Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Izrael - 12. listopadu 2021   20:45

Rakousko
Rakousko
51' Arnautović  • 62' Schaub  • 72' Schaub (Arnautović) • 84' Sabitzer
4:2
(0:1)
Izrael
Izrael
32' N. Bitton   • 59' Peretz
Rakousko
D. Bachmann – Trimmel, Lienhart, Hinteregger (90+3. Dragović), Alaba (C) – Seiwald, Schöpf (58. Schaub), Grillitsch, Grüll (90. Ulmer) – Sabitzer – Arnautović (89. Adamu).
O. Hategan – R. Ghinguleac, S. Gheorghe (všichni ROU)
Wörthersee Stadion (Klagenfurt am Wörthersee).
Izrael
Marciano – Dasa, Elhamed, Menachem, Abu Abaid (82. Abu Fani) – Dor Peretz, B. Natcho (C) (23. Gandelman), Solomon – N. Bitton, Zahavi (65. Weissman), Dabbur (82. Abada).

Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:13.
Druhá půle byla na góly opravdu bohatá. Domácím se povedlo v jejím úvodu vyrovnat, ale o necelých deset minut později soupeř znovu odskočil. Pak už ale do černého stříleli pouze hráči Rakouska, Marciana překonali celkem čtyřikrát a zaslouženě se radují z vítězství. Izrael tak podruhé za sebou ztratil dobře rozehraný mač a s druhou příčkou se může definitivně rozloučit.
90+4'
90+3'
Útočným faulem se provinil Chukwubuike Adamu, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
90+3'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Martin Hinteregger, přichází Aleksandar Dragović.
90+2'
Shon Zalman Weissman nedosáhl na letící míč, ten tak skončil v rukavicích domácího gólmana.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marco Grüll, přichází Andreas Ulmer.
89'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Chukwubuike Adamu.
87'
Domácí si teď ve velkém vápně při souhře špatně rozuměli, ale mrzet je to příliš nemusí.
84'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Řekl bych, že o vítězi je rozhodnuto. Izraelci špatně rozehráli, k míči se dostal MARCEL SABITZER, který měl před sebou odkrytý prostor a svou ránu poslal k levé tyči, kam Ofir Marciano nedosáhl.
84'
Rakušané v další šanci, Marco Grüll si ale nedokázal před brankářem zpracovat míč a ten mu utekl do zámezí.
82'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Ijad Abu Abaid, přichází Mohammad Abu Fani.
82'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Liel Abada.
81'
Další pěknou kombinaci předvedli Rakušané v pokutovém území, ale tentokrát byla obrana Izraele v pozoru.
78'
Daniel Bachmann v nelehké pozici odkopl míč do bezpečí včas.
76'
David Alaba střílel levačkou z dobré pozice, ale přestřelil.
75'
Domácí pokračují v útočné aktivitě a jdou do dalšího útoku.
73'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Rakousko).
72'
Rakušané jdou zhruba dvacet minut před koncem poprvé v zápase do vedení. Po krásné kombinaci si míč zpracoval Arnautović, přenechal spoluhráči, kterým byl LOUIS SCHAUB, který si položil obránce, dostal se před gólmana, kterého překonal střelou do volné části jeho brány.
71'
Marko Arnautović si zpracoval míč na hranici velkého vápna, jeho tvrdá střela šla přímo do náruče brankáře.
69'
Zblokovaný míč dorazil k brankáři Izraele, ten jej sebral do náruče.
67'
Marko Arnautović dokázal prokličkovat až před brankáře, jenže jeho následný pokus letí pouze nad břevno. Tohle měl být gól.
65'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Shon Zalman Weissman.
62'
Tak teď se fanoušci nudit určitě nemohou. LOUIS SCHAUB se dostal k volnému míč před velkým vápnem a levačkou jej ze svého pohledu poslal přesně do pravého dolního rohu brány, kam Ofir Marciano nedosáhl, ač se maximálně snažil.
59'
Izrael právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš, hosté jdou zpátky do vedení. Daniel Bachmann zaváhal při vyběhnutí, jeden z jeho spoluhráčů pak prodloužil hlavou míč na pravou tyč, kam ale naběhl volný DANIEL PERETZ, jenž rovněž hlavou usměrnil míč obloučkem na vzdálenější stranu.
58'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Louis Schaub.
56'
Málem byl dokonán obrat, Marcel Sabitzer těsně před bránou tečoval letící míč hlavou do její horní části, ovšem Ofir Marciano předvedl vynikající reflex a míč v poslední chvíli vytěsnil mimo tři tyče.
55'
Žlutou kartu dostává Ijad Abu Abaid (Izrael), který srazil k zemi Alabu.
54'
Daniel Bachmann odkopává volný míč daleko od své svatyně.
51'
Také domácí šťastně skórují. MARKO ARNAUTOVIĆ zvolil střelu po zemi na pravou stranu, Ofir Marciano směr vystihl a na míč si sáhl, ale vyrazit jej nedokázal, chybělo mu pár centimetrů.
50'
Po jeho rozehrávce Izraelci faulovali a Rakousko bude mít ještě větší příležitost na srovnání, neboť bude zahrávat penaltu.
49'
Marcel Sabitzer se snažil přehodit zeď, to se mu nepovedlo, jeden z hráčů hlavou tečoval míč nad a bude to roh.
48'
Domácí si vynutili faul u pokutového území Izraele a mají velkou šanci na srovnání.
46'
A to bylo z první půle všechno. Připadá mi, že domácí jsou aktivnější, jenže není jim to nic platné, hosté dokázali šťastně skórovat a do kabin odchází s těsným vedením na kontě. Rakousko sice má šance, ale problémy jeho hráčům dělá i správné postavení, několikrát byli chyceni do ofsajdu.
45+4'
45+4'
Rakušané se pomalými krůčky dostali až do velkého vápna, ale tam o míč přišli.
45+2'
Daniel Bachmann se štěstím vyboxoval letící míč, k tomu se dostal ještě Eli Dasa, ovšem z voleje jej adresoval vysoko nad.
45+1'
Marko Arnautović se hodně diví, ale není mu to nic platné. Po jeho zákroku rozehrají hosté standardku z levého křídla.
45+1'
První půle bude prodloužena o tři minuty.
45'
Hosté se teď jenom brání, ale úspěšně.
44'
Marko Arnautović si vyskočil na křižný centr na úrovni penalty, jenže hlavou poslal míč daleko vedle levé tyče. Tady to chtělo lépe mířit.
42'
Rakušané šli ve třech proti třem, celou akci zakončoval střelou zblízka Florian Grillitsch, ale neměl už místo a střílel pouze do připraveného brankáře, který vyběhl a soupeři dobře zmenšil střelecký úhel.
40'
Další velká možnost Rakouska, která končí zdviženým praporkem pomezního arbitra. Soupeř má obranu velmi dobře zorganizovanou.
39'
Nepřesná souhra Rakouska a míč letí pouze do připravené náruče gólmana Izraele.
38'
Omri Gandelman fauloval velmi tvrdě v útoku, ale rozhodčí je zatím benevolentní a kartu neuděluje ani v tomto případě.
36'
Marko Arnautović nabíhal osamocen na brankáře, ale nejen, že jej nepřekonal, navíc se chytil do ofsajdu.
35'
Marcel Sabitzer střílel z hranice velkého vápna vysoko nad hostující svatyni.
34'
Málem se domácím povedlo hned vyrovnat, ale přihrávka Marca Grülla byla zblokována do zámezí.
32'
Hosté díky poměrně šťastnému gólu vedou. NIR BITTON trefil ve zdi stojícího Seiwalda, od kterého se míč odrazil do protipohybu gólmana, který už na změnu dráhy nestihl reagovat a po balónu se natahoval marně.
31'
Nebezpečí pro domácí, Philipp Lienhart fauloval unikajícího Dabbura a rázem je tu přímý kop i pro hostující mančaft.
30'
Eran Zahavi se až teprve nyní zvedl z trávníku, čímž svému celku ušetřil nějaký čas.
28'
Místo přímé střely následoval pouze centr před bránu, který obrana Izraele odvrátila. Po následném faulu útočná snaha Rakušanů končí.
28'
Další faul ze strany hostů a domácí rozehrají přímý kop.
26'
Marco Grüll vyrazil do útoku, bojoval proti několikanásobné přesile, ale dokázal si vynutit faul, za který Nir Bitton měl vidět žlutý trest.
25'
Marco Grüll se možná trochu ukvapil, jeho střelu po zemi přímo na střed brány Ofir Marciano bez problémů schoval do rukou.
24'
Rakušané se málem dostali do slušné příležitosti, jenže po špatné přihrávce jejich akce končí. Docela škoda.
23'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Omri Gandelman.
22'
Vypadá to, že už po zhruba dvaceti minutách se bude střídat a to na straně Izraele.
20'
Krásnou souhru předvedli před pokutovým územím Rakouska hosté, zakončoval Dor Peretz tvrdou střelou pravačkou, ale minul levou tyč.
18'
Po několika narážečkách se míč dostal ke gólmanovi Izraele, který na nic nečekal a ihned jej odehrál do bezpečí.
16'
Marco Grüll se těžce zvedá z trávníku poté, co se jeho kopačka střetla s kopačkou protihráče. Arbitr přisuzuje míč soupeři.
14'
Marcel Sabitzer si za hranicí velkého vápna zpracoval míč a střílel, ovšem balón při zpracování příliš poskočil a hráč Rakouska jej tak adresoval vysoko nad břevno.
12'
Bibras Natcho po faulu na Grillitsche mohl klidně vidět žlutou kartu, ale nestalo se.
11'
Domácí pokračují přihrávkami na své polovině, vyjma jedné jejich šance sledujeme zatím nepříliš kvalitní podívanou.
9'
Faul hostů, rozehrávat bude náš jižní soused od středové čáry.
7'
Daniel Bachmann zabrnkal na nervy spoluhráčům i fanouškům, když si troufl na kličku proti Dabburovi. Míč se mu povedlo udržet na kopačce a poté rozehrát.
6'
Rakušané se provinili faulem, jmenovitě Marco Grüll. Soupeř tak může v klidu rozehrát.
4'
Marcel Sabitzer se dostal do první možnosti utkání, když po pěkné patičce spoluhráče vyrazil s míčem do velkého vápna, jeho střelu po zemi ale Ofir Marciano dokázal vyrazit.
3'
Špatně si teď hráči Izraele přihráli a míč odehráli pouze za postranní lajnu.
2'
A vzápětí se Rakousko chytilo do ofsajdu.
2'
Hosté vytlačili domácí tým na jeho polovinu.
1'
Týmy jsou nastoupeny na trávníku, zazní hymny. Jako první ta izraelská.

