Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Řecko - 5. září 2021   20:45

Kosovo
Kosovo
90+2' Muriqi (Hadergjonaj)
1:1
(0:1)
Řecko
Řecko
45+2' Douvikas  (Bakasetas)
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti (78. Fazliji), Hadergjonaj – Besar Halimi, Drešević, Valon Beriša (78. Lošaj) – Lirim M. Kastrati (46. Bytyqi), Muriqi, Rašica.
Letexier F. (FRA)
Řecko

Ode mne je to vše. Přeji dobrou noc a úspěšný vstup do nového pracovního týdne.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:9.
Utkání je za námi. A končí remízou 1:1. Kdybyste ovšem viděli zápas na vlastní oči, tak by vám to přišlo asi moc. Za celých 90 minut a nastavení jsme viděli pouze tři střely mezi tři tyče. Kosovo si tak připisuje vůbec první bod v kvalifikaci na MS v domácím prostředí v historii. Tento bod tak znamená, že Kosovo jich má po čtyřech odehraných zápasech čtyři. Řekové zase po třech odehraných zápasech tři.
90+5'
90+3'
Vypadá to, že zápas skončí zaslouženou remízou. Je to takový boj, že by průběhu zápasu slušela asi nejvíce.
90+2'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Domácí tým vyrovnává ze své první střely mezi tři tyče v zápase! Hadergjonaj vrátil centr Bytyqiho k pravé tyči před prázdnou bránu a VEDAT MURIQI jej jednoduše hlavou poslal sítě.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad základní hrací časový rámec.
89'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Kyriakos Papadopoulos.
88'
Pomalu se nám blíží konec základního hracího času. Vlachodimos si dnes připsal žlutou kartu za zdržování hry, zákrok ale zatím ještě ne. To proto, že ho k tomu soupeř ani jednou nedonutil.
87'
Žlutou kartu dostává Odisseas Vlachodimos (Řecko).
86'
Tohle byla snad největší šance Kosova v celém zápase. Muriqi si navedl míč na střed pokutového území a zpoza obránce vystřelil. Z dobré pozice mu to ale nesedlo a míč po zemi minul levou tyč brány.
85'
Kosovo už v posledních chvílí na svého soupeře více tlačí. Ani to však zatím nevede do šancí domácí reprezentace.
84'
Rozehráli jej na krátko, tentokrát však Rašica při pokusu o centr uklouzl a nic se z toho tak neuskutečnilo.
84'
Rašicův centr byl ztečován na horní síť. Kosovo tak bude zahrávat už svůj šestý rohový kop.
83'
Lošaj byl na pravé straně pokutového území dobře zdvojen, musel tak s míčem opět vystoupit z vápna soupeře.
82'
Muriqi v řeckém pokutovém území zfauloval Giannoulise. Rozehrávat tak bude z místa kousek od své brány Vlachodimos.
81'
Tsimikas hledal svým centrem v pokutovém území Androutsose. Míč ale skončil pouze rukavicích brankáře Murice.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Taxiarchis Fountas.
79'
S takovou to ze strany domácích nepůjde. Po dalším faulu totiž Řekové znovu zahrávali standardní. Ani v tomto případě však nebezpečná nebyla.
78'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Fidan Aliti, přichází Betim Fazliji.
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Florian Lošaj.
77'
Ze standardní situace hráči Řecka nic nevymysleli a stále tak čekáme na první šanci druhého poločasu.
76'
Halimi se teď dopustil dalšího nedovoleného zákroku a může děkovat rozhodčího, že ho neposlal do sprch. Ve zbytku zápasu si bude muset dávat pozor.
75'
Na střely na bránu je to už od konce druhého poločase 2:0 pro Řecko, ve druhém poločase tak ani jeden míč neletěl mezi tři tyče.
74'
Oba trenéři zatím sáhli k jedinému střídání. Zejména Kosovo by potřebovalo trochu oživit. Je ale pravda, že tyto týmy druhého sledu obvykle nemívají na lavičce tak kvalitní jména.
73'
Nyní byl naopak Mavropanos sestřelen Muriqim a píská se tak nedovolený zákrok na druhé straně.
72'
Vojvoda to zkusil z velké vzdálenosti a podle toho to taky vypadalo. Míč bránu ani zdaleka netrefil.
71'
Mavropanos nyní není spokojený s rozhodnutí rozhodčího, ten ovšem odpískal jeho faul na soupeře. Není to ale nic kritického, bylo to zhruba na polovině hřiště.
70'
Přibližně dvacet minut do konce utkání. Kosovu se stále nedaří najít cestu so šancí. Čas se přitom už pomalu začíná krátit.
68'
Žlutou kartu dostává Besar Halimi (Kosovo).
67'
Po následném rohovím kopu přišla nepřesná hlavička. Alespoň už se ale něco před bránou Řecka dělo.
66'
Poměrně dobrý centr letěl z pravého křídla od Bytyqiho do pokutového území Řecka. Obránce Mavrapanos ale dobře zasáhl a odvrátil míč do zámezí.
65'
