Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Moldavsko - 4. září 2021   20:45

Skotsko
Skotsko
14' Dykes (Patterson)
1:0
(1:0)
Moldavsko
Moldavsko
Skotsko
C. Gordon – Hendry, G. Hanley, Tierney – Patterson, Gilmour (73. McLean), R. Christie, Robertson (C) (73. Cooper) – J. McGinn (65. C. McGregor) – Dykes (84. Turnbull), Nisbet (65. Adams).
Visser – Vanyzere, Nijssen (všichni BEL)
Hampden Park, Glasgow
42 869 diváků
Moldavsko
Avram – Potîrniche, Bolohan, Armaș (C) – I. Jardan, Rață, Gînsari (88. Spătaru), Ionita (90+4. Cleșcenco), Reabciuk – S. Platica, Ghecev (46. Dros).

Tímto s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:12.
Skotsko dnes potvrzuje roli favorita a bere plný bodový zisk, i když se od něj čekalo, že Moldavsku určitě nasází více branek. Moldavané však velmi sympaticky drželi krok a dokonce si vytvořili i několik příležitostí, které však nevyužili. Za tak těsnou porážku se však rozhodně nemusí stydět, ještě když domácí celek hnal plný stadion. Jediný a rozhodující gól si tak připsal Lyndon Dykes.
90+6'
90+5'
Craig Gordon si připisuje ještě jeden zásah, nervózní však být nemusel, protože míč letěl přesně do jeho náruče.
90+4'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Nicky Cleșcenco.
90+3'
Moldavané se ještě snaží favority způsobit nějaké problémy, opatrně tak kombinují na útočné polovině. Nakonec to však stejně k ničemu nevedlo.
90+2'
Skotsko se pořád nesoustředí jenom na obranu, chce se podruhé v zápase prosadit. Po autu na útočné polovině se však musí stahovat až ke svému brankáři.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Moldavsko nenašlo cestu ze své poloviny, místo toho přišlo o míč při napadání, takže domácí vhazují na pravé straně z jejich pohledu.
89'
Nějakou chvíli se bojovalo o míč ve středu hřiště, ale šarvátku ukončil faul jednoho z domácích fotbalistů.
88'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Radu Gînsari, přichází Dan Spătaru.
87'
Domácí obléhají pokutové území soupeře jako nějaký hrad, nakonec z toho něco bylo, avšak Ryan Christie v dobré střelecké pozici mířil jen moc vysoko.
86'
Skotsko se pořád velmi aktivně pokouší o druhou branku, protože se chce odměnit fanouškům za jejich podporu. Moldavsko však pořád odolává.
84'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází David Turnbull.
83'
Kieran Tierney posílal do malého vápna gólovou přihrávku, která mohla znamenat jistotu pro domácí barvy, ale míč si nenašel žádný ze spoluhráčů!
82'
Che Adams na pravé straně hledal pozici k centru, okamžitě se k němu však seběhli dva protihráči, kteří mu to nedovolili a nakonec poslali míč do zámezí.
81'
Moldavané vhazují na půlící čáře, ale aut míří jen dozadu, protože nechtěli riskovat ztrátu balónu.
80'
Vstupujeme do finální desetiminutovky, kterou zahajuje s míčem Skotsko, které se už bude snažit hlavně o to, aby o něj nepřišlo.
79'
Hosté jsou s blížícím se koncem utkání o něco aktivnější, většinu času tak tráví na útočné polovině. Šanci si ale nevytvořili už dlouho.
77'
Artur Ionita si nepohlídal Ryana Christeho, který se tak před něj dostal. To hráč Moldavsko nechtěl dopustit, takže šáhl po nedovoleném zákroku, který byl tak tvrdý, že za něj navíc vidí žlutou kartu.
77'
Další skotský protiútok skončil nepřesným zakončením, takže bude moci rozehrávat Cristian Avram, který své spoluhráče žene co nejvíce dopředu.
76'
Po krátké přestávce se může pokračovat přímým kopem, který rozehrává Radu Gînsari. Ten míč z velké vzdálenosti posílá až do šestnáctky, jenže tam nenachází žádného spoluhráče.
74'
Radu Gînsari se s v hlavičkovém souboji tvrdě střetl hlavou s Liamem Cooperem, což musí rozdýchávat oba hráči. Oba také potřebují ošetření.
73'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Liam Cooper.
73'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Kenny McLean.
Dnešní utkání sleduje 42 869 diváků.
71'
Cristian Avram zůstává ležet na trávníku po rohovém kopu. Při boxování centru pryč se totiž kolenem střetl s protihráčem, což je určitě bolestivá záležitost.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá už jen deset minut a pomalu to začíná vypadat, že aktuální skóre bude nakonec finální. Ani jeden tým si totiž nemůže vypracovat vyloženou gólovou příležitost.
69'
Hosté se po dobré obraně hnali do protiútoku, který ale zastavuje postranní rozhodčí, který zpozoroval ofsajdové postavení.
68'
Andrew Robertson nedostal zrovna ideální přihrávky, díky výbornému zrychlení míč alespoň udržel ve hře a poté přenesl hru na druhou straně hřiště.
67'
