Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Lichtenštejnsko - 28. března 2021   20:45

Makedonie
Makedonie
7' E. Bardhi  • 51' Trajkovski (E. Bardhi) • 54' Trajkovski (Ristovski) • 62' Elmas (Nestorovski) • 82' Nestorovski
5:0
(1:0)
Lichtenštejnsko
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski (58. Bejtullaj), Musliu, Ristevski, Alioski (66. Aškovski) – Radeski, Spirovski, E. Bardhi (57. Nikolov), Elmas – Pandev (C) (58. Nestorovski), Trajkovski (66. Hasani).
Aréna Filipa II., Skopje (MKD)
B. Büchel (C) – S. Wolfinger, Malin, Hofer – Brändle, F. Wolfinger (66. A. Marxer), Frommelt (67. Vogt), Meier (46. P. Ospelt), Göppel (78. M. Marxer) – Hasler (42. Sele), Y. Frick.

Severní Makedonie si dnes večer s chutí zastřílela proti Lichtenštejnsku, když se do jeho sítě postupně trefili Enis Bardhi, dvakrát Aleksandar Trajkovski, Eljif Elmas a ve stylu Antonína Panenky z penalty také střídající Ilja Nestorovski. Konečný výsledek tohoto střetnutí. Severní Makedonie 5 Lichtenštejnsko 0.
90+2'
90+2'
Alexander Marxer viděl žlutou kartu a více už se nestane. Severní Makedonie potvrdila roli favorita.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.
90'
Andreas Malin byl nepříjemně napadán v blízkosti vlastní brány a Ilja Nestorovski ho donutil k malé domů, po které málem padl vlastní gól! Benjamin Büchel to zachránil!
88'
Utkání už se za současného stavu pouze dohrává a Lichtenštejnsko je na dně, přitom v prvním poločase mělo jednu slibnou příležitost, jak vyrovnat na 1:1.
84'
Stefan Aškovski byl nyní hráčem, který prudkou střelou zpoza šestnáctky mířil k pravé tyči, Benjamin Büchel ho ale fantasticky vychytal!
83'
Egzon Bejtullaj se dostal na pravém křídle k centru, který byl tečován, a míč se ze vzduchu snesl na přední tyči na břevno! Další šance!
82'
Makedonie právě vstřelila branku!
ILJA NESTOROVSKI zachoval naprosto chladnou hlavu a ve stylu Antonína Panenky zvýšil na 5:0!
81'
Martin Marxer předvedl uvnitř pokutového území ostrý skluz a Severní Makedonie bude kopat penaltu! Pátý gól je nyní na spadnutí.
80'
Ilja Nestorovski zkusil štěstí prudkou střelou z volného přímého kopu, jenže jeho levačka zamířila vysoko nad a Benjamin Büchel mohl odkopávat od své brány.
79'
Andreas Malin si pomohl nedaleko šestnáctky ostrým faulem, za který byl potrestán kartou žluté barvy.
78'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Maximilian Göppel, přichází Martin Marxer.
76'
Marjan Radeski se dostal k odraženému míči v blízkosti šestnáctky a rychle napřáhl k diagonální střele, kterou na vzdálenější levé tyči lapil brankář Benjamin Büchel.
74'
Lichtenštejnsko se na delší dobu usadilo na polovině svého soupeře, jenže rozehrávka rohového kopu nic nepřinesla a následný útok zastavil ofsajd. Tlak je pryč.
72'
Yannick Frick se dokázal prosadit na pravé straně šestnáctky a jeho přízemní střela z téměř nulového úhlu byla sražena na rohový kop. Šance pro hosty.
71'
Do konce utkání zbývá odehrát necelých dvacet minut Boban Nikolov zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jeho prudká přízemní střela ale minula levou tyč. Skóre 4:0.
69'
Domácí Marjan Radeski zasáhl v souboji o míč loktem protihráče za sebou a rozhodčí to ocenil žlutou kartou.