Rašicův centr šajtlí z levého křídla na nikoho z domácích fotbalistů nenašel. Křídelník Kosova byl navíc k tomu všemu chycen v ofsajdu.
64'
Máme za sebou už více než hodinu hry. Řekové zatím v klidu drží své vedení a zatím vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by měly padat nějaké další góly.
63'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Douvikas, přichází Petros Mantalos.
62'
Domácí fanoušci i nadále podporují svůj tým. Asi to opravdu mají v krvi, tento zápas je totiž spíše trochu uspávací.
61'
Je ovšem pravda, že i Řekové udeřili z úplného nic. To se stejné se tedy může stát i na opačné straně trávníku.
60'
Stále jsme se nedočkali zákroku Vlachodimose, tudíž ani kosovské střely na bránu. S takovou se domácí tým vyrovnávacího gólu nedočká.
58'
Řekové teď svůj nadějný protiútok moc zpomalili a celkem zazdili. Celá akce nakonec skončila centrem z levého křídla, který skončil v rukavicích brankáře.
57'
Málo útočících hráčů Kosova se zapojuje do ofenzivy. Naopak Řekové se rychle vracejí a pak mají početní převahu.
56'
Řecko zatím hraje to, co potřebuje. Nyní dokonce kombinuje na útočné polovině a snaží se najít cestu k bráně soupeře.
55'
Bouchalakis byl nyní faulován Berišou na polovině hřiště. K míči se tak vrátí reprezentace Řecka.
54'
Muriqi teď při přebírání Rašicovy přihrávky uklouzl a míč mu tak ujel. Ani tentokrát tak Kosovo řeckou bránu neohrozí.
53'
Zatím to od Kosova ve druhém poločase určitě není podle představ. Do úroku se totiž zatím úplně nedostává.
52'
Standardní situace českého týmu z levého křídla přinesla pouze přepálený centr, nebezpečí pro bránu soupeře ale ne.
51'
Žlutou kartu dostává Mërgim Vojvoda (Kosovo).
50'
Douvikas teď až trochu moc zbrzdil protiútok svého týmu a ten se tak blíž pokutovému území.
49'
Zblokovaný centr Kosova z pravého křídla. Domácí tým tak i nadále bude čekat na sovu první nebezpečnou příležitost v zápase.
48'
Obrázek hry zatím ovšem odpovídá řeckému stylu hry. Za dva a půl poločasu, které v kvalifikace odehráli, trefili totiž prostor mezi třemi tyčemi opravdu řádu nízkých jednotek,
47'
Druhá půle je v plném proudu. Uvidíme, zda nám přinese trošku zajímavější a atraktivnější fotbal než ta první.
46'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Lirim M. Kastrati, přichází Zymer Bytyqi.
46'
První poločas zápasu je za námi a co vám bude povídat, krása to není. Prakticky celých 45 minut se hrálo bez šancí a dokonce i střel na bránu. Až v samém závěru byl v pokutovém území volný Anastasios „Tasos“ Douvikas, který otevřel skóre. Mimo to je to však spíš boj na polovině hřiště.
45+2'
45+2'
Řecko právě vstřelilo branku!
Hosté si to nejlepší nechali na konec poločasu a otevírají tak skóre utkání. Na samém konci nastavení dostal na pravou stranu vápna přihrávku ANASTASIOS „TASOS“ DOUVIKAS. Útočník Utrechtu míč následně uklidil k pravé tyči brány.
45+1'
Znovu Muric, tentokrát vyboxoval míč po centru a následně si připsal první zákrok, když chytil následnou střelu z dálky.
45+1'
V prvním poločase nás čeká jen jedna nastavená minuta.
45'
Jednoduchá práce pro domácího gólmana. Řecká přihrávka po levé straně totiž byla příliš dlouhá a míč tak dojel až do vápna právě k Muricovi.
44'
A z následného rohu se nic nebezpečného nevyvrbilo. Blíží se nám nastavení prvního poločasu.
43'
Ani teď nepřišla střela. Míč totiž byl domácímu fotbalistovi v pokutovém území odkopnut do zámezí.
42'
Nejvíce se opravdu hraje na polovině hrací plochy a je to tak spíše boj než cokoliv jiného. Fanoušci z toho určitě moc velkou zábavu nemají.
41'
Poločas se nám pomalu blíží ke konci. Na první střelu na bránu ovšem i nadále čekáme.
40'
Hned tři obránci Řecka se teď snažili zastavit soupeře v rohu hřiště. Celá situace nakonec skončila tak, že Vlachodimos bude odkopávat od brány.
39'
Zdá se mi, že se nám hra trochu rozhýbalo a vidíme snahu obou týmu hrát spíše delší míče vzduchem. Ani to však k šancím zatím nepomáhá.
38'
Nepřesné přenesení hry na levou stranu hřiště znamená, že domácí tým dostane k dispozici vhazování.
37'
Po ošetřování zfaulovaného hostujícího hráče a krátké přestávce na občerstvení můžeme pokračovat dále.
35'
Žlutou kartu dostává Milot Rašica (Kosovo).
34'
Příliš dlouhé to teď bylo pro Kastratiho. Domácí křídelník se hodně snažil, nakonec ale míč ve hře už nestihl.
33'
