Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Slovinsko - 30. března 2021   18:00

Kypr
Kypr
42' Pittas (Papoulis)
1:0
(1:0)
Slovinsko
Slovinsko
Kypr
Michael – Antoniou, Soteriou, Kousoulos, Laifis, N. Ioannou – Pittas, Kastanos (60. Ch. Kyriakou), Artymatas (90+2. Gogic), Papoulis (82. Loizou) – Sotiriou (C) (90+2. Elia).
Andreas Ekberg (SWE) – Mehmet Culum (SWE), Stefan Hallberg (SWE)
GSP - Nicosia
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Blažič, Bajrić, Balkovec (81. Kouter) – Lovrić (81. Zahovič), Bijol (58. Črnigoj), Kurtić, Zajc (46. Bohar) – Iličić, Kramer (58. Vučkić).

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 9:14.
Je dobojováno. Kypřané si hlídali svůj těsný náskok a nepouštěli Slovince k vyrovnání. Nakonec už žádná branka nepadla a domácí celek tak získal velmi cenný skalp, když Slovince porazil 1:0 a zapisuje tři body do tabulky. Slovinci naopak nezískali ani bod a nenavázali tak na výhru nad Chorvaty.
90+6'
90+5'
Slovinci ještě budou po falu domácích rozehrávat míč na polovině Kypru, ale spíše to už vypadá, že se nic nestane.
90+4'
Kypřané se už opravdu soustředí jen na bránění hubeného náskoku, nyní jsou na polovině Slovinska a ještě kombinují.
90+2'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Marios Elia.
90+2'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kostakis Artymatas, přichází Alex Gogic.
90+2'
Kypřané se po zisku míče rychle přestěhovali na slovinské území, kde ale nedokázali ohrozit branku Jana Oblaka.
90+1'
Ioannis Kousoulos nyní odvrátil pokus Slovinců a míč dostal do bezpečí.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty navíc.
89'
Neofytos Michael pohodlně odkopl míč od své branky a posílá ho svým spoluhráčům. Ti už nikam příliš nespěchají a spíše se soustředí na bránění nadějného stavu.
88'
Nepřesný nákop směrem na polovinu domácích předvedl Kurtić. Slovinci tak stále nenacházejí recept na to, jak se dostat k vyrovnání.
87'
Iličić poslal k zemi soupeře a pokorně bere napomenutí sudího, jelikož už jednu žlutou kartu v dnešním duelu vlastní.
86'
Ioannis Pittas se dostal ke střele před hostující brankou, tu ale jistil Jan Oblak a ještě udržel naděje pro svůj tým, který nyní dlouhým odkopem posílá do útoku.
84'
Loizos Loizou zatáhl za rameno Nina Koutera a dostal od hlavního sudího napomenutí.
83'
Kypřané velmi dobře brání těsný náskok a Slovincům se jen těžko dostává k nějaké šanci v pokutovém území.
82'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Loizos Loizou.
81'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jure Balkovec, přichází Nino Kouter.
81'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Luka Zahovič.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby, Slovincům se začíná velmi rychle krátit drahocenný čas a k vyrovnání stále nenašli cestu.
78'
Josip Iličić dostal dobrou přihrávku do běhu, ale nakonec jeho pokus byl nepřesný a znovu se hostům nepovedlo srovnat. Kypřané tak stále drží velmi slibný výsledek.
77'
Domen Črnigoj přistrčil Antonioua, ale vše se obešlo bez napomenutí. U míče jsou Slovinci a míří blíže brance Michaela.
75'
Sandi Lovrić dostal míč na Domena Črnigoje, jenž se na pravé straně ve vápně opřel do míče, ale poslal ho jen vysoko nad.
74'
Do ofsajdové pasti se chytil Kostakis Artymatas a Kypřané ztrácejí míč, u kterého budou zase Slovinci.
73'
Vučkić fauloval soupeře a sudí ukazuje faul. A důrazně hostujícímu hráči domluvil. Kypřané tak budou pro následující chvíle za se na balonu.
72'
Levačka Jureho Balkovce byla spíše propagační a Neofytos Michael s ní neměl žádný problém a v pohodě ukryl míč do rukavic.
71'
Hosté měli další nepovedenou akci, kdy Kypřané celkem snadno opět získali míč. Jenže o něj záhy zase přišli a Slovinsko je stále na polovině Kypru.
70'
Slovinci mají ještě dvacet minut na to, aby s utkáním něco udělali. S Kypřany stále prohrávají o jednu branku.
68'
Hosté se nedostali na polovinu soupeře, povedlo se jim to až napodruhé. Rodila se další akce, ta ale byla díky postavení Vučkiće ofsajdová.
67'
