Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Rumunsko - 8. září 2021   20:45

Makedonie
Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski (64. Ristevski), Musliu, Alioski – Spirovski (78. Trajkovski), E. Bardhi (90. Aškovski), Elmas – Kostadinov, M. Ristovski (64. Jahović), Čurlinov (78. Nikolov).
Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko)
National Arena Todor Proeski, Skopje (Severní Makedonie)
Rumunsko
Nita – Camora, Nedelcearu, Chiricheş (C), Ratiu – Cicâldău, Nedelcu (63. Marin), Stanciu – Sorescu (74. Marin), Marković (63. Cordea), Man.
Vlad – Toșca, Manea, Cordea, Marin, Rus, Marin, Olaru, Ghiță.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:11.
Ze skupiny J pochází jeden ze tří zápasů dnešního programu evropské kvalifikace na mistrovství světa, který vyústil v nepopulární výsledek 0:0. Druhý poločas byl na šance bohatší, o žádnou hitparádu však rozhodně nešlo. Asi nejzajímavější zakončení vymyslel v 51. minutě Eljif Elmas, který ale zaměstnal Nitu hlavně prostřednictvím teče obránce Nedelcearua. Z rumunské strany přišla zajímavá střela po standardní situaci. Rozehrávku si vzal na starost Nicolae Stanciu a krátkou přihrávkou vybídnul k ohromné ráně Marina, který přece jen trochu vystrašil jinak nudícího se brankáře Dimitrievskiho. Ke změně stavu ovšem nepřispěl. Tento výsledek hraje více do karet Rumunů, kteří se po šesti zápasech nachází na třetím místě své skupiny se ziskem 10 bodů a jednobodovou ztrátou na Arménii. Ztracení ale ještě nejsou ani Makedonci. S devíti body jim patří čtvrtý flek.
90+3'
90+3'
Poslední standardní situaci nezvládnul Rumun Răzvan Marin, utkání tím zřejmě dopíše svůj příběh.
90+3'
Na zemi se tradičně ocitá Nicolae Stanciu, na jeho rychlost a chytrost tentokrát nestačil Boban Nikolov.
90+2'
Sudí nyní do utkání vstupuje až přehnaně často. Makedonci se snažili překvapit soupeře rychlou rozehrávkou, ale to jim bylo opakovaným hvizdem znemožněno.
90+1'
O aut se přihlásil Vlad Chiricheş. Makedoncům se rozhodnutí nelíbí, ale Lahoz si hlasitým pokřikem snaží udržet respekt.
90+1'
Ofsajdové postavení uchvátilo tentokrát Ašovskiho. Nový muž na hřišti zřejmě z přemíry snahy vyběhl o něco dřív, než bylo zdrávo.
90+1'
Nastavení druhé půle má tříminutovou hodnotu. To je pořád dostatek času na to, abychom se prvního a posledního gólu utkání přece jen dočkali.
90'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Stefan Aškovski.
89'
Sudí ještě posouvá Camoru blíže k půlce. Nyní už je vše v pořádku a aut míří k rohovému praporku.
88'
Přestupek proti pravidlům provedl Stefan Ristovski. Jestli je v něčem velký přínos Nicolae Stanciua v dnešním utkání, musíme mluvit o počtu faulů, které dokázal vybojovat.
88'
Na druhou stranu ani Rumunsku se velké fotbalové divy rozhodně nedaří. Další centr pro gólmana, tentokrát si zahraje také Stole Dimitrievski.
87'
Centr do vápna jako dáreček pro Florina Nitu. Ten se snažil okamžitě zakřiknutého soka překvapit nákopem, ale nebyl moc přesný.
87'
O odkop se postaral Andrei Ratiu, který k fotbalovým dovednostem přidává v posledních minutách i ty slovní.
86'
S balonem se probíjel vpřed Ezgjan Alioski, ale zase mu nenabíhal nikdo na případnou přihrávku. S podobnými útoky Severní Makedonie jednoduše nemůže pomýšlet na plný bodový zisk z tohoto utkání.
85'
Sudí se nyní vrátil k jednomu z předchozích soubojů, ve kterém utrpěl Nicolae Stanciu. Po konci ponechané výhody je trestán žlutou kartou Visar Musliu.
