Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Bosna - 12. října 2021   20:45

Ukrajina
Ukrajina
15' Jarmolenko (Cygankov)
1:1
(1:0)
Bosna
Bosna
77' Ahmedhodžić  (Miroslav Stevanović)
Ukrajina
Pjatov (C) – Matvijenko, Kryvcov, Zabarnyj – Tymčyk, Stěpaněnko, Šaparenko (72. Sydorčuk), Sobol – Jarmolenko (82. Zubkov), Jaremčuk (72. Sikan), Cygankov (82. Buleca).
Zwayer – Achmüller, Dietz (všichni Německo)
Bosna
Šehić – Miroslav Stevanović, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Ćivić – Hadžiahmetović, Nalić (58. Sarić), Kolašinac (90+1. A. Kovačević) – Gojak (58. Prcić), Džeko (C), Prevljak (82. Demirović).
Vasilj, Pirić – Gazibegović, Zilijkić, Menalo, A. Kovačević, Cipetić, Jovičić, Demirović, Sarić, Prcić, Djumić.

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a příště na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:6.
Je dobojováno, důležitý duel skupiny D mezi Ukrajinou a Bosnou končí remízou, která ani jednomu týmu příliš nepomohla. Domácí se sice udrželi na druhém místě ve skupině (navzdory šesti remízám ze sedmi zápasů), po dnešní výhře nad Kazachstánem ale na Ukrajinu těsně dotírá třetí Finsko, které v tabulce přeskočilo aktuálně čtvrtou Bosnu. Domácí měli zápas velmi dobře rozehraný a po gólu Jarmolenka dlouho vedli, po změně stran ale byli možná až příliš pasivní, což čtvrt hodiny před koncem potrestal Anel Ahmedhodžić.
90+4'
90+3'
Olexandr Zubkov ale nasměroval míč pouze do zdi a bosenská defenzíva si poradila i s následným pokračujícím tlakem Ukrajinců. Ti z něj vytěžili jen zblokovaný pokus Bulecy.
90+2'
Eldar Ćivić na pravém okraji pokutového území fauloval Zubkova, domácí tak budou mít k dispozici ještě jednu nebezpečnou standardní situaci.
90+1'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Adnan Kovačević.
90'
Druhý poločas bude delší o tři nastavené minuty.
89'
Hráči v modrých dresech se usadili na soupeřově polovině, následný nákop Mykoly Matvijenka ale v pokutovém území žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
87'
Ibrahim Šehić už rozehrál, a to dlouhým nákopem až na soupeřovu polovinu. Zdá se, že hosté jsou se stavem 1:1 spokojeni.
86'
Na hrací ploše zůstal ležet po souboji s Sikanem Dennis Hadžikadunić a příliš se mu nechce na nohy.
85'
Illja Zabarnyj se ocitl pod tlakem a pro jistotu tak odhlavičkoval míč do náruče vlastního gólmana.
84'
Nakonec z toho pramenila jen dalekonosná střela Elvise Sariće, po níž míč k Pjatovovi sotva doletěl.
83'
Edin Džeko si zkušeně došel pro faul u postranní čáry, hosté tak budou zahrávat přímý kop z levé strany.
82'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Serhij Buleca.
82'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Olexandr Zubkov.
82'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Ermedin Demirović.
80'
Dennis Hadžikadunić byl faulován během rozehrávky, Bosňané si ji tak budou moci v klidu zopakovat.
79'
Pokus o narážečku mezi Andrijem Jarmolenkem a Olexandrem Tymčykem nevyšel, druhý jmenovaný jen odevzdal balon soupeři.
78'
Ukrajinci se po inkasování gólu okamžitě usadilii na soupeřově polovině, zatím to ale k ničemu nevedlo.
77'
Bosna právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání! Sanjin Prcić přenesl hru na pravou stranu, odkud Miroslav Stevanović na jeden dotek vyzval ke skórovánní ANELA AHMEDHODŽIĆE a ten střelou ke vzdálenější tyči zakončil krásnou akci Bosny!
75'
Bosna vede na střely na branku 4:2, recept na skvěle chytajícího veterána Andrije Pjatova ale hosté zatím nenašli. Změní se na tom něco v závěrečných 15 minutách?
74'
Po trmě-vrmě v ukrajinské šestnáctce a několika zblokovaných střelách se dostal k dorážce Smail Prevljak, jeho rána ale mířila přímo do středu brány – snadná práce pro Pjatova.
72'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Serhij Sydorčuk.
72'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Danylo Sikan.
