Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Norsko - 24. března 2021   20:45

Gibraltar
Gibraltar
0:3
(0:2)
Norsko
Norsko
42' Sörloth  (Midstjö) • 45' Thorstvedt   • 56' J. Svensson
Gibraltar
Coleing – Olivero, Mouelhi, R. Chipolina (C), Wiseman, Sergeant – Ronan (66. Bosio), Walker, Annesley (71. Barnett), L. Casciaro (80. Valarino) – De Barr.
D. Strukan – G. Perica, M. Tomas (vš. CRO)
Victoria Stadium, Gibraltar
Norsko
Jarstein – J. Svensson (63. Linnes), S. Strandberg, Lode, Meling – Midstjö (62. Nguen), Ödegaard (C) (47. P. Berg), Thorstvedt – Sörloth, Haaland (62. J. King), M. Elyounoussi (47. Hauge).

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z kvalifikace, na viděnou.
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 0:13. Střely mimo: 0:10. Rohy: 1:14. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:16.
Je konec. Norsko hladce vítězí 3:0, a to zaslouženě. Když se však podíváme na statistiky, mohlo to být mnohem lepší. Z dvaceti sedmi střel putovalo na branku třináct pokusů, z toho jen tři pronikli do sítě Gibraltaru. Nutno podotknou, že Nory čeká v sobotu Turecko, které dnes překvapilo výhrou 4:2 nad Nizozemskem a s takovým to výkonem, to budou mít velmi těžké. Gibraltar se více jak 80. minut držel na vlastní polovině a jen bránil. Ke konci mohla přijít alespoň jedna branka, faul však celou akci pokazil. Druhý poločas nám tedy nabídl jen jednu jedinou branku, o kterou se postaral obránce Jonas Svensson. Hráčem utkání byl zvolen Kristian Thorstvedt, jenž při svém debutu za reprezentaci dokázal hned skórovat.
90+3'
90+2'
Norům to nestačilo a chtěli přidat ještě čtvrtou branku. O to se pokusil Martin Linnes, jehož pokus byl ale zblokován.
90+1'
Roh se domácím moc nepovedl. Ve středu vápna si nabíhal Mouelhi, místo hlavičky však fauloval a rázem bylo po akci.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty!
89'
Gibraltar si vybojoval přímý kop, jenž směřoval na zadní tyč, kde se sice nikdo z domácích neprosmýkl, k vidění však byl rohový kop.
88'
Ani tento rohový kop nijak branku Gibraltaru zásadně neohrozil. Domácí se tak opět úspěšně ubránili.
87'
Jens Hauge se na hranici malého vápna dokázal s míčem otočit a následně i zakončit, jeho ránu do levého horního rohu však brankář vyrazil. Následoval tak rohový kop.
86'
Alexander Sörloth mohl přidat druhou branku v zápase, jenže na poslední chvíli zatáhl jeden z obránců za záchranou brzdu a šanci tak překazil.
85'
Utkání se již dohrává. Tempo výrazně kleslo, jak ze strany Gibraltaru, tak hlavně ze strany Norska. Uvidíme, zda se tak ještě dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
84'
Statistika držení míče: 22%-78%
83'
Rohové kopy nekončí. Nyní jsme byli svědky již třináctého rohového kopu Norska, ovšem obrana domácích si s ním opět poradila.
82'
Norsko si vybojovali další rohový kop, avšak ani tentokrát z toho nebyla žádná zajímavá šance, dopředu tak mohou domácí.
81'
Žlutou kartu dostává Erin Barnett (Gibraltar).
80'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Julian Valarino.
79'
Po zákroku obránce tak nastal další rohový kop Norů, který však ihned ze vzduchu sbíral brankář.
78'
Přímý kop byl zahrán nakrátko. Nejdříve míč dostal na kopačku King, který hledal v brankovišti svého spoluhráče, do přihrávky však na poslední chvíli zasáhl jeden z obránců.
77'
Norsko bude zahrávat zajímavý přímý kop!
76'
Žlutou kartu dostává Aymen Mouelhi (Gibraltar).
74'
Norsko si vybojovalo rohový kop, jenž putoval na přední tyč, kam si jako jediný seběhl Kristian Thorstvedt, jeho tečovaný pokus byl však nepřesný.
73'
Vzápětí na to, se tak Gibraltar dostal do útoku, když De Barr obdržel dlouhou přihrávku do běhu, jenže pomezní sudí mávl praporkem.
72'
Tokmac Nguen nedovoleným soubojem odstavil míč soupeři, toho si však hlavní sudí všiml a následoval tak volný kop.
71'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Erin Barnett.
70'
Jens Hauge chtěl s míčem proniknout po levé straně, ale na poslední chvíli mu vystavil krásným obranným zákrokem stopku Jayce Olivero.
68'
V posledních minutách jsme byli svědky poměrně dosti faulů. Za jeden dokonce přišla žlutá karta pro domácího hráče.
67'
Žlutou kartu dostává Louie Annesley (Gibraltar).
66'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Kian Ronan, přichází Jamie Bosio.
65'
Norové založili rychlý protiútok, na jehož konci bylo zakončení z kopačky Thorstvedta, jenže střela mu nejspíše nevyšla tak jak měla a brankář si připsal lehký zákrok.
64'
Na straně hostů proběhlo k velkému střídání, hřiště například opustil dnes velmi aktivní, ovšem gólově neúspěšný Erling Haaland. Nahradil ho tak Joshua King.
63'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Martin Linnes.
62'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Joshua King.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Fredrik Midstjö, přichází Tokmac Nguen.
60'
Žlutou kartu dostává Jonas Svensson (Norsko).
59'
Hosté plánovali další útočnou akci, která však na poslední chvíli selhala při špatné domluvě, míč tak sbíral brankář domácích.
57'
Norové tedy pokračují v ofenzivní hře, zatímco Gibraltar v boji o přežití. Uvidíme, kolik branek zde ještě padne.
56'
Norsko právě vstřelilo branku!
Máme tu třetí branku v sítí Gibraltaru! Fredrik Midstjö zahrával rohový kop, jenž brankovištěm pouze prolétl. Balón se následně dokutálel až na kopačku JONASE SVENSSONA, který s pomocí teče jednoho z obránců rozvlnil síť.
54'
Rohový kop putoval na hlavičku Strandberga, který úspěšně tečoval, ale jenom těsně vedle.
53'
Druhý poločas má zatím takový klidnější nádech, než tomu bylo v poločase prvním. Momentálně však budeme svědky rohového kopu Norska.
51'
Erling Haaland, jenž ve druhém poločase nasadil kapitánskou pásku, nyní zkoušel zakončit z otočky, míč mu ale utekly z kopačky.
49'
Na polovině Gibraltaru byl k vidění faul. Patrick Berg nedovoleně odstavil Casciara a následoval tak volný kop.
48'
Norové ihned začínají aktivně. Kristian Thorstvedt zkoušel střelou zpoza přidat druhou branku na svůj trikot, jenže Roy Chipolina předvedl skvělý blok.
47'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Patrick Berg.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Po druhé brance se již nic zásadního nedělo a rozhodčí tak s klidem ukončil první poločas. Od začátku jsme mohli sledovat dominanci norského celku jenž má 79% držení míče a deset střel na bránu. Brankář Dayle Coleing tak čelil mnoha střelám, čisté konto mu však vydrželo pouze do 43. minuty. Alexander Sörloth mu nedal svojí hlavičkou na přední tyč žádnou šanci. Už se očekávalo, že se poločas dohraje v klidu, ovšem mladičký Kristian Thorstvedt po chybě jednoho z obránců rozvlnil síť podruhé. Připsal si tak první branku v dresu Norska. Uvidíme, zda tímto směrem bude pokračovat i druhý poločas, nebo se Gibraltar trošičku probudí.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
45'
A rázem je tu druhá branka! Kian Ronan nedokázal odkopnout míč z brankoviště, díky čemuž se míče zmocnil mladíček KRISTIAN THORSTVEDT a pozemní střelou k tyči nedal brankáři šanci. Také si připsal svoji první branku za reprezentaci.
43'
Birger Meling hledal svým dlouhým pasem někoho v brankovišti, jenže jeho pas jimž pouze prolétl.
42'
A nakonec se Norové dočkali! Fredrik Midstjö zahrával rohový kop, kterým úspěšně našel vyskakujícího ALEXANDERA SORLOTHA, jenž svým zakončením nedal brankáři žádnou šanci.
41'
Martin Ödegaard špatně došlápl a byl na chviličku ošetřován, nakonec to ale vypadá, že bude v utkání pokračovat.
39'
Osm střel na bránu a ani jedna branka. Taková je zatím statistika tohoto zápasu. Norsku se hold nedaří úspěšně zakončit, uvidíme zda se vůbec nějaké branky do poločasu dočkáme.
38'
Ani teď to tam nespadlo! Po dlouhém kombinování se nakonec z otočky rozhodl pro střelu Alexander Sörloth, jehož rána putovala velmi dobře, ale trefila pouze brankovou konstrukci. Následoval tak odkop od brány.
35'
K vidění byl již pátý rohový kop norského týmu, jenž na přední tyči tečoval Kristian Thorstvedt, hlavička ale putovala jenom nad.
34'
Hra se nám vrátila do tradiční polohy, a to sledovat norské hráče na polovině domácích, kteří však né a né pustit ten gól.
33'
Gibraltaru se po téměř 25. minutách povedlo dostat z vlastní poloviny a dokonce i na chvilku navštívili soupeře, akce však moc dlouho netrvala.
31'
Ani tentokrát to nevyšlo. Míč směřoval na zadní tyč, kde se o teč pokoušel Mohamed Elyounoussi, střela mu ovšem nevyšla tak jak zřejmě měla a domácí se tak mohli v klidu osvobodit.
30'
Norsko si následně vybojoval další rohový kop, který putoval do středu vápna. Po nešťastné teči se roh nakonec opakoval.
29'
Po menším zmatku v domácím brankovišti nastala další šance severského celku, ale tvrdá střela Erlinga Haalanda neměla zrovna patřičné parametry.
28'
Gibraltar se od 5. minuty nedostal z vlastní poloviny, tudíž neustále sledujeme obrovský tlak Norů, od branky je však dělí zatím výborný brankář Dayle Coleing.
26'
Znovu to byli hosté, kteří se dostali do zakončení, jenž na sebe vzal Alexander Sörloth. Ten v naprosto výtečné pozici střelou na zadní tyč branku pouze míjel.
24'
Martin Ödegaard zkoušel vymyslet jakousi útočnou akci na hranici vápna, přihrávku na spoluhráče mu ale vystihl jeden z obránců.
23'
Na poslední chvíli nadešel z pravé strany centr do malého vápna, kam si na hlavičku sbíhal kapitán Martin Ödegaard, jeho pokus ale putoval pouze nad.
21'
Po levé straně úspěšně proklouzl Alexander Sörloth, jenž se zpoza malého vápna rozhodl pro tvrdou střelu na přední tyč, tu si ale bravurně pokryl brankář domácích a připsal si tak sedmý zákrok!
20'
Dayle Coleing si již za dvacet minut hry připsal šest zákroků a drží tak svůj tým před inkasováním. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.
18'
Tlak Norska nadále pokračuje, s tím i obstřelování brankáře Coleinga. Nyní to na něj zkusil dalekonosnou střelou střední záložník Fredrik Midstjö, jenže ani on neuspěl!
17'
Martin Ödegaard chviličku počkal s míčem na kopačce, až se nakonec též rozhodl pro střelu zpoza vápna, brankář Coleing však kryl i tuto střelu!
16'
Vyražený míč tedy putoval do zámezí, což Norsku nabídlo druhý rohový kop, ale ani tento nebyl úspěšný.
15'
Norové pokračují ve velkém tlaku. Martin Ödegaard posunul míč na Haalanda, jenž nad ničím nepřemýšlel a zkusil tak střelu zpoza vápna, tu mu ale znovu vyrazil brankář Coleing.
13'
A znovu Erling Haaland! Tentokrát obdržel dobrou přihrávku do běhu, díky které zakončoval z vnitřní strany brankoviště, ovšem i nyní ho brankář Gibraltaru vychytal.
12'
Norsko si následně vybojovalo první rohový kop, jenž putoval do středu vápna, nikdo z hostujících hráčů se však o zakončení či teč nepokusil.
11'
Erling Haaland dostal malinko volného místa a už zkoušel ohrozit branku soupeře. Jeho tvrdou ránu ale výtečně vyrazil domácí brankář.
10'
Úvodní desetiminutovka za námi a k vidění byla jedna velká šance. Kdyby se norskému záložníkovy střela nezamotala, nejspíš bychom byli již svědky gólu.
9'
K zakončení nakonec došlo, ale Thorstvedtova střela brankáře Coleinga nijak zásadně neohrozila.
8'
Norové nyní kombinují na polovině soupeře a snaží se znovu zahrozit.
6'
Vzápětí na to, přilétl do šestnáctky Norska dlouhý centr, při kterém se nešťastně srazili dva hráči. Šlo konkrétně o Liama Walkera a Birgera Melinga, kde údajně domácí hráč fauloval.
5'
Domácí hráči vhazovali v blízkosti vápna hostů, i přes bojovnost však nic z akce nevytěžili.
4'
Norsko v první větší šanci! Na hranici malého vápna doskákal míč na kopačku mladíčka Kristiana Thorstvedta, jenže na poslední chvíli se mu míč trošičku zamotal a branku tak těsně míjel.
3'
Z levé strany to do brankoviště Gibraltaru zkoušel procpat pozemní příhrávkou Fredrik Midstjö, obrana mu však jeho pokus úspěšně přečetla.
2'
O úvodní výkop se postarali Norové, kteří ihned přesunuli míč na polovinu domácích, kde se snažili o první ohrožení.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v červených, zatímco hosté v dresech bílých.

Gibraltar: Coleing – Olivero, Mouelhi, R. Chipolina (C), Wiseman, Sergeant – Ronan, Walker, Annesley, L. Casciaro – De Barr.
Náhradníci: Goldwin, Banda – Valarino, Badr, Styche, Pons, Barnett, Borge, Santos, Peacock, Moulds, Bosio.

Norsko: Jarstein – J. Svensson, S. Strandberg, Lode, Meling – Midstjö, Ödegaard (C), Thorstvedt – Sörloth, Haaland, M. Elyounoussi.
Náhradníci: André Hansen, Grytebust – Aleesami, Ajer, Östigard, J. King, P. Berg, Nguen, Linnes, Fossum, Hauge, Thorsby.

Rozhodčí: D. Strukan – G. Perica, M. Tomas (vš. CRO).
Norsko dnes bude velký favorit a pokud budou hrát tak jak mají, mohli bychom býti svědky debaklu. Norové dostali vyrovnanou skupinu, ze které by mohli postoupit. Důležité budou hlavně výhry proti slabším celkům, aby si tak nahnali body. Nejtěžším týmem skupiny G je jednoznačně Nizozemsko, dále pak Turecko. Dle mě právě tyto tři celky budou bojovat o postup a myslím si, že se máme na co těšit. Co se týče dnešního zápasu, Norsko by mělo nastoupit s velmi silnou sestavou včetně Haalanda, Bergeho a Sorlotha.
Gibraltar se dnes bude snažit o velké překvapení, neboť v utkání jsou považováni jako velcí outsideři. Co se však týče mezinárodních zápasů, tak se tým může pyšnit rekordem čtyř zápasů bez prohry. Konkrétně to jsou dvě výhry a dvě remízy. Nutno podotknou, že se oba celky ani jednou nestřetly, tudíž nás čeká velká premiéra. Gibraltar dostal poměrně těžkou skupinu, ovšem s týmy jako je Lotyšsko či Černá Hora, mohou zahrát zajímavý výsledek. No uvidíme, jak se s tím hráči poperou a zda překvapí silnou a plnou sestavu Norska.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na první zápas kvalifikace na Mistrovství světa 2022 v Qataru, konkrétně na skupinu G, kde se střetne Gibraltar – Norsko. Bezprostředním favoritem v tomto zápase bude hostující Norsko, které v poslední době předvádí velmi skvělé výsledky, pomáhá k tomu hlavně talentovaná parta mladých hráčů. Gibraltar se bude snažit prodloužit svoji sérii bez porážky co se týče mezinárodních soutěží. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.