84'
Rumunsko se zřejmě spokojilo s případným bodem za remízu. Andrei Ratiu až zbytečně dlouho natahuje svůj aut. Možná by bylo na čase sáhnout po žluté kartě, aby hra znovu začala ubíhat správným tempem.
84'
Rozehrávku pro svůj tým vybojoval Nicolae Stanciu, zezadu ho totiž stáhnul Tihomir Kostadinov. Jenže sám Stanciu se rozhodl kopnout míč zpátky k půlce.
83'
Dlouhou navštívenku poslal do vápna Tihomir Kostadinov, ale Eljif Elmas byl v těsném sevření obou stoperů a do tlačenice se ještě přidal brankář Florin Nita, který nakonec míč ukořistil.
82'
Aut u půlící čáry se rozhodl házet Aleksandar Trajkovski. Jako hrotový útočník by měl mít asi jiné starosti, ale spoluhráči ho už o balon obírat nebudou.
81'
Kvalitní centr sice vyslal Marius Marin, jenže Dennis Man vybíhal z ofsajdu. Pomezní mává a Severní Makedonie už zase může vymyslet jednu ze svých zdlouhavých kombinací.
80'
V obou týmech vře horká krev, takže když se Alexandru Cicâldău a Boban Nikolov střetli v ostrém souboji, muselo to mít také dohru po odpískání. Tito dva fotbalisté na sebe vyrukovali jako kohouti na smetišti, ale obejdeme se i bez žluté karty.
79'
Faulu se ovšem chvíli poté neštítil Răzvan Marin. Balon tak znovu daruje soupeři.
79'
I když Severní Makedonie stále tlačí na pilu, něco jí jednoduše schází. K vhazování se zadarmo dostal Camora.
78'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Spirovski, přichází Aleksandar Trajkovski.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Čurlinov, přichází Boban Nikolov.
77'
Snad poprvé v rámci druhého poločasu drží Rumuni míč na útočné polovině déle než minutu. Jenže ani na středu zaparkovaný Marius Marin nedokázal přehrát míč za defenzivní linii soupeře.
76'
Teď už Nicolae Stanciu musel při rozehrávce volného kopu zvolit delší řešení, jeho centr ale stejně urazil moc krátkou cestu na to, aby se mohl stát nebezpečným.
75'
Je za námi přibližně půlhodina druhého poločasu. I když se aktivita Rumunska snížila na minimum, hosté drží vyrovnané skóre 0:0. Několik těžších zákroků už musel předvést Florin Nita, ovšem rozhodně neřešil žádnou vyloženou tutovku.
74'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Deian Sorescu, přichází Marius Marin.
73'
Na své konto si další zákrok připíše Florin Nita, ovšem Enis Bardhi po sebevědomém průniku míří přímo do jeho náruče. Takové střely chytá Nita v pohodě i v české lize, takže proč ne na mezinárodní scéně.
73'
Na druhé straně přichází ofsajd také. Neuhlídal se Adis Jahović.
72'
Tentokrát se Nicolae Stanciu rozhodl jen narazit míč do nohy spoluhráče a signál z přímého kopu vyšel téměř výborně. Ráznou střelu Răzvana Marina pouze vyrazil před sebe Stole Dimitrievski, ale dorážející Andrei Cordea stejně stál v ofsajdu.
71'
Za poslední zákrok viděl žlutou kartu Tihomir Kostadinov, který jako parní válec vlétl do Alexandrua Cicâldăua.
69'
Zajímavý centr do vápna poslal Kire Ristevski. Balon se odrazil před Čurlinova, ten ho ale nedokázal dohnat do té chvíle, než byl úplně mimo reálný střelecký úhel.
68'
Výjimečná chvíle, kdy Eljif Elmas nevymýšlel cestu dopředu, ale raději zahrál na stopery. To úplně není v povaze tohoto záložníka.
67'
Do kombinace nyní dobře vstoupil Camora. Určitě ho pochválil rumunský trenér, který byl od něj vzdálený na 15 metrů.
66'
Faulu na Cordeu se dopustil Enis Bardhi. První útok Severní Makedonie s novými tvářemi na hřišti tedy nevyšel.
64'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Velkovski, přichází Kire Ristevski.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Adis Jahović.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Jovan Marković, přichází Andrei Cordea.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Dragoș Nedelcu, přichází Răzvan Marin.
