Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Rusko - 11. října 2021   20:45

Ukončeno
Slovinsko
Slovinsko
40' Iličić (Šporar)
1:2
(1:2)
Rusko
Rusko
28' Divejev  (Da. Fomin) • 32' Džikija  (Smolov)
Slovinsko
Sestavy:
Oblak (C) – Karničnik (86. Rogelj), Bijol, M. Mevlja, Balkovec – Gnezda Čerin (86. Zahovič), Kurtić – Iličić, Lovrić, Verbič (53. Šeško) – Šporar (72. Črnigoj).
Náhradníci:
Belec, Vekič – Blažič, Črnigoj, Elšnik, Stankovič, Kolmanič, Rogelj, Šeško, Štulac, Tijanić, Zahovič.
Rozhodčí
Dias – Tavares, Soares (POR)
Ljudski vrt, Maribor
Rusko
Sestavy:
Safonov – Suťormin (C), Divejev (36. Osipenko), Džikija, Kudrjašov – Da. Fomin (86. Jerochin), Barinov, Kuzjajev – Al. Mirančuk (78. A. Zabolotnyj), Smolov (78. Zacharjan), Z. Bakajev (86. Čisťakov).
Náhradníci:
Guilherme, Luňov – A. Adamov, I. Achmetov, Jerochin, Glebov, Čisťakov, Osipenko, S. Těrechov, A. Zabolotnyj, Zacharjan, Žemaletdinov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 5 – 6
Střely mimo: 3 – 2
Držení míče: 55 % – 45 %
Rohové kopy: 1 – 8
Ofsajdy: 2 – 2
Fauly: 16 – 12
Žluté karty: 6 – 1.
Dvě utkání před ukončením kvalifikace je Slovinsko definitivně ze hry o účast na světovém šampionátu. To Rusové udělali významný krok k tomu, aby postoupili rovnou z prvního místa, na kterém si díky remíze Chorvatů se Slovenskem vypracovali dvoubodový náskok. Přinejhorším baráž ale mají jistou.
Druhá půle za tou první dost zaostala. Gól v ní nepadl, a tak se o všem rozhodlo v období od 28. do 32. minuty, kdy se ze standardních situací prosadili Divejev a Džikija. Iličić ještě do pauzy snížil manko na polovinu, ale ve druhé půle na to Slovinci nenavázali. Herně se spíše hledali a když už měli pořádnou šanci s gólovým efektem, tak jejich radost zhatil zvednutý ofsajdový praporek.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
To už je definitivní konec domácích nadějí. Sandi Lovrić za taktický faul inkasuje žlutou kartu a nic víc už se zjevně nestane.
90+5'
Kurtićův centr se zastavil o jednoho z Rusů. Slovinci požadovali pokutový kop marně, Rusové mezitím dostali míč až na Oblaka.
90+4'
Domen Črnigoj ještě natáhl krok u levé lajny. Šaško ale byl uhlídán a Barinov se postaral o odkop míče ven z velkého vápna.
90+3'
Arsen Zacharjan se neúspěšně tlačil přes Mevlju, jenž ho udržel za zády a poskakující balón doprovodil k Oblakovi.
90+2'
Kuzjajev a Zabolotnyj se v jeden okamžik ocitli v nefotbalové pozici vleže. V tom druhém případě za to mohl žlutě napomenutý Žan Rogelj.
90+1'
Kudrjašov byl ve správný čas na potřebném místě. Další z řady centru z jedničky odpálil od Bakajeva o několik desítek metrů dále.
90'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího evidujeme informaci o pětiminutovém nastavení. Lepší zpráva pro Slovince.
89'
Črnigoj skvěle přenesl těžiště na Iličiće. Ten zprava nabízel míč do ohně, ovšem Zahovićova hlavička postrádala potřebou přesnost.
88'
Osipenko utržil od Šeška nějakou ránu zezadu do hlavy. Chvilku si poležel, ale není pochyb, že bude stoprocentně fit.
87'
Iličićova náhlá změna směru a rychlosti překvapila Džikiju, který si mimo svou stabilní pomoci raději vypomohl nelegálním prostředkem.