68'
Ilja Nestorovski si naběhl na pěkný centr z pravého křídla, jenže nedokázal dobře natočit své tělo a jeho následná hlavička minula levou tyč hostující brány.
67'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Frommelt, přichází Benjamin Vogt.
66'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Fabio Wolfinger, přichází Alexander Marxer.
66'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Ferhan Hasani.
66'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Stefan Aškovski.
64'
Obrana Lichtenštejnska má obrovské problémy a Ilja Nestorovski se dostal na levé straně vápna ke střele, kterou poté Benjamin Büchel vyrazil!
62'
Ilja Nestorovski teď sice nedokázal uprostřed šestnáctky zpracovat přízemní centr z levého křídla, míč se ovšem odrazil přímo na kopačku ELJIFA ELMASE, který se z blízkosti nemýlil! Vypadá to na debakl. Asistence: Ilja Nestorovski.
60'
Noah Frommelt si nyní pomohl v souboji s jedním z protihráčů rukama, nejednalo se ale o žádný ostrý faul, a tak druhé žluté a následně červené kartě unikl.
58'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Egzon Bejtullaj.
58'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Ilja Nestorovski.
57'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Boban Nikolov.
56'
Severní Makedonie v duelu proti Rumunsku smazalo dvoubrankové manko, krátce na to ale inkasovalo potřetí a těsně prohrálo. Dnes to vypadá na pohodu.
54'
ALEKSANDAR TRAJKOVSKI si teď na ose hřiště nádherně převzal míč po přihrávce od Stefana Ristovskiho z pravého křídla a na pravé straně šestnáctky poté napřáhl k prudké přízemní střele, která zapadla přesně k přední tyči! Jeho druhý gól – 3:0! Asistence: Stefan Ristovski.
51'
Enis Bardhi si naběhl na levé straně šestnáctky na kolmou přihrávku a z ostrého úhlu vzápětí poslal před bránu pěkný oblouček, po kterém z blízkosti skóroval do prázdné sítě ALEKSANDAR TRAJKOVSKI! Je to 2:0! Asistence: Enis Bardhi.
50'
Škoda, že chtěli fotbalisté Severní Makedonie dovést míč až do kuchyně, protože Kire Ristevski se v blízkosti brány do zakončení těsně nedostal. Velká škoda.
47'
Goran Pandev si uprostřed šestnáctky naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany vápna a ocitl se v obrovské šanci, střelou bez přípravy ovšem zamířil vysoko nad! Benjamin Büchel si oddechl.
47'
Fotbalisté Severní Makedonie předvedli pěknou kombinaci, respektive chtěli, jenže naražení míče v blízkosti šestnáctky vzduchem domácím nevyšlo.
46'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Philipp Ospelt.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Enis Bardhi se prosadil již v sedmé minutě utkání, když jeho nenápadný centr ze standardní situace zapadl k přední tyči. Poté mohlo být ještě hůře, jenže střelec úvodního gólu napálil z volného přímého kopu břevno. Lichtenštejnsko sice mohlo vyrovnat, Stole Dimitrievski poté ale nevyzpytatelnou střelu z volného přímého kopu dobře vyrazil. Skóre po prvním poločase střetnutí. Severní Makedonie 1 Lichtenštejnsko 0.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45'
Yannick Frick si nabíhal na prudkou kolmou přihrávku z pravé strany a eventuálně se mohl řítit sám na bránu, jenže se ocitl v ofsajdu a hra byla správně přerušena.
44'
Aleksandar Trajkovski vypálil po krátké kolmé přihrávce bez přípravy na pravé straně šestnáctky, jeho prudká rána ale byla zablokována a hosté se vzápětí ubránili.
43'
Nicolas Hasler předal kapitánskou pásku brankářovi Benjaminovi Büchelovi a kvůli zranění není schopen pokračovat ve hře. Jeho místo nahradil Aron Sele.
42'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Nicolas Hasler, přichází Aron Sele.
