Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Rumunsko - 14. listopadu 2021   18:00

Lichtenštejnsko
0:2
(0:1)
Rumunsko
Rumunsko
9' Man  (Rus) • 88' Bancu  (Maxim)
B. Büchel – S. Wolfinger (82. Yildiz), Grünenfelder, Frommelt, Göppel, Spirig – Meier (73. Kaufmann), Sele (82. Martin Büchel), Hasler (C) – Y. Frick (74. F. Wolfinger), N. Frick (63. Kardesoglu).
Jug – Žunič, Vidali
Rheinpark Stadion, Vaduz
Rumunsko
Nita – Manea, Rus, Burcă, Bancu – Moruțan (77. Cicâldău), Nedelcu, Stanciu (C) (63. Maxim) – Man (77. Hagi), Puşcaş (63. Alibec), Ivan (83. Sali).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:14. Střely mimo: 2:16. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byl jasně lepší celek z Rumunska. Ten měl po celé utkání drtivý tlak, na branku soupeře posílali hráči Rumunska jednu střelu za druhou, ovšem v koncovce se jim dnes příliš nedařilo. Nakonec se Rumunsko prosadilo dvakrát a vyhrálo na hřišti Lichtenštejnska 2:0. Vzhledem k tomu, že vyhrála také Severní Makedonie, tak Rumunsko nakonec obsadilo nepostupové třetí místo ve skupině.
90+4'
90+3'
Utkání se už pouze dohrává, nic se už nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto, protože hostující celek se dočkal druhé branky! NICUSOR BANCU se na hranici velkého vápna opřel do míče a trefil se opravdu nádherně, parádní branka!
87'
Po bleskové akci zakončoval domácí Noah Frommelt, ale jeho rána přesná nebyla a Florin Nita nemusel zasahovat.
85'
Stále se hraje na polovině domácího Lichtenštejnska, které se brání s vypětím všech sil. Nutno dodat, že ve spoustě situacích dnes mělo také pořádnou dávku štěstí.
83'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Ivan, přichází Enes Sali.
82'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Seyhan Yildiz.
82'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Martin Büchel.
80'
Žlutou kartu dostává Noah Frommelt (Lichtenštejnsko).
78'
Velká šance hostů! Ianis Hagi si udělal prostor ve vápně a po jeho střele následně míč orazítkoval tyč!
77'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Olimpiu Moruțan, přichází Alexandru Cicâldău.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Dennis Man, přichází Ianis Hagi.
76'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něj nic nebylo. Dopředu už pospíchají hostující hráči, kteří stále vedou pouze o jednu branku.
75'
Další snažení rumunského celku skončilo útočným faulem, takže hrát mohou domácí fotbalisté.
74'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Yannick Frick, přichází Fabio Wolfinger.
73'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Daniel Kaufmann.
72'
Žlutou kartu dostává Sandro Wolfinger (Lichtenštejnsko).
71'
Andrei Ivan zakončoval, ale jeho pokus nebyl přesný. Od své branky bude rozehrávat Benjamin Büchel.
70'
Dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Stále jsou ovšem pod tlakem a dopředu se příliš nedostávají.
68'
Po dalším centru z levé strany zasahoval Benjamin Büchel, který tak výrazně pomohl svým zadákům.
67'
Po dalším rohovém kopu zakončoval Rus, ale ani tento pokus se neujal.
65'
Po dlouhé době se dopředu vydali i domácí, ale jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Alexandru Maxim.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Denis Alibec.
63'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Frick, přichází Ridvan Kardesoglu.
62'
Obraz hry je stále stejný. Hosté se tlačí dopředu, snaží se něco vymyslet, ale v zakončení se jim dnes vůbec nedaří.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Rumunsko stále vede pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě zajímavé.
58'
Hostující celek zahrával už třináctý rohový kop, ale ani z něho se podruhé v utkání neprosadil.
57'
Je tu další rohový kop pro Rumunsko.
56'
Po rohu dvakrát zakončoval Nicusor Bancu. Nejdříve trefil hráče před sebou a následně poslal míč vedle domácí branky.
55'
Rohový kop pro Rumunsko.
53'
Po dalším centru se k míči dral na hranici malého vápna Dennis Man, ale nakonec zakončit nedokázal.
52'
Na druhé straně se hezky uvolnil Nicolae Stanciu, ale s jeho dělovkou z úhlu si skvěle poradil dnes dobře chytající Benjamin Büchel.
50'
Noah Frick si dělal prostor na hranici velkého vápna, ale nakonec byl zdvojen a o míč obrán.
49'
Nicolae Stanciu poslal do vápna další zajímavý míč, ale nakonec mu scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat Benjamin Büchel.
48'
Žlutou kartu dostává Livio Meier (Lichtenštejnsko).
47'
I druhý poločas začal tlakem rumunského celku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00 hodin.