71'
Sead Kolašinac po levém křídle zavezl míč na útočnnou polovinu, hosté si ale poté nerozuměli a po nepřesném pasu Prciće na Ćiviće skončil míč v autu.
70'
Do pokutového území Ukrajiny teď přiletěl další prudký centr, Andrij Pjatov si ale míč stáhl do náruče.
69'
Pořádně jedovatou střelu teď zpoza hranice pokutového území vyslal Edin Džeko, Andrij Pjatov ale tygřím skokem míč vyrazil!
67'
Ten ale neměl dlouhého trvání a Bosňané tak musejí rozehrávat další akci až od stoperů.
66'
Jaremčukův nákop z levé strany skončil v rukavicích Šehiće a hosté už zakládají rychlý protiútok.
65'
Domácí teď vybojovali rohový kop, načež poslali do pokutového území hned několik centrů, ani jeden ale nikoho v modrém dresu nenašel.
64'
A taky že ano.
63'
Smail Prevljak teď nehezky zajel do obránce Zabarného, to by určitě sneslo parametry žluté karty...
62'
Miroslav Stevanović see pokusil z pravé strany nacentrovat balon do šestnáctky, jeho přetažený nákop ale skončil až v autu.
60'
Po trmě-vrmě před domácí šestnáctkou se míč odrazil ke střídajícímu Prcićovi, hosté ale o chvilku později o balon zase přišli.
59'
Bosenští fotbalisté se pokouší usadit se na soupeřově polovině, Ukrajinci se ale urputně brání.
58'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Sanjin Prcić.
58'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Adi Nalić, přichází Elvis Sarić.
56'
Bosenský brankář Ibrahim Šehić poté zakopl míč až na útočnou polovinu.
55'
Ve velké šanci Ukrajiny se ocitl Roman Jaremčuk, který si ale nepohlídal ofsajdovou hranici.
53'
Andrij Jarmolenko z pravé strany poslal míč do pokutového území, bosenská obrana si ale bez potíží poradila.
52'
Parádní průnik středem hřiště teď podnikl Mykola Šaparenko, který se zbavil hned tří hráčů Bosny, ten čtvrtý už byl ale nad jeho síly.
51'
Obrana Bosny teď zapomněla na Olexandra Tymčyka, který se dostal až do šestnáctky, jeho pokus ke vzdálenější tyči ale minul bosenskou branku!
50'
Právě Adi Nalić o chvilku později fauloval Mykolu Šaparenka, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
48'
Na opačné straně hřiště si na centr Anela Ahmedhodžiće z pravé strany vyskočil Adi Nalić, jenž svou hlavičku nasměroval zhruba metr vedle pravé tyče!
47'
Ukrajinci vstoupili do druhé půle velmi aktivně. Andrij Jarmolenko se po levé straně prokousal až do šestnáctky a poté poslal míč do předbrankového prostoru, nikomu v modrém se ale nepodařilo zakončit!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro domácí. Ukrajinci do zápasu vstoupili skvěle a už v 15. minutě je Andrij Jarmolenko poslal do vedení. Úvodní tlak domácím vydržel ještě pár minut, druhý gól se jim ale nepodařilo vstřelit a od té doby už hrozila spíše Bosna. Asi největší šanci hostů měl Sead Kolašinac, který ale nedokázal dostat míč do odkryté branky Bosny.
45'
44'
První poločas se v poklidu dohrává v okolí půlící čáry, ani jeden tým už se nikam nežene.
43'
Centr Eldara Ćiviće z levé strany nikoho v bílém dresu nenašel, Bosňané budou mít ještě k dispozici vhazování.
42'
Zato domácí se v posledních pár minutách pouze brání.
41'
Bosenští fotbalisté kombinují poblíž půlící čáry a snaží se na Ukrajince v závěru poločasu vyvinout tlak.
39'
Z následného rohového kopu Bosňané nezahrozili a míč skončil v autu.
38'
Další příležitost Bosny. Amir Hadžiahmetović si ale z hranice šestnáctky na Pjatova nepřišel a následná dorážka Prevljaka skončila vedle!
36'
Amer Gojak teď ostře zajel do Jarmolenka, sudí ale nechávají hru plynout dál.
35'
Amir Hadžiahmetović prověřil Pjatovovu pozornost, veterán v ukrajinské bráně si ale bez potíží poradil.
34'
Z této standardní situace ale domácí nezahrozili a kupředu už míří Bosna.
33'
Viktor Cygankov byl u postranní čáry postrčen Kolašinacem, ale udržel rovnováhu a vybojoval rohový kop.
