Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Albánie - 2. září 2021   20:45

Polsko
Polsko
12' Lewandowski (Glik) • 44' Buksa (Frankowski) • 55' Krychowiak (Lewandowski) • 89' Linetty (Świderski)
4:1
(2:1)
Albánie
Albánie
25' Cikalleši  (Gjasula)
Polsko
Szczęsny – Bereszynski (33. Dawidowicz), Glik, Bednarek, Rybus (81. Puchacz) – Frankowski (62. Linetty), Moder, Krychowiak, Jóźwiak – Buksa (81. Świderski), Lewandowski.
M. Mariani – F. Meli, C. Carbone (ITA)
PGE Narodowy, Varšava (POL)
Albánie
Beriša – Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Hysaj, Bare, Gjasula, Traši (67. Roši) – Abraši (74. Çekiçi), Manaj (68. Balaj) – Cikalleši (83. Uzuni).

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji vám dobrou noc!
Polsko slaví povinné vítězství 4:1, ale šťastné rozhodně nebude. Výběr Paula Sousy může být rádo, že aktivní Albánci nevyužili svůj tlak a šance lépe, protože hosté byli velmi často aktivnější a domácí dokonce přestříleli!

Poláci dali, co museli, což je dostává na druhé místo před Maďary, kteří schytali domácí výprask od Anglie. Albánci si naopak připisují porážku, ale předvedený výkon pro ně může být velkou vzpruhou.
90+3'
90+3'
Polská defenziva však odvrací také další centr z levé strany, načež hosté pálí mimo branku.
90+2'
Tlak Albánie zatím k zakončení nevede. Uvidíme, zda se dočkají alespoň druhého gólu: Za svůj výkon by si ho zasloužili.
90+1'
Začíná tříminutové nastavení, které zahajují Albánci s míčem na vlastních kopačkách.
90'
Utkání se spíše dohrává, ale musíme pochválit Albánce, že nic nevzdávají a tlačí se do útoku.
89'
Polsko právě vstřelilo branku!
Kdo měl vsazenou výhru Polska, případně gólovou nadílku, může slavit. Ve vápně se dostal k míči KAROL LINETTY, jehož prudká rána se pomocí břevna odráží za brankovou čáru. Asistence: Karol Świderski.
88'
Polsko se přesunulo s míčem na útočnou polovinu, kde si vybojovalo obranný faul Albánie a může zaútočit.
87'
Polsko se znovu zmocňuje míče a kontroluje děj na hrací ploše. Zdá se, že Albánci už nemají morální síly.
86'
Au, au, au. Jan Bednarek (POL) šel po míči kopačkou napřed, takže nepříjemně přišlápl soupeře – zasloužená karta.
85'
Roši si naběhl za polskou obranu, načež se dostal ke střele k zadní tyči, ale pálil mimo a z ofsajdu.
84'
Rychlý protiútok Polska končí rohovým kopem, s nímž si hosté bez potíží poradili a odvrací míč do bezpečí.
83'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Myrto Uzuni.
82'
Karol Swiderski (POL) je na hřišti minutu, ale už stihl udělat faul na žlutou kartu. Pěkný nástup útočníka PAOK Soluň.
81'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Adam Buksa, přichází Karol Świderski.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Maciej Rybus, přichází Tymoteusz Puchacz.
80'
Albánci chtěli zahrozit po levé straně, jenže se zahnali do zámezí. Poláky čeká ještě krušný a těžký závěr poločasu.
79'
Polsku se nedaří přejít na útočnou polovinu, jenže se mu to příliš nedaří. U míče jsou znovu Albánci a tlačí se na polskou polovinu.
78'
Dva nákopy Albánců nadělaly domácí defenzivě potíže, přesto se Poláci úspěšně ubránili. Vykopávat může domácí brankář.
76'
Rychlý albánský útok po pravé straně úspěch neslavil. I tak se hosté vrací k míči a pokouší se přenést hru na útočnou polovinu.
75'
V závěru pětasedmdesáté minuty se opřel do míče Lewandowski, jehož střela z dálky letí vedle pravé tyče.
75'
A poradili si také s druhým albánským pokusem, který sbírá ze vzduchu brankář Szczęsny a uklidňuje hru.
75'
Albánie se vybojovala faul a přímý kop na soupeřově polovině, jenže zakroucený míč domácí uhlídali.
74'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Amir Abraši, přichází Endri Çekiçi.
73'
Polákům se však nedaří otevřít defenzivní postavení napadajících Albánců.
72'
Nátlak Albánců byl trošku otupen, na tahu jsou pro změnu domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.
71'
Nebezpečný centr do vápna si našel Cikalleši, jenž rybičkou zakončil, ale jeho hlavička proletěla jen vedle levé tyče!
70'
