Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Itálie - 5. září 2021   20:45

Švýcarsko
Sommer (C) – Widmer, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez (63. U. García) – Aebischer, Frei, Sow (63. Zakaria) – Steffen (71. Fassnacht), Zuber (63. Vargas) – Seferović (85. Zeqiri).
Grande – Devís, Fernandez
St. Jakob-Park, Basilej
Itálie
G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella (90. Pessina), Jorginho, Locatelli (77. Verratti) – D. Berardi (59. Chiesa), Immobile (59. Zaniolo), L. Insigne (90. Raspadori).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 16:6.
Je konec. Dnes jsme se v zápase mezi Švýcarskem a Itálií branky nedočkali. Do zápasu ovšem aktivněji vstoupili hosté, kteří si ve 13. minutě vytvořili první velkou šanci, ale tu neproměnil Ciro Immobile a následně ani Lorenzo Insigne. V 19. minutě měl obrovskou příležitost ke skórování Domenico Berardi, ale ani on nedokázal prostřelit Sommera. Ve 42. minutě přišla největší šance domácích, ale hlavička Manuela Akanjiho letěla těsně vedle brankové konstrukce. V 53. minutě dostali Italové velkou šanci na skórování, jelikož měli k dispozici penaltu, ale tu Jorginho neproměnil, když mu jí chytil Yann Sommer. V 72. minutě se dostal do šance Lorenzo Insigne, ovšem opět úřadoval Yann Sommer.
90+4'
90+3'
Itálie získala rohový kop z pravé strany, ovšem s tím si obrana soupeře poradila.
90+2'
Po chybě hostů se Švýcarsko dostalo do zajímavé příležitosti, ale nakonec z toho nevzniklo žádné zakončení.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
90'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Giacomo Raspadori.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Matteo Pessina.
89'
Ruben Vargas bojoval v šestnáctce soupeře a nakonec získal pro domácí mužstvo rohový kop.
88'
Následný centr z kopačky Lorenza Insigneho skončil opět jen a bezpečně v rukou připraveného Yanna Sommera.
87'
Federico Chiesa předvedl skvělé sólo, kdy jej ale zastavil Fabian Frei a švýcarský hráč uviděl žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Andi Zeqiri.
85'
Následný centr odvrátil Nicolò Zaniolo a posléze ještě přišel pokus z dálky od Zakarii, ale italský brankář byl opět připraven.
84'
Denis Zakaria kouzlil uvnitř šestnáctky Italů a těsně bráněn Chiellinim se nakonec dostal do zakončení, se kterým si ale poradil Gianluigi Donnarumma a následovat bude rohový kop.
83'
Centr Chiesy letěl na přední tyč, kde měl Yann Sommer práci a dokázal vyboxovat míč, který se stáčel do brány domácích.
82'
Federico Chiesa se dostal ke střele zpoza vápna, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí a Itálie bude mít rohový kop.
81'
Italové se nyní sice usadili na polovině soupeře, ale následně přišla nepovedená přihrávka a Švýcarsko se dostalo dopředu.
80'
Zbývá už pouze deset minut a stále čekáme v St. Jakob-Parku na úvodní branku.
78'
Nicolò Zaniolo se dopustil faulu, když si chtěl rukou odstranit Nica Elvediho, ale dopustil se pouze faulu.
77'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Marco Verratti.
76'
Přetažený centr na zadní tyč si našel Fabian Frei, ale také jeho pokus byl zblokován a bude se kopat rohový kop z pravé strany.
75'
Ulisses García se dokázal opřít z voleje do míče v těžké pozici, ale jeho zakončení zblokoval Giovanni Di Lorenzo a následuje rohový kop Švýcarska.
74'
Domácí celek posléze měl zajímavou příležitost ze standardní situace, ale následná rána zpoza vápna byla zblokována.
73'
Federico Chiesa sice dostal balón spoluhráči z pravé strany, ovšem následně z toho bylo nepřesné zpracování a protiútok Švýcarska.
72'
Lorenzo Insigne se ptá boha, co má ještě dělat víc, jenomže na to mu odpovídá ten švýcarský v podobě Yanna Sommera, který chytá další velkou šanci Itálie!
71'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Christian Fassnacht.
70'
Bohužel toho aktuálně na trávníku není moc k vidění a doufejme, že se do konce zápasu dočkáme nějaké branky.
68'
Nico Elvedi šel ostrým skluzem pod nohy soupeře a uviděl od sudího jednoznačnou žlutou kartu.
66'
Lorenzo Insigne se sice dostal do vápna soupeře, ale ke střele se nedostal a po jeho následné přihrávce šel míč mimo.
64'
Nákop domácího mužstva skončil jen u obrany Itálie, ale aktuálně se toho moc na hrací ploše neděje.
63'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Ruben Vargas.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Ulisses García.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Denis Zakaria.
