Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Itálie - 31. března 2021   20:45

Litva
Litva
0:2
(0:0)
Itálie
Itálie
47' Sensi  (Bastoni) • 90+4' Immobile
Litva
Švedkauskas – Mikoliūnas (C) (74. Gašpuitis), Beneta, Girdvainis, Vaitkūnas – Dapkus, Šimkus (83. Petravičius), Slivka – Novikovas, G. Sirgėdas (58. Eliošius) – Černych (75. D. Kazlauskas).
P. Raczkowski – R. Siejka, A. Wójcik (POL)
LFF stadionas, Vilnius
Itálie
G. Donnarumma – Emerson (56. Spinazzola), Bastoni (89. Acerbi), Mancini, Tolói – Lorenzo Pellegrini (46. Sensi), Locatelli, Pessina (62. Barella) – El Shaarawy (46. Chiesa), Immobile (C), Bernardeschi.

Hosté se rychle dostali do vedení a po celý druhý poločas bránili svůj hubený náskok. Litva se postupně dostávala více do hry a taky si vytvořila několik dobrých útoků a po jednom z nich nebyla dokonce daleko od vyrovnání. Ovšem i Itálie se prezentovala několika dobrými střelami a brankář Litvy držel šance pro svůj tým až do závěrečných minut. Až v poslední minutě nastavení pak favorit zápasu korigoval výsledek proměněnou penaltou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:7.
90+4'
90+4'
Itálie právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CIRO IMMOBILE, který nezaváhal a v samotném závěru upravil stav skóre na dvou brankový rozdíl.
90+4'
Donatas Kazlauskas fauloval na hranici vápna soupeře a rozhodčí odpískal pokutový kop! Už předchozí situace byla poměrně sporná.
90+3'
Po faulu bude Itálie zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
90+2'
Federico Chiesa se dostal s míčem až na hranici vápna a nikým neatakován se rozhodl o střelu, která šla nad branku!
90+1'
V první minutě nastaveného času se hostům daří držet míč na svých kopačkách.
90'
Ještě celkem čtyři minuty budou mít domácí k tomu, aby dokázali vyrovnat!
89'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Francesco Acerbi.
88'
Alessandro Bastoni byl faulován a nyní bude ošetřována a taky šetřit čas pro svůj celek.
87'
Deimantas Petravičius si zpracoval ve vápně míč a z otočky jej poslal do břevna! Ovšem celá situace přišla z ofsajdového postavení hráče!
86'
Hráč Litvy neměl nyní dostatek času k lepší přihrávce a nakonec ztratil míč v době, kdy už mu soupeř dýchal na záda.
85'
U míče jsou domácí, Itálie je drží daleko od své branky a snaží se vybojovat míč a podniknout protiútok.
83'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Domantas Šimkus, přichází Deimantas Petravičius.
82'
Ovšem otevření hry přináší i šance na druhé straně, kterou opět dokázal zastavit gólman domácích a i díky jemu, je skóre tak těsné.
81'
Domácí celek čím dál více hraje s míčem a už skutečně zkouší všechny síly vrhnout do útoku a hosté poznávají, že Litva je houževnatý soupeř.
80'
Zápas se nám překlopil do závěrečné desetiminutovky a uvidíme, za se dočkáme ještě nějaké změny ve skóre.
78'
Domácí mají snahu a aktivně se jim daří útočit. Itálie sice má více ze hry a svým způsobem kontroluje hru, ovšem jejich soupeř už jednou ukázal, že dokáže zničehonic výrazně zahrozit!
77'
Žlutou kartu dostává Egidijus Vaitkūnas (Litva).
76'
Leonardo Spinazzola se nakonec nedostal s míčem do vápna a ani k centru. Proti němu bránili hned dva hráči Litvy.
75'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Fjodor Černych, přichází Donatas Kazlauskas.
75'
Defenzíva Italů si poradila s rohovým kopem bez větších obtíží.
74'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Saulius Mikoliūnas, přichází Vytas Gašpuitis.
73'
Martynas Dapkus vyslal dobrý pas z pravé strany a to přesně k levé tyčce, kde si naběhl Tautvydas Eliošius a tomu chyběl krok, aby míč přesně dokázal tečovat přesně do branky! Tak tohle byla první největší šance Litvy k jejich úvodní brance, která by zároveň bylo vyrovnávací!
