Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Bulharsko - 2. září 2021   20:45

Itálie
Itálie
16' Chiesa (Immobile)
1:1
(1:1)
Bulharsko
Bulharsko
40' A. Iliev  (Despodov)
Itálie
G. Donnarumma – Florenzi (64. Tolói), Bonucci (C), Acerbi, Emerson (90+2. Lorenzo Pellegrini) – Barella (64. Cristante), Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile (75. Raspadori), L. Insigne (75. D. Berardi).
Gözöbüyük S. (NED)
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
Bulharsko
G. Georgiev – A. Hristov, Antov, P. Hristov, Nedjalkov – Kostadinov (C), Vitanov (75. Malinov), Jankov (57. Čočev) – Despodov (75. Kirilov), A. Iliev (70. Krastev), Jomov (46. Delev).

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:12.
Bulhaři ve Florencii zaparkovali svůj autobus, zabetonovali jej a domů si povezou jeden bod. Tímto způsobem by se dal shrnout průběh zápasu a zejména jeho druhého poločasu. Mistři Evropy nedokázali najít recept na bulharskou obrana více než jednou a to jim na vítězství nestačilo. Jejich série neporazitelnosti pokračuje, s touto ztrátou ale nejspíš nepočítali. Pro obětavý hostující tým to může být naopak před dalšími zápasy psychickou vzpruhou. Italové tak mají na kontě po čtyřech zápasech deset bodů, Bulhaři po stejném počtu utkání dva body.
90+6'
90+5'
Chiesa zleva centroval na druhou tyč a nevypdalo to špatně, ani jeden z jeho dvou spoluhráčů na míč ale hlavou nedosáhl.
90+4'
Bulhaři zkusili zahrozit ze standardní situaci, italská obrana ale zafungovala dobře a centr ubránila.
90+3'
Už jen polovina nastavení je před námi. Určitou jeho část ale ležel jeden z Bulharů na trávníku z důvodu křečí.
90+2'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Emerson, přichází Lorenzo Pellegrini.
90+1'
Ještě pět nastavených minut nás čeká ve druhém poločase.
90'
Před začátkem nastavení se Bulharsko drží na útočné polovině a čeká jej vhazování na úrovni pokutového území.
89'
Emerson se nechal znovu poslat k zemi a Itálie zahrávala další standardku. Míč se po centru ale snesl jen do rukavic brankáře Georgieva.
88'
I další italský rohový kop byl odvrácen a následná střela zpoza pokutového území pak zablokována.
87'
Dostáváme se do závěrečné fáze zápasu. Bulhaři stále drží ve Florencii bezbrankový stav a pomalu se začíná zdát, že jejich „autobus“ by mohl přinést bod.
86'
Žlutou kartu dostává Anton Nedjalkov (Bulharsko).
85'
K exekuci přímého volného kopu se postavil Leandro Bonucci, bylo to ovšem hodně nepřesné. Domácí kapitán tak svému týmu neulevil.
84'
Emerson si naváděl míč na střelu a byl při tom faulován. Stalo se tak kousek za pokutovým územím, Italové tak mají k dispozici nadějnou šanci v podobě standardní situace.
83'
Znovu hledá hlavně záložní řada Itálie cestu blíže k bráně, zatím se od ní s míčem spíše oddalují.
81'
Pěkný fotbal to od Bulharska není, ve druhém poločase si Balkánci nepřipsali jediný střelecký pokus na bránu.
80'
Po krátké odmlce to máme další rohový kop Itálie, ani v tomto případě však pro bránu Bulharska neznamenal nijak velké nebezpečí.
79'
Nepovedená Verattiho přihrávka se odrazila jen k protihráči. Pomalu se nám blíží poslední desetiminutovka utkání.
78'
A nejde to i nadále, tentokrát přišla ztráta během souboje nedaleko pokutového území.
77'
V posledních minutách se mi zdá, že Italové překonávají bulharskou hráz trošku jednodušeji než v úvodu poločasu. Ke gólu se však stále nedostali.
76'
Oba týmy vystřídaly dva hráče. Končí dva ze tří italských ofenzivních hráčů. Jsem zvědav, jestli čerství fotbalisté přinesou s sebou svěží vítr.
75'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Giacomo Raspadori.
75'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Domenico Berardi.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Petar Vitanov, přichází Kristijan Malinov.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Radoslav Kirilov.
74'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Itálie).
73'
Georgiev předvádí dobrý výkon. Nyní zmenšil úhel Immobilemu a jeho přízemní střelu tak dokázal vyrazit. Uvidíme, zda bude odolávat i dál.
72'
Bulhaři však i nadále urputně brání, nyní zablokovali střelu Chiesy z velkého úhlu z pravé strany pokutového území.
71'
Čas se začíná pomalu krátit, Italům zbývá přibližně dvacet minut k tomu, aby dokázali utkání rozhodnout ve svůj prospěch.
70'
Bonucci se teď s míčem u postranní čáry dostal až do zámezí. Bulhaři tak budou mít k dispozici vhazování.
70'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Atanas Iliev, přichází Kalojan Krastev.
69'
Cristante si sbíhal s míčem blíže k pokutovému území a nakonec i vystřelil, trefil ovšem pouze jen blokujícího soupeře.
68'
Bulhaři zahrávali standardní situaci, ke střele ji ale nedovedli a navíc se dopustili útočného faulu.
67'
Lorenzo Insigne pálil zpoza vápna. Úplně mu to ale nesedlo a střela nebyla moc razantní. Gólman Georgiev to tak měl celkem jednoduché.
66'
Tentokrát byl rozehrán nakrátko. Ani cesta po zemi ale do nějaké lepší šance ani střely nevedla.
66'
Hra se ovšem velmi rychle přesunula zpět na opačnou stranu hřiště a čeká nás další rohový kop Itálie.
65'
Po velmi dlouhé odmlce se na útočnou polovinu dostali i Bulhaři, kteří budou vhazovat na úrovni pokutového území.
64'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Bryan Cristante.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Rafael Tolói.
63'
A i rohový kop byl vzápětí konečně zakončen, hlavička kapitána Bonucciho se odrazila o zem a mířila na bránu. Ovšem až tak přesně, že mířila přesně doprostřed na gólmana.
62'
Teď už ale konečně přišla! Federico Chiesa byl blízko svému druhému gólu, Georgiev ale jeho střelu skvěle vyrazil paží na rohový kop.
61'
Veratti centr končí jen rukavicích bulharského gólmana a domácí fotbalisté tak stále čekají na nějakou větší šanci ve druhé půli.
60'
Barella pálil z pravé strany pokutového území, nastřelil ale pouze boční síť brány soupeře. Georgiev tudíž nemusel zasahovat.
59'
Immobile si teď dobře sbíhal mezi obránce, přihrávka na něj ale nebyla přesná a míč tak skončil až u brankáře Georgieva.
58'
Veratti byl nyní celkem surově atakován soupeřem, rozhodčí se ale rozhodl Bulhara nepotrestat žádným kartonkem.
57'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dominik Jankov, přichází Ivajlo Čočev.
56'
Byli jsme svědky již několikátého italského rohového kopu. Jak myslíte, že to dopadlo? Ano, opět bez zakončení.
55'
Musí to být pro domácí frustrující se dobývat přes takovou obranu. Bulhaři ale jinou taktiku aplikovat ale úplně nemohou a zatím jim to přináší ovoce.
54'
Další italský rohový kop zahrával Lorenzo Insigne. I v tomto případě ale bulharská obrana centr bez komplikací odvrátila.
53'
Na první střelecký pokus Italů na bránu ve druhé půli nadále čekáme. Převahu na držení míče mají ale ještě větší než v prvním poločase.
52'
Rohové kopy zatím domácím fotbalistům příliš nepomáhají, ani jeden z nich nedovedli do zakončení.
51'
Naopak Bulharům se nedaří vymanit z tlaku. To už tu ale v závěru prvního poločasu bylo a jal to dopadlo všichni víme.
50'
O chvíli později zahrávali Italové rohový kop, hlavička na bránu ale nepřišla. Domácí tým se od začátku tlačí do ofenzivy.
49'
Teď se o to zkoušel na pravé straně vápna Chiesa, který dokonce usměrňoval z velmi ostrého úhlu míč na bránu. I přesto, že Georgiev nebyl na svém místě, tak zas něj v klidu zaskočil spoluhráč.
48'
Vypadá to ale pořád stejně, Italům se prostě příliš nedaří dostat za obranu Bulharska.
47'
Italové už od úvodních sekund druhého poločasu znovu okupují bulharskou polovinu. Budou muset skórovat, jinak s Bulharskem ztratí body, to je jasné.
46'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Jomov, přichází Spas Delev.
46'
V první půli nizozemský rozhodčí nic nenastavil a ta tak končí překvapivým výsledkem. Bulhaři totiž na hřišti mistrů Evropy zatím hrají nerozhodně 1:1. Italové se snaží kombinovat a hledat cestu ke střele, přes hluboce postavenou hostující obranu to jde ale těžko. Skóre otevřel v 16. minutě přesnou přízemní střelou z hranice vápna Federico Chiesa. O až šokující vyrovnání se postaral z protiútoku Atanas Iliev. Podaří se Bulharům dovést tento zápas k parádnímu výsledku?
45+1'
45'
Centr Florenziho z pravé strany hostující obrana odvrátila, žádná střela tak nepřišla.
44'
Vedení mohl domácímu týmu Lorenzo Insigne, jeho střelu z levé strany vápna ale dokázal brankář Georgiev vykopnout pryč.
43'
Italové si trochu stěžují na to, proč nebyl po souboji ve vápně a pádu Immobileho odpískán pokutový kop. Je to z jejich strany ale zbytečné.
42'
A Italové tak budou muset znovu prorážet bulharský blok. Nebude to pro ně v druhém poločase ani v závěru tohoto jednoduché.
40'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Bulhaři se po delší době vydali do protiakce a ta stála za to. Despodov na levém křídle silově přetlačil protihráče a následně předložil míč do vápna. Tam si sběhl ATANAS ILIEV, který dokázal prostřelit Donnarummu.
38'
Těžké to mají Italové proti chumlu hráčů soupeře v momentě, kdy se dostanou do vápna. Tentokrát se jim nepodařilo najít si nějakou škvíru pro střelu,
37'
Bulharům se už dlouho nepodařilo se vydat do nějakého protiútoku, v tomto ohledu byli v úvodu zápasu lepší než teď.
36'
Konečně dvě italské střely. Nejprve Immobileho razantní z pravé strany vápna, proti které to Georgiev neměl úplně jednoduché. Vzápětí nepřesná zpoza pokutového území.
35'
Florenzimu poměrně hodně nesedl centr z pravé strany a míč tak skončil vysoko v zámezí.
34'
Teď už Italové postupně dostali až do pokutového území, patička ale skončila jen z soupeře a střela tak ani v tomto případě nepřišla.
33'
Domácí fotbalisté znovu kombinují v okolí bulharského pokutového území, soupeř je ale postaven v bloku a je těžké se přes prosadit.
32'
Žlutou kartu dostává Georgi Jomov (Bulharsko).
31'
Italové zatím hrají to, co jim stačí. Žádná velké dominance to z jejich strany ale úplně není.
30'
Teď aktivní Barella přihrával do mezery na Immobileho, ten byl však dnes již podruhé chycen v ofsajdu.
29'
Barella si nyní sběhl až na pravou stranu pokutového území, odkud vystřelil. Míč ale mířil na brankáře Georgieva, ten to tak tentokrát neměl složité.
28'
Italové se ale pomalu opět začínají tlačit více k bulharské bráně. Uvidíme, zda se do přestávky dočkáme ještě nějakého dalšího gólu.
27'
Nyní už musel hostující gólman zasahovat proti střele. Zpoza pokutového území pálil Ciro Immobile, moc mu to ale nesedlo a míč mířil po zemi přesně na brankáře.
26'
Žlutou kartu dostává Nicoló Barella (Itálie).
26'
Znovu letěl míč na Cira Immobileho, bylo to ale moc dlouhé a obránce měl navíc náskok. Balon nakonec skončil až v rukavicích brankáře Georgieva.
25'
Bulharský protiútok nyní zbrzdil faulem Barella, rozhodčí ovšem dal hostům výhodu. Ti ale svou akci k ničemu nedotáhli.
24'
Italové poměrně často využívají svého gólmana., Jsou si vědomi toho, že Italové zas tak vysoko nenapadají a budou tak mít větší klid na rozehrávku.
23'
Průniková přihrávka na Immobileho byla zastavena bránícím hráčem, domácí hrotový útočník se tak rozbíhal zbytečně.
22'
Bulhaři zahrávali další standardní situaci, tentokrát ale po centru hlavička nepřinesla a domácí gólman mohl být v klidu.
21'
Od Chiesova gólu se Italové zatím na dostřel brány Bulharska nedostali. Možná teď trochu více budou hrát z obrany, je na to ale opravdu hodně brzo.
20'
Gianluigi Donnamrumma se nyní dostal k balonu a odkopnul jej hluboko do pole. Našel ale jen hráče soupeře.
19'
Nepovedená italská přihrávka po levém křídle znamená, že vhazovat budou z postranní čáry Bulhaři.
18'
Naopak Italům se teď bude hrát lépe. Gól už vstřelili a teď si můžou v uvozkovkách trochu oddechnout. Samozřejmě by to ale chtělo nějaké pojistky.
17'
Bulhaři zatím předvádějí sympatický výkon, na svého soupeře ale už gólově ztrácejí.
16'
Itálie právě vstřelila branku!
Domácí tým se ujímá vedení. FEDERICO CHIESA si narazil s Immobilem a vystřelil z hranice pokutového území. Míč zamířil přesně do pravého dolního rohu.
15'
O chvíli později zahrávali Bulhaři standardní situaci. Po centru Despodova přišla hlavička. Moc nebezpečná ale nebyla a Donnarumma si bez problémů poradil.
14'
Na druhé straně se vydal do protiútoku Despodov, který si míč z levé strany navedl více na střed a střílel ze slibné pozice zpoza vápna. Ani on ale mezi tři tyče nezamířil. Dobrá šance Bulharska.
13'
Teď už ale šance přišla. Po vlastní ztečované přihrávce střílel z levé strany vápna z pozice před gólmanem Insigne, bližší tyč ovšem minul.
12'
Míč se po nepovedeném odhlavičkování odrazil na pravé křídlo ke Chiesovi, pomezní rozhodčí ale vystřelil svůj praporek, čímž naznačil, že se hvězda EURA nacházela v ofsajdu.
11'
Zatím nevidíme moc atraktivní fotbal. Italové sice kombinují a kombinují, Bulhaři ale situace dobře vykrývají a do šancí soupeře nepouštějí.
9'
Chiesa centroval do pokutového území z pravé strany, nikoho ze spoluhráčů ale ve vápně nenašel. Immobile se zároveň s tím dopustil útočného faulu.
8'
Domácí tým už si opět přihrává kolem pokutového území soupeře, ani jednu střeleckou příležitost si ale zatím nedokázali vytvořit.
7'
Na držení míče ale samozřejmě dominují Italové. To však Bulharům určitě nevadí, oni se budou držet své taktiky.
6'
Nemůžeme ale říct, že by Bulhaři hráli nějak ustrašeně. Nyní i napadali svého svého soupeře a dokonce vybojovali balon.
5'
Teď už to vypadalo poměrně nadějně. Barella ale trochu nepochopitelně neposunul míč spoluhráči na střelu, ale ještě se s ním otočil. To se ale nebyla dobrá varianta.
4'
Domácí tým se stihl dopustit i jednoho ofsajdu. Brankáře Georgieva ale zatím Italové neprověřili.
3'
Ani napodruhé se zatím domácím nepodařilo přes obranu Bulharů dostat blíže k bráně. Je stále ale úplný začátek zápasu.
2'
A Italové už kombinují s míčem a poprvé se snaží najít cestu k bráně soupeře, přes blok Bulharů to ale nebude zas tak jednoduché.
1'
Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté. Dá se očekávat, že Bulhaři budou pod tlakem. Uvidíme, jak dlouho se jim bude dařit držet Italy na uzdě.
1'

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci (C), Acerbi, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Gollini, Sirigu – Bastoni, D. Berardi, Bernardeschi, Biraghi, Castrovilli, Cristante, Chiellini, Lorenzo Pellegrini, Raspadori, Tolói.

Bulharsko: G. Georgiev – A. Hristov, Antov, P. Hristov, Nedjalkov – Kostadinov (C), Vitanov, Jankov – Despodov, A. Iliev, Jomov.
Náhradníci: P. Iliev, Mihajlov, Naumov – Božikov, Delev, Čočev, D. Iliev, Kirilov, Krastev, Malinov, Turicov, Velkovski.

Rozhodčí: Gözöbüyük S. (NED).
Poslední tři vzájemné zápasy:

28. 3. 2021 Bulharsko – Itálie 0:2
6. 9. 2015 Itálie – Bulharsko 1:0
28. 3. 2015 Bulharsko – Itálie 2:2
Bulharsko

Bulhaři pojedou do Itálie maximálně překvapit možná i sami sebe. Na rozdíl od svých čtvrtečních soupeřů se totiž ani zdaleka nemohou pyšnit takovou fazonou. Z posledních patnácti utkání totiž dokázali zvítězit jen jednou a to v přáteláku s Gibraltarem, což opravdu ani zdaleka není tým těžkého kalibru. V dosavadním průběhu kvalifikace si Bulharsko za tři zápasy připsalo jeden bod za bezbrankovou remízu, kterou ubojovalo na hřišti Severního Irska. Předvedou Balkánci ve Florencii zázrak, nebo dopadne všechno podle očekávání?
Itálie

O formě italské fotbalové reprezentace asi není třeba dlouho hovořit. Nepohrála totiž už doslova desítky zápasů v řadě a tuto svou jízdu v červenci korunovala zaslouženým titulem mistrů Evropy. Navíc Italové nejenže neprohrávají, oni dokonce už poslední dobou ani neremizují. Zvítězili totiž patnáctkrát za sebou, z toho ovšem tři jejich duely ve vyřazovací části EURA došly až do prodloužení, případně penalt. O favoritovi utkání tedy při pohledu na tyto statistiky musí být každému jasno. Jsou jím stoprocentně hráči Itálie.
Zdravím vás u kvalifikačního utkání na fotbalové MS. Společně se zaměříme na souboj výběrů Itálie a Bulharska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.