Rakousko: D. Bachmann – Trimmel, Lienhart, Hinteregger, Alaba (C) – Seiwald, Schöpf, Grillitsch, Grüll – Sabitzer – Arnautović.
Náhradníci: Pentz, Lindner – Ulmer, Dragović, S. Posch, Ilsanker, Ljubičić, Schaub, Kara, Demir, Onisiwo, Adamu.

Izrael: Marciano – Dasa, Elhamed, Menachem, Abu Abaid – Dor Peretz, B. Natcho (C), Solomon – N. Bitton, Zahavi, Dabbur.
Náhradníci: Nitzan, Peretz – Dgani, Weissman, Avraham Rikan, Haziza, Arad, Abu Fani, Abada, Tibi, Podgoreanu, Gandelman.

Rozhodčí: O. Hategan – R. Ghinguleac, S. Gheorghe (všichni ROU).
Posledních pět vzájemných zápasů

Izrael – Rakousko 5:2
Rakousko – Izrael 3:1
Izrael – Rakousko 4:2
Izrael – Rakousko 1:1
Rakousko – Izrael 2:1

Rakousko na svém trávníku s Izraelem ještě neprohrálo, sehrálo s ním čtyři utkání a pouze v jednom případě remizovalo 1:1.
Izrael

Hosté ještě mohou pomýšlet na stříbrné umístění, ale musí dnes bezpodmínečně vyhrát a zároveň doufat v zaváhání Skotska proti favoritovi z Dánska. Izrael ztrácí na druhé místo čtyři body, sám jich má na kontě třináct za čtyři výhry a jednu remízu, skóroval osmnáctkrát a o tři branky méně inkasoval. Mimo svůj stadion si ze čtyř mačů odvezl šest bodů, první dva venkovní duely vyhrál, 4:1 a 4:0 nad Moldavskem, resp. Faerskými ostrovy, ovšem poté přišel debakl 0:5 v Dánsku a hodně smolná porážka 2:3 ve Skotsku.
Útočník PSV Eran Zahavi je s osmi zásahy nejlepším střelcem své země a druhým nejlepším střelcem celé kvalifikace.
Rakousko

Rakousku už o moc nejde, nachází se na čtvrté příčce s deseti body, když z dosavadních osmi klání vybojovali jeho hráči deset bodů díky třem výhrám a jedné remíze, vstřelili jedenáct gólů a o tři více inkasovali. Na svém hřišti vyhráli ze tří pokusů v jednom případě, a sice hned v úvodu kvalifikace nad Faerskými ostrovy poměrem 3:1, následovaly prohry 0:4 s Dánském a 0:1 se Skotskem.
Nejlepšími střelci jsou se třemi zásahy hráči z německé Bundesligy, Christoph Baumgartner, záložník Hoffenheimu, a Saša Kalajdžić, útočník Stuttgartu.
Dobrý den, kvalifikace o MS pomalu spěje do svého konce, ve skupině F je znám jistý postupující z první příčky, o druhé místo to ale ještě může být boj. Mnohé může napovědět i tento duel mezi Rakouskem a Izraelem. Favoritem je prvně zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.