61'
Renato Steffen pálil z dálky, ale jeho rána byla nepřesná a letěla jen nad svatyni Gianluigiho Donnarummy.
60'
Hodina utkání je za námi a stále čekáme na první gól v tomto zápase, který už nabídl hodně, ale branku žádnou.
59'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Nicolò Zaniolo.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Federico Chiesa.
59'
Michel Aebischer jednoznačně chtěl poslat soupeře k zemi a dostal tak žlutou kartu.
58'
Domácí celek se dostal dopředu a po zblokované střele bude následovat rohový kop.
56'
Fabian Frei musel zastavit faulem soupeře a Itálie tak bude pokračovat v útočném tažení. Momentální skóre střel na bránu je 5:0 pro hosty.
55'
Tentokrát skončil balón jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Švýcary.
54'
Tohle by Švýcary mohlo nakopnout a na hostující střídačce se chystá výměna hráčů.
53'
Italové nevyužívají velkou šanci na úvodní branku, neboť se k pokutovému kopu postavil Jorginho, který s poskokem zakončil placírkou slabě do pravé části branky, kde šel také Yann Sommer a balón chytá.
52'
Nyní ještě samozřejmě vše zkoumá videorozhodčí a zároveň je hostující útočník ošetřován. Ovšem vypadá to, že penalta se kopat bude a Itálie má velkou šanci jít do vedení.
50'
Byla nařízena penalta pro Itálii! Ricardo Rodríguez šel uvnitř vápna odvážně skluzem proti Domenicu Berardiovi a dopustil se faulu.
49'
Hosté už znovu kombinují středem hrací plochy a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
47'
Emerson se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a následovat tak bude odkop od Yanna Sommera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
První poločas je u svého konce a Švýcarsko hraje s Itálií bez branek. Do zápasu ovšem aktivněji vstoupili hosté, kteří si ve 13. minutě vytvořili první velkou šanci, ale tu neproměnil Ciro Immobile a následně ani Lorenzo Insigne. V 19. minutě měl obrovskou příležitost ke skórování Domenico Berardi, ale ani on nedokázal prostřelit Sommera. Ve 42. minutě přišla největší šance domácích, ale hlavička Manuela Akanjiho letěla těsně vedle brankové konstrukce.
45+4'
45+3'
Lorenzo Insigne se ujal volného kopu z velkého úhlu, ale Yann Sommer si dokázal poradit a vyboxoval míč.
45+2'
Manuel Akanji tvrdým skluzem poslal k zemi Ciro Immobileho a rozhodčí ukazuje na volný kop pro Itálii.
45+1'
Djibril Sow tentokrát nedokázal projít po pravé straně a bude z toho jen autové vhazování Itálie.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Švýcaři ovšem ke konci první poloviny zápasu oživli a znovu přiletěl centr do šestnáctky, který ale skončil jen v zámezí.
43'
Haris Seferović se tentokrát snažil procpat směrem dopředu, ale italský obránce Leonardo Bonucci byl u míče dřív.
42'
Fabian Frei poslal skvělý centr do vápna, po kterém se dostal ke hlavičce Manuel Akanji, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle levé tyče!
41'
Žlutou kartu dostává Giorgio Chiellini, který dohrál Renato Steffena.
39'
Djibril Sow si bude muset dávat velký pozor, protože tentokrát se dopustil nedovoleného zákroku a jednu žlutou kartu už na svém kontě má.
37'
Nyní už jdou Švýcaři znovu dopředu, ovšem cesta po pravé straně byl zavřená.
36'
Manuel Akanji si nedokázal poradit s centrem podle svých představ a Lorenzo Insigne se dostal do zakončení, ovšem míč nedokázal trefit čistě a Yann Sommer si připisuje jednoduchý zákrok.
34'
Lorenzo Insigne se sice dostal ke střele, ale jeho pokus letěl nějaké dva metry vedle pravé tyče.
33'
Opět skvělý Yann Sommer byl připravený před šestnáctkou a razantně odkopl skákající míč směrem k jeho bráně.
32'
Standardní situace domácích ovšem nepřinesla nic nebezpečného a Itálie odkopla balón do bezpečí.
31'
Ricardo Rodríguez centroval z levé strany, ovšem jeho pokus byl sražen obráncem a míč skončil v boční síti. Následovat tak bude rohový kop.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a zatím jsme se v tomto zápase nedočkali branky. Šance na to měli pouze Italové, ovšem švýcarský gólman míč za svá záda nepustil.
29'
Tentokrát přihrávka cílená na Cira Immobileho nebyla přesná a k balónu se tak dostal zatím nejaktivnější hráč Švýcarska Yann Sommer.
28'
Nyní už brankář francouzského PSG Gianluigi Donnarumma se ocitl pod tlakem, ale nakonec dokázal rozehrát míč do strany. Následně sice přišla chyba v obraně Itálie, ale tu soupeř nedokázal potrestat.
26'
Nyní už jsou to opět domácí, kteří drží balón na útočné polovině, ale stále to není nic vážnějšího.