Teď se Řekové vydali do zajímavě vypadajícího protiútoku. Krajní obránce Vojvoda ale správně ve skluzu zasáhl a možné nebezpečí tak rychle uhasil.
32'
Naopak Řekové jsou na tom dokonce ještě hůře. Zatím mají pouze 40% držená míče, v kolonce střel pak má jasnou nulu.
31'
Více ze hry mají stále Kosované. Do žádných příležitostí jim to ale nevede. Dva jejich střely byly zblokované, ta poslední zase nepřesná.
30'
Fotbal, který vidíme, nám i nadále příliš vzruchu nepřináší. Nebo spíše žádný, protože ani jeden z gólmanů si zatím nemusel připsat ani jeden zákrok.
28'
Androutsos si na pravém křídle hezky obhodil soupeře a vydal se dopředu, Protihráč jej ale dohnal a Řek tak musel zpomalit a otočit se s míčem.
27'
Beriša nyní nedaleko vápna Řecka přidržel Bouchalakise a tohle už rozhodčí jako nedovolený zákrok odpískal. Nic hrozného to ale nebylo.
26'
Z levé strany pokutového území přišla zblokovaná střela Kosova. Obránce Řecka si ale stěžuje na útočný faul, protože při souboji se soupeřem upadl.
25'
Řekové nyní sice zahrávali rohový kop na bližší tyč, ani po něm však žádné zakončení nepřišlo.
24'
Stále jsme neviděli ani jednu střelu mezi tři tyče, Řekové pak nevyslali míč směrem na bránu ani v jednom případě. Muric to má tak zatím prakticky bez práce.
23'
Řekové se nyní dostali s míčem na pravou stranu pokutového území, centr na druhou tyč ale povedený nebyl a balon tak skončil v zámezí.
22'
Na Pavlidise letěl slušný balon do běhu. Dva obránci soupeře jej ale dobře sběhli a řecký útočník jen prodloužil míč do vápna soupeře. Tam jej bez problémů sebral Muric.
21'
Zbytečný útočný faul Halimiho. Řekové tak budou mít nyní na kopačkách o něco více klidu.
21'
Je však jasné, jak to dnes asi bude vypadat. Kosované chtějí před vlastním publikem kontrolovat hru a hrát na míči. To se také většinou děje, ani jednu šance jsme však za dvacet minut neviděli.
19'
Rohový kop si nyní vyzkoušeli i řečtí reprezentanti. Byl rozehrán na krátko. To však vedlo pouze k následnému nepřesnému centru.
18'
Následný rohový kop pro bránu Řecka taktéž nebezpečí neznamenal. I tak se nejspíš zatím jednalo o ofenzivě nejzajímavější pasáž dosavadního průběhu zápasu.
17'
Do pokutového území Řecka letěl další míč, tentokrát z pravého křídla. I v tomto případě ale hostující obrana v klidu zasáhla.
16'
Na Muriqiho teď šla pěkná průniková přihrávka na pravou stranu pokutového území. Kosovský hrotový útočník následně posílal míč před bránu, našel ale jen připraveného bránícího hráče.
15'
Jeho protějšek na druhé straně pak jednoduše sebral do své náruče padající míč. Ani tohle se rozhodně nedá počítat jako střela.
14'
Domácímu týmu nyní pomáhal s rozehrávkou i brankář Muric. Presink Řeků však nebyl nijak aktivní, takže měl gólman hodně času.
13'
Obrázek se nám opravdu trochu změnil, stále se však hraje vyrovnaná partie zejména středu hrací plochy.
12'
V posledních chvílích už hrají Řekové na míči o něco více. Atraktivní fotbal však ani nadále nevidíme a stále čekáme na první střelecký pokus.
11'
Tahle řecká přihrávka adresáta nenašla. Ani nevím, kdo jím měl být, protože míč letěl mezi brankáře domácích a jejich obránce.
10'
Ani jeden z týmů se zatím ke střelám nedostává. Oba gólmani můžou být zatím v klidu.
9'
Řekové zatím nenavazují na výkon proti Švýcarům, kde byli většinu zápasu lepším týmem. Kosovo je zatím k ničemu nepouští a moc nehrají ani na míči.
8'
Domácí tým zahrával standardní situaci z pravé strany útočné poloviny. Centrovaný míč ale dopadl pouze na hlavu jednoho z obránců.
7'
Žlutou kartu dostává Georgios Tzavellas (Řecko).
6'
I nadále je to však Kosovo, kdo více tvoří hru. Řekové se zatím spoléhají hlavně na protiútoky. Ani jeden z týmů se ale do šance ani ke střele zatím nedostal.
5'
Přihrávka vzduchem po levém křídle byla až příliš dlouhá a hostující gólman Vlachodimos míč jednoduše sebral do svých rukavic.
4'
V úvodu zápasu se domácí o něco více drží na míči. Uvidíme, zda v tomto trendu budou pokračovat i nadále.
3'
Mírným favoritem zápasu jsou nejspíš hostující hráči. Víme ale, že Kosované jsou schopní dobrých výkonů i výsledků.
2'
Ani Řekové však ze svého prvního útoku nic nevymysleli. Míč jen pomalu dojel k domácímu gólmanovi.
2'
Míč ale skončil pouze v zámezí a navíc budou vhazovat Řekové. První akce tak Kosovanům nevyšla.
1'
Utkání začíná, jako první se u míči nacházejí hráči Kosova, kteří se snaží najít rychlou cestu k bráně.
1'