72'
Žlutou kartu dostává Manuel Locatelli (Itálie).
71'
Po faulu hráče Itálie se nyní oba tábory dostaly do menších výměny názorů a probíhá živá diskuze.
70'
Baltský celek má ještě minimálně dvacet minut hry k tomu, aby dokázal srovnat se svým soupeřem krok.
69'
Kupříkladu nyní po rohovém kopu hlavičkoval Immobile, který už byl potřetí během tohoto poločasu ve velké gólové šanci. Tentokrát byl brance nejblíže neboť míč se odkutálel jen kousek od pravé tyče!
68'
Itálie už se tolik nesoustředí na defenzívu a jsou z toho šance na straně hostí.
66'
Ovšem stačí dobrý centr a načasovaný náběh na hlavičku a hned z toho byla dobrá šance pro domácí celek. Hráč hlavičkoval kousek mimo branku!
65'
Hráči ve žlutých dresech se opět pokouší na nějakou dobu udržet míč, ovšem nedokáží se dostat z oblasti poloviny hřiště.
64'
Ciro Immobile si zpracoval míč a ihned se vydal do útoku proti jednomu obránci. Ten s ním dokázal držet krok a dostat jej na levou stranu, odkud přišlo zakončení, ale brankář Litvy skvěle zúžil střelecký úhel a vyrazil míč na roh.
63'
Hosté nyní nemají míč pod svou kontrolou a ihned je z toho vysoké napadání soupeře s cílem získat míč na svou stranu.
62'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Nicoló Barella.
60'
Itálie kombinuje a hledá cestičku k dalším u úderu. Jednobrankové vedení dokáže být v závěrečném zúčtování hodně nevyzpytatelné.
59'
Leonardo Spinazzola neusměrnil míč a poslal jej z levé strany hodně vysoko nad brankovou konstrukci.
58'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Gratas Sirgėdas, přichází Tautvydas Eliošius.
58'
Stefano Sensi byl faulován a hra je po útočném faulu soupeře přerušena.
57'
Ciro Immobile nyní předvedl trochu ze své individuality, kdy se zbavil bránícího hráče a následně střílel křížem k pravé tyči a míč se odkutálel jen kousek od branky!
56'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Emerson, přichází Leonardo Spinazzola.
55'
Sensi se nakonec neodhodlal k centru do malého vápna a ještě podržel míč v kombinací. Posléze následoval centr z pravé strany, který byl notně nepřesný.
54'
Brankář Litvy je asi zatím nejlepším hráčem domácích. Nyní zabránil další nebezpečné situaci!
53'
Emerson byl faulován, což rozhodčí ihned odpískal v jeho prospěch. Hráč Litvy se chvíli rozčiloval, ale nakonec věděl, že s verdiktem nic neudělá.
52'
Litevci zahrávali rohový kop, se kterým nikterak nedokázali ohrozit brankáře. A ten dnes nejspíše nebude mít příliš mnoho práce.
51'
Italům se daří v úvodu druhého poločasu poměrně snadně dostávat do blízkosti branky.
50'
Tomas Švedkauskas dvěma zákroky nyní zabránil další brance. Nejprve lapil střelu z malého vápna a následně se dokázal rychle postavit a eliminovat dorážku od Immobileho který chtěl poslal míč do horní poloviny branky.
47'
Další útok Itálie už končí jejich první brankou. Na první střelu dokázal reagovat brankář a vyrazil míč zpět do hřiště. Itálie pokračovala v kombinaci, kdy Bastoni našel na hranici vápna STEFANA SENSI, ten si připravil míč na střelu a poslal jej k levé tyči. Asistence: Alessandro Bastoni.
46'
Zblokovaná střela hráče hostí a Litva jen odkopává míč na polovinu soupeře, kde je připraven Gianluigi Donnarumma a ten rychle vrací míč na polovinu svého soupeře.
46'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Stefano Sensi.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Federico Chiesa.
46'
První poločas byl ve znamená dobývání branky Litvy. Itálie si však nedokázala vytvořit nebezpečné šance. Měla dvě, tři zajímavé střely. Nicméně od hostů se čekala ofenzivnější smršť. Z pohledu domácích šlo spíše jen o bránění a jen sporadicky se dostávali do blízkost branky soupeře.