Albánci kombinují na polské polovině, jenže se zatím k žádné kloudné akci nedostali.
69'
Lewandowski se tentokrát zlobí na rozhodčího, který jeho náběh do zakončení posoudil jako ofsajdový.
68'
Albánci nic nebalí, o čemž svědčí také příchod Bekima Balaje, bývalého útočníka Sparty či Slavie. Uvidíme, zda dokáže utkání zdramatizovat.
68'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Bekim Balaj.
67'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Lorenc Traši, přichází Odise Roši.
67'
Albánci kopali dva rohy v krátkém sledu, ale ani z jednoho nezakončili.
65'
Žlutá karta pro Reye Manaje (ALB), který je potrestán za protesty a v dalším utkání si nezahraje.
65'
Manaj dostal krásnou přihrávku za obránce, ale zastavil ho skluz bránícího hráče. Albánci se dožadovali penalty marně, ale pískat se podle mého dala – bude se kopat jen roh.
64'
Ofenzivní akci Polska zastavuje faul domácího útočníka. Albánci mohou znovu zaútočit.
63'
Albánci se dostali k vysokému centru z pravé strany, který však jen proletěl za brankovou čáru – odkop od branky.
62'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Karol Linetty.
61'
Polská kombinace po levé straně končí nepřesným centrem a v zámezí. Domácí střídačka sáhne ke střídání.
60'
Albánský nátlak je stále ryze optický, polská defenziva je v podstatě neprůchozí a hosty k ničemu nepouští.
58'
Polsko už jen čeká na okénka v albánské defenzivě, zatímco hosté se marně snaží alespoň za snížením a zdramatizováním zápasu.
56'
Poláci proměňují to, co musí, jinak jsou pasivnější a vesměs se brání. Aktuální stav je pro Albánce hodně krutý, ale je fakt, že je potřeba být vepředu efektivní – optická převaha nestačí.
55'
Do vápna vlétl po pravé straně Lewandowski, a přestože nezakončil, dokázal protlačit míč na zadní tyč, kam si naběhl GRZEGORCZ KRYCHOWIAK a usměrnil ho do sítě. Asistence: Robert Lewandowski.
54'
Rozhodčí však píská na obě strany stejným metrem, protože tentokrát neodpískal penaltu po zákroku na albánského hráče. Startuje brejk domácích!
53'
Albánci se nadále tlačí do útoku, což jim usnadňuje také obranný faul polského hráče.
52'
Poláci se zlobí, protože Jóźwiak byl na straně velkého vápna sražen k zemi, což by mělo podle domácích hráčů znamenat penaltu. Ta se však nepíská!
50'
Poláci se ubránili, ale nebezpečný centr na Lewandowského zakončením neskončil.
48'
Bednarek zastavuje hostující útok po pravé straně jen za cenu faulu. Albánci nadále pokračují v aktivitě.
47'
Albánie se zatím nedostává do střeleckého zakončení. Polsko se dobře brání, ale pokud nechce dopadnout jako v první půli, mělo by přidat.
46'
Polsko začalo neúspěšným nákopem za obranu, po němž se míče ujímají hosté a přesouvají se na domácí polovinu.
46'
Albánci však nemají důvod sklápět hlavy. V první půli hráli odvážně a velmi dobře, takže nás jistě čeká zajímavá druhá půle.
Už je tomu tak. Co k tomu říct? Šťastné vedení pro Poláky, velká smůla pro hosty. Domácí poslal do vedení Robert Lewandowski, jenže pak Polsko absolutně vypadlo z tempa, Albánci je od té doby přehrávali a gólem Sokola Cikallešiho vyrovnali. Ač měli vzápětí další šanci, v závěru poločasu se ujala šťastná trefa Adama Buksy, který poslal domácí do vedení.
45+2'
45+2'
Centr do levé strany se neujal. Zdá se, že poločas skončí za současného stavu, protože Albánci ani domácí nic nestihnou.
45+1'
Centrem se však zahnali do zázemí. Odkop od polské branky v polovině dvouminutového nastavení.
45'
Vypadá to, jako by se Poláci nepoučili. Albánci okamžitě po rozehrávce útočí a snaží se dostat domácí pod tlak.
44'
Fotbal dokáže být krutý. Poláci jsou většinu poločasu horším týmem, přesto jsou do vedení, když znovu dohráli situaci po rohu a centr Frankowského do šestnáctky usměrnil šťastnou hlavičkou o tyč ADAM BUKSA. Asistence: Przemyslaw Frankowski.
43'
Poláci se postupně prodrali k vápnu, a přestože nedokázali zakončit, vybojovali si alespoň rohový kop.
41'
Traši u postranní čáry přišlápl Jóźwiaka, což sudí nemohl posoudit jinak, než odpískat faul.
40'
