Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : San Marino - 9. října 2021   20:45

Polsko
Polsko
10' Świderski (Płacheta) • 20' Brolli(vl.) (Kozłowski) • 50' Kędziora (Helik) • 84' Buksa (Gumny) • 90+1' K. Piątek (Kozłowski)
5:0
(2:0)
San Marino
San Marino
Polsko
Fabiański (58. Majecki) – Gumny, Helik, Kędziora, Płacheta – Frankowski (65. Bereszynski), Klich (46. K. Piątek), Linetty, Kozłowski – Świderski (72. Buksa), Lewandowski (C) (65. Moder).
Fran Jović – Radić, Pušic – Zebec
Stadion PGE Narodowy (Varšava)
56128 diváků
San Marino
E. Benedettini – Ma. Battistini, D. Simoncini (C), Brolli (75. Rossi), Palazzi (53. Fabbri) – E. Golinucci, Censoni (46. Grandoni), A. Golinucci – Mularoni, M. Vitaioli (75. Bernardi), Hirsch (46. D. Tomassini).

Stadion Narodowy se loučí s velkým brankářem, Stadion Narodowy loučí se se San Marinem, Stadion Narodowy se loučí s diváky, kteří necítí úplnou spokojenost z dnešního výkonu jejich oblíbenců. Nebyl to nejlepší zápas Poláků, výsledek je lepší než předvedená hra.

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:0. Rohy: 15:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:10.
Poláci v dnešním utkání potvrdili roli favorita a po vítězství v San Marinu 7:1 dnes vyhráli rozdílem pěti branek. Utkání bude u diváků zapamatováno především z důvodu posledního zápasu brankáře Fabiańského v polské reprezentaci. Odchod zkušeného gólmana dohnal k slzám nejednoho diváka na stadionu ve Varšavě.

San Marino je bez bodu poslední, Poláci se ještě porvou o druhé barážové místo. Čáru přes rozpočet udělala našim severním sousedům porážka Maďarska nad Albánií. Poláci tak musí v úterý zvítězit na horké půdě v Tiraně.
90+3'
90+3'
San Marino na chvíli drželo míč na útočné polovině, ale moc se nepředvedlo.
90+1'
Polsko právě vstřelilo branku!
Moder krásnou kolmicí vysunul na pravé straně Kozlowského, ten zahrál míč před bránu, gólman přihrávku nepřerušil a dobíhající KRZYSZTOF PIATEK v pádu usměrnil balón do prázdné brány – 5:0!
90'
Centr do pokutového území odrazil Simoncini přímo před Piateka, který bleskově vystřelil, ale skákavý míč zamířil přímo do míst, kde byl připraven brankář Benedettini.
89'
Placheta kličkováním na pravé straně poslal na párek Mularoniho, jeho centr na zadní tyč ale nebyl přesný.
88'
Buksa se točil s míčem před pokutovým územím, nakonec mu soupeř balón odkopl do autu.
88'
Moder byl držený za dres. Rozhodčí to viděl a odpískal. Domácí kombinují před šestnáctkou soupeře.
86'
Za faul byl potrestán žlutou kartou Alessandro Golinucci.
84'
Po střele hráče San Marina z poloviny hřiště a zásahu Majeckého se dostalo aktérům ovací z tribun i z laviček. To však hosté netušili, co přijde vzápětí. Gumny vybojoval míč na útočné polovině tak dobře, že hned vyslal kolmici na ADAMA BUKSU, který se zjevil sám před gólmanem a střelou k levé tyči zvýšil na 4:0!
84'
Moder obešel na levém kraji Fabbriho a namířil si to na branku, po pár krocích prudce vystřelil, brankář Benedettini se předvedl vynikajícím zákrokem a jeho střelu z úhlu vyrazil.
82'
Přestože je Buksa čerstvý, po levé straně nepřesprintoval Fabbriho. Ten navíc zblokoval pokus o centr přímo do polského hráče. Brankář Benedettini tak bude rozehrávat od vlastní branky.
81'
Rohový kop Plachety z levé strany nezahrozil brankáři Benedettinimu.
81'
Placheta se uvolnil kolem Golinucciho, ale jeho střílený centr soupeř odrazil z pokutového území.
80'
Bereszynski s Kozlowskim si vyměnili míč na pravé straně, po krátké kombinaci se dostal míč za šestnáctku, odkud se odhodlal ke střele z první Linetty, ale balón přelétl soupeřovu bránu.
78'
Bernardi se snažil protlačit kolem pravé čáry a dvou Poláků, ale míč skončil v autu.
75'
Dvojité střídání v týmu San Marina. Vitaioli a Brolli opustili hřiště, na trávník přišli Bernardi s Rossim.
73'
Zablokovaný centr Modera za cenu rohového kopu.
72'
Hřiště opustil střelec úvodní branky zápasu Karol Świderski a v rámci výměny kus za kus přišel na hrot Adam Buksa.
70'
Gumny získal další rohový kop pro Polsko.
68'
Špatný centr Modera z pravé strany, míč mají na chvíli hráči soupeře.
65'
Dvojité střídání na straně Polska. Hřiště opustil Robert Lewandowski, který se tak netrefil ve třetím soutěžním utkání v řadě. Na hřiště naskočil Moder. O druhé střídání se postaral Bereszynski, který nahradil Frankowského.
64'
Piatek vběhl pravou stranou do pokutového území, zpětnou přihrávkou zkoušel najít Świderského, ale přihrávce zabránil jeden z hráčů San Marina.
63'
Dnešní utkání sleduje 56128 diváků. Národní stadion ve Varšavě je vyprodaný.
61'
Płacheta našel na levé straně šestnáctky Kedzioru, jeho střelu ve skluzu bez problémů chytil brankář Benedettini.
61'
Simoncini poslal na zem na pravé straně Świderského a nabídl domácím standardní situaci ze střední vzdálenosti.
60'
Přízemní centr Majeckého odvrátil bránící hráč soupeře na rohový kop.
58'
Na místo Fabiańského naskočil brankář Monaca Radek Majecki.
57'
Helik fauloval soupeře a dal prostor pro střídání brankářů na polské straně. Hráči se ustavili ve dvou řadách a spolu se zbytkem lidí na stadionu tleskají reprezentační kariéře Łukasze Fabiańského.
55'
Golinucci v souboji o míč šel na zem a padající Linetty došlápl na hráče San Marina. Hráč outsidera ležel v bolestech na zemi, ale už pokračuje v utkání.
53'
Palazzi utrpěl v pokutovém území nějaký šrám a musel ze hřiště. Jeho místo zaujal Fabbri.
50'
Placheta našel rohovým kopem na přední tyči Świderského, ten patičkou donutil k fantastickému zákroku brankáře Benedettiniho, ten vytáhl míč na tyč za pomoci dorážejícího Helika. Míč se od tyče odrazil před TOMASZE KEDZIORU, který ráznou střelou pod břevno uklidil balón do brány!
50'
Frankowski dostal přihrávku na pravou stranu pokutového území, zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Piateka, ale ten minul.
49'
Placheta našel od rohového praporku centrem Piateka, jeho hlavička poslala balón zhruba metr nad břevno.
49'
Lewandowski z přímého kopu trefil zeď, od které se míč odrazil vedle branky. Rohový kop pro Polsko.
48'
Lewandowski sebral míč na levé straně, udělal pár rychlých kroků do středu a už si chystal míč na střelu, když ho zezadu podkopl Mularoni.
46'
Oba trenéři sáhli o přestávce ke změnám. V domácím týmu Klicha nahradil útočník Piatek, v dresu San Marina nevyběhli na druhou půli Hirsch a Censoni, jejich místa zastoupili Tomassini s Grandonim.
46'
O přestávce se na varšavském stadionu představili bronzoví medailisté z evropského šampionátu hráčů s amputovanou končetinou.
První poločas nabídl očekávaný obrázek. Vyprodaný stadion ve Varšavě viděl hru na jednu branku. Poláci ze svých šancí dokázali vytěžit pouze dvě branky. O první se postaral Świderski, u druhé se přičinil mladíček Kozłowski, jeho centr z pravé strany si srazil do vlastní branky Benedettini.