45+2'
45+2'
Před odchodem do šaten se na polovině hřiště provinil faulem Rafael Tolói.
45+1'
Hodně dlouhý a vysoký míč z poloviny Itálie zamířil až na brankáře Litvy.
45'
O dvě minuty bude prodloužen první poločas.
44'
Domácímu celku se nyní velmi dobře daří držet hru poblíž půlící čáry a ihned v zárodku odráží počínající útoky soupeře.
43'
Emerson nedosáhl hlavičkou na dlouhý míč, který končí v zázemí. Litva zdá se, že dokáže v prvním poločase udržet svého soka na uzdě.
41'
A nyní domácím pomohl dobrým zákrokem jejich gólman, který vyrazil nad branku povedenou střelu od Emersona.
40'
První poločas se nám blíží ke svému konci a domácí celek s favoritem zápasu drží bezbrankový stav.
39'
Italové nyní prováhali velkou šanci k otevření skóre! Míč se z levé strany dostal až před branku a hned dva hráči byli natolik blízko, aby dorazili míč do branky. Ovšem asi byli natolik překvapení, že stáli ve vápně jako přikovaní.
38'
Rafael Tolói svou hlavičkou prodloužil vysoký míč na svého brankáře, který opět daleko od své branky vypomáhá v defenzivní činnosti.
37'
Centrovaný míč mířil na přední tyč, kde jej rychle odklidil hráč Itálie. Litva se tedy dlouho neohřála před brankou soupeře.
36'
Litva si dokázala vybojovat svůj první rohový kop.
35'
Dobrá střela nyní mířila na branku Litvy a jejich brankář musel zasahovat u své pravé tyče!
34'
Hosté toho vzápětí chtěli využít k rychlému protiútoku, kterým jim však nevyšel. Hra se nyní trochu rozpohybovala.
33'
Domácí celek se v krátké době dokázal dostat dvakrát na polovinu Itálie, avšak nedokázala vyslat střelu na branku Itálie.
32'
Žlutou kartu dostává Matteo Pessina (Itálie).
31'
Italský hráč se dopustil tvrdšího faulu, který bude nejspíše za další žlutou kartu.
29'
Italům se nepodařilo dostat míč z levé strany a Litva nyní dokázala ubránit tuto situaci a nepustila soupeře do pokutového území.
28'
Po kratším ošetření se pokračuje ve hře a opět jsou na tahu hosté, kteří neustále hledají cestu k zakončení mezi tři tyče. Zatím se favorit zápasu mazlí s míčem a provádí jednu kombinaci za druhou.
27'
Alessandro Bastoni byl tvrdě faulován Simkusem a ten za svůj čin je karetně potrestán.
27'
Gianluigi Donnarumma se pohybuje hodně daleko od své branky, zhruba na polovině mezi jeho brankou a půlkou hřiště. A nyní vypomohl v kombinaci svého týmu.
26'
Ovšem bylo to jen na krátkou chvíli a po další útočné snaze se míče zmocnil brankář domácích.
25'
Litevskému hráči se podařilo přerušit kombinaci a na chvíli se Litva dostala k půlící čáře.
24'
Zatím sledujeme jeden z těch zápasů, kdy jeden tým dobývá branku a ten druhý se usilovně brání a čeká na možnou šanci.
23'
Lorenzo Pellegrini nedokázal najít cestu k centru z pravé strany a Italové přesouvají svou kombinaci na střed a posléze na levou stranu hřiště.
22'
Federico Bernardeschi už zpracovával dlouhý míč v ofsajdu a ten mu byl záhy taky odpískán.
21'
Stephan El Shaarawy opět u míče a zase se snažil o zakončení. Tentokrát by jistě šlo mezi tři tyče, ale cestou k brance byl míč odražen soupeřem.
20'
Uběhla nám další desetiminutovka, po které se obraz hry víceméně nezměnil. Itálie i nadále aktivně útočí a hledá cestu ke své první brance.
19'
Stephan El Shaarawy to zkusil, avšak poslal míč poměrně dost vysoko nad branku soupeře. Útočník ve službách AS Řím se zatím jen zastřeluje.
18'
I na druhé straně si na míč sáhl brankář, který jen kontroloval nepřesnou střelu a ihned rozehrál na své spoluhráče.