Slovinci se snaží dostávat čím dál více do akcí, prahnou po vyrovnání. Ale další pokus byl nepřesný a končí jen na obranném zákroku Antonioua.
65'
Po něm právě domácí brankář zakročil, získal míč do svých rukavic a hned ho poslal směrem dopředu. Útočit tak půjdou znovu domácí hráči.
64'
Neofytos Michael si rovná obranu, hosté totiž budou zahrávat rohový kop.
63'
Chambos Kyriakou zahrál rohový kop z pravé strany, míč nacentroval přímo před Jana Oblaka, kde ale byl dobře postavený Miha Blažić a předvedl dobrý obranný zákrok.
62'
Slovincům to stále nejde jak by si přáli. Nyní znovu nedotáhli svou slibnou akci do konce a přenechali míč pro soupeře.
60'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Chambos Kyriakou.
59'
Minas Antoniou vyslal přízemní pokus na branku Michaela, ale ta šla jen vedle jeho branky. Bude tak mít k dispozici další odkop od své branky.
58'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Blaž Kramer, přichází Haris Vučkić.
58'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jaka Bijol, přichází Domen Črnigoj.
57'
Nicholas Ioannou z levé strany poslal centr do pokutového území, tam ale na míč dosáhl obránce Slovinska a pomohl tak svému brankáři Janu Oblakovi.
56'
Slovinci opět celkem snadno pustili svého soupeře na svou polovinu, Grigoris Kostanos ale svou střelu poslal hodně nepřesně a ta skončila mimo tři tyče.
55'
Autové vhazování zahrají Kypřané.
53'
Na druhé straně centr Mihy Blažiće skončil v moci obrany Kypřanů a ti už znovu otáčejí hru na opačnou stranu. Stále mají více ze hry než soupeř.
52'
Minas Antoniou poslal z rohu velkého vápna centr ke značce pokutového kopu, ale tam neměl nikoho, kdo by míč dorazil. Místo toho ho opět získal Jan Oblak.
51'
Další slovinská chyba v obraně, ovšem Minas Antoniou ji nedokázal potrestat a míč poslal jen do náruče Jana Oblaka. Ten tak bude mít další odkop.
50'
Nakonec z toho byl další slovinský faul a následoval volný kop Kypřanů, ale z této standardky domácí neudeřili.
50'
Pierosův centr do pokutového území se neujal a znovu hosté získali míč, se kterým se pokusí projít na opačnou stranu.
49'
Fotis Papoulis tuto standardní situaci přetáhl a centr poslal až k zadní čáře. Následovat tak bude pouze odkop od branky Jana Oblaka.
48'
Kenan Bajrić se dopustil také faulu a domácí zahrají nebezpečný volný přímý kop.
47'
Kurtić tvrdě atakoval Kostanose a hlavní sudí tasí další žlutou kartu pro slovinský celek.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Damjan Bohar.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Střely na branku: 1 – 2
První poločas celkem nezáživného utkání je minulostí. Dlouho to vypadalo, že se nedočkáme žádné velké šanci či gólu. Nakonec se hra trochu oživila a ve dvaačtyřicáté minutě udeřili domácí hráči. Mezi tři tyče se pěknou střelou levačkou prezentoval Ioannis Pittas a Kypr má jednobrankový náskok.
45+3'
45+2'
Slovinci kombinují na vlastní polovině a nemohou se dostat směrem k vápnu soupeře. Už to vypadá, že se v této části hry nic nestane a Kypr si své vedení do přestávky udrží.
45+1'
Kastanos nabral rychlost a sprintoval před branku Jana Oblaka, ale hostující brankář vleže míč zachytil a podržel svůj tým.
45'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty navíc.
44'
Slovinci se dostali do útoku a snažili se najít bleskovou odpověď na inkasovanou branku, ale obrana Kypru to nedovolila.
42'
Kypr právě vstřelil branku!
V závěru prvního poločasu udeřil domácí celek a jde do vedení. Slovinci zahrávali na vlastní polovině autové vhazování, míč ale poté získali Kypřané. IOANNIS PITTAS pak uvnitř pokutového území našel dobrou pozici ke střele a svižnou ranou nedal Oblakovi šanci – 1:0. Asistence: Fotis Papoulis.
40'
Blíží se závěr prvního poločasu, domácí jsou u míče a znovu se snaží projít na území slovinského týmu. Zatím se jim to ale nedaří.
38'
První žlutou kartu dostává Illičić, jenž loktem zasáhl soupeře. Kypřané tak budou znovu u míče a otočí hru na polovinu Slovinců.
37'
Dosud největší šance zápasu. Neofytos Michael vyboxoval míč po nebezpečném zakončení hostů na rohový kop.
35'