25'
Yann Sommer musel trochu vyběhnout ze své pozice, aby se dostal k míči dřív než Ciro Immobile, který pořádně větrá obranu Švýcarska.
24'
Útočná akce domácího celku ale nepřinesla nic vážnějšího a byl z toho jen faul Stevena Zubera.
23'
Nyní Švýcaři mohou něco vymyslet, když dostali balón na polovinu soupeře a podrželi jej.
22'
Opět musel být připraven Yann Sommer, který si znovu poradil se střelou Domenica Berardiho.
20'
Itálie pokračuje v nátlaku, ovšem opět končí centr pouze v rukou gólmana Sommera.
19'
Obrovská šance Itálie nekončí brankou! Domenico Berardi běžel od poloviny hrací plochy naprosto sám na domácí svatyni, ale Yann Sommer vydržel na nohou a následně předvedl velice důležitý a úspěšný zákrok!
18'
Tentokrát se otevřel prostor pro Švýcary na levé straně, ale Giovanni Di Lorenzo zblokoval pokus o centr a následuje tak rohový kop.
17'
Emerson následně vystartoval dopředu po levé straně, kde ale byl zfaulován soupeřem a nyní je ošetřován.
16'
Znovu je k vidění klasický fotbal Italů, kteří nikam moc nespěchají a spíše drží míč bezpečně ve své obraně.
14'
Opět se Ciro Immobile dostal do střelecké příležitosti, ale jeho pokus letěl pouze a vysoce nad domácí svatyni.
13'
Ciro Immobile se nejprve dostal na hranici ofsajdu do velké šance, ale jeho pokus zblokoval obránce. Následně se opřel do odraženého míče Lorenzo Insigne, ale jeho zakončení o zem skončilo v moci Yanna Sommera!
12'
Balón už se dostal za postranní čáru a to tak znamená autové vhazování pro Itálii.
10'
Úvod utkání nám toho zatím moc nepřináší. Itálie sice je u balónu častěji a snaží se něco vymyslet, ale moc toho k vidění není.
8'
Gólman Yann Sommer se dostal při rozehrávce pod tlak a následně tak poslal balón jen do zámezí.
7'
Ciro Immobile se snažil dostat za obranu po nákopu spoluhráče, ale Manuel Akanji zapojil do hry své tělo a odstranil hvězdu Lazia Řím.
6'
Djibril Sow tentokrát přišlápl nohu Lorenza Insigneho a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
5'
Ovšem žádného zakončení jsme se z kopaček mistrů Evropy nedočkali a Švýcaři se tak pozvolně dostali k míči zpět.
4'
Následná standardní situace nepřinesla nic nebezpečného, ovšem Italové jsou nadále u balónu a kombinují na polovině soupeře.
3'
Nicoló Barella se vydal směrem dopředu a dostal se s míčem tak dvacet metrů dál. Posléze byl ovšem zfaulován Michelem Aebischerem a Itálie bude mít k dispozici volný kop.
3'
Giorgio Chiellini se sice dostal pod tlak na své polovině, když se na něj dotíral Michel Aebischer, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
2'
Švýcaři se snažili kombinovat na levé straně, ovšem soupeř zachytil míč pro svůj celek.
1'

Švýcarsko: Sommer (C) – Widmer, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Aebischer, Frei, Sow – Steffen, Zuber – Seferović.
Náhradníci: Kobel, Mvogo – Fassnacht, U. García, Lotomba, Lauper, Ndoye, Schär, Vargas, Zakaria, Zeqiri, Zesiger.

Itálie: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella, Jorginho, Locatelli – D. Berardi, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Gollini – Bastoni, Calabria, Cristante, Chiesa, Lorenzo Pellegrini, Pessina, Tolói, Raspadori, Verratti, Zaniolo.

Rozhodčí: Grande – Devís, Fernandez.
Švýcarsko je momentálně na 2. místě se 6 body a skóre 4:1. V prvním zápase skupiny zvítězilo na půdě Bulharska celkem s klidem 3:1. Ve druhém utkání přivítalo na svém území Litvu a byla z toho jen hubený výhra 1:0.
Itálie má za sebou už čtyři zápasy a aktuálně je na 1. pozici s 10 body a skóre 7:1. Nejprve doma porazila Severní Irsko 2:0 a stejně tak si poradila také na půdě Bulharska. Ve třetím zápase zavítala do Litvy a opět zvítězila poměrem 2:0. V posledním utkání ovšem jen remizovala doma s Bulharskem 1:1.
V dalším utkání skupiny C se proti sobě utkají týmy Švýcarsko a Itálie. Naposled se spolu tato mužstva utkala letos v základní skupině na Euru, kdy Italové zvítězili jednoznačně 3:0 a nakonec ovládli celý šampionát. Dnes se bude hrát v St. Jakob-Paru v Basileji. Úvod zápasu je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.