86'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Karničnik, přichází Žan Rogelj.
86'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Adam Gnezda Čerin, přichází Luka Zahovič.
86'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daniil Fomin, přichází Alexandr Jerochin.
86'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Zelimchan Bakajev, přichází Dmitrij Čisťakov.
85'
Benjamin Šeško se mohl stát ještě větším oblíbencem slovinského publika. V průběhu letícího centru si udržel za zády Džikiju, ale na dlouhou nohu zakončil nepřesně.
84'
Připomíná to klid před bouří. Slovinci jsou na míči o dost častěji, ale tvorba šancí jim dělá problém. Ofsajdový gól Kurtiće byla jen výjimka potvrzující pravidlo.
83'
Doslova s chladnou hlavou zahrál zkušený Kudrjašov. Centr zleva na krátkou vzdálenost odhlavičkoval do náruče pozorného Safonova.
82'
Dobré přenesení od Iličiće znegovala chybka Balkovce. Fomin nic nevymýšlel a rezolutně odpálil míč co nejdál.
81'
Barinov odpaloval míč ze hry dost agresivně. Trefil jednoho z diváků v první nebo druhé řadě, jenž neměl šanci uhnout.
80'
Iličić si také kopl standardní situaci. Safonov příchozí centr vyboxoval a posléze čelil neškodné střele přes hlavou z dílny Šeška.
79'
Jospil Iličić dělá hostům nemalé problémy. Nyní byl napravo proti velké přesile, ale i tak si na Kuzjajevovi vymodlil faul.
78'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Arsen Zacharjan.
78'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Anton Zabolotnyj.
77'
Bijol ve středovém kruhu zlostně zahodil balon poté, co fauloval Smolova. Ani on si proti Slovensku v příštím srazu nekopne.
76'
Slovinskou radost střídá frustrace! Prodlužovaný centr z levého křídla Kurtić perfektní hlavičkou uklízel za Safonova, nicméně se o pár centimetrů nacházel v ofsajdu.
75'
Iličić po ose nahrával Lovrićovi, jenž mu chtěl patou míč přisunout zpátky, ale na hraně vápna byl hraničním zákrokem zastaven.
74'
Docela se nám rozmnožily drobné fauly v místech, odkud nikomu moc nehrozí. Naposledy se Čerin objevil na zemi vinou Bakajeva.
73'
Daler Kuzjajev se zlobí sám na sebe. V souboji jeden na jednoho si dosti nešikovně předkopl balon za koncovou čáru.
72'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Domen Črnigoj.
72'
Iličić zprava nahrával pod sebe. Tam sice byl Lovrić, ale Barinov nepustil balon až k brance Matveje Safonova.
71'
Džikija vyrostl ze všech nejvýše a postaral se o to, že Iličićem provedená standardka z levého kraje nebyla pro Rusy škodlivá.
70'
Aktivní Mirančuk byl objevem Fominem. Místo střely ale chtěl nahrávat a dovézt míč až do kuchyně. Slovinci na poslední chvíli akci zastavili.
69'
Barinov šlapákem atakoval Lovriće. Obešlo se to bez karty, což platilo i při jeho dalším faulu na Šeška.
68'
Teď už zase rozehrával tradiční exekutor Alexej Mirančuk, ale jeden ze Slovinců pohodlně odhlavičkoval míč do bezpečí.
67'
Tentokráte ho realizoval Fomin, ale výměna balonu po rozehrávce nakrátko vůbec nevyšla podle plánu. Rusové každopádně mají nový pokus.
66'
Fjodor Smolov na závěr intenzivního zámku otřel míč o Karničnika a vybojoval rohový kop.
65'
Rozhodčí pustil jeden hraniční zákrok Džikiji na Šporara. Jen o vteřinu později kvůli dalšímu souboji už pískal, ale k nelibosti publika se provinil Lovrić.
64'
Přes Alexeje Mirančuka byl balon distribuován doleva na Bakajeva, který to zkusil ještě před vápnem, ale levačkou jen střídmě zaměstnal Oblaka.