Co očekávat od druhého poločasu? To je těžké říci. Uvidíme, jaké plány má trenér Sousa, zda do druhého poločasu naskočí Lewandowski. Jisté je, že okolo 57. minuty dojde ke střídání gólmanů a hřiště opustí brankář West Hamu Łukasz Fabiański.
45+4'
45+3'
Płacheta trochu laxní přihrávkou z kroku hledal na hranici šestnáctky Lewandowského, ten jen máchl rukama, protože tento míč k němu neměl šanci dojít.
45+2'
Po centru Płachety z levého kraje se k hlavičce dral Świderski, ale útočník řeckého PAOKu trefil míč zády. Následně se k balónu dostal brankář Benedettini.
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli o tři minuty, ale to je málo. Tři minuty trvalo jen řešení prvního gólu u videa. Další peripetie rozhodčího s opravou nahrávacího zařízení už nebylo započítány.
45+1'
Kozlowski se na levé straně uvolnil kolem svého obránce, odcentroval před branku, ale tam se Lewandowski nedostal k míči.
44'
Kolmice na Świderského do pokutového území, ten zkoušel přihrát do ohně Lewandowskému, který byl obsazený.
43'
Poláci se znovu dostali do pokutového území, jenže Płacheta podcenil přihrávku před bránu, dal míči slabou razanci, a balón tak skončil u hráčů v tmavých dresech.
42'
Płacheta znovu hledal na pravé straně Frankowského, který nedokázal vystřelit na soupeřovu bránu. Míče se zmocnil soupeř.
40'
Lewandowski se ekvilibristicky zkoušel zbavit bránících hráčů, to se mu sice nepovedlo, přesto pozlobil brankáře Benedettiniho, který dříve skočil po míči a pak s problémy odvrátil míč vedle branky.
40'
Kozłowski se neprosadil přes dvojici soupeřů a přišel o míč. Hosté se s míčem dostali za polovinu, ale tam už balón převzali Poláci.
38'
Linetty rozehrál kolmici na Świderského, který zpětnou přihrávkou vybídl do akce Lewandowského. Polský snajpr se patičkou zbavil soupeře, jenže následná střela mu vůbec nesedla a míč odskákal daleko od branky.
37'
Świderski si nerozuměl s Frankowskim, který se místo sprintu po čáře začal vracet a propustil přihrávku do autu.
36'
Płacheta odcentroval z levého kraje na zadní tyč, kde akci uzavíral Frankowski, ale jeho hlavička letěla zhruba dva metry od branky.
35'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale něco jim chybí ve finální fázi. Soupeř odvrací nebezpečné míče do pokutového území.
34'
Tři rohové kopy Płachety v krátkém čase. Po tom třetím zkoušel napálit skákavý balón do brány Frankowski, ale byl zablokován.
33'
Płacheta dostal přihrávku od Kozlowského na hranici vápna, jeho střelu po zermi k tyči vyrazil brankář San Marina vedle branky.
32'
Linetty fauloval rozběhnutého Battistiniho, když mu z boku vložil nohy do cesty. Chorvatský rozhodčí vytáhl žlutou kartu, která znamená stopku pro Linettyho v utkání s Albánií.
32'
Swiderski je zpátky na trávníku a Poláci útočí za dalším gólem.
31'
Palazzi v kleče naběhl do Swiderského, který s bolestivou grimasou odskákal za postranní čáru. Domácí na chvíli hrají v deseti.
30'
Lewandowski se radoval ze vstřeleného gólu, ale před zakončením fauloval protihráče v pokutovém území.
22'
Vitaioli se zranil po střetu se soupeřem.
20'
Kozlowski utekl po pravém křídle a nacentroval před bránu. Brankář Benedettini by míč chytil, ale na poslední chvíli zasáhl přihrávku CRISTIAN BROLLI, který si srazil míč do vlastní brány.
18'
Centr z rohového kopu znovu zavíral na zadní tyči Frankowski, ale trefil jen soupeře. Rozhodčímu ukazoval zahrání rukou ze strany soupeře, ten to neviděl, stejně jako držení za dres hlavičkujícího hráče.
17'
Poláci byli blízko dalšího gólu. V ostatní chvíli Palazzi vykopl míč od nohou Frankowského, který zavíral akci Poláků u pravé tyče.
16'
Lukasz Fabiański dnes chytá svůj poslední zápas v reprezentaci. Diváci jeho kontakt s míčem oceňují potleskem.
10'
KAROL SWIDERSKI si naskočil na centr Plachety a dostal míč do sítě! Sudí ještě zkoumal, zda tomu nepředcházel ofsajd, ale nikoli.
6'
Omlouvám se za technické potíže, které zamezily začátku utkání. Vše je nyní vyřešeno a pojďme se věnovat zápasu.
1'