62'
Průnikovou přihrávku vyslal do světa Stefan Ristovski. Symbióza mezi Bardhim a Elmasem znovu zafungovala, ale střela se vykroutila hodně mimo.
61'
Akci Makedonců vedl Stefan Ristovski a následně Eljif Elmas. I když domácí viděli ruku, rozhodčí s nimi nesouhlasí a nechá hru plynout.
60'
Ztrátu koncentrace potvrdil Stefan Ristovski, který dopustil zbytečnou ztrátu u půlící čáry. Musí se připravit na bránění autového vhazování.
59'
Útok Makedonců zakládá Visar Musliu. Ale jeho kolega Ezgjan Alioski nehodlá pospíchat.
58'
Ke střele se sice propracoval Dennis Man, ale nebylo to zajímavé řešení. Na druhé straně měl mnohem náročnější práci Florin Nita, kterého procvičil Enis Bardhi.
57'
Rozhodčí nastavil přísný metr, takže ani Tihomir Kostadinov nemohl pokračovat po relativně rozumném zákroku. Byla by z toho velká šance.
56'
Centr Deiana Sorescua se vytočil mimo hrací plochu. Stole Dimitrievski míč zachytil a okamžitě rozehrál svůj odkop od brány, jenže rychlá akce se postupně zpomalila a nic z ní proto nevznikne.
56'
Z vápna musel vyběhnout Florin Nita, hlavou se mu daří najít krajního obránce.
55'
Odkop se nepodařil Stolemu Dimitrievskimu, ale chybu spatřuje na straně postavení spoluhráčů. Taky jim pořádně od srdce vyhuboval.
54'
Další faul, tentokrát z makedonské strany. Hra se v úvodu druhé půle bohužel velmi kouskuje, což neprospívá ofenzivním hodům, jaké by si nestranný fanoušek jistě přál.
54'
Při útočné akci fauloval Alexandru Cicâldău a hodně nahlas si přitom postěžoval. Sudí ho upozorňuje píšťalkou, podobné výstřelky nehodlá tolerovat.
53'
Ke střele zpoza vápna sáhnul i Andrei Ratiu, ale ojedinělá návštěva Rumunska na polovině soupeře se obejde bez výrazného vzrušení.
52'
Na trávníku zůstal ležet Nicolae Stanciu, který byl stažen k zemi zápasnickým stylem. Postaral se o to záložník Stefan Spirovski.
51'
Nyní zaslouží pochvalu spoluhráčů Florin Nita. Sparťanský brankář si poradil s nepříjemnou tečí Ionuta Nedelcearua po střele Elmase. Ten pak ještě zkoušel efektní, ale nikoliv efektivní nůžky.
51'
S přihrávkou dlouho otálel Eljif Elmas, takže Stefan Ristovski už měl pak zpracování proti nachystanému obránci o to složitější.
50'
Do vápna se zase natlačil Darko Čurlinov. Kdyby jej fotbalisté v červených dresech podpořili výrazněji, už mohl servírovat gólovou přihrávku ze strany.
49'
Z podobného místa jako v prvním poločase Nicolae Stanciu pálil tentokrát domácí Enis Bardhi. Kdyby se jejich kopy zprůměrovaly, možná by z toho byla branka. Zatímco Stanciu mířil vysoko, Bardhi trefil zeď.
48'
Tentokrát už se bez žluté karty neobejde Dragoș Nedelcu, který zastavil dobře se rozvíjející akci Bardhiho. I Severní Makedonie může ozkoušet kvalitu svých přímých kopů.
47'
Poslední souboj odnesl Enis Bardhi, kterého zezadu nakopnul Alexandru Cicâldău. Také že se hned omlouvá.
46'
První poločas branku nepřinesl. I když domácí s blížícím se koncem přidali, stále se dá hovořit o velmi vyrovnaném utkání, které může rozseknout jediná branka nebo správně zvolené střídání. Žádný z týmů se neprotlačil do vyložené šance a brankáři řešili spíše propagační střely. I proto udrželi čistá konta a stav 0:0.
45+2'
45+2'
Již za brankovou čarou se ocitá Darko Čurlinov. To bude tečka za touto částí hry.
45+2'
V nastavení se reálně moc nehraje. Makedonský brankář Stole Dimitrievski si ještě poposunul míč, aby neriskoval inkasovanou branku po vlastním odkopu.