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Hadergjonaj – Besar Halimi, Drešević, Valon Beriša – Lirim M. Kastrati, Muriqi, Rašica.
Náhradníci: Ujkani – Bytyqi, Domgjoni, Fazliji, Lirim R. Kastrati, M. Kryeziu, Lošaj, Muslija, Selmani, Šala, Thaqi.

Řecko: Vlachodimos – Androutsos, Mavropanos, Tzavellas, Tsimikas, Bakasetas (C), Bouchalakis, Siopis, Douvikas, Pavlidis, D. Giannoulis.
Náhradníci: Dioudis, Paschalakis – Fountas, Chatzidiakos, Limnios, Mantalos, Papadopoulos, Alexandropoulos, Koutris, P. Retsos, Vrousai, Saliakas.

Rozhodčí: Letexier F. (FRA).
Řecko:

Řekové mají za sebou v kvalifikační skupině B o jeden zápas méně a o stejný počet méně bodů má oproti Kosovu i na kontě. Ve svém prvním zápase si připsali nečekanou remízu 1:1 ve Španělsku. Stejným poměrem pak skončil i jejich domácí zápas s Gruzínci. Naposledy se Řecko představilo v přátelském zápase na trávníku Švýcarska, kde i přes sympatický výkon prohrálo 2:1. Podaří se mu poprvé v kvalifikační skupině zvítězit.
Kosovo

Fotbalisty Kosova si čeští fanoušci určitě pamatují zejména kvůli zápasu kvalifikační skupiny na EURO, který v září 2019 Balkánci nad naší reprezentací vyhráli 2:1. Nakonec však Kosované na ME na rozdíl od Česka nepostoupili. Ve skupině kvalifikace na nadcházející MS v Kataru odehrálo Kosovo tři zápasy a na kontě má tři body. V březnu podle očekávání podlehlo Švédům i Španělům, před pár dny si pak odvezlo cennou výhru z Gruzie. Naváže na ni i v utkání s Řeckem?
Zdravím vás u zápasu kvalifikace na MS, ve kterém se spolu utkají výběry Kosova a Řecka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.