Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Rakousko - 4. září 2021   20:45

Izrael
Izrael
5' Solomon (N. Bitton) • 20' Dabbur (Menachem) • 33' Zahavi  • 59' Weissman  • 90' Zahavi (Haziza)
5:2
(3:1)
Rakousko
Rakousko
42' Baumgartner  (Grillitsch) • 55' Arnautović
Izrael
Marciano – Dasa, Dgani, Tibi (46. Glazer), Elhamed, Menachem (74. Davidzada) – N. Bitton, B. Natcho (C) (57. Abu Fani), Solomon (86. Haziza) – Zahavi, Dabbur (57. Weissman).
Zwayer F. (GER)
Sammy Ofer Stadium (Haifa)
Rakousko
Bachmann – Mwene, Dragović (46. Schaub), Hinteregger, S. Posch – Schöpf (68. Demir), Laimer (79. Kainz), Grillitsch (79. Ilsanker), Alaba (C) – Baumgartner (79. Kara), Arnautović.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 0:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:11.
Utkání je za námi. Nabídlo nám velké množství gólů i šancí. Tak dvě třetiny zápasu byli lepší Rakušané, to jim ovšem nezaručovalo vedení a po gólu Izraele na 4:2 se jejich hra v 60. minutě zhoršila. Naopak velmi efektivní domácí si dokráčeli k nakonec jasnému, i když ne zas tak zaslouženému vítězství. Na to se však historie neptá a tři body tak zůstávají v Izraeli.
90+6'
90+5'
Výsledek dnešního zápasu už je jasný, jeho závěr se už tak spíše pouze dohrává.
90+3'
Izraelský střelec Zahavi tak v pěti utkáních vstřelil už šest branek. Další úchvatná bilance tohoto šutéra.
90+2'
Žlutou kartu dostává Daniel Bachmann (Rakousko).
90+1'
I ve druhém poločase nastavil německý sudí pět minut.
90'
Izrael právě vstřelil branku!
O chvíli později zahrávali domácí roh. Rozehráli jej na krátko a to nakonec přineslo své ovoce. Haziza našel přesnou přihrávkou z úhlu z pravé strany nohu ERANA ZAHAVIHO a ten míč jen usměrnil do brány.
89'
Snad první dobrý Bachmannův zákrok v zápase. Poradil si střelou Zahavi těsně zpoza pokutového území. Rozdíl je tak stále dvoubrankový.
88'
Demir kouzlil s míčem za pokutovým územím. Nic ale nevymyslel, takže jen posunul míč spoluhráči. Ten vzápětí odcentroval, ovšem jen do rukavic Marciana.
87'
Trošku si myslím, že Rakušané už to dnes nezvládnou. Jejich jiskra je od 60. minuty a zatím to nevypadá, že by se to mělo nějakým výraznějším způsobem měnit.
86'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Dolev Haziza.
85'
Ještě chvíli si ovšem bude muset Haziza počkat, rozhodčí totiž ještě před střídáním znovu hvizdem pustil hru
84'
Křeče teď trápí jednoho z izraelských fotbalistů, jeho spoluhráč Haziza se mezi tým u postranní čáry chystá na střídání.
83'
Izraelci možní také trochu aktivněji napadají. Když totiž Rakušanům nechávali prostor, vedlo to k soupeřovým šancím.
82'
I nadále se hraje zejména na středu hřiště. Na držení míče je to teď zhruba vyrovnané, o něco více si ní ale pohrávají Izraelci. I to je rozdíl třeba proti první půli.
81'
Brankář Marciano už dlouho řádku minut neměl práci. Na to nebyl v předchozím průběhu zápasu zvyklý. A pro nás je to škoda, že se zápas ještě znovu trochu nezdramatizuje.
80'
Poslední snaha tým opět nastartovat? Rakouský trenér sáhl ke trojímu střídají. To vše takových deset patnáct minut před posledním hvizdem rozhodčího.
79'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Stefan Ilsanker.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Florian Kainz.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Ercan Kara.
78'
Poslední pasáž zápasu je zatím asi nejmíň zajímavá z celého zápasu. Na šance a góly jsme si totiž dnes celkem hodně navykli. Posledních zhruba dvacet minut ale nepřichází ani jedno.
76'
A i nadále se Rakušanům nedaří úplně dostat k míči a následně i do útoku. Čas se přitom začíná pomalu krátit.
75'
Izrael v posledních minutách opravdu bez problémů hlídá svůj náskok. To je rozdíl oproti předchozímu průběhu zápasu, kdy domácí tým problémy v obraně měl. A to velké.
74'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Sun Menachem, přichází Ofir Davidzada.
74'
Standardní situace domácích fotbalistů nebezpečná nebyla, míč totiž trefil pouze připravenou zeď soupeře.
73'
Od čtvrtého gólu to opravdu vypadá tak, jak jsem trochu předpokládal. Hosté už se tak moc nedostávají do šancí a naopak je to Izrael, kdo nyní o něco více útočí.
71'
Další přestávka na občerstvení. Rakušanům zbývá něco málo přes dvacet minut k tomu, aby se zápasem něco udělali.
70'
Izraelskou akci nyní přerušil praporek rozhodčího značící ofsajd. Útočník domácího týmu ale na centrovaný míč z levého křídle ani tak nedosáhl.
70'
K Laimerovi se dostal míč do vápna: Nedá se ale úplně říct, že by hostující fotbalista zakončil. Míč se od něj spíš tak odrazil do zámezí.
69'