45+1'
I když Stanciu mířil pochopitelně na první tyč, Ionut Nedelcearu nedoskočil. Ještě před ním se totiž zjevil Visar Musliu. Další roh nicméně následovat nebude.
45+1'
Důležitý zákrok ve vápně předvedl Darko Velkovski, ale nebezpečí nekončí. K rohu si stoupne Nicolae Stanciu.
45+1'
Oba celky dostanou 120 vteřin navíc, a to hlavně kvůli ošetřování, které absolvoval Dragoș Nedelcu.
45'
Běží poslední minuta řádného hracího času první půle. Kombinují pro změnu Rumuni.
44'
Rázné řešení volí Enis Bardhi, ale jeho rána míří vysoko nad horní tyč. Florin Nita si povyskočil a už se chystá na odkop.
43'
V těchto chvílích mají více ze hry domácí, ovšem finální fáze se jim stále nedaří. Bude to platit i po přihrávce Ezgjana Alioskiho , která prolétla vápnem bez povšimnutí.
42'
S přesilou si napoprvé neporadil Darko Čurlinov, ale míč se k němu šťastně odrazil. To už zvládl alespoň návštěvu šestnáctky, ovšem Velkovski byl velmi rázně proti tomu, aby vstoupil i do malého vápna.
41'
V bolestech se ocitá Camora. Krajní bek Rumunska je ale po chvíli zpět na nohou, takže to zřejmě nebylo tak vážné jako v případě Nedelcua.
41'
Velmi slušný centr nakonec proskotačil šestnáctkou bez jakéhokoliv zájmu. Hned tři hráči Severní Makedonie se pokoušeli zakončit, ale ani v jednom případě to nevyšlo.
40'
Centr nevyšla Ristovskimu, který chtěl využít momentu překvapení a rychle rozehrát i následný roh. Vše si nakonec rozmyslel a k praporku míří Enis Bardhi.
39'
Chvíli to vypadalo, jako by nikdo z Makedonců nechtěl hrát. Ezgjan Alioski si s autovým vhazováním vůbec nevěděl rady, nebyla nabídka.
38'
Nyní už zkušený španělský sudí Lahoz dává pokyn ke hře. Míč si potěžká brankář Stole Dimitrievski.
37'
Na zemi se ocitá Dragoș Nedelcu a evidentně bude požadovat významnější ošetření.
37'
Centr zamířil do pokutového území, ale Enis Bardhi si nyní sám pro sebe nadává, že nezakončil hlavou lépe. Respektive on nezakončil vůbec, hlavička se ani nepřiblížila bráně.
36'
Průnikový centr nezvládl Nicolae Stanciu, dopředu se znovu rozebíhal hrotový útočník Jovan Marković. A Rumuni musí kvapíkem zpět.
35'
Mimo hrací plochu zakotvil Andrei Ratiu, vytlačil ho totiž Darko Velkovski.
34'
Prostor ve vápně si záhy vytvořil také Eljif Elmas, jenže svou vlastní akci také dokonale zazdil. Z dobré palebné pozice trefil postavení Florina Nity a rumunský gólman nemusel udělat ani úkrok stranou.
33'
Počítáme střelu na branku, to když Darko Čurlinov proskočil kolem Ratiua a zkusil zamířit na Nitu. Jeho zákrok byl přesvědčivý.
33'
Nyní už byl Dennis Man za autovou čarou, takže balon pouze odevzdá soupeři.
32'
S vhazováním měl problémy Andrei Ratiu, nakonec se mu povedlo míč vhodit až na půlící čáru, kde ale úřadoval Stefan Ristovski.
31'
Protiútok si připravila Severní Makedonie, avšak Ezgjan Alioski upadl ve vápně bez cizího přičinění. Odkopávat může Florin Nita, současný gólman Sparty.
30'
I když to Markovič myslel dobře, jeho přihrávka do vápna byla moc dlouhá. Brankář Stole Dimitrievski vyběhl a v pohodě chytá.
30'
Standardní situace i v národním týmu pochopitelně zahrává Nicolae Stanciu. Měl pozici na přímé zakončení, ale daleká střela byla navíc i vysoká.