První poločas je za námi. Hostující Rumunsko mělo obrovskou převahu, mělo drtivý tlak, ale nakonec se pouze jednou prosadilo, když se trefil Dennis Man. Hosté zahrávali i pokutový kop, ale Nicolae Stanciu selhal a vůbec netrefil branku. Kdyby hosté vedli po prvním poločase o pět branek, tak by se nikdo nemohl vůbec divit. Vedou ovšem pouze o jeden gól, takže je to stále otevřené. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Z osmého rohu hostujícího celku nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
43'
42'
Na trávníku zůstal ležet Adrian Rus, který je ošetřován, takže se chvíli hrát určitě nebude.
40'
Hostující Rumunsko má opravdu obrovskou převahu, na branku domácího celku už vystřelilo sedmnáctkrát, ale stále je to jen o jednu branku.
38'
Do zakončení se dral Dennis Man, ale jako první byl u míče Benjamin Büchel, který hostujícího hráče skvěle o šanci připravil.
37'
Jenže z rohu nic nebylo a na tahu už je opět Rumunsko, které se znovu tlačí dopředu.
36'
Domácí se vydali dopředu a vybojovali svůj první rohový kop.
35'
K míči se postavil kapitán Nicolae Stanciu, ale záložník pražské Slavie netrefil branku a stav utkání se tedy nemění!
34'
Penalta pro Rumunsko!
33'
Rozhodčí přerušil hru a vrací se k přechozí situaci, kdy Rafael Grünenfelder zřejmě zahrál rukou!
32'
Hosté se stále tlačí dopředu, domácí jsou pod obrovským tlakem!
31'
A další doslova fantastický zákrok domácího brankáře! Po teči směřoval míč do jeho protipohybu, ale Benjamin Büchel s vypětím všech sil míč vyrazil na další roh!
30'
Po centru se na zadní tyči zjevil Dennis Man, ale fantasticky ho vychytal Benjamin Büchel, který míč vyrazil na roh!
29'
George Puşcaş parádně utekl po levé straně a nakonec ho faulem zastavil Rafael Grünenfelder, který může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
28'
Rumunsko je jasně lepší, dostává se do zakončení, ale v tom se hostům příliš nedaří a druhou branku zatím přidat nedokázali.
26'
Nicolae Stanciu to zkoušel chytře, ale jeho kolmici nakonec domácí zadáci s vypětím všech sil zastavili a Dennis Man se do zakončení tedy nedostal.
25'
Obraz hry je stále stejný. Hosté se tlačí dopředu a domácí se pouze brání.
23'
Hostující celek zahrával už pátý rohový kop, ovšem z tohohle nic nebylo a Rumunsko tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0.
22'
20'
Aktivní Nicolae Stanciu to zkoušel chytře z úhlu, nachytal domácího brankáře, ale nakonec branku těsně minul!
18'
Po této akci to vyzkoušel aktivní Andrei Ivan, ale jeho rána přesná nebyla a stav se nemění. Je za námi osmnáct minutek a hosté mají na svém kontě už šest střeleckých pokusů.
17'
Hosté se opět tlačí dopředu, tak uvidíme, zda něco vymyslí. Zatím ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Benjamin Büchel.
15'
Tentokrát zakončoval Nicusor Bancu, ale s jeho propagačním pokusem z hranice velkého vápna si Benjamin Büchel poradil.
14'
14'
Obrana domácího celku je zatím hodně nejistá a vyrábí jednu chybu za druhou. Hosté se tak velmi lacině dostávají do zakončení. Tak jako nyní, kdy ovšem střelecký pokus postrádal přesnost.
12'
Po zisku míče šli domácí dopředu, ale Rafael Grünenfelder neuspěl. Skvělým obranným zákrokem ho zastavil Cristian Manea.
11'
Úvodní branka hostující hráče evidentně uklidnila. Nyní jsou Rumuni u míče a trpělivě kombinují na své polovině.
9'
Ale nyní už to hostům vyšlo a v 9. minutě se dostávají do vedení 1:0! Po rohovém kopu se k míči dostal DENNIS MAN, který překonal domácího brankáře!
8'
8'
Ale v úvodních minutách hosté zkazili poměrně dost jednoduchých přihrávek. I rumunský trenér už svým hráčům ukazoval, ať hrají v klidu a trpělivě.
6'
Domácí vyrobili obrovskou chybu a ve velké šanci se zjevil kapitán Nicolae Stanciu! Vytříbený technik ovšem zakončení z dobré pozice nezvládl a míč poslal vysoko nad branku! To byla tutovka!
4'
U míče jsou znovu hostující fotbalisté, kteří jsou dnes jasným favoritem tohoto utkání. Pokud by domácí urvali nějaký bodík, tak by to bylo obrovské překvapení.
2'
A hned z toho bylo zakončení. Po centru se k hlavičce prodral Andrei Ivan, ale jeho zakončení nebylo přesné.
1'
Jako první se dopředu vydali domácí, ale jejich snažení rychle skončilo nepřesnou přihrávkou a na tahu je Rumunsko.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – S. Wolfinger, Grünenfelder, Frommelt, Göppel, Spirig – Meier, Sele, Hasler (C) – Y. Frick, N. Frick.
Náhradníci: A. Majer, Lo Russo – Kaufmann, Brändle, Kardesoglu, Martin Büchel, Yildiz, F. Wolfinger, Kollmann.