Nebezpečný centr hostů jen proletěl nad domácím vápnem, tudíž si mohou domácí hráči i fanoušci oddechnout.
39'
To je bída, pánové. Poláci si připisují další faul na polovině hřiště, čímž vrací hosty k míči. Domácí se velmi trápí.
38'
Vysoký a jedovatý centr Hysaje musel sebrat ze vzduchu Szczęsny, což se mu i díky faulu hostujícího útočníka podařilo.
37'
Jóźwiak narušuje plynulost hry faulem při svém napadání, po němž mohou Albánci znovu kombinovat.
36'
Polská defenziva uhlídala svou šestnáctku, a přestože domácí útočníci napadají vysoko, Albánii se daří držet míč pod kontrolou.
35'
Albánci si naopak zaslouží pochvalu. Jsou velmi aktivní, po gólu se nezalekli a využili polevení domácích, kteří se od té doby nemohou vrátit do zápasu – hosté jsou aktivnější.
34'
Poláci reagují střídáním, což není nic překvapivého. Od svého vedoucího gólu jsou horším mužstvem bez šancí.
33'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Bartosz Bereszynski, přichází Paweł Dawidowicz.
32'
Tohle smrdělo gólem! Domácí obránci ve vápně nedůrazně odhlavičkovali míč, který dopadl k Manajovi, jehož ostrou ránu k pravé tyči musel Szczęsny vyrazit!
30'
Polsko se po delší odmlce usadilo kolem albánského vápna, jenže jeho tažení končí neúspěšným centrem a faulem na Berišu.
28'
K zakončení se nedostali, protože Szczęsny vyboxoval míč v těžké pozici ven z vápna.
27'
A pozor na to! Albánci si vybojovali další faul u postranní čáry, odkud přímo nezahrozí, ale když přiletí povedený centr, může to být zajímavé.
26'
Na polskou reakci budeme určitě zvědaví, protože pro Poláky se jedná o studenou sprchu, o kterou si však koledovali.
25'
Albánie právě vstřelila branku!
Tvrdý, ale zasloužený trest pro domácí. Albánci jsou za svou aktivitu odměněni, když se povedenou akcí dostali až k centru za obranu, pro který si doběhl SOKOL CIKALLEŠI, jenž z úhlu poslal míč podél domácího brankáře k zadní tyči. Asistence: Klaus Gjasula.
24'
Polsko si relativně koleduje. Nic záživného se zatím neděje, ale Albánci jsou směrem dopředu aktivní a více na míči.
22'
Szczęsny pokryl nebezpečný centr ze strany, načež Polsko uklidnilo hru, ale jeho tažení po pravé straně končí útočným faulem.
21'
V posledních desítkách vteřin jsou na míči více hosté a snaží se využít polevení Poláků, kteří trošku vypadli z tempa.
19'
Albánci rozehrávali další přímý kop po polském faulu, a přestože přímo nezahrozili, dokázali si vypracovat centr Bareho, který Gjasula poslal pouze nad branku.
18'
Do ofenzivy se tlačil pro změnu Buksa, ale v souboji s Kumbullou si počínal nedovoleně – útočný faul domácího borce.
16'
Centr do šestnáctky letěl do hloučku hráčů, kde byl úspěšnější bránící hráč a odhlavičkoval míč do bezpečí.
15'
Ofenzivní kombinace jim však nevyšla, museli se vrátit a u své postranní čáry faulují – přímý kop Albánie.
14'
Důležitost gólu byla znát i na domácí euforii, protože Poláci moc dobře ví, že jim dodá potřebný klid. Domácí navíc znovu útočí.
12'
Pěkně sehraná akce Poláků končí důležitým vedoucím gólem! Přetažený centr na zadní tyč Glik vrátil na druhou stranu, kde už si vyskočil ROBERT LEWANDOWSKI, jenž přesnou hlavičkou otevírá skóre. Asistence: Kamil Glik.
11'
Polsko je trpělivé, ale potvrzuje se, že to bude mít směrem dopředu těžké. Situaci mu ulehčuje faul hostujícího hráče.
9'
Poláci už téměř dvě minuty kombinují na útočné polovině, jenže se jim nedaří prorazit albánskou defenzivu.
7'
Keidi Bare (ALB) z Espanyolu zatáhl za ruční brzdu a vidí žlutou kartu, což se mu vůbec nelíbí.
6'
Už se hraje, což dává šanci Albáncům, kteří začali nebojácně a ženou se směrem dopředu.
4'
Na hřišti se strhla mela, protože Amir Abraši (ALB) byl v souboji druhý a tvrdě zasáhl kotník domácího hráče. Strkanice a žlutá karta nejsou žádným překvapením.
3'
Rozhodčí fouká do píšťalky, protože jeden z domácích hráčů dohrál soupeře ostrým šlapákem – faul.
2'
Na druhé straně se Albánci zahnali do zámezí nepřesným centrem. Poláci vhazují na vlastní polovině.
1'
Úvodní ofenzivní výpad polského týmu zastavuje zdvižený praporek sudího – ofsajd.
1'

Polsko: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus – Frankowski, Moder, Krychowiak, Jóźwiak – Buksa, Lewandowski.
Náhradníci: Drągowski, Skorupski – Dawidowicz, Helik, Kamiński, Kędziora, Linetty, Piątkowski, Puchacz, Slisz, Świderski, D. Szymański.

Albánie: Beriša – Ismajli, Djimsiti, Kumbulla – Hysaj, Bare, Gjasula, Traši – Abraši, Manaj – Cikalleši.
Náhradníci: Selmani, Strakoša – Çepele, Çekiçi, Balaj, Doka, Hoxhallari, Laci, Mihaj, Ramadani, Roši, Uzuni.

Rozhodčí: M. Mariani – F. Meli, C. Carbone (ITA).
Potvrzuje to také historická bilance, protože z osmi vzájemných zápasů uhráli Albánci pouze dvě remízy, a to v letech 1971 a 1984! Od té doby Polsko pětkrát zvítězilo, když se naposledy radovalo po výhře 1:0 v přípravném utkání v květnu 2008.
Polsko bude chtít vylepšit nepřesvědčivý vstup do kvalifikace a zejména zklamání z EURO. Tým kolem Roberta Lewandowského začal kvalifikaci remízou 3:3 v Maďarsku, načež smetl Andorru 3:0 a v Anglii padl po těsném boji 1:2. Na evropském šampionátu však přišel konec už ve skupině se ziskem jediného bodu, přestože byl proti Španělsku!

Albánie je na tom po třech zápasech o dva body lépe, ale zato hrála proti outsiderům skupiny. Albánci vyhráli v Andoře 1:0, s Anglií padli těsně 0:2 a ze San Marina si odvezli těsné vítězství 2:0. Bodový zisk v dnešním duelu by však byl velkým překvapením.
Hezký večer všem fanouškům mezinárodního fotbalu! Od 20:45 pokračuje také skupina I, ve které se mimo jiné střetnou také Poláci s Albánií.