Další slovinský faul, nyní se provinil Josip Iličić, je tu další zisk míče pro agilní kyperský celek.
34'
Grigoris Kastanos levačkou zahrál standardní situaci, ale míč se dostal jen k Janu Oblakovi, jenž ho opět odkopne od své brány.
33'
Neofytos Michael odkopl míč od svého zařízení a poslal své spoluhráče do akce, jenže tu ve středu hřiště zastavili Slovinci za cenu dalšího faulu.
32'
Po delší době se dostali do kombinace na polovině Kypru Slovinci, ale nedokázali se u velkého vápna střelecky prosadit.
31'
Bajrić zlikvidoval další centr domácích a nepovolil, aby Kypřané jakkoli ohrozili branku soupeře.
30'
Půlhodina hry je za námi a dá se říci, že jsme doposud neviděli žádnou kloudnou akci. Zatím vede defenziva a na ukazateli skóre svítí stále stav 0:0.
28'
Jasmin Kurtić zastavil pokus domácích ve velkém vápně a výrazně pomohl brankáři Janu Oblakovi, který tak mohl být v klidu.
27'
Kypřané po nepřesné rozehrávce vše napravili a opět jsou u míče, se kterým se dostávají na polovinu slovinského týmu.
26'
Po nepřesném zakončení domácích zahrál míč na malou domů Kramer na Jana Oblaka a ten ho rychle odkopl směrem dopředu.
25'
Ale znovu z této standardky nic nebylo a Slovinci si přebírají míč na svou stranu.
24'
Další faul hostů. Miha Zajc přidržel Grigorise Kostanose a poslal ho k zemi. Následuje další volný přímý kop pro Kypr.
23'
Před domácími hráči se na chvíli otevřela zadní vrátka Slovinců, ale této chybky nedokázali Kypřané využít a míč letí jen vedle tyče Jana Oblaka.
21'
Grigoris Kastanos po faulu hostů zahrál volný přímý kop, bylo to ale z velké dálky. Nakonec zvednutou střelu ukryl v rukavicích Naofytos Michael a bude odkopávat.
20'
V posledních chvílích jsou Kypřané o něco aktivnější, než tomu bylo v úvodu zápasu, stále je to ale bez nějaké větší šance, která by mohla znamenat úvodní gól utkání.
19'
Obrana Kypru dobře jistila míč, který se dostával do velkého vápna, poté si ho převzal Neofytos Michael a hned ho odkopl od své svatyně.
17'
Dalekonosná střela Jasmina Kurtiće byla mířena doprostřed brány, ale balon byl příliš vysoko a skončil nad břevnem. Michael rozehraje další odkop.
16'
Nyní se do kombinace na polovině Slovinska dostali hráči Kypru, ale Slovinci dobře pokryli prostor před pokutovým územím. Posléze se tam domácí přeci jen dostali, ale pokus Kastanose šel mimo.
14'
Blaž Kramer se snažil vysunout spoluhráče kolem beka domácích, ale nakonec míč skončil jen za postranní čárou. Autové vhazování zahrají Kypřané.
13'
Nicholas Ioannou na levé straně příliš uspěchal přihrávku, kterou chtěl nasměrovat do velkého vápna, ale nevšiml si, že je u něho soupeř a ten balon dostal do bezpečí.
12'
Faul domácího hráče na Sandiho Lovriće, Slovinsko zůstane u míče a pokusí se pokračovat dále v útočné akci.
11'
Sandi Lovrić si naběhl za obranu domácích, ale zblízka pak brankáře Michaela neprostřelil. Ten získal balon a hned ho odkopne od svého zařízení.
10'
Ioannis Pittas si na pravé straně uvnitř pokutového území nabíhal na centr spoluhráče, ale tahle souhra spíše domácím nevyšla.
9'
Miha Zajc nezpracoval dobře míč, který skončil v zámezí. Ale díky domácímu týmu, takže autové vhazování zahrají hráči Slovinska.
8'
Slovinci byli opět aktivní před Michaelovou brankou a vynutili si další rohový kop.
6'
Úvod zápasu zatím nenabízí nijak kvalitní fotbalovou podívanou, oba týmy se zatím oťukávají. Větší aktivitou zatím hýří hosté, kteří se několikrát dostali před branku Kypru.
5'
Kenan Bajrić střílel k bližší tyči, ale Neofytos Michael balon kontroloval a poté ho dostal do bezpečí. Odkop od branky Kypru.
4'
A hned na to mají stejnou standardní situaci hosté k dispozici znovu, tentokráte z druhé strany.
3'
Constantinos Soteriou zabránil centru Blaže Kramera a pomohl svém týmu obranným zákrokem, ale jen za cenu prvního rohového kopu pro Slovince.
2'
Uvnitř pokutového území zakončil na pravé straně Balž Kramer, ale soupeř byl u míče dříve a zachytil ho. Tím zmařil dobrou šanci hostů hned ve druhé minutě hry.
1'
Kypřané se ujali úvodního výkopu a duel tak začal útočnou akci. Hosté však dobře bránili a soupeře do zakončení nepustili.
1'