Rumunsko: Nita – Manea, Rus, Burcă, Bancu – Moruțan, Nedelcu, Stanciu (C) – Man, Puşcaş, Ivan.
Náhradníci: Vlad, Moldovan – Ghiță, Toșca, Nedelcearu, Alibec, Cicâldău, Maxim, Sali, Hagi, Marin, F. Tanase.

Rumunsko

Hostující celek hraje o všechno! Rumunsko má po devíti zápasech 14 bodů a v tabulce se nachází na třetím místě. Na druhou Severní Makedonii ztrácí Rumunsko pouze jeden bod a na první Německo bodů deset. Ve hře je druhé místo, které zaručuje baráž. Hosté dnes potřebují získat všechny tři body, to je jasné.

V dresu Rumunska se v kvalifikaci dvakrát prosadili Hagi a Cicaldau. Jednu branku zaznamenal i Nico Stanciu, hráč pražské Slavie.

Domácí celek byl jasným outsiderem této skupiny a tuto roli potvrzuje. Po devíti zápasech mají domácí na svém kontě pouze jeden bod, když dokázali senzačně remizovat v Arménii. Ve zbylých osmi zápasech Lichtenštejnsko nezískalo ani bod. V devíti zápasech navíc inkasovalo už 32 branek a je jasné, že ve skupině J skončí na posledním místě.

Je ovšem jisté, že domácí dnes nedají svou kůži lacino a znovu to bude z jejich strany bojovný výkon, tak uvidíme, na co to bude stačit a zda se třeba dočkáme nějakého překvapení.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na Mistrovství světa má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Lichtenštejnskem a Rumunskem. Jasným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.