39'
Aleksandar Trajkovski se postavil k rozehrání standardní situace a rozhodl se pro přímou střelu na bránu, která nabrala obrovskou výšku a zamířila nad. Skóre je 1:0.
38'
Goran Pandev si zpracovával míč na ose hřiště zády k bráně a Andreas Malin do něj poté zezadu ostře vlétl. Následovat bude standardní situace domácích hráčů.
37'
Goran Pandev nyní vypálil prudce zpoza hranice šestnáctky, jenže mířil pouze doprostřed brány, kde Benjamin Büchel jeho ránu pěkně vyrazil!
36'
Maximilian Göppel předvedl uvnitř vlastní šestnáctky riskantní zákrok, nakonec to byl ale zákrok čistý a Severní Makedonie marně volala po penaltě. Hraje se.
35'
Fotbalisté Severní Makedonie se rozhodli, že svému soupeři nepůjčí míč a rozvážně kombinují ve středu hřiště nebo na vlastní polovině. Domácí vedou 1:0.
33'
Kire Ristevski zasekl míč na levém křídle a u postranní čáry se s ním chtěl pěkně otočit, jenže Yannick Frick jeho úmysl dobře přečetl a pomohl si vzápětí faulem.
32'
Z prvního poločasu dnešního střetnutí uběhlo více než třicet minut a Severní Makedonie vede nejtěsnějším rozdílem 1:0. V sedmé minutě se trefil Enis Bardhi.
31'
Noah Frommelt šel v blízkosti středového kruhu do skluzu oběma nohama napřed a viděl žlutou kartu.
30'
Goran Pandev vymýšlel něco na ose hřiště po krátké kolmé přihrávce, Sandro Wolfinger se mu ale rychle vrhl pod nohy a čistým skluzem mu poté míč ukopl.
29'
Maximilian Göppel odpověděl přízemním centrem z levého křídla, jenže na přední tyči nebyl vůbec nikdo a jeden z domácích obránců míč odkopl do bezpečí.
28'
Fotbalisté Severní Makedonie se ubránili a navíc vyrazili do rychlého protiútoku tři na dva, Goran Pandev se ale na levé straně šestnáctky ke střele nedostal.
27'
Maximilian Göppel odvedl dobrou práci v obraně, když další centr domácích z pravé strany hřiště odvrátil na autové vhazování, které poté nic pěkného nepřineslo.
26'
Enis Bardhi rozjel krásnou kombinační akci a na pravém křídle se dostal k přízemnímu centru Kire Ristevski, jeho přízemní pas byl ale na přední tyči odvrácen.
25'
Domácí Visar Musliu utrpěl úder do obličeje a Severní Makedonie jako by se chtěla pomstít. Na hřišti zůstal ležet hostující kapitán Nicolas Hasler. Nyní ošetření.
22'
Goran Pandev nedokázal ideálně načasovat náběh a nakonec se sám na bránu hostí řítit nemohl, protože pomezní rozhodčí správně zvedl praporek. Ofsajd.
21'
Eljif Elmas se krásně uvolnil na levé straně šestnáctky a z její hranice poté napřáhl k přízemní technické střele, která proskákala vedle vzdálenější pravé tyče! Pěkná obalená střela.
20'
Další hodně ostrý zákrok, který tentokrát předvedl na pravé straně útočné poloviny hřiště Maximilian Göppel. Obětí se stal Kire Ristevski a jeden z hráčů na střídačce viděl žlutou kartu. Zatím nevíme, kdo kartu dostal.
18'
Fabio Wolfinger sestřelil ostrým zákrokem Eljifa Elmase, který musel být ošetřován, a rozhodčí vytáhl žlutou.
17'
Yannick Frick rozehrál standardní situaci na ose hřiště a rozhodl se pro prudkou střelu na bránu, při které podklouzl, míč ale nepříjemně odskočil od země a Stole Dimitrievski ho volejbalovým zákrokem vyrazil! Málem bylo vyrovnáno 1:1!