Moldavanům už přece jen dochází síly, protože se dopředu dostávají velice těžko. Časté hraní bez balónu je určitě hodně vyčerpávající.
66'
Che Adams se hned po svém příchodu zapojuje do útoku, při kterém si hledal střeleckou pozici, ale kvůli špatnému zpracování přihrávky nemohl zakončovat.
65'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kevin Nisbet, přichází Che Adams.
65'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Callum McGregor.
64'
Ryan Christie sice v rámci souboje jako první skončil na trávníku, ale to bylo čisté. Jeho následná reakce už však čistá nebyla, takže míč budou mít hosté.
62'
Vadim Rață pěkně změnil směr pohybu, čímž si řekl o faul. Jeho spoluhráč však pokračoval v ponechané výhodě, ve které však nic dalšího nevymyslel.
61'
John McGinn výborně vybojoval míč po nákopu gólmana soupeře, následně se vrhl dopředu a vyslal do střely Kevina Nisbeta, který ale mířil přímo na Cristiana Avrama.
60'
Vstupujeme do závěrečné třetiny duelu, kterou ofenzivněji zahajuje Moldavsko. To si nakonec připsalo střelu z dálky, kterou ale bez problémů lapil Craig Gordon.
59'
Billy Gilmour si nyní splnil také obranné povinnosti, a to když dostihl unikajícího protihráče a míč mu odkopl do zámezí.
58'
Billy Gilmour neměl komu přihrát, z velké dálky se tedy pokusil o přesné zakončení, ale tomu scházela přesnost. Rozehrává tedy Cristian Avram.
56'
Domácí si samozřejmě na vytváření útočné akce dávají záležet mnohem více, ale tentokrát se to nevyplatilo. Přihrávko po pravé straně totiž byla příliš dlouhá.
55'
Moldavsko má po delší době míč pevně pod kontrolou a chvíli se uklidňuje kombinací na vlastní polovině. Následuje dlouhý nákop, který ale nemohl nic přinést.
54'
Billy Gilmour svým centrem od rohového praporku našel hlavu Granta Hanleyho, který ale pod tlakem pálí jen metr nad břevno.
53'
Skotsko je nyní směrem dopředu opravdu hodně aktivní, výhru si chce pojistit druhou brankou. Nathan Patterson byl tak poslán k zemi v pokutovém území, ale hlavní sudí i tentokrát zůstává klidný.
51'
Ta ale nic extra nebezpečného nepřináší. Byly z toho jen dva neúspěšné centry, poté se chopili míče hosté.
50'
John McGinn je v posledních minutách dost často v centru dění. Opět operoval na hraně pokutového území, kde byl tentokrát faulován a pro jeho tým to znamená nadějnou standardku.
49'
Moldavsko se zatím ve druhé půli skoro vůbec nedostalo k míči, takže musí všechny síly vrhat do obrany. Tu ale zvládá velmi jistě.
48'
John McGinn dobře zapracoval při napadání, ale následně při přihrávce, která skončila jen u moldavského gólmana.
47'
Skotsko rychle získalo míč pod kontrolu a následně směrem dopředu příliš nepospíchá. Nechce si dovolit žádný zbytečný risk.
46'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Mihail Ghecev, přichází Cristian Dros.
46'
Nastavovat se nebude, takže máme první poločas za sebou. V něm Skotsko dokázalo urvat vedení na svou stranu zásluhou Lyndona Dykese, nic jiného se samozřejmě nečekalo. Moldavsko ale podává velmi sympatický výkon a s favoritem dokáže držet krok. Určitě ho tak může potrápit i v druhé polovině utkání.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
45+1'
45'
Moldavané rozehrávali rovnou dva rohový kopy během krátké chvíle, oba ale Skoti odvrátili a už pomalu začínají vyhlížet přestávku.
44'
Mihail Ghecev svým průnikem přes pravou stranu získal pro svůj tým alespoň roh, což přidává další starosti domácím fotbalistům.
43'
Oleg Reabciuk byl ve velmi těžké pozici u vlastního rohového praporku, ale situaci vyřešil na výbornou, protože míč poslal od protihráče do zámezí.
41'
Moldavsko si vůbec nerozumělo při rozehrávce, což zkoušel potrestat Lyndon Dykes, který padá v pokutovém území, ale penalta to nebude.
40'
Igor Armaș se obětavě vrhl do přihrávky protivníka skluzem, který dokonce srazil míč ke spoluhráči. Ten ale vzápětí přihrával jen nepřesně.
39'
Craig Gordon se pořádně proletěl! Z hranice šestnáctky totiž velmi nebezpečně pálil Mihail Ghecev, který ale nakonec poslal míč jen těsně vedle pravé tyčky!
38'
Nathan Patterson měl na pravé straně spoustu prostoru k centru, který byl ale přetažený a tak z toho nic nebylo. Jeden z hostů ale míč stejně raději uklidil do autu.
37'
Hosté už mají poměrně dlouho míč pod kontrolou, ale směrem dopředu se moc neposunuli. Spíše se soustředí na odpočívání po dlouhém bránění.
36'
Čas velmi rychle běží, od konce prvního poločasu nás tak dělí už jen necelých deset minut. Moldavsko se navíc stále prezentuje velmi sympatickým výkonem a soupeři působí nemalé problémy.
34'
Andrew Robertson táhne svůj tým k dalšímu gólu, tentokrát hledal centrem Lyndona Dykesa, který ale v souboji s protihráčem nebyl úspěšný.
33'
Po delší době se hraje na polovině Skotsko, kde přišel i pokus o centr ze strany hostů. Vzdušný míč byl ale zastaven prvním obráncem v cestě, od něj se odrazil za postranní čáru.
32'
Ryan Christie točil míč od rohového praporku směrem na bránu, což vystavilo do nepříjemné pozice Cristiana Avrama, který si však poradil dobře a míč vyboxoval pryč.
31'
Další střelu si připisuje Billy Gilmour, jemuž se ale příliš nepovedla, protože šla po zemi a navíc přímo na připraveného gólmana.
30'
Ryan Christie výborně našel nabíhajícího Andrewa Robertsona, který se tak dostal do dobré střelecké pozice, jenž zahodil příliš vysokým zakončením!
29'
John McGinn příliš nepoděkoval svému spoluhráči za přihrávky, protože ta ho vystavila do souboje s dvěma protihráči, proti kterým nemohl udržet míč.
27'
Ten našel dobře postaveného Kierana Tierneyho, který poslal míč hlavou mezi tři tyče, ale Cristian Avram dokázal včas zareagovat!
27'
Maxim Potîrniche pokryl přenesení hry soupeře, i když to bylo jen za cenu rohového kopu, který opět bude rozehrávat Billy Gilmour.
26'
John McGinn byl poslán na trávník protihráčem, ale faul to i přes pískot domácích příznivců podle rozhodčích nebyl.
25'
Radu Gînsari zkusil štěstí z velké vzdálenosti, přičemž jeho pokus nevypadal zas tak špatně, ale nakonec stejně skončil nad horní tyčí.
24'
Kevin Nisbet byl chvíli volný na hraně pokutového území, takže mu Lyndon Dykes poslal přihrávku, kterou si první jmenovaný sice zpracoval, ale následně mu odebral míč jeden z obránců.
23'
Moldavané ale nyní nepřešli ani přes půlící čáru a už zase musí formovat obranný val. Na to mají dost času, jelikož domácí stále kombinují na své půlce.
22'
Skotsko po několika minutách konečně našlo cestu na útočnou polovinu, kde chvíli kombinovalo, ale nakonec se prezentovalo útočným faulem.
20'
Skoti po úvodních dvaceti minutách tedy drží těsné vedení, ale Moldavsko poté ukázalo, že se nenechá porazit jen tak. Určitě to tedy ještě může být zajímavé.
19'
Moldavané ještě měli výhodu rohového kopu, ale i ten domácí odvrátili. Míč však stále nezískali.
18'
Moldavsko má přece jen šanci na vyrovnání, protože jeden z domácích fotbalistů fauloval kousek od pokutového území. Centr Raduho Gînsariho ale nenašel správného adresáta.
17'
Hosté se ale také pokouší o úspěšnou ofenzivu, chtějí aspoň vzdorovat. Skotská obrana je ale velmi těžce prostupná.
16'
Skoti nyní samozřejmě hrají v mnohem větší pohodě, takže jim to směrem dopředu více jde. Moldavský brankář už tak musel vytahovat další zákrok.
14'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Domácí přece jen potvrzují roli favorita úvodním gólem! Ten padl díky dobrému přechodu přes pravou stranu, který následně zakončoval ve vápně Nathan Patterson. Na jeho střelu si Cristian Avram ještě přišel, ale balón srazil přímo k LYNDONU DYKESOVI, který už ho uklidil do odkryté brány. Asistence: Nathan Patterson.
13'
Billy Gilmour míč zatočil na zadní tyč, kde našel jednoho z kolegů, který ještě vracel míč do vřavy před brankou, ale poté už se nic nestalo.
12'
Andrew Robertson byl opět v akci, tentokrát hledal přesný centr na hlavu spoluhráče, ale jeho pokus byl zablokován na roh.
11'
Andrew Robertson výborně zvládl souboj u postranní čáry, protože donutil protihráče ke kopu do zámezí. Vzápětí tedy sám rozehrává.
10'
V úvodních deseti minutách se kromě dvou nepřesných střel Skotska téměř nic nestalo. Zejména domácí favorit utkání by tak měl rozhodně zabrat.
9'
Mihail Ghecev skvěle zapracoval při napadání, protihráčům sebral míč a našel si i střeleckou pozici, ale při pokusu o zakončení podklouzl, takže balón poslal jen mimo hrací plochu.
7'
Moldavsko sice nezvládlo souboj ve středu hřiště, ale stejně může hrát s míčem, jelikož jeden z domácích fotbalistů fauloval.
6'
Nenudí se ani Craig Gordon, který rozehrává dalekým odkopem po ofsajdu soupeře. Vzápětí se ale jeho spoluhráči stahují zpátky k němu.
5'
Moldavský gólman už zase rozehrává, ale jeho odkop není moc přesný. Naštěstí pro něj ho protihráči srazili ke spoluhráčům.
3'
Cristian Avram sice rozehrával, ale jeho spoluhráči se s míčem stejně moc dlouho neohřáli. Vzápětí tak přišel další pokus od Andrewa Robertsona, ale ten byl také nepřesný.
2'
Nathan Patterson si připsal první zakončení utkání, jenže to bylo z hodně těžké pozice, takže se míč zakroutil jen mimo tři tyče.
1'
Skotsko po úvodním výkopu nikam nespěchá a jen tak si přihrává na své polovině. Zároveň opatrně zkouší, co si může dovolit.
1'

