval pozorně bránící Kaspars Dubra.
2'
Andrejs Cigaņiks si narazil míč s Mārtiņšem Ķigursem, ale už k němu nestihl včas přiběhnout. Bude z toho odkop od brány Gibraltaru.
2'
Po postupné kombinaci se Wiseman uvolnil k centru, ten ale nebyl dostatečně razantní. Míč se postupem času dostal až k brankáři Coleingovi.
1'
Domácí útočník Tjay De Barr vybojoval na levé straně autové vhazování, které si vzal na starost Scott Wiseman.
1'
O výkop se postaral domácí tým, jdeme na to!
1'
Kapitánem Gibraltaru je Roy Chipolina z Lincolnu, který odehraje už 57. reprezentační zápas! Hosty vede stoper Antonijs Černomordijs z Rigy, který odehraje utkání číslo 19.
V Gibraltaru je momentálně okolo 17 stupňů, ovšem je pozdě večer, takže fanoušci na tribunách jsou často i v bundách. A momentálně sledují nástup týmů na hrací plochu!
Dnešní utkání bude mít jasného favorita, a to hostující Lotyšsko. Nicméně Gibraltar určitě bude chtít překvapit a alespoň bodovat.

V brance domácího výběru nastoupí Dayle Coleing z týmu Lincoln Red Imps. Bude to pro něj 15. start v reprezentaci. Za Lotyše chytá Roberts Ozols z Rigy, pro něhož to bude zápas číslo 14.

Gibraltar: Coleing – Sergeant, Wiseman, R. Chipolina (C), Mouelhi, Britto – G. Torrilla, Annesley, Valarino – De Barr, Walker.
Náhradníci: Goldwin, Banda – Jolley, Bosio, L. Casciaro, Badr, Styche, Morgan, Barnett, Ronan, Vinet, Coombes.

Lotyšsko: Ozols – Savaļnieks, Černomordijs (C), Dubra, Jurkovskis – Jaunzems, Ķigurs, Tarasovs, Cigaņiks – Gutkovskis, Uldriķis.
Náhradníci: Zviedris, Matrevičs – Sorokins, M. Ošs, Kamešs, Varslavāns, Fjodorovs, Zjuzins, Krollis, Kārkliņš.

Rozhodčí: Eskås – Haglund, Ytterland (všichni Norsko).
Nominace Lotyšska

Na soupisce Lotyšů je řada hráčů, kteří působí v zahraničí. Obránce Kaspars Dubra hraje za ukrajinskou Oleksandriji, Igors Tarasovs pak působí na Kypru v týmu Ethnikos Achna. Mārcis Ošs je členem druholigového švýcarského týmu Stade Lausanne Ouchy, Ravisi Jurkovsis patří irskému Dundalku. Andrejs Cigaņiks je od této sezony hráčem slovenské Dunajské Stredy, Eduards Emsis hraje v Arménii za Noah. Útočník Vladislav Gutkovskis pak již působí několik let v Polsku, teprve druhou sezonu ale hraje za Raków. Roberts Uldriķis začal sezonu ve švýcarském Sionu, poté ale přestoupil do nizozemského Cambuuru.