16'
Ze zápasu uplynulo úvodních patnáct minut a Enis Bardhi je zatím ústřední postavou, když v sedmé minutě otevřel skóre a poté orazítkoval břevno.
13'
Další útočná snaha Severní Makedonie skončila nepřesnou kolmou přihrávkou a Benjamin Büchel odkopl míč daleko na polovinu svého soupeře.
12'
Enis Bardhi se teď postavil k rozehrání volného přímého kopu a byl hodně blízko druhému gólu v zápase, jeho nádherná technická střela ale skončila místo ve vzdálenějším pravém horním rohu brány na břevnu! Hosté měli velkou kliku!
11'
Sandro Wolfinger zahrál v blízkosti šestnáctky rukou a navíc za ni viděl žlutou kartu. Hodně přísná karta.
10'
Stefan Ristovski využil nádherné kombinační akce svého týmu a do šestnáctky poslal z pravého křídla pěkný centr, bohužel ale prolétl hlavy všech hráčů.
9'
Lichtenštejnsko inkasovalo hodně laciný gól a od sedmé minuty prohrává 1:0. Severní Makedonie vstoupila do zápasu velice aktivně a vstřelilo brzy gól.
7'
ENIS BARDHI teď rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na přední tyč poslal velmi nebezpečný centr, který pak Benjamin Büchel nedokázal zastavit, a míč zapadl k přední tyči!
5'
Goran Pandev se dostal do zakončení v blízkosti vápna a napřáhl k prudké přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány a náruče Benjamina Büchela – 0:0.
4'
Benjamin Büchel měl obrovské problémy s centrem z rohového kopu, nakonec ale míč za svá záda nepustil a následná střela domácích byla ve vápně zablokována.
3'
Andreas Malin musel dávat obrovský pozor, aby prudký přízemní centr odvrátil na přední pravé tyči na rohový kop. Domácí rozehráli nakrátko a další rohový kop.
2'
Aleksandar Trajkovski se pokoušel centrovat z levého křídla, jenže k němu přistoupil jeden z protihráčů a přizvednutý míč stáhl Benjamin Büchel ze vzduchu.
1'
Lichtenštejnsko obstaralo výkop zápasu a ihned se ocitlo pod obrovským tlakem napadajících hráčů Severní Makedonie. Odkopával Benjamin Büchel.
1'

Severní Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Ristevski, Alioski – Radeski, Spirovski, E. Bardhi, Elmas – Pandev (C), Trajkovski.
Náhradníci: Jankov, Šiškovski – Bejtullaj, Aškovski, A. Ademi, Hasani, A. Ibraimi, Avramovski, Nikolov, Stojanovski, K. Velkoski, Nestorovski.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – S. Wolfinger, Malin, Hofer – Brändle, F. Wolfinger, Frommelt, Meier, Göppel – Hasler (C), Y. Frick.
Náhradníci: Hobi, J. Ospelt – Kaufmann, A. Marxer, Sele, Vogt, N. Frick, Beck, Grünenfelder, Yildiz, M. Marxer, P. Ospelt.

Rozhodčí: Mykola Balakin (UKR). Asistenti: Semen Šlončak (UKR), Andrii Skrypka (UKR). Čtvrtý rozhodčí: Vitalij Romanov (UKR).
Severní Makedonie postoupila poprvé v historii na Euro a po úvodní prohře v kvalifikaci na mistrovství světa s Rumunskem teď bude plnit proti Lichtenštejnsku roli velkého favorita. Makedonci se mají od čeho odrážet, když proti Rumunům dokázali smazat dvoubrankové manko, nicméně, nakonec těsně a smolně prohráli 3:2. Lichtenštejnsko nestačilo v úvodním kvalifikačním zápase na tým Arménie, které podlehlo nejtěsnějším možným rozdílem. Hosté naposledy vyhráli loni v září, když v rámci Nations League porazili San Marino 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.