17'
Po další snaze Itálie má míč nakonec v rukou Tomas Švedkauskas, který musel čelit jedné nebezpečnější střele od úvodu zápasu.
16'
Vykintas Slivka se vzápětí dostal do dobré šance, kdy vybojoval dlouhý míč a dokázal jej poslat z levé strany do vápna. Tam pokračoval v akci jeho spoluhráč, který už střílel na branku. Míč zastavil obránce. Pro domácí celek šlo o první slibný útok.
15'
Slivka je nyní ošetřován a čekáme, až se bude moci pokračovat ve hře.
14'
A na světě je první žlutá karta, kterou dostal Lorenzo Pellegrini, který zezadu fauloval Slivku.
13'
Obránce Litvy z první dokázal odrazit dlouhou přihrávku vzduchem.
12'
Po úvodních deseti minutách je zřejmé, že Itálie bude aktivnějším směrem do útoku a Litva se zatím soustředí jen na defenzívu.
10'
Pokus o centr z levé strany orazítkoval hlavu soupeře. Itálie však pokračovala v útoku a nakonec přišla střela, která zamířila nad branku Litvy.
9'
Vykintas Slivka se pokoušel o průnik do útoku, ale byl zastaven soupeřem nedovoleným zákrokem. Litva však ihned po rozehrání míče ztrácí míč.
8'
Matteo Pessina dostal dlouhou pobídku k pravé lajně a již předem věděl, že tento míč nedokáže zpracovat.
7'
I po rohovém kopu zasahuje a připsal si další zákrok. Itálie se tedy poprvé prezentovala slibnějším zakončením.
6'
Hodně nenápadná střela italského hráče nyní nadělala menší problémy brankáři Litvy. Ten nakonec skokem ke své levé tyčce vyrazil míč na roh.
5'
Gianluigi Donnarumma pomohl svým spoluhráčům v rozehrávce a to po nepřesné přihrávce soupeře. Poměrně daleko byl nyní od své branky.
4'
Litva se od úvodních minut zápasu jen brání a zatím defenzíva Itálie neměla žádnou práci.
3'
Federico Bernardeschi nyní neuspěl se svou kličkou na pravé straně hřiště a hráč domácího celku zastavil tento průnik soupeře.
2'
Těsně před hranicí pokutového území se do střely dostával jeden z hráčů Itálie, svou ránu poslal do nejblíže stojícího soupeře.
1'
Úvodní minuta patřila hostujícímu celku, který se poprvé dostal na dostřel branky soupeře, ale nedokázal ohrozit přímo branku.
1'

Litva: Švedkauskas – Mikoliūnas (C), Beneta, Girdvainis, Vaitkūnas – Dapkus, Šimkus, Slivka – Novikovas, G. Sirgėdas – Černych.
Náhradníci: Adamonis, Driomovas – Gašpuitis, Eliošius, Laukžemis, Šilkaitis, Petravičius, Lasickas, Romanovskij, Valskis, D. Kazlauskas, Baravykas.

Itálie: G. Donnarumma – Emerson, Bastoni, Mancini, Tolói – Lorenzo Pellegrini, Locatelli, Pessina – El Shaarawy, Immobile (C), Bernardeschi.
Náhradníci: Sirigu, Meret – Di Lorenzo, Spinazzola, Belotti, L. Insigne, Lazzari, Sensi, Chiesa, Acerbi, Barella, Bonucci.

Rozhodčí: P. Raczkowski – R. Siejka, A. Wójcik (POL).
Pro Litvu půjde o druhý kvalifikační zápas. V tom prvním nestačila na Švýcarsko. S ním však překvapivě sehrála vyrovnaný duel. Švýcaři se prosadili jen jednou a to hned ve druhé minutě zápasu! Litva ukázala, že defenzíva hrála velmi dobře, neboť jejich soupeř měl přes dvacet střeleckých pokusů, z toho devět mířilo mezi tři tyče.
Pro Itálii půjde již o třetí zápas. Oba dokázala vyhrát. V prvním duelu se tým z Apeninského poloostrova radoval z vítězství 2:0 nad Severním Irskem, v tom druhém pak stejným výsledkem porazil Bulharsko. Defenzíva Itálie tedy zatím nekapitulovala a uvidíme, jestli se jejich dnešnímu soupeři podaří najít recept na jejich obranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.