29'
Cestu skrz trojici protihráčů našel Jovan Marković, k zakončení nicméně jeho pokus nevedl. Pak rukou zahrál Darko Čurlinov a hosté budou mít atraktivní volný kop.
28'
Soupeře sice podrážel Deian Sorescu, ale pád byl tak okatý, že se sudí rozhodl nepískat.
26'
Tentokrát už se bez žluté karty neobejdeme. Milan Ristovski podkopnul Nedelcearua, ale zlobí se, že stejným způsobem nebyl trestán Stanciu.
25'
Míč má v moci Darko Velkovski, jenže po chvilce už totéž neplatí. Jeho pas zachytil snadno Jovan Marković, nepodařilo se mu ovšem přejít obranu.
24'
S míčem postupoval ve Slavii dobře známý Nicolae Stanciu, ale přihrávka na pravou stranu mu nevyšla. Z protiútoku mohl hrozit Enis Bardhi, to by ale nemohl být faulován právě Stanciuem.
21'
Příliš dlouhou nahrávku poslal Milan Ristovski. Namísto Alioskiho našel už jen prostor za rumunskou brankou a Nita tak může vykopávat.
19'
Další rána Spirovskiho. Tentokrát ale zvedl míč příliš vysoko nad Nitovu klec.
17'
Do souboje jeden na jednoho se vydal záložník pražské Slavie Nicolae Stanciu. Na severomakedonského beka ale nevyzrál.
15'
Rohový kop ale dokázal pokrýt sám gólman Nita, který si pro míč vyskočil vysoko do vzduchu.
14'
Domácí si vytvořili další akci proti Nitově svatyni. Přihrávku směrem do vápna nasměroval Stefan Spirovski. On sám sice svou šancí nenašel adresáta v těch správných barvách, nicméně jeho tým ještě může zahrozit z rohového kopu.
10'
Nepříjemný střet odnesl Tihomir Kostadinov, který je po soupeřově zákroku přímo na hřišti ošetřován.
8'
Míč si stále mezi sebou drží Severní Makedonci, kteří si sehrávají krátkými pasy a vyčkávají na vhodný moment pro pokračování útočné situace.
6'
Dlouhým centrem za obranu Rumunska se pokusil zahrozit Ezgjan Alioski. Příliš přesnou mušku ale směrem k vápnu neměl.
3'
Severní Makedonci se dostali do první vážnější akce Směrem do vápna se uvolnil Tibomir Kostadinov, který ale nedokázal překonat dobře postaveného Nitu.
1'

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski, Musliu, Alioski – Spirovski, E. Bardhi, Elmas – Kostadinov, M. Ristovski, Čurlinov.
Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Todoroski, Aškovski, Ristevski, Serafimov, Trajkovski, Atanasov, Nikolov, Avramovski, Jahović, Miovski.

Rumunsko: Nita – Camora, Nedelcearu, Chiricheş (C), Ratiu – Cicâldău, Nedelcu, Stanciu – Sorescu, Marković, Man.
Náhradníci: Vlad – Toșca, Manea, Cordea, Marin, Rus, Marin, Olaru, Ghiță.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko).
Rumunsko, jak již bylo zmíněno, přehrálo na úvod kvalifikace svého dnešního soka Makedonii (3:2). Další dva březnové zápasy už ale nezvládlo. A zatímco domácí prohra s Německem (0:1) se čekala, porážka v Arménii (2:3) už tak ne. Je ovšem třeba připomenout, že Rumunům uškodilo vyloučení, po kterém soupeř dvěma slepenými góly v závěru otočil duel ve svůj prospěch. Z tohoto nezdaru se hráči poučili a další dvojzápas už pro ně byl vítězný. Nejprve na Islandu (2:0) a naposledy doma s Lichtenštejnskem (2:0).
Severní Makedonie vstoupila do kvalifikace právě v Rumunsku. A i když v jeho hlavním městě sahala po drahocenném bodu, nakonec si z Bukurešti žádný neodvezla (2:3). Bodové konto poprvé rozšířila až doma proti Lichtenštejnsku, kterému nadělila bůra (5:0). Ještě lepší výkon přišel v Německu, kde se Makedonci postarali o prvotřídní senzaci (2:1)! Pak šla ale jejich křivka nečekaně dolů. Doma proti Arménii (0:0) a rovněž na Islandu (2:2) se museli spokojit jen s remízou.