Polsko: Fabiański – Gumny, Helik, Kędziora, Płacheta – Frankowski, Klich, Linetty, Kozłowski – Świderski, Lewandowski (C).
Náhradníci: Majecki, Skorupski – Bednarek, Bereszynski, Buksa, Dawidowicz, Glik, Jóźwiak, Moder, K. Piątek, Puchacz, P. Zieliński.

San Marino: E. Benedettini – Ma. Battistini, D. Simoncini (C), Brolli, Palazzi – E. Golinucci, Censoni, A. Golinucci – Mularoni, M. Vitaioli, Hirsch.
Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Mi. Battistini, Bernardi, Ceccaroli, D'Addario, Fabbri, Grandoni, Rossi, D. Tomassini, Zafferani, Zonzini.

Rozhodčí: Fran Jović – Radić, Pušic – Zebec.
Poslední vzájemná utkání

05.09.2021 MS: San Marino – Polsko 1:7
10.09.2013 MS: San Marino – Polsko 1:5
26.03.2013 MS: Polsko – San Marino 5:0
01.04.2009 MS: Polsko – San Marino 10:0
10.09.2008 MS: San Marino – Polsko 0:2

Jak dopadne sobotní utkání je asi jasné každému, i když míč je kulatý a stát se může cokoli. Pojďme si ale užít fotbal z trochu jiné strany a obdivovat vynaloženou sílu hráčů, kteří chodí z práce na trénink a mnohdy z tréninku do práce.

San Marino

Hráči San Marina pravidelně obklopují poslední příčku jakýchkoli turnajů, ale asi každý, kdo někdy viděl fotbal, ví proč. V letošní kvalifikaci na Mistrovství světa tomu není samozřejmě jinak. San Marino se nachází bez bodu na poslední pozici.

Je až někdy neuvěřitelné vidět, jaká radost hráčům tohoto státu, rovnajícího se menšímu městu u nás, dokáže udělat jedna vstřelená branka jakémukoli soupeři. Jednu a vlastně zatím jednou v letošní kvalifikaci, dokázali vstřelit v domácím utkání právě soupeři z Polska. I když to inkasovaných 7 branek úplně nepodpořilo, borci si splnili své.

Polsko

Před začátkem kvalifikace se počítalo, že ve skupině aktérů tohoto utkání, půjde především o to, zda si Anglie a Polsko udrží formu a postoupí, dle papírových předpokladů, do hlavního turnaje. I když je zatím Polsko na třetím místě tabulky, ze kterého se postoupit nedá, na hlavní turnaj má namířeno dobře. Ztrácí totiž jen bod na druhou Albánii, nicméně nejtěžší zápasy má již za sebou.

Poláci v posledním utkání na domácím stadionu dokázali obrat o body prozatím suverénní Anglii a to díky brance Damiana Szymanskiho z nastavené minuty druhého poločasu. Po tomto povinném vítězství je čekají utkání ještě s Albánií, Andorrou a Maďarskem a počítá se, že by měli v každém z nich naplno bodovat.
Krásný páteční večer přeji všem fotbalovým fanouškům. Zítra se zaměříme na utkání kvalifikace Mistrovství světa, ve kterém domácí tým Polska přivítá na svém stadionu ve Varšavě outsidera ze San Marina. Utkání začíná 15 minut před devátou hodinou večerní.