Na hřiště se nám dostává supertalent ročníku 2003 Yusuf Demir, který si letos už zahrál za A-tým španělské Barcelony, kde hostuje z Rapidu Vídeň.
68'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Yusuf Demir.
67'
Izraelci zahrávali rohový kop. Míč byl od praporku mířený na bližší tyč. Obrana Rakouska jej v klidu odvrátila.
66'
Další nadějnou akci tři na tři tentokrát Izrael je střele nedovedl. Hostující obrana dokázala v tomto případě zasáhnout a akci přerušit.
65'
Bachmann si přes nulové množství zákroku troufl na kličku proti soupeři. Nakonec se mu to trochu se štěstím povedlo.
64'
I nadále se však Rakušané pochopitelně tlačí do útoku. Nyní byl k zemi ve vápně poslán Arnautović a na penaltu to vypadalo. Ani video se však neozvalo a nic se tak nekoná.
63'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (Rakousko).
Žlutou kartu dostává Mohammad Abu Fani (Izrael).
62'
Trošku se obávám, že na tohle už bude hostující tým těžko hledat odpověď. Ale třeba se ještě znovu vzchopí a porve se o to.
61'
Krutý průběh zápasu pro Rakušany tak pokračuje. Na brankáře Bachmanna letěly v dnešním zápase pouze čtyři střely. Ovšem všechny čtyři skončily až v síti. Tu je ten problém.
59'
Domácí fotbalisté jsou dnes naprostým ekvivalentem efektivity. Nově příchozí SHON WEISSMAN vystřihl podobnou parádu jako před chvíli Arnautović a je to znovu o dva góly.
57'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Shon Zalman Weissman.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Mohammad Abu Fani.
55'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Hostující tým se naprosto zaslouženě dostává na dostřel jediného gólu. MARKO ARNAUTOVIĆ se na hranici pokutového území otočil s míčem a skvělým způsobem jej poslal do levého horního rohu. Dnešní další nádherný gól.
54'
Z pohledu Izraele je to naopak velké štěstí, že stále vede. Na střely je to totiž momentálně, a teď se podržte, 18:3 pro Rakousko! To je neuvěřitelné.
53'
Z následného rohu si už Rakušané nic nevypracovali, v dnešním zápase ale zahodili už takové množství šancí, že se jim to s takovou viditelně vymstí.
52'
Tak tohle už snad není možné. Jednu rakouskou střelu zastavil prakticky na čáře skvělým zásahem bránící hráč, dělovku z blízkosti pak zase suprově vytěsnil na rohový kop Marciano!
51'
Jsem zvědav taká na izraelskou taktika. Ta byla ale nečitelná i v prvním poločase, kdy domácí měli okénka v defenzivě ale zároveň byli hodně efektivní v útoku.
50'
Teď přišla zbytečná rakouská ztrátu na vlastní půlce u postranní čáry, soupeř bude vhazovat.
49'
Po krátkém ošetřování jednoho z hostů můžeme pokračovat dále, na míči nadále pokračují Rakušané.
48'
A první branka nebyla daleko. Arnautović ale na míč před brankářem nedosáhl a ten jej tak dokázal vyboxovat pryč z nebezpečí.
47'
Rakušané vstupují do druhé půle se ztrátou. Určitě však mají na to, aby ji dotáhli. Jen to chce proměňovat šance, to jim ale v prvním poločase moc nešlo.
46'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eytan Tibi, přichází Dan Glazer.
46'
Skóre zápasu po prvním poločasu neodpovídá počtu šancí a obrázku hry. Rakušané totiž bránu soupeře ohrozili vícekrát a víc drželi na svých kopačkách i míč. K jejich vedení to však zatím ani zdaleka nevede. Izraelci jsou totiž naopak velmi efektivní a do kabin si odnášejí dvoubrankový náskok. V závěru poločasu se ovšem mohl ztenčit jen na jediný gól, Arnautović ovšem nastřelil jen tyč.
45+6'
45+5'
Žlutou kartu dostává Hatem Abd Elhamed (Izrael).
45+4'
Jinak se ale během nastavení Rakušanům moc nedaří se dostávat do útoku Dvougólový náskok Izraeli před pauzou asi už ubrání.
45+3'
Na druhé straně zakončil protiútok svého týmu Marko Arnautović. Bránu Izraele ale poměrně výrazně minul.
45+2'
Tento rohový kop a ani následně centr do pokutového území nic nebezpečného pro rakouskou obranu neznamenal.
45+1'
Izraelci po delší době na dostřel bráně soupeře. Teď je čeká rohový kop.
45'
Rozhodčí nastavil hned pět minut nad rámec základního hracího času prvního poločasu.
44'
S takovou obranou ale Izraelce nebudou mít v druhém poločase vůbec nic jisté a můžou být rádi, že vůbec vedou. Kdyby soupeř totiž proměnil své šance, tak to mohlo vypadat úplně jinak. Na to se ale pochopitelně nehraje.
43'
A mohlo to být pouze o jediný gól. Arnautović zakončoval a v pádu a ve skvělé šanci poslal míč pouze do pravé tyče.
42'
A gól hostujícího týmu nakonec opravdu přichází. Grillitsch skvěle vysunul za obranu CHRISTOPHA BAUMGARTNERA a ten si poradil s přehledem, když přeloboval brankáře Marciana.
41'
Střela sice přišla, ale tento pokus Laimera zpoza pokutového území moc šancí na úspěch neměl.
40'
Domácí tým i nadále kombinuje s balonem a snaží se opět najít cestu k bráně. První gól by to totiž ideálně chtělo vstřelit již do přestávky.
39'
Teď to měl Marciano jednoduché, když sebral do svých rukavic centrovaný míč Mweneho z pravého křídla.
38'
David Alaba už je znovu ve stoje a vypadá to, že je v pořádku a bude také pokračovat v utkání.
36'
Hostující kapitán se na zemi drží za ruku a nechal si přivolat lékařskou pomoc. Bohužel jsem si nevšiml, co přesně se stalo.
35'
Dva další rakouské střelecké pokusy vůbec nedoletěly k brány, protože je obrana Izraele zablokovala.
34'
Co s tím a jak se to stalo? Tyhle otázky si určitě musejí klást Rakušané, kteří více drží a míč a vícekrát i vystřelili. Pohled na skóre však vypovídá úplně o něčem jiném.
33'
Teď už je to opravdu kritické. Po velké chybě v obraně se do útoku vydal izraelský kanonýr ERAN ZAHAVI, který míč poslal do brány podél pravého boku brankáře Bachmanna.
31'
Do dalších šancí se Rakušané zatím nedostávají. Na nedostatek si jich ale v prvních třiceti minutách úplně stěžovat nemohli.
30'
Hostující tým opět začíná přebírat iniciativu. Zatím je to pro naše jižní sousedy krutý výsledek. Uvidíme, zda se jim podaří ještě v prvním poločase se prosadit.
29'
Rakušané se poměrně rychle dostali k míči a Laimer vypálil. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, nakonec se ale stočil a skončil vedle levé tyče brány Izraele.
28'
Pokračujeme dále, izraelský brankář bude odkopávat od své brány.
26'
Probíhá občerstvovací přestávka. Několik desítek sekund se tak nyní hrát nebude.
25'
K exekuci přímého volného kopu se postavil David Alaba. Posila Realu Madrid ale míč poslala několik desítek centimetrů nad horní tyč.
24'
Nyní však čeká hostující tým standardní situace z pozice těsně za hranicí pokutového území.
23'
Gól pro domácí naopak přišel v pravou chvíli, protože Rakousko tou dobou svému soupeři poměrně hodně zatápělo.
22'
Rakušané se tak dostávají do kritické situace. Šance na gól už určitě měli, ovšem je neproměnili a prohrávají tak o dva góly. Proti efektivní Izraeli je to od nich zatím marná snaha.
20'
Domácí reprezentace je zatím velmi efektivní a dostává se do dvoubrankového vedení. Míč po přihrávce z levé strany pokutového území propadl až k MUNASI DABBUROVI. Útočník Izraele pak měl velmi jednoduchou práci s doklepnutím balonu do prázdné brány.
19'
Teď to však v obraně Izraele poměrně hoří. Přišla další střela, tentokrát v podání Schöpfa z hranice vápna. Hostující záložník ale ze skvělé pozice bránu celkem výrazně minul.
19'
Na střely je to dokonce už 5:1 pro Rakouska. Ta jediná izraelská ale byla prvotřídního kalibru a hlavně gólová.
18'
Alaba nyní posílal do pokutového území centr z levého křídla. Marciano si ale pro míč v klidu vyskočil a žádná šance tak nepřišla.
17'
Další dva zákroky si připsal brankář Izraele. Teď zažívají hosté asi svou nejlepší pasáž v dosavadním průběhu zápasu.
16'
Když už se ale Rakušané vydají do útoku, tak to bývá nebezpečné. Marciano musel zasahovat proti střele z pravé strany vápna. Vyrovnání opět nebylo daleko.
15'
Nyní vhazoval Izrael na úrovni pokutového území soupeře, dlouhý aut ale nepřišel. Byl totiž zahrán na jistotu.
13'
Od zmiňovaných situací a šancí se ovšem hra trochu uklidnila. Rakušanům se moc nedaří dostávat se do útoku.
12'
Na míči však pokračují zatím i nadále fotbalisté Izraele, kteří jsou pochopitelně povzbuzeni gólem a následně i neuznanou trefou soupeře.
11'
Rakušané se tak rychlého vyrovnání nedočkali a budou se tak muset ke gólu nejspíš sami prokombinovat.
10'
Tak nakonec je všechno jinak a gól neplatí! Obránce Izraele si může zhluboka oddechnout, protože Laimera trefil do ruky a branka tak nebyla po pomoci videa uznána.
7'
Rakušané tedy rychle v zápase ztrácejí a budou se muset začít více snažit. V prvních pár minutách byl jejich soupeř o něco aktivnější a to se už promítlo i ve skóre.
5'
To však domácím vůbec nemusí vadit, protože stejný fotbalista, tedy MANOR SOLOMON, si míč vzápětí z levé strany navedl do vápna a parádní střelou do vzdálenější šibenice rozjásal ochozy.
5'
Podobně to vypadalo na druhé straně, Solomon ovšem z levé strany pokutového území nevystřelil...
4'
Centr od rohového praporku nebyl pro brankáře Izraele nebezpečný. Balon si bez potíží sebral do rukavic.
3'
Na druhé straně se s míčem ve vápně otočil Baumgartner a vypadlo to, že bude pálit ze skvělé pozice. Obránce ale jeho pokus dokázal zablokovat na rohový kop.
2'
Teď už byli Izraelci k pokutovému území soupeře blíže, ovšem ani v tomto případě brankáře Bachmanna neprověřili.
1'
Úvodní rozehrávky zápasu se ujali domácí fotbalisté, moc daleko se ale s míčem nedostali.
1'