63'
Bijol byl na pravé straně sám na tři. Míč udržel a Karničnik centroval, ovšem drama před Matvejem Safonovem nebylo žádné.
62'
Balkovec zkazil krátkou přihrávku. Slovinci se po změně stran herně trápí, byť teď jim při bránění brejku pomohla nepřesnost Mirančuka.
61'
Osipenko v souboji dvou náhradníku zkušeně zakřižoval Šiška. Ten ho rukou srazil k zemi, když už věděl, že u míče bude jako druhý.
60'
Držení míče: 49 % – 51 %.
59'
Mirančuk rozehrál nakrátko a zprava centroval až po narážečce s Bakajevem. Barinov nebyl v dobré pozici na hlavičku, jež letěla vedle.
58'
Velký boj vedle pokutového území finišoval Suťorminovým ziskem rohu. Jako poslední se balonu dotkl Miha Mevlja.
57'
Dlouhého trvání slovinské snažení nemělo. Střídající útočník Benjamin Šeško fauloval Suťormina.
56'
Snad poprvé ve druhé půli si zaútočí i Slovinci. Alexej Mirančuk zezadu naskočil do Lovriće a musel se smířit s odpískaným přestupkem.
55'
Karničnik šel odvážně do obranného souboje s Kudrjašovem. Ten se postaral aspoň o zisk dalšího rohu, jenže Fomin ho nasměroval do rukavic Oblaka.
54'
Zasmušilé publikum vřele přivítalo na hřišti osmnáctiletého Šeška, který se před třemi dny stal historicky nejmladším střelcem slovinské reprezentace.
53'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Benjamin Šeško.
52'
Slovinci vůbec nenavázali na vydařenou koncovku první půle. Kurtić malinko riskantním odkopem zařídil soupeřům rohový kop. Pokazil ho útočný faul Smolova.
51'
Benjamin Verbić si vyšlápl na Fomina a odměnou mu je žlutá karta od rozhodčího Diase.
50'
Hosté hráli na pravém křídle, ale v přehuštěných prostorech u lajny neměli ani jednu příležitost k dalšímu centru.
49'
Smolov se nedočkal centru od Bakajeva. Zasáhl předním Bijol. Po autu odevzdal balon Mirančuk.
48'
Alexej Mirančuk si přišel kopnout rohový kop. Levačkou kroutil centr od brány, ale Slovincům žádné problémy nevyrobil.
47'
Rusku zatím hrají poločasové výsledky do karet. Vzhledem k tomu, že Chorvatsko prohrává se Slovenskem, je v live tabulce na čele kvalifikační skupiny H.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi atraktivní poločas. Rusové se v úvodní pětiminutovce nemohli nadechnout. Časem se ale zvedli a ze dvou standardních situací se mezi 28. a 32. minutou ujali dvougólového vedení. Hlavou otevřel skóre Divejev a akrobaticky zvýšil Džikija. Závěr první půle už ale patřil Slovincům, kteří měli kromě trefy Iličiće i několik dalších náznaků.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Kurtićova rána z trestňáku skončila několik metrů nad bránou. O chvilku později Šporar z voleje napálil Kudrjašova.
45+3'
Alexej Suťormin se musel hodně leknout, když po svém faulu na levém okraji vápna podrazil Verbiće. Portugalský sudí mu druhou žlutou kartu ale odpustil.
45+2'
Oblak to měl na druhém konci hřiště mnohem složitější. Musel se proletět vzduchem z důvodu Smolovovy solidní střely zpoza vápna.
45+1'
Tak to byl brankářský pamlsek pro Safonina, který si nikým neobtěžován stáhl ze vzduchu centr Žana Karničnika.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Koncovka poločasu se Rusům dost komplikuje. Kvůli faulům Mirančuka a Osipenka poletí další míč před jejich bránu.
43'
Oba týmy dokáží pravidelně hrozit ze standardních situací. Iličić usiloval o druhou asistenci, ale Verićova hlavička tentokráte kvalitní poměry neměla.
42'
Žlutou kartu dostává Alexej Suťormin (Rusko).
41'
Rozehrávka ze středového kruhu se trochu odkládala kvůli prohlížení videa. Ofasjd ani žádný jiný přestupek ale odhalen nebyl, stav 1:2 platí.
40'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Domácí oživují naděje na nutně potřebné body! Rozběhnutý Karničnik dával balón pod sebe. Šporar ho šikovně nechal JOSIPU ILIČIĆOVI a ten zakončil přes Suťormina mimo dosah natahujícího se Safonova.
39'
Georgij Džikija je penalizován za faul na Šporara. Čerina se bude hrát směrem na bránu Matveje Safonova.
38'
Karničnik natáhl krok na pravé straně, odkud také odcentroval, ale našel jen nově příchozího Osipenka.
36'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Igor Divejev, přichází Maxim Osipenko.
36'
Po ofsajdu Verbiće se zdá, že některý z Rusů musí předčasně odejít. U lavičky už je připraven nastoupit Osipenko.
35'
Bylo to podobné jako u první ruské trefy. Iličić zprava našel ideálně naběhnutého Šporara, jehož hlavičku ale Safonov zkrotil v náruči.
34'
Bakajev podrazil nohy Iličiće a dal Slovákům výhodu rozehrávky z pravého kraje hřiště. Safonov se připravuje na centr.
32'
Rusko právě vstřelilo branku!
Druhá standardka za sebou končí hostující radostí z gólu! Mirančukův centr od praporku končil u GEORGIJE DŽIKIJI, jenž si odskočil od Iličiće a nůžkami zvýšil ruský náskok na dvojnásobek.
31'
Oblak vyrazil na roh střelu Kuzjajeva z ostrého úhlu. Levá strana domácí obrany to v tento okamžik moc nezvládala.
30'
Držení míče: 45 % – 55 %.
29'
Slovinci útočili zastaveným centrem zleva, když před Safonovem zůstal se zraněnou hlavou ležet Divejev. Až po dohrání akce se ošetřuje.
28'
Rusko právě vstřelilo branku!
Jan Oblak poprvé loví balón ze své sítě! IGOR DIVEJEV za něj prodloužil prudký centr ze standardní situace v podání Fomina. Jednoduchá a účinná sehrávka.
27'
Kuzjajev si nevedl zle na levém křídle, dokud jej za pravou ruku nestáhl k zemi Adam Gnezda Čerin. Je to žlutá karta a vynucená pauza v příštím utkání na Slovensku.
26'
Zelimchan Bakajev povalil Iličiće. Domácí rychle rozehráli, ale z dlouhého míče do pokutového území opět nezahrozilo.
25'
Po delší době se i Slovinsko ukázalo při útočení, jenže Kurtićův centr zleva byl rezolutně odmítnut.
24'
Fomin se snažil udržet hostující útok při životě. Při re-presinku si však pomohl nedovoleným zákrokem na Kurtiće.
23'
Suťormin byl zahnán Mirančukem na pravý kraj, kde on ani následně Fomin nezvládl dát míč před bránu.
21'
Mirančuk je velmi často u balonu. Teď byl faulován, když si ho na půlce kryl před Kurtićem.
19'
První hostující šance. Nahrávku Smolova obrana Slovinců odrazila jen na Suťormina, jenž se prosmýkl skrz zadní řady a zprava cílil k zadní tyči. Oblak se natáhl a udržel bezbrankové skóre.
18'
Jure Balkovec se hodně zlobí, že mu byl odpískán přestupek proti Mirančukovi. Míč pro Rusy, kteří se po horším úvodu malinko osmělují.
17'
Zase v akci Alexej Mirančuk, který se ve vápně neukvapil a ještě jednou přihrával na volného Fomina. Zakončení z jedné letělo nad.
16'
Daniil Fomin obdržel od Alexeje Mirančuka před velké vápno. V obležení bílých dresů však byl čistě ubráněn.
15'
I Rusové zaváhali v kombinaci na své polovině. Balkovec zleva hezky centroval, ovšem Safonov s přehledem chytil hlavičku Šporara.
14'
A ještě jeden ofsajd od Smolova. Bylo to zase těsné, ale nikdo už zvednutý praporek vrátit zpět nemůže.
13'
Jan Oblak si zavařil nepovedenou rozehrávkou. Napravoval to skokem pod nohy Smolova a sudí k překvapení všech pískl penaltu, jež se ale nemůže konat kvůli předchozímu ofsajdu.
12'
Alexej Mirančuk nacentroval k bránícím Slovincům, kteří si ulevili s faulem na Karničnika. Provinil se Džikija.
11'
Portugalský sudí s drobnou prodlevou posoudil Verbićovo počínání při bránění Suťormina jako nedovolené. Je tu standardka z nepalebného místa.
10'
Suťorminova chyba nepovolila Rusům rozjet pořádný útok. Na vlastní pěst šel do protiakce Iličić, ale předkopl si míč k Safonovovi.
9'
Prví dotek s míčem absolvuje i Jan Oblak. Po akci Smolova však jde pouze o odkop od brány.
8'
A další hvizd, kvůli kterému se ani Rusové daleko nedostali. Lovriće poslal k zemi Dmitrij Barinov.
7'
Rusové v okolí své šestnáctky vybruslili z nebezpečného presinku. Osvobodil je zapískaný faul.
6'
Kurtićovo přenesení odletělo až do autu, takže se Rusové mohou vůbec poprvé podívat pryč z obranné poloviny.
5'
Jure Balkovec přetáhl centr až na opačný kraj. Za hlasité podpory fanoušků setrvává nápor domácích fotbalistů.
4'
Bakajev byl přejet Karničnikem. Slovinská snaha po autu Balkovce končí.
3'
Slovinci se snaží využít dočasné početní výhody a kombinací se přiblížit na dostřel brankáři Safonovovi.
2'
Otřesený Džikija na tom není moc dobře. Spoluhráči k němu rychle volali doktory.
1'
Šporar už po necelých patnácti vteřinách dostal žlutou kartu za loket v Džikijově tváří. Málokdy vídaná situace.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Slovinsko: Oblak (C) – Karničnik, Bijol, M. Mevlja, Balkovec – Gnezda Čerin, Kurtić – Iličić, Lovrić, Verbič – Šporar.
Náhradníci: Belec, Vekič – Blažič, Črnigoj, Elšnik, Stankovič, Kolmanič, Rogelj, Šeško, Štulac, Tijanić, Zahovič.

Rusko: Safonov – Suťormin (C), Divejev, Džikija, Kudrjašov – Da. Fomin, Barinov, Kuzjajev – Al. Mirančuk, Smolov, Z. Bakajev.
Náhradníci: Guilherme, Luňov – A. Adamov, I. Achmetov, Jerochin, Glebov, Čisťakov, Osipenko, S. Těrechov, A. Zabolotnyj, Zacharjan, Žemaletdinov.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (POR).
1. zápas

27.03.2021
Rusko – Slovinsko 2:1
Branky:
26. Dzjuba, 35. Dzjuba – 36. Iličić.
Rusko

Hostující reprezentace si v případě dnešní výhry zajistí přinejhorším druhé místo, které znamená účast v baráži. Do dobré výchozí pozice pro poslední trojboj se dostala třemi triumfy v řadě. Ještě v zářijovém srazu Rusové porazili v poměru 2:0 Kypr i Maltu. Minulý pátek hráli s Maltou tentokrát venku a přivezli si výhru 4:0. Sborná je v tabulce druhá, ale má stejně bodů jako vedoucí Chorvaté.
Slovinsko

Slovinci před pár dny zapsali povinnou výhru 4:0 nad Maltou a oživili aspoň teoretické naděje na umístění na první nebo druhé příčce kvalifikační skupiny H. S deseti body jsou třetí a na Chorvaty i Rusy ztrácí šest bodů. Kromě Rusů na Slovince čekají utkání se Slovenskem a Kyprem. Největší podíl na osmi vstřelených gólech má s třemi zásahy Josip Iličić.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Slovinskem a Ruskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud