Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Kosovo - 2. září 2021   18:00

Gruzie
Gruzie
0:1
(0:1)
Kosovo
Kosovo
18' Chočolava (vl.)
Gruzie
G. Loria – Čabradze, Kašia, Chočolava, Azarovi – Aburžania, Kankava (C) – Citajšvili, Kitejšvili (12. Žighauri, 78. Davitašvili), Kazajšvili (60. Mikautadze) – Kvilitaja (78. Čakvetadze).
Balakin – Šlončak, Žukov (vš. UKR)
Adjarabet Arena, Batumi
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Hadergjonaj – Valon Beriša (90+4. M. Kryeziu), Drešević, Besar Halimi (68. Lošaj) – Lirim M. Kastrati (68. Bytyqi), Muriqi, Rašani (90+3. Šala).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:17.
To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání končí vítězstvím Kosova, které si po velmi dobrém taktickém výkonu odváží cenné vítězství z hřiště kvalifikačního konkurenta, který má již na svém kontě alespoň bod. Hosté do tohoto duelu neměli žádný a nyní si, po těsné výhře 1:0, připisují hned body tři. A rozhodně jde o body, které se nečekaly, pro Gruzii toto není dobrá vizitka...
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Mirlind Kryeziu (Kosovo).
90+6'
Jsme již v šesté minutě nastaveného času a stále se hraje... výkop Murice od branky Kosova.
90+4'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Mirlind Kryeziu.
90+3'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Herolind Šala.
90+2'
Kosovo připravuje taktické střídání, v nastaveném čase, vypadá to, že do hry se chystá Herolind Šala.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Grigol Čabradze (Gruzie).
87'
Gruzie s míčem na útočné polovině, hosté v plném počtu před vlastní šestnáctkou.
86'
Každopádně Gruzínci byli velice blízko již téměř jisté prohře, takhle jejich naděje alespoň na bod stále žije.
85'
A známe výsledek – VAR potvrdil rozhodnutí sudích, šlo skutečně o ofsajd, gól neplatí!
84'
Tak pozor, do hry ještě vstupuje VAR, který posuzuje celou situaci, zda šlo skutečně o ofsajd.
84'
Hosté dostali sice míč do branky, jmenovitě kapitán týmu Amir Rrahmani, ale gól neplatí pro ofsajd.
83'
Elba Rašani (Kosovo) si šikovně došel pro faul u vápna Gruzie.
82'
Statistika počtu střel na branku – 2 : 3.
81'
Probíhá poslední desetiminutovka, Gruzie je blízko druhé domácí prohře v této kvalifikaci, když v březnu doma podlehla favorizovanému Španělsku těsně 1:2.
80'
Gruzínci jsou ale bez míče, takže hosté takto krásně získávají cenné vteřiny.
79'
A znovu... hosté se rozběhnou s míčem dopředu, pak zastaví, následuje zpětná přihrávka dozadu a znovu série přihrávek.
78'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Giorgi Čakvetadze.
78'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Žambul Žighauri, přichází Zuriko Davitašvili.
77'
Žlutou kartu dostává Davit Chočolava (Gruzie).
76'
Další autové vhazování, tentokrát hostů, z pravé strany.
75'
Florian Lošaj (Kosovo) zachytil dlouhý pas na pravém křídle a vyslal do vápna Lošaje, ten ještě chtěl přihrávat, ale trefil jen bránícího hráče Gruzie.
74'
Hra v tuto chvíli trochu postrádá tempo, domácí se neskutečně trápí, naproti tomu hosté se nikam hnát nemusí, takže se v podstatě nic neděje.
73'
Domácí sice rychle vhodili, ale rychle také o míč přišli.
72'
Zymer Bytyqi (Kosovo) neměl šanci zachytit nepřesný pas soupeře na pravém křídle.
70'
Rohový kop rozehráli domácí z levé strany, jenže dnes to jsou hodně nepovedené rohy a tento nebyl výjimkou.
69'
Gruzínci drží míč, ale jsou u středového kruhu, přes hustý defenzivní val se těžko proniká... přesto je tu roh, po nešťastné teči Lošaje.
68'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Lirim M. Kastrati, přichází Zymer Bytyqi.
68'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Besar Halimi, přichází Florian Lošaj.
66'
Statistika držení míče – 62% : 38%.
65'
Giorgi Loria (Gruzie) vykopává míč od své branky, domácí získávají standardku na polovině soupeře, po faulu Alitiho.
64'
Žlutou kartu dostává Guram Kašia (Gruzie).
63'
Žlutou kartu dostává Lirim M. Kastrati (Kosovo).
60'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Valerij Kazajšvili, přichází Georges Mikautadze.
60'
Čeká nás poslední půl hodina zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro Kosovo. To by si v případě vítězství připsalo své první body do tabulky, po předchozích dvou prohrách s favority Španělskem a Švédskem.
59'
Gruzie to zkouší středem, ale tudy cesta v tuto chvíli nevedla, míč se naopak vrací až k vápnu domácího výběru.
58'
Nyní vybojovali domácí roh, dočkají se vyrovnání?
57'
Gruzínci si neví rady u vápna soupeře, domácí si tam jen vyměňují přihrávky a nic z toho.
56'
Tak rychlé brejky si budou muset domácí pohlídat, to bude velká zbraň Kosova za tohoto stavu.
55'
A pozor, je tu rychlý brejk hostů, kdy se Lirim M. Kastrati dostal sám před brankáře, Giorgi Loria ho ale bravurně vychytal!
54'
Volný kop pro domácí, z pravé strany míří míč do vápna, tam ale úřadují obránci Kosova.
53'
Gruzínci rozehrávají, nákop dopředu na levou stranu, ale míč končí v autu.
52'
Lirim M. Kastrati (Kosovo) v ofsajdu, takže vzrušení na lavičce hostů poté, co se dostal sám před brankáře Gruzie, bylo zbytečné.
51'
Davit Chočolava (Gruzie) fauluje, ale hosté velice rychle míč ztrácejí, takže opět hrají domácí.
50'
Jenže domácí získali roh, ten již rozehráli z pravé strany, hodně nepovedeně.
49'
Po pravé straně postupoval Giorgij Citajšvili (Gruzie), kterého ale zastavil bránící hráč soupeře.
48'
Míč v držení hráčů Kosova, kteří kombinují na vlastní polovině.
47'
Do druhého poločasu vstupují oba týmy ve stejném složení, v jakém skončily první půli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
V poměrně nezajímavé první půli už toho víc neuvidíme, po výkopu gólmana Lorii ukončil sudí tuto část zápasu, která vyšla lépe Kosovu. To vstoupilo do zápasu velice dobře, hosté byli rychlejší a hlavně lepší v kombinaci a svou aktivitou působili soupeři velké starosti. Gruzie těžko hledala protizbraň, a to i po prvním inkasovaném gólu, po němž se soupeř stáhl do defenzivy.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Ofsajdem končí útočná akce Kosova, na pravém křídle.
43'
Malá domů v podání Gruzínců, kteří jsou při rozehrávce nyní pod tlakem.
42'
Mërgim Vojvoda (Kosovo) nespěchá s autovým vhazování z pravé strany, na své polovině.
41'
Kosovo útočí po pravé straně, ale špatná přihrávka znamená konec akce, alespoň pro tuto chvíli.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, která lepe vyšla výsledkově hostům, domácí jsou zatím v útočné fázi hodně bezzubí.
39'
Vedoucí gól Kosova rozhodně zápasu neprospěl, spíše naopak.. hosté jsou hodně pasivní.
38'
A znovu jsou to Gruzínci, kdo se s míčem u nohy snaží něco vymyslet.
36'
Giorgi Kvilitaja (Gruzie) se dral do vápna, ale byl tam bráněn obráncem, vypadalo to na nějaké držení, ale sudí nepískal, takže se hraje dál.
35'
Valerij Kazajšvili (Gruzie) nezachytil nepřesný pas na pravém křídle, míč letí do autu, vhazují hosté.
34'
Gruzínci s míčem u půlící čáry, hosté se nikam neženou, zhustili střed hřiště a domácí se rázem nemohou prodrat dopředu.
33'
Další centr z pravé strany míří do vápna Kosova, ale domácím schází přesnost.
32'
Hlavičkové souboje u půlící čáry, vítězně z nich vyšli domácí.
31'
Arijanet Muric (Kosovo) vyboxovává centr před branku, čímž přerušil kombinaci soupeře.
30'
Je za námi první půl hodina hry a hosté zaslouženě vedou. Kosovo bylo lepší, byť to není nijak výrazná převaha.
29'
Domácí vhazují z levé strany, míč jde na střed, takže budeme opět sledovat postupnou kombinaci Gruzie.
28'
Hosté se ubránili, ale pouze za cenu odehrání míče do autu.
27'
Grigol Čabradze (Gruzie) vybojoval míč na pravé straně a hned zakládá rychlý protiútok.
26'
Giorgij Citajšvili (Gruzie) rozehrává standardku, zkouší to na branku, kterou asi tak o metr a půl přestřeluje.
25'
Žlutou kartu dostává Valon Beriša (Kosovo).
25'
Zajímavá standardka se nyní nabízí domácím, po faulu Beriši, to bude těsně před vápnem!
23'
Poslední minuty jsou rozkouskovány množstvím faulů.
22'
Ale domácí to nekopli ideálně, míč jde hned k soupeři.
21'
Gruzii se nabízí standardka na útočné polovině.
20'
Lirim M. Kastrati (Kosovo) neuspěl v souboj na pravém křídle, míč končí v autu.
18'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení, když si, po centru z levé strany, sráží míč do vlastní branky nebohý DAVIT CHOČOLAVA.
18'
Kombinuje se u půlící čáry, hosté drží míč na svých kopačkách.
17'
Gruzie na útočné polovině, hosté jsou ale zatím pozorní.
16'
Amir Rrahmani (Kosovo) se zlobí poté, co sudí odpískal jeho souboj s Čabradzem jako nedovolený.
15'
A znovu míč v držení Kosova, které drží mí u půlící čáry.
14'
Dlouhým nákopem se domácí snaží rychle dostat dopředu, ale chtělo by to vyhrávat hlavičkové souboje...
13'
Žambul Žighauri (Gruzie) fauluje v hlavičkovém souboji a hosté tak zůstanou u míče.
12'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Žambul Žighauri.
12'
Výkop od branky Gruzie.. tak nakonec je, nakonec je to rozehrávka na pravou stranu.
11'
Florent Hadergjonaj (Kosovo) svalil bránícího Čabradzeho, jasný faul, míč pro Gruzii.
10'
Domácí záložník pokračuje v zápase, po krátkém ošetření.
9'
Giorgi Aburžania (Gruzie) zřejmě po špatném dopadu dospěl k zranění pravděpodobně levé klíční kosti.
8'
Florent Hadergjonaj (Kosovo) fauluje u půlící čáry, takže k míči se dostávají domácí.
7'
Ale daleko se Gruzínci s míčem nedostali, hned za půlící čárou ho získávají hosté.
6'
Malá domů v podání domácích, kteří se po pravé straně zkouší dostat dopředu.
5'
Irakli Azarovi (Gruzie) si došel pro míč, aby mohl vhazovat z levé strany, na polovině soupeře.
4'
Valon Beriša (Kosovo) opět v akci, tentokrát se snažil dostat před brankou Gruzie k míči, ale dříve u něho byl gólman Giorgi Loria.