Skotsko: C. Gordon – Hendry, G. Hanley, Tierney – Patterson, Gilmour, R. Christie, Robertson (C) – J. McGinn – Dykes, Nisbet.
Náhradníci: Kelly, Clark – O'Donnell, C. McGregor, Adams, McKenna, Gallagher, Cooper, Ferguson, Turnbull, Fraser, McLean.

Moldavsko: Avram – Potîrniche, Bolohan, Armaș (C) – I. Jardan, Rață, Gînsari, Ionita, Reabciuk – S. Platica, Ghecev.
Náhradníci: Namașco, Agachi – Dumbravanu, Cleșcenco, Spătaru, Bogaciuc, Marandici, A. Antoniuc, Belousov, Dros, Milinceanu, Revenco.

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen (všichni BEL).
Moldavsko

Velkým outsiderem tohoto zápasu bude Moldavsko. To se nachází na poslední pozici své skupiny, přičemž se mu zatím povedlo získat jeden bod. Stejný počet bodů, mají také předposlední Faerské ostrovy, ty ovšem mají o něco lepší skóre. Moldavsko jediný získaný bod získaly právě díky nerozhodnému výsledku 1:1 proti Faerským ostrovům. Od té doby na řadu přišly tři porážky, přičemž v posledním duelu Moldavsko prohrálo na domácím stadionu se třetím Rakouskem výsledkem 0:2.
Skotsko

Reprezentace Skotska se ve své skupině momentálně nachází na čtvrté pozici, přičemž se jim během čtyř duelů povedlo získat pět bodů. Na vedoucí Dánsko tak Skotsku chybí hned sedm bodů, avšak na druhý Izrael pouhé dva. Skotsko v minulém duelu poprvé ve skupině prohrálo, bylo tomu tak právě v souboji proti vedoucímu Dánsku, které na domácím stadionu vyhrálo poměrem 2:0. Skotsko jedinou výhru zaznamenalo v souboji s pátými Faerskými ostrovy, které si nakonec odvezly porážku poměrem 0:4.
Kvalifikace MS má před sebou skupinové boje, my budeme společně sledovat souboj mezi Skotskem a Moldavskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.