Kypr: Michael – Antoniou, Soteriou, Kousoulos, Laifis, N. Ioannou – Pittas, Kastanos, Artymatas, Papoulis – Sotiriou (C).
Náhradníci: Panagi, Paraskevas – Psaltis, Andreou, T. Ioannou, Gogic, Ch. Kyriakou, Elia, Avraam, Roushias, Loizou, Tzionis.

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, Bajrić, Balkovec – Lovrić, Bijol, Kurtić, Zajc – Iličić, Kramer.
Náhradníci: Belec, Frelih – Skubič, Kouter, Vučkić, Jokić, Bohar, Stankovič, Jurčević, Zahovič, Črnigoj, Vetrih.

Rozhodčí: Andreas Ekberg (SWE) – Mehmet Culum (SWE), Stefan Hallberg (SWE).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v roce 2018 v rámci Ligy národů, a sice dvakrát. Nejprve vyhrál 2:1 Kypr, následně pak se urodila remíza 1:1.
Slovinsko

Slovinci začali velmi dobře, hned v úvodním duelu se jim dařilo, když porazili Chorvaty nejtěsnějším možným rozdílem, a sice 1:0. Poté následoval další reprezentační souboj, a sice s Ruskem. Rusové v prvním poločase vedli už 2:0, Slovinci však ještě do přestávky stihli snížit na rozdíl jediného gólu. Jenže do konce zápasu se už skóre nezměnilo a ruský tým si tak své vedení uhájil až do konce a zatím vedou tabulku ve skupině F. Slovince najdeme o patro níže, když jsou druzí a mají tříbodový zisk.
Kypr

Fotbalisté Kypru do kvalifikace vstoupili dobře, když se Slovenskem remizovali a urvali tak po bezbrankovém výsledku 0:2 první bod do tabulky. Poté následovala cesta do Chorvatska, kde kyperská reprezentace vyzvala další silný tým. Tentokráte ale nebodovala, protože prohrála se svým soupeřem těsně 0:1. V tabulce ve skupině F je Kypr předposlední, tedy pátý se ziskem jednoho bodu. Dnes by tedy Kypřané chtěli znovu uspět, ale proti Slovinsku je tedy nečeká žádná lehká cesta.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Odstartovala kvalifikace o mistrovství světa v roce 2022 a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel ve skupině H mezi týmy Kypru a Slovinska.