31'
Po půlhodině hry má k důležitému vítězství blíže Ukrajina, v posledních minutách se ale do hry dostali i hosté. Toto bude ještě velmi zajímavý duel.
30'
Bosňané vycítili šanci a aktivním napadáním se pokouší získat balon už na soupeřově polovině.
28'
Hosté mohli vyrovnat! Po centru z pravé strany vznikl před Pjatovem obrovský závar, Sead Kolašinac ale z ostrého úhlu nedokázal propálit hradbu těl na brankové čáře!
27'
Hra se nyní trochu uklidnila, ukrajinští fotbalisté si vyměňují míč na vlastní polovině.
25'
Amer Gojak prchl po levém křídle a poté nacentroval balon do pokutového území, kde míč nešťastně trefil obránnce Ukrajiny Mykola Matvijenko, Andrij Pjatov ale stačil zareagovat včas!
24'
Ukrajinci jsou zatím jasně lepší, Roman Jaremčuk teď ale jen odkopl míč soupeři.
22'
Ukrajinci podnikli další rychlý protiútok, tentokrát z toho ale žádné ohrození bosenské branky nepramenilo. Míč je v zámezí a Ibrahim Šehić si ho chystá k odkopu.
21'
Před brankou Bosny to nyní opět vřelo, Tymčykův pokus z hranice šestnáctky ale vyběhnuvší Šehić vyrazil a dorážka Šaparenka byla zblokovaná!
19'
Anel Ahmedhodžić vidí za faul na Šaparenka žlutou kartu.
18'
Na druhé straně to z velké vzdálenosti zkusil Edin Džeko, míč byl ale tečován a Andrij Pjatov si připsal snadný zákrok.
17'
Olexandr Tymčyk to zkusil z dálky, Dennis Hadžikadunić ale jeho pokus obětavě zblokoval.
15'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Domácí se po čtvrthodině hry dostávají do vedení! Viktor Cygankov z levé strany našel v šestnáctce krásným pasem ANDRIJE JARMOLENKA, který bez sebemenších potíží překonal přesouvajícího se Šehiće.
13'
Domácí ale o balon přišli a zkušený Edin Džeko už zakládá protiútok Bosny.
12'
Domácí aktivním napadáním dělají obráncům Bosny velké problémy, před chvilkou faulovaný Andrij Jarmolenko teď vybojoval míč na útočné polovině.
11'
Bývalý obránce pražské Sparty Eldar Ćivić vidí za faul na Jarmolenka žlutou kartu.
9'
Poprvé zahrozili hosté. Na kocni rychlé protiakce bosny stál Amer Gojak, který se ale ukopl a vysoko přestřelil.
7'
Balon je v zámezí a Ibrahim Šehić si ho pomalu chystá k odkopu.
6'
Ukrajinští fotbalisté se teď prokousali až do pokutového území soupeře, Sobol s Jaremčukem ale nakonec o balon přišli, než stačil jeden z nich zakončit.
4'
Jeho exekuce se ujal Anel Ahmedhodžić, obrana Ukrajiny si ale poradila.
3'
Mykola Šaparenko fauloval Smaila Prevljaka, hosté tak budou mít k dispozici první přímý kop.
1'

Ukrajina: Pjatov (C) – Matvijenko, Kryvcov, Zabarnyj – Tymčyk, Stěpaněnko, Šaparenko, Sobol – Jarmolenko, Jaremčuk, Cygankov.
Náhradníci: Buščan, Riznyk – Syrota, Sydorčuk, Kornijenko, Zubkov, A. Šabanov, Charatin, Buleca, Dovbyk, Sikan, O. Karavajev.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Miroslav Stevanović, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Ćivić – Hadžiahmetović, Nalić, Kolašinac – Gojak, Džeko (C), Prevljak.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Gazibegović, Zilijkić, Menalo, A. Kovačević, Cipetić, Jovičić, Demirović.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Dietz (všichni Německo).
Ukrajinci jsou remízovým králem kvalifikace, když ze šesti zápasů "dokázali" hrát nerozhodně hned pětkrát. Svěřenci Olexandra Petrakova jsou sice ve skupině druzí, čtvrtá Bosna ale na ně ztrácí jen dva body. Mezi těmito dvěma celky je ještě třetí Finsko. Oba dnešní soupeři si v minulém utkání připsali svou první výhru v kvalifikaci. Ukrajina vyzrála 2:1 na Finsko, Bosna porazila poměrem 2:0 Kazachstán.
Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z duelu kvalifikace na fotbalové MS, ve kterém Ukrajina změří síly s Bosnou a Hercegovinou. Začínáme ve 20:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.