Izrael: Marciano – Dasa, Dgani, Tibi, Elhamed, Menachem – N. Bitton, B. Natcho (C), Solomon – Zahavi, Dabbur.
Náhradníci: Harush, Nitzan – Abada, Abu Abaid, Abu Fani, Arad, Atzili, Glazer, Haziza, Kinda, Weissman, Davidzada.

Rakousko: Bachmann – Mwene, Dragović, Hinteregger, S. Posch – Schöpf, Laimer, Grillitsch, Alaba (C) – Baumgartner, Arnautović.
Náhradníci: Lindner, A. Schlager – Demir, Gregoritsch, Ilsanker, Jantscher, Kainz, Kara, Lienhart, Schaub, Trimmel, Ulmer.

Rozhodčí: Zwayer F. (GER).
Vzájemné zápasy

Za posledních devatenáct let se Izrael s Rakouskem utkal pouze dvakrát v roce 2019. Bylo to právě ve skupině G kvalifikace o EURO a oba celky si připsali po jedné výhře. Izraelci vyhráli doma 4:2, Rakušané taktéž dvoubrankovým rozdílem 3:1.
Rakousko

Rakušané na rozdíl od svého soupeře na ME byli a zapsali průměrný výsledek. Ze skupiny se sice díky vítězství nad Ukrajinou v posledním kole probojovali do play-off, tam je ale čekal budoucí mistr. Naši jižní sousedé Italy potrápili, nakonec jim ale po prodloužení podlehli a s turnajem se tak rozloučili v osmifinále. V kvalifikaci na MS v Kataru mají bodově úplné stejné výsledky jako Izraelci, tedy vítězství nad Moldavskem a Faerskými ostrovy, remízu se Skotskem a prohru s Dány. Podaří se Rakousku v Izraeli uspět?
Izrael

Izraelci se na letošní (loňské?) EURO neprobojovali. V prvním kole baráže totiž nestačili na Skoty, soupeře Čechů ze skupiny, kterým podlehli až na penalty. Kvalifikaci na nadcházející Mistrovství světa ale nemají špatně rozehranou. Po čtyřech zápasech u jejich názvu svítí sedm bodů. Za porážku od Dánska, remízu se Skoty a výhry nad Moldavskem a Faerskými ostrovy. Nyní by potřebovali porazit i Rakušany. Ti totiž zatím získali stejně bodů. Jednoduchý úkol je ale určitě nečeká a Izrael bude spíše outsiderem utkání.
Zdravím vás u kvalifikačního zápasu na MS ve fotbale, ve kterém se spolu utkají